LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230921 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Boulder club - Zákupy
Hotel Impuls - Havířov
HO Lokomotiva Beroun - Beroun 2

Prodejny
HUDYsport - Praha 7
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor
HUDYsport - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezci s dodávkama30.08.2017
Přeneseno z diskuze o Sdílení auta:

Sorry za offtopic, ale musim se k necemu vyjadrit. Dost me serou lezci s dodavkama. Respektive skoro vsichni lezci s dodavkama. Dodavka ze sve podstaty je hnusna krabice, mnohem tezsi nez kdejakej kombik,
 Re: Lezci s dodávkama30.08.2017
Přeneseno Anonymní reakce:

Já zas pozoruju, že lezec kterej má na dodávku a unese ná
  Re: Lezci s dodávkama30.08.2017
Nemůžu než souhlasit, zkušenost z vlastní zkušenosti. Ale jinak těžká schíza zkopírovat jeden koment
 Re: Lezci s dodávkama30.08.2017
Já si myslím, že to je o tom, že lezci hlavně využívají možnost přespání v autě (kromě toho, že je t
  Re: Lezci s dodávkama30.08.2017
Zakonnou oporu to minimalne v Rakousku nema. Dle jejich zakonu jde ciste o to, zda-li jsi se v situa
   Re: Lezci s dodávkama30.08.2017
velmi snadno podle pootevřených okének. pokud tedy není na střeše dostatečně vysoké dodávky šíbr.
   Re: Lezci s dodávkama30.08.2017
V Rakousku zalezi na tom v jake spolkove republice jsi. Pokud vim, tak treba v Hradsku je to povolen
 Re: Lezci s dodávkama30.08.2017
je to tak. dodávka se vyplatí až od 4 a víc lidí. pro 4 kombík v pohodě. (spaní v kempu samože). ale
  Re: Lezci s dodávkama30.08.2017
jsou tam i další aspekty, a to, že kromě lezení jsou tady lyže a bicykly. dodávka sice není trezor,
   Re: Lezci s dodávkama30.08.2017
OK, beru to. Pokud je dodavka nutnost - matros, pocet lidi... Tak nic proti tomu. Pokud ale jde jen
    Re: Lezci s dodávkama30.08.2017
někde bydlet v dodávce tejden pár kroků od brány kempu by mi přišlo fakt trapný. ale v pátek odpoled
     Re: Lezci s dodávkama30.08.2017
Já ještě vidím výhodu dodávky v nouzovém přespání kdekoli po cestě. Pokud jedeš na druhý konec evrop
      Re: Lezci s dodávkama30.08.2017
Asi ten prvni prispevek je malo specificky. Nikdo nehaze dodavkare do jednoho pytle, ja treba moh ko
      Re: Lezci s dodávkama30.08.2017
Jo a decka jsou take lidi, takze kdyz jsou 2 lezci a 2 decka v dodavce, tak to prece dava smysl, to
     Re: Lezci s dodávkama30.08.2017
Stačilo by mi bydlet v 1+1,ale žiju ve 20+6!Proč?Protože můžu a chci!
      Re: Lezci s dodávkama30.08.2017
děkuji, nejlepší komentář
     Re: Lezci s dodávkama30.08.2017
No jasne, a pokud jste 2, tak to jde takhle i s kazdym druhym kombikem nebo s kazdym, pokud si ho vy
     Re: Lezci s dodávkama30.08.2017
Jóóó v půl devátý? Vždyť si mě o víkendu vyhnal už v šest!
    Re: Lezci s dodávkama30.08.2017
Poslyš, ty seš jak ten zelenej mamrd Stropnickej ml., kterej kádruje lidi, který lítaj na dovolenou
     Re: Lezci s dodávkama30.08.2017
Všichni kádrováci do zbraně. Musíme zamávat s těmi ostatními kádrováky, kteří kádrují jinak, hůře ne
 Re: Lezci s dodávkama30.08.2017
Mě hlavně připadá zvrácené, omezovat volné přespávání kdekoli (Tím samozřejmě nemyslím oplocený souk
 Re: Lezci s dodávkama30.08.2017
ufff... dodavka ti dava svobodu, smarja vzdyt karavany atd... ma cela evropa tak proc zase jen lezci
  Re: Lezci s dodávkama30.08.2017
Jo, dodavka dodava svobodu. Nehlede na to, ze nemuset rvat na strechu kola, lyze, kajaky, surfy apod
 Re: Lezci s dodávkama30.08.2017
At si clovek vyrazi na Zeland, do Kanady ci treba USA. Tam je tohle uplne normalni. Neznam lepsi zpu
 Re: JirkaS to umí pořádně nastartovat30.08.2017
Jo JirkaS ví, jak rozjet diskuzi na lezci.. :)
  Re: JirkaS to umí pořádně nastartovat30.08.2017
Tyhle "ekologove" mi bavěj.Tak příště do Améru šlapadlem a ,nebo na Kon Tiki.V Rodellaru j
   Re: JirkaS to umí pořádně nastartovat30.08.2017
kde jsou ty časy kdy čundráci chrápali po lesích loukách a nikomu to nevadilo, dnes všechny nahnat d
    Re: JirkaS to umí pořádně nastartovat30.08.2017
To jo, ja osobne mam dodavku a jezdim v ni sam, to ale tady ještě nikdo nezminil.A taky mam z festa
    Re: JirkaS to umí pořádně nastartovat30.08.2017
Jj, vtipny tema... treba nekdo jezdi dodavkou, protoze praci, kterou dela ( treba preprava leseni, p
     Re: JirkaS to umí pořádně nastartovat30.08.2017
dřív vlakem s vysočinou, dnes dodavkou s protejňákem:)a jak to bude za 50 let?
     Re: JirkaS to umí pořádně nastartovat30.08.2017
Áčko. To není můj koment;) já to jen vložil mimo diskuzi o Sdílení auta.
Kdo má ratolesti a
      Re: JirkaS to umí pořádně nastartovat31.08.2017
Psaní anonymních příspěvků je ubohé, ale budiž.
Ježdění v dodávce ve 2 je samozřejmě o pohodl
       Re: JirkaS to umí pořádně nastartovat02.09.2017
Tak to mají na Rujaně už drahné roky. Můžeš spát na pláži, ale na parkáči nesmíš nechat stát auto př
        Re: JirkaS to umí pořádně nastartovat02.09.2017
Mě to tedy vyřadilo stoprocentně.
       Re: JirkaS to umí pořádně nastartovat02.09.2017
"Psaní anonymních příspěvků je ubohé, ale budiž."
Napsal zcela neanonymni Stepan :D
    Re: JirkaS to umí pořádně nastartovat03.09.2017
No právě, že dřív to nevadilo, jenomže 1) jich bylo na jednom místě míň než teď lezců 2) nepřijeli
 Re: Lezci s dodávkama02.09.2017
vy jste to nepochopili, je nás prostě moc.
a každej chce tak akorát čistý životní prostředí a
  Re: Lezci s dodávkama02.09.2017
neboj kemo, tyhle starosti se vyřeší - vyřeší je uprchlíci, přelidněná evropa, problémy s nedostatke
   Re: Lezci s dodávkama02.09.2017
Proto říkám, bratři lezci, pojďte do zbraně chránit naše hranice pro naše děti!
    Re: Lezci s dodávkama05.09.2017
..ale já tady nejsem sám..já tady tak..chlastám..
  Re: Lezci s dodávkama02.09.2017
Vezmu dodávku, jedu sám.
Ráno pytle štuku do ní dám.
V poledne s ní zaparkuju a pivo s
   Re: Lezci s dodávkama05.09.2017
..ale já tady nejsem sám..já tady tak..chlastám..
 Re: Lezci s dodávkama02.09.2017
Ono by to chtělo špetku tolerance. Proč myslíš, že zrovna tak jak to bereš ty, je správné. Z jednoho
  Re: Lezci s dodávkama03.09.2017
si děláš srandu, ale ty tendence bolsevickej ocasů, rozdávajících dobro, jsou vice a vice převáděny

 expresky z Příhraz30.08.2017
Vyměním s původním majitelem za vtipnou historku, proč že tam jako zůstaly takhle viset ...

 plugin na vylepšení lezce29.08.2017
ahoj nějaký šikovný programátor zde před časem dal pluginy na vylepšení deníčku, kdy se zobrazovaly komenty u cest, podbarvené nejnovější komenty v diskuzích aj. zdařilé vychytávky, nemůžu to tady nikde najít, poraďte prosím. díky
 Re: plugin na vylepšení lezce29.08.2017
blbě hledáš
  Re: plugin na vylepšení lezce29.08.2017
díky moc

 Ztracený telefon28.08.2017
Ahoj kamarádi,
známá ztratila na Šuškách Samsung v černém pouzdře. Pokud byste ho někdo čirou náhodou našel, dali byste mi prosím vědět?

Díky moc
Klára

 Společné koupení a sdílení auta28.08.2017
Ahoj všem,

příspěvek není ani tak o typu auta, ceně nebo uvažovaném nákupu jako takovém, ale spíše žádost o konzultaci a podněty k problémům, které mohou ze sdílení (po stránce nákladů a zodpovědností) vyplynout.

Teoretický p
 Re: Společné koupení a sdílení auta28.08.2017
podle mě, jakmile párkrát dojde ke kolizi termínů výpůjčky, oprav/poruch, tak si raději každý koupí
  Re: Společné koupení a sdílení auta28.08.2017
Souhlasím s opravama. Když bude auto stále v servise, bude to štvát každého.
Pokud jde o ter
   Re: Společné koupení a sdílení auta28.08.2017
je to cesta do pekla, snad Tě to nebude stát moc peněz - když už Tě to bude stát kamarády ...
 Re: Společné koupení a sdílení auta28.08.2017
smysl mi to nedává z následujících důvodů.
1. některé termíny budou kolize určitě. vánoce, v
  Re: Společné koupení a sdílení auta28.08.2017
1- souhlasím, ale to máme vyřešené - je to o kompromisech. Jednou udělá jeden, podruhé další. Pokud
   Re: Společné koupení a sdílení auta28.08.2017
fakt držím palce aby vám to vyšlo bez rozhádání a hořkosti. ale jsem dost skeptickej. vy kámoši se m
 Re: Společné koupení a sdílení auta28.08.2017
v realnym svete asi temer spolehliva cesta jak prijit o kamarady...
 Re: Společné koupení a sdílení auta28.08.2017
Je to píč...., teda blbost. Na půl je dobrá jenom prdel. Našetři a kup si svoje, 400 papírů není žád
  Re: Společné koupení a sdílení auta28.08.2017
BTW: opravdu mě fascinuje, že někdo potřebuje něco takového řešit v diskusi na lezci
 Re: Společné koupení a sdílení auta28.08.2017
A kdo se o nej bude starat? Myslim tim osobne ho dovest do servisu, na STK, na vymenu pneu apod. Pro
  Re: Společné koupení a sdílení auta28.08.2017
Jasně, tohle je třeba dobrý podnět k zamyšlení. Přestože to je hlavně o lidech, v tomto případě i o
  Re: Společné koupení a sdílení auta28.08.2017
A teď si představ, že někdo bude mít auto se závadou, u které nebude jasné, kdo za ni může. Napříkla
   Re: Společné koupení a sdílení auta28.08.2017
Kdysi jsme vlastnili s kamarádama auto na 5 částí. Byla to Škoda 100 za 5000 Kč. Udržba fungovala ta
    Re: Společné koupení a sdílení auta28.08.2017
to my jsme takhle sdileli s kámošem štiku "120", akorát se musel dolejvat pořád olej, takž
 Re: Společné koupení a sdílení auta28.08.2017
Bylo by fakt pěkný, kdyby to fungovalo a je krásný, že tomu věříš a že věříš těm kámošům, se kterejm
  Re: Společné koupení a sdílení auta28.08.2017
Nevim, proc to sem stepan cpe, kdyz v tom ma jasno-super vychytanej napad mezi kamosema..no, nechame
 Re: Společné koupení a sdílení auta28.08.2017
Mě to dává smysl v tom, že na většinu cest nepotřebuji velký auto, tak kdybych si ho koupil sám, tak
 Re: Společné koupení a sdílení auta29.08.2017
Dost často se takhle otázka řeší u trochu jiného "dopravního prostředku " - u koní. Je to
 Re: Společné koupení a sdílení auta29.08.2017
...komunismus...

Stačí se podívat na fotky z ČSR před 30 lety, takhle bude vypadat va
 Re: Společné koupení a sdílení auta29.08.2017
Chápu,že máte dohodnuté jak to bude s termíny na půjčování auta,ale stejně si to neumím představit.V
 Re: Společné koupení a sdílení auta29.08.2017
Pokud jste komunita zdrogovaných lidí, kteří mají nadhled, dokážu si představit, že by to fungovat t
 Re: Společné koupení a sdílení auta29.08.2017
Nápad super, realizace a skutečnost žalostná. Zažil sem takhle zakoupené auto v oddíle - z oddílovýc
 Re: Společné koupení a sdílení auta29.08.2017
Auto, fajfka a žena ( v tomto pořadí) se nepujcuji ...
  Re: Společné koupení a sdílení auta29.08.2017
Dekujeme za odhaleni.
   Re: Společné koupení a sdílení auta30.08.2017
jsi neznalý muž chlapče. svatá trojce se nepůjčuje
 Re: Společné koupení a sdílení auta29.08.2017
Na toto tema jiz nejeden klasik, historie nas uci.. atd.
Tragedie obecni pastviny,
 Re: Společné koupení a sdílení auta29.08.2017
Dost mě překvapilo, jak tady brutálně převažuje skepse, ale pak jsem si řekl, že se vlastně nemůžu d
  Re: Společné koupení a sdílení auta30.08.2017
tohle vyžaduje trochu disciplíny nebo lehkou diktaturu vedení oddílu a to je v dnešní "já můžu
  Re: Společné koupení a sdílení auta30.08.2017
jó oddílovej matroš. ten jsem měl asi tři roky doma v krabici. tam bejvalo docela logisticky nesnadn
   Re: Společné koupení a sdílení auta30.08.2017
Hele, je to zcela zjevně o lidech. Mám kamarády na vesnici na Vysočině a tam se traktor mezi sousedy
    Re: Společné koupení a sdílení auta30.08.2017
Sorry, podpis.
    Re: Společné koupení a sdílení auta30.08.2017
Tak traktor, ktery si lide pujcuji aby si nekdy v dost dlouhem casovem obdobi zorali policko je sakr
   Re: Společné koupení a sdílení auta31.08.2017
Lukáši, pípáky jsem nakonec prosadil po mnoha letech šťourání na oddílových schůzích. Dnes je to jed
  Re: Společné koupení a sdílení auta30.08.2017
vidíš. na začátku je myšlenka koupit si společně auto. když jdeš do detailu, zjistíš kolik starostí
   Re: Společné koupení a sdílení auta31.08.2017
Téměř ze všech komentářů jsem navíc nabyl dojmu, že je to vše o lidech, lidské povaze a součinnosti.
    Re: Společné koupení a sdílení auta31.08.2017
Hele, nerozumím až tak moc do hloubky technický stránce provozu auta zmiňovanýho typu, ale dělení pr
     Re: Společné koupení a sdílení auta31.08.2017
Auto starne (vyrazne) i kdyz se s nim nejezdi. Náklady na jeho údržbu také jsou. Me to prijde sprave
      Re: Společné koupení a sdílení auta31.08.2017
když technikálie tak taky troška do mlýna: každý z podílníků platí základní minimální roční vklad, a
       Re: Společné koupení a sdílení auta31.08.2017
Hm, moudrá řeč. Ten model propočtu se mi líbí.
Dražba obecně zajímavá je, ale vnáší do věci
       Re: Společné koupení a sdílení auta01.09.2017
A kdy budou ty technikálie?
    Re: Společné koupení a sdílení auta31.08.2017
Na spravedlivém dělení nákladů se zhádáte jako první. Peníze jsou hlavní příčinou sporů, až na další
     Re: Společné koupení a sdílení auta31.08.2017
1. Ta úvaha o koupi nového auta jako krytí proti neočekávaným výdajům je podle mne velmi rozumná.
      Re: Společné koupení a sdílení auta31.08.2017
Ach jo, zase podpis. Sorry.
      Re: Společné koupení a sdílení auta01.09.2017
Operativní leasing ale právě není koupě auta, je to dlouhodobé půjčení. Neplést si s finančním leasi
       Re: Společné koupení a sdílení auta01.09.2017
Já si to nepletu, ale právě operativní leasing by měl bejt pro leasingovku problematickej, podle pře
     Re: Společné koupení a sdílení auta02.09.2017
Retezi, částečně s Tebou souhlasím, ale pohled nesdílím. Problém není finační ve smyslu nemám 100t t
  Re: Společné koupení a sdílení auta30.08.2017
Stejně jako bylo oddílové auto, máme oddílovej matroš. Ale jediný co z něj někdo využívá je knihovna
  Re: Společné koupení a sdílení auta31.08.2017
Ahoj Roberte, díky za názor.
Koupení by bylo samozřejmě na fyzickou osobu, jednu z lezců. Ne
   Re: Společné koupení a sdílení auta31.08.2017
hele, zkuste to. nakonec, většina párů uzavírá sňatek s odhodláním žít šťastně a věrně spolu do smrt
    Re: Společné koupení a sdílení auta31.08.2017
Kolikrát jseš rozvedenej? ;)))
     Re: Společné koupení a sdílení auta01.09.2017
hele, jsem ještě panic. v koutku duše doufám, že se to smrti smrťoucí změní a budu se i pak mít s ký
 Re: Společné koupení a sdílení auta31.08.2017
Myslim ze nakonec budou zklamani vsichni. jedni protoze "ty uz jsi to pujcene mel ted jedu ja&q
  Re: Společné koupení a sdílení auta31.08.2017
sorac, nejak jsem si zafixoval ze se mluvi o 5 lidech, jak rikam myslim ze ve dvou parech/rodinach b
   Re: Společné koupení a sdílení auta01.09.2017
čti pozorozně, vzdyt to tam píše
    Re: Společné koupení a sdílení auta01.09.2017
Číst pozorozně? Hm, to nás budeš muset naučit. Nechceš o tom napsat článek? :-)
     Re: Společné koupání a sdílení spolulezkyně01.09.2017
A do tohohle by někdo nešel?
      Re: Společné koupání a sdílení spolulezkyně01.09.2017
s tvych xichtem, malym perem a nula zkusenostma ne :)
       Re: Společné koupání a sdílení spolulezkyně01.09.2017
nic takoveho nemam, nekdo jiny me chce sdilet?
        Re: Společné koupání a sdílení spolulezkyně01.09.2017
já bych do toho šel...
      Re: Společné koupání a sdílení spolulezkyně01.09.2017
já klidně, ale musel bych vždycky začínat
       Re: Společné koupání a sdílení spolulezkyně01.09.2017
Tak jo. Kdyz mi ji vykoupes a já pak budu pokračovat tak to beru
  Re: Společné koupení a sdílení auta02.09.2017
Ondro, Roberte a Lukasi B. díky za Vaše podněty a názory. Určitě skvělou inspirací a k zamyšlení, zd
   Re: Společné koupení a sdílení auta02.09.2017
Téměř bych zapomněl na ostatní, včetně anonymů :)
Ještě jednou díky za Vaše názory i Váš čas
    Re: Společné koupení a sdílení auta04.09.2017
jo ještě mě napadá:
taky se to chce jasně a dopředu domluvit co v případě průseru, který znem
     Re: Společné koupení a sdílení auta04.09.2017
Přidávám se. Určitě je dobré tyto věci řešit dopředu a ne operativně až nastanou. Sto lidí, sto chut
      Re: Společné koupení a sdílení auta04.09.2017
Bych tam (k úvahám před) přidal i zaviněnou/nezaviněnou bouračku, protože ne každá pojišťovna platí

 praní lana28.08.2017
Zdar. Chystám se vyprat lano Beal Top Gun. Čištění sněhem a ledem neplánuji. Článek od Urbana z Lanexu na toto téma z r. 2005 jsem četl.
Přesto prosím o nové poznatky, názory a rady na otázky: 1- pračka, nebo vana a kartáček?, 2- pokud pračka ano,
 Re: praní lana28.08.2017
Zrovna vcera jsem to delal. Pracka na 1h, 400ot, 30st teplota. Zadne zdimani jsem nedelal, lano se t
  Re: praní lana28.08.2017
vono to vypereš docela slušně i ve vaně/dětské vaničce/neckách/požární nádrži a jenom to zvedáš z vo
   Re: praní lana29.08.2017
Díky. Mokrý lano přehodím přes skříň.
   Re: praní lana01.09.2017
Tak vypráno v pračce s Beal rope cleanerem (levnější než od Tendonu přepočteno na litr). Zasvinil js
 Re: praní lana28.08.2017
Zajímavé téma, osobně bych nidky neudělal. Možná by stálo za to oslovit výrobce a životnost/nosnost
  Re: praní lana29.08.2017
Proč bys je oslovoval, když ti to sami píšou:
   Re: praní lana30.08.2017
Lano sám peru jako je uvedeno přede mnou. Teď mám nějaký Beal s horším opletem, který hodně bere špí
   Re: praní lana30.08.2017
Lano sám peru jako je uvedeno přede mnou. Teď mám nějaký Beal s horším opletem, který hodně bere špí

 sušky 26.08.2017
Ahoj, máte někdo prosím průvodce na Sušky v online/pdf podobě ? Díky moc! J.

 Průvodce jura poludniova kde sehnat25.08.2017
Čaau, nevíte náhodou kde můžu sehnat průvodce Jura poludniova od Rettingera? Klidně koupím i bazarový kdyby někdo měli...
Děkuji.
 Re: Průvodce jura poludniova kde sehnat25.08.2017
chvilka googlenia mozno pomoze ;)

 film "Expedícia TANAP"25.08.2017
Ahoj,
nevíte někdo, kde by se dal sehnat dokument "Expedícia TANAP" o Vysokých Tatrách, kde jskou mimo jiné záběry z tatranského lezení počátku 60. let?

 Pořící - zapomenutý matroš22.08.2017
Dnes jsme omylem nechali ve slaňáku Albiho cesty karabinu a černou expresku. Kdyby někdo našel, tak se mi ozvěte. Díky!
 Re: Pořící - zapomenutý matroš23.08.2017
Ahoj, v kolik to bylo?
odcházeli jsme včera v 20:30+- a nic tam už nebylo

1   ...   211   212   213   214   215   216   217   218   219   220   221   222   223   224   225   226   227   228   229   230   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lezci s dodávkama
Přeneseno z diskuze o Sdílení auta:

Sorry za offtopic, ale musim se k necemu vyjadrit. Dost me serou lezci s dodavkama. Respektive skoro vsichni lezci s dodavkama. Dodavka ze sve podstaty je hnusna krabice, mnohem tezsi nez kdejakej kombik, s vyssi spotrebou a emisemi, kterej znecistuje co se da. Takze vsechno je OK, kdyz do ni narvete 6 lidi a jedete na vylet, pak ta sporeba a emise na osobu mozna vyjdou i lip nez u normalniho auta, ale proc proboha vidim vsude ty line paznechty, co dojedou ve 2 s dodavkou nekam na bouldery ci sportovky, kempi s tim hnusem na parkovisti kde jsou nocleh a ohnicky prisne zakazany a je jim uplne u riti, ze v kleterfuhrerovi se pise, ze pokud tam budou lidi prespavat, tak se to lezeni zatrhne. Hlavne ze jeden z nich je vegan a druhej ma eko lezecky... Tim si asi kompenzujou svou zhovadilost. Jeste jednou, asi se to netyka vas, protoze vas je zrejme spousta a pak to dava smysl, ale obecne dodavka se p..ovina pokud v ni sedi 2 lezci. Proc sakra nejedou radsi kombikem, kam se jim take vleze vsechno a misto chrapani v dodavce nevezmou stan? Pokud jde ciste jen o komfort a luxus, tak potes koste, to je uz fakt konec. Zajimavy je, ze takove chovani ovsem vetsinou pozoruju u sportovnich lezcu a boulderistu, kteri maj znackove lezecke gate za 100 EUR, ale zaplatit si kempik za 15 CHF za noc jim je moc. Zridka ale takove chovani vidam u alpinistu/horolezcu.
 Anonym13:03:15 30.08.2017
odpovědět 
 Re: Lezci s dodávkama
Přeneseno Anonymní reakce:

Já zas pozoruju, že lezec kterej má na dodávku a unese náklady s tím spojené, pomalu přestává mít čas na lezení, protože je pořád v práci a tak jediné co mu ze snu o lezeckém životě zůstalo je dodávka, která že nakonec tolik nejezdí má naopak menší emise, než kdejakej rozlítanej kombík.
 Anonym13:03:44 30.08.2017
odpovědět 
  Re: Lezci s dodávkama
Nemůžu než souhlasit, zkušenost z vlastní zkušenosti. Ale jinak těžká schíza zkopírovat jeden koment z jedné diskuse a udělat z toho nové vlákno :D
13:12:24 30.08.2017
odpovědět 
 Re: Lezci s dodávkama
Já si myslím, že to je o tom, že lezci hlavně využívají možnost přespání v autě (kromě toho, že je to samozřejmě pohodlné a je to v souladu s nomádským stylem cestování). To má totiž určitou zákonnou oporu, jelikož není chápáno jako kempování, ale jeko "nouzové" přespání. Kdežto postavení si stanu mimo ofiko kemp, již je za hranicí legality ve většině zemí Evropy.
Jirka13:10:21 30.08.2017
odpovědět 
  Re: Lezci s dodávkama
Zakonnou oporu to minimalne v Rakousku nema. Dle jejich zakonu jde ciste o to, zda-li jsi se v situaci, kdy nekde chrapes ocitnul nouzove, nebo ne. Muzes spat v aute, vedle auta, ve stanu... Je to jedno.

Ma to vsak vychcanou oporu v tom, ze u zaparkovane dodavky neni moc poznat jestli v ni nekdo spi nebo ne.

Geo13:54:32 30.08.2017
odpovědět 
   Re: Lezci s dodávkama
velmi snadno podle pootevřených okének. pokud tedy není na střeše dostatečně vysoké dodávky šíbr.
z tohoto důvodu je nějakej ten mulťák se záclonkama, westfalia či dokonce obytňák provokující pitomost, nejlepší je co nejvíce zaplechovaná a ušpiněná bílá dodávka, nejlépe s nápisem "seilbahnreparieren" nebo "tischler und zimmerer"
Lukas B.14:13:47 30.08.2017
odpovědět 
   Re: Lezci s dodávkama
V Rakousku zalezi na tom v jake spolkove republice jsi. Pokud vim, tak treba v Hradsku je to povolené.
17:25:53 30.08.2017
odpovědět 
 Re: Lezci s dodávkama
je to tak. dodávka se vyplatí až od 4 a víc lidí. pro 4 kombík v pohodě. (spaní v kempu samože). ale ber to tak, že řada těch lidí tu dodávku používá k práci (jsou to výkaři, apod.) normální běloch si koupí kombíka.
13:37:01 30.08.2017
odpovědět 
  Re: Lezci s dodávkama
jsou tam i další aspekty, a to, že kromě lezení jsou tady lyže a bicykly. dodávka sice není trezor, ale ukrást lyže (i s rakví) nebo kola ze střechy je takové jednodušší než se vpáčit dovnitř auta, o kajacích nemluvě.
Lukas B.13:54:46 30.08.2017
odpovědět 
   Re: Lezci s dodávkama
OK, beru to. Pokud je dodavka nutnost - matros, pocet lidi... Tak nic proti tomu. Pokud ale jde jen o "vychcanost" nebo zhyckanost, kdy jede dvojice v jedne dodavce a pak spi na parkaci v ni, tak mi to jde proti srsti. Osobne jsem Cechu takhle moc zatim nepotkal a kdyz jo, tak byli v dodavce aspon 4, ale Nemci to ve Svycarsku bezne delaj a fakt nechapu co je k tomu vede. Jednak maj znackove hadry, BD ultralight friendy a kdovico jeste, ale za kempik 15 franku na noc (pro ne je to fakt zadarmo) nedaj. Mluvim o Chironicu, kde je mimo jine take prisne zakazano kempovat na divoko asi kvuli pozarum a vsude se pise, ze pokud se to bude dlouhodobe porusovat, tak se tam lezeni zatrhne. Nevim no, mozna hazu vsechny dodavkare do jednoho pytle, ale kdyz jsem tam byl naposled tak to bylo fakt uchylne, bylo tam asi 8 dodavek na parkaci a kemp poloprazdnej.
14:20:42 30.08.2017
odpovědět 
    Re: Lezci s dodávkama
někde bydlet v dodávce tejden pár kroků od brány kempu by mi přišlo fakt trapný. ale v pátek odpoledne skočit do auta, o jedenácté večer bejt na parkovišti, zalehnout (kdo se vejde do dodávky, ten v ní, kdo se nevejde, ten vedle na zem), ráno v půl páté vstát, naházet navlhlé spacáky do dodávky na hromadu aby prosychaly a vyrazit kilometr sutí pod stěnu mi přijde poměrně smysluplné - ty kempy a penziony na takový režim opravdu nejsou zařízené.
Lukas B.14:26:13 30.08.2017
odpovědět 
     Re: Lezci s dodávkama
Já ještě vidím výhodu dodávky v nouzovém přespání kdekoli po cestě. Pokud jedeš na druhý konec evropy a cestou se rozhoduješ podle aktuálního počasí, těžko si můžeš dopředu naplánovat zastávky na přespání v kempech nebo penzionech. Stavět stan na dálničním odpočívadle asi není úplně ok. Kdo má děcka tak bere navíc třeba ještě kočárek a spoustu dalších věcí. Kočárek dáš do kufru normálního auta a je skoro plný. Kam dáš bouldermatku případně více bouldermatek? Na střechu? Pokud jo tak si se spotřebou tam kde dodávka a navíc ti ta bouldermatka zmokne. Spotřeba dodávky L1H1 v dieselu může být stejná jako kombík v benzínu. Co uděláš, když máš domluvené čtyři lidi do auta a dva ti výlet odřeknou? Nepojedeš vůbec, nebo pojedeš ve dvou? Já teda jedu ve dvou... Hovada můžou být klidně i lezci v kombíku, to není o tom jaké máš auto.
Aleš14:41:06 30.08.2017
odpovědět 
      Re: Lezci s dodávkama
Asi ten prvni prispevek je malo specificky. Nikdo nehaze dodavkare do jednoho pytle, ja treba moh koupit dodavku, ale proto ze 90 procent casu jezdime ve 2, tak jsem koupil normalni auto. Kdyz jedes na eurotrip a chces projet vic oblasti a neresis kempy protoze pocasi rozhoduje, take nikdo nezpochybnuje ze vyuzit dodavku dava smysl, take to tak delam, jen s normalnim autem a jde to pohodlne. To co me fakt sere jsou lidi, co jedou na jedno misto, tam zaparkuji primo pod zakazem a jsou tam tyden, respektive dokud na ne majitel nezavola policajty. A moje zkusenost je takova, ze tihle lidi maj vetsinou dodavku a jsou v ni dva. Ja vzdycky rikam ze takove ty "stereotypy" na ktere spousta lidi nadava (ne vsichni cikani kradou...) tu ale prece jsou z nejakeho duvodu :D Hele, nechtel jsem urazit vsechny provozovatele dodavek. Jen me stvou ti, kvuli kterym se treba jednou nektere oblasti evropskeho vyznamu zavrou, nebo ti, ktere proste jen lezcum delaj spatne jmeno.
15:13:05 30.08.2017
odpovědět 
      Re: Lezci s dodávkama
Jo a decka jsou take lidi, takze kdyz jsou 2 lezci a 2 decka v dodavce, tak to prece dava smysl, to take nikdo nezpochybnil :D
15:14:28 30.08.2017
odpovědět 
     Re: Lezci s dodávkama
Stačilo by mi bydlet v 1+1,ale žiju ve 20+6!Proč?Protože můžu a chci!
14:48:26 30.08.2017
odpovědět 
      Re: Lezci s dodávkama
děkuji, nejlepší komentář
20:00:10 30.08.2017
odpovědět 
     Re: Lezci s dodávkama
No jasne, a pokud jste 2, tak to jde takhle i s kazdym druhym kombikem nebo s kazdym, pokud si ho vytunis o kus drevene konstrukce. Ale mne slo spis o to pokrytectvi, ktere z nekterych primo sala. Kdyz se s nima bavis jen tak obecne o vsem, tak tvrdi ze chtej byt lepsi lidi, vegetariani a eko a tak a pak jedou dva v dodavce a spi na zakazu, coz je take dost casto i soukromy majetek nejakeho dedy, ktery trpi lezce jen z dobre vule.
15:04:12 30.08.2017
odpovědět 
     Re: Lezci s dodávkama
Jóóó v půl devátý? Vždyť si mě o víkendu vyhnal už v šest!
Kuba Turek16:00:01 30.08.2017
odpovědět 
    Re: Lezci s dodávkama
Poslyš, ty seš jak ten zelenej mamrd Stropnickej ml., kterej kádruje lidi, který lítaj na dovolenou letadlem.
Papouš15:38:52 30.08.2017
odpovědět 
     Re: Lezci s dodávkama
Všichni kádrováci do zbraně. Musíme zamávat s těmi ostatními kádrováky, kteří kádrují jinak, hůře než my!
17:28:19 30.08.2017
odpovědět 
 Re: Lezci s dodávkama
Mě hlavně připadá zvrácené, omezovat volné přespávání kdekoli (Tím samozřejmě nemyslím oplocený soukromý pozemek, postavení si stanu před obchoďákem, nebo na náměstí, atd...). Někdo preferuje teplou sprchu každý den, někdo preferuje nebe nad hlavou. Proč z toho dělat vědu? Přijde mi to podobné, jako zakazovat chodit pěšky, protože z přepravy taxikem má někdo profit...
Pokud je někde festival a spí se na louce je to Ok. Pokud spím sám o kus dál v lese, je to špatně? Pokud spím v dodávce na parkovišti mezi paneláky, je to špatně?

Co se týče sraní v přírodě, zvířata také serou. Na horské chatě to klidně z kadibudky pošlou ze stráně dolů...

Podle mě je hlavně důležité, aby návštěvník nechal místo ve stavu, jako by tam vůbec nebyl (a to se samozřejmě týká i bodu výše). Zda někam dojede autem, na kole, pěšky je mi buřt.
Honza16:27:09 30.08.2017
odpovědět 
 Re: Lezci s dodávkama
ufff... dodavka ti dava svobodu, smarja vzdyt karavany atd... ma cela evropa tak proc zase jen lezci? videl jsem milion karavanu a dodavek jen s dvema lidma po cely evrope. uznavam ze to neni ekologicke ale to je asi tak jedina opravnena vytka. argumentovat kempem je uplny nesmysl, nejde o to usetrit, jde predevsim o komfort - neresit o pulnoci kdo ma klice od kempu, mit kam zalezt kdyz je mordor... doporucuji terapii Alex Honnold Van Life... pico jen jeden typek v aute? zavrit!
16:44:59 30.08.2017
odpovědět 
  Re: Lezci s dodávkama
Jo, dodavka dodava svobodu. Nehlede na to, ze nemuset rvat na strechu kola, lyze, kajaky, surfy apod. ma take sve vyhody. Jednou z nich je, ze pak ta dodavka ma stejnou spotrebu jako ta "ekologicka" auta mensi nez dodavka s nakladem na strese.
17:33:28 30.08.2017
odpovědět 
 Re: Lezci s dodávkama
At si clovek vyrazi na Zeland, do Kanady ci treba USA. Tam je tohle uplne normalni. Neznam lepsi zpusob cestovani a ta svoboda, ze si clovek zastavi kde chce a nemusi sebe i okoli prodit se stanem, je k nezaplaceni. Nehlede na vyssi komfort ve spatnem pocasi apod. Nemam nic proti tomu a uz se tesim, az si postavim svuj prvni ceskej, ale celkove jiz treti campervan.
17:03:00 30.08.2017
odpovědět 
 Re: JirkaS to umí pořádně nastartovat
Jo JirkaS ví, jak rozjet diskuzi na lezci.. :)
17:08:30 30.08.2017
odpovědět 
  Re: JirkaS to umí pořádně nastartovat
Tyhle "ekologove" mi bavěj.Tak příště do Améru šlapadlem a ,nebo na Kon Tiki.V Rodellaru jsem chrápal v dodávce v kempu.Parkál pod ním plnej Španěláků.Do kempu chodili srát a sprchovat se.
18:57:16 30.08.2017
odpovědět 
   Re: JirkaS to umí pořádně nastartovat
kde jsou ty časy kdy čundráci chrápali po lesích loukách a nikomu to nevadilo, dnes všechny nahnat do kempu, kde je bordel hluk, nevyspíš se, poždímat je, dát jim napít.pak slyším jé oni tam spí ve stanu to se nesmí, přitom je to o lidech, v lese se chovat slušně, odnést odpadky, zahrabat bobek.
čundrák19:21:38 30.08.2017
odpovědět 
    Re: JirkaS to umí pořádně nastartovat
To jo, ja osobne mam dodavku a jezdim v ni sam, to ale tady ještě nikdo nezminil.A taky mam z festaku fakt super kalhoty ale ve sleve jen za 60 ecek. Co ted se mnou, na dodavku jsem setril cely život, nemam rad kempy, nemam rad komary....prodat to všechno ted?
20:03:26 30.08.2017
odpovědět 
    Re: JirkaS to umí pořádně nastartovat
Jj, vtipny tema... treba nekdo jezdi dodavkou, protoze praci, kterou dela ( treba preprava leseni, palety malty atd ) by kombikem nedal. Podle jirky bych si teda asi mel na vikendy koupit dalsi auto a v nem se pekne mackat. Koupit stan..Nam zase vadej stany prasacky postaveny, kde se komu libi. Samozrejme vsude vyvaleny kramy-co z kombika v peti uakonite musej vypadnout. K tomu samozrejme ohen, party flasky grilovani pohoda u jezera...A Tohle mi pride tesne pred zakazem pobytu VSECH. A co jim mam rikat? Ze jsou to paka a poslat je do kempu??? Jsou mista kde pobyt nikomu nevadi, tak si toho vazte a myslete i na ty po vas..
A.20:09:49 30.08.2017
odpovědět 
     Re: JirkaS to umí pořádně nastartovat
dřív vlakem s vysočinou, dnes dodavkou s protejňákem:)a jak to bude za 50 let?
j20:23:45 30.08.2017
odpovědět 
     Re: JirkaS to umí pořádně nastartovat
Áčko. To není můj koment;) já to jen vložil mimo diskuzi o Sdílení auta.
Kdo má ratolesti a bere je s sebou, tak ten dodávku se spaním určitě užije. Můj názor.
 jirkas21:46:19 30.08.2017
odpovědět 
      Re: JirkaS to umí pořádně nastartovat
Psaní anonymních příspěvků je ubohé, ale budiž.
Ježdění v dodávce ve 2 je samozřejmě o pohodlí, penězích a možná trochu soukromí. Né každý má doma 2 auta a tak, kdo jednou pořídí domů dodávku (např. kvůli podnikání) ji samozřejmě vezme i na skály. S dětmi nebo při více lidech je auto nenahraditelné a žádnému kombíku se jen tak prostorově a dispozičně nevyrovná. Ježdění ve 2 osobně považuji za zbytečný luxus - ekologie, peníze. Možná proto můj příspěvek o sdílení.
Na kempování/přenocování mám obdobný názor jako výše, nicméně po návratu z Islandu jsem již trochu chytřejší - na místo cedulí o zákazu kempování mají na severu něco účinnějšího - NO OVERNIGHT PARKING. A je vše vyřešené, obejít se to moc nedá :)
Stepan10:56:49 31.08.2017
odpovědět 
       Re: JirkaS to umí pořádně nastartovat
Tak to mají na Rujaně už drahné roky. Můžeš spát na pláži, ale na parkáči nesmíš nechat stát auto přes noc. Takže buď tam přijdeš zdálky pěšky, nebo přijedeš na kajaku, připluješ na jachtě. Což vyřadí spoustu hovádek.
Kuba Turek01:51:22 02.09.2017
odpovědět 
        Re: JirkaS to umí pořádně nastartovat
Mě to tedy vyřadilo stoprocentně.
Kluba uTrek09:59:55 02.09.2017
odpovědět 
       Re: JirkaS to umí pořádně nastartovat
"Psaní anonymních příspěvků je ubohé, ale budiž."
Napsal zcela neanonymni Stepan :D
Stepan09:58:31 02.09.2017
odpovědět 
    Re: JirkaS to umí pořádně nastartovat
No právě, že dřív to nevadilo, jenomže 1) jich bylo na jednom místě míň než teď lezců 2) nepřijeli tam všichni sami autem 3) nepoházeli tam odpadky a 4) zahrabali ten bobek.
m.10:52:58 03.09.2017
odpovědět 
 Re: Lezci s dodávkama
vy jste to nepochopili, je nás prostě moc.
a každej chce tak akorát čistý životní prostředí a tak akorát naředěný lidi ve skalách a tak akorát podmínku.

tak akorát život na míru.

Tak akorát nasrat, pánové.

Luxus tohohle myšlení vám vydrží ještě většinu života, ale vaše děti už budou většinu času přemejšlet jak to udělat, aby si udrželi to, co generace před nima měly za samozřejmý.
Jéňa00:59:52 02.09.2017
odpovědět 
  Re: Lezci s dodávkama
neboj kemo, tyhle starosti se vyřeší - vyřeší je uprchlíci, přelidněná evropa, problémy s nedostatkem pitné vody, sucha, atd. takže naše děti možná ještě ne, ale jejich děti už budou mít úplně jiný starosti až se k nám začne stěhovat půlka středního východu a afriky...
12:01:30 02.09.2017
odpovědět 
   Re: Lezci s dodávkama
Proto říkám, bratři lezci, pojďte do zbraně chránit naše hranice pro naše děti!
13:31:09 02.09.2017
odpovědět 
    Re: Lezci s dodávkama
..ale já tady nejsem sám..já tady tak..chlastám..
08:45:49 05.09.2017
odpovědět 
  Re: Lezci s dodávkama
Vezmu dodávku, jedu sám.
Ráno pytle štuku do ní dám.
V poledne s ní zaparkuju a pivo si dám.
Odpoledne jedu sám a mám v ní trám.
Večer do ní crashpad dám.
Jedu sám, jedu sám a dojedu k nám.
Hlavu do ní složím sám.
Ráno se probudím sám.
Jsem sám...
:-))))
Ešus23:29:12 02.09.2017
odpovědět 
   Re: Lezci s dodávkama
..ale já tady nejsem sám..já tady tak..chlastám..
08:46:28 05.09.2017
odpovědět 
 Re: Lezci s dodávkama
Ono by to chtělo špetku tolerance. Proč myslíš, že zrovna tak jak to bereš ty, je správné. Z jednoho místa- případu, kde je údejně problém tebou zmíněný, to vše bereš jedním šmahem. Chudáku, musíš být opravdu dost nešťastný, nebo popletený? Dodávku nevlastním, ale pokud to bude znamenat, že bych tím sral lidi jako jsi ty, asi ji koupím.
Glum14:10:16 02.09.2017
odpovědět 
  Re: Lezci s dodávkama
si děláš srandu, ale ty tendence bolsevickej ocasů, rozdávajících dobro, jsou vice a vice převáděny do reality,
07:05:06 03.09.2017
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (48)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi