Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Routes: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Boulders: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Mountains: 17.Abt 3287 18.Sukačová 3238 19.Petr 3142
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 21.09.2017 Cau, potrebuju poradit co se tyce piti pri lezeni dlouhych firnovo/mixovych cest v zime (napriklad prumerne cesty na Jorasses, Droites,...). Tedy obecne cesty, ktere se lezou jeden den v alpskych nadmorskych viskach bez bivaku. Jednu takovou uz mam za seb
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 21.09.2017 Ráno se napiju trochu více (úměrně tomu zase více močím :-( ). Litr v termosce mi na den stačí. Počí
    Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 21.09.2017 Jasne, lekarnu a pytel sem mel, ale vareni ne :D Tak on jetboil s malou bombou moc nevazi, ale rozpo
      Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 21.09.2017 tradiční trempsko polární poučka je nerozpouštět jen tak sníh, ale nedopít poslední hlt z termosky a
    Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 21.09.2017 Problem je, ze nekde nahore jsem uz dostaval trochu krece do stehen, coz byl jasny dusledek vypoceni
      Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 21.09.2017 Ber termosku - nepropíchne se ti jako ty dnešní hovadiny, kterých se sám bojíš. něco málo vody navíc
      Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 22.09.2017 Žer sůl. Voda z ledovce je destilka, to se ví, ale i voda ze sněhu má málo solí v sobě, na to se zap
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 21.09.2017 Ráno povaříme a každý vypijeme cca 0,5-0,75 litru čaje do kterého dáme tablety Isostar (velikost cca
    Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 22.09.2017 No, zda se ze vetsina to fakt resi takhle, tak to asi take zkusim. Ted kdyz o tom tak premyslim, tak
      Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 22.09.2017 Tady jsem našel fotku, akorát ze štandu v pulce cesty: 1url.cz/0tfQq
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 22.09.2017 Litr sebou na den mi většinou (musí) stačit. Křeče nejsou jen o nedostatku tekutin a sodíku. Příčin
    Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 25.09.2017 Křeče asi můžou mít různé příčiny, ale najít řešení (byť metodou pokus/omyl) se určitě vyplatí. Mužo
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 22.09.2017 Co je to ta "zimna"???
    Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 26.09.2017 Mozna trochu of topic. Me funguje snidat jablka apod a potom to zapit hodne vodou. Strasne dlouho po
Hezke cesty Vorarlberg 18.09.2017 Ahoj, potreboval bych tip na pekny vicedylky v Voralrbergu. Klasa 6 az 8-, ne moc daleko od auta, na vrsek, tak do 400m. Pruvodce mam. Diky moc!
  Re: Hezke cesty Vorarlberg 18.09.2017 Tak co resis?
    Re: Hezke cesty Vorarlberg 18.09.2017 Průvodce ti nestačí ty gumo
      Re: Hezke cesty Vorarlberg 19.09.2017 Gumo, seš fákt dobrej, parádněs mu to natřel...
Proč taková nenávist na jednoduchou otázku pr
  Re: Hezke cesty Vorarlberg 19.09.2017 Co máš za průvodce, že si nemůžeš vybrat? Ratikon je parádní, jen nevím ten přístup ze severu. Na dr
    Re: Hezke cesty Vorarlberg 20.09.2017 V Ratikonu se leze spis ze svycarske strany (pokud beru v uvahu vicedelky). A zrovna v tuhle rocni d
      Re: Hezke cesty Vorarlberg 20.09.2017 Však přijdeš do Schweiztoru (sedýlko pod Kirchlispitzema) a jen seběhneš na jih pod stěny. Sestupy,
        Re: Hezke cesty Vorarlberg 20.09.2017 Tam sem nikdy nebyl. Jake je tam lezeni - obtiznostne - da se tam zalezt i do 6c, sjou to sportovky?
          Re: Hezke cesty Vorarlberg 20.09.2017 V tom Panicu to je. Přímo do sedýlka vedou tak 4-5tidélkovky. Vlevo jsou pak Kirchlispitze a napravo
            Re: Hezke cesty Vorarlberg 21.09.2017 Super, tak tam si zajedu, ale asi az napresrok. Dik
  Re: Srbsko horolezecka zakladna 21.10.2017 Ahoj. Odpovím Ti sám. Po další povodni v roce 2013 jsem základnu už neobnovoval. Když máš jednou v b
    Re: Srbsko horolezecka zakladna 21.10.2017 Ahoj Romane diky za zpravu.chapu...nevis nahodou o prostorách pro horolezeckou akci sudy atd. Pro cc
      Re: Srbsko horolezecka zakladna 22.10.2017 Tradičně se konají jeskyňářské, horolezecké a ochranářské akce tohoto rozsahu v hospodě U Krobiána v
      Re: Srbsko horolezecka zakladna 26.10.2017 Ahoj. Myslím, že se dá pronajmout kulturák v Srbsku. Obrať se na starostku. Je to ale bez zahrady. Z
Campus board 17.09.2017 Vím, že se to tu už řešilo, asi mnohokrát, ale nedaří se mi najít odpovědi. Chtěl bych si udělat menší kampus (bude viset venku): z čeho? Pokud OSB deska, jaká by měla být tloušťka? Pokud něco jiného, tak co a jaká tloušťka? Šrouby by stačily 8 mm, nebo 1
  Re: Campus board 17.09.2017 A bude na to pršet, nebude? Jaký šrouby řešíš, já tam mám jen vruty...sklon si dej něco kolem 15- 20
    Re: Campus board 17.09.2017 Taky nepíšeš kde bude. Budeš ho mít na zdi, někde venku? Nebo proto budeš dělat nějakou dřevěnou kon
      Re: Campus board 17.09.2017 Omlouvám se. Umístění bude venku, kde na to bude pršet, na svislém sloupu (hranol), zabetonovaném v
  Re: Campus board 17.09.2017 Napiš amuerťákům, rádi ti poradí.
3+1 důvodů proč dál 16.09.2017 Zdar, říká se, že když lezec ztrácí chuť, motivaci, měl by si dát pauzu. Moc se mi do ní nechce, ale je fakt, že mé lezení nějak upadá. Proto se ptám - jaký máte největší důvod, nebo důvody proč lézt? Četl jsem si článek od Smola kde popisuje, že miluje,
  Re: 3+1 důvodů proč dál 16.09.2017 No konecne poradnej dotaz. :)
Je to lepsi nez bejt doma nebo v praci.
    Re: 3+1 důvodů proč dál 16.09.2017 tak to můžem chodit na ryby.
myslel jsem důvod proč člověk leze, proč to a nic jinýho
      Re: 3+1 důvodů proč dál 16.09.2017 Kdyz me prave moc jinych takhle dobrych aktivit nenapada.
U ryb jenom sedis na zadku,
    Re: 3+1 důvodů proč dál 17.09.2017 a co leštění bambusu? - to taky zabaví
  Re: 3+1 důvodů proč dál 16.09.2017 Protože lezení je nejlepší. Tečka.
    Re: 3+1 důvodů proč dál 16.09.2017 jasně, CSR taky osvobodili vojáci Ruské lidové armády. tečka.
      Re: 3+1 důvodů proč dál 16.09.2017 Ze každá cesta se sa vylézt jinak. Ze to nemusí bejt jen o výkonech ale dá se lézt i napohodu. Vyzko
  Re: 3+1 důvodů proč dál 17.09.2017 Tady je docela pěkný vlákno, na podobné téma
1url.cz/rtUSm
  Re: 3+1 důvodů proč dál 17.09.2017 No protože je to droga. Akorát je otázka, jestli je to důvod pro, anebo proti. Rybaření bude taky ur
  Re: 3+1 důvodů proč dál 17.09.2017 Pre mna je lezenie idealnou kombinaciou: 1) zaujimaveho pohybu (precvicis vsetky mozne svaly, pohyb
    Re: 3+1 důvodů proč dál 17.09.2017 ...a samozrejme, este uplne ine vyhlady a priroda :)
inak, aspekt lezenia kto
      Re: 3+1 důvodů proč dál 17.09.2017 Vidim to trosku jednodušeji. Jestli mas potrebu se ptat, proc dále lezt, když ztrácíš motivaci, no t
        Re: 3+1 důvodů proč dál 18.09.2017 ale nemusi platit vzdy..ja som za tych X rokov mal chut viackrat predat matros a vykaslat sa na to(
  Re: 3+1 důvodů proč dál 17.09.2017 Von taky Smolo v jednom videu rika, ze lezeni z nej udelalo sobce a ze to je jen takovy rozmar :-)
  Re: 3+1 důvodů proč dál 17.09.2017 lezla jsem, pak jsem přestala na celých 13 let. každý den lituju těch dní, kdy jsem nelezla. už nejs
    Re: 3+1 důvodů proč dál 17.09.2017 Já si od lezení dávám pauzu zrovna teď a navíc na dohled od skal, kam jsem dříve jen dojížděl na vík
  Re: 3+1 důvodů proč dál 18.09.2017 Zdar, díky za podnět k zamyšlení. Je jasné, že to je zcela individuální a hlavně asi špatně přenosit
    Re: 3+1 důvodů proč dál 18.09.2017 jak píše Bobr, co nezažiješ (nevylezeš) jako mladej, už možná nevylezeš nikdy. těch lezeckých cílů c
    Re: 3+1 důvodů proč dál 18.09.2017 Bobrovi nevěř toho lezení baví už 21 let co ho znám. Je to "fanatik". Jinak s motivací se
      Re: 3+1 důvodů proč dál 18.09.2017 jo
      Re: 3+1 důvodů proč dál 19.09.2017 pravdu pravducu mas, pivo je vpodstate jeden z naj dovodov - lezie sa vlastne preto, aby cloveku vec
        Re: 3+1 důvodů proč dál 22.09.2017 JO, pivo, to sedí. A při pohledu na dnešní foto dne bych ještě přidal, že holky lezkyně dost lahodí
      Re: 3+1 důvodů proč dál 19.09.2017 Ono to pivo chutna tak nejak vic skoro po kazdy vydatny aktivite ;)
        Re: 3+1 důvodů proč dál 20.09.2017 to hej, ale po nejakych peknych adrenalinovych prihodach v pieskoch, skalach ci horach zvacsa este v
  Re: 3+1 důvodů proč dál 18.09.2017 Dobrej podnět k zamyšlení! Mě k obnovení motivace pomohlo uvědomění si, že lézt nemusim. :-) Minulej
  Re: 3+1 důvodů proč dál 18.09.2017 To je prece jednoduche:
1. Nejde mi to - roky se placam furt max v sedmickach, pak se zlepsim
  Re: 3+1 důvodů proč dál 18.09.2017 pro mě je lezení něco jako duševní sprcha. kdykoliv se vracím z lezení, je mi dobře, jsem spokojen a
    Re: 3+1 důvodů proč dál 19.09.2017 chachá, zlepšils mi náladu po ránu a díky všem přispivatelům zas zajímavý postřehy
    Re: 3+1 důvodů proč dál 20.09.2017 :) :) primarni duvody jednoznacne popsany, srovnani s drogama a chlastem není nijak prehnane. Sekund
  Re: 3+1 důvodů proč dál 19.09.2017 Zajimava diskuze. Ja kompletne ztratil motivaci po vice jak 10 letech intenzivniho traveni casu na s
  Re: 3+1 důvodů proč dál 19.09.2017 No me vzdy k lezeni namotivuje precist si neco krasneho od Kuby Turka. To mam hned silny pocit souzn
  Re: 3+1 důvodů proč dál 19.09.2017 Lezení je životní styl. Pokud to tak necítíš, je to něco jiného. Pak nelez.
  Re: 3+1 důvodů proč dál 19.09.2017 Lezení je životní styl. Pokud to tak necítíš, je to něco jiného. Pak nelez.
    Re: 3+1 důvodů proč dál 20.09.2017 lezení není v podstatě ničím výjimečné, je to úplně běžný a řadový způsob trávení volného času, a vš
      Re: 3+1 důvodů proč dál 20.09.2017 v tvojom prispevku je kus pravdy..ale v ociach mnohych ludi aj taky Cassin napisal poeziu do severny
        Re: 3+1 důvodů proč dál 20.09.2017 nakonec tomu lezení je nejblíž asi ta motorka, protože elitářské pindy se ,viděno zvenčí, velmi podo
      Re: 3+1 důvodů proč dál 20.09.2017 Lezení je životní styl. Kdo o tom píše takto, neví, o co jde a vlastně to nikdy pořádně nedělal.
        Re: 3+1 důvodů proč dál 20.09.2017 ale houby kecy prdy. jó takhle, včelařství je životní styl. fatbal je životní styl. motorka. šachy.
          Re: 3+1 důvodů proč dál 20.09.2017 prosim už dost... kdo má ten poprskanej monitor furt čistit :-)
          Re: 3+1 důvodů proč dál 20.09.2017 Lezení je skoro stejně dobrý, jako užívání tvrdých drog.
            Re: 3+1 důvodů proč dál 20.09.2017 Jako pacoš na nucené odvikačce musím naprosto souhlasit. :) Jinak Lukaš B. to vystihl přesně.
          Re: 3+1 důvodů proč dál 20.09.2017 Můj děda, hrdina socialistické práce, mi jednou řekl: to lezení, to je pěkný, ale takhle namíchat ko
            Re: 3+1 důvodů proč dál 21.09.2017 No, nevím, nevím, jen tak z plezýru si namíchat kolečko malty, aby jako v tom kolečku ztvrdla jó?
          Re: 3+1 důvodů proč dál 20.09.2017 je to tak, clovek by mel pestovat nakyho uzitecnyho zivocicha a uzitecnou kytku co pak sezere, to ma
            Re: 3+1 důvodů proč dál 21.09.2017 Díky za alespoň dva plus jedna, ale není to málo, Antone Pavloviči?
          Re: 3+1 důvodů proč dál 25.09.2017 Tak kvuli takovejm prispevkum ma porad smysl tu zumpu diskuze na lezci cist. Po patnacti letech leze
      Re: 3+1 důvodů proč dál 21.09.2017 S tím výčtem adorovanejch fantastickejch prožitků jsi trochu vedle, protože většina tebou jmenovanýh
  Proc jen 3+1? 20.09.2017 Proc jen 3+1, v Nemecku nedavno vysla knizka s nazvem "111 duvodu, proc lezt". Naprosto so
  Re: 3+1 důvodů proč dál 24.09.2017 Někdy si udělat pauzu není vůbec od věci.Někdo třeba musí, protože je zraněnej, jinej ztrácí po čase
  Re: 3+1 důvodů proč dál 25.09.2017 Na lezeni se mi libi predevsim ta jednotvarnost. Je to jakejsi ritual, kterej dava lezcove zivotu ji
    Re: 3+1 důvodů proč dál 26.09.2017 Jeste me nikdy nebavilo nic vic. Staci?
rachtaj šoupací dveře u dodávky 15.09.2017 Zdar, je to přiznávám na lezeckým webu asi trochu offtopic. Nicméně mi rachtaj šoupačky u dodávky, je tam něco vyběhaný. Zkoušel jsem na hranu nalepit kus karimatky, což vždycky na chvíli pomohlo, ale pak se to vymačkalo a dveře rachtaj dál. Pořád tam lep
  Re: rachtaj šoupací dveře u dodávky 15.09.2017 Složit se s kámošema na lepší, když není na autoservis :-) asi blbej vtip, ale to nešlo jinak.
    Re: rachtaj šoupací dveře u dodávky 16.09.2017 Musí se vycentrovat, je to dost pracne, servismen to umi, ale jen když je sikovnej.
    Re: rachtaj šoupací dveře u dodávky 16.09.2017 Myslím že Hemingwayovi se připisuje bonmot o tom, že se člověk naučí mluvit za tři roky, ale mlčet z
      Re: rachtaj šoupací dveře u dodávky 16.09.2017 a me to docela pobavilo... tohle bych radil spis hradnimu Emanovi
  Re: rachtaj šoupací dveře u dodávky 16.09.2017 nemělo by bý správně: šoupaj rachtací dveře?
  Re: Opotřebení karabiny 15.09.2017 A co by jí mělo být? Železo je fakt pevný materiál.
    Re: Opotřebení karabiny 15.09.2017 myslíš, že je ze železa?
  Re: Opotřebení karabiny 15.09.2017 Odkud máš, že to je typ HMS? Typoval bych to dle konstrukce a materiálu na nějakou "presku"
  Re: Opotřebení karabiny 15.09.2017 V pohode. Nekde sa pise ze karabine prebrusene az do 1/3 boli dokonca pevnejsie ako original (lano f
  Re: Opotřebení karabiny 15.09.2017 Pokud jsou hrany ostrý, trochu bych je srazil pilníkem.
    Re: Opotřebení karabiny 15.09.2017 Jedná se o HMS od Climbing Technology. Můžu jí mít s ClickUp jistítkem za dobrou cenu, ale stav té k
      Re: Opotřebení karabiny 15.09.2017 Pokud z ní máš špatnej pocit tak je ještě druhá možnost ji nahradit nějakou jinou karáblí a z týhle
      Re: Opotřebení karabiny 15.09.2017 nice pilníkem nedělej, tohle je zcela ok. jen pokud tam jsou nějaké opravdu rýhy, tak jemným smirkem
      Re: Opotřebení karabiny 15.09.2017 Bejt Tebou, tak bych ještě trochu smlouval. Můžeš k tomu ještě v pohodě dostat tkaničku do Miury, sk
        Re: Opotřebení karabiny 16.09.2017 neboj sa, aj u nas na vychod od rieky Moravy sa najdu "experti".
:-)
        Re: Opotřebení karabiny 16.09.2017 spis by mel jeste usmlouvat i trochu opotrebeny lano a sedak s trosku prodrenym, ale stale dobrym ok
          Re: Opotřebení karabiny 16.09.2017 Souhlas. Kdyz takhle minule vyhidne poridil jen malinko nakraplou, dostal k ni jako bonus zanovni Ry
            Re: Opotřebení karabiny 16.09.2017 Helmu. Nejak jsem to zapomel napsat.
      Re: Opotřebení karabiny 16.09.2017 Moje karabina u Clickupu je stejná, možná horší, ale myslim, že ještě dost vydrží, přeci jen na to m
      Re: Opotřebení karabiny 16.09.2017 Moje karabina u Clickupu je stejná, možná horší, ale myslim, že ještě dost vydrží, přeci jen na to m
      Re: Opotřebení karabiny 16.09.2017 Moje karabina u Clickupu je stejná, možná horší, ale myslim, že ještě dost vydrží, přeci jen na to m
    Re: Opotřebení karabiny 15.09.2017 ale hlavne levne !
  Re: Opotřebení karabiny 15.09.2017 Podle fotky zatím zcela OK, ani srážení ostrý hrany není potřeba. V pohodě je prošoupání až do 1/3,
  Re: Opotřebení karabiny 17.09.2017 A ClickUp je v poriadku ?
  Re: Opotřebení karabiny 19.09.2017 opotřebení karabiny je minimální, takže samotná karabina je OK. daleko důležitější je otázka na míru
lezečky 14.09.2017 Ahoj, na patě se mi udělala Haglundova exostoza -je to takový výrustek na patní kosti a všechny lezečky, které jsem zatím vyzkoušel mají stahovací pásek na patu, který mi vadí a výrůstek se zvětšuje. Nemáte nějaký tip na lezečky s volnější patou bez staho
  Re: lezečky 15.09.2017 zdar, měl jsem starý diamondy a tenhle pruh gumy co fixuje patu jsem po asi 2 cm odstupech podélně r
lezečky 14.09.2017 Ahoj, na patě se mi udělala Haglundova exostoza -je to takový výrustek na patní kosti a všechny lezečky, které jsem zatím vyzkoušel mají stahovací pásek na patu, který mi vadí a výrůstek se zvětšuje. Nemáte nějaký tip na lezečky s volnější patou bez staho
Hledám fotky 14.09.2017 Ahoj Všem,
chtěla bych se zeptat a poprosit zda někdo ze starších lezců neznal Vaška Smejkala z Hejnic.
Byl to můj otec a bohužel nemám ani žádnou fotku.
Chtěla bych poprosit jestli by s ním někdo neměl nějakou i starší fotografii.
  Re: Hledám fotky 15.09.2017 Hoď to ještě do inzerce, tady v diskusi to rychle zapadne.
  Re: Hledám fotky 19.09.2017 Pokud máš FB zkus skupinu Liberečtí amatérští lezci, lezci města Jablonce a okolí nebo horolezecký o
1
...
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
...
2263
Hezke cesty Vorarlberg Ahoj, potreboval bych tip na pekny vicedylky v Voralrbergu. Klasa 6 az 8-, ne moc daleko od auta, na vrsek, tak do 400m. Pruvodce mam. Diky moc!
Danny 12:47:34 18.09.2017odpovědět
  Re: Hezke cesty Vorarlberg Tak co resis? 15:39:03 18.09.2017odpovědět
    Re: Hezke cesty Vorarlberg Průvodce ti nestačí ty gumo 16:57:47 18.09.2017odpovědět
      Re: Hezke cesty Vorarlberg Gumo, seš fákt dobrej, parádněs mu to natřel...
Proč taková nenávist na jednoduchou otázku pro doporučení pěkné cesty? Tím že říká že má průvodce dává najevo, že nechce popis cesty, ale pouze doporučení na konkrétní směr. Co je na tom šptaně? Honza 10:57:44 19.09.2017odpovědět
  Re: Hezke cesty Vorarlberg Co máš za průvodce, že si nemůžeš vybrat? Ratikon je parádní, jen nevím ten přístup ze severu. Na druhou stranu sestupy tam jsou celkem příjemný. 12:32:45 19.09.2017odpovědět
    Re: Hezke cesty Vorarlberg V Ratikonu se leze spis ze svycarske strany (pokud beru v uvahu vicedelky). A zrovna v tuhle rocni dibu bych prave uz do severnich sten moc nenastupoval, bude tam fest kosa a proto bude na jih exponovany svycarsky Ratikon lepsi. Radek 09:17:04 20.09.2017odpovědět
      Re: Hezke cesty Vorarlberg Však přijdeš do Schweiztoru (sedýlko pod Kirchlispitzema) a jen seběhneš na jih pod stěny. Sestupy, pokud neslaňuješ, tak sou na sever 09:29:54 20.09.2017odpovědět
        Re: Hezke cesty Vorarlberg Tam sem nikdy nebyl. Jake je tam lezeni - obtiznostne - da se tam zalezt i do 6c, sjou to sportovky? A v jakym je ten Schweizertor pruvodci, Ratikon Sud od Panica? Radek 17:14:31 20.09.2017odpovědět
          Re: Hezke cesty Vorarlberg V tom Panicu to je. Přímo do sedýlka vedou tak 4-5tidélkovky. Vlevo jsou pak Kirchlispitze a napravo Schwizerzek nebo tak nějak. Začíná se na 6b a cest je tam až až. 21:45:57 20.09.2017odpovědět
            Re: Hezke cesty Vorarlberg Super, tak tam si zajedu, ale asi az napresrok. Dik Radek 10:08:12 21.09.2017odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: