Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
4.Štípek 11869
Bouldry:
2.Pochman 11075
3.Novák 11075
4.Volf 11031
Hory:
10.Veselá 4592
11.Hess 4095
12.Zvonková 4029

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230766 cest
Nové přelezy:
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 ferrata Děčín16.11.2017
Nevíte někdo prosím jestli je možné jít na Pastýřskou stěnu v Děčíně i v listopadu? Dostala se ke mně informace, že je otevřená jen od dubna do října.

 Krupky a trening15.11.2017
Tak jsem si precetl, ze bych mel po treningu sporadat 20g bilkoviny, aby mi pak poradne rostl bicak a trening se dobre zuzitkoval. Tak si tu sedim s maxi balenim Canto arasidovych krupek, ctu o trenovani a co nevidim. To baleni obsahuje skoro 30g bilkovin
 what a surprise15.11.2017
arašídy = podzemnice olejná = luštěnina = spousta bílkovin

nic to nemění na tom, že c
 Re: Krupky a trening15.11.2017
Spektrum aminokyselin v tom je bidny resp. neni ani zdaleka uplny. A navic s tim prijmes hromady sra
 Re: Krupky a trening15.11.2017
když si k tomu dáš ještě 200g hovězího, tak to bude ok
 Re: Krupky a trening16.11.2017
Tuk a vlaknina zpomaluji vstrebavani zivin, proto se po treninku nemaji jist. Nekdo pije po treninku
  Re: Krupky a trening16.11.2017
trochu si protiřečíš. nejdřív píšeš nejíst tuk a vlákninu, potom píšeš, najíst se do 2 hodin... žeru
   Re: Krupky a trening16.11.2017
Myslim, ze si moc neprotireci. Ani to jidlo nijak nespecifikuje, tak je asi na tve predstave co si p
   Re: Krupky a trening16.11.2017
Ano, po tréninku je krev ve svalech a trávení nejede, proto se dává např BCAA a pak rychlý protein,
    Re: Krupky a trening17.11.2017
Rekl bych, ze momentalne se razi smer, ze dlouhodobejsi nocni proteiny (micelarni kasein, ne kaseina
     Re: Krupky a trening17.11.2017
Jo, názory se různí. Osobně jsem micelární kasein zkusil taky, nějaké zřetelné výhody jsem nepociťov
      Re: Krupky a trening18.11.2017
Jasny. Jsou nejaka obecna pravidla, ale je nutne je vzdy uzpusobovat individualne a premyslet, proc
       Re: Krupky a trening20.11.2017
Hydrolyzovanej kasein jsem slyšel přiznávám prvně, ale už jsem dohledal -zajímavé. Docela by mě zají
        Re: Krupky a trening20.11.2017
vynechávat sacharidy,jakožto základní palivo?...
         Re: Krupky a trening20.11.2017
Mluvím teď o nějaké formě sacharidu hned po tréninku. Jinak jím +- normálně (snažím se rozumně), tak
          Re: Krupky a trening21.11.2017
jaký problém s fruktozou a vlákninou? z vlastní zkušenosti můžu žrát po tréninku co chci (rozumě, ne
          Re: Krupky a trening21.11.2017
Tyvogo tohle je hrozná platforma pro takovou debatu s těma odpověďma:) No IMHO sacharidy po tréninku
  Re: Krupky a trening16.11.2017
Jist bezprostredne po treninku se udajne nema, dokud se telo zabyva prokrvenejma svalama, nechce se
   Re: Jidelnicek lezce16.11.2017
Cau, tak by me zajimalo jestli se da nekde najit idealni jidelnicek pro lezce. Co na snidani, co na
    Re: Jidelnicek lezce16.11.2017
Ja jsem se dost naucila ve fb skupince fitness motivation. Trochu to tam prehanej, vsichni resej mak
    Re: Jidelnicek lezce16.11.2017
Pravi lezci se stravuji jen vesmirnou pranou. Tu muzes rano, v poledne, vecer, ale i v noci a klidne
     Re: Jidelnicek lezce16.11.2017
Největší prásky jsem přelezl po dvou točených a jednom kafi a cigáru na Koupáku nalačno hned po ránu
   Re: Krupky a trening16.11.2017
Respektive nasel jsem neco jako tohle, ale neni to primo pro lezce, ale pro "highschool atleta&
    Re: Krupky a trening16.11.2017
musíš googlit chytřeji. Třeba tohle:
 Výlet na Krétu15.11.2017
Ahoj, jedeme příští týden  lézt na Krétu spolu s Hůlkou a pokud by se tam někdo v tu dobu vyskytoval nebo se chtěl přidat, tak je vítán. Chceme objekt  pár zavedených oblastí jako je Agiofarago  nebo Tersanas cave a pak máme plány na východ
 Re: Výlet na Krétu15.11.2017
To jako s tim zpevakem? Bude tam zpivat? Co leze? Bere s sebou i statni vyznamenani?

 Výlet na Krétu15.11.2017
Ahoj, jedeme příští týden  lézt na Krétu spolu s Hůlkou a pokud by se tam někdo v tu dobu vyskytoval nebo se chtěl přidat, tak je vítán. Chceme objekt  pár zavedených oblastí jako je Agiofarago  nebo Tersanas cave a pak máme plány na východ

 ČHS - Soutěž o fotografie - licence?15.11.2017
Kvalitní fotky k volnému použití jsou dnes relativně nedostupné zboží. Co prosím znamená "další využití fotek"? Tyto věci by měly být řešeny přes licenci, kde bude jasně specifikováno jak a za jakých podmínek mohou být fotky použity. Ať si pak a
 Re: ČHS - Soutěž o fotografie - licence?15.11.2017
Úplně se nabízí fotka s Tomášem Binterem ml. a k tomu "Dobré výsledky i v r. 2018 přeje ČHS.&qu
  Re: ČHS - Soutěž o fotografie - licence?15.11.2017
No hlavně jde o to, že i fotka s Binterem, pokud je kvalitní, může mít mnoho využití. Od ilustrace v
 Re: ČHS - Soutěž o fotografie - licence?15.11.2017
Dovolte, abych upřesnil : Výherní fotografie bude využita pouze a jen jako podklad pro vyhotovení PF
  Re: ČHS - Soutěž o fotografie - licence?15.11.2017
OK, děkuji. Asi by bylo dobré to opravit i v původním textu.

 bouldering okolo Brna14.11.2017
Jedu na vikend do vinnyho sklipku kousek od Brna, nemate tip na bouldrovou oblast nekde v okoli (mezi Prahou a Brnem)? idealne zadna kvak-oblast, suchy kameny, slunicko, snadny pristup, pruvodce na webu..:D diky za smysluplny odpovedi!
 Re: bouldering okolo Brna14.11.2017
Zkus se podívat na průvodce na javaanes v mapách či přímo záložce pro bouldery
 Re: bouldering okolo Brna15.11.2017
nechceš toho trochu moc v tomhle počasí? podívej se na oblasti na bouldering.cz
  Re: bouldering okolo Brna15.11.2017
diky za tipy, zkusim na Preckov, vypada schopne a kousek od dalnice, jinak treba Vela vypada paradne

 Glockner - STÜDLGRAT11.11.2017
Ahoj, někdo poslední dobou na hřebeni? Jaké jsou podmínky? Díky
 Re: Glockner - STÜDLGRAT12.11.2017
Nebyl jsem tam, ale z dostupných informací je jasné, že celkově je podmínka je zimní, prašanová, lyž

 kdo z vas si dal tohle free solo :)10.11.2017
https://praha.idnes.cz /petrinska-rozhledna-lezec-vylezl-na-vrchol-fec-/ praha-zpravy.aspx?c=A171110_090134_ praha-zpravy_rsr (tri mezery)

 Smichoff - dite v koutku09.11.2017
Ahoj,
chci se zeptat, na strankach steny na smichove (praha) jsem narazil na cenik za nelezouci deti.
Aneb 60Kc pres tyden a 80Kc o vikendu.

Rozumim tomu spravne, ze zacali vybirat penize i za dite co si hraje v koutku?
 Re: Smichoff - dite v koutku09.11.2017
no, furt ho můžeš nechat bezplatně venku uvázaný u stojanu na kola. Na rozdíl od auta.
 Re: Smichoff - dite v koutku09.11.2017
Asi na to lze hledet tak ze zrizeni /provoz detskeho koutku neco stoji (nebo aspon zabira misto kde
 Re: Smichoff - dite v koutku09.11.2017
Neni tam treba s detma nejaky dlouhodoby problem, na ktery si lezci (co si jdou zatrenovat a zalezt)
  Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
tak ale tohle je trochu mimo. ten jejich koutek je spis k placi. jako spestreni pro dite fajn, ale v
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Ty jsi drsoň. Tak tam nechoď, ne? Choď na tu Ruzyň. Nech haranta doma. Jestli je ze 4 hodin v koutku
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Chodime dopoledne, kdy je lezcu malo a deti vzdy nekdo hlida, aby se nemotali. Co je na tom k zasnut
     Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
K žasnutí je, jak si všichni rodiče myslí, že se na ně a jejich ratolesti všichni a všude třesou. Ať
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Tak svoje decko ber do tech hernicek s tou vyssi urovni a ne na stenu. Beztak z toho bude mit dite m
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Souhlasím. Sám jsem tam kvůli harantům a nesoudným matkám přestal chodit. Naštěstí se dá chodit jina
 Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Jo, pride mi to jako malo, na to jak tam deti prekazi a jakej bordel tam nadelaj. Osobne bych na lez
 Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
nelezoucí nesamostatný děti nemají na stěně co dělat. onehdá jsem nadávál jak špaček, fotříci si lez
  Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
obecnou vlastnosti deti je ze behaji a rvou, rika se tomu ze si hraji. bych rekl ze rodice mensich d
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Rekl bych, ze momentalne je to tak, ze lezci bez deti prekypuji toleranci k tem detem a jejich rodic
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
děcka co nejsou schopný samostatnýho ukázněnýho lezení, nemají na stěně co dělat. je to nebezpečné a
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
tak o tom, ze neukaznene deti bez dozoru na stene nemaji co delat se snad nikdo nepre. ale souvislos
     Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
vývojově bych to viděl následovně: rodiče tam začali tahat děcka, děcka začaly dělat bordel, fajn ud
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
jo ale to je presne to co rikam, tolerance a schopnost vcitit se do druhych by mela byt oboustranna.
  Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Tak ale to je orece uplne jine tema. Jestli se plati nesmyslnej poplatek za ubihej detskej koutek, n
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
To uz pak je vlastne otazka, ktera v sobe rovnou obsahuje tvrzeni ("nesmyslnej poplatek").
  Re: Smichoff - dite v koutku14.11.2017
Hele to si měl říct že tě tam ty děti štvou, nějak bysme to vyřešily.
A k tomu že nemaj děti
   Re: Smichoff - dite v koutku14.11.2017
Co dodat, konečně normální, lidský a empatický koment. Dík
 Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Pokud je v poznámce na stránkách stěny napsáno "nelezoucí děti využívající dětský koutek platí
  Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
K ziskani objektivniho pohledu doporucuji si poridit vlastni deti. A co ti lezci, jejichz deti jsou
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
K ziskani objektivniho pohledu doporucuji popremyslet nad tim, ze tve deti jsou ostatnim u prd... Ma
  Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Přesně, není lepší pocit, než být v bouldru na max v každém kroku na pád a vběhne pod tebe dítě. Na
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Taky uz jsem takto jednou prelezl boulder, ktery vzdoroval az hanba..
No a taky jsem jednou n
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
A je to ještě povolený doping nebo už je to přes čáru? Každopádně to konečně dal!
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Uz jsem i videl, kdy to naopak z toho stresu nekdo nedal. A bylo mne toho lezce dost lito, protoze s
     Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Pokud to ovsem neni otyle dite.
 Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
pozor, koho nedojebou hrající si děti, dojebe žlutý sliz v pánské sprše.
Se zvýšením vstupnéh
  Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
jo, šatny, hajzly a sprchy jsou poněkud eklhafliš a jaksi v nepoměru s úrovní (stěny a vstupného). m
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
mně by třeba nevadilo chodit chcát ven za tu bouldr desku. stejně mám pocit, že na hajzlu se nejvíc
    Re: Smichoff - Záchod10.11.2017
Na záchodě jsou si všichni rovni. Je to ideální prostředek pro vyřešení otázky nenávisti - pozor nep
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Divate se to na moc mainstreamove. Nase stena neni mainstream ani populisticka, tak prirozene na pop
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
tak to jsi mimo, ten ceník je dost mainstreamovej.
jestli to chcete mít punk, to jste tam měl
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
nebuď rozmazlenej. Na skalách taky nemáš sprchy.
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Jak kde nejsou. Ale je fakt, že psí hovna tomu na Offu vyloženě chybí. Jinak je tam už opravdu asi v
  Re: Smichoff - dite v koutku12.11.2017
Mám dojem že nelezoucí děti tam platily vždycky, akorát teď to nějaká lezoucí mamina rozmázla na fej

 Slabé pipinky09.11.2017
Ahojte Borci,
s kámoškama se chceme začít zlepšovat..prsty máme už silné dost (jako většina holek), ale když příjde převis a kroky do ramen tak si ani neškrtnem. Poraďte jak si máme my slabé bábovky pořídit silnejší ramena? Kliky, shyby..nebo něco
 Re: Slabé pipinky10.11.2017
Dost pomáhá skákání na uších. Ne, vážně, více shybuj.. Na hrazdě. Nadhmatem. Když tři jsou max, tak
  Re: Slabé pipinky10.11.2017
To, co je razeno vyse je divny trenink vytrvalosti. Zakladem pro navyseni maximalky (nejen v lezeni)
   Re: Slabé pipinky11.11.2017
Prave precizne delany shyby jsou nejlepsi zpusob jak si nekde neco urvat nebo natahnout. Tj kdyz jde
    Re: Slabé pipinky12.11.2017
Tak zalezi co pri danem (lezeckem) kontextu predstavis pod slovem "precizni", ze?
 Re: Slabé pipinky10.11.2017
Nechci nikoho výše urazit, ale shyby jsou dobrý spíš jen na machrování. Jistě, posilují se při tom r
  Re: Slabé pipinky12.11.2017
Asi to zalezi, treba zrovna vytrvalost se podle me (rekneme ze treba do 7c, ikdyz to jsou pro me vod
   Re: Slabé pipinky12.11.2017
Jo to co píšeš dává smysl, ale oba se shodnem na tom, že na lezení se v našich stupních (okolo 7a) n
    Re: Slabé pipinky12.11.2017
Pěkný, ale uvědomujete si chlapi, že netušíte co si holky myslí, že "leze většina holek",
     Re: Slabé pipinky12.11.2017
myslím, že i s tebou se shodnu. Nahoře jsem psal trošku obsáhleji: lézt, lézt a lézt a při lezení ne
 Re: Slabé pipinky10.11.2017
Na shyby bacha.
Zkus fyzioterapeuta nebo trenera v posilce.
Jinak treba googl...
 Re: Slabé pipinky10.11.2017
Doporučil bych začátečnický tréninkový program Paxiho Usobiagy - aplikace Zlagboard.
  Re: Slabé pipinky10.11.2017
Doporucil bych Rum. Hodně. A při pohodovém popíjení si na netu najít něco o treninku.....třebaaaa o
 Re: Slabé pipinky11.11.2017
Doporučuji jako pomoc při shybech využít odporovou gumu.
 Re: Slabé pipinky11.11.2017
Určitě bych se více než na shyby soustředil na celkové posílení středu těla. Takže jak už někdo psa
  Re: Slabé pipinky11.11.2017
Taky mi přijde, že 3 shyby na babu není málo a jestli jsou i prsty dobrý, tak asi chybí v převisech
 Re: Slabé pipinky11.11.2017
Chybí ti technika.
V převisech se musíš hejbat jinak než v kolmici.
Vytáčet se ...
 Re: Slabé pipinky11.11.2017
jestli tě nebaví viset na hrazdě nebo lámat prsty na campusu tak lez převisy, převisy a převisy. od
 Re: Slabé pipinky11.11.2017
Taky si už dlouho říkám, jestli se mám těmi shyby zabývat. Neudělám ani jeden, vylezu 6c. Že bych s
  Re: Slabé pipinky12.11.2017
Já bych měl být zticha, pač jsem na tom jen o trochu líp (7a-7a+ a to spíš v kolmáčích- v Kras), ale
  Re: Slabé pipinky12.11.2017
Kdysi jsem cetl prohlaseni Erica Horsta, ze vetsina zenskych lezkyn muze dosahnout vyrazneho a rychl
 Re: Slabé pipinky12.11.2017
jestli chceš dobře shybovat, shybuj. jestli chceš dobře kampusovat, kampusuj. jestli chceš dobře léz
  Re: Slabé pipinky14.11.2017
Lezeni previsu je hlavne trenink techniky a vytrvalosti. Tem ostatnim dulezitym vecem to moc neda. P
 Re: Slabé pipinky12.11.2017
Těžko radit konkrétně na nekonkrétní popis toho, jak na tom jste.
- jak dlouho lezete?
  Re: Slabé pipinky12.11.2017
Ještě k těm shybům (ale vlastně k čemukoli, co vám tu někdo poradí):
Poradit konkrétní cvik b
 Re: Slabé pipinky12.11.2017
Ahoj, tak když už tu radí každý, taky něco napíšu, ať je v tom pořádný guláš. Myslím, že by jste nic
  Re: Slabé pipinky12.11.2017
souhlas a palec nahoru
   Re: Slabé pipinky12.11.2017
Přidám vlastní zkušenost holky lezkyně. Vím přesně o čem mluvíte, nelezu nic zázračného, ale zároveň
    Re: Slabé pipinky13.11.2017
Taky mám se slabými rameny a čím vším ještě problém a jde to přiměřeně dobře trénovat na bouldrovce.
 Re: Slabé pipinky12.11.2017
Tak zařadil bych bouldrovku a lezení převisů a stropů po dobrých chytech klidně. Pokud jde o posílen
 Re: Slabé pipinky13.11.2017
zkus zařadit posilovnu aspon jednou týdně (přes zimu stačí). nějaký mrtvý tahy, dřepy, posílit ramen
  Re: Slabé pipinky13.11.2017
Posilovat na strojích funkčně je mnohem těžší než pouze vlastním tělem, protože stroje jsou dělaný n
   Re: Slabé pipinky14.11.2017
píšu tam něco o strojích? nauč se číst :)
    Re: Slabé pipinky14.11.2017
Ja ho chapu. Pravdepodobne zna posilovny z obrazku, pripadne byl v nejake pseudoposilovne a na zakla
     Re: Slabé pipinky14.11.2017
Právě nedostatečnou komplexnost nebo lépe funkčnost jsem "posilovnovým cvikům" vyčítal. Sh
 Re: Slabé pipinky13.11.2017
Jestli chcete lézt slušně převisy, je potřeba lézt převisy. Pro začátek třeba převislé hrany, kde lz
  Re: Slabé pipinky14.11.2017
No nevím zda zrovna anearobní vytrvalosti svalů paží a horní poloviny těla něco efektivně přidá 30 m
   Re: Slabé pipinky14.11.2017
Vyzkoušeno. Ty ruce jsou též věc somatotypu, ale pokud zrovna nemáš 50 kilo, jde silové lezení (a ne

1   ...   201   202   203   204   205   206   207   208   209   210   211   212   213   214   215   216   217   218   219   220   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Slabé pipinky
Ahojte Borci,
s kámoškama se chceme začít zlepšovat..prsty máme už silné dost (jako většina holek), ale když příjde převis a kroky do ramen tak si ani neškrtnem. Poraďte jak si máme my slabé bábovky pořídit silnejší ramena? Kliky, shyby..nebo něco efektivnějšího? Shybů teda moc neuděláme, tak 3:D
Eva18:18:50 09.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
Dost pomáhá skákání na uších. Ne, vážně, více shybuj.. Na hrazdě. Nadhmatem. Když tři jsou max, tak zkus udělat 1 nebo lépe 2. A po minutové pauze další. 20x-30x po sobě. Zkus je dělat "správně"-google. Bude to pak chtít aspoň dva dny rest, nebo aspoň neshybovat. Dvakrát za týden bude stačit. Poté to chce určitě nějaké kompenzační cvičení kvůli zánětům loktů - basic jsou "správné" kliky ale i další. Enjoy
jppp08:55:23 10.11.2017
odpovědět 
  Re: Slabé pipinky
To, co je razeno vyse je divny trenink vytrvalosti. Zakladem pro navyseni maximalky (nejen v lezeni) neni delat mene nez maximum moznych opakovani.. Zakladem je jet na doraz a zatez volit tak, aby doslo k selhani kolem 1 - 8 opakovani (dle velikosti svalove skupiny). Tedy naopak, mate-li jako max 3, zkus vyrvat 4 s tim, ze posledni ti nekdo (muze to byt i opreni nohou o terraband) trochu pomuze nahoru a dolu si to budes brzdit sama. Shyby delej pomalu, precizne (zadny pomahani si dynamikou). Dej 4 - 6 serii, mezi nimi 2 - 3 min pauzu. K tomu pridej dalsi cvik na zada. Dalsi seanci bys mela jet v superkompenzaci, coz kdyz budes mit na zada takto tvrdych 10 serii ruznych cviku muze byt tak za 4 - 7 dnu. Jen davejte bacha, shyby jsou docela nebezpecny a muzes si hodne veci zkurvit.
10:37:12 10.11.2017
odpovědět 
   Re: Slabé pipinky
Prave precizne delany shyby jsou nejlepsi zpusob jak si nekde neco urvat nebo natahnout. Tj kdyz jdes az do uplnyho natazeni a vyveseni tak pri tahu nahoru pacis klouby blizko mrtvyho bodu.
takze ... shyby klidne, ale s rozumem, sledovat co na to rekne vlastni telo, a prilis neposlouchat gymnasty a telocvikare.
Jinak .. silu potrebnou na lezeni v previsech (a vubec souvisejici motoriku, tj jak se tam srovnat aby to clovek nemusel rvat silou vola) nejlepe naucit co nejvernejsi simulaci lezeni, tj doma kus preklizky do mirnyho previsu, velky chyty, a veset se na to a ladit polohy. Vypada to smesne ale funguje to.
A .. Babovky, nenechte si narust kladivarsky ramena, kdo se na to pak ma koukat ;-)
TOA18:35:49 11.11.2017
odpovědět 
    Re: Slabé pipinky
Tak zalezi co pri danem (lezeckem) kontextu predstavis pod slovem "precizni", ze?
11:48:46 12.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
Nechci nikoho výše urazit, ale shyby jsou dobrý spíš jen na machrování. Jistě, posilují se při tom ruce ale dost izolovaně a nefunkčně (tzn. nepoužívá se při něm tělo tak, jak ho používám při lezení). Mnohem lepší jsou komplexní kocepty stylu TRX, Pilates, nebo třeba méně známé ACT (ve smyslu funkčnější-zapojuje se celé tělo), lepší (ve smyslu specifičtější pro lezení) je ručkování po širokém žebříku (pokud se leze i s nohama, dá se docela dobře trénovat i technika těžiště atd.) či šplh po laně. A úplně nejlepší je trénovat lezení lezením ať už boulderingem či s lanem (je nutno ovšem doopravdy lézt a ne kecat). Né nadarmo se říká že do 7c se člověk nejjednodušeji dostane lezením, a pokud chce trénovat, tak je lepší cvičit kompenzační cvičení.
19:09:29 10.11.2017
odpovědět 
  Re: Slabé pipinky
Asi to zalezi, treba zrovna vytrvalost se podle me (rekneme ze treba do 7c, ikdyz to jsou pro me vody nezname) da dobre natrenovat lezenim. Ale ja jsem se treba docela zasekl na 6b a dostat se na 7a relativne rychle pomohl jednak trening "body core" bez jakehokoliv stroje, proste sam a pak jeste s kruhy a pak staticke visy na beastmakerovi. Jo a jeste je mozna dobry zminit, ze je velky rozdil mezi "endurance" a "power endurance" a cetl jsem ze i kdyz si lidi mysli ze jim chybi endurance, tak je to vetsinou spis power endurance. Endurance se da asi natrenovat lezenim na umelce treba 3 cesty za sebou bez prestavky. Power endurance spis na bouldru podobnym zpusobem. Klidne podobne. Vybrat si tri bouldery stupen pod tvym maximem a bez prestavky je vsechny prelezt, pockat 2 minuty a pak znovu, nebo traba dalsi tri. Tohle vsechno jsem nekde cetl, ale dava mi to smysl. Vem si dve cesty ve stejnem gradu. Prvni ve stylu, kde lezes na pohodu, pak jsou 3-4 kroky tezke, pak je odpocinek a zklepes a pak zase par tezkych kroku. To je power endurance. Pokud v tech odpocinkovych mistech nejsi schopnej sklepat tak ti chybi prave to. Druha cesta je dlouha, kolma nebo mirne previsle a extra vyrovnana. Vsadil bych se, ze pokud nekde holky selhavaj, tak v tom prvnim pripade. Pokud v tom druhem, tak natrenovat to je to nejjednoduzsi co jde, proste lezt na umelce. Pokud to prvni, hodi se nejaky spec. trening treba na tech boulderech. A podle me i visy na beastmakerovi. Protoze to ze mas silne prsty jeste neznamena ze mas power endurance. Aneb mozna na beastmakerovi udrzis tu nejmensi jebku na 5 sekund a pak jsi pul hodky v prdeli. Ale neudrzis tu stredne velkou listu po 5 serii o 10ti sekundach s 10ti sekundama odpocinkem mezi nimi...
Radek11:27:26 12.11.2017
odpovědět 
   Re: Slabé pipinky
Jo to co píšeš dává smysl, ale oba se shodnem na tom, že na lezení se v našich stupních (okolo 7a) nejlépe trénuje lezením a to ať už na laně nebo boulderingem. Ono ostatně většina našich stěn mají výšku dvou boulderů nad sebou XD. Nějaké přidání visů (třeba 3x týdně 10 min.) určitě taky pomůže...
Mimochodem: mě osobně posunulo ze 6b na 7a nacvičování cest v Krase s lidma, kteří na mě koukali a říkali mi co dělám špatně.
13:10:51 12.11.2017
odpovědět 
    Re: Slabé pipinky
Pěkný, ale uvědomujete si chlapi, že netušíte co si holky myslí, že "leze většina holek", takže možná lezou po čtvrt roce dřiny šestmínusky, mají skoliózu, vadný držení těla, zkrácený svaly, blbou lezeckou techniku...a vy jim tady radíte lezecky specifickej program?

Holky: jestli lezete sedmičky v kolmáči bez odsedu, tak vám kluci radí dobře, ale jinak platí zhruba to co jsem psal níž.
T.14:42:52 12.11.2017
odpovědět 
     Re: Slabé pipinky
myslím, že i s tebou se shodnu. Nahoře jsem psal trošku obsáhleji: lézt, lézt a lézt a při lezení nekecat, ale lézt. K tomu přidat nespecifické posilování kóru jako např. TRX, Pilates, ACT (který je na rozdíl od ostatních metod celkem dost srozumitelný a dá se cvičit téměř bez zaučení). Až pak, pokud se začnu pomalu blížit k 7c začít lehce se specifickým tréningem
18:36:43 12.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
Na shyby bacha.
Zkus fyzioterapeuta nebo trenera v posilce.
Jinak treba googl...
https://goo.gl/cwmW1W
20:05:14 10.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
Doporučil bych začátečnický tréninkový program Paxiho Usobiagy - aplikace Zlagboard.
22:14:50 10.11.2017
odpovědět 
  Re: Slabé pipinky
Doporucil bych Rum. Hodně. A při pohodovém popíjení si na netu najít něco o treninku.....třebaaaa o max power od obecně známých....lezců trenérů.
22:59:37 10.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
Doporučuji jako pomoc při shybech využít odporovou gumu.
Kubajz06:50:59 11.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
Určitě bych se více než na shyby soustředil na celkové posílení středu těla. Takže jak už někdo psal TRX, pilates apod. A pak také na správnou techniku. Pak najednou zjistíš, že ta hrubá síla vlastně ani není zas tak potřeba.
Mga10:21:12 11.11.2017
odpovědět 
  Re: Slabé pipinky
Taky mi přijde, že 3 shyby na babu není málo a jestli jsou i prsty dobrý, tak asi chybí v převisech hlavně zpevnění trupu. Dělá to zázraky, vidím to na kámošovi, co na lezení trénuje jógou :-).
o..11:00:34 11.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
Chybí ti technika.
V převisech se musíš hejbat jinak než v kolmici.
Vytáčet se ...
A.16:12:26 11.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
jestli tě nebaví viset na hrazdě nebo lámat prsty na campusu tak lez převisy, převisy a převisy. od nejlehčích cest co najdeš. 5ka v převise je jiná než 5 v kolmici. za pár měsíců získáš vytrvalost a půjde to. občas zajdi na bouldr, zase lez v převise, nad hranicí svých možností, klidně jen 3-4 kroky. takhle budeš silnější do sportovek a těží krok tě tak nepřekvapí a nevyšťaví.
19:24:55 11.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
Taky si už dlouho říkám, jestli se mám těmi shyby zabývat. Neudělám ani jeden, vylezu 6c. Že bych s tím počkala až do toho 7c? :-D
Taky_jedna_babovka23:57:03 11.11.2017
odpovědět 
  Re: Slabé pipinky
Já bych měl být zticha, pač jsem na tom jen o trochu líp (7a-7a+ a to spíš v kolmáčích- v Kras), ale ve tvé obtížnosti už by se asi větší síla hodila (třeba tak na pět shybů?). Nicméně i tak můžeš brát shyby jen jako ukazatel, jak jsi natrénovala a trénovat třeba na tom TRX, který je zdravější a funkčnější. Tak to dělám já. Shyby beru fakt jenom jako ověření, jak na tom vlastně aktuálně jsem.
08:54:43 12.11.2017
odpovědět 
  Re: Slabé pipinky
Kdysi jsem cetl prohlaseni Erica Horsta, ze vetsina zenskych lezkyn muze dosahnout vyrazneho a rychleho zlepseni, pokud by se systematicky zamerila na rozvoj sily. Lezeni je jeden z tech sportu, kde se vyplati rozvijet svoje slabe stranky namisto vybrusovani stranek silnych.
11:53:00 12.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
jestli chceš dobře shybovat, shybuj. jestli chceš dobře kampusovat, kampusuj. jestli chceš dobře lézt převisy, lez převisy. shyby, občas, s mírou. jinak jsou ničemu. leda by si chtěla překonat Kareše
14:11:53 12.11.2017
odpovědět 
  Re: Slabé pipinky
Lezeni previsu je hlavne trenink techniky a vytrvalosti. Tem ostatnim dulezitym vecem to moc neda. Pokud tim teda treba nemyslis, ze by v previsu jela jeden izolovany krok v x seriich po n opakovanich.
14:50:25 14.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
Těžko radit konkrétně na nekonkrétní popis toho, jak na tom jste.
- jak dlouho lezete?
- jak často?
- kde a jakou obtížnost?
- už jste někdy boulderovaly?
- učil vás už někdo nebo jste samoučky?
- a hlavně: co děláte kromě lezení za pohyb?

Myslim že hlasů o tom, že shyby pro vás nebudou úplně to pravý a klíčový, už tady zaznělo dost a já se k nim přidávám. Rotátory ramen už si zkurvilo amatérským přístupem dost lezců. Pokud vám shyby poradí zkušenej trenér potom, co vás uvidí, tak klidně, ale jinak...

Co se lezení týče: chcete se zlepšit v převisech? Lezte převisy. Co nejlehčí převisy na nějaký boulderovce by měly být ideální. Bez někoho, kdo vám na místě vysvětlí, ukáže a opraví techniku, to bude zdlouhavější cesta...ale jestli se umíte usmát na nějakýho lezce, tak si poradíte.

Vedle toho bych vám doporučil nějakej ověřenej program na vypracování obecný kondice. Kdybyste měly zájem, napište sem, něco vám doporučim.
T.14:29:15 12.11.2017
odpovědět 
  Re: Slabé pipinky
Ještě k těm shybům (ale vlastně k čemukoli, co vám tu někdo poradí):
Poradit konkrétní cvik bez toho, že by dotyčný viděl, jak kvalitně (nebo taky blbě) ten cvik provádíte, vždycky nese riziko.
Dobrá rada obsahuje odkaz na instrukce, jak dělat cvik správně a neublížit si.
T.14:53:33 12.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
Ahoj, tak když už tu radí každý, taky něco napíšu, ať je v tom pořádný guláš. Myslím, že by jste nic specifického trénovat neměli. Podle toho, že se tu na to ptáte, lezete asi prd a jen si tím něco přivodíte. Takže, pokud nemáte problém v technice, lezte, lezte a lezte. Třeba lano/boulder 2/1, do toho cviky na zpevnění středu těla. Myslím, že spíš, než drtit nějaké shyby, visy atd je důležitější, aby jste to lezení dělali opravdu na 100%. Takové to odsedávání při každém natečení bez pádu jest o ničem.
glum15:14:37 12.11.2017
odpovědět 
  Re: Slabé pipinky
souhlas a palec nahoru
T.18:39:34 12.11.2017
odpovědět 
   Re: Slabé pipinky
Přidám vlastní zkušenost holky lezkyně. Vím přesně o čem mluvíte, nelezu nic zázračného, ale zároveň nejsem začátečník. Technika v mém případě dost dobrá, prsty silné, tělo průměrně. Ve spoustě boulderů se cítím dobře, ale když příjde krok čistě do ramena, nemám vůbec z čeho brát. Zkoušela jsem dělat shyby - udělám jich deset v jedné sérii (maximálka), kolem 40-50 v osmi seriích, celková síla je sice lepší, ale můj problém v krocích "do ramen" to nevyřešilo vůbec.
Momentálně nemám čas na nějaký specifický trénink, ale řekla bych, že na ramena je třeba nějaký jiný cvik. Cvičit mně moc nebaví, takže radši tak přirozeně plním heslo "uč se lezení lezením", ale cítím, že na ramena pro holky by nějaký jiný separátní cvik byl dobrý. Zároveň je ale určitě pravda, že bez "jádra" v převise to moc nejde a že někdy limitují i partie do kterých by to člověk neřekl. Mně totiž nejvíce u lezení vadí slabé nohy...
Katka23:02:07 12.11.2017
odpovědět 
    Re: Slabé pipinky
Taky mám se slabými rameny a čím vším ještě problém a jde to přiměřeně dobře trénovat na bouldrovce..najdu si chyt..větší menší, lištu, backhand...a nohu hodně stranou..na obě strany samozřejmě...a zkouším dosáhnout buď vysoko nad sebe nebo do strany...případně buď špičku nohy nebo patu..:-))
tom13:21:39 13.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
Tak zařadil bych bouldrovku a lezení převisů a stropů po dobrých chytech klidně. Pokud jde o posílení, tak na hrazdě, bradlech a kruzích(!!) se dají ramena cvičit do alelujá, jen to chce chytit za správný konec, na kruzích už třeba jen vzpor, hrazda můžou být různé varianty visů a třeba aktivace svalů kolem lopatek inspirace http://tinyurl.com/y6vc2dbs skvělá je stojka, i když je to jiná zátěž... Ale určitě to chce vše postupně a správně, ať nenaděláte víc škody, než užitku ;) Držim palce!
m.23:32:57 12.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
zkus zařadit posilovnu aspon jednou týdně (přes zimu stačí). nějaký mrtvý tahy, dřepy, posílit ramena s jednoručkama, co nejkomplexněji. nezapomenout na břicho...střídej cviky na danou partii, necvič pořád to samý dokola, at mají svaly stres
12:54:48 13.11.2017
odpovědět 
  Re: Slabé pipinky
Posilovat na strojích funkčně je mnohem těžší než pouze vlastním tělem, protože stroje jsou dělaný na posilování jednotlivých svalů, né těla jako celku. Jedinou výjimku kterou znám je TRX ale otázka jestli to je stroj...
19:52:09 13.11.2017
odpovědět 
   Re: Slabé pipinky
píšu tam něco o strojích? nauč se číst :)
11:55:02 14.11.2017
odpovědět 
    Re: Slabé pipinky
Ja ho chapu. Pravdepodobne zna posilovny z obrazku, pripadne byl v nejake pseudoposilovne a na zaklade toho si nejspis udelal nazor, ze cviceni v posilovne je hlavne o strojich. Ma to tak hodne lidi.

S tim, co jsi napsal souhlas. Je zajimave, kolik lezcu, i tech, kteri to mysli vazne, se vyhyba treninku jinemu nez samotne lezeni. Zatimco ve vsech ostatnich sportech se lidi snazi o dost komplexni trenink, lezci se vse snazi redukovat na lezeni, pripadne kampus, sem tam beh.
14:39:50 14.11.2017
odpovědět 
     Re: Slabé pipinky
Právě nedostatečnou komplexnost nebo lépe funkčnost jsem "posilovnovým cvikům" vyčítal. Shyby, mrtvý tah, dřepy... Všechno todle jsou jenom cviky stylu nahoru dolů, který se životem sportovce nemají nic společného. Fyzioterapie todle překonala asi tak před 40-ti lety. Dnes frčí metody založené na motor control exercise, cvičení ve vývojových polohách (Kolářovo DNS nebo podle mě pro sportovce vhodnější ACT), a cvičení v diagonálách jako třeba PNF. I dřepy nebo shyby jdou dělat dobře ale je to mnohem těžší. V tomhle ohledu je trochu sporný i TRX, pokud nejsi extrémně pohybově nadaný, tak taky většinou nechápeš úplně přesně co se po tobě chce.
21:12:13 14.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
Jestli chcete lézt slušně převisy, je potřeba lézt převisy. Pro začátek třeba převislé hrany, kde lze hákovat nohy a odlehčit rukám, tam bývají postaveny ty nejlehčí převislé cesty. Vytrvalosti pomůže přidat běhání (klidně půl hodiny 2* týdně). Ale pozor, samotné zintenzivnění lezení převisů (bez dalšího tréninku) na umělé stěně má bezvadné následky - sice se automaticky navýší maximální počet shybů, dalším bonusem je ale růst objemu rukou, záda jak od chlapa, sexy mozoly na dlaních a vyřazení špagetových triček ze šatníku.
F.19:46:03 13.11.2017
odpovědět 
  Re: Slabé pipinky
No nevím zda zrovna anearobní vytrvalosti svalů paží a horní poloviny těla něco efektivně přidá 30 minut běhu..
A nějakého velkého růstu při lezení převisů bych se tedy taky nebál.
14:44:33 14.11.2017
odpovědět 
   Re: Slabé pipinky
Vyzkoušeno. Ty ruce jsou též věc somatotypu, ale pokud zrovna nemáš 50 kilo, jde silové lezení (a nebudeme si tu vyprávět, že na převisy přece stačí "jenom technika") do svalů. Něco za něco.
F.19:45:52 14.11.2017
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi