Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English zapomenutá lezečka 05.09.2017 ahoj, na pantáku někdo nechal lezečku (v neděli tam jěště večer byla). Triop, velikost cca ploutev. Nechali jsme ji tam strčenou v díře. tě pic
Mammut Smart 05.09.2017 Ahoj kolegové měl bych možná trochu hloupý dotaz. Chtěl jsem se zeptat, zda by bylo možné použít ke slanění na jednoduchém laně jistítko SMART. S lezením začínám, takže zjišťuji zkušenosti. SMART používám pro jištění na úmělce, ale napadlo mě, zda by neby
  Re: Mammut Smart 05.09.2017 Na slaneni urcite. Ale to co popisujes je spis vystup, ne? A Smart je poloautomat, lano musis stale
    Re: Mammut Smart 05.09.2017 Dík za reakci. U GRIGRI musíš tuším také stále držet lano pod jistítkem a používá se k výstupu. Se s
    Re: Mammut Smart 05.09.2017 Dík za reakci. U GRIGRI musíš tuším také stále držet lano pod jistítkem a používá se k výstupu. Se s
      Re: Mammut Smart 07.09.2017 Normální, běžný způsob výstupu po laně probíhá nejčastěji pomocí dvou blokantů, ručního a hrudního.
        Re: Mammut Smart 07.09.2017 Pomocí dvoublokantů se vystupovalo v osmdesátých a devadésátých létech. Nevýhoda je sestup, práce na
          Re: Mammut Smart 07.09.2017 Nemohu souhlasit. Pokud by éra výstupu se 2 blokanty skončila v 90 letech, pak by existence a nabídk
      Re: Mammut Smart 07.09.2017 Normální, běžný způsob výstupu po laně probíhá nejčastěji pomocí dvou blokantů, ručního a hrudního.
Ortler 04.09.2017 Ahoj..nemáte někdo aktuální info o podmínkách kolem Ortleru?sněhové podmínky-kolik nasypalo,možnost výstupu-Hintergrat,popř.normálka,atd??..chceme tam zítra,a nevíme,jestli to má cenu.. Dík.
  Re: Ortler 04.09.2017 Nemá to cenu.
Zustaň doma.
Ušetříš za benzin a nám za starosti
    Re: Ortler 04.09.2017 jsem rád,že máš o mě starosti,ale z jakého důvodu?jsi na místě?je to tam na ho..o?
RT stupy 02.09.2017 Teď jsem si bouldrovce vsumnul že se na mě RT stupy dívaj. Některé i dost úsporně. Vsimnul jste si toho taky někdo? Myslíte že to byl úmysl výrobce nebo se jedná o náhodu?
  Re: RT stupy 02.09.2017 už to nehul... a nebo alespoň ne tolik :-)
  Re: RT stupy 04.09.2017 A dívaj se na tebe i když se otočíš? A nešeptaj si u toho něco?
Bouldry u more 01.09.2017 Vite nekdo o nejake bouldrove oblasti u more na jihu (slovinsko, italie...) relativne blizko autem? (8-10hod max) Diky za jakekoli tipy
  Re: Bouldry u more 01.09.2017 Korsika :-)
  Re: Cengalo 01.09.2017 To by me zajimalo, jestli si tam stihnu za zivot jeste zalezt... Uz jsem tam jednou byl, ale Badille
    Re: Cengalo 01.09.2017 Badile je ale netknuty. To, co se sesypalo je oproti zbytku tam pomerne specificke. Severni stena Ba
      Re: Cengalo 01.09.2017 No jo, Badille je asi OK a pristup je take myslim obvykle z druhe strany, ale otazka je, jak dlouho
        Re: Cengalo 01.09.2017 Tak jedine z jihu. Jsou taky pekny steny a cesty. Treba takovy Inshalah se svymi 600 m, stojí za to.
    Re: Cengalo 02.09.2017 jak píšou v té zprávě, vlivem oteplování tají místa kde byl dříve led a držel skály pohromadě. ted t
      Re: Cengalo 02.09.2017 Jev stále častější už asi sto let :-)
        Re: Cengalo 02.09.2017 Kdyby sto let. Je to jev periodický táhnoucí se od počátku věků. Nicméně činnost člověka může tento
          Re: Cengalo 02.09.2017 Já myslel na výrazné tání alpských ledovců. Jinak máš samozřejmě pravdu.
nález 31.08.2017 Ahoj, včera jsem na Suškách na severní straně Hlavní věže našel kýbl. Kdo ho ztratil a pište.
  Re: Kterak si sportovní lezkyně vzala nevhodný sedák 31.08.2017 TL;DR sedak mala (podla nej) prilis velky na to aby ju udrzal v bezpecnej pozicii bez rotacii, takze
Položená na zádech nebo na břiše? 30.08.2017 Vcelku prd lezu, ale fascinuje mne u cest tady v databázi, když se jejich sklon udává: položená. Buď jsem dement já nebo ti, kdo se nad slovy sklon cesty a položená nezdrží ani pár vteřin. Proto mne zajímá, zda je to cesta položená na břiše, zádech a příp
  Re: Položená na zádech nebo na břiše? 30.08.2017 Jo lezecká terminologie, taky se říká poklopená, nebo ne?
  Re: Položená na zádech nebo na břiše? 31.08.2017 asi jsem taky dement, ale mění to něco na pochopitelnosti toho o jaký charakter cesty se jedná a jes
    Re: Položená na zádech nebo na břiše? 31.08.2017 Položená cesta se jeví na první dojem jako cesta horizontální. Třeba cesta turistická, asfaltová neb
  Re: Položená na zádech nebo na břiše? 31.08.2017 No nevím - už jsi byl dneska v Barber shopu? Třeba Ti tam poradi
  Re: Položená na zádech nebo na břiše? 31.08.2017 No tak dement jsi urcite Ty.
  Re: Položená na zádech nebo na břiše? 31.08.2017 ano kazdy vi kdo ne at googli :) .. treba :)
    Jako s druhy čeho? 05.09.2017 Já zase nevím co si myslet když čtu v průvodci slovní obrat "s druhy". Např. "R. Kaus
      Re: Jako s druhy čeho? 06.09.2017 A co teprve "vzhůru na temeno"
Spaní v Paklenici 30.08.2017 Ahojte, příští jedeme na pár dní do Paklenice. Poradíte někdo pěkný kemp nebo místo na přespání na divoko? Nemám problém zaplatit za camp, na druhou stranu mám auto upravené na přespání a nemám žádný morální problém přespat někde na divoko. Takže budu rád