Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8201 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Liška Vtáčník 19.08.2017 Zdar, vyskytuje se na Vtáčníku ještě ta otravná liška? Chtěl bych tam o vikendu zajet. Minule nám rozervala stan a kolegovi spacák + vyžrala nějaké zásoby. Díky za info.
  Re: Liška Vtáčník 19.08.2017 nevím jak liška, ale otravní lezci tam jsou pořád a jistě otravují ostatní obyvatele přírody
    Re: Liška Vtáčník 20.08.2017 Tak díky glume strážce prstenu.
  Re: Liška Vtáčník 20.08.2017 Jídlo si věš na stromy a spacák občas vyper, ať lišku nelákáš vůní a smradem. Liška nám vyžrala záso
    Re: Liška Vtáčník 23.08.2017 No jak je to s tema liskama, ja myslel ze se vyhybaji lidem, pokud nejsou vztekle. Resp. lidskym pac
ubytování u Litoměřic pro oddíl 19.08.2017 Rádi bychom si s naším oddílem i dětmi(asi 20 lidí)na konci října (26.-29.) zalezli na skalkách kolem Litoměřic (Kreuzberg a další). Nezná někdo v okolí nějaké příhodné levnější a nenáročnější ubytování. Díky moc za případné echo.
  Re: ubytování u Litoměřic pro oddíl 20.08.2017 zkus pension Dubina v Litoměřicích mají tam i stěnu
skladovani spacaku (duty vlakno) 18.08.2017 K perakum mi dodali vyrobci vaky, ve kterych pry maji byt tech 99% casu co v nich nejsem. Ne tak vyrobci spackau z dutych vlaken. Jedine co je mi o nich znamo, ze maji byt rovne (a vetsinou maji poutka n azaveseni). V soucastnosti vysi vertikalne vy
Lezecká sebedůvěra? 18.08.2017 Ahoj
Co byste řekli kamarádce, která je přesvědčená, že na ferraty stačí 2 odsedky? Nedávno jsme byli v Děčíně, přelezla všechno bez problému (obtížnost D, víc tam není), ona je přesvědčená, že nespadne, na lehčích místech se nejistila vůbec, o pád
  Re: Lezecká sebedůvěra? 18.08.2017 Řekl bych jí ať nepadá.
  Re: Lezecká sebedůvěra? 18.08.2017 Nejistit se na lehkých místech ferrat je naprosto legitimní a přirozené. To že je někde kabel neznam
  Re: Lezecká sebedůvěra? 18.08.2017 Já bych ji asi rek, ze je blba a na feraty s ni nechodil, obzvlášť ty děčínský, který jsou samy o so
  Re: Lezecká sebedůvěra? 18.08.2017 Pokud ma silu v rukou a nejake zkusenosti, bude lepsi, kdyz se nebude cvakat vubec, v D ferate to ne
    Re: Lezecká sebedůvěra? 18.08.2017 Nutno ovšem dodat, že nic takovýho se nestane při pádu do odsedky, protože člověk není kovový závaží
      Re: Lezecká sebedůvěra? 18.08.2017 Pokud mluvime i o stejnem DMM videu, tak jsou v nem i pusobici sily...
        Re: Lezecká sebedůvěra? 19.08.2017 Asi mluvíme. To je přesně to hoax video, který realitu padajícího lezce do vodsedky vůbec nereprezen
          Re: Lezecká sebedůvěra? 19.08.2017 A Ty myslis, ze kdyz se na metrove odsedce projede treba jen dalsi metr po lane, tak pak jen oprasi
            Re: Lezecká sebedůvěra? 20.08.2017 Nemyslím.
      Re: Lezecká sebedůvěra? 21.08.2017 Tyhle diskuze uz tu byly milionkrat. Jeden z mistnich grafomanu se na zameruje. A zase takovy genius
    Re: Lezecká sebedůvěra? 20.08.2017 Možná bych bral odkaz na nějaké odstrašující video... :-)
  Re: Lezecká sebedůvěra? 19.08.2017 A nanapadlo tě někdy, že je lepší být špatně jištěn, ale stále ve střehu, než se nechat ukolébat fal
  Re: Lezecká sebedůvěra? 19.08.2017 Mě teda přijde spíš jako schíza to, že tvrdí jak nespadne, ale přecvakává se pomocí dvou odsedek. :D
    Re: Lezecká sebedůvěra? 19.08.2017 Je samozřejmě možné, že pravdu má ona a nikdy nespadne, zatímco já jsem jen pesimista.
      Re: Lezecká sebedůvěra? 20.08.2017 Třeba si potřebujete něco dokázat - u lezců, pejskaru a dalších je to hodně časté...
        Re: Lezecká sebedůvěra? 20.08.2017 ...ehm, myslíš u všech lidí kromě zenbuddhistů a lidí v hlubokým kómatu, že jo? :-D
          Re: Lezecká sebedůvěra? 20.08.2017 o tom co si potrebujou dokazat zenbudhisti a vubec jini *isti - nemyslim ty original - ale ty, co si
      Re: Lezecká sebedůvěra? 20.08.2017 Lidi neblázněte. Lezte na čem chcete. Dramatická videa výrobců a prodejců jsou sice fajn ale musí bu
        Re: Lezecká sebedůvěra? 20.08.2017 No prave tak jak to bylo napsany to vypada, ze se jisti dvema odsedkama, coz je na nic. Jenom ji to
      Re: Lezecká sebedůvěra? 20.08.2017 ahoj, máš to v hlavě nastavené dobře.
tvoje kamarádka si pravděpodobně neuvědomuje, že pokud
        Re: Lezecká sebedůvěra? 20.08.2017 Druha moznost je preventivne kamaradku pred vystupem vyplatit tou odsedkou na holou. Jen pro sichr,
          Re: Lezecká sebedůvěra? 20.08.2017 Bezva nápad, akorátže by spíš nařezala ona mě... :-D
  Re: Lezecká sebedůvěra? 21.08.2017 hm, měl bych se nad sebou zamyslet, až budu česat jabloně. esli náhodou nejsem nezodpovědnej hazardé
    Re: Lezecká sebedůvěra? 21.08.2017 To je fakt, zebrik oprenej o jablon a D, E, to je skoro to samy. Obzvlast pro softmovery.
      Re: Lezecká sebedůvěra? 21.08.2017 popravdě, nejsem žádnej ekšpert specialista na kletrštajgy. ale i s mým nevelkým (horo)lezeckým sofm
        Re: Lezecká sebedůvěra? 23.08.2017 Kurt Albert na (samozřejmě pod) ferratě zemřel a myslím, že uměl lézt o něco líp než Lukáš B.
          Re: Lezecká sebedůvěra? 23.08.2017 Zabilka taky lezl lépe než já a zabil se na choďáku. znamená to, že se mám jistit na turistické cest
            Re: Lezecká sebedůvěra? 23.08.2017 Nezapomnel. Necvakal se, udajne to tak delal casto.
  Re: Lezecká sebedůvěra? 21.08.2017 Ze se obcas nejisti za tolik nevadi. Ona rychlost a komfort postupu je take soucasti bezpecnosti, ob
    Re: Lezecká sebedůvěra? 21.08.2017 Taky se přidávám. Odsedka vydrží. Po pádu na feratě prdne (zlomí se o kramli) karabina. Ta lezecká ř
      Re: Lezecká sebedůvěra? 21.08.2017 Není znám případ, kdy by se horolezecká nebo jiná karabina reálně zlomila na ferátě a někdo ze zabil
            Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 A prosímtě víš tedy kolik lidí už se na ferratách zabilo a vážně zranilo, jen protože měli odsedky?
              Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 já se přiznám, že opravdu nevím, kolik lidí se na feratách zabilo celkem, kolik z toho na necvaknutí
              Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 Až na ten jeden případ, který jsem jmenoval výše, nebyla žádná smrt na selhání materiálu (tedy že by
            Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 Ja teda na ferraty moc nechodim. Ale na tech co jsem byl jsem v zivote nevidel nekoho s odsedkami mi
              Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 Tvl. diskuse hromosvodaku o hromosvodech a zase tady... No, podle me je ferrata s odsedkama sakra ma
                Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 Protoze feelz before realz
Maj pocit sucha a bezpeci, ze to je v praxi presne naopak
                  Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 No pro tebe jiste ne.
                    Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 potrefena husa se vzdycky ozve
nejak protiargument trolle?
              Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 Tak kde jsem takové lidi potkal například (a to je ještě dvojice odsedek se šroubovačkami lepší vari
                Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 To jsou vsechno vicemene chodaky.
                  Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 Pod pojmem choďák si tedy v horolezecké praxi představuji něco poněkud jiného.
Pokud
                  Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 to jistě. na těch z nich, kde jsem byl já, jsem gyrtl nepotřeboval, a na těch žitavskejch venkoncem
                    Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 Já bych mnohé feráty nedal prostě proto, že na to nemám sílu a vytrvalost. Je to ovšem stejné, jako
                      Re: Lezecká sebedůvěra? 23.08.2017 No, taky znam par aktivnich lezcu, kteri dokazou lezt slusne v rajbasu nebo v kolmici, ale jakmile t
                        Re: Lezecká sebedůvěra? 23.08.2017 Psal jsem "aktivní" u obou lidí. Mladík leze sedmy na umělce během školní výuky, jinak hla
                          Re: Lezecká sebedůvěra? 23.08.2017 jak neřemeslné! když šetřím sílu na žebříku, tak se přece se nedržím za šprušli dlaní, ale zaháknu l
  Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 běžte plácat na web k turkovi
  Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 když nechce za každou cenu feratovy set, tak at si ,,punkove" rizne dva kusy lana.. bude furt s
  Re: Lezecká sebedůvěra? 25.08.2017 Mě nejvíc dokážou pobavit moralisti, kteří mají odsedky a na mě držkují, že nemám nic :))
Zánět šlach, zkušenosti? Rady? 18.08.2017 Zdravim všechny horolezce a horolezkyne,
Už je to cca pul roku co mam problém s lehkým zánětem slach v předloktí (vrzani, lehká bolest, boule v dlani) a i přes dodržování klidoveho rezimu od lezeni, jenz mi doporucil doktor zadna změna. Ruce
  Re: Zánět šlach, zkušenosti? Rady? 18.08.2017 laser můžeš zkusit, prej to urychluje hojení. já si to musel platit, ale prej to jde i na pojištěvnu
    Re: Zánět šlach, zkušenosti? Rady? 18.08.2017 Mě pomohlo protahovaci cvičení a pohodové lezení na písku. Teď už. Zas normane sportuji
  Re: Zánět šlach, zkušenosti? Rady? 18.08.2017 Nepříjemná věc. Doktoři si "umyjí ruce" prohlášením o klidovém režimu. A k vypsání fyziote
    Re: Zánět šlach, zkušenosti? Rady? 18.08.2017 Kdyz neposle doktor, tak si to muze platit jako samoplatce. 20 min stoji tusim 300 Kc (ultrazvuk, la
      Re: Zánět šlach, zkušenosti? Rady? 18.08.2017 ozařování laserem mě stálo 5min 200kč. 5 sezení 1000kč. ale jestli pomohlo tohle nevím. do toho jsem
  Re: Zánět šlach, zkušenosti? Rady? 18.08.2017 Pecka, zkusím pogooglit co tady v Jihlavě máme a určitě někam zajdu, ať už si to cvaknu sám či mi to
    Re: Zánět šlach, zkušenosti? Rady? 18.08.2017 Heled za mne. Pores si stravu, omez cukr, alkohol.. Podpor omega 3,vitamin c. Klid je k nicemu, spis
      Re: Zánět šlach, zkušenosti? Rady? 18.08.2017 Omezovat alkohol je blbost :) a ze by jidelnicek delal zazraky???!!! delej to, co te neboli..mazadla
        Re: Zánět šlach, zkušenosti? Rady? 19.08.2017 Hehe :) mne se to fakt osvedcilo.. Teda jen po dobu lecby a pak jeste chvilku po. Je to o prioritach
  Re: Zánět šlach, zkušenosti? Rady? 18.08.2017 Resim neco podobneho uz od unora a stale to neni uplne dobry. Najdi si dobryho fyzioterapeuta at te
  Re: Zánět šlach, zkušenosti? Rady? 18.08.2017 zkus střídání ledové a teplé vody na předloktí
  Re: Zánět šlach, zkušenosti? Rady? 20.08.2017 Ahoj, nevím, odkud jsi, ale v Praze mohu doporučit privátní fyzioterapii se specializací na terapii
Nalezy 17.08.2017 Dnes 17.8. jsme nasli v Prokopskem udoli na sportovkach modrou panskou bundu The North Face,mam ji u sebe😉
Lezení Brač 16.08.2017 Ahoj,
nemáte někdo v elektronické podobě průvodce do CHorvatska, jedu tam za jiným sportem na Brač a při té příležitosti jsem se tam chtěla podívat na nějakou skalku. Díky za odpovědi.
  Re: Lezení Brač 18.08.2017 Interaktivní průvodce býval tady (odstraň mezery): ht tp://w ww.aldura-spo rt.hr/brac-clim bing-guid
Sperlonga 15.08.2017 Ahoj, nevite prosim zda pruvodce Sportclimbing on the Costa d´Amalfi - Itálie obsahuje celou Sperlongu, nebo jenom jeskyni? (predpokladam, ze v jeskyni jsou na nas moc tezke cesty, tak abychom nekupovali zbytecneho pruvodce) Dik
  Re: Sperlonga 15.08.2017 Amapfi, Positano, Sperlonga, Palinuro.
Ze Sperlongy tam je jeskyně, Pueblo, Monte MOneta a Sp
  Re: Marousek v Lidovkach 15.08.2017 dobře tam hejtuje Jaroše :D
    Re: Marousek v Lidovkach 15.08.2017 Je to trapne.
      Re: Marousek v Lidovkach 15.08.2017 ano je, nevím proč to tam rozbabrává
        Re: Marousek v Lidovkach 15.08.2017 Co kdybyste se podepsali, vy anonymni picusove?
          Re: Marousek v Lidovkach 15.08.2017 Taky si myslim ze pomlouvani Jarose je trapne. Mara at si uziva uspechu a gratuluju mu. Ale ty vyrok
            Re: Marousek v Lidovkach 15.08.2017 Ba naopak. Rika co si mysli a dokonce verejne a podepsany :-).
          Re: Marousek v Lidovkach 15.08.2017 Ja vam nevim kluci... Mne uz ani jeden z techto dvou neprijde jako charakter. Nepochybuju o tom, ze
            Re: Marousek v Lidovkach 15.08.2017 pokud je to pravda tak M7 WI5+ je nejlepsi vykon na osmach vsech dob. kdo nekdy lezl M7 tak nechape.
              Re: Marousek v Lidovkach 15.08.2017 No ta obtížnost je asi fakt dost ustřelená a napadlo mě to hned jak jsem viděl ten titulek. Ono i tě
                Re: Marousek v Lidovkach 15.08.2017 jj, z fotek se fakt dá hodnotit obtížnost, zvláště ta o které sám nemám představu.Kdo to zkouší, měl
                  Re: Marousek v Lidovkach 15.08.2017 Hele, tady nikdo nezpochybnuje narocnost podniku, je to jeden z nejlepsich vykonu co kdy Cech v Alpi
                    Re: Marousek v Lidovkach 16.08.2017 Místní nevěřící borci anonymní, zvedněte prdel a pokud na to máte tak to vylezte. Potom schazujte kl
            Re: Marousek v Lidovkach 16.08.2017 K obtiznosti: WI5 – skoro kolmé, nebo zcela kolmé stupně do 20 metrů, namáhavé lezení vyžadující šro
              Re: Marousek v Lidovkach 16.08.2017 Hele, a jak ty vis, ze tam byl ten dlouhy kolmy nebo skoro kolmy usek v ledu z W5 a odkud cerpas, ze
                Re: Marousek v Lidovkach 16.08.2017 Jasně, určitě měl v těch nejtěžších místech čas a chuť na focení, prober se! Kdyby i tak dodal fotky
                  Re: Marousek v Lidovkach 16.08.2017 Pardon za chyby
                  Re: Marousek v Lidovkach 16.08.2017 Jak uz bylo receno, pokud se ta klasa prijme nebo nejak potvrdi, tak to zrejme bude nejtezsi cesta n
              Re: Marousek v Lidovkach 16.08.2017 Jo a jeste dodam pro ujasneni. Nesnazim se Maruv vystup zpochybnit, ikdyz to tak mozna vypada. To ur
                Re: Marousek v Lidovkach 16.08.2017 Presne tak. Marovi velky respekt za tu vizi a vytrvalost. Ale! Radka obvinuje z chvastacstvi a maten
                Re: Marousek v Lidovkach 16.08.2017 At si ji zopakuje kdo chce, jak rychle chce, a treba v lehcim terenu, historicky bude "ten&quo
              Re: Marousek v Lidovkach 16.08.2017 Už u Talungu byla debata o nastřelený obtížnosti. Mimo jiné proběhla i tady na Lezci. To WI6, co tom
                Re: Marousek v Lidovkach 16.08.2017 Totéž jsem chtěl napsat.
Kdyby tomu dali ABO namísto ED, nikdo by neřekl ani popel.
                Re: Marousek v Lidovkach 17.08.2017 Talung - Holecek, Hruby - WI6,M6+
vs
Talung - Fomin, Babanov - M6, AI6
                  Re: Marousek v Lidovkach 18.08.2017 videl si kama to lezli? meli fotky kde to vypadalo sakra tezke. A3 je sakra rozdil... proste narovna
            Re: Marousek v Lidovkach 18.08.2017 Vcera sem v 30°C lezl bez maga 4 UIAA dal sem pred tim krabku startek a pocitove to pak bylo asi tak
          Re: Marousek v Lidovkach 15.08.2017 Take mi to prijde dost trapne. I me prekvapuje, ze zrovna Holecek nekoho osocuje z chvastalstvi..
  Re: Marousek v Lidovkach 15.08.2017 Tak předně, jestli je tu něco trapného nebo spíš banálního, tak spíš práce redaktora lidovek. 95% ob
    Re: Marousek v Lidovkach 15.08.2017 Jaroše jsem nikdy nepotkal, ale Rakoncaj už dost let opravdu nic neleze a i v té šestce, co jsem ho
        Re: Marousek v Lidovkach 15.08.2017 Supr odkaz, díky moc!
        Re: Marousek v Lidovkach 15.08.2017 Ten rozhovor jsem viděl, ale teď zpětně vidím, že to je fakt hustý dílo.
Slovy se Bo
          Re: Marousek v Lidovkach 16.08.2017 jedinej kdo by k tomu mohl ovbektivne neco rict je haček.ten to ma asi u prdele aby se medialne ztra
      Re: Marousek v Lidovkach 16.08.2017 Vubec nemam chut se do podobne vedene diskuse zapojovat, ale skutecne vypustit z ust vec o Joskovi v
        Re: Marousek v Lidovkach 16.08.2017 To je uz po nekolikate, kdy mistr Zoban vola po umlceni vyroku, a to volani nevychazi z toho zda se
          Re: Marousek v Lidovkach 16.08.2017 Sorry za hrubku mily anonyme, ale jen potvrzujes svou neznalost, nebo spis ses vlastne podepsal. Vol
            Re: Marousek v Lidovkach 16.08.2017 zoban se umí aspoň podepsat.a nestydí se zato
            Re: Marousek v Lidovkach 16.08.2017 A copak se nam tim svym cenzurychtivym vyplodem snazis rici? Ze ten prispevek o Rakoncajovi je lzivy
              Re: Marousek v Lidovkach 17.08.2017 I kdyby to byla pravda, :-D chtěl bych vidět tebe v 66 jak ti to poleze ;-). Navíc co dokázal ve své
              Re: Marousek v Lidovkach 17.08.2017 Az prodelas nador na mozku, jeho recidivu, totalne te to omezi ve vsem na co jsi byl zvykli a presto
                Re: Marousek v Lidovkach 17.08.2017 Vis Zobane, tihle volove mají potrebu shazovat legendy a vlastne kohokoliv, když se asi mylne domniv
                  Re: Marousek v Lidovkach 17.08.2017 Hovado nedělá hovadem absence racionality, ale absence vl uspokojení z naplněnýho života. Ono totiž
                Re: Marousek v Lidovkach 17.08.2017 Takze kdyz prodelam nemoc, mohu porusovat pravidla?
Srovnavani a nevedomost do toho t
                  Re: Marousek v Lidovkach 17.08.2017 Ja lezu s maglajzem tam, kde to je vetsinove delano, takze moje pravidla on neporusuje. Když ale by
                  Re: Marousek v Lidovkach 17.08.2017 Tahle debata je o tom, že anonym nemá bezdůvodně kohokoliv urážet, dokonce ani ne legendárního horol
                    Re: Marousek v Lidovkach 17.08.2017 Bylo by zajimave udelat online rozhovor i se z. Hakem
                      Re: Marousek v Lidovkach 17.08.2017 Z medialniho humbuku to vypada, jako ze cestu vylezl Holecek s druhy. Dusledna prezentace Holecek a
                      Re: Marousek v Lidovkach 17.08.2017 Z medialniho humbuku to vypada, jako ze cestu vylezl Holecek s druhy. Dusledna prezentace Holecek a
Hoher Tenn - Grosses Wiesbachhorn 14.08.2017 Zdar,
rádi bychom podnikli přelez z Hoher Tenn na Grosses Wiesbachhorn hřebenem přes Kleine Wiesbachhorn, ale chybí mi dostatek informaci o této cestě. Neposkytl by mi někdo nějaké info o tomto podniku? Dík, Lukáš
  Re: Hoher Tenn - Grosses Wiesbachhorn 08.09.2021 Ahoj, můžu se zeptat, jestli jste to tenkrát lezli? Jak ten hřeben vypadá? (časová náročnost, obtížn
  Re: Hoher Tenn - Grosses Wiesbachhorn 08.09.2021 Ahoj, můžu se zeptat, jestli jste to tenkrát lezli? Jak ten hřeben vypadá? (časová náročnost, obtížn
1
...
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
...
2263
Reklama:
Foto dne:
Záchranka pod Matterhornem
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: