Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 21.Schockherr 10394 22.Adamovska 10390 23.Fajkoš 10389 Bouldry: 21.Šlapák 10000 22.Majdloch 9950 23.Chejn 9928 Hory: 17.Abt 3287 18.Sukačová 3238 19.Petr 3170
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: Co to má Adam s nohou? 26.09.2017 Polymorfní chodidlo, u mimozemšťanů poměrně běžná záležitost.
    Re: Co to má Adam s nohou? 26.09.2017 co to je polymorfní chodidlo? díky
  Re: Co to má Adam s nohou? 26.09.2017 myslíš ta čmouha?
to je zbytek tvýho hubenýho mozku..
    Re: Co to má Adam s nohou? 26.09.2017 Normálně se ptám, přišlo mi to divný a zajímá mě, jestli to je nějak zkřivený malýma lezečkama nebo
      Re: Co to má Adam s nohou? 26.09.2017 nezlob se, kdybys byl slabozrakej tak to pochopím, ale jinak tvůj dotaz absolutně nechápu. AO jak je
        Re: Co to má Adam s nohou? 26.09.2017 Tak aspon s tim problemem v hlave uz nejsi sam, Jeno.
    Re: Co to má Adam s nohou? 26.09.2017 nechovej se jako debil
      Re: Co to má Adam s nohou? 26.09.2017 "z koho čeho" upřímného zájmu, čeština tedy pokulhává, což bohužel sleduji stále častěji.
        Re: Co to má Adam s nohou? 26.09.2017 no, nahodou ten tien posobi ako nejaka prazvlastna anomalia, kym cloveku nedojde ze ide o tien - tak
        Re: Co to má Adam s nohou? 26.09.2017 Jo, dle zarazeni tveho prispevky pokuhlava zrejme nejen zrak. Tak na tom zapracuj!
84kg a 8a 25.09.2017 Nazdar. Tak by mne zaujímalo či poznáte niekoho kto má 84kg a viac (pri cca 182cm napr.) a leze 8a prípadne ťažšie. Ja nikoho takého nepoznám :-) je možné pohybovať sa v takýchto obtiažnostech pri takej váhe - berme do úvahy že sa nejedná o lezca pri tele
  Re: 84kg a 8a 25.09.2017 vtip?
  Re: 84kg a 8a 25.09.2017 Osobne nikoho takoveho neznam ani mezi lezci s lanem nebo boulderisty. Ale treba prave boulderisti j
    Re: 84kg a 8a 25.09.2017 Co vim, tak Hojer vzdy uvadel vahu nizsi a to pri vetsi vysce. 188 cm, 77 kg.
    Re: 84kg a 8a 25.09.2017 U bouldristů je to podle mě celkem běžné mít nad 80 kg a lézt 8A. Osobně se taky asi brzo dám na bou
      Re: 84kg a 8a 10.01.2019 Ktery boulderista dava 8A a ma pres 80 kg?
        Re: 84kg a 8a 11.01.2019 Třeba Tchoř
          Re: 84kg a 8a 14.11.2019 Tchoř je tak vypasený?
  Re: 84kg a 8a 26.09.2017 Mrkni na tlusťocha z devadesátých John Dunne. ;-).
  Re: 84kg a 8a 26.09.2017 84 kg je a neni tezka vaha.. A 8a jsou a nejsou tezky cesty. Minimalne jednoho cloveka znam. Urcite
  Re: 84kg a 8a 26.09.2017 Marcel Toman, možná nemá 84, ale spíš ano. A má s tím vylezené fakt těžké věci na písku. Sice asi ne
    Re: 84kg a 8a 26.09.2017 Marcel leze 8a v pohodě. jen nevím kolik ted váží :)
  Re: 84kg a 8a 26.09.2017 tipnu si, že Jirka Švácha dokonce tahle čísla překonává
    Re: 84kg a 8a 26.09.2017 Jestli ma 84 kg, tak ja mam tak 100 Kg ;), coz nemam ani omylem.
  Re: 84kg a 8a 26.09.2017 Jan Kareš
    Re: 84kg a 8a 26.09.2017 váhu má, ale to 8a si musí upravit
    Re: 84kg a 8a 11.01.2019 Nejmíň jsem měl 65kg, teď 81kg na 177 výšky a 7c+ když polezu trošku dám stále OS. Při té muší váze
  Re: 84kg a 8a 26.09.2017 TO na co se ptáš je ale taky otázka somatotypu.
Kubrt i Karešák jsou relativně malí, tj jejic
    Re: 84kg a 8a 26.09.2017 No je to tak, že ja som odjakživa naberal ľahko svalovú hmotu a váhu. je jedno v akej tréningovej fá
      Re: 84kg a 8a 26.09.2017 mívám kolem 85- 87 a každý kilo co šlo dolů jsem cejtil jako málem křídla. takže souhlas.
      Re: 84kg a 8a 10.01.2019 Rychle nabirani svalove hmoty zavidim. Ale i mezomorf nebo endomorf nema problem shodit cca 2 - 3 ki
  Re: 84kg a 8a 26.09.2017 Klem Loskot, má i cesty s lanem kolem 8c+, bouldry některé ještě nemají opakování
    Re: 84kg a 8a 26.09.2017 tak jasně, jason momoa.
ale jak říkám, bullové, trošku jiný somatotypy.
      Re: 84kg a 8a 27.09.2017 Jason Momoa asi 8a a vic neleze...
  Re: 84kg a 8a 26.09.2017 Toni Lamprecht a Klem Loskot :) oba veliký těžkotonážnící někde jsem četl že Klem i k 90Kg a oba maj
    Nadeje pro valibuky 27.09.2017 Je to dobre! Na svete existuji az dva lezci v tezke vaze, kteri vylezli jakztakz nejaka cisla. A pro
  Re: 84kg a 8a 26.09.2017 John Dunne
    Re: 84kg a 8a 26.09.2017 Dean Potter asi taky vážil a lezl v těchto parametrech (ale byl vyšší, ale zase netrénoval - jen lez
      Re: 84kg a 8a 27.09.2017 technika je jen skrytá síla :D pokud nelezeš jak kopyto, máš zkušnosti, tak máš pravděpodobně rozumn
        Re: 84kg a 8a 28.09.2017 Technika a síla nesouvisí. Znám technické lezce, kteří nemají sílu a vylezou pěkné věci a znám evide
      Re: 84kg a 8a 16.11.2019 Co jsem tak cetl tak dean nikdy zadny velky cisla nevylezl. Spary to jo. Freesola na svem maximu, al
  Re: 84kg a 8a 27.09.2017 zhubni..dá se to
    Re: 84kg a 8a 27.09.2017 ja mavam bezne 88-95kg (teraz mam 90) a 190cm a sem tam sa 8a podari na lane, ztuha, ale da sa to. V
    Re: 84kg a 8a 27.09.2017 ja mavam bezne 88-95kg (teraz mam 90) a 190cm a sem tam sa 8a podari na lane, ztuha, ale da sa to. V
      Re: 84kg a 8a 27.09.2017 Díky. Vaše pozitívne komentáre dokážu napraviť potréningovú krízu ťažkého jedinca. Nech vám to lezie
      Re: 84kg a 8a 13.11.2019 Tak tam u vás jste Jánošíci všichni.
      Re: 84kg a 8a 13.11.2019 Tak tam u vás jste Jánošíci všichni.
  Re: 84kg a 8a 27.09.2017 Mám 191cm a 80kg, akorát teda 8a nelezu.
jinak mě jako vzorek napadá třeba K.Loskot nebo hist
    Re: 84kg a 8a 27.09.2017 Nakej Tomas Rychtrmoc alias Etak z Neratovic ma neco kolem 95kg. 190cm. Je to radny macek a ma 8b!
      Re: 84kg a 8a 27.09.2017 Tvl,Tome,ty už jsi zase přibral? Tak zejtra u Donalda nezastavuju... :-)
      Re: 84kg a 8a 11.01.2019 Po jednoprdach v pětačtyřicítce to 8b ale asi neni. Tyhle megakila jsou spíš na vytrvalostní cesty p
  Re: 84kg a 8a 28.09.2017 8a ještě není úroveň na kterou by musel být člověk nějak speciálně vyhublý. Právě se snažím 8a rozmn
  Re: 84kg a 8a 10.01.2019 Toni Lamprecht dal nedávno s 88kg 8c+ FA. Dá sa to len treba makať :-)
  Re: 84kg a 8a 10.01.2019 Hele je 84kg a 84kg.
Jestli mas tenky kosti na spodni pulce tela, dlouhy koncetiny, s
    Re: 84kg a 8a 10.01.2019 no, nejde ani tak o poměry, ale o absolutní hodnoty. věc se má tak, že když máš prostě chyt velikost
      Re: 84kg a 8a 11.01.2019 Tak na těch prstech nesmíš viset s nohama ve vzduchu, chce to používat nohy:)
  Re: 84kg a 8a 10.01.2019 ja mam 187 a 80kg a par 8a kazdy rok vyleziem.
s tvojimi parametrami by to nemal byt problem
    Re: 84kg a 8a 10.01.2019 Zde 186/85kg, 8a se daji lezt v pohode i s nejakym kilem navic, nenech si nakecat opak! 8b a vys - t
  Re: 84kg a 8a 11.01.2019
    Re: 84kg a 8a 11.01.2019 Otázka pro znalé věci, kdyby teď Lamprecht shodil třeba 15kg, vyletěl by ještě nahoru?
      Re: 84kg a 8a 11.01.2019 15, to by mu chyběla ruka nebo hlava.
        Re: 84kg a 8a 11.01.2019 15kg Penis
          Re: 84kg a 8a 12.01.2019 8a v previse po větších chytech je přece úplně v pohodě i při této váze. Kolmac na písku po jebkach
          Re: 84kg a 8a 12.01.2019 to je tak max.40 deka. mam zkusenost ze kdyz zhubnu soucasne zeslabnu ale zlepsi se trochu vytrvalka
            Re: 84kg a 8a 13.11.2019 Kdyby Lamprecht sundal svojí váhu o 15kg,tak by chcípnul.A pokud by nechcípnul byl by pořád zraněnej
  Re: 84kg a 8a 13.11.2019 Tiež mám tých kíl 86 a strieda sa to u mnňa. Keď trénujem dokážem ísť na tých 7b+. Keď nie, je to bi
  Re: 84kg a 8a 13.11.2019 kmocho leze desítky!
  Re: 84kg a 8a 13.11.2019 Je tu spoustu příkladů, že to jde. Ale je třeba si uvědomit otřepanou pravdu, že při lezení se můžeš
    Re: 84kg a 8a 13.11.2019 Neratovickej Tomajfa alias Eťák váží něco kolem metraku a v klidu sází jedno 8a+ za druhým. Před pár
      Re: 84kg a 8a 14.11.2019 Svým komentářem výše jsem nechtěl říci nic jiného, než že pokud by ten tebou uvedený borec shodil tř
        Re: 84kg a 8a 19.11.2019 No to by se mu jeste muselo podarit zachovat stejnou silu jako mel nez zhubnul tech 15kg, coz neni m
Foto dne 25.09.2017 Pravidla lezení ve skalních oblastech České republiky
Článek 2
Lezcům je zakázáno:
a) jakkoliv měnit povrch skal za účelem úpravy a vytváření chytů a stupů;
Příloha č. 1
Definice základních pojmů
  Re: Foto dne 25.09.2017 A vis KDE to je a jake predtim bylo stanovisko CHS k tomu?
Jo a co Resch za kartac? P
    Re: Foto dne 25.09.2017 Co to meles? Holka hezka, skala hezka..parada. Ja lezu sestky a občas si v okoli něco seknu co bych
    Re: Foto dne 25.09.2017 ví kde, proto tam zkopíroval tu přílohu o lomu
čhs o tomhle nic nevědělo, když to kar
      Re: Foto dne 25.09.2017 Co se divite? Bafunari a celebrity jsou hajene. Celebrita Jaros si muze magovat na Suskach. Normalni
      Re: Foto dne 25.09.2017 Děkuju obzvlášť za te poslední komentář, první věc, které jsem se dnes dokonce nahlas a na ulici zas
        Re: Foto dne 25.09.2017 tak tohle je sakra velké ego
          Re: Foto dne 25.09.2017 Burešovi také mnoho lidí děkuje za koblihu a pak pijí jeho pesticidy.
          Re: Foto dne 25.09.2017 Když to přebývá na svalech, tak to halt někde chybět musí...
          Re: Foto dne 25.09.2017 Když to přebývá na svalech, tak to halt někde chybět musí...
        Re: Foto dne 26.09.2017 Ti to přeseká na šestky a bude mu děkovat ještě víc lidí :D Ovšem omezenců, ne lezců! Lezení je vyře
          Re: Foto dne 26.09.2017 Socialismus v praxi - všichni polezou a všichni max šestku :-D
Pád Koudelka? 25.09.2017 Nevíte někdo co se stalo v sobotu na Kozelce?
  Re: Pád Koudelka? 26.09.2017 V cestě Odvedenecká se lezci vytrhnul chyt těsně pod 1. kruhem a smyce, kterou měl ve spáře bohužel
    Re: Pád Koudelka? 27.09.2017 ou, dufam ze z toho nejako dobre vyviazol
Přetížený prostředník ?? 23.09.2017 Zdravím
3-4 měsíce mě bolí prostředník na levé ruce a to pouze z boku a na článku nejblíže ruce.
viz obrázek : 1url.cz/etfwL
Pří zátěží místo nebolí ani nemám pocit že by byl prst slabší než ostatní, ale po každém leze
  Re: Přetížený prostředník ?? 23.09.2017 máš prsty jak vodník s blánama, nelez :D plav :D
    Re: Přetížený prostředník ?? 24.09.2017 Dík za konstruktivní odpověď :-D
  Re: Přetížený prostředník ?? 24.09.2017 Čau, pár let jsem se s bolestí prstů takhle ze strany, na dotek, taky potýkal. Měl jsem to i na něko
    Re: Přetížený prostředník ?? 24.09.2017 Díky za odpověď, normálně si s tím dál lezl jo ?
      Re: Přetížený prostředník ?? 24.09.2017 ja sem kotel trénoval i lezl a tenhle problém jsem měl taky že mi natíkaly prsty a bolely z boku , a
        Re: Přetížený prostředník ?? 25.09.2017 Mam podobnou zkusenost. Bolely me prsty na dotek nebo pri tlaku proti kosti a rikal jsem si, ze abyc
      Re: Přetížený prostředník ?? 24.09.2017 No, lezl. Samozřejmě když to bylo akutní, přinutilo mě to trochu omezit zátěž, intenzita lezení kles
  Re: Přetížený prostředník ?? 24.09.2017 Měl jsem asi něco podobného a trápil se s tím hodně dlouho. Při samotném lezení to ani tak nebolelo,
    Re: Přetížený prostředník ?? 24.09.2017 Zdravé silné prsty je poměrně alchymie a chce to trpělivost a naslouchat signálům svého těla. Je to
      Re: Přetížený prostředník ?? 25.09.2017 Presne tak, zdravy silny prsty je alchymie nejvetsiho kalibru :)
Chce to hlavne resit regener
        Re: Přetížený prostředník ?? 26.09.2017 Na prsty si davam od zacatku velkej pozor. Tj asi 15 let. Prsty v poho, ramena v pideli. Kalcifikace
ferrata na pískovcích 22.09.2017 kurva, jak můžou ochranáři povolit ferratu na pískovci v CHKO?
po tom jak vyvádějí v jiných případech??
@viaferratakavarnicka
  Re: ferrata na pískovcích 22.09.2017 Např. Nonnensteig, Alpiner Grat, Pastýřská stěna, Poustevna...
    Re: ferrata na pískovcích 22.09.2017 pastýřská stěna není v chko, ty zbylé nejsou v čechách
      Re: ferrata na pískovcích 02.10.2017 CHKO Labské pískovce
  Re: ferrata na pískovcích 22.09.2017 Ona je někde v Česku na písku feráta jinde než na Pastýřáku?
  Re: ferrata na pískovcích 22.09.2017 Zdar, Kavárničku bych nedramatizoval, jde evidentně o starej lom - viz goo.gl/P8XV9e, votvíračka pří
    Re: ferrata na pískovcích 22.09.2017 jenže ty dráty končí na temeni a výlezy na masivech v Labáku jim v žaludku leží
      Re: ferrata na pískovcích 22.09.2017 Jseš schopnej rozlišit národní přírodní rezervaci od smeťáku ve vsi u silnice?
        Re: ferrata na pískovcích 25.09.2017 skoro celej labák je u silnice prakticky ve vsi a smeťák se z toho už taky bohužel stává
    Re: ferrata na pískovcích 22.09.2017 No Bělina už se definitivně zbláznil. Už nejméně před pěti lety
  Re: ferrata na pískovcích 23.09.2017 kurva, jak můžou ochranáři povolit ferratu na pískovci v CHKO?
po tom jak vyvádějí v
    Re: ferrata na pískovcích 26.09.2017 Tak to je dobrá sranda:-( Pokud vím, tak Bělina je na Vaňově správce skal, takže tam si asi může děl
  Re: ferrata na pískovcích 02.10.2017 dojmy hier: goo.gl/xgpzFa
  Re: ferrata na pískovcích 06.10.2017 tak s tim Bandsteinem se to má nakonec takhle: goo.gl/cbDfz7
Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 21.09.2017 Cau, potrebuju poradit co se tyce piti pri lezeni dlouhych firnovo/mixovych cest v zime (napriklad prumerne cesty na Jorasses, Droites,...). Tedy obecne cesty, ktere se lezou jeden den v alpskych nadmorskych viskach bez bivaku. Jednu takovou uz mam za seb
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 21.09.2017 Ráno se napiju trochu více (úměrně tomu zase více močím :-( ). Litr v termosce mi na den stačí. Počí
    Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 21.09.2017 Jasne, lekarnu a pytel sem mel, ale vareni ne :D Tak on jetboil s malou bombou moc nevazi, ale rozpo
      Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 21.09.2017 tradiční trempsko polární poučka je nerozpouštět jen tak sníh, ale nedopít poslední hlt z termosky a
    Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 21.09.2017 Problem je, ze nekde nahore jsem uz dostaval trochu krece do stehen, coz byl jasny dusledek vypoceni
      Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 21.09.2017 Ber termosku - nepropíchne se ti jako ty dnešní hovadiny, kterých se sám bojíš. něco málo vody navíc
      Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 22.09.2017 Žer sůl. Voda z ledovce je destilka, to se ví, ale i voda ze sněhu má málo solí v sobě, na to se zap
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 21.09.2017 Ráno povaříme a každý vypijeme cca 0,5-0,75 litru čaje do kterého dáme tablety Isostar (velikost cca
    Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 22.09.2017 No, zda se ze vetsina to fakt resi takhle, tak to asi take zkusim. Ted kdyz o tom tak premyslim, tak
      Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 22.09.2017 Tady jsem našel fotku, akorát ze štandu v pulce cesty: 1url.cz/0tfQq
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 22.09.2017 Litr sebou na den mi většinou (musí) stačit. Křeče nejsou jen o nedostatku tekutin a sodíku. Příčin
    Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 25.09.2017 Křeče asi můžou mít různé příčiny, ale najít řešení (byť metodou pokus/omyl) se určitě vyplatí. Mužo
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 22.09.2017 Co je to ta "zimna"???
    Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) 26.09.2017 Mozna trochu of topic. Me funguje snidat jablka apod a potom to zapit hodne vodou. Strasne dlouho po
Hezke cesty Vorarlberg 18.09.2017 Ahoj, potreboval bych tip na pekny vicedylky v Voralrbergu. Klasa 6 az 8-, ne moc daleko od auta, na vrsek, tak do 400m. Pruvodce mam. Diky moc!
  Re: Hezke cesty Vorarlberg 18.09.2017 Tak co resis?
    Re: Hezke cesty Vorarlberg 18.09.2017 Průvodce ti nestačí ty gumo
      Re: Hezke cesty Vorarlberg 19.09.2017 Gumo, seš fákt dobrej, parádněs mu to natřel...
Proč taková nenávist na jednoduchou otázku pr
  Re: Hezke cesty Vorarlberg 19.09.2017 Co máš za průvodce, že si nemůžeš vybrat? Ratikon je parádní, jen nevím ten přístup ze severu. Na dr
    Re: Hezke cesty Vorarlberg 20.09.2017 V Ratikonu se leze spis ze svycarske strany (pokud beru v uvahu vicedelky). A zrovna v tuhle rocni d
      Re: Hezke cesty Vorarlberg 20.09.2017 Však přijdeš do Schweiztoru (sedýlko pod Kirchlispitzema) a jen seběhneš na jih pod stěny. Sestupy,
        Re: Hezke cesty Vorarlberg 20.09.2017 Tam sem nikdy nebyl. Jake je tam lezeni - obtiznostne - da se tam zalezt i do 6c, sjou to sportovky?
          Re: Hezke cesty Vorarlberg 20.09.2017 V tom Panicu to je. Přímo do sedýlka vedou tak 4-5tidélkovky. Vlevo jsou pak Kirchlispitze a napravo
            Re: Hezke cesty Vorarlberg 21.09.2017 Super, tak tam si zajedu, ale asi az napresrok. Dik
  Re: Srbsko horolezecka zakladna 21.10.2017 Ahoj. Odpovím Ti sám. Po další povodni v roce 2013 jsem základnu už neobnovoval. Když máš jednou v b
    Re: Srbsko horolezecka zakladna 21.10.2017 Ahoj Romane diky za zpravu.chapu...nevis nahodou o prostorách pro horolezeckou akci sudy atd. Pro cc
      Re: Srbsko horolezecka zakladna 22.10.2017 Tradičně se konají jeskyňářské, horolezecké a ochranářské akce tohoto rozsahu v hospodě U Krobiána v
      Re: Srbsko horolezecka zakladna 26.10.2017 Ahoj. Myslím, že se dá pronajmout kulturák v Srbsku. Obrať se na starostku. Je to ale bez zahrady. Z
Campus board 17.09.2017 Vím, že se to tu už řešilo, asi mnohokrát, ale nedaří se mi najít odpovědi. Chtěl bych si udělat menší kampus (bude viset venku): z čeho? Pokud OSB deska, jaká by měla být tloušťka? Pokud něco jiného, tak co a jaká tloušťka? Šrouby by stačily 8 mm, nebo 1
  Re: Campus board 17.09.2017 A bude na to pršet, nebude? Jaký šrouby řešíš, já tam mám jen vruty...sklon si dej něco kolem 15- 20
    Re: Campus board 17.09.2017 Taky nepíšeš kde bude. Budeš ho mít na zdi, někde venku? Nebo proto budeš dělat nějakou dřevěnou kon
      Re: Campus board 17.09.2017 Omlouvám se. Umístění bude venku, kde na to bude pršet, na svislém sloupu (hranol), zabetonovaném v
  Re: Campus board 17.09.2017 Napiš amuerťákům, rádi ti poradí.
1
...
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
...
2263
Hydratace (dlouhe cesty v zimne) Cau, potrebuju poradit co se tyce piti pri lezeni dlouhych firnovo/mixovych cest v zime (napriklad prumerne cesty na Jorasses, Droites,...). Tedy obecne cesty, ktere se lezou jeden den v alpskych nadmorskych viskach bez bivaku. Jednu takovou uz mam za sebou a dost jsem podcenil vodu. Mel jsem 1 l termosku s cajem a bylo to malo, ted nechapu jak jsem to moh udelat, ale asi jsem byl ovlivnen z ruznych speed-climbing videi. I mistnaci mi rikali ze jim ten muj batuzek prijde dost maly. Tahat sebou varic a delat vodu v ceste jde, lidi to delaj, ale ja nejsem tak rychlej abych si mohl dovolit rozpoustet snih v ceste. Kazdopadne ted uz bych to podcenovat nechtel. Idealni by byl nejaky hydratacni vak do batohu, ale mam strach ze to bud zamrzne nebo voda bude ledova a to je fakt mor (aspon pro me). Mate s tim nekdo zkusenosti? Nasel jsem par izolacnich neoprenovych vaku na camelbak, ale moc tomu neverim. Radek 10:49:35 21.09.2017odpovědět
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) Ráno se napiju trochu více (úměrně tomu zase více močím :-( ). Litr v termosce mi na den stačí. Počítám s tím, že večer ta žízeň bude.
Vaření si vždy v zimě do vážnějších věcí beru, stejně jako lékárničku a bivakovací pytel. Může se něco podělat, anebo zbude nějaký čas na vaření na vršku či sestupu. Krtek 10:59:37 21.09.2017odpovědět
    Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) Jasne, lekarnu a pytel sem mel, ale vareni ne :D Tak on jetboil s malou bombou moc nevazi, ale rozpoustet snih trva docela dobu, ale snad to do 30 minut zvladnout de no. Mozna to nakonec je jedna z cest. Radek 11:02:52 21.09.2017odpovědět
      Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) tradiční trempsko polární poučka je nerozpouštět jen tak sníh, ale nedopít poslední hlt z termosky a použít ho na dno ešusu na vaření/rozpouštění (sníh je jednak fakt dobrej tepelnej izolant, a druhak při dotyku suchého sněhu s horkým ešusem se sníh jenom netaví, ale i dost sublimuje), tím se zkrátí doba rozpouštění sněhu a spotřeba paliva zhruba na polovinu.
malá bombička, plecháček a vaříček váží dohromady méně než čtyři deci vody nebo tři expresky. to už stojí za to tahat. Lukas B. 12:19:22 21.09.2017odpovědět
    Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) Problem je, ze nekde nahore jsem uz dostaval trochu krece do stehen, coz byl jasny dusledek vypoceni sodiku, takze to nebyla jen trochu zizen, ale fakt dehydratace, coz uz neni OK. Muj partak mel tehdy prave camelbak a v nem nejakou bublinkovou kolu, nemci no :D A fakt jsem mu to nahore zavidel, ikdyz to muselo byt studene jak prase. Radek 11:07:24 21.09.2017odpovědět
      Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) Ber termosku - nepropíchne se ti jako ty dnešní hovadiny, kterých se sám bojíš. něco málo vody navíc získáš, když do té horké vody v kalíšku budeš přidávat sníh - zároveň to můžeš pít hned a nečekat, až vychladne.
Jinak beru na zimní žízeň dvě termosky. Jestli ti chybí sodík, můžeš do jedné lít minerálku a nezmrzne. Nebo ji ani nepřelívej a zabal tu petku do novin a než se pustíš do teplého čaje, pij tu vodu. Než se dostaneš na nástupy, v těch firnech toho vypotíš, že máš stejně půl i víc magnezie vypito. 13:23:29 21.09.2017odpovědět
      Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) Žer sůl. Voda z ledovce je destilka, to se ví, ale i voda ze sněhu má málo solí v sobě, na to se zapomíná. honza 09:36:07 22.09.2017odpovědět
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) Ráno povaříme a každý vypijeme cca 0,5-0,75 litru čaje do kterého dáme tablety Isostar (velikost cca jak zeleno-pruhledná krabička od antiperlí). Do stěny 0,75 termoska plus malý JetBoil (myslí 0,75l) se 100g kartuší. Ve stěně pak rozpouštíme Isostar tablety v rozpuštěném sněhu a pijeme rovnou z JetBoilu. vonkreuz 19:31:17 21.09.2017odpovědět
    Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) No, zda se ze vetsina to fakt resi takhle, tak to asi take zkusim. Ted kdyz o tom tak premyslim, tak treba v severni stene Les Courtes byla minimalne dve hezka mista ve tretine steny a pak v pulce, kde se to dalo na pohodu provest. Radek 11:21:12 22.09.2017odpovědět
      Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) Tady jsem našel fotku, akorát ze štandu v pulce cesty: 1url.cz/0tfQq vonkreuz 14:30:32 22.09.2017odpovědět
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) Litr sebou na den mi většinou (musí) stačit. Křeče nejsou jen o nedostatku tekutin a sodíku. Příčin může byt mnoho. Každopádně termosku nahradí odlehčená varinata - flaška Nalgene + tremoobal. Stejně jde použít "nějak" zaizolovaný camelbag - u něj je nejdůleřitější vždy po napití vyfouknout tekutinu pryč z hadičky, protože tam v mrazu zamrzne i když je sebelíp izolovaná. Jinak malý vařič a lehký ešus do delších severek není vůbec od věci pro neplánovaný bivak. jirka 14:06:47 22.09.2017odpovědět
    Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) Křeče asi můžou mít různé příčiny, ale najít řešení (byť metodou pokus/omyl) se určitě vyplatí. Mužovi hodně dobře pomáhá tableta hořčíkového šumáku (klidně obyč z drogerie) rozpuštěná do pití. Taky možnost. F. 19:11:42 25.09.2017odpovědět
  Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) Co je to ta "zimna"??? 21:05:14 22.09.2017odpovědět
    Re: Hydratace (dlouhe cesty v zimne) Mozna trochu of topic. Me funguje snidat jablka apod a potom to zapit hodne vodou. Strasne dlouho potom nemam zizen a staci mi treba jen litr ve stene. Pro pripad bivaku varic. 21:24:28 26.09.2017odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: