Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231166 cest
Nové přelezy:
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Liška Vtáčník19.08.2017
Zdar, vyskytuje se na Vtáčníku ještě ta otravná liška? Chtěl bych tam o vikendu zajet. Minule nám rozervala stan a kolegovi spacák + vyžrala nějaké zásoby. Díky za info.
 Re: Liška Vtáčník19.08.2017
nevím jak liška, ale otravní lezci tam jsou pořád a jistě otravují ostatní obyvatele přírody
  Re: Liška Vtáčník20.08.2017
Tak díky glume strážce prstenu.
 Re: Liška Vtáčník20.08.2017
Jídlo si věš na stromy a spacák občas vyper, ať lišku nelákáš vůní a smradem. Liška nám vyžrala záso
  Re: Liška Vtáčník23.08.2017
No jak je to s tema liskama, ja myslel ze se vyhybaji lidem, pokud nejsou vztekle. Resp. lidskym pac

 ubytování u Litoměřic pro oddíl19.08.2017
Rádi bychom si s naším oddílem i dětmi(asi 20 lidí)na konci října (26.-29.) zalezli na skalkách kolem Litoměřic (Kreuzberg a další). Nezná někdo v okolí nějaké příhodné levnější a nenáročnější ubytování. Díky moc za případné echo.
 Re: ubytování u Litoměřic pro oddíl20.08.2017
zkus pension Dubina v Litoměřicích mají tam i stěnu

 skladovani spacaku (duty vlakno)18.08.2017
K perakum mi dodali vyrobci vaky, ve kterych pry maji byt tech 99% casu co v nich nejsem. Ne tak vyrobci spackau z dutych vlaken. Jedine co je mi o nich znamo, ze maji byt rovne (a vetsinou maji poutka n azaveseni).  V soucastnosti vysi vertikalne vy

 Lezecká sebedůvěra?18.08.2017
Ahoj
Co byste řekli kamarádce, která je přesvědčená, že na ferraty stačí 2 odsedky? Nedávno jsme byli v Děčíně, přelezla všechno bez problému (obtížnost D, víc tam není), ona je přesvědčená, že nespadne, na lehčích místech se nejistila vůbec, o pád
 Re: Lezecká sebedůvěra?18.08.2017
Řekl bych jí ať nepadá.
 Re: Lezecká sebedůvěra?18.08.2017
Nejistit se na lehkých místech ferrat je naprosto legitimní a přirozené. To že je někde kabel neznam
 Re: Lezecká sebedůvěra?18.08.2017
Já bych ji asi rek, ze je blba a na feraty s ni nechodil, obzvlášť ty děčínský, který jsou samy o so
 Re: Lezecká sebedůvěra?18.08.2017
Pokud ma silu v rukou a nejake zkusenosti, bude lepsi, kdyz se nebude cvakat vubec, v D ferate to ne
  Re: Lezecká sebedůvěra?18.08.2017
Nutno ovšem dodat, že nic takovýho se nestane při pádu do odsedky, protože člověk není kovový závaží
   Re: Lezecká sebedůvěra?18.08.2017
Pokud mluvime i o stejnem DMM videu, tak jsou v nem i pusobici sily...
    Re: Lezecká sebedůvěra?19.08.2017
Asi mluvíme. To je přesně to hoax video, který realitu padajícího lezce do vodsedky vůbec nereprezen
     Re: Lezecká sebedůvěra?19.08.2017
A Ty myslis, ze kdyz se na metrove odsedce projede treba jen dalsi metr po lane, tak pak jen oprasi
      Re: Lezecká sebedůvěra?20.08.2017
Nemyslím.
   Re: Lezecká sebedůvěra?21.08.2017
Tyhle diskuze uz tu byly milionkrat. Jeden z mistnich grafomanu se na zameruje. A zase takovy genius
  Re: Lezecká sebedůvěra?20.08.2017
Možná bych bral odkaz na nějaké odstrašující video... :-)
 Re: Lezecká sebedůvěra?19.08.2017
A nanapadlo tě někdy, že je lepší být špatně jištěn, ale stále ve střehu, než se nechat ukolébat fal
 Re: Lezecká sebedůvěra?19.08.2017
Mě teda přijde spíš jako schíza to, že tvrdí jak nespadne, ale přecvakává se pomocí dvou odsedek. :D
  Re: Lezecká sebedůvěra?19.08.2017
Je samozřejmě možné, že pravdu má ona a nikdy nespadne, zatímco já jsem jen pesimista.

   Re: Lezecká sebedůvěra?20.08.2017
Třeba si potřebujete něco dokázat - u lezců, pejskaru a dalších je to hodně časté...
    Re: Lezecká sebedůvěra?20.08.2017
...ehm, myslíš u všech lidí kromě zenbuddhistů a lidí v hlubokým kómatu, že jo? :-D
     Re: Lezecká sebedůvěra?20.08.2017
o tom co si potrebujou dokazat zenbudhisti a vubec jini *isti - nemyslim ty original - ale ty, co si
   Re: Lezecká sebedůvěra?20.08.2017
Lidi neblázněte. Lezte na čem chcete. Dramatická videa výrobců a prodejců jsou sice fajn ale musí bu
    Re: Lezecká sebedůvěra?20.08.2017
No prave tak jak to bylo napsany to vypada, ze se jisti dvema odsedkama, coz je na nic. Jenom ji to
   Re: Lezecká sebedůvěra?20.08.2017
ahoj, máš to v hlavě nastavené dobře.
tvoje kamarádka si pravděpodobně neuvědomuje, že pokud
    Re: Lezecká sebedůvěra?20.08.2017
Druha moznost je preventivne kamaradku pred vystupem vyplatit tou odsedkou na holou. Jen pro sichr,
     Re: Lezecká sebedůvěra?20.08.2017
Bezva nápad, akorátže by spíš nařezala ona mě... :-D
 Re: Lezecká sebedůvěra?21.08.2017
hm, měl bych se nad sebou zamyslet, až budu česat jabloně. esli náhodou nejsem nezodpovědnej hazardé
  Re: Lezecká sebedůvěra?21.08.2017
To je fakt, zebrik oprenej o jablon a D, E, to je skoro to samy. Obzvlast pro softmovery.
   Re: Lezecká sebedůvěra?21.08.2017
popravdě, nejsem žádnej ekšpert specialista na kletrštajgy. ale i s mým nevelkým (horo)lezeckým sofm
    Re: Lezecká sebedůvěra?23.08.2017
Kurt Albert na (samozřejmě pod) ferratě zemřel a myslím, že uměl lézt o něco líp než Lukáš B.
     Re: Lezecká sebedůvěra?23.08.2017
Zabilka taky lezl lépe než já a zabil se na choďáku. znamená to, že se mám jistit na turistické cest
      Re: Lezecká sebedůvěra?23.08.2017
Nezapomnel. Necvakal se, udajne to tak delal casto.
 Re: Lezecká sebedůvěra?21.08.2017
Ze se obcas nejisti za tolik nevadi. Ona rychlost a komfort postupu je take soucasti bezpecnosti, ob
  Re: Lezecká sebedůvěra?21.08.2017
Taky se přidávám. Odsedka vydrží. Po pádu na feratě prdne (zlomí se o kramli) karabina. Ta lezecká ř
   Re: Lezecká sebedůvěra?21.08.2017
Není znám případ, kdy by se horolezecká nebo jiná karabina reálně zlomila na ferátě a někdo ze zabil
    Re: Lezecká sebedůvěra?21.08.2017
viz např.
     Re: Lezecká sebedůvěra?21.08.2017
Jasně, teorie odpovídá. Já píšu, aby bylo jasno, o čem se reálně bavíme: Není znám jediný případ na
      Re: Lezecká sebedůvěra?22.08.2017
A prosímtě víš tedy kolik lidí už se na ferratách zabilo a vážně zranilo, jen protože měli odsedky?
       Re: Lezecká sebedůvěra?22.08.2017
já se přiznám, že opravdu nevím, kolik lidí se na feratách zabilo celkem, kolik z toho na necvaknutí
       Re: Lezecká sebedůvěra?22.08.2017
Až na ten jeden případ, který jsem jmenoval výše, nebyla žádná smrt na selhání materiálu (tedy že by
      Re: Lezecká sebedůvěra?22.08.2017
Ja teda na ferraty moc nechodim. Ale na tech co jsem byl jsem v zivote nevidel nekoho s odsedkami mi
       Re: Lezecká sebedůvěra?22.08.2017
Tvl. diskuse hromosvodaku o hromosvodech a zase tady... No, podle me je ferrata s odsedkama sakra ma
        Re: Lezecká sebedůvěra?22.08.2017
Protoze feelz before realz

Maj pocit sucha a bezpeci, ze to je v praxi presne naopak
         Re: Lezecká sebedůvěra?22.08.2017
No pro tebe jiste ne.
          Re: Lezecká sebedůvěra?22.08.2017
potrefena husa se vzdycky ozve

nejak protiargument trolle?
       Re: Lezecká sebedůvěra?22.08.2017
Tak kde jsem takové lidi potkal například (a to je ještě dvojice odsedek se šroubovačkami lepší vari
        Re: Lezecká sebedůvěra?22.08.2017
To jsou vsechno vicemene chodaky.
         Re: Lezecká sebedůvěra?22.08.2017
Pod pojmem choďák si tedy v horolezecké praxi představuji něco poněkud jiného.

Pokud
         Re: Lezecká sebedůvěra?22.08.2017
to jistě. na těch z nich, kde jsem byl já, jsem gyrtl nepotřeboval, a na těch žitavskejch venkoncem
          Re: Lezecká sebedůvěra?22.08.2017
Já bych mnohé feráty nedal prostě proto, že na to nemám sílu a vytrvalost. Je to ovšem stejné, jako
           Re: Lezecká sebedůvěra?23.08.2017
No, taky znam par aktivnich lezcu, kteri dokazou lezt slusne v rajbasu nebo v kolmici, ale jakmile t
            Re: Lezecká sebedůvěra?23.08.2017
Psal jsem "aktivní" u obou lidí. Mladík leze sedmy na umělce během školní výuky, jinak hla
             Re: Lezecká sebedůvěra?23.08.2017
jak neřemeslné! když šetřím sílu na žebříku, tak se přece se nedržím za šprušli dlaní, ale zaháknu l
 Re: Lezecká sebedůvěra?22.08.2017
běžte plácat na web k turkovi
 Re: Lezecká sebedůvěra?22.08.2017
když nechce za každou cenu feratovy set, tak at si ,,punkove" rizne dva kusy lana.. bude furt s
 Re: Lezecká sebedůvěra?25.08.2017
Mě nejvíc dokážou pobavit moralisti, kteří mají odsedky a na mě držkují, že nemám nic :))

 Zánět šlach, zkušenosti? Rady?18.08.2017
Zdravim všechny horolezce a horolezkyne,
Už je to cca pul roku co mam problém s lehkým zánětem slach v předloktí (vrzani, lehká bolest, boule v dlani) a  i přes dodržování klidoveho rezimu od lezeni, jenz mi doporucil doktor zadna změna. Ruce
 Re: Zánět šlach, zkušenosti? Rady?18.08.2017
laser můžeš zkusit, prej to urychluje hojení. já si to musel platit, ale prej to jde i na pojištěvnu
  Re: Zánět šlach, zkušenosti? Rady?18.08.2017
Mě pomohlo protahovaci cvičení a pohodové lezení na písku. Teď už. Zas normane sportuji
 Re: Zánět šlach, zkušenosti? Rady?18.08.2017
Nepříjemná věc. Doktoři si "umyjí ruce" prohlášením o klidovém režimu. A k vypsání fyziote
  Re: Zánět šlach, zkušenosti? Rady?18.08.2017
Kdyz neposle doktor, tak si to muze platit jako samoplatce. 20 min stoji tusim 300 Kc (ultrazvuk, la
   Re: Zánět šlach, zkušenosti? Rady?18.08.2017
ozařování laserem mě stálo 5min 200kč. 5 sezení 1000kč. ale jestli pomohlo tohle nevím. do toho jsem
 Re: Zánět šlach, zkušenosti? Rady?18.08.2017
Pecka, zkusím pogooglit co tady v Jihlavě máme a určitě někam zajdu, ať už si to cvaknu sám či mi to
  Re: Zánět šlach, zkušenosti? Rady?18.08.2017
Heled za mne. Pores si stravu, omez cukr, alkohol.. Podpor omega 3,vitamin c. Klid je k nicemu, spis
   Re: Zánět šlach, zkušenosti? Rady?18.08.2017
Omezovat alkohol je blbost :) a ze by jidelnicek delal zazraky???!!! delej to, co te neboli..mazadla
    Re: Zánět šlach, zkušenosti? Rady?19.08.2017
Hehe :) mne se to fakt osvedcilo.. Teda jen po dobu lecby a pak jeste chvilku po. Je to o prioritach
 Re: Zánět šlach, zkušenosti? Rady?18.08.2017
Resim neco podobneho uz od unora a stale to neni uplne dobry. Najdi si dobryho fyzioterapeuta at te
 Re: Zánět šlach, zkušenosti? Rady?18.08.2017
zkus střídání ledové a teplé vody na předloktí
 Re: Zánět šlach, zkušenosti? Rady?20.08.2017
Ahoj, nevím, odkud jsi, ale v Praze mohu doporučit privátní fyzioterapii se specializací na terapii

 Nalezy17.08.2017
Dnes 17.8. jsme nasli v Prokopskem udoli na sportovkach modrou panskou bundu The North Face,mam ji u sebe😉

 Lezení Brač16.08.2017
Ahoj,

nemáte někdo v elektronické podobě průvodce do CHorvatska, jedu tam za jiným sportem na Brač a při té příležitosti jsem se tam chtěla podívat na nějakou skalku. Díky za odpovědi.
 Re: Lezení Brač18.08.2017
Interaktivní průvodce býval tady (odstraň mezery): ht tp://w ww.aldura-spo rt.hr/brac-clim bing-guid

 Sperlonga15.08.2017
Ahoj, nevite prosim zda pruvodce Sportclimbing on the Costa d´Amalfi - Itálie obsahuje celou Sperlongu, nebo jenom jeskyni? (predpokladam, ze v jeskyni jsou na nas moc tezke cesty, tak abychom nekupovali zbytecneho pruvodce) Dik
 Re: Sperlonga15.08.2017
Amapfi, Positano, Sperlonga, Palinuro.
Ze Sperlongy tam je jeskyně, Pueblo, Monte MOneta a Sp

 Marousek v Lidovkach14.08.2017
https://goo.gl/cLCE82
 Re: Marousek v Lidovkach15.08.2017
dobře tam hejtuje Jaroše :D
  Re: Marousek v Lidovkach15.08.2017
Je to trapne.
   Re: Marousek v Lidovkach15.08.2017
ano je, nevím proč to tam rozbabrává
    Re: Marousek v Lidovkach15.08.2017
Co kdybyste se podepsali, vy anonymni picusove?
     Re: Marousek v Lidovkach15.08.2017
Taky si myslim ze pomlouvani Jarose je trapne. Mara at si uziva uspechu a gratuluju mu. Ale ty vyrok
      Re: Marousek v Lidovkach15.08.2017
Ba naopak. Rika co si mysli a dokonce verejne a podepsany :-).
     Re: Marousek v Lidovkach15.08.2017
Ja vam nevim kluci... Mne uz ani jeden z techto dvou neprijde jako charakter. Nepochybuju o tom, ze
      Re: Marousek v Lidovkach15.08.2017
pokud je to pravda tak M7 WI5+ je nejlepsi vykon na osmach vsech dob. kdo nekdy lezl M7 tak nechape.
       Re: Marousek v Lidovkach15.08.2017
No ta obtížnost je asi fakt dost ustřelená a napadlo mě to hned jak jsem viděl ten titulek. Ono i tě
        Re: Marousek v Lidovkach15.08.2017
jj, z fotek se fakt dá hodnotit obtížnost, zvláště ta o které sám nemám představu.Kdo to zkouší, měl
         Re: Marousek v Lidovkach15.08.2017
Hele, tady nikdo nezpochybnuje narocnost podniku, je to jeden z nejlepsich vykonu co kdy Cech v Alpi
          Re: Marousek v Lidovkach16.08.2017
Místní nevěřící borci anonymní, zvedněte prdel a pokud na to máte tak to vylezte. Potom schazujte kl
      Re: Marousek v Lidovkach16.08.2017
K obtiznosti: WI5 – skoro kolmé, nebo zcela kolmé stupně do 20 metrů, namáhavé lezení vyžadující šro
       Re: Marousek v Lidovkach16.08.2017
Hele, a jak ty vis, ze tam byl ten dlouhy kolmy nebo skoro kolmy usek v ledu z W5 a odkud cerpas, ze
        Re: Marousek v Lidovkach16.08.2017
Jasně, určitě měl v těch nejtěžších místech čas a chuť na focení, prober se! Kdyby i tak dodal fotky
         Re: Marousek v Lidovkach16.08.2017
Pardon za chyby
         Re: Marousek v Lidovkach16.08.2017
Jak uz bylo receno, pokud se ta klasa prijme nebo nejak potvrdi, tak to zrejme bude nejtezsi cesta n
       Re: Marousek v Lidovkach16.08.2017
Jo a jeste dodam pro ujasneni. Nesnazim se Maruv vystup zpochybnit, ikdyz to tak mozna vypada. To ur
        Re: Marousek v Lidovkach16.08.2017
Presne tak. Marovi velky respekt za tu vizi a vytrvalost. Ale! Radka obvinuje z chvastacstvi a maten
        Re: Marousek v Lidovkach16.08.2017
At si ji zopakuje kdo chce, jak rychle chce, a treba v lehcim terenu, historicky bude "ten&quo
       Re: Marousek v Lidovkach16.08.2017
Už u Talungu byla debata o nastřelený obtížnosti. Mimo jiné proběhla i tady na Lezci. To WI6, co tom
        Re: Marousek v Lidovkach16.08.2017
Totéž jsem chtěl napsat.

Kdyby tomu dali ABO namísto ED, nikdo by neřekl ani popel.
        Re: Marousek v Lidovkach17.08.2017
Talung - Holecek, Hruby - WI6,M6+

vs

Talung - Fomin, Babanov - M6, AI6
         Re: Marousek v Lidovkach18.08.2017
videl si kama to lezli? meli fotky kde to vypadalo sakra tezke. A3 je sakra rozdil... proste narovna
      Re: Marousek v Lidovkach18.08.2017
Vcera sem v 30°C lezl bez maga 4 UIAA dal sem pred tim krabku startek a pocitove to pak bylo asi tak
     Re: Marousek v Lidovkach15.08.2017
Take mi to prijde dost trapne. I me prekvapuje, ze zrovna Holecek nekoho osocuje z chvastalstvi..
 Re: Marousek v Lidovkach15.08.2017
Tak předně, jestli je tu něco trapného nebo spíš banálního, tak spíš práce redaktora lidovek. 95% ob
  Re: Marousek v Lidovkach15.08.2017
Jaroše jsem nikdy nepotkal, ale Rakoncaj už dost let opravdu nic neleze a i v té šestce, co jsem ho
   Re: Marousek v Lidovkach15.08.2017
Tady to mas v jednom minutovem monologu kompletne shrnuto :D
    Re: Marousek v Lidovkach15.08.2017
Maroušek Vdoleček v Disciplinární komisi - sám ruce bílé po loket napomíná za maglajz na Prachově a
    Re: Marousek v Lidovkach15.08.2017
Supr odkaz, díky moc!
    Re: Marousek v Lidovkach15.08.2017
Ten rozhovor jsem viděl, ale teď zpětně vidím, že to je fakt hustý dílo.

Slovy se Bo
     Re: Marousek v Lidovkach16.08.2017
jedinej kdo by k tomu mohl ovbektivne neco rict je haček.ten to ma asi u prdele aby se medialne ztra
   Re: Marousek v Lidovkach16.08.2017
Vubec nemam chut se do podobne vedene diskuse zapojovat, ale skutecne vypustit z ust vec o Joskovi v
    Re: Marousek v Lidovkach16.08.2017
To je uz po nekolikate, kdy mistr Zoban vola po umlceni vyroku, a to volani nevychazi z toho zda se
     Re: Marousek v Lidovkach16.08.2017
Sorry za hrubku mily anonyme, ale jen potvrzujes svou neznalost, nebo spis ses vlastne podepsal. Vol
      Re: Marousek v Lidovkach16.08.2017
zoban se umí aspoň podepsat.a nestydí se zato
      Re: Marousek v Lidovkach16.08.2017
A copak se nam tim svym cenzurychtivym vyplodem snazis rici? Ze ten prispevek o Rakoncajovi je lzivy
       Re: Marousek v Lidovkach17.08.2017
I kdyby to byla pravda, :-D chtěl bych vidět tebe v 66 jak ti to poleze ;-). Navíc co dokázal ve své
       Re: Marousek v Lidovkach17.08.2017
Az prodelas nador na mozku, jeho recidivu, totalne te to omezi ve vsem na co jsi byl zvykli a presto
        Re: Marousek v Lidovkach17.08.2017
Vis Zobane, tihle volove mají potrebu shazovat legendy a vlastne kohokoliv, když se asi mylne domniv
         Re: Marousek v Lidovkach17.08.2017
Hovado nedělá hovadem absence racionality, ale absence vl uspokojení z naplněnýho života. Ono totiž
        Re: Marousek v Lidovkach17.08.2017
Takze kdyz prodelam nemoc, mohu porusovat pravidla?

Srovnavani a nevedomost do toho t
         Re: Marousek v Lidovkach17.08.2017
Ja lezu s maglajzem tam, kde to je vetsinove delano, takze moje pravidla on neporusuje. Když ale by
         Re: Marousek v Lidovkach17.08.2017
Tahle debata je o tom, že anonym nemá bezdůvodně kohokoliv urážet, dokonce ani ne legendárního horol
          Re: Marousek v Lidovkach17.08.2017
Bylo by zajimave udelat online rozhovor i se z. Hakem
           Re: Marousek v Lidovkach17.08.2017
Z medialniho humbuku to vypada, jako ze cestu vylezl Holecek s druhy. Dusledna prezentace Holecek a
           Re: Marousek v Lidovkach17.08.2017
Z medialniho humbuku to vypada, jako ze cestu vylezl Holecek s druhy. Dusledna prezentace Holecek a

 Hoher Tenn - Grosses Wiesbachhorn14.08.2017
Zdar,
rádi bychom podnikli přelez z Hoher Tenn na Grosses Wiesbachhorn hřebenem přes Kleine Wiesbachhorn, ale chybí mi dostatek informaci o této cestě. Neposkytl by mi někdo nějaké info o tomto podniku? Dík, Lukáš 
 Re: Hoher Tenn - Grosses Wiesbachhorn08.09.2021
Ahoj, můžu se zeptat, jestli jste to tenkrát lezli? Jak ten hřeben vypadá? (časová náročnost, obtížn
 Re: Hoher Tenn - Grosses Wiesbachhorn08.09.2021
Ahoj, můžu se zeptat, jestli jste to tenkrát lezli? Jak ten hřeben vypadá? (časová náročnost, obtížn

1   ...   213   214   215   216   217   218   219   220   221   222   223   224   225   226   227   228   229   230   231   232   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lezecká sebedůvěra?
Ahoj
Co byste řekli kamarádce, která je přesvědčená, že na ferraty stačí 2 odsedky? Nedávno jsme byli v Děčíně, přelezla všechno bez problému (obtížnost D, víc tam není), ona je přesvědčená, že nespadne, na lehčích místech se nejistila vůbec, o pádovém faktoru odmítá diskutovat.
Že jsem s ferratovým setem za sraba, mi je jedno, ale nechci, aby se mi zabila...
Rry14:17:06 18.08.2017
odpovědět 
 Re: Lezecká sebedůvěra?
Řekl bych jí ať nepadá.
A.14:24:08 18.08.2017
odpovědět 
 Re: Lezecká sebedůvěra?
Nejistit se na lehkých místech ferrat je naprosto legitimní a přirozené. To že je někde kabel neznamená že se do něj musíš cvaknout. Musíš odhadnout svoje možnosti a riziko. Na Brentě jsem byl překvapený jak se liší styl feratování Italů a Čechů. Čechové se neustále přecvakávají, Italové jen když je to potřeba.

Lezení má silnou psychickou složku a přesvědčení že nespadneš k tomu patří (často to je to jediné co tě chrání od fatálního zranění.). Každý si ale musí uvědomit že spadnout může každý bez ohledu na svoje psychické nastavení. Dobrej lezec by měl velmi dobře pracovat s rizikem a jistit se kdykoliv hrozí větší riziko . Nejistit se abych se cítil jako machr není hrdinství.

Lezení na odsedkách je nezodpovědný a v situaci kdy jedete lízt na ferraty typu Decin nepochopitelny.



Michal15:18:57 18.08.2017
odpovědět 
 Re: Lezecká sebedůvěra?
Já bych ji asi rek, ze je blba a na feraty s ni nechodil, obzvlášť ty děčínský, který jsou samy o sobě solidní absurdita ... Teda nevím jaký mas s kamarádkou záměry, no ale zrakvena padem do odsedky ti stejně k ničemu nebude. Anebo, ji doporuc přihlásit se do soutěže o Darwinovu cenu.
J. Klada15:37:36 18.08.2017
odpovědět 
 Re: Lezecká sebedůvěra?
Pokud ma silu v rukou a nejake zkusenosti, bude lepsi, kdyz se nebude cvakat vubec, v D ferate to neni uplne nutne. Pokud to neklouze, nepada kameni nebo nejsem unaveny, taky to nedelam. Do odsedky sednout pri foceni, cekani ve fronte apod. Pokud ale mas pocit ze na to nema, najdi test odsedek a pust ji video co se stane, kdyz padne do odsedky 80 kg zavazi z metru :).
22:07:01 18.08.2017
odpovědět 
  Re: Lezecká sebedůvěra?
Nutno ovšem dodat, že nic takovýho se nestane při pádu do odsedky, protože člověk není kovový závaží.
honza22:16:23 18.08.2017
odpovědět 
   Re: Lezecká sebedůvěra?
Pokud mluvime i o stejnem DMM videu, tak jsou v nem i pusobici sily...
22:58:05 18.08.2017
odpovědět 
    Re: Lezecká sebedůvěra?
Asi mluvíme. To je přesně to hoax video, který realitu padajícího lezce do vodsedky vůbec nereprezentuje, nicméně vypadá pravda strašlivě.
honza21:02:59 19.08.2017
odpovědět 
     Re: Lezecká sebedůvěra?
A Ty myslis, ze kdyz se na metrove odsedce projede treba jen dalsi metr po lane, tak pak jen oprasi kolena a pujde dal, jo?
22:38:31 19.08.2017
odpovědět 
      Re: Lezecká sebedůvěra?
Nemyslím.
honza14:33:59 20.08.2017
odpovědět 
   Re: Lezecká sebedůvěra?
Tyhle diskuze uz tu byly milionkrat. Jeden z mistnich grafomanu se na zameruje. A zase takovy genius byt nemusis, abys na zaklade videa kde pada zavazi nevydedukoval, kolik priblizne musi pri takovem padu pohltit telo.
11:41:58 21.08.2017
odpovědět 
  Re: Lezecká sebedůvěra?
Možná bych bral odkaz na nějaké odstrašující video... :-)
Rry23:43:37 20.08.2017
odpovědět 
 Re: Lezecká sebedůvěra?
A nanapadlo tě někdy, že je lepší být špatně jištěn, ale stále ve střehu, než se nechat ukolébat falešným bezpečím spolehlivého jištění? Občas lezu téměř solo, ne úplně bez lana, ale jistí mne někdo, o kom si nejsem jist, že mne chytí. Lezu na jistotu, více si to užívám, více u toho přemýšlím, jištění je tam opravdu jako poslední záchrana, že bych si sice dost nabil, ale asi bych přežil. Když lezu s jističem dobrým, nepřemýšlím u toho tolik, často riskuji, občas udělám krok technicky špatně, třeba jdu do dynamiky, i když by to jinak bylo lepší, neřeším spolehlivost chytů, pád neřeším také, protože kdyžtak mne jistič chytí. Abych řekl pravdu, první způsob si užívám více...
11:51:14 19.08.2017
odpovědět 
 Re: Lezecká sebedůvěra?
Mě teda přijde spíš jako schíza to, že tvrdí jak nespadne, ale přecvakává se pomocí dvou odsedek. :D Tak když už, tak by jí teda měla stačit jedna, ne? Já osobně si myslím, že na ferratě spadnout nejde. Celou dobu je tam takovej tutovej chyt na obě ruce, že by člověk musel být uplně marnej, ale... Pokud si je ale člověk vědom rizika a na tu odsedku nespoléhá v tom smyslu, že ho zachrání pokud spadne, ale má jí prostě jako odsedku a jinak leze tak, aby nepadal, tak je to lepší, než když má někdo ferraťák a myslí si, jak spadne do bavlnky.
Martin14:20:36 19.08.2017
odpovědět 
  Re: Lezecká sebedůvěra?
Je samozřejmě možné, že pravdu má ona a nikdy nespadne, zatímco já jsem jen pesimista.

Představa, že nevímproč spadnu těsně před cvaknutím dalšího úseku, budu padat třeba 3 metry podél lana než se zastaví karabina, pak další metry než se napne smyčka, rozpáře brzda a pak snad konečně zastavím... a navíc budu muset brzdu zaplatit... je dostatečně odrazující, abych to chtěl zažít, ale když by se to stalo, měl bych to přežít. Co se stane s odsedkou?

Asi je to v hlavě, já nechápu ani, jak někdo může lézt sólo. Kamarádka leze dobře a nepadá, zatímco mně se na umělé stěně protočil chyt zrovna při cvakání (byl to mžik a letěl jsem), stejně tak už mi zůstal v ruce kousek skály, takže prostě těžko chápu tu víru, že zrovna ona nespadne...
Rry20:49:36 19.08.2017
odpovědět 
   Re: Lezecká sebedůvěra?
Třeba si potřebujete něco dokázat - u lezců, pejskaru a dalších je to hodně časté...
06:19:21 20.08.2017
odpovědět 
    Re: Lezecká sebedůvěra?
...ehm, myslíš u všech lidí kromě zenbuddhistů a lidí v hlubokým kómatu, že jo? :-D
T.13:00:27 20.08.2017
odpovědět 
     Re: Lezecká sebedůvěra?
o tom co si potrebujou dokazat zenbudhisti a vubec jini *isti - nemyslim ty original - ale ty, co si na ne hrajou (i kdyz o tom ani nevi) by se daly napsat stohy papiru...
13:35:46 20.08.2017
odpovědět 
   Re: Lezecká sebedůvěra?
Lidi neblázněte. Lezte na čem chcete. Dramatická videa výrobců a prodejců jsou sice fajn ale musí budit dojem hrůzy. Pokud tak vypadat nebudou, tak si jejich chrániče zdraví a života nekoupíte. Pokud požíváš ultra moderní systémy - tvoje volba, smát se ti nebudu. Pokud někdo používá dvě odsedky- taky s tím nemám problém. Má jen jednu dejzinu? No a?

Když si představím, jak jsme někdy v roce - vím já- třeba 93 použili poprvé na sestup "VIA FERRATU" v Arcu na Colo Dry, na nohou sandály, bez přileb a v odrbaných tričkách ...... dnes, pokud nemám odpovídající obuv přilbu, dva tlumiče, rukavice cejmlbek a GPS, tak jsem zcela zákonitě za kreténa a hazardéra. A dobře mi tak, jsem na to hrdý.

Už jsem tady před nějakou dobou dával odkaz na nádherné, motivační vídeo odněkud z Rakous. Jarní tání, voda bublá, profi maník, profi oděv, profi vybavení ..... a pak leze, radost pohledět. A pak přecvakává moderní dlaňovky a ..... on se nejistí. Není pozorný, jednu dlaňovku má za skobou na laně jen za zobáček a klidně se ten lehkovážný bourák přecvakává druhou karabinou. On ani neví, že se nejistí. Viděl vůbec nějaké video nějakého prodejce nebo výrobce?

Tvoje kamarádka ví, že se nejistí. Počítá s tím. Podle toho se snad taky chová. Tenhle týpek se chtěl jistit, mít vše v bezpečí a safety a ani neví, jakou botu udělal. Kdyby oběma ve stejném místě ujela noha, tvoje kamoška by se třeba chytla, praštila se, odplivla a šla by dál. Týpek by možná při klepání na Nebeskou bránu hloubal. Co se kde pokakalo a koho mají příbuzní žalovat. Výrobce, prodejce, nebo toho co to profi video natáčel?

Tak co s tím?
ABL14:13:00 20.08.2017
odpovědět 
    Re: Lezecká sebedůvěra?
No prave tak jak to bylo napsany to vypada, ze se jisti dvema odsedkama, coz je na nic. Jenom ji to rozptyluje a zavazi. Kdyz se nebude jistit vubec a ma na to fyzicky, bude to lepsi.
21:53:44 20.08.2017
odpovědět 
   Re: Lezecká sebedůvěra?
ahoj, máš to v hlavě nastavené dobře.
tvoje kamarádka si pravděpodobně neuvědomuje, že pokud by k pádu dosšlo, ohrozí tím nejen sebe, ale i další ve skupině nebo jiných skupinách pod vámi - utrhané šutry, apod.

Na tvém místě bych ji ale nepřesvědčoval, je to ztráta času a - pravděpodobně - se jedině zabejčí.

Spíš bych popřemýšlel, jestli není v dosahu někdo jiný, kdo by svůj komfort a bezpečnost lezení viděl podobně. Včetně toho že když s někým lezu, tak komfort toho druhýho mi tak trošku stojí za to, abych udělal kmpromis.

ahoj
Jeňa15:28:42 20.08.2017
odpovědět 
    Re: Lezecká sebedůvěra?
Druha moznost je preventivne kamaradku pred vystupem vyplatit tou odsedkou na holou. Jen pro sichr, aby bylo jasny, ci nazor na prijatelnou miru rizika je ten spravnej. A kdyz se ji to nebude libit, tak se vzdycky lze vynluvit, ze to doporucil nekdo na lezci. A kdyz se ji to libit bude, taj z toho muze vzniknout takova pekna tradice.
honza22:23:17 20.08.2017
odpovědět 
     Re: Lezecká sebedůvěra?
Bezva nápad, akorátže by spíš nařezala ona mě... :-D
Rry23:50:48 20.08.2017
odpovědět 
 Re: Lezecká sebedůvěra?
hm, měl bych se nad sebou zamyslet, až budu česat jabloně. esli náhodou nejsem nezodpovědnej hazardér a nezasloužím seřezat odsedkou, když polezu po dřevěném žebříku dvakrát starším než já jen tak bez sedáku a brzdy a helmy a speciálních rukavic a bůhvíčeho dalšího natřikrát certifikovaného.
Lukas B.10:34:21 21.08.2017
odpovědět 
  Re: Lezecká sebedůvěra?
To je fakt, zebrik oprenej o jablon a D, E, to je skoro to samy. Obzvlast pro softmovery.
11:45:16 21.08.2017
odpovědět 
   Re: Lezecká sebedůvěra?
popravdě, nejsem žádnej ekšpert specialista na kletrštajgy. ale i s mým nevelkým (horo)lezeckým sofmoverským umem musím říct, že jsem na občasně navštívených drátech zatím nenalezl problém a postroj jsem buď neměl, nebo nevyndal či oblékl leč nepoužil krom šátrání v baťochu a focení.
Lukas B.11:58:32 21.08.2017
odpovědět 
    Re: Lezecká sebedůvěra?
Kurt Albert na (samozřejmě pod) ferratě zemřel a myslím, že uměl lézt o něco líp než Lukáš B.
09:30:39 23.08.2017
odpovědět 
     Re: Lezecká sebedůvěra?
Zabilka taky lezl lépe než já a zabil se na choďáku. znamená to, že se mám jistit na turistické cestě? co si mám vzít za poučení z toho, že Albert měl na sobě postroj, ale spadl protože zapomněl že se necvakl (pravděpodobně)?
Lukas B.09:46:05 23.08.2017
odpovědět 
      Re: Lezecká sebedůvěra?
Nezapomnel. Necvakal se, udajne to tak delal casto.
10:11:23 23.08.2017
odpovědět 
 Re: Lezecká sebedůvěra?
Ze se obcas nejisti za tolik nevadi. Ona rychlost a komfort postupu je take soucasti bezpecnosti, obzvlast v horach. Na feratach, v lehkych usecich (pokud je stabilni surt) lezu bez cvakani jen po skale, v tezsich usecich bezne precvakavam je jen jednu karabinu. Dve karabiny precvakavam jen v narocnejsich mistech, nebo kde neverim terenu.

Jinak bych se bal vic beznych karabin nez smyc ... klasicke horo-karable maji hodne malou pevnost, kdyz dojde na "lamani". Jen se mrkni jak je ta karabina zatizena na tom dratu, pokud to vede kolmo nebo sikmo nahoru ... vylozene tam tu karabinu o ocelove lano + uchyt ke skale lames. Do toho bych se skoro bal sednout, natoz spadnout.
Lukas11:41:51 21.08.2017
odpovědět 
  Re: Lezecká sebedůvěra?
Taky se přidávám. Odsedka vydrží. Po pádu na feratě prdne (zlomí se o kramli) karabina. Ta lezecká řekl bych na tuty. Ta feratová by mohla to lámání ve spojení s brzdou vydržet. Někde nějaká videa o lámání karabin taky jsou.
jirka17:32:11 21.08.2017
odpovědět 
   Re: Lezecká sebedůvěra?
Není znám případ, kdy by se horolezecká nebo jiná karabina reálně zlomila na ferátě a někdo ze zabil. Selhání materiálu bylo pouze jedno a to když na ferátovém setu selhal tlumič, celý ten vehikl se roztrhnul a nešťastník z něho vypadl. Všichni výrobci okamžitě začali vyrábět tlumiče na jiném principu.
Kuba Turek17:59:22 21.08.2017
odpovědět 
    Re: Lezecká sebedůvěra?
viz např. http://www.klettern.de/besser-klettern/sicher heit/karabiner-sicherheit.597937.5.htm. Odkazů a pokusů bude asi více. Sice teorie (tak jak odsedky) ale 4kN jsou, sejdou-li se okolnosti, naměřeny. Řekl bych, že prasknout může.
23:00:04 21.08.2017
odpovědět 
     Re: Lezecká sebedůvěra?
Jasně, teorie odpovídá. Já píšu, aby bylo jasno, o čem se reálně bavíme: Není znám jediný případ na ferátě, kdy by se zlomila karabina a ferátista se kvůli tomu zabil nebo těžce zranil. A to jsou dennodenně na ferátách obrovská množství lidí, mnozí jen s odsedkami nebo smyčkami, a občas z nich někdo spadne.

(Jistě nevím vše, a tak je možné, že se něco takového někde někdy stalo - sem s tím.)
Kuba Turek23:18:05 21.08.2017
odpovědět 
      Re: Lezecká sebedůvěra?
A prosímtě víš tedy kolik lidí už se na ferratách zabilo a vážně zranilo, jen protože měli odsedky? A v kolika případech by je nejspíš býval ferratový tlumič zachránil?

To by asi mohlo dost naznačit, nakolik je to reálné riziko a nakolik akademická diskuze...
07:32:01 22.08.2017
odpovědět 
       Re: Lezecká sebedůvěra?
já se přiznám, že opravdu nevím, kolik lidí se na feratách zabilo celkem, kolik z toho na necvaknutí, kolik na zlomenou karabinu, kolik kvůlivá odsedce, kolik kvůli absence prsáku, kolik na napíchnutí na kolík a kolik na infarkt, zánět středního ucha, bodnutí vosou a zásahem meteoritu. a nějaká tvrdá data (třeba nějakej odkaz na věrohodnou statistiku nebo aspoň na portfolio článků o nehodách) by mě mohl poučit víc než obecné kecy a otřepané diskusní figury.
Lukas B.07:46:51 22.08.2017
odpovědět 
       Re: Lezecká sebedůvěra?
Až na ten jeden případ, který jsem jmenoval výše, nebyla žádná smrt na selhání materiálu (tedy že by se něco přetrhlo nebo zlomilo). Pokud tedy vím, a to sleduji jak cizí i naše média, tak zprávy horských služeb a alpského četnictva, i závěrečná shrnutí sezony na horách ve většině evropských států.
Kuba Turek12:41:10 22.08.2017
odpovědět 
      Re: Lezecká sebedůvěra?
Ja teda na ferraty moc nechodim. Ale na tech co jsem byl jsem v zivote nevidel nekoho s odsedkami misto setu. Ale asi jde o to, s jakymi ferratami ma kazdy zkusenost. Pokud jen s nejakymi "chodaky", ktere by dalo 90% lezcu i bez jisteni, tak tam se jiste lide jen s odsedkami najdou. Pokud nejaka shybarna v previsu v hladke stene s minikramlickami po metru dvou, tak tam lidi jen s odsedkama nepotkas. Vyvozovat zavery jen z navstivenych ferrat je nebezpecne.
11:58:26 22.08.2017
odpovědět 
       Re: Lezecká sebedůvěra?
Tvl. diskuse hromosvodaku o hromosvodech a zase tady... No, podle me je ferrata s odsedkama sakra maso kdyz spadnes a ferrata s feratovym setem jen maso. Nechapu proc to vlastne nekdo dela. Snad nekomu to lezeni po zebriku prinasi radost, ikdyz to nechapu. Ale proc sakra radsi nelezete nejake odjistene lehci vicedelky. Je jich spousta a padat v nich je vicemene zabava. Navic uz pak nebudete klasifikovani jako hromosvodaci :D
12:37:11 22.08.2017
odpovědět 
        Re: Lezecká sebedůvěra?
Protoze feelz before realz

Maj pocit sucha a bezpeci, ze to je v praxi presne naopak je vec druha, to je reality, ta neni pro vetsinu lidi dulezita.
AdamP15:46:26 22.08.2017
odpovědět 
         Re: Lezecká sebedůvěra?
No pro tebe jiste ne.
16:16:33 22.08.2017
odpovědět 
          Re: Lezecká sebedůvěra?
potrefena husa se vzdycky ozve

nejak protiargument trolle?
AdamP18:32:31 22.08.2017
odpovědět 
       Re: Lezecká sebedůvěra?
Tak kde jsem takové lidi potkal například (a to je ještě dvojice odsedek se šroubovačkami lepší varianta): Johann na Dachstein, obě hřebenovky na Dachstein, Königsjodler na Hochkönig, Postalmklamm, Drachenwand, Bocchette na Brentě, Latemar v Doomitech, Bechyně, Vodní brána... a to nemluvě o spoustě menších ferátových úseků typu Buchstein a Josefinensteig v Gesäuse, Nonnesteig a Alpinegrat v Zittauergebirge, přechod mezi Adámkem a Simony pod Dachsteinem, ferátky v Höllentalu atd, atd, atd...
Kuba Turek12:37:27 22.08.2017
odpovědět 
        Re: Lezecká sebedůvěra?
To jsou vsechno vicemene chodaky.
16:17:06 22.08.2017
odpovědět 
         Re: Lezecká sebedůvěra?
Pod pojmem choďák si tedy v horolezecké praxi představuji něco poněkud jiného.

Pokud ale chceš, tak tady je videíčko z pokusů (nepovedených) o tehdy nejtěžší ferátu Evropy - F Variante Postalmalmklettersteig - první lezec stoupá a klesá s ferátovým setem a druhý lezec je vybavený jen dvěma odsedkami (od 1:09 min) https://youtu.be/vkdWwY8ED-Q
Kuba Turek16:26:39 22.08.2017
odpovědět 
         Re: Lezecká sebedůvěra?
to jistě. na těch z nich, kde jsem byl já, jsem gyrtl nepotřeboval, a na těch žitavskejch venkoncem ani boty (bo přece nebudu tejrat pískovec kuframa). na tu novou pitomost na traunštajnu jsem si kšíry vzal, ale tak mě překážely, že jsem je někdy ve třetině přestal používat. a ostatně, těžká nebo sportovní feráta je protimluv, něco jako sportovní naftový kombík.
hele, fakt znáte někdo nějakou ferátu, která je jako fakt těžší než prolejzačky na hřišti?
Lukas B.16:27:43 22.08.2017
odpovědět 
          Re: Lezecká sebedůvěra?
Já bych mnohé feráty nedal prostě proto, že na to nemám sílu a vytrvalost. Je to ovšem stejné, jako bych lezl po převislém hromosvodu. O tom žádná. Viz mnou odkazované video z F Variante - první leze aktivní policajt a nedává to, druhý leze aktivní lezec SRT a nedává to taky. Takhle se to má lézt: youtu.be/CXfiNSu7Gzg
Kuba Turek18:55:07 22.08.2017
odpovědět 
           Re: Lezecká sebedůvěra?
No, taky znam par aktivnich lezcu, kteri dokazou lezt slusne v rajbasu nebo v kolmici, ale jakmile to jde jen trochu do previsu, tak neprelezou ani sestku. O fyzicce lecketerych aktivnich policajtu radeji ani nemluve;)

Pochybuju ze kdokoliv kdo je schopnej davat silovejsi sedmy v previsu by s timhle mel problemy.

Ale uznavam ze maji koule, v tomhle spadnout, to musi bejt desna drzka. Boli me zada jen na to pomyslim ... zlaty pisky:-D
Lukas13:03:09 23.08.2017
odpovědět 
            Re: Lezecká sebedůvěra?
Psal jsem "aktivní" u obou lidí. Mladík leze sedmy na umělce během školní výuky, jinak hlavně šplhá po lanech s prusiky a jumary. Policajt je ze zásahovky. Oba mají za sebou delší ferátu Postalmklamm. (To jenom pro vysvětlení, že fyzička tady hraje velkou roli, ale technika v podstatě téměř žádnou.)
Kuba Turek14:07:20 23.08.2017
odpovědět 
             Re: Lezecká sebedůvěra?
jak neřemeslné! když šetřím sílu na žebříku, tak se přece se nedržím za šprušli dlaní, ale zaháknu loket a koleno.
Lukas B.14:27:12 23.08.2017
odpovědět 
 Re: Lezecká sebedůvěra?
běžte plácat na web k turkovi
08:52:32 22.08.2017
odpovědět 
 Re: Lezecká sebedůvěra?
když nechce za každou cenu feratovy set, tak at si ,,punkove" rizne dva kusy lana.. bude furt stredem pozornosti a o chlup vic v bezpeci..
18:05:42 22.08.2017
odpovědět 
 Re: Lezecká sebedůvěra?
Mě nejvíc dokážou pobavit moralisti, kteří mají odsedky a na mě držkují, že nemám nic :))
Tomáš K.17:01:52 25.08.2017
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192413)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Vesnická památková zona VI Skály u Kamenického šenova
Olympijská vesnice VIIc Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (19)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1156 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1275 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1457 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1424 
 Neřeším to – lezu vše 
 1122 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi