Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English 3+1 důvodů proč dál 16.09.2017 Zdar, říká se, že když lezec ztrácí chuť, motivaci, měl by si dát pauzu. Moc se mi do ní nechce, ale je fakt, že mé lezení nějak upadá. Proto se ptám - jaký máte největší důvod, nebo důvody proč lézt? Četl jsem si článek od Smola kde popisuje, že miluje,
  Re: 3+1 důvodů proč dál 16.09.2017 No konecne poradnej dotaz. :)
Je to lepsi nez bejt doma nebo v praci.
    Re: 3+1 důvodů proč dál 16.09.2017 tak to můžem chodit na ryby.
myslel jsem důvod proč člověk leze, proč to a nic jinýho
      Re: 3+1 důvodů proč dál 16.09.2017 Kdyz me prave moc jinych takhle dobrych aktivit nenapada.
U ryb jenom sedis na zadku,
    Re: 3+1 důvodů proč dál 17.09.2017 a co leštění bambusu? - to taky zabaví
  Re: 3+1 důvodů proč dál 16.09.2017 Protože lezení je nejlepší. Tečka.
    Re: 3+1 důvodů proč dál 16.09.2017 jasně, CSR taky osvobodili vojáci Ruské lidové armády. tečka.
      Re: 3+1 důvodů proč dál 16.09.2017 Ze každá cesta se sa vylézt jinak. Ze to nemusí bejt jen o výkonech ale dá se lézt i napohodu. Vyzko
  Re: 3+1 důvodů proč dál 17.09.2017 Tady je docela pěkný vlákno, na podobné téma
1url.cz/rtUSm
  Re: 3+1 důvodů proč dál 17.09.2017 No protože je to droga. Akorát je otázka, jestli je to důvod pro, anebo proti. Rybaření bude taky ur
  Re: 3+1 důvodů proč dál 17.09.2017 Pre mna je lezenie idealnou kombinaciou: 1) zaujimaveho pohybu (precvicis vsetky mozne svaly, pohyb
    Re: 3+1 důvodů proč dál 17.09.2017 ...a samozrejme, este uplne ine vyhlady a priroda :)
inak, aspekt lezenia kto
      Re: 3+1 důvodů proč dál 17.09.2017 Vidim to trosku jednodušeji. Jestli mas potrebu se ptat, proc dále lezt, když ztrácíš motivaci, no t
        Re: 3+1 důvodů proč dál 18.09.2017 ale nemusi platit vzdy..ja som za tych X rokov mal chut viackrat predat matros a vykaslat sa na to(
  Re: 3+1 důvodů proč dál 17.09.2017 Von taky Smolo v jednom videu rika, ze lezeni z nej udelalo sobce a ze to je jen takovy rozmar :-)
  Re: 3+1 důvodů proč dál 17.09.2017 lezla jsem, pak jsem přestala na celých 13 let. každý den lituju těch dní, kdy jsem nelezla. už nejs
    Re: 3+1 důvodů proč dál 17.09.2017 Já si od lezení dávám pauzu zrovna teď a navíc na dohled od skal, kam jsem dříve jen dojížděl na vík
  Re: 3+1 důvodů proč dál 18.09.2017 Zdar, díky za podnět k zamyšlení. Je jasné, že to je zcela individuální a hlavně asi špatně přenosit
    Re: 3+1 důvodů proč dál 18.09.2017 jak píše Bobr, co nezažiješ (nevylezeš) jako mladej, už možná nevylezeš nikdy. těch lezeckých cílů c
    Re: 3+1 důvodů proč dál 18.09.2017 Bobrovi nevěř toho lezení baví už 21 let co ho znám. Je to "fanatik". Jinak s motivací se
      Re: 3+1 důvodů proč dál 18.09.2017 jo
      Re: 3+1 důvodů proč dál 19.09.2017 pravdu pravducu mas, pivo je vpodstate jeden z naj dovodov - lezie sa vlastne preto, aby cloveku vec
        Re: 3+1 důvodů proč dál 22.09.2017 JO, pivo, to sedí. A při pohledu na dnešní foto dne bych ještě přidal, že holky lezkyně dost lahodí
      Re: 3+1 důvodů proč dál 19.09.2017 Ono to pivo chutna tak nejak vic skoro po kazdy vydatny aktivite ;)
        Re: 3+1 důvodů proč dál 20.09.2017 to hej, ale po nejakych peknych adrenalinovych prihodach v pieskoch, skalach ci horach zvacsa este v
  Re: 3+1 důvodů proč dál 18.09.2017 Dobrej podnět k zamyšlení! Mě k obnovení motivace pomohlo uvědomění si, že lézt nemusim. :-) Minulej
  Re: 3+1 důvodů proč dál 18.09.2017 To je prece jednoduche:
1. Nejde mi to - roky se placam furt max v sedmickach, pak se zlepsim
  Re: 3+1 důvodů proč dál 18.09.2017 pro mě je lezení něco jako duševní sprcha. kdykoliv se vracím z lezení, je mi dobře, jsem spokojen a
    Re: 3+1 důvodů proč dál 19.09.2017 chachá, zlepšils mi náladu po ránu a díky všem přispivatelům zas zajímavý postřehy
    Re: 3+1 důvodů proč dál 20.09.2017 :) :) primarni duvody jednoznacne popsany, srovnani s drogama a chlastem není nijak prehnane. Sekund
  Re: 3+1 důvodů proč dál 19.09.2017 Zajimava diskuze. Ja kompletne ztratil motivaci po vice jak 10 letech intenzivniho traveni casu na s
  Re: 3+1 důvodů proč dál 19.09.2017 No me vzdy k lezeni namotivuje precist si neco krasneho od Kuby Turka. To mam hned silny pocit souzn
  Re: 3+1 důvodů proč dál 19.09.2017 Lezení je životní styl. Pokud to tak necítíš, je to něco jiného. Pak nelez.
  Re: 3+1 důvodů proč dál 19.09.2017 Lezení je životní styl. Pokud to tak necítíš, je to něco jiného. Pak nelez.
    Re: 3+1 důvodů proč dál 20.09.2017 lezení není v podstatě ničím výjimečné, je to úplně běžný a řadový způsob trávení volného času, a vš
      Re: 3+1 důvodů proč dál 20.09.2017 v tvojom prispevku je kus pravdy..ale v ociach mnohych ludi aj taky Cassin napisal poeziu do severny
        Re: 3+1 důvodů proč dál 20.09.2017 nakonec tomu lezení je nejblíž asi ta motorka, protože elitářské pindy se ,viděno zvenčí, velmi podo
      Re: 3+1 důvodů proč dál 20.09.2017 Lezení je životní styl. Kdo o tom píše takto, neví, o co jde a vlastně to nikdy pořádně nedělal.
        Re: 3+1 důvodů proč dál 20.09.2017 ale houby kecy prdy. jó takhle, včelařství je životní styl. fatbal je životní styl. motorka. šachy.
          Re: 3+1 důvodů proč dál 20.09.2017 prosim už dost... kdo má ten poprskanej monitor furt čistit :-)
          Re: 3+1 důvodů proč dál 20.09.2017 Lezení je skoro stejně dobrý, jako užívání tvrdých drog.
            Re: 3+1 důvodů proč dál 20.09.2017 Jako pacoš na nucené odvikačce musím naprosto souhlasit. :) Jinak Lukaš B. to vystihl přesně.
          Re: 3+1 důvodů proč dál 20.09.2017 Můj děda, hrdina socialistické práce, mi jednou řekl: to lezení, to je pěkný, ale takhle namíchat ko
            Re: 3+1 důvodů proč dál 21.09.2017 No, nevím, nevím, jen tak z plezýru si namíchat kolečko malty, aby jako v tom kolečku ztvrdla jó?
          Re: 3+1 důvodů proč dál 20.09.2017 je to tak, clovek by mel pestovat nakyho uzitecnyho zivocicha a uzitecnou kytku co pak sezere, to ma
            Re: 3+1 důvodů proč dál 21.09.2017 Díky za alespoň dva plus jedna, ale není to málo, Antone Pavloviči?
          Re: 3+1 důvodů proč dál 25.09.2017 Tak kvuli takovejm prispevkum ma porad smysl tu zumpu diskuze na lezci cist. Po patnacti letech leze
      Re: 3+1 důvodů proč dál 21.09.2017 S tím výčtem adorovanejch fantastickejch prožitků jsi trochu vedle, protože většina tebou jmenovanýh
  Proc jen 3+1? 20.09.2017 Proc jen 3+1, v Nemecku nedavno vysla knizka s nazvem "111 duvodu, proc lezt". Naprosto so
  Re: 3+1 důvodů proč dál 24.09.2017 Někdy si udělat pauzu není vůbec od věci.Někdo třeba musí, protože je zraněnej, jinej ztrácí po čase
  Re: 3+1 důvodů proč dál 25.09.2017 Na lezeni se mi libi predevsim ta jednotvarnost. Je to jakejsi ritual, kterej dava lezcove zivotu ji
    Re: 3+1 důvodů proč dál 26.09.2017 Jeste me nikdy nebavilo nic vic. Staci?
rachtaj šoupací dveře u dodávky 15.09.2017 Zdar, je to přiznávám na lezeckým webu asi trochu offtopic. Nicméně mi rachtaj šoupačky u dodávky, je tam něco vyběhaný. Zkoušel jsem na hranu nalepit kus karimatky, což vždycky na chvíli pomohlo, ale pak se to vymačkalo a dveře rachtaj dál. Pořád tam lep
  Re: rachtaj šoupací dveře u dodávky 15.09.2017 Složit se s kámošema na lepší, když není na autoservis :-) asi blbej vtip, ale to nešlo jinak.
    Re: rachtaj šoupací dveře u dodávky 16.09.2017 Musí se vycentrovat, je to dost pracne, servismen to umi, ale jen když je sikovnej.
    Re: rachtaj šoupací dveře u dodávky 16.09.2017 Myslím že Hemingwayovi se připisuje bonmot o tom, že se člověk naučí mluvit za tři roky, ale mlčet z
      Re: rachtaj šoupací dveře u dodávky 16.09.2017 a me to docela pobavilo... tohle bych radil spis hradnimu Emanovi
  Re: rachtaj šoupací dveře u dodávky 16.09.2017 nemělo by bý správně: šoupaj rachtací dveře?
  Re: Opotřebení karabiny 15.09.2017 A co by jí mělo být? Železo je fakt pevný materiál.
    Re: Opotřebení karabiny 15.09.2017 myslíš, že je ze železa?
  Re: Opotřebení karabiny 15.09.2017 Odkud máš, že to je typ HMS? Typoval bych to dle konstrukce a materiálu na nějakou "presku"
  Re: Opotřebení karabiny 15.09.2017 V pohode. Nekde sa pise ze karabine prebrusene az do 1/3 boli dokonca pevnejsie ako original (lano f
  Re: Opotřebení karabiny 15.09.2017 Pokud jsou hrany ostrý, trochu bych je srazil pilníkem.
    Re: Opotřebení karabiny 15.09.2017 Jedná se o HMS od Climbing Technology. Můžu jí mít s ClickUp jistítkem za dobrou cenu, ale stav té k
      Re: Opotřebení karabiny 15.09.2017 Pokud z ní máš špatnej pocit tak je ještě druhá možnost ji nahradit nějakou jinou karáblí a z týhle
      Re: Opotřebení karabiny 15.09.2017 nice pilníkem nedělej, tohle je zcela ok. jen pokud tam jsou nějaké opravdu rýhy, tak jemným smirkem
      Re: Opotřebení karabiny 15.09.2017 Bejt Tebou, tak bych ještě trochu smlouval. Můžeš k tomu ještě v pohodě dostat tkaničku do Miury, sk
        Re: Opotřebení karabiny 16.09.2017 neboj sa, aj u nas na vychod od rieky Moravy sa najdu "experti".
:-)
        Re: Opotřebení karabiny 16.09.2017 spis by mel jeste usmlouvat i trochu opotrebeny lano a sedak s trosku prodrenym, ale stale dobrym ok
          Re: Opotřebení karabiny 16.09.2017 Souhlas. Kdyz takhle minule vyhidne poridil jen malinko nakraplou, dostal k ni jako bonus zanovni Ry
            Re: Opotřebení karabiny 16.09.2017 Helmu. Nejak jsem to zapomel napsat.
      Re: Opotřebení karabiny 16.09.2017 Moje karabina u Clickupu je stejná, možná horší, ale myslim, že ještě dost vydrží, přeci jen na to m
      Re: Opotřebení karabiny 16.09.2017 Moje karabina u Clickupu je stejná, možná horší, ale myslim, že ještě dost vydrží, přeci jen na to m
      Re: Opotřebení karabiny 16.09.2017 Moje karabina u Clickupu je stejná, možná horší, ale myslim, že ještě dost vydrží, přeci jen na to m
    Re: Opotřebení karabiny 15.09.2017 ale hlavne levne !
  Re: Opotřebení karabiny 15.09.2017 Podle fotky zatím zcela OK, ani srážení ostrý hrany není potřeba. V pohodě je prošoupání až do 1/3,
  Re: Opotřebení karabiny 17.09.2017 A ClickUp je v poriadku ?
  Re: Opotřebení karabiny 19.09.2017 opotřebení karabiny je minimální, takže samotná karabina je OK. daleko důležitější je otázka na míru
lezečky 14.09.2017 Ahoj, na patě se mi udělala Haglundova exostoza -je to takový výrustek na patní kosti a všechny lezečky, které jsem zatím vyzkoušel mají stahovací pásek na patu, který mi vadí a výrůstek se zvětšuje. Nemáte nějaký tip na lezečky s volnější patou bez staho
  Re: lezečky 15.09.2017 zdar, měl jsem starý diamondy a tenhle pruh gumy co fixuje patu jsem po asi 2 cm odstupech podélně r
lezečky 14.09.2017 Ahoj, na patě se mi udělala Haglundova exostoza -je to takový výrustek na patní kosti a všechny lezečky, které jsem zatím vyzkoušel mají stahovací pásek na patu, který mi vadí a výrůstek se zvětšuje. Nemáte nějaký tip na lezečky s volnější patou bez staho
Hledám fotky 14.09.2017 Ahoj Všem,
chtěla bych se zeptat a poprosit zda někdo ze starších lezců neznal Vaška Smejkala z Hejnic.
Byl to můj otec a bohužel nemám ani žádnou fotku.
Chtěla bych poprosit jestli by s ním někdo neměl nějakou i starší fotografii.
  Re: Hledám fotky 15.09.2017 Hoď to ještě do inzerce, tady v diskusi to rychle zapadne.
  Re: Hledám fotky 19.09.2017 Pokud máš FB zkus skupinu Liberečtí amatérští lezci, lezci města Jablonce a okolí nebo horolezecký o
spolulezec Zlín 13.09.2017 Ahoj, nešel by někdo zítra ve čt 14.9. lozit ve Zlíně na Vertikon? Od 9:30 do cca 11:30. Nejsem ze Zlína, tak tu nikoho neznám, ale chtěla bych vyzkoušet tu parádu. Klidně piš/volej 736 726 698.
V16 13.09.2017 Zdravím. Jaký je ten nový boulder v Plzni?
  Re: V16 13.09.2017 Myslím že fajn. Obrovský prostor na postupné rozšiřování.
  Re: V16 13.09.2017 Podle ceníku na úrovni Smíchoffa, Big Wallu a 13.
    Re: V16 14.09.2017 Prostor je velký, ale stěna na prd.
    Re: V16 14.09.2017 Bohužel ale jen podle ceníku.
      Re: V16 15.09.2017 Pominu-li ceník, tak mě udivuje otvírací doba - skutečně je až od 14,00 každý den? I o víkendu? Chtě
        Re: V16 29.09.2017 Od října je otevřeno denně od 10.00.
  Re: V16 14.09.2017 Za mne - bouldrovka proti Praze trosku slabsi - spousta kolmych profilu a lehcich bouldru. Ale to je
  Re: V16 14.09.2017 Není nad to, otevřít malý, ale zato drahý (na vstupném) polotovar. To se hned bude zase zavírat, aby
    Re: V16 15.09.2017 Nelze než souhlasit bohužel. Zatím je to tragédie.
      Re: V16 15.09.2017 Hehe, koukam ze v Plzni je to samej odbornik na stavbu bouldrovek.. Tak doufam ze V16 bude mit brzo
        Re: V16 15.09.2017 Mě by to dopadiště stačilo měkčí, popř. doplnit mobilní měkké žíněnky. Kdyby bylo vyhřívané, tak by
        Re: V16 15.09.2017 HeHe – jak já to tady pročítám, tak je spíš problém, že v Plzni není žádnej odborník na stavbu bould
          Re: V16 15.09.2017 Ad Petr - pico voe tys tam ani nebyl a plkas tady?? Ty voe to je fakt na ranu..
        Re: V16 15.09.2017 HeHe – jak já to tady pročítám, tak je spíš problém, že v Plzni není žádnej odborník na stavbu bould
          Re: V16 15.09.2017 A bouldry dělali stavěči s licencí, tak kde je problém? Konečně je v Plzni bouldrovka na úrovni a po
            Re: V16 15.09.2017 Souhlasim s Pavlem. Licence je základ.
              Re: V16 15.09.2017 Ze stránek: Cesty jsou stavěny profesionálními stavěči, kteří do nich vnáší rukopis silových, techni
                Re: V16 15.09.2017 Profesionální znamená, že se tím živí a dělají to za prachy, nebo že to umí a dělají bouldry, na kte
                Re: V16 15.09.2017 Fakt? I balančních? Geniální.
          Re: V16 15.09.2017 Rak to dělal a jako vždy kvalitně, ale proč zase tunel? I když pod tímhle se aspoň dá projít.
            Re: V16 15.09.2017 Tunel je most ke schodům.
              Re: V16 15.09.2017 Ale ve V16 žádný schody nejsou :-D
    Re: V16 15.09.2017 K malymu a dětskými krouzky porad obsazenymu RnW, věčně zavřený Lokotce, kde člověk neslyší vlastníh
      Re: V16 15.09.2017 :-D :-D
      Re: V16 15.09.2017 Na Plzeň jsou dobrý i 2 lišty na půdě :-D :-D :-D
      Re: V16 15.09.2017 Není to rovnocenný bratříček, protože od jara do podzimu tam plzeňáci budou chodit jen v případě nou
        Re: V16 15.09.2017 A vy jste to našli? Já bloudil Kollárkou a nemohl to najít. Žádná cedule, nebo nápis na dveřích.
  Re: V16 15.09.2017 Já se přihlásím určo na tu jogu. Nevíte podle čeho jedou? Ta bordeljoga mě ale trochu děsí. Nevim, c
    Re: V16 15.09.2017 A ta bordeljoga se cvičí ve sprše jako na pajdě?
  Re: V16 18.09.2017 Poloviční stěna za plné vlezné.
balíček 13.09.2017 Ahoj, prosaím, jede někdo tento týden nebo víkend směr Arco, Garda? tedy přes Brener, kolem Bolzana nebo tam někam?
Potřebujeme tam dopravit balíček. Dotyčný by si pro něho na smluvené místo přijel.
Díky za odpovědi.
Bimboška
  Re: balíček 13.09.2017 ahoj, já jsem trávu převážel normálně busem eurolines a taky to šlo..
jaký máte model?
  Re: balíček 13.09.2017 Ještě dodám, že se jedná o 4 kilogramy heroinu. Balíček je to ale i tak relativně malý.
  Re: balíček 14.09.2017 Zase typický čech. Místo aby vysolil kačky za poštu, nebo přepravní firmu, tak tady bude otravovat l
    Re: balíček. Musíme si... ehm..., co? ...na.rat 14.09.2017 No typický mi přijdou hlavně ty 3 reakce :) 2 píčoviny a 1 povýšenej odsudek. Anonymitu neřeším, to
      Re: balíček. Musíme si... ehm..., co? ...na.rat 14.09.2017 Ono po někom chtít něco převézt přes hranice, ani nenapsat co a za kolik, docela smrdí, tak se ani n
        Re: balíček. Musíme si... ehm..., co? ...na.rat 14.09.2017 1. patří to do inzerce
2. bimbošku znám od vidění víc než dvacet let, a kdybych tam jel, tak
        Re: balíček. Musíme si... ehm..., co? ...na.rat 14.09.2017 Tazatelka na sebe uvedla mail, kdyby se někdo ochotný objevil, nejspíš by si to vyjasnili. Osobně by
          Re: balíček. Musíme si... ehm..., co? ...na.rat 14.09.2017 "no a ten třetí příspěvek bych snad ani nekomentoval."
A proto si ho tak rad okomen
      Re: balíček. Musíme si... ehm..., co? ...na.rat 14.09.2017 Proto si to vysperkoval tou nejtypictejsi a nejvic povysenou reakci :)
        Re: balíček. Musíme si... ehm..., co? ...na.rat 14.09.2017 Děkuju tmě za zpětnou vazbu. Musím se nad sebou zamyslet.
fridex lano? 12.09.2017 Muze nejak zasadne uskodit lanum cervenej fridex?? Trochu se mi ho vylilo do kufru k lanum. Na pohled ok, ale prece jen je to chemie a jsou v tom ruzne antikorozni latky. Nic extra presneho o ucinkach na silon sem na netu nenasel. Dik za vecne info
  Re: fridex lano? 12.09.2017 Vyhodit.
    Re: fridex lano? 12.09.2017 Znehodnotit a vyhodit - aby to někdo nevytáhl z popelnice jako super lano... Kromě glykolu tam jsou
      Re: fridex lano? 13.09.2017 Stalo se mi to samý a vyhodil jsem dvě půlky 60metrů. Výrobce mi sdělil, že je v tom něco, co způsob
  Re: fridex lano? 13.09.2017 Jednoznacne znehodnotit a vyhodit
    Re: fridex lano? 13.09.2017 udelej z toho prolizacku deckam. ale ne moc vysokou ;)
      Re: fridex lano? 13.09.2017 tohle patří do inzerce "Prodám lano v super stavu", nebo na Aukro a označit jako bez záruk
        Re: fridex lano? 13.09.2017 Jasně, ideální kandidát na Aukro. Uř jsem tam prodal dost věcí, které se zdály být na vyhození.
1
...
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
...
2263
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: