LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrá horolezkyně dosáhne vrcholu, už v základním táboře.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230755 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 84kg a 8a25.09.2017
Nazdar. Tak by mne zaujímalo či poznáte niekoho kto má 84kg a viac (pri cca 182cm napr.) a leze 8a prípadne ťažšie. Ja nikoho takého nepoznám :-) je možné pohybovať sa v takýchto obtiažnostech pri takej váhe - berme do úvahy že sa nejedná o lezca pri tele
 Re: 84kg a 8a25.09.2017
vtip?
 Re: 84kg a 8a25.09.2017
Osobne nikoho takoveho neznam ani mezi lezci s lanem nebo boulderisty. Ale treba prave boulderisti j
  Re: 84kg a 8a25.09.2017
Co vim, tak Hojer vzdy uvadel vahu nizsi a to pri vetsi vysce. 188 cm, 77 kg.
  Re: 84kg a 8a25.09.2017
U bouldristů je to podle mě celkem běžné mít nad 80 kg a lézt 8A. Osobně se taky asi brzo dám na bou
   Re: 84kg a 8a10.01.2019
Ktery boulderista dava 8A a ma pres 80 kg?
    Re: 84kg a 8a11.01.2019
Třeba Tchoř
     Re: 84kg a 8a14.11.2019
Tchoř je tak vypasený?
 Re: 84kg a 8a26.09.2017
Mrkni na tlusťocha z devadesátých John Dunne. ;-).
 Re: 84kg a 8a26.09.2017
84 kg je a neni tezka vaha.. A 8a jsou a nejsou tezky cesty. Minimalne jednoho cloveka znam. Urcite
 Re: 84kg a 8a26.09.2017
Marcel Toman, možná nemá 84, ale spíš ano. A má s tím vylezené fakt těžké věci na písku. Sice asi ne
  Re: 84kg a 8a26.09.2017
Marcel leze 8a v pohodě. jen nevím kolik ted váží :)
 Re: 84kg a 8a26.09.2017
tipnu si, že Jirka Švácha dokonce tahle čísla překonává
  Re: 84kg a 8a26.09.2017
Jestli ma 84 kg, tak ja mam tak 100 Kg ;), coz nemam ani omylem.
 Re: 84kg a 8a26.09.2017
Jan Kareš
  Re: 84kg a 8a26.09.2017
váhu má, ale to 8a si musí upravit
  Re: 84kg a 8a11.01.2019
Nejmíň jsem měl 65kg, teď 81kg na 177 výšky a 7c+ když polezu trošku dám stále OS. Při té muší váze
 Re: 84kg a 8a26.09.2017
TO na co se ptáš je ale taky otázka somatotypu.
Kubrt i Karešák jsou relativně malí, tj jejic
  Re: 84kg a 8a26.09.2017
No je to tak, že ja som odjakživa naberal ľahko svalovú hmotu a váhu. je jedno v akej tréningovej fá
   Re: 84kg a 8a26.09.2017
mívám kolem 85- 87 a každý kilo co šlo dolů jsem cejtil jako málem křídla. takže souhlas.
   Re: 84kg a 8a10.01.2019
Rychle nabirani svalove hmoty zavidim. Ale i mezomorf nebo endomorf nema problem shodit cca 2 - 3 ki
 Re: 84kg a 8a26.09.2017
Klem Loskot, má i cesty s lanem kolem 8c+, bouldry některé ještě nemají opakování
  Re: 84kg a 8a26.09.2017
tak jasně, jason momoa.

ale jak říkám, bullové, trošku jiný somatotypy.
   Re: 84kg a 8a27.09.2017
Jason Momoa asi 8a a vic neleze...
 Re: 84kg a 8a26.09.2017
Toni Lamprecht a Klem Loskot :) oba veliký těžkotonážnící někde jsem četl že Klem i k 90Kg a oba maj
  Nadeje pro valibuky27.09.2017
Je to dobre! Na svete existuji az dva lezci v tezke vaze, kteri vylezli jakztakz nejaka cisla. A pro
 Re: 84kg a 8a26.09.2017
John Dunne
  Re: 84kg a 8a26.09.2017
Dean Potter asi taky vážil a lezl v těchto parametrech (ale byl vyšší, ale zase netrénoval - jen lez
   Re: 84kg a 8a27.09.2017
technika je jen skrytá síla :D pokud nelezeš jak kopyto, máš zkušnosti, tak máš pravděpodobně rozumn
    Re: 84kg a 8a28.09.2017
Technika a síla nesouvisí. Znám technické lezce, kteří nemají sílu a vylezou pěkné věci a znám evide
   Re: 84kg a 8a16.11.2019
Co jsem tak cetl tak dean nikdy zadny velky cisla nevylezl. Spary to jo. Freesola na svem maximu, al
 Re: 84kg a 8a27.09.2017
zhubni..dá se to
  Re: 84kg a 8a27.09.2017
ja mavam bezne 88-95kg (teraz mam 90) a 190cm a sem tam sa 8a podari na lane, ztuha, ale da sa to. V
  Re: 84kg a 8a27.09.2017
ja mavam bezne 88-95kg (teraz mam 90) a 190cm a sem tam sa 8a podari na lane, ztuha, ale da sa to. V
   Re: 84kg a 8a27.09.2017
Díky. Vaše pozitívne komentáre dokážu napraviť potréningovú krízu ťažkého jedinca. Nech vám to lezie
   Re: 84kg a 8a13.11.2019
Tak tam u vás jste Jánošíci všichni.
   Re: 84kg a 8a13.11.2019
Tak tam u vás jste Jánošíci všichni.
 Re: 84kg a 8a27.09.2017
Mám 191cm a 80kg, akorát teda 8a nelezu.
jinak mě jako vzorek napadá třeba K.Loskot nebo hist
  Re: 84kg a 8a27.09.2017
Nakej Tomas Rychtrmoc alias Etak z Neratovic ma neco kolem 95kg. 190cm. Je to radny macek a ma 8b!
   Re: 84kg a 8a27.09.2017
Tvl,Tome,ty už jsi zase přibral? Tak zejtra u Donalda nezastavuju... :-)
   Re: 84kg a 8a11.01.2019
Po jednoprdach v pětačtyřicítce to 8b ale asi neni. Tyhle megakila jsou spíš na vytrvalostní cesty p
 Re: 84kg a 8a28.09.2017
8a ještě není úroveň na kterou by musel být člověk nějak speciálně vyhublý. Právě se snažím 8a rozmn
 Re: 84kg a 8a10.01.2019
Toni Lamprecht dal nedávno s 88kg 8c+ FA. Dá sa to len treba makať :-)
 Re: 84kg a 8a10.01.2019
Hele je 84kg a 84kg.

Jestli mas tenky kosti na spodni pulce tela, dlouhy koncetiny, s
  Re: 84kg a 8a10.01.2019
no, nejde ani tak o poměry, ale o absolutní hodnoty. věc se má tak, že když máš prostě chyt velikost
   Re: 84kg a 8a11.01.2019
Tak na těch prstech nesmíš viset s nohama ve vzduchu, chce to používat nohy:)
 Re: 84kg a 8a10.01.2019
ja mam 187 a 80kg a par 8a kazdy rok vyleziem.
s tvojimi parametrami by to nemal byt problem
  Re: 84kg a 8a10.01.2019
Zde 186/85kg, 8a se daji lezt v pohode i s nejakym kilem navic, nenech si nakecat opak! 8b a vys - t
 Re: 84kg a 8a11.01.2019
  Re: 84kg a 8a11.01.2019
Otázka pro znalé věci, kdyby teď Lamprecht shodil třeba 15kg, vyletěl by ještě nahoru?
   Re: 84kg a 8a11.01.2019
15, to by mu chyběla ruka nebo hlava.
    Re: 84kg a 8a11.01.2019
15kg Penis
     Re: 84kg a 8a12.01.2019
8a v previse po větších chytech je přece úplně v pohodě i při této váze. Kolmac na písku po jebkach
     Re: 84kg a 8a12.01.2019
to je tak max.40 deka. mam zkusenost ze kdyz zhubnu soucasne zeslabnu ale zlepsi se trochu vytrvalka
      Re: 84kg a 8a13.11.2019
Kdyby Lamprecht sundal svojí váhu o 15kg,tak by chcípnul.A pokud by nechcípnul byl by pořád zraněnej
 Re: 84kg a 8a13.11.2019
Tiež mám tých kíl 86 a strieda sa to u mnňa. Keď trénujem dokážem ísť na tých 7b+. Keď nie, je to bi
 Re: 84kg a 8a13.11.2019
kmocho leze desítky!
 Re: 84kg a 8a13.11.2019
Je tu spoustu příkladů, že to jde. Ale je třeba si uvědomit otřepanou pravdu, že při lezení se můžeš
  Re: 84kg a 8a13.11.2019
Neratovickej Tomajfa alias Eťák váží něco kolem metraku a v klidu sází jedno 8a+ za druhým. Před pár
   Re: 84kg a 8a14.11.2019
Svým komentářem výše jsem nechtěl říci nic jiného, než že pokud by ten tebou uvedený borec shodil tř
    Re: 84kg a 8a19.11.2019
No to by se mu jeste muselo podarit zachovat stejnou silu jako mel nez zhubnul tech 15kg, coz neni m

 Foto dne25.09.2017
Pravidla lezení ve skalních oblastech České republiky

Článek 2

Lezcům je zakázáno:
a) jakkoliv měnit povrch skal za účelem úpravy a vytváření chytů a stupů;

Příloha č. 1
Definice základních pojmů
 Re: Foto dne25.09.2017
A vis KDE to je a jake predtim bylo stanovisko CHS k tomu?

Jo a co Resch za kartac? P
  Re: Foto dne25.09.2017
Co to meles? Holka hezka, skala hezka..parada. Ja lezu sestky a občas si v okoli něco seknu co bych
  Re: Foto dne25.09.2017
ví kde, proto tam zkopíroval tu přílohu o lomu

čhs o tomhle nic nevědělo, když to kar
   Re: Foto dne25.09.2017
Co se divite? Bafunari a celebrity jsou hajene. Celebrita Jaros si muze magovat na Suskach. Normalni
   Re: Foto dne25.09.2017
Děkuju obzvlášť za te poslední komentář, první věc, které jsem se dnes dokonce nahlas a na ulici zas
    Re: Foto dne25.09.2017
tak tohle je sakra velké ego
     Re: Foto dne25.09.2017
Burešovi také mnoho lidí děkuje za koblihu a pak pijí jeho pesticidy.
     Re: Foto dne25.09.2017
Když to přebývá na svalech, tak to halt někde chybět musí...
     Re: Foto dne25.09.2017
Když to přebývá na svalech, tak to halt někde chybět musí...
    Re: Foto dne26.09.2017
Ti to přeseká na šestky a bude mu děkovat ještě víc lidí :D Ovšem omezenců, ne lezců! Lezení je vyře
     Re: Foto dne26.09.2017
Socialismus v praxi - všichni polezou a všichni max šestku :-D

 Pád Koudelka?25.09.2017
Nevíte někdo co se stalo v sobotu na Kozelce?
 Re: Pád Koudelka?26.09.2017
V cestě Odvedenecká se lezci vytrhnul chyt těsně pod 1. kruhem a smyce, kterou měl ve spáře bohužel
  Re: Pád Koudelka?27.09.2017
ou, dufam ze z toho nejako dobre vyviazol

 Přetížený prostředník ??23.09.2017
Zdravím

3-4 měsíce mě bolí prostředník na levé ruce a to pouze z boku a na článku nejblíže ruce.
viz obrázek : 1url.cz/etfwL

Pří zátěží místo nebolí ani nemám pocit že by byl prst slabší než ostatní, ale po každém leze
 Re: Přetížený prostředník ??23.09.2017
máš prsty jak vodník s blánama, nelez :D plav :D
  Re: Přetížený prostředník ??24.09.2017
Dík za konstruktivní odpověď :-D
 Re: Přetížený prostředník ??24.09.2017
Čau, pár let jsem se s bolestí prstů takhle ze strany, na dotek, taky potýkal. Měl jsem to i na něko
  Re: Přetížený prostředník ??24.09.2017
Díky za odpověď, normálně si s tím dál lezl jo ?
   Re: Přetížený prostředník ??24.09.2017
ja sem kotel trénoval i lezl a tenhle problém jsem měl taky že mi natíkaly prsty a bolely z boku , a
    Re: Přetížený prostředník ??25.09.2017
Mam podobnou zkusenost. Bolely me prsty na dotek nebo pri tlaku proti kosti a rikal jsem si, ze abyc
   Re: Přetížený prostředník ??24.09.2017
No, lezl. Samozřejmě když to bylo akutní, přinutilo mě to trochu omezit zátěž, intenzita lezení kles
 Re: Přetížený prostředník ??24.09.2017
Měl jsem asi něco podobného a trápil se s tím hodně dlouho. Při samotném lezení to ani tak nebolelo,
  Re: Přetížený prostředník ??24.09.2017
Zdravé silné prsty je poměrně alchymie a chce to trpělivost a naslouchat signálům svého těla. Je to
   Re: Přetížený prostředník ??25.09.2017
Presne tak, zdravy silny prsty je alchymie nejvetsiho kalibru :)
Chce to hlavne resit regener
    Re: Přetížený prostředník ??26.09.2017
Na prsty si davam od zacatku velkej pozor. Tj asi 15 let. Prsty v poho, ramena v pideli. Kalcifikace

 ferrata na pískovcích22.09.2017
kurva, jak můžou ochranáři povolit ferratu na pískovci v CHKO?

po tom jak vyvádějí v jiných případech??


@viaferratakavarnicka
 Re: ferrata na pískovcích22.09.2017
Např. Nonnensteig, Alpiner Grat, Pastýřská stěna, Poustevna...
  Re: ferrata na pískovcích22.09.2017
pastýřská stěna není v chko, ty zbylé nejsou v čechách
   Re: ferrata na pískovcích02.10.2017
CHKO Labské pískovce
 Re: ferrata na pískovcích22.09.2017
Ona je někde v Česku na písku feráta jinde než na Pastýřáku?
 Re: ferrata na pískovcích22.09.2017
Zdar, Kavárničku bych nedramatizoval, jde evidentně o starej lom - viz goo.gl/P8XV9e, votvíračka pří
  Re: ferrata na pískovcích22.09.2017
jenže ty dráty končí na temeni a výlezy na masivech v Labáku jim v žaludku leží
   Re: ferrata na pískovcích22.09.2017
Jseš schopnej rozlišit národní přírodní rezervaci od smeťáku ve vsi u silnice?
    Re: ferrata na pískovcích25.09.2017
skoro celej labák je u silnice prakticky ve vsi a smeťák se z toho už taky bohužel stává
  Re: ferrata na pískovcích22.09.2017
No Bělina už se definitivně zbláznil. Už nejméně před pěti lety
 Re: ferrata na pískovcích23.09.2017
kurva, jak můžou ochranáři povolit ferratu na pískovci v CHKO?

po tom jak vyvádějí v
  Re: ferrata na pískovcích26.09.2017
Tak to je dobrá sranda:-( Pokud vím, tak Bělina je na Vaňově správce skal, takže tam si asi může děl
 Re: ferrata na pískovcích02.10.2017
dojmy hier: goo.gl/xgpzFa
 Re: ferrata na pískovcích06.10.2017
tak s tim Bandsteinem se to má nakonec takhle: goo.gl/cbDfz7

 Hydratace (dlouhe cesty v zimne)21.09.2017
Cau, potrebuju poradit co se tyce piti pri lezeni dlouhych firnovo/mixovych cest v zime (napriklad prumerne cesty na Jorasses, Droites,...). Tedy obecne cesty, ktere se lezou jeden den v alpskych nadmorskych viskach bez bivaku. Jednu takovou uz mam za seb
 Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)21.09.2017
Ráno se napiju trochu více (úměrně tomu zase více močím :-( ). Litr v termosce mi na den stačí. Počí
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)21.09.2017
Jasne, lekarnu a pytel sem mel, ale vareni ne :D Tak on jetboil s malou bombou moc nevazi, ale rozpo
   Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)21.09.2017
tradiční trempsko polární poučka je nerozpouštět jen tak sníh, ale nedopít poslední hlt z termosky a
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)21.09.2017
Problem je, ze nekde nahore jsem uz dostaval trochu krece do stehen, coz byl jasny dusledek vypoceni
   Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)21.09.2017
Ber termosku - nepropíchne se ti jako ty dnešní hovadiny, kterých se sám bojíš. něco málo vody navíc
   Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)22.09.2017
Žer sůl. Voda z ledovce je destilka, to se ví, ale i voda ze sněhu má málo solí v sobě, na to se zap
 Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)21.09.2017
Ráno povaříme a každý vypijeme cca 0,5-0,75 litru čaje do kterého dáme tablety Isostar (velikost cca
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)22.09.2017
No, zda se ze vetsina to fakt resi takhle, tak to asi take zkusim. Ted kdyz o tom tak premyslim, tak
   Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)22.09.2017
Tady jsem našel fotku, akorát ze štandu v pulce cesty: 1url.cz/0tfQq
 Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)22.09.2017
Litr sebou na den mi většinou (musí) stačit. Křeče nejsou jen o nedostatku tekutin a sodíku. Příčin
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)25.09.2017
Křeče asi můžou mít různé příčiny, ale najít řešení (byť metodou pokus/omyl) se určitě vyplatí. Mužo
 Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)22.09.2017
Co je to ta "zimna"???
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne)26.09.2017
Mozna trochu of topic. Me funguje snidat jablka apod a potom to zapit hodne vodou. Strasne dlouho po

 Hezke cesty Vorarlberg18.09.2017
Ahoj, potreboval bych tip na pekny vicedylky v Voralrbergu. Klasa 6 az 8-, ne moc daleko od auta, na vrsek, tak do 400m. Pruvodce mam. Diky moc!
 Re: Hezke cesty Vorarlberg18.09.2017
Tak co resis?
  Re: Hezke cesty Vorarlberg18.09.2017
Průvodce ti nestačí ty gumo
   Re: Hezke cesty Vorarlberg19.09.2017
Gumo, seš fákt dobrej, parádněs mu to natřel...
Proč taková nenávist na jednoduchou otázku pr
 Re: Hezke cesty Vorarlberg19.09.2017
Co máš za průvodce, že si nemůžeš vybrat? Ratikon je parádní, jen nevím ten přístup ze severu. Na dr
  Re: Hezke cesty Vorarlberg20.09.2017
V Ratikonu se leze spis ze svycarske strany (pokud beru v uvahu vicedelky). A zrovna v tuhle rocni d
   Re: Hezke cesty Vorarlberg20.09.2017
Však přijdeš do Schweiztoru (sedýlko pod Kirchlispitzema) a jen seběhneš na jih pod stěny. Sestupy,
    Re: Hezke cesty Vorarlberg20.09.2017
Tam sem nikdy nebyl. Jake je tam lezeni - obtiznostne - da se tam zalezt i do 6c, sjou to sportovky?
     Re: Hezke cesty Vorarlberg20.09.2017
V tom Panicu to je. Přímo do sedýlka vedou tak 4-5tidélkovky. Vlevo jsou pak Kirchlispitze a napravo
      Re: Hezke cesty Vorarlberg21.09.2017
Super, tak tam si zajedu, ale asi az napresrok. Dik

 Srbsko horolezecka zakladna17.09.2017
Ahoj nemate prosim nekdo tel. Kontakt na Romana? Funguje zakladna vubec? Diky za informace.jiri
 Re: Srbsko horolezecka zakladna21.10.2017
Ahoj. Odpovím Ti sám. Po další povodni v roce 2013 jsem základnu už neobnovoval. Když máš jednou v b
  Re: Srbsko horolezecka zakladna21.10.2017
Ahoj Romane diky za zpravu.chapu...nevis nahodou o prostorách pro horolezeckou akci sudy atd. Pro cc
   Re: Srbsko horolezecka zakladna22.10.2017
Tradičně se konají jeskyňářské, horolezecké a ochranářské akce tohoto rozsahu v hospodě U Krobiána v
   Re: Srbsko horolezecka zakladna26.10.2017
Ahoj. Myslím, že se dá pronajmout kulturák v Srbsku. Obrať se na starostku. Je to ale bez zahrady. Z

 Campus board17.09.2017
Vím, že se to tu už řešilo, asi mnohokrát, ale nedaří se mi najít odpovědi. Chtěl bych si udělat menší kampus (bude viset venku): z čeho? Pokud OSB deska, jaká by měla být tloušťka? Pokud něco jiného, tak co a jaká tloušťka? Šrouby by stačily 8 mm, nebo 1
 Re: Campus board17.09.2017
A bude na to pršet, nebude? Jaký šrouby řešíš, já tam mám jen vruty...sklon si dej něco kolem 15- 20
  Re: Campus board17.09.2017
Taky nepíšeš kde bude. Budeš ho mít na zdi, někde venku? Nebo proto budeš dělat nějakou dřevěnou kon
   Re: Campus board17.09.2017
Omlouvám se. Umístění bude venku, kde na to bude pršet, na svislém sloupu (hranol), zabetonovaném v
 Re: Campus board17.09.2017
Napiš amuerťákům, rádi ti poradí.

 3+1 důvodů proč dál16.09.2017
Zdar, říká se, že když lezec ztrácí chuť, motivaci, měl by si dát pauzu. Moc se mi do ní nechce, ale je fakt, že mé lezení nějak upadá. Proto se ptám - jaký máte největší důvod, nebo důvody proč lézt? Četl jsem si článek od Smola kde popisuje, že miluje,
 Re: 3+1 důvodů proč dál16.09.2017
No konecne poradnej dotaz. :)

Je to lepsi nez bejt doma nebo v praci.

  Re: 3+1 důvodů proč dál16.09.2017
tak to můžem chodit na ryby.

myslel jsem důvod proč člověk leze, proč to a nic jinýho
   Re: 3+1 důvodů proč dál16.09.2017
Kdyz me prave moc jinych takhle dobrych aktivit nenapada.

U ryb jenom sedis na zadku,
  Re: 3+1 důvodů proč dál17.09.2017
a co leštění bambusu? - to taky zabaví
 Re: 3+1 důvodů proč dál16.09.2017
Protože lezení je nejlepší. Tečka.
  Re: 3+1 důvodů proč dál16.09.2017
jasně, CSR taky osvobodili vojáci Ruské lidové armády. tečka.
   Re: 3+1 důvodů proč dál16.09.2017
Ze každá cesta se sa vylézt jinak. Ze to nemusí bejt jen o výkonech ale dá se lézt i napohodu. Vyzko
 Re: 3+1 důvodů proč dál17.09.2017
Tady je docela pěkný vlákno, na podobné téma
1url.cz/rtUSm
 Re: 3+1 důvodů proč dál17.09.2017
No protože je to droga. Akorát je otázka, jestli je to důvod pro, anebo proti. Rybaření bude taky ur
 Re: 3+1 důvodů proč dál17.09.2017
Pre mna je lezenie idealnou kombinaciou: 1) zaujimaveho pohybu (precvicis vsetky mozne svaly, pohyb
  Re: 3+1 důvodů proč dál17.09.2017
...a samozrejme, este uplne ine vyhlady a priroda :)


inak, aspekt lezenia kto
   Re: 3+1 důvodů proč dál17.09.2017
Vidim to trosku jednodušeji. Jestli mas potrebu se ptat, proc dále lezt, když ztrácíš motivaci, no t
    Re: 3+1 důvodů proč dál18.09.2017
ale nemusi platit vzdy..ja som za tych X rokov mal chut viackrat predat matros a vykaslat sa na to(
 Re: 3+1 důvodů proč dál17.09.2017
Von taky Smolo v jednom videu rika, ze lezeni z nej udelalo sobce a ze to je jen takovy rozmar :-)
 Re: 3+1 důvodů proč dál17.09.2017
lezla jsem, pak jsem přestala na celých 13 let. každý den lituju těch dní, kdy jsem nelezla. už nejs
  Re: 3+1 důvodů proč dál17.09.2017
Já si od lezení dávám pauzu zrovna teď a navíc na dohled od skal, kam jsem dříve jen dojížděl na vík
 Re: 3+1 důvodů proč dál18.09.2017
Zdar, díky za podnět k zamyšlení. Je jasné, že to je zcela individuální a hlavně asi špatně přenosit
  Re: 3+1 důvodů proč dál18.09.2017
jak píše Bobr, co nezažiješ (nevylezeš) jako mladej, už možná nevylezeš nikdy. těch lezeckých cílů c
  Re: 3+1 důvodů proč dál18.09.2017
Bobrovi nevěř toho lezení baví už 21 let co ho znám. Je to "fanatik". Jinak s motivací se
   Re: 3+1 důvodů proč dál18.09.2017
jo
   Re: 3+1 důvodů proč dál19.09.2017
pravdu pravducu mas, pivo je vpodstate jeden z naj dovodov - lezie sa vlastne preto, aby cloveku vec
    Re: 3+1 důvodů proč dál22.09.2017
JO, pivo, to sedí. A při pohledu na dnešní foto dne bych ještě přidal, že holky lezkyně dost lahodí
   Re: 3+1 důvodů proč dál19.09.2017
Ono to pivo chutna tak nejak vic skoro po kazdy vydatny aktivite ;)
    Re: 3+1 důvodů proč dál20.09.2017
to hej, ale po nejakych peknych adrenalinovych prihodach v pieskoch, skalach ci horach zvacsa este v
 Re: 3+1 důvodů proč dál18.09.2017
Dobrej podnět k zamyšlení! Mě k obnovení motivace pomohlo uvědomění si, že lézt nemusim. :-) Minulej
 Re: 3+1 důvodů proč dál18.09.2017
To je prece jednoduche:
1. Nejde mi to - roky se placam furt max v sedmickach, pak se zlepsim
 Re: 3+1 důvodů proč dál18.09.2017
pro mě je lezení něco jako duševní sprcha. kdykoliv se vracím z lezení, je mi dobře, jsem spokojen a
  Re: 3+1 důvodů proč dál19.09.2017
chachá, zlepšils mi náladu po ránu a díky všem přispivatelům zas zajímavý postřehy
  Re: 3+1 důvodů proč dál20.09.2017
:) :) primarni duvody jednoznacne popsany, srovnani s drogama a chlastem není nijak prehnane. Sekund
 Re: 3+1 důvodů proč dál19.09.2017
Zajimava diskuze. Ja kompletne ztratil motivaci po vice jak 10 letech intenzivniho traveni casu na s
 Re: 3+1 důvodů proč dál19.09.2017
No me vzdy k lezeni namotivuje precist si neco krasneho od Kuby Turka. To mam hned silny pocit souzn
 Re: 3+1 důvodů proč dál19.09.2017
Lezení je životní styl. Pokud to tak necítíš, je to něco jiného. Pak nelez.
 Re: 3+1 důvodů proč dál19.09.2017
Lezení je životní styl. Pokud to tak necítíš, je to něco jiného. Pak nelez.
  Re: 3+1 důvodů proč dál20.09.2017
lezení není v podstatě ničím výjimečné, je to úplně běžný a řadový způsob trávení volného času, a vš
   Re: 3+1 důvodů proč dál20.09.2017
v tvojom prispevku je kus pravdy..ale v ociach mnohych ludi aj taky Cassin napisal poeziu do severny
    Re: 3+1 důvodů proč dál20.09.2017
nakonec tomu lezení je nejblíž asi ta motorka, protože elitářské pindy se ,viděno zvenčí, velmi podo
   Re: 3+1 důvodů proč dál20.09.2017
Lezení je životní styl. Kdo o tom píše takto, neví, o co jde a vlastně to nikdy pořádně nedělal.
    Re: 3+1 důvodů proč dál20.09.2017
ale houby kecy prdy. jó takhle, včelařství je životní styl. fatbal je životní styl. motorka. šachy.
     Re: 3+1 důvodů proč dál20.09.2017
prosim už dost... kdo má ten poprskanej monitor furt čistit :-)
     Re: 3+1 důvodů proč dál20.09.2017
Lezení je skoro stejně dobrý, jako užívání tvrdých drog.
      Re: 3+1 důvodů proč dál20.09.2017
Jako pacoš na nucené odvikačce musím naprosto souhlasit. :) Jinak Lukaš B. to vystihl přesně.
     Re: 3+1 důvodů proč dál20.09.2017
Můj děda, hrdina socialistické práce, mi jednou řekl: to lezení, to je pěkný, ale takhle namíchat ko
      Re: 3+1 důvodů proč dál21.09.2017
No, nevím, nevím, jen tak z plezýru si namíchat kolečko malty, aby jako v tom kolečku ztvrdla jó?
     Re: 3+1 důvodů proč dál20.09.2017
je to tak, clovek by mel pestovat nakyho uzitecnyho zivocicha a uzitecnou kytku co pak sezere, to ma
      Re: 3+1 důvodů proč dál21.09.2017
Díky za alespoň dva plus jedna, ale není to málo, Antone Pavloviči?
     Re: 3+1 důvodů proč dál25.09.2017
Tak kvuli takovejm prispevkum ma porad smysl tu zumpu diskuze na lezci cist. Po patnacti letech leze
   Re: 3+1 důvodů proč dál21.09.2017
S tím výčtem adorovanejch fantastickejch prožitků jsi trochu vedle, protože většina tebou jmenovanýh
 Proc jen 3+1?20.09.2017
Proc jen 3+1, v Nemecku nedavno vysla knizka s nazvem "111 duvodu, proc lezt". Naprosto so
 Re: 3+1 důvodů proč dál24.09.2017
Někdy si udělat pauzu není vůbec od věci.Někdo třeba musí, protože je zraněnej, jinej ztrácí po čase
 Re: 3+1 důvodů proč dál25.09.2017
Na lezeni se mi libi predevsim ta jednotvarnost. Je to jakejsi ritual, kterej dava lezcove zivotu ji
  Re: 3+1 důvodů proč dál26.09.2017
Jeste me nikdy nebavilo nic vic. Staci?

1   ...   207   208   209   210   211   212   213   214   215   216   217   218   219   220   221   222   223   224   225   226   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Hezke cesty Vorarlberg
Ahoj, potreboval bych tip na pekny vicedylky v Voralrbergu. Klasa 6 az 8-, ne moc daleko od auta, na vrsek, tak do 400m. Pruvodce mam. Diky moc!
Danny12:47:34 18.09.2017
odpovědět 
 Re: Hezke cesty Vorarlberg
Tak co resis?
15:39:03 18.09.2017
odpovědět 
  Re: Hezke cesty Vorarlberg
Průvodce ti nestačí ty gumo
16:57:47 18.09.2017
odpovědět 
   Re: Hezke cesty Vorarlberg
Gumo, seš fákt dobrej, parádněs mu to natřel...
Proč taková nenávist na jednoduchou otázku pro doporučení pěkné cesty? Tím že říká že má průvodce dává najevo, že nechce popis cesty, ale pouze doporučení na konkrétní směr. Co je na tom šptaně?
Honza10:57:44 19.09.2017
odpovědět 
 Re: Hezke cesty Vorarlberg
Co máš za průvodce, že si nemůžeš vybrat? Ratikon je parádní, jen nevím ten přístup ze severu. Na druhou stranu sestupy tam jsou celkem příjemný.
12:32:45 19.09.2017
odpovědět 
  Re: Hezke cesty Vorarlberg
V Ratikonu se leze spis ze svycarske strany (pokud beru v uvahu vicedelky). A zrovna v tuhle rocni dibu bych prave uz do severnich sten moc nenastupoval, bude tam fest kosa a proto bude na jih exponovany svycarsky Ratikon lepsi.
Radek09:17:04 20.09.2017
odpovědět 
   Re: Hezke cesty Vorarlberg
Však přijdeš do Schweiztoru (sedýlko pod Kirchlispitzema) a jen seběhneš na jih pod stěny. Sestupy, pokud neslaňuješ, tak sou na sever
09:29:54 20.09.2017
odpovědět 
    Re: Hezke cesty Vorarlberg
Tam sem nikdy nebyl. Jake je tam lezeni - obtiznostne - da se tam zalezt i do 6c, sjou to sportovky? A v jakym je ten Schweizertor pruvodci, Ratikon Sud od Panica?
Radek17:14:31 20.09.2017
odpovědět 
     Re: Hezke cesty Vorarlberg
V tom Panicu to je. Přímo do sedýlka vedou tak 4-5tidélkovky. Vlevo jsou pak Kirchlispitze a napravo Schwizerzek nebo tak nějak. Začíná se na 6b a cest je tam až až.
21:45:57 20.09.2017
odpovědět 
      Re: Hezke cesty Vorarlberg
Super, tak tam si zajedu, ale asi az napresrok. Dik
Radek10:08:12 21.09.2017
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi