Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230819 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Družba boulder - Ostrava Poruba
Lezecké centrum Ruzyně - Praha 6
Squashová hala - Bezdružice

Prodejny
2D chyty - Praha 6
Rock Point Liberec - Liberec 1
Rock Point - Chodov - Praha 4

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Topo Jerica + Chulilla09.11.2017
Ahoj, znáte prosím oblast ve Valencii Jerica (Xerica)? jedná se o jednu z oblastí poblíž Chulilly. Marně sháním na tuhle oblast průvodce. Nevím, jestli to není např. v topu z Chulilly - můžete mi prosím dát někdo nějaký tip? Na netu jsem toho našel celkem
 Re: Topo Jerica + Chulilla09.11.2017
hh, tak nic, už jsem to našel - jedná se o průvodce Roca Espana, Costa Blanca North, Sport Climbing

 Peru příští týden08.11.2017
Ahoj, neletí teď náhodou někdo taky do Peru na hory? 

 Levne 7a08.11.2017
Cau, poslednich par mesicu se venuju treningu a ikdyz to delam spis jen tak od oka, je videt nejake zlepseni. Rad bych konecne prelezl nejake 7a a hledam doporuceni na neco vhodneho treba v Jure nebo i v okoli Prahy, nemusi to byt zrovna nejlehci 7a sirok
 Re: Levne 7a08.11.2017
Přelez 6b a zvedni si to v deníku na 7a.
  Re: Levne 7a08.11.2017
Dobry napad ale mne nejde o body :D
  Re: Levne 7a08.11.2017
A urcite to muze byt zajimavejsi diskuze nez ta s Turkem.
 Re: Levne 7a08.11.2017
Zelená na Smichaci a fialová na Ruzyni. Ale spechej ať ti je nesundaj.
 Re: Levne 7a08.11.2017
Zelená na Smichaci a fialová na Ruzyni. Ale spechej ať ti je nesundaj.
 Re: Levne 7a08.11.2017
Ocel a Olovo (nebo jak se jmenuje ta varianta za 8) na Srbarne je tusim povazovana za vcelku schůdno
 Láce 7a08.11.2017
Roviště: Přepište Dějiny, Local Hero, Pán Větrů
Srbsko: Kamenná tvář
Jura: Hessisch Ro
  Re: Láce 7a08.11.2017
Ty jsi tak krutej az to boli... Kazdej tyhle cesty zna.
   Re: Láce 7a08.11.2017
HMM a?
    Re: Láce 7a08.11.2017
Kazdej vi, ze to jsou sakra tezky osmy
     Re: Láce 7a08.11.2017
A?
      Re: Láce 7a08.11.2017
když si vůl, tak B
     Re: Láce 7a10.11.2017
Local Hero je sakra tezka osma...? No, neprijde mi.
      Re: Láce 7a10.11.2017
Zalezi jak se na to divas, je tam trochu neprijemny cvakani s delsim padem na rovistove pomery, jina
       Re: Láce 7a10.11.2017
Delsi pad?
        Re: Láce 7a10.11.2017
jj, podlahu tam nedas, ale nahore se tezko cvaka nyt, tak se musi nadlezt driv nez se cvakne a kdyz
         Re: Láce 7a10.11.2017
Tak tohle misto jsem tam nepotkal... vzlastni.
 Re: Levne 7a08.11.2017
Harlinovi pohrobci jsou na Moravský kras velmi přijatelná osma... ale máš to trochu dál
  Re: Levne 7a09.11.2017
Ale zas je na poměry krasu velmi pěkně zajištěná a není ani moc oklouzaná. Pro začinajícího osmičkář
  Re: Levne 7a09.11.2017
Ale zas je na poměry krasu velmi pěkně zajištěná a není ani moc oklouzaná. Pro začinajícího osmičkář
 Re: Levne 7a09.11.2017
V Juře ani v okolí Prahy žádná 7a nenajdeš, v toho zřejmě pramení uštěpačné odpovědi.
Ale to
  Re: Levne 7a09.11.2017
"V Juře ani v okolí Prahy žádná 7a nenajdeš, v toho zřejmě pramení uštěpačné odpovědi."
   Re: Levne 7a09.11.2017
V Juře žádné 7a není. To je prostě fakt, s kterým nic neuděláš.
A až tam jednou pojedeš, tak
    Re: Levne 7a10.11.2017
Větší kravinu jsem už dlouho nečetl.
     Re: Levne 7a10.11.2017
Tak mi jedno 7a z Jury napiš.
      Re: Levne 7a10.11.2017
asi jsem debil, ale vůbec ti/tomu nerozumím. Asi je v tom nějaký rébus, nebo hluboká myšlenka, ale n
       Re: Levne 7a10.11.2017
Ja myslim, ze jde jen o to, ze ta myslenka je naopak velmi melka... Resp. prijde jako velmi hluboka
    Re: Levne 7a10.11.2017
tak to mi vysvetli, nejak jsem to nepochopil, ackoliv jsem v Jure dost casto
     Re: Levne 7a10.11.2017
Protože tam žádné nikdo nenatloukl a proto ho ani nikdo neuvedl v průvodci.
      Re: Levne 7a10.11.2017
fakt? Tak jsem asi lezl nekde jinde...
       Re: Levne 7a10.11.2017
7a / 8 . Fndim / Kurvafandim.
 Re: Levne 7a09.11.2017
v krase Anarchie, čína, black star, brazílie, atd atd
  Re: Levne 7a09.11.2017
hlavne do toho nezapomen brusle...
 Re: Levne 7a09.11.2017
Jestli chces levnou cestu dej si Lidu, sice to neni osmicka, ale vlastne skoro jo. :-D
  Re: Levne 7a09.11.2017
Na tyhle požadavky na cestu by mohla vyhovovat Bechyně.
 Re: Levne 7a09.11.2017
Na Rovišti Španělský lži nebo Woodoo, když si to dobře zkrokneš
Na Srbsku Michalova nebo Uncl
  Re: Levne 7a10.11.2017
Woodoo je docela ostry, hlavne pokud nema rad male listy. Ale asi ano, ale hlavne v zime. Pro me v t
  Re: Levne 7a10.11.2017
v porici... prasna 8
  Re: Levne 7a10.11.2017
Black jack na Srbsku...
   Re: Levne 7a10.11.2017
Nechce bouldrové problémy - na Black Jacku jsou hned 2 místa:
- překonání hrany prvního převí

 mapy.cz07.11.2017
mapy.cz po dohode s horosvazem pridali kopec lezeckych oblasti - napr. vezicky v Ostrove: https://mapy.cz/s/2blJj - malo by to byt aj v offline apk
 Re: mapy.cz07.11.2017
V aplikaci mapy.cz skály z horosvazu jsou, ale momentálně ne v offline režimu. Bohužel.
 Re: mapy.cz07.11.2017
Takže z čeho vedení Horosvazu (především Petr Jandík a Honza Bloudek) podezíralo Skalní oblasti (Zde
  Re: mapy.cz07.11.2017
nemyslím si že je apriori špatně provázání s nejlepším tuzemským mapovým serverem. je to poměrně sil
   Re: mapy.cz07.11.2017
Konečné znění smlouvy bylo věcí VV a právníků Seznamu a neznám ho, ale principem je bártr.
    Re: mapy.cz07.11.2017
Ano, potvrzuji. Dostali jsme za to sto samolepek s logem seznam.cz. Smlouvu ale take neznam, ta je o
   Re: mapy.cz07.11.2017
Bohužel ČHS automaticky nezveřejňuje své smlouvy, takže nevíme. Dohadovat se můžeme, analogicky je t
    Re: mapy.cz07.11.2017
Jako obvykle se Jakub Turek "záměrně mýlí". Důvodem ukončení spolupráce se Zdeňkem bylo od
     Re: mapy.cz07.11.2017
Máš pravdu, že roku 2013 jste si nechali od CVK formálně odhlasovat, aby se Horosvaz odtrhnul od Ska
      Re: mapy.cz08.11.2017
Tady ses mimo. Se strnadem CHS posral zasadni vec, a to, ze si neohlidal, ze data, ktera tam dobrovl
       Re: mapy.cz08.11.2017
Ale ona ta data u Strnada patřila ČHS... Taky je všechny odevzdal, když to po něm ČHS chtěl :-) Jiná
        Re: mapy.cz08.11.2017
OPět se Jakub Turek účelově mýlí. Zdeněk Strnad neodevzdal žádná data o údržbě skal, neodevzdat GPS
         Re: mapy.cz08.11.2017
V tomhle si ale imho muzete podat se Strnadem ruce, ne?
          Re: mapy.cz08.11.2017
Myslím, že ne. Je tu řada rozdílů. Jen taková perlička: Strnad chtěl po hasičích miliony za svůj IZS
           Re: mapy.cz08.11.2017
Licence je stejna. Takze myslim, ze ano.
            Re: mapy.cz09.11.2017
Taková babišovská diskuse.
Turek se zeptá jak je to s licencí a Jandík mu odepíše, že lže. <
             Re: mapy.cz09.11.2017
Tak jeste mohl po vzoru dalsiho exota "odpovedet": "To vubec neni pravda. Tak to jste
              Re: mapy.cz10.11.2017
S tou licencí ČHS to asi nebude tak jednoduché, jak Petr Jandík tady předhazuje, a také smlouva se S
               Re: mapy.cz10.11.2017
Tak to se dalo vytusit z "odpovedi" Petra Jandika na tu licenci, ze konkretne o ni nechce
                Re: mapy.cz10.11.2017
No právě. Ale oficiální odpověď ČHS bych přece jenom očekával. Ona ta licence má totiž sílu normální
                 Re: mapy.cz10.11.2017
Ozvala se mailem paní Valentová ze sekretariátu ČHS, že prý odpoví během příštího týdne. Netušil jse
                  Re: mapy.cz10.11.2017
Tak nejdriv se musi poladit stanoviska. To chce cas.
           Re: mapy.cz08.11.2017
Petře, nikomu nenadávám! Dokonce ani Českému horolezeckému svazu, prosím.
         Re: mapy.cz08.11.2017
1) No když jste ho o ně tehdy nepožádali a ani na výslovné upozornění je nechtěli... Tak to je pak t
          Re: mapy.cz08.11.2017
Zase lež. Bloudek o ně žádal, ale nebylo vyhověno. Ostatně nevím proč Strnad stále zadržuje data o ú
           Re: mapy.cz08.11.2017
Ta licence by me take zajimala. Ale chapu, ze prozradit ji asi mene atraktivni nez vykrikovat, ze ne
           Re: mapy.cz08.11.2017
Jak zadržuje data? To je někde krade? Vždyť už VV ČHS přece dávno řekl, že vše už je vyřešeno a obě
     Re: mapy.cz07.11.2017
Teda pamet je zradna, o tom zadna... Ale takhle jednoduche to teda nebylo. Rozhodne vase doprovodna
      Re: mapy.cz08.11.2017
vono to bylo možná ještě výrazně jednodušší. z mého pohledu je to asi takto: voni ti pánové odvedli
       Re: mapy.cz08.11.2017
Myslis, ze by byl rev? SO mely pred tim nez zacala ta nechutna pretahovana docela podporu. Skoro si
        Re: mapy.cz08.11.2017
Tehdy ještě málokdo ve vedení ČHS měl představu, jak je to cenná věc a jak je to důležité pro členst
  Re: mapy.cz07.11.2017
Anketa čtenářů o tom, kolik procent pravdy má Jakub Turek ve svých tvrzeních o ČHS (
   Re: mapy.cz07.11.2017
Překlep, 100% pravdu.
    Re: mapy.cz07.11.2017
O pravdě se hlasovalo za komunismu. Jinak nemá verifikace s veřejným míněním, zvláště na jednom webí
     Re: mapy.cz07.11.2017
Nejpřesnější způsob verifikace hodnoty libovolné fyzikální veličiny je nechat o té hodnotě hlasovat
      Re: mapy.cz07.11.2017
Ne sorráč, asi by mi vlastně mělo vadit, že horosvaz bude mít z práce dobrovolníků traffic díky link
       Re: mapy.cz07.11.2017
Špatné na celé věci je to, že se mění pravidla za pochodu neboli se přechází z jedné licence na druh
      Re: mapy.cz07.11.2017
Skoda, ze se tedy neslo touto cestou rovnou za Stranada, ze? Tehdy tato cesta byla jeden ze strasaku
    Re: mapy.cz07.11.2017
A pouhych 15% si mysli, ze ma pravdu na 0%!

Btw. mate to nejak osetrene proti robotum
     Re: mapy.cz07.11.2017
Aniž bych Petra nějak podezříval, ale je to ještě jednodušší - téměř všechny weby mají jednu z funkč
      Re: mapy.cz07.11.2017
Takhle jsem teď na místě vytvořil anketu u nás:

goo.gl/EBKioX

Čísla j
      Re: mapy.cz07.11.2017
Robot projizdi odkaz za odkazem pri budovani indexu. Tim muze "odkliknout" i kazdy hlas v
   Re: mapy.cz07.11.2017
No to si tu skalu 0 - 100% Petre spatne diskretizoval. Chtelo to rozdelit po jednom procentu. Pak by
   Anketa Turek08.11.2017
Krásný příklad manipulace s anketou. Když už, tak by bylo dobré napsat komplet výsledky. Nejvíc % zí
    Re: Anketa Turek08.11.2017
Souhlasim. Ta interpretace Petra Jandika, resp. ten doprovodny text ("pouhych 17%") me nah
 Re: mapy.cz08.11.2017
Čím čertu dobře, peklem se ti odmění. To že jsou skály na mapy.cz je dobře, ať už pro nás, tak třeba
  Re: mapy.cz08.11.2017
Lezení je sport jako třeba fotbal, ten má v mapách také vyznačené stadiony...
   Re: mapy.cz08.11.2017
Ty stadiony se většinou snáze najdou i bez mapy :-) .
  Re: mapy.cz08.11.2017
Skoda, ze jste netrpeli takovym preziravym nadhledem i za Strnada, mohlo se usetrit spoustu rozporu,
 Re: mapy.cz08.11.2017
Do databáze jsem přispíval, a stále se příležitostně přispívat snažím. Jak to bylo historicky se SO,
  Re: mapy.cz08.11.2017
Od zveřejnění spolupráce se seznam.cz mi chodí asi tak třikrát týdně mail se zpřesněním souřadnic, n
   Re: mapy.cz08.11.2017
Díky za objasnění. Pokud jde o vzájemnou spolupráci, a "terénní jednotky" seznamu s tím ta
    Re: mapy.cz08.11.2017
Takže vlastně je všechno v pořádku, že jo?

A v smutném tichu jedou dál a dál
m
     Re: mapy.cz08.11.2017
Nevidím nic špatného na vzájemné loajalitě. Nic to ovšem nemění na tom, že ta smlouva by mi stejně z
   Re: mapy.cz08.11.2017
A red jeste o odpoved, prosim! Take by mel zajimala. Pro jednoduchost repost dotazu:
"Za
 Re: mapy.cz08.11.2017
stačí napsat na mapách.cz do vyhledávače "lezecký teren"

 Tsunami Down Jacket Ocun05.11.2017
Jsem jeden z těch, co dopady Tsunami v Thajsku poznali a za pár týdnů je opět uvidí. Krabi nabízí jednu z nejlepších lezeckých oblastí v Asii a dopady Tsunami z 2004 jsou na místě znát i dnes. O to víc mně přijde pohoršující, když si lezecká značka pojmen
 Re: Tsunami Down Jacket Ocun05.11.2017
A co takhle lyže Atomic, to je teprve síla..
  Re: Tsunami Down Jacket Ocun05.11.2017
ETA
   Prasata to jsou05.11.2017
Nebo ty letadla Hurricane, to je taky cunarna. Co?... I kdyz ty vlastne taky zabijely... No to je cu
    Re: Prasata to jsou06.11.2017
Řekl bych že černý bez už to má taky nahnutý
     Re: Prasata to jsou06.11.2017
...a co teprve cikánská pečeně. Ta už se na jídelní lístek snad ani psát nesmí.
      Re: Prasata to jsou06.11.2017
Nebo nazvat lezečky Ozone. Za pár měsíců roztomilý dvojsmysl :-D
       Re: Prasata to jsou06.11.2017
A 5.10. šly ještě dál. Možná proto se už VX nevyrábějí :-D :-D
  Re: Tsunami Down Jacket Ocun05.11.2017
No Ocun je fakt zkazena firma. Klidne se pojmenuje po jedovate rostline (Ocun jesenni), ktera ma na
 Re: Tsunami Down Jacket Ocun06.11.2017
Maestrale je valecna lod italsky armady (scarpa maestrale). Raptor, to taky neni zrovna vykvet ctnos
 Re: Tsunami Down Jacket Ocun06.11.2017
Souprava pražského metra = "černá huba" viz. kampaň pražského dopravního podniku.
<
 Re: Tsunami Down Jacket Ocun06.11.2017
Péřovka Tsunami je pojmenovaná po cestě Tsunami Xb v Teplických skalách. Ta, pokud je mi známo, ješt
  Re: Tsunami Down Jacket Ocun06.11.2017
Jak by se asi prodávala Klekání Down Jacket?
  Re: Tsunami Down Jacket Ocun06.11.2017
to je samozřejmě podnětná myšlenka (a nikoli nova) přejmenovávat místa a věci, která jsou pojmenova
   Re: Tsunami Down Jacket Ocun06.11.2017
a abych nezapomněl: chudinky děti, odnesla je Klekánice (nebo polednice?) a mají z toho traumata. př
 Re: Tsunami Down Jacket Ocun06.11.2017
Hyperkorektnost !!! mor dnešní doby
 Re: Tsunami Down Jacket Ocun06.11.2017
doporučuju se řídit tímto:

 Re: Tsunami Down Jacket Ocun06.11.2017
Eště větší prasárna je ten Down - zjevně narážka na ten syndrom.
  Re: Tsunami Down Jacket Ocun06.11.2017
Ještě horší mi přijde ten Odsún.

 Petr Štěpán 04.11.2017
Děkuji Petrovi Štepánovi,aď odčiní vděk, všech nás co nás Petr naučil lézt .Děkuju ti za vše.  Martine jen okrajově tě informuju , že od Zbynka Holy/hudy sport/ ze žlebu jsem se dověděl že Petr
Štěpán tragicky zahynul, jen , napiš jen nekrolog

 Petr Štěpán 04.11.2017
Děkuji Petrovi Štepánovi,aď odčiní vděk, všech nás co nás Petr naučil lézt .Děkuju ti za vše.  Martine jen okrajově tě informuju , že od Zbynka Holy/hudy sport/ ze žlebu jsem se dověděl že Petr
Štěpán tragicky zahynul, jen , napiš jen nekrolog

 Turecko lezení?03.11.2017
Zdar!
Někdo kdo byl v poslední době lízt v Turecku (Antalye)? Všechno "při starým"? Popřípadě nějaký tipy a rady? dík!

 Nová převratná lana Lanex.03.11.2017
Zatím trošku zákulisní, ale víceméně již jistá informace. Od příštího roku jde v Lanexu do výroby naprostá bomba mezi lany, typ Zed- Neek. Lano není sice úplně příjemné na manipulaci, ale zato je stoprocentně bezpečné. Bude se totiž vyrábět ze zedníků, a
 Re: Nová převratná lana Lanex.03.11.2017
Ha ha ha
  Re: Nová převratná lana Lanex.03.11.2017
Dobrý, a co protinasákavá úprava? Pochybuju že budou schopni něco takového vymyslet...to by byla tep
   Re: Nová převratná lana Lanex.03.11.2017
Naopak bude velmi nasákavé, zvlášť co se piva týče.
 Re: Nová převratná lana Lanex.03.11.2017
Ked uz sme pri tom, lanex nejake novinky naozaj chysta. V novom roku by to mali byt lana ktore maju

 Dotazník_Bezpečnost při lezení na umělých stěnách31.10.2017
Ahoj lezci,

chtěl bych Vás poprosit o vyplnění dotazníku do diplomové práce. V práci se zabývám bezpečnosti při lezení na umělých stěnách.

 Re: Dotazník_Bezpečnost při lezení na umělých stěnách31.10.2017
co studuješ ?
  Re: Dotazník_Bezpečnost při lezení na umělých stěnách31.10.2017
fildu, neb na preklizce je nebezpeci leda tak socialni
   Re: Dotazník_Bezpečnost při lezení na umělých stěnách31.10.2017
Na preklizce byly i smrtaky a myslim, ze kazdy rok z kazde steny jede nekolik lidi do nemocnice.
   Re: Dotazník_Bezpečnost při lezení na umělých stěnách31.10.2017
Nedovazanej uzel. Lano spatne zalozene do jistitka. Kratke lano. Zaslapnute dite. Zemovka od druhyho
    Re: Dotazník_Bezpečnost při lezení na umělých stěnách01.11.2017
zrušený lezec před spouštěním (a volný pád 15 m)
  Re: Dotazník_Bezpečnost při lezení na umělých stěnách31.10.2017
Učitelství tělesné výchovy na Masarykově univerzitě.
  Re: Dotazník_Bezpečnost při lezení na umělých stěnách31.10.2017
Učitelství tělesné výchovy na Masarykově univerzitě.
 Re: Dotazník_Bezpečnost při lezení na umělých stěnách31.10.2017
vyplneno, jen bych doporucil u otazek znovu opakovat, ze se jedna o lezeni na stene. Treba otazka na
  Re: Dotazník_Bezpečnost při lezení na umělých stěnách31.10.2017
Děkuji za vyplnění i za připomínku. Nechtěl jsem to tam všude hustit s tou stěnou ale je pravda, že
   Re: Dotazník_Bezpečnost při lezení na umělých stěnách01.11.2017
Tak to se mi prave stalo - u polozky na uraz jsem oznacil, ano, ale byl to uraz ze skal, ne ze steny
   Re: Dotazník_Bezpečnost při lezení na umělých stěnách01.11.2017
Není to potřeba všude hustit. Skutečnosti platné pro všechny otázky (např. že se to týká výhradně př
   Re: Dotazník_Bezpečnost při lezení na umělých stěnách01.11.2017
Bohuzel pro stareho rakvace jako jsem ja, ktery zacinal lezt davni pred vznikem jakekoliv steny u na
   Re: Dotazník_Bezpečnost při lezení na umělých stěnách01.11.2017
Jo mě se to stalo taky. (kdyžtak si smaž vykloubené rameno z brutální únavy) Ze stěny úraz nemám. Ji
    Re: Dotazník_Bezpečnost při lezení na umělých stěnách01.11.2017
Díky za info, nebudu to tam počítat.
    Re: Dotazník_Bezpečnost při lezení na umělých stěnách01.11.2017
Díky za info, nebudu to tam počítat.
 Re: Dotazník_Bezpečnost při lezení na umělých stěnách01.11.2017
maš to tam
  Re: Dotazník_Bezpečnost při lezení na umělých stěnách02.11.2017
co je cílem práce..? k čemu to bude dobré..? jak chceš interpretovat výsledky..? jaká je hypotéza..?
 Re: Dotazník_Bezpečnost při lezení na umělých stěnách02.11.2017
Pokud budeš Určitě ne až Určitě ano brát jako ordinální proměnnou, tak nezapomeň, že Nevím, které má
  Re: Dotazník_Bezpečnost při lezení na umělých stěnách02.11.2017
pokud se nepletu, na stěně podepisuješ, že lezeš na vlastní zodpovědnost, takže provozovatel může kl
 Re: Dotazník_Bezpečnost při lezení na umělých stěnách02.11.2017
trochu gúglu, třeba ti to pomůže
Je to asi jediný člověk, který se aktuálně bezpečnosti věnuj
  Re: Dotazník_Bezpečnost při lezení na umělých stěnách02.11.2017
:D :D :D Uzlar a bezpecnost! To je dobrej vtip!

1   ...   202   203   204   205   206   207   208   209   210   211   212   213   214   215   216   217   218   219   220   221   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 mapy.cz
mapy.cz po dohode s horosvazem pridali kopec lezeckych oblasti - napr. vezicky v Ostrove: https://mapy.cz/s/2blJj - malo by to byt aj v offline apkach.
m.12:37:08 07.11.2017
odpovědět 
 Re: mapy.cz
V aplikaci mapy.cz skály z horosvazu jsou, ale momentálně ne v offline režimu. Bohužel.
17:09:18 07.11.2017
odpovědět 
 Re: mapy.cz
Takže z čeho vedení Horosvazu (především Petr Jandík a Honza Bloudek) podezíralo Skalní oblasti (Zdeněk Strnad), to udělalo nakonec samo. Říká se tomu monetizace, já tomu říkám podraz na členy, kteří dělali práci zadarmo v dobré víře, že je to pro ostatní horolezce a že se to neprodá.
Kuba Turek17:19:12 07.11.2017
odpovědět 
  Re: mapy.cz
nemyslím si že je apriori špatně provázání s nejlepším tuzemským mapovým serverem. je to poměrně silný partner a upřímně, mapové podklady, na kterých funguje strnadiště, nesahá mapám.cz po kotníky (tedy, v tuzemském prostoru, v alpských krajích mají mapy.cz úžasné a komické seky), a takové spojení je silný tah v porovnání s konkurencí. já nevím a tedy nemůžu soudit, jak a jestli to bylo zobchodováno nebo zbartrováno. upřímně, netuším, proč by za takovou marginalitu zajímající málo desítek tisíc lidí měly mapy.cz nějak dramaticky platit.
Lukas B.17:43:35 07.11.2017
odpovědět 
   Re: mapy.cz
Konečné znění smlouvy bylo věcí VV a právníků Seznamu a neznám ho, ale principem je bártr.
Petr Jandík18:40:11 07.11.2017
odpovědět 
    Re: mapy.cz
Ano, potvrzuji. Dostali jsme za to sto samolepek s logem seznam.cz. Smlouvu ale take neznam, ta je opravdu zalezitost Veci Verejnych.
HoBlud20:53:58 07.11.2017
odpovědět 
   Re: mapy.cz
Bohužel ČHS automaticky nezveřejňuje své smlouvy, takže nevíme. Dohadovat se můžeme, analogicky je to nejspíš zadarmo, přesněji za traffic, který se zobchoduje později už jménem ČHS nebo spřátelených firem.

Problém je v tom, že dohoda s autory průvodců, měřiči souřadnic a fotografy byla v tom duchu, že si to děláme sami pro sebe v rámci ČHS. Jenže teď se část toho obsahu přesunula do Seznamu. Pokud by se tento obsah zobrazoval nad Mapy.cz pomocí nějakého API jako vrstva přístupná pouze z Horosvaz.cz, neřeknu ani popel. Takhle je to podraz.

Myslím, že mnoho lidí, kdyby tohle vědělo předem, taky by nikdy svůj obsah do tohoto systému nenasypalo. Včetně mě. Vědomě jsem se vzdal části svých příjmů tím, že jsem dal své průvodčíky ke zveřejnění na ČHS. Ale ne na Mapy.cz. Jiní zase věnovali své síly, znalosti, fotky, práci apod...

Vím, je to subtilní záležitost, a v komerční sféře se takové věci řeší jednoduše, ale u dobrovolné práce je to chucpe. Zvláště když si vzpomenu, že hlavní výhradou Petra a Honzy bylo, že to Zdeněk začne prodávat, a proto je nutné to usápnout ze Skalních oblastí na Horosvaz.


Kuba Turek18:40:41 07.11.2017
odpovědět 
    Re: mapy.cz
Jako obvykle se Jakub Turek "záměrně mýlí". Důvodem ukončení spolupráce se Zdeňkem bylo odhlasované stanovisko šéfů OVK na schůzi CVK, protože se Zdeňkem Strnadem již nechtěli spolupracovat a Jakub Turek to velmi dobře ví.
Petr Jandík18:47:30 07.11.2017
odpovědět 
     Re: mapy.cz
Máš pravdu, že roku 2013 jste si nechali od CVK formálně odhlasovat, aby se Horosvaz odtrhnul od Skalních oblastí. Vtipné bylo, že ihned poté šéf CVK odstoupil. Dlouho před tím jste ovšem nabourávali důvěru v tento server tvrzením, že soukromý subjekt může data patřící všem členům ČHS, prodat, abyste mohli tvrdě vystoupit a data převzít bez jakékoliv předchozí přípravy. Tohle vkládal Honza Bloudek do úst jakými nejmenovaným členům CVK: "Na schůzi také proběhla informace, že někteří správci oblastí a oblastních vrcholových komisí odmítají se Skalními oblastmi spolupracovat a dodávat data, dokud bude databáze v rukou externího subjektu." Bylo to tady: goo.gl/mq5Ag

Tomu předcházely Tvé obavy, že Zdeněk je nespolehlivý člověk - to byl hlavní důvod začátku sporu. Aspoň jsi to tak v roce 2008 říkal: goo.gl/sQ29ub
Kuba Turek19:40:30 07.11.2017
odpovědět 
      Re: mapy.cz
Tady ses mimo. Se strnadem CHS posral zasadni vec, a to, ze si neohlidal, ze data, ktera tam dobrovlnici naklofaji patrila CHS.

Podruhe uz CHS tak blbej nebyl, a ohlidal si, aby data, co dobrovolnici sypou do Jandikovy db patrila CHS. CHS tedy nic prelicensovat nepotrebuje. Muze si s db delat co chce.

Ja osobne, bych z principu do takove db neprispival. Ne ani tak z duvodu, ze ji CHS nekomu proda, ale on by ji taku CHS klidne mohl zpristupnit pouze za penize. Z toho duvodu mi prijde nerozumne plnit db pod jinou nez svobodnou licenci.
Geo00:23:32 08.11.2017
odpovědět 
       Re: mapy.cz
Ale ona ta data u Strnada patřila ČHS... Taky je všechny odevzdal, když to po něm ČHS chtěl :-) Jiná věc je, že přišel vniveč formát a všechny věci navázané na databázi (historie, prvovýstupci, povolení atd.) O důvodu mohu jenom spekulovat, ale odhaduji, že to bylo kvůli Vizusu, který si s tím neuměl poradit, a vysokému egu vedení ČHS, které se nebylo schopno se Strnadem normálně lidsky domluvit.
Kuba Turek01:53:36 08.11.2017
odpovědět 
        Re: mapy.cz
OPět se Jakub Turek účelově mýlí. Zdeněk Strnad neodevzdal žádná data o údržbě skal, neodevzdat GPS souřadnice, obrázky, které nahrávali členové, ani skály, na které nebyly evidované cesty.

Pokud se tu hovoří o licenci a změně licence, nemělo by zapadnout to, že cokolik kdokoliv vloží na Strtnadovy Skalní oblastí, vkládá to pod jeho výslovný copyright.
Petr Jandík11:19:33 08.11.2017
odpovědět 
         Re: mapy.cz
V tomhle si ale imho muzete podat se Strnadem ruce, ne?
Geo11:26:49 08.11.2017
odpovědět 
          Re: mapy.cz
Myslím, že ne. Je tu řada rozdílů. Jen taková perlička: Strnad chtěl po hasičích miliony za svůj IZS, jehož data tvoří z velké většiny data z tehdejších Skalních oblastí, patřící ČHS, takže tu monetizaci, za kterou KT nadává ČHS, se ve skutečnosti snažil dělat Strnad, leč lidu vždy ukazoval tvář hodného entuziastického strýčka, který to vše přece dělá pro lezeckou veřejnost.
Petr Jandík11:55:22 08.11.2017
odpovědět 
           Re: mapy.cz
Licence je stejna. Takze myslim, ze ano.
Geo11:58:46 08.11.2017
odpovědět 
            Re: mapy.cz
Taková babišovská diskuse.
Turek se zeptá jak je to s licencí a Jandík mu odepíše, že lže.

Není nad demokracii przentovanou Agrofertem a ćHS.
06:48:08 09.11.2017
odpovědět 
             Re: mapy.cz
Tak jeste mohl po vzoru dalsiho exota "odpovedet": "To vubec neni pravda. Tak to jste me fakt velmi zklamal, spatne jste se pripravil. Priste by to chtelo znat fakta, udelat si lepsi pripravu. Opravdu jste me hodne zklamal."
14:55:15 09.11.2017
odpovědět 
              Re: mapy.cz
S tou licencí ČHS to asi nebude tak jednoduché, jak Petr Jandík tady předhazuje, a také smlouva se Seznamem nebude úplně čistá.

Dobrý den,

kvůli nejasnostem mezi členy ČHS prosím o dvě záležitosti:

1) Můžete mi zaslat kopii kompletní smlouvy mezi ČHS a společností Seznam.cz, která se týká spolupráce databáze skal (ČHS ) a webu Mapy.cz (Seznam)? Pokud by to nebylo možné, prosím o sdělení, kdy si ji mohu prohlédnout v papírové podobě v sídle Českého horolezeckého svazu.

2) Můžete mě navigovat, kde na webu Horosvaz.cz je zveřejněná licence (licenční podmínky) databáze skal? Nemohu ji najít. Zajímá mě především vztah mezi autorem (textu, fotografie či jiných údajů) a ČHS vzhledem k dalšímu oboustrannému použití uveřejněných materiálů. Pokud by tato licence nebyla umístěná na webu, prosím o její zaslání na níže uvedený e-mail.

Dotazy posílám na tři e-mailové adresy, protože nevím, kdo přesně má tuto oblast v kompetenci.

Předem děkuji za ochotu a zůstávám s pozdravem.
--
Jakub Turek
člen HO Humanita Praha
instruktor Českého horolezeckého svazu
E: jakubturek@seznam.cz
T: +420 728 892 898
Sněženková 2
106 00 Praha 10

E-mail jsem poslal před dvěma dny na tři relevantní adresy a odpověď stále nikde. Dokonce ani potvrzení, že e-mail někdo dostal a že chystá odpověď.

Předmět: Dotaz na Databázi skal
Datum: Wed, 8 Nov 2017 18:02:45 +0100
Od: Jakub Turek <jakubturek@seznam.cz>
Komu: skalycr@horosvaz.cz
Kopie: info@horosvaz.cz, karel.berndt@horosvaz.cz
Kuba Turek11:14:07 10.11.2017
odpovědět 
               Re: mapy.cz
Tak to se dalo vytusit z "odpovedi" Petra Jandika na tu licenci, ze konkretne o ni nechce mluvit.
11:56:41 10.11.2017
odpovědět 
                Re: mapy.cz
No právě. Ale oficiální odpověď ČHS bych přece jenom očekával. Ona ta licence má totiž sílu normální obchodní smlouvy a je tedy závazná pro všechny strany. A když ji neznáme, nevíme k čemu se zavazujeme.

(Upřímně řečeno: Prošmejdil jsem web ČHS docela podrobně a žádnou licenci jsme tam nenašel. Takže tam nejspíš nikde veřejně nebude, ale je možné, že jsem to jenom přehlédnul.)
Kuba Turek12:27:34 10.11.2017
odpovědět 
                 Re: mapy.cz
Ozvala se mailem paní Valentová ze sekretariátu ČHS, že prý odpoví během příštího týdne. Netušil jsem, že připojení dvou příloh do mailu může trvat týden. Ale budiž :-) Těším se.
Kuba Turek16:40:46 10.11.2017
odpovědět 
                  Re: mapy.cz
Tak nejdriv se musi poladit stanoviska. To chce cas.
19:50:17 10.11.2017
odpovědět 
           Re: mapy.cz
Petře, nikomu nenadávám! Dokonce ani Českému horolezeckému svazu, prosím.
Kuba Turek12:40:34 08.11.2017
odpovědět 
         Re: mapy.cz
1) No když jste ho o ně tehdy nepožádali a ani na výslovné upozornění je nechtěli... Tak to je pak těžké.

2) Pod jakou licencí tedy prosím běží Databáze skal na Horosvaz.cz? Nikde jsem nenašel popis této licence, co můžu a co nesmím. Díky předem.
Kuba Turek11:40:07 08.11.2017
odpovědět 
          Re: mapy.cz
Zase lež. Bloudek o ně žádal, ale nebylo vyhověno. Ostatně nevím proč Strnad stále zadržuje data o údržbě skal z materiálu, který nakupuje, eviduje a přiděluje ČHS.
Petr Jandík11:57:39 08.11.2017
odpovědět 
           Re: mapy.cz
Ta licence by me take zajimala. Ale chapu, ze prozradit ji asi mene atraktivni nez vykrikovat, ze nekdo lze.

Jinak, jdete oba s tim slovickarenim doprdele. Hlavne ty Jandiku, asi neni tezke poznat, kam Turek miri a fakt neplati, ze kdyz nazvu (odhlasuju si, dam do zapisu, apod.) hrusku jablkem, tak ze hruska je opravdu jablko.
12:21:21 08.11.2017
odpovědět 
           Re: mapy.cz
Jak zadržuje data? To je někde krade? Vždyť už VV ČHS přece dávno řekl, že vše už je vyřešeno a obě databáze běží zvlášť - Horosvaz oficiálně a Skalní oblasti soukromě.

(Neptám se z nějaké škodolibosti nebo jiného skrytého záměru, ale prostě mě to zajímá. ČHS je můj spolek, něco pro něj dělám, a tak bych rád zase věděl detailně, co dělá pro mě.)
Kuba Turek12:34:29 08.11.2017
odpovědět 
     Re: mapy.cz
Teda pamet je zradna, o tom zadna... Ale takhle jednoduche to teda nebylo. Rozhodne vase doprovodna vyjadreni neposilala tato poselstvi..
20:58:30 07.11.2017
odpovědět 
      Re: mapy.cz
vono to bylo možná ještě výrazně jednodušší. z mého pohledu je to asi takto: voni ti pánové odvedli spoustu práce bez almužny nebo za almužnu výrazně nižší, než je jejich cena na trhu, a věkově jsou nějak jako můj táta nebo starší brácha, jednotlivě si jich velmi vážím, desítky let se znali nebo spolu dokonce kamarádili, se nějak kvůlivá prkotinkám porafali jako kluci pitomí, a veškerá komunikace se zablokovala a skončilo to u naschválů (a vinu vidím tak ňák spravedlivě rozdělenou mezi obě strany). což beru jako velkou prohru a pramen budoucího pesimismu.

mimochodem, představuju si ten řev o neschopném a spícím čhs, kdyby se s mapami.cz provázaly SO.
Lukas B.08:24:52 08.11.2017
odpovědět 
       Re: mapy.cz
Myslis, ze by byl rev? SO mely pred tim nez zacala ta nechutna pretahovana docela podporu. Skoro si predstavuju, ze by to probehlo v pohode ale o par let drive. Mozna by spis rvali nekteri z ucastniku zdejsi diskuze.
12:42:49 08.11.2017
odpovědět 
        Re: mapy.cz
Tehdy ještě málokdo ve vedení ČHS měl představu, jak je to cenná věc a jak je to důležité pro členstvo. S mnoha lidmi jsem vedl soukromé i veřejné debaty, že Skalní oblasti je jedna z nejlepších a nejdůležitějších věcí, které ČHS dělá. Pak se vedení probralo, došlo mu to, a začala přetahovaná. Bohužel to neproběhlo normálně kultivovaně, ale jak psal výše Lukáš, tak se to zřejmě vyhrotilo osobně a emocionálně.
Kuba Turek12:50:01 08.11.2017
odpovědět 
  Re: mapy.cz
Anketa čtenářů o tom, kolik procent pravdy má Jakub Turek ve svých tvrzeních o ČHS (https://goo.gl/bzrUvG) ukazuje, že pouhých 17,5% zúčastněných responedntů si myslí, že má Jakub Turek 10%% pravdu. Proč tomu tak je se ukazuje i v tomto případě. Aniž by se Jakub Turek jakkoliv namáhal zjistit si fakta, již má hotový názor. To nemá smysl dále komentovat.

Petr Jandík18:37:18 07.11.2017
odpovědět 
   Re: mapy.cz
Překlep, 100% pravdu.
Petr Jandík18:38:09 07.11.2017
odpovědět 
    Re: mapy.cz
O pravdě se hlasovalo za komunismu. Jinak nemá verifikace s veřejným míněním, zvláště na jednom webíku, nic společného.
Kuba Turek18:43:59 07.11.2017
odpovědět 
     Re: mapy.cz
Nejpřesnější způsob verifikace hodnoty libovolné fyzikální veličiny je nechat o té hodnotě hlasovat Číňany a jejich názory zprůměrovat.

Jsem rád, že to na mapách.cz je a vůbec mi nevadí, že to něco málo malinko, který jsem přispěl, je nyní teoreticky trochu lépe dostupný veřejnosti (to je to, co by mi asi mělo vadit, že jo?).
honza19:28:19 07.11.2017
odpovědět 
      Re: mapy.cz
Ne sorráč, asi by mi vlastně mělo vadit, že horosvaz bude mít z práce dobrovolníků traffic díky linku na mapách.cz a podíl na peněžním vyjádření toho trafficu přitom spravedlivě náleží dobrovolníkům. Tak to mi taky nevadí ale připouštím, že někoho to již srát může.
honza19:36:08 07.11.2017
odpovědět 
       Re: mapy.cz
Špatné na celé věci je to, že se mění pravidla za pochodu neboli se přechází z jedné licence na druhou. A to je bez souhlasu všech stran nepřípustné. A strany jsou nejen Seznam.cz a ČHS, ale také všichni autoři. Normálně se to řeší tak, že provozovatel, který mění licenci, napíše všem zúčastněným na předchozí licenci vysvětlení a důvody, popíše co to pro ně znamená a požádá je o souhlas. Kdo výslovně souhlasí, jeho dílo přejde na novou licenci.
Kuba Turek19:45:56 07.11.2017
odpovědět 
      Re: mapy.cz
Skoda, ze se tedy neslo touto cestou rovnou za Stranada, ze? Tehdy tato cesta byla jeden ze strasaku...
21:01:12 07.11.2017
odpovědět 
    Re: mapy.cz
A pouhych 15% si mysli, ze ma pravdu na 0%!

Btw. mate to nejak osetrene proti robotum? Vysledky v kazde ankete jsou skoro rovnomerne rozvrstvene, to vetsinou znamena, ze vetsinu hlasu naklikaji roboti.
21:27:02 07.11.2017
odpovědět 
     Re: mapy.cz
Aniž bych Petra nějak podezříval, ale je to ještě jednodušší - téměř všechny weby mají jednu z funkčností redakčního systému ankety. Obvykle ve formuláři mohou jejich provozovatelé naklikat, kolik hlasů má být k čemu - jsou na to různé důvody - třeba aby vypadalo dobře, že hlasuje hodně lidí, nebo aby se výsledek přiklonil k předem určené straně, nebo prostě jen tak z plezíru... Ankety tedy nejsou hlavně ošetřené proti samotným provozovatelům webů, teprve potom jsou na řadě uživatelé a někde možná i roboti, kterým za to stojí se takovými blbostmi, jako klikání do anket, zabývat.
Kuba Turek22:03:52 07.11.2017
odpovědět 
      Re: mapy.cz
Takhle jsem teď na místě vytvořil anketu u nás:

goo.gl/EBKioX

Čísla jsem si vycucal z prstu. Ještě jeden klik a mohlo by to být uveřejněné a mohli bychom diskutovat o výsledcích ankety :-)
Kuba Turek22:14:43 07.11.2017
odpovědět 
      Re: mapy.cz
Robot projizdi odkaz za odkazem pri budovani indexu. Tim muze "odkliknout" i kazdy hlas v ankete. Cemuz by i nasvedcovalo to, ze ankety na Jandikove webu casto dopadaji dost podobne bez ohledu na otazku.
23:24:54 07.11.2017
odpovědět 
   Re: mapy.cz
No to si tu skalu 0 - 100% Petre spatne diskretizoval. Chtelo to rozdelit po jednom procentu. Pak by se jiste mnoho lidi z kategorie 100% rozvrstvilo mezi 80% - 100% a mohl by si pak se svym pristupem interpretace vysledku rici, ze pouhe jedno procento lidi si mysli, ze ma pravdu! Ani by nebylo potreba delat tu anketu na serveru, ktery se vuci Turkovi a jeho tvrzeni o CHS dlouhodobe vymezuje a do svych ctenera husti, ze nema pravdu a dobreho vysledku by bylo dosazeno i na nestrannem serveru.

Jinak jako for fakt dobry! :). Jen doufam, ze takto nenaklada s informaci a neinterpreruje ruzne vysledky cele CHS...

Mate podobnou anktetu i na Hrozu a dalsi lidi, kteri s vami nejsou v souzneni? A budete to pouzivat jako univerzalni argument (tak jak je to pouzito zde) na diskretizaci "protivnika"?

Aby bylo jasno, tim nerikam, ze Turek je nekdy dost mimo, ale takto tedy fakt ne...
21:14:44 07.11.2017
odpovědět 
   Anketa Turek
Krásný příklad manipulace s anketou. Když už, tak by bylo dobré napsat komplet výsledky. Nejvíc % získala důvěra na 60 a 80%. Na 100% snad nikdo nikomu nevěří, ani sám sobě. Dokonce i já bych v anketě o důvěře P. Jandíka nezaškrtl, že mu 100% nevěřím. Možná bych dal i 60%.
Bída12:29:03 08.11.2017
odpovědět 
    Re: Anketa Turek
Souhlasim. Ta interpretace Petra Jandika, resp. ten doprovodny text ("pouhych 17%") me nahnal husi kuzi po tom, co jsem tu anketu shledl CELOU. A fakt, ze to bylo pouzito jako "odpoved".... Pro me hnus na entou. Trochu Okamurovska retorika, ale publikum si to jiste najde. Ostatne stejne tak jak vyse zmineny pan.
12:38:47 08.11.2017
odpovědět 
 Re: mapy.cz
Čím čertu dobře, peklem se ti odmění. To že jsou skály na mapy.cz je dobře, ať už pro nás, tak třeba pro záchranáře a jiné účely. To, že data v databázi jsou je také dobře. Je to pro nás co lezeme a nejen tady kritizujeme ČHS. A kdo je trochu soudný, tak asi vytuší že na tom nikdo nezbohatnul. Podle zdejších diskusí se divím proč před horosvazem nestojí fronty zájemců co by byli rádi do měsíce v balíku a na druhou stranu se nedivím, že není až tolik lidí co by chtěli přispět svým časem a prací, ůprotože sklidí jen držkování internetových diskutérů na lezci.
Jiří07:55:34 08.11.2017
odpovědět 
  Re: mapy.cz
Lezení je sport jako třeba fotbal, ten má v mapách také vyznačené stadiony...
Bída08:21:43 08.11.2017
odpovědět 
   Re: mapy.cz
Ty stadiony se většinou snáze najdou i bez mapy :-) .
Jiří13:41:20 08.11.2017
odpovědět 
  Re: mapy.cz
Skoda, ze jste netrpeli takovym preziravym nadhledem i za Strnada, mohlo se usetrit spoustu rozporu, znechuceni a vse byt pouzitelne vyrazne drive...
Ten dvoji metr je fakt hnus, jeste kdyz se zasadi do vyroku tohoto typu..
08:51:43 08.11.2017
odpovědět 
 Re: mapy.cz
Do databáze jsem přispíval, a stále se příležitostně přispívat snažím. Jak to bylo historicky se SO, je mi jedno. Beru to jako padlou věc. Dostupnost na mapy.cz, je užitečná funkce. Zajímalo by mi znění smlouvy mezi ČHS a seznam.cz - myslím si že by vzhledem k přispěvatelům do databáze, bylo fér tuto smlouvu zveřejnit. Přeci jen my to děláme na bázi dobrovolnosti a seznam je komerční subjekt, byla by škoda jim to strčit jen tak, aby z toho svaz nic neměl.
Petr J.08:39:17 08.11.2017
odpovědět 
  Re: mapy.cz
Od zveřejnění spolupráce se seznam.cz mi chodí asi tak třikrát týdně mail se zpřesněním souřadnic, nebo s novými údaji od uživatelů mapy.cz. Od šéfa kartografů Seznamu, který je sám orientační běžec, jsme dostali také spoustu souřadnic, které jsme v databázi neměli, takže se dá říct, že jde o synergický efekt.
I naše=svazová, nikoliv moje, databáze se touto spoluprací zlepšuje a prospěch z toho mají všichni.

Seznamu.cz předáváme následující údaje: Název skály, souřadnice, název regionu-oblasti-sektoru, kde skála leží, zda má aktuálně zákaz lezení nebo hnízdění a pokud má nějaké sezónní omezení. To je vše, takže si myslím, že z údajů vložených dobrovolným přispěvatelem to jsou jen ty souřadnice, které většinou pocházejí buď ze soutěže, kterou sponzoroval Hudy celkem slušnými cenami, nebo ze spolupráce s německou databází gipfelbuch.de. Ostatní předávané údaje vznikají jiným způsobem, než prací dobrovolníka.
Na druhou stranu je spoluprací se seznamem i práce dobrovolníka zhodnocena, protože na mapách.cz je u každé skály odkaz na stránku skály v databázi ČHS, takže jeho práci vidí více uživatelů a to by ho snad mohlo potěšit, pokud není příznivec hospody na mýtince.
Petr Jandík09:22:21 08.11.2017
odpovědět 
   Re: mapy.cz
Díky za objasnění. Pokud jde o vzájemnou spolupráci, a "terénní jednotky" seznamu s tím také pomáhají, je to super. Tuhle informaci jsem nikde neviděl. Pro mapy.cz je tohle nemalá přidaná hodnota, takže pokud pomůžou naopak se zhodnocením databáze ČHS tímto způsobem - je to bezpochyby dobře a jen tak dál.
Petr J.10:17:04 08.11.2017
odpovědět 
    Re: mapy.cz
Takže vlastně je všechno v pořádku, že jo?

A v smutném tichu jedou dál a dál
močálem černým, kolem holých skal
Kuba Turek11:03:43 08.11.2017
odpovědět 
     Re: mapy.cz
Nevidím nic špatného na vzájemné loajalitě. Nic to ovšem nemění na tom, že ta smlouva by mi stejně zajímala...už jen proto, jak je tam vzájemná spolupráce ošetřena.
Petr J.20:37:15 08.11.2017
odpovědět 
   Re: mapy.cz
A red jeste o odpoved, prosim! Take by mel zajimala. Pro jednoduchost repost dotazu:
"Zajímalo by mi znění smlouvy mezi ČHS a seznam.cz"
12:24:09 08.11.2017
odpovědět 
 Re: mapy.cz
stačí napsat na mapách.cz do vyhledávače "lezecký teren"
09:24:59 08.11.2017
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1262 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi