Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English La sportiva kataki 21.08.2017 Ahoj,
Prosim majitele lezecek kataki od LS o radu, jakou velikost vybrat.chci je prevazne na vicedelky. Jsem zvykly na tesne lezecky. Od LS cca o 3 a 1/2 mensi. Nemam moznost jet je vyzkouset do Prahy :-(
Diky za rady
  Re: La sportiva kataki 21.08.2017 Vycházel bych z tohoddle:
Jestli ti sedí obecně boty od La Sportiva, tak s nima neuděláš chyb
    Re: La sportiva kataki 22.08.2017 No prave proto se ptam majitelu katak, ja to s nima je. Na sportovky mam o 3,5 cisla mensi, ale nedo
      Re: La sportiva kataki 22.08.2017 Nejsem majitel Katak, ale mne sedi strategie nasledujici: Agresivni nepohodlne boty na tezke jednode
  Re: La sportiva kataki 22.08.2017 Jsi-li zvyklý na určité číslo u konkrétního modelu LS, nemusí toto číslo sedět u jiného modelu LS.
    Re: La sportiva kataki 22.08.2017 No já to nakonec risknul a objednal o celé číslo větší , než používám na sportovky.
Mobil při lezení 20.08.2017 Ahoj, prosim o Vaše zkušenosti, kam si dáváte při lezení mobil aby byl v bezpečí a hlavně se dal snadno použít na focení. Dik za tipy
  Re: Mobil při lezení 20.08.2017 Koupim si mobil odpovidajici memu prijmu, a pak ho nosim normalne v kapse.
  Re: Mobil při lezení 20.08.2017 :)))) Máš jako v plánu si dělat při lezení cesty selfíčka? No tě prdel! Tenhle svět jde fakt totálně
    Re: Mobil při lezení 21.08.2017 Nehudruj :-)
    Re: Mobil při lezení 21.08.2017 To soudis dle sebe? Fotit se toho da mnoho, je zajimave, ze te napadne jen selficko..
  Re: Mobil při lezení 20.08.2017 Já teda mám mobil v batohu pod víkem, aby na něj nepršelo, a fotím foťákem, který mám v batohu v kap
    Re: Mobil při lezení 21.08.2017 Ad odkaz: Pan Karel z Prostřena to taky nosil... Kazma mu dával instrukce. Třeba to bude něco podobn
  Re: Mobil při lezení 21.08.2017 Ahoj, když mám v mobilu topo cesty, tak ho mám v kapse a abych ho nehodil dolů, tak je cvaknutý tenk
    Re: Mobil při lezení 21.08.2017 Jirko dík za tip
  Re: Mobil při lezení 21.08.2017 ze zkušenosti při lezení mobil v kapse není uplně dobrej nápad. Mobil při lezení máš primárně pro př
  Re: Mobil při lezení 23.08.2017 Vyřešené to v podstatě nemám, proto lezu ve vestě, která má náprsní kapsu a tam mám foťák nebo mobil
  Re: Mobil při lezení 23.08.2017 Canon G12 s fortelným pevným pouzdrem + karabina = umístění na sedáku. To je varianta, že lezu pro t
    Re: Mobil při lezení 24.08.2017 Přesně tak,karabina + malej kompaktní foťák na sedák,osvědčuje se..
  Re: Mobil při lezení 05.09.2017 Pro mě ideální mobil tak 5x11 cm, dotykáč, foťák pro ilustraci, na čtení webu a psaní vzkazů bohatě
  Re: Mobil při lezení 06.09.2017 mívám ho v dolní black hole!
nalezený snubní prsten 20.08.2017 Byl nalezen pánský snubní prsten pod Studeneckými skalami (Pejrova skála). Popis: zřejmě kombinace kovů, hladké okraje a rýhovaný střed. Majitel, ať se hlásí a nezapomene připsat, co je na vnitřní straně:)
pruvodce na Ostrov 20.08.2017 Ahoj, je nekde k sehnani pruvodce na Ostrov? Nemyslim v PDF, ale klasickou knizku, v hospode pod Cisarem nemeli zadneho. Pry se pripravuje novy... budu rad za informaci.
  Re: pruvodce na Ostrov 21.08.2017 Nový se připravuje minimálně 10 let :D
    Re: pruvodce na Ostrov 21.08.2017 Průvodce se připravuje nejspíš už dlouho, ale jako každý rok se vždycky říká že už bude(takhle to sl
      Re: pruvodce na Ostrov 22.08.2017 Prý je vydaný poměrně nový, ale německý. Snad se i chystá překlad.
        Re: pruvodce na Ostrov 23.08.2017 diky za informace. Nevite, kde se da sehnat ten nemecky?
  Re: pruvodce na Ostrov 23.08.2017 Mam jej dvakrat, ale nebude zadarmo :).
Ozvi se kdyztak na mail.
  Re: pruvodce na Ostrov 23.08.2017 Zajti v Tisé do Refugia...tam by měli mít
    Re: pruvodce na Ostrov 23.08.2017 nemaj
feraty... 19.08.2017 ...vznikly za prvni svetove valky, aby s vojakum lip lezlo na orli hnizda (lezli po lanech), pozdeji se ujali jako urychlovlkay v horolezeckych sestupkach (taky lezli po lanech)... Ani jeden z uzivatelu vyse uvedenho nemel brzdu padu. Ti druzi meli
  Re: feraty... 23.08.2017 Sportovni feraty? To je jako nejak odvozeno od sportovniho lezeni? Ten termin neznam, ale z tveho po
    Re: feraty... 23.08.2017 Na me nekoukej, ja s tebou souhlasim. Ale ano, za sportovni feratu by (osobne) povazoval jakoukoili
Liška Vtáčník 19.08.2017 Zdar, vyskytuje se na Vtáčníku ještě ta otravná liška? Chtěl bych tam o vikendu zajet. Minule nám rozervala stan a kolegovi spacák + vyžrala nějaké zásoby. Díky za info.
  Re: Liška Vtáčník 19.08.2017 nevím jak liška, ale otravní lezci tam jsou pořád a jistě otravují ostatní obyvatele přírody
    Re: Liška Vtáčník 20.08.2017 Tak díky glume strážce prstenu.
  Re: Liška Vtáčník 20.08.2017 Jídlo si věš na stromy a spacák občas vyper, ať lišku nelákáš vůní a smradem. Liška nám vyžrala záso
    Re: Liška Vtáčník 23.08.2017 No jak je to s tema liskama, ja myslel ze se vyhybaji lidem, pokud nejsou vztekle. Resp. lidskym pac
ubytování u Litoměřic pro oddíl 19.08.2017 Rádi bychom si s naším oddílem i dětmi(asi 20 lidí)na konci října (26.-29.) zalezli na skalkách kolem Litoměřic (Kreuzberg a další). Nezná někdo v okolí nějaké příhodné levnější a nenáročnější ubytování. Díky moc za případné echo.
  Re: ubytování u Litoměřic pro oddíl 20.08.2017 zkus pension Dubina v Litoměřicích mají tam i stěnu
skladovani spacaku (duty vlakno) 18.08.2017 K perakum mi dodali vyrobci vaky, ve kterych pry maji byt tech 99% casu co v nich nejsem. Ne tak vyrobci spackau z dutych vlaken. Jedine co je mi o nich znamo, ze maji byt rovne (a vetsinou maji poutka n azaveseni). V soucastnosti vysi vertikalne vy
Lezecká sebedůvěra? 18.08.2017 Ahoj
Co byste řekli kamarádce, která je přesvědčená, že na ferraty stačí 2 odsedky? Nedávno jsme byli v Děčíně, přelezla všechno bez problému (obtížnost D, víc tam není), ona je přesvědčená, že nespadne, na lehčích místech se nejistila vůbec, o pád
  Re: Lezecká sebedůvěra? 18.08.2017 Řekl bych jí ať nepadá.
  Re: Lezecká sebedůvěra? 18.08.2017 Nejistit se na lehkých místech ferrat je naprosto legitimní a přirozené. To že je někde kabel neznam
  Re: Lezecká sebedůvěra? 18.08.2017 Já bych ji asi rek, ze je blba a na feraty s ni nechodil, obzvlášť ty děčínský, který jsou samy o so
  Re: Lezecká sebedůvěra? 18.08.2017 Pokud ma silu v rukou a nejake zkusenosti, bude lepsi, kdyz se nebude cvakat vubec, v D ferate to ne
    Re: Lezecká sebedůvěra? 18.08.2017 Nutno ovšem dodat, že nic takovýho se nestane při pádu do odsedky, protože člověk není kovový závaží
      Re: Lezecká sebedůvěra? 18.08.2017 Pokud mluvime i o stejnem DMM videu, tak jsou v nem i pusobici sily...
        Re: Lezecká sebedůvěra? 19.08.2017 Asi mluvíme. To je přesně to hoax video, který realitu padajícího lezce do vodsedky vůbec nereprezen
          Re: Lezecká sebedůvěra? 19.08.2017 A Ty myslis, ze kdyz se na metrove odsedce projede treba jen dalsi metr po lane, tak pak jen oprasi
            Re: Lezecká sebedůvěra? 20.08.2017 Nemyslím.
      Re: Lezecká sebedůvěra? 21.08.2017 Tyhle diskuze uz tu byly milionkrat. Jeden z mistnich grafomanu se na zameruje. A zase takovy genius
    Re: Lezecká sebedůvěra? 20.08.2017 Možná bych bral odkaz na nějaké odstrašující video... :-)
  Re: Lezecká sebedůvěra? 19.08.2017 A nanapadlo tě někdy, že je lepší být špatně jištěn, ale stále ve střehu, než se nechat ukolébat fal
  Re: Lezecká sebedůvěra? 19.08.2017 Mě teda přijde spíš jako schíza to, že tvrdí jak nespadne, ale přecvakává se pomocí dvou odsedek. :D
    Re: Lezecká sebedůvěra? 19.08.2017 Je samozřejmě možné, že pravdu má ona a nikdy nespadne, zatímco já jsem jen pesimista.
      Re: Lezecká sebedůvěra? 20.08.2017 Třeba si potřebujete něco dokázat - u lezců, pejskaru a dalších je to hodně časté...
        Re: Lezecká sebedůvěra? 20.08.2017 ...ehm, myslíš u všech lidí kromě zenbuddhistů a lidí v hlubokým kómatu, že jo? :-D
          Re: Lezecká sebedůvěra? 20.08.2017 o tom co si potrebujou dokazat zenbudhisti a vubec jini *isti - nemyslim ty original - ale ty, co si
      Re: Lezecká sebedůvěra? 20.08.2017 Lidi neblázněte. Lezte na čem chcete. Dramatická videa výrobců a prodejců jsou sice fajn ale musí bu
        Re: Lezecká sebedůvěra? 20.08.2017 No prave tak jak to bylo napsany to vypada, ze se jisti dvema odsedkama, coz je na nic. Jenom ji to
      Re: Lezecká sebedůvěra? 20.08.2017 ahoj, máš to v hlavě nastavené dobře.
tvoje kamarádka si pravděpodobně neuvědomuje, že pokud
        Re: Lezecká sebedůvěra? 20.08.2017 Druha moznost je preventivne kamaradku pred vystupem vyplatit tou odsedkou na holou. Jen pro sichr,
          Re: Lezecká sebedůvěra? 20.08.2017 Bezva nápad, akorátže by spíš nařezala ona mě... :-D
  Re: Lezecká sebedůvěra? 21.08.2017 hm, měl bych se nad sebou zamyslet, až budu česat jabloně. esli náhodou nejsem nezodpovědnej hazardé
    Re: Lezecká sebedůvěra? 21.08.2017 To je fakt, zebrik oprenej o jablon a D, E, to je skoro to samy. Obzvlast pro softmovery.
      Re: Lezecká sebedůvěra? 21.08.2017 popravdě, nejsem žádnej ekšpert specialista na kletrštajgy. ale i s mým nevelkým (horo)lezeckým sofm
        Re: Lezecká sebedůvěra? 23.08.2017 Kurt Albert na (samozřejmě pod) ferratě zemřel a myslím, že uměl lézt o něco líp než Lukáš B.
          Re: Lezecká sebedůvěra? 23.08.2017 Zabilka taky lezl lépe než já a zabil se na choďáku. znamená to, že se mám jistit na turistické cest
            Re: Lezecká sebedůvěra? 23.08.2017 Nezapomnel. Necvakal se, udajne to tak delal casto.
  Re: Lezecká sebedůvěra? 21.08.2017 Ze se obcas nejisti za tolik nevadi. Ona rychlost a komfort postupu je take soucasti bezpecnosti, ob
    Re: Lezecká sebedůvěra? 21.08.2017 Taky se přidávám. Odsedka vydrží. Po pádu na feratě prdne (zlomí se o kramli) karabina. Ta lezecká ř
      Re: Lezecká sebedůvěra? 21.08.2017 Není znám případ, kdy by se horolezecká nebo jiná karabina reálně zlomila na ferátě a někdo ze zabil
            Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 A prosímtě víš tedy kolik lidí už se na ferratách zabilo a vážně zranilo, jen protože měli odsedky?
              Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 já se přiznám, že opravdu nevím, kolik lidí se na feratách zabilo celkem, kolik z toho na necvaknutí
              Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 Až na ten jeden případ, který jsem jmenoval výše, nebyla žádná smrt na selhání materiálu (tedy že by
            Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 Ja teda na ferraty moc nechodim. Ale na tech co jsem byl jsem v zivote nevidel nekoho s odsedkami mi
              Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 Tvl. diskuse hromosvodaku o hromosvodech a zase tady... No, podle me je ferrata s odsedkama sakra ma
                Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 Protoze feelz before realz
Maj pocit sucha a bezpeci, ze to je v praxi presne naopak
                  Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 No pro tebe jiste ne.
                    Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 potrefena husa se vzdycky ozve
nejak protiargument trolle?
              Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 Tak kde jsem takové lidi potkal například (a to je ještě dvojice odsedek se šroubovačkami lepší vari
                Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 To jsou vsechno vicemene chodaky.
                  Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 Pod pojmem choďák si tedy v horolezecké praxi představuji něco poněkud jiného.
Pokud
                  Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 to jistě. na těch z nich, kde jsem byl já, jsem gyrtl nepotřeboval, a na těch žitavskejch venkoncem
                    Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 Já bych mnohé feráty nedal prostě proto, že na to nemám sílu a vytrvalost. Je to ovšem stejné, jako
                      Re: Lezecká sebedůvěra? 23.08.2017 No, taky znam par aktivnich lezcu, kteri dokazou lezt slusne v rajbasu nebo v kolmici, ale jakmile t
                        Re: Lezecká sebedůvěra? 23.08.2017 Psal jsem "aktivní" u obou lidí. Mladík leze sedmy na umělce během školní výuky, jinak hla
                          Re: Lezecká sebedůvěra? 23.08.2017 jak neřemeslné! když šetřím sílu na žebříku, tak se přece se nedržím za šprušli dlaní, ale zaháknu l
  Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 běžte plácat na web k turkovi
  Re: Lezecká sebedůvěra? 22.08.2017 když nechce za každou cenu feratovy set, tak at si ,,punkove" rizne dva kusy lana.. bude furt s
  Re: Lezecká sebedůvěra? 25.08.2017 Mě nejvíc dokážou pobavit moralisti, kteří mají odsedky a na mě držkují, že nemám nic :))
1
...
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
...
2263
La sportiva kataki Ahoj,
Prosim majitele lezecek kataki od LS o radu, jakou velikost vybrat.chci je prevazne na vicedelky. Jsem zvykly na tesne lezecky. Od LS cca o 3 a 1/2 mensi. Nemam moznost jet je vyzkouset do Prahy :-(
Diky za rady Singl-trip 21:48:44 21.08.2017odpovědět
  Re: La sportiva kataki Vycházel bych z tohoddle:
Jestli ti sedí obecně boty od La Sportiva, tak s nima neuděláš chybu. Otaki jsou to super boty, vhodný na malý stupy a do dírek. To, že by si ale někdo kupoval takhle malý na více-délky slyším prvně. Nicméně až se vytáhnou tak proč ne. jirkas 23:12:38 21.08.2017odpovědět
    Re: La sportiva kataki No prave proto se ptam majitelu katak, ja to s nima je. Na sportovky mam o 3,5 cisla mensi, ale nedokazu odhadnout na vicedelky spravnou vel. Tak jestli je nkdo pouziva na dlouhe cesty. Prosim osobni postrehy.diky Singl-trip 06:51:32 22.08.2017odpovědět
      Re: La sportiva kataki Nejsem majitel Katak, ale mne sedi strategie nasledujici: Agresivni nepohodlne boty na tezke jednodelky jsou idealni na tezsi vicedelky po jednoum podlepeni. Ale pravda je ze boty fakt nemam o 3,5 cisla mensi (spis 1,5 - 2 cisla), 3.5 uz je fakt dost... Radek 12:24:57 22.08.2017odpovědět
  Re: La sportiva kataki Jsi-li zvyklý na určité číslo u konkrétního modelu LS, nemusí toto číslo sedět u jiného modelu LS.
Třeba moje Testarossy jsou v daném čísle menší, než Skwamy. Přitom oboje by měly být na širokou nohu. Skwamy a Otaki/Kataki jsou tak trochu z jednoho vrhu, zlehka bych tedy odvodil, že by mohly být podobně "větší". Variant 13:22:20 22.08.2017odpovědět
    Re: La sportiva kataki No já to nakonec risknul a objednal o celé číslo větší , než používám na sportovky. singl-trip 19:38:49 22.08.2017odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: