Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Oliva 9609
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142
20.Nešvera 3129

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230969 cest
Nové přelezy:
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Slabé pipinky09.11.2017
Ahojte Borci,
s kámoškama se chceme začít zlepšovat..prsty máme už silné dost (jako většina holek), ale když příjde převis a kroky do ramen tak si ani neškrtnem. Poraďte jak si máme my slabé bábovky pořídit silnejší ramena? Kliky, shyby..nebo něco
 Re: Slabé pipinky10.11.2017
Dost pomáhá skákání na uších. Ne, vážně, více shybuj.. Na hrazdě. Nadhmatem. Když tři jsou max, tak
  Re: Slabé pipinky10.11.2017
To, co je razeno vyse je divny trenink vytrvalosti. Zakladem pro navyseni maximalky (nejen v lezeni)
   Re: Slabé pipinky11.11.2017
Prave precizne delany shyby jsou nejlepsi zpusob jak si nekde neco urvat nebo natahnout. Tj kdyz jde
    Re: Slabé pipinky12.11.2017
Tak zalezi co pri danem (lezeckem) kontextu predstavis pod slovem "precizni", ze?
 Re: Slabé pipinky10.11.2017
Nechci nikoho výše urazit, ale shyby jsou dobrý spíš jen na machrování. Jistě, posilují se při tom r
  Re: Slabé pipinky12.11.2017
Asi to zalezi, treba zrovna vytrvalost se podle me (rekneme ze treba do 7c, ikdyz to jsou pro me vod
   Re: Slabé pipinky12.11.2017
Jo to co píšeš dává smysl, ale oba se shodnem na tom, že na lezení se v našich stupních (okolo 7a) n
    Re: Slabé pipinky12.11.2017
Pěkný, ale uvědomujete si chlapi, že netušíte co si holky myslí, že "leze většina holek",
     Re: Slabé pipinky12.11.2017
myslím, že i s tebou se shodnu. Nahoře jsem psal trošku obsáhleji: lézt, lézt a lézt a při lezení ne
 Re: Slabé pipinky10.11.2017
Na shyby bacha.
Zkus fyzioterapeuta nebo trenera v posilce.
Jinak treba googl...
 Re: Slabé pipinky10.11.2017
Doporučil bych začátečnický tréninkový program Paxiho Usobiagy - aplikace Zlagboard.
  Re: Slabé pipinky10.11.2017
Doporucil bych Rum. Hodně. A při pohodovém popíjení si na netu najít něco o treninku.....třebaaaa o
 Re: Slabé pipinky11.11.2017
Doporučuji jako pomoc při shybech využít odporovou gumu.
 Re: Slabé pipinky11.11.2017
Určitě bych se více než na shyby soustředil na celkové posílení středu těla. Takže jak už někdo psa
  Re: Slabé pipinky11.11.2017
Taky mi přijde, že 3 shyby na babu není málo a jestli jsou i prsty dobrý, tak asi chybí v převisech
 Re: Slabé pipinky11.11.2017
Chybí ti technika.
V převisech se musíš hejbat jinak než v kolmici.
Vytáčet se ...
 Re: Slabé pipinky11.11.2017
jestli tě nebaví viset na hrazdě nebo lámat prsty na campusu tak lez převisy, převisy a převisy. od
 Re: Slabé pipinky11.11.2017
Taky si už dlouho říkám, jestli se mám těmi shyby zabývat. Neudělám ani jeden, vylezu 6c. Že bych s
  Re: Slabé pipinky12.11.2017
Já bych měl být zticha, pač jsem na tom jen o trochu líp (7a-7a+ a to spíš v kolmáčích- v Kras), ale
  Re: Slabé pipinky12.11.2017
Kdysi jsem cetl prohlaseni Erica Horsta, ze vetsina zenskych lezkyn muze dosahnout vyrazneho a rychl
 Re: Slabé pipinky12.11.2017
jestli chceš dobře shybovat, shybuj. jestli chceš dobře kampusovat, kampusuj. jestli chceš dobře léz
  Re: Slabé pipinky14.11.2017
Lezeni previsu je hlavne trenink techniky a vytrvalosti. Tem ostatnim dulezitym vecem to moc neda. P
 Re: Slabé pipinky12.11.2017
Těžko radit konkrétně na nekonkrétní popis toho, jak na tom jste.
- jak dlouho lezete?
  Re: Slabé pipinky12.11.2017
Ještě k těm shybům (ale vlastně k čemukoli, co vám tu někdo poradí):
Poradit konkrétní cvik b
 Re: Slabé pipinky12.11.2017
Ahoj, tak když už tu radí každý, taky něco napíšu, ať je v tom pořádný guláš. Myslím, že by jste nic
  Re: Slabé pipinky12.11.2017
souhlas a palec nahoru
   Re: Slabé pipinky12.11.2017
Přidám vlastní zkušenost holky lezkyně. Vím přesně o čem mluvíte, nelezu nic zázračného, ale zároveň
    Re: Slabé pipinky13.11.2017
Taky mám se slabými rameny a čím vším ještě problém a jde to přiměřeně dobře trénovat na bouldrovce.
 Re: Slabé pipinky12.11.2017
Tak zařadil bych bouldrovku a lezení převisů a stropů po dobrých chytech klidně. Pokud jde o posílen
 Re: Slabé pipinky13.11.2017
zkus zařadit posilovnu aspon jednou týdně (přes zimu stačí). nějaký mrtvý tahy, dřepy, posílit ramen
  Re: Slabé pipinky13.11.2017
Posilovat na strojích funkčně je mnohem těžší než pouze vlastním tělem, protože stroje jsou dělaný n
   Re: Slabé pipinky14.11.2017
píšu tam něco o strojích? nauč se číst :)
    Re: Slabé pipinky14.11.2017
Ja ho chapu. Pravdepodobne zna posilovny z obrazku, pripadne byl v nejake pseudoposilovne a na zakla
     Re: Slabé pipinky14.11.2017
Právě nedostatečnou komplexnost nebo lépe funkčnost jsem "posilovnovým cvikům" vyčítal. Sh
 Re: Slabé pipinky13.11.2017
Jestli chcete lézt slušně převisy, je potřeba lézt převisy. Pro začátek třeba převislé hrany, kde lz
  Re: Slabé pipinky14.11.2017
No nevím zda zrovna anearobní vytrvalosti svalů paží a horní poloviny těla něco efektivně přidá 30 m
   Re: Slabé pipinky14.11.2017
Vyzkoušeno. Ty ruce jsou též věc somatotypu, ale pokud zrovna nemáš 50 kilo, jde silové lezení (a ne

 Topo Jerica + Chulilla09.11.2017
Ahoj, znáte prosím oblast ve Valencii Jerica (Xerica)? jedná se o jednu z oblastí poblíž Chulilly. Marně sháním na tuhle oblast průvodce. Nevím, jestli to není např. v topu z Chulilly - můžete mi prosím dát někdo nějaký tip? Na netu jsem toho našel celkem
 Re: Topo Jerica + Chulilla09.11.2017
hh, tak nic, už jsem to našel - jedná se o průvodce Roca Espana, Costa Blanca North, Sport Climbing

 Peru příští týden08.11.2017
Ahoj, neletí teď náhodou někdo taky do Peru na hory? 

 Levne 7a08.11.2017
Cau, poslednich par mesicu se venuju treningu a ikdyz to delam spis jen tak od oka, je videt nejake zlepseni. Rad bych konecne prelezl nejake 7a a hledam doporuceni na neco vhodneho treba v Jure nebo i v okoli Prahy, nemusi to byt zrovna nejlehci 7a sirok
 Re: Levne 7a08.11.2017
Přelez 6b a zvedni si to v deníku na 7a.
  Re: Levne 7a08.11.2017
Dobry napad ale mne nejde o body :D
  Re: Levne 7a08.11.2017
A urcite to muze byt zajimavejsi diskuze nez ta s Turkem.
 Re: Levne 7a08.11.2017
Zelená na Smichaci a fialová na Ruzyni. Ale spechej ať ti je nesundaj.
 Re: Levne 7a08.11.2017
Zelená na Smichaci a fialová na Ruzyni. Ale spechej ať ti je nesundaj.
 Re: Levne 7a08.11.2017
Ocel a Olovo (nebo jak se jmenuje ta varianta za 8) na Srbarne je tusim povazovana za vcelku schůdno
 Láce 7a08.11.2017
Roviště: Přepište Dějiny, Local Hero, Pán Větrů
Srbsko: Kamenná tvář
Jura: Hessisch Ro
  Re: Láce 7a08.11.2017
Ty jsi tak krutej az to boli... Kazdej tyhle cesty zna.
   Re: Láce 7a08.11.2017
HMM a?
    Re: Láce 7a08.11.2017
Kazdej vi, ze to jsou sakra tezky osmy
     Re: Láce 7a08.11.2017
A?
      Re: Láce 7a08.11.2017
když si vůl, tak B
     Re: Láce 7a10.11.2017
Local Hero je sakra tezka osma...? No, neprijde mi.
      Re: Láce 7a10.11.2017
Zalezi jak se na to divas, je tam trochu neprijemny cvakani s delsim padem na rovistove pomery, jina
       Re: Láce 7a10.11.2017
Delsi pad?
        Re: Láce 7a10.11.2017
jj, podlahu tam nedas, ale nahore se tezko cvaka nyt, tak se musi nadlezt driv nez se cvakne a kdyz
         Re: Láce 7a10.11.2017
Tak tohle misto jsem tam nepotkal... vzlastni.
 Re: Levne 7a08.11.2017
Harlinovi pohrobci jsou na Moravský kras velmi přijatelná osma... ale máš to trochu dál
  Re: Levne 7a09.11.2017
Ale zas je na poměry krasu velmi pěkně zajištěná a není ani moc oklouzaná. Pro začinajícího osmičkář
  Re: Levne 7a09.11.2017
Ale zas je na poměry krasu velmi pěkně zajištěná a není ani moc oklouzaná. Pro začinajícího osmičkář
 Re: Levne 7a09.11.2017
V Juře ani v okolí Prahy žádná 7a nenajdeš, v toho zřejmě pramení uštěpačné odpovědi.
Ale to
  Re: Levne 7a09.11.2017
"V Juře ani v okolí Prahy žádná 7a nenajdeš, v toho zřejmě pramení uštěpačné odpovědi."
   Re: Levne 7a09.11.2017
V Juře žádné 7a není. To je prostě fakt, s kterým nic neuděláš.
A až tam jednou pojedeš, tak
    Re: Levne 7a10.11.2017
Větší kravinu jsem už dlouho nečetl.
     Re: Levne 7a10.11.2017
Tak mi jedno 7a z Jury napiš.
      Re: Levne 7a10.11.2017
asi jsem debil, ale vůbec ti/tomu nerozumím. Asi je v tom nějaký rébus, nebo hluboká myšlenka, ale n
       Re: Levne 7a10.11.2017
Ja myslim, ze jde jen o to, ze ta myslenka je naopak velmi melka... Resp. prijde jako velmi hluboka
    Re: Levne 7a10.11.2017
tak to mi vysvetli, nejak jsem to nepochopil, ackoliv jsem v Jure dost casto
     Re: Levne 7a10.11.2017
Protože tam žádné nikdo nenatloukl a proto ho ani nikdo neuvedl v průvodci.
      Re: Levne 7a10.11.2017
fakt? Tak jsem asi lezl nekde jinde...
       Re: Levne 7a10.11.2017
7a / 8 . Fndim / Kurvafandim.
 Re: Levne 7a09.11.2017
v krase Anarchie, čína, black star, brazílie, atd atd
  Re: Levne 7a09.11.2017
hlavne do toho nezapomen brusle...
 Re: Levne 7a09.11.2017
Jestli chces levnou cestu dej si Lidu, sice to neni osmicka, ale vlastne skoro jo. :-D
  Re: Levne 7a09.11.2017
Na tyhle požadavky na cestu by mohla vyhovovat Bechyně.
 Re: Levne 7a09.11.2017
Na Rovišti Španělský lži nebo Woodoo, když si to dobře zkrokneš
Na Srbsku Michalova nebo Uncl
  Re: Levne 7a10.11.2017
Woodoo je docela ostry, hlavne pokud nema rad male listy. Ale asi ano, ale hlavne v zime. Pro me v t
  Re: Levne 7a10.11.2017
v porici... prasna 8
  Re: Levne 7a10.11.2017
Black jack na Srbsku...
   Re: Levne 7a10.11.2017
Nechce bouldrové problémy - na Black Jacku jsou hned 2 místa:
- překonání hrany prvního převí

 mapy.cz07.11.2017
mapy.cz po dohode s horosvazem pridali kopec lezeckych oblasti - napr. vezicky v Ostrove: https://mapy.cz/s/2blJj - malo by to byt aj v offline apk
 Re: mapy.cz07.11.2017
V aplikaci mapy.cz skály z horosvazu jsou, ale momentálně ne v offline režimu. Bohužel.
 Re: mapy.cz07.11.2017
Takže z čeho vedení Horosvazu (především Petr Jandík a Honza Bloudek) podezíralo Skalní oblasti (Zde
  Re: mapy.cz07.11.2017
nemyslím si že je apriori špatně provázání s nejlepším tuzemským mapovým serverem. je to poměrně sil
   Re: mapy.cz07.11.2017
Konečné znění smlouvy bylo věcí VV a právníků Seznamu a neznám ho, ale principem je bártr.
    Re: mapy.cz07.11.2017
Ano, potvrzuji. Dostali jsme za to sto samolepek s logem seznam.cz. Smlouvu ale take neznam, ta je o
   Re: mapy.cz07.11.2017
Bohužel ČHS automaticky nezveřejňuje své smlouvy, takže nevíme. Dohadovat se můžeme, analogicky je t
    Re: mapy.cz07.11.2017
Jako obvykle se Jakub Turek "záměrně mýlí". Důvodem ukončení spolupráce se Zdeňkem bylo od
     Re: mapy.cz07.11.2017
Máš pravdu, že roku 2013 jste si nechali od CVK formálně odhlasovat, aby se Horosvaz odtrhnul od Ska
      Re: mapy.cz08.11.2017
Tady ses mimo. Se strnadem CHS posral zasadni vec, a to, ze si neohlidal, ze data, ktera tam dobrovl
       Re: mapy.cz08.11.2017
Ale ona ta data u Strnada patřila ČHS... Taky je všechny odevzdal, když to po něm ČHS chtěl :-) Jiná
        Re: mapy.cz08.11.2017
OPět se Jakub Turek účelově mýlí. Zdeněk Strnad neodevzdal žádná data o údržbě skal, neodevzdat GPS
         Re: mapy.cz08.11.2017
V tomhle si ale imho muzete podat se Strnadem ruce, ne?
          Re: mapy.cz08.11.2017
Myslím, že ne. Je tu řada rozdílů. Jen taková perlička: Strnad chtěl po hasičích miliony za svůj IZS
           Re: mapy.cz08.11.2017
Licence je stejna. Takze myslim, ze ano.
            Re: mapy.cz09.11.2017
Taková babišovská diskuse.
Turek se zeptá jak je to s licencí a Jandík mu odepíše, že lže. <
             Re: mapy.cz09.11.2017
Tak jeste mohl po vzoru dalsiho exota "odpovedet": "To vubec neni pravda. Tak to jste
              Re: mapy.cz10.11.2017
S tou licencí ČHS to asi nebude tak jednoduché, jak Petr Jandík tady předhazuje, a také smlouva se S
               Re: mapy.cz10.11.2017
Tak to se dalo vytusit z "odpovedi" Petra Jandika na tu licenci, ze konkretne o ni nechce
                Re: mapy.cz10.11.2017
No právě. Ale oficiální odpověď ČHS bych přece jenom očekával. Ona ta licence má totiž sílu normální
                 Re: mapy.cz10.11.2017
Ozvala se mailem paní Valentová ze sekretariátu ČHS, že prý odpoví během příštího týdne. Netušil jse
                  Re: mapy.cz10.11.2017
Tak nejdriv se musi poladit stanoviska. To chce cas.
           Re: mapy.cz08.11.2017
Petře, nikomu nenadávám! Dokonce ani Českému horolezeckému svazu, prosím.
         Re: mapy.cz08.11.2017
1) No když jste ho o ně tehdy nepožádali a ani na výslovné upozornění je nechtěli... Tak to je pak t
          Re: mapy.cz08.11.2017
Zase lež. Bloudek o ně žádal, ale nebylo vyhověno. Ostatně nevím proč Strnad stále zadržuje data o ú
           Re: mapy.cz08.11.2017
Ta licence by me take zajimala. Ale chapu, ze prozradit ji asi mene atraktivni nez vykrikovat, ze ne
           Re: mapy.cz08.11.2017
Jak zadržuje data? To je někde krade? Vždyť už VV ČHS přece dávno řekl, že vše už je vyřešeno a obě
     Re: mapy.cz07.11.2017
Teda pamet je zradna, o tom zadna... Ale takhle jednoduche to teda nebylo. Rozhodne vase doprovodna
      Re: mapy.cz08.11.2017
vono to bylo možná ještě výrazně jednodušší. z mého pohledu je to asi takto: voni ti pánové odvedli
       Re: mapy.cz08.11.2017
Myslis, ze by byl rev? SO mely pred tim nez zacala ta nechutna pretahovana docela podporu. Skoro si
        Re: mapy.cz08.11.2017
Tehdy ještě málokdo ve vedení ČHS měl představu, jak je to cenná věc a jak je to důležité pro členst
  Re: mapy.cz07.11.2017
Anketa čtenářů o tom, kolik procent pravdy má Jakub Turek ve svých tvrzeních o ČHS (
   Re: mapy.cz07.11.2017
Překlep, 100% pravdu.
    Re: mapy.cz07.11.2017
O pravdě se hlasovalo za komunismu. Jinak nemá verifikace s veřejným míněním, zvláště na jednom webí
     Re: mapy.cz07.11.2017
Nejpřesnější způsob verifikace hodnoty libovolné fyzikální veličiny je nechat o té hodnotě hlasovat
      Re: mapy.cz07.11.2017
Ne sorráč, asi by mi vlastně mělo vadit, že horosvaz bude mít z práce dobrovolníků traffic díky link
       Re: mapy.cz07.11.2017
Špatné na celé věci je to, že se mění pravidla za pochodu neboli se přechází z jedné licence na druh
      Re: mapy.cz07.11.2017
Skoda, ze se tedy neslo touto cestou rovnou za Stranada, ze? Tehdy tato cesta byla jeden ze strasaku
    Re: mapy.cz07.11.2017
A pouhych 15% si mysli, ze ma pravdu na 0%!

Btw. mate to nejak osetrene proti robotum
     Re: mapy.cz07.11.2017
Aniž bych Petra nějak podezříval, ale je to ještě jednodušší - téměř všechny weby mají jednu z funkč
      Re: mapy.cz07.11.2017
Takhle jsem teď na místě vytvořil anketu u nás:

goo.gl/EBKioX

Čísla j
      Re: mapy.cz07.11.2017
Robot projizdi odkaz za odkazem pri budovani indexu. Tim muze "odkliknout" i kazdy hlas v
   Re: mapy.cz07.11.2017
No to si tu skalu 0 - 100% Petre spatne diskretizoval. Chtelo to rozdelit po jednom procentu. Pak by
   Anketa Turek08.11.2017
Krásný příklad manipulace s anketou. Když už, tak by bylo dobré napsat komplet výsledky. Nejvíc % zí
    Re: Anketa Turek08.11.2017
Souhlasim. Ta interpretace Petra Jandika, resp. ten doprovodny text ("pouhych 17%") me nah
 Re: mapy.cz08.11.2017
Čím čertu dobře, peklem se ti odmění. To že jsou skály na mapy.cz je dobře, ať už pro nás, tak třeba
  Re: mapy.cz08.11.2017
Lezení je sport jako třeba fotbal, ten má v mapách také vyznačené stadiony...
   Re: mapy.cz08.11.2017
Ty stadiony se většinou snáze najdou i bez mapy :-) .
  Re: mapy.cz08.11.2017
Skoda, ze jste netrpeli takovym preziravym nadhledem i za Strnada, mohlo se usetrit spoustu rozporu,
 Re: mapy.cz08.11.2017
Do databáze jsem přispíval, a stále se příležitostně přispívat snažím. Jak to bylo historicky se SO,
  Re: mapy.cz08.11.2017
Od zveřejnění spolupráce se seznam.cz mi chodí asi tak třikrát týdně mail se zpřesněním souřadnic, n
   Re: mapy.cz08.11.2017
Díky za objasnění. Pokud jde o vzájemnou spolupráci, a "terénní jednotky" seznamu s tím ta
    Re: mapy.cz08.11.2017
Takže vlastně je všechno v pořádku, že jo?

A v smutném tichu jedou dál a dál
m
     Re: mapy.cz08.11.2017
Nevidím nic špatného na vzájemné loajalitě. Nic to ovšem nemění na tom, že ta smlouva by mi stejně z
   Re: mapy.cz08.11.2017
A red jeste o odpoved, prosim! Take by mel zajimala. Pro jednoduchost repost dotazu:
"Za
 Re: mapy.cz08.11.2017
stačí napsat na mapách.cz do vyhledávače "lezecký teren"

 Tsunami Down Jacket Ocun05.11.2017
Jsem jeden z těch, co dopady Tsunami v Thajsku poznali a za pár týdnů je opět uvidí. Krabi nabízí jednu z nejlepších lezeckých oblastí v Asii a dopady Tsunami z 2004 jsou na místě znát i dnes. O to víc mně přijde pohoršující, když si lezecká značka pojmen
 Re: Tsunami Down Jacket Ocun05.11.2017
A co takhle lyže Atomic, to je teprve síla..
  Re: Tsunami Down Jacket Ocun05.11.2017
ETA
   Prasata to jsou05.11.2017
Nebo ty letadla Hurricane, to je taky cunarna. Co?... I kdyz ty vlastne taky zabijely... No to je cu
    Re: Prasata to jsou06.11.2017
Řekl bych že černý bez už to má taky nahnutý
     Re: Prasata to jsou06.11.2017
...a co teprve cikánská pečeně. Ta už se na jídelní lístek snad ani psát nesmí.
      Re: Prasata to jsou06.11.2017
Nebo nazvat lezečky Ozone. Za pár měsíců roztomilý dvojsmysl :-D
       Re: Prasata to jsou06.11.2017
A 5.10. šly ještě dál. Možná proto se už VX nevyrábějí :-D :-D
  Re: Tsunami Down Jacket Ocun05.11.2017
No Ocun je fakt zkazena firma. Klidne se pojmenuje po jedovate rostline (Ocun jesenni), ktera ma na
 Re: Tsunami Down Jacket Ocun06.11.2017
Maestrale je valecna lod italsky armady (scarpa maestrale). Raptor, to taky neni zrovna vykvet ctnos
 Re: Tsunami Down Jacket Ocun06.11.2017
Souprava pražského metra = "černá huba" viz. kampaň pražského dopravního podniku.
<
 Re: Tsunami Down Jacket Ocun06.11.2017
Péřovka Tsunami je pojmenovaná po cestě Tsunami Xb v Teplických skalách. Ta, pokud je mi známo, ješt
  Re: Tsunami Down Jacket Ocun06.11.2017
Jak by se asi prodávala Klekání Down Jacket?
  Re: Tsunami Down Jacket Ocun06.11.2017
to je samozřejmě podnětná myšlenka (a nikoli nova) přejmenovávat místa a věci, která jsou pojmenova
   Re: Tsunami Down Jacket Ocun06.11.2017
a abych nezapomněl: chudinky děti, odnesla je Klekánice (nebo polednice?) a mají z toho traumata. př
 Re: Tsunami Down Jacket Ocun06.11.2017
Hyperkorektnost !!! mor dnešní doby
 Re: Tsunami Down Jacket Ocun06.11.2017
doporučuju se řídit tímto:

 Re: Tsunami Down Jacket Ocun06.11.2017
Eště větší prasárna je ten Down - zjevně narážka na ten syndrom.
  Re: Tsunami Down Jacket Ocun06.11.2017
Ještě horší mi přijde ten Odsún.

 Petr Štěpán 04.11.2017
Děkuji Petrovi Štepánovi,aď odčiní vděk, všech nás co nás Petr naučil lézt .Děkuju ti za vše.  Martine jen okrajově tě informuju , že od Zbynka Holy/hudy sport/ ze žlebu jsem se dověděl že Petr
Štěpán tragicky zahynul, jen , napiš jen nekrolog

 Petr Štěpán 04.11.2017
Děkuji Petrovi Štepánovi,aď odčiní vděk, všech nás co nás Petr naučil lézt .Děkuju ti za vše.  Martine jen okrajově tě informuju , že od Zbynka Holy/hudy sport/ ze žlebu jsem se dověděl že Petr
Štěpán tragicky zahynul, jen , napiš jen nekrolog

 Turecko lezení?03.11.2017
Zdar!
Někdo kdo byl v poslední době lízt v Turecku (Antalye)? Všechno "při starým"? Popřípadě nějaký tipy a rady? dík!

 Nová převratná lana Lanex.03.11.2017
Zatím trošku zákulisní, ale víceméně již jistá informace. Od příštího roku jde v Lanexu do výroby naprostá bomba mezi lany, typ Zed- Neek. Lano není sice úplně příjemné na manipulaci, ale zato je stoprocentně bezpečné. Bude se totiž vyrábět ze zedníků, a
 Re: Nová převratná lana Lanex.03.11.2017
Ha ha ha
  Re: Nová převratná lana Lanex.03.11.2017
Dobrý, a co protinasákavá úprava? Pochybuju že budou schopni něco takového vymyslet...to by byla tep
   Re: Nová převratná lana Lanex.03.11.2017
Naopak bude velmi nasákavé, zvlášť co se piva týče.
 Re: Nová převratná lana Lanex.03.11.2017
Ked uz sme pri tom, lanex nejake novinky naozaj chysta. V novom roku by to mali byt lana ktore maju

1   ...   202   203   204   205   206   207   208   209   210   211   212   213   214   215   216   217   218   219   220   221   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Slabé pipinky
Ahojte Borci,
s kámoškama se chceme začít zlepšovat..prsty máme už silné dost (jako většina holek), ale když příjde převis a kroky do ramen tak si ani neškrtnem. Poraďte jak si máme my slabé bábovky pořídit silnejší ramena? Kliky, shyby..nebo něco efektivnějšího? Shybů teda moc neuděláme, tak 3:D
Eva18:18:50 09.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
Dost pomáhá skákání na uších. Ne, vážně, více shybuj.. Na hrazdě. Nadhmatem. Když tři jsou max, tak zkus udělat 1 nebo lépe 2. A po minutové pauze další. 20x-30x po sobě. Zkus je dělat "správně"-google. Bude to pak chtít aspoň dva dny rest, nebo aspoň neshybovat. Dvakrát za týden bude stačit. Poté to chce určitě nějaké kompenzační cvičení kvůli zánětům loktů - basic jsou "správné" kliky ale i další. Enjoy
jppp08:55:23 10.11.2017
odpovědět 
  Re: Slabé pipinky
To, co je razeno vyse je divny trenink vytrvalosti. Zakladem pro navyseni maximalky (nejen v lezeni) neni delat mene nez maximum moznych opakovani.. Zakladem je jet na doraz a zatez volit tak, aby doslo k selhani kolem 1 - 8 opakovani (dle velikosti svalove skupiny). Tedy naopak, mate-li jako max 3, zkus vyrvat 4 s tim, ze posledni ti nekdo (muze to byt i opreni nohou o terraband) trochu pomuze nahoru a dolu si to budes brzdit sama. Shyby delej pomalu, precizne (zadny pomahani si dynamikou). Dej 4 - 6 serii, mezi nimi 2 - 3 min pauzu. K tomu pridej dalsi cvik na zada. Dalsi seanci bys mela jet v superkompenzaci, coz kdyz budes mit na zada takto tvrdych 10 serii ruznych cviku muze byt tak za 4 - 7 dnu. Jen davejte bacha, shyby jsou docela nebezpecny a muzes si hodne veci zkurvit.
10:37:12 10.11.2017
odpovědět 
   Re: Slabé pipinky
Prave precizne delany shyby jsou nejlepsi zpusob jak si nekde neco urvat nebo natahnout. Tj kdyz jdes az do uplnyho natazeni a vyveseni tak pri tahu nahoru pacis klouby blizko mrtvyho bodu.
takze ... shyby klidne, ale s rozumem, sledovat co na to rekne vlastni telo, a prilis neposlouchat gymnasty a telocvikare.
Jinak .. silu potrebnou na lezeni v previsech (a vubec souvisejici motoriku, tj jak se tam srovnat aby to clovek nemusel rvat silou vola) nejlepe naucit co nejvernejsi simulaci lezeni, tj doma kus preklizky do mirnyho previsu, velky chyty, a veset se na to a ladit polohy. Vypada to smesne ale funguje to.
A .. Babovky, nenechte si narust kladivarsky ramena, kdo se na to pak ma koukat ;-)
TOA18:35:49 11.11.2017
odpovědět 
    Re: Slabé pipinky
Tak zalezi co pri danem (lezeckem) kontextu predstavis pod slovem "precizni", ze?
11:48:46 12.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
Nechci nikoho výše urazit, ale shyby jsou dobrý spíš jen na machrování. Jistě, posilují se při tom ruce ale dost izolovaně a nefunkčně (tzn. nepoužívá se při něm tělo tak, jak ho používám při lezení). Mnohem lepší jsou komplexní kocepty stylu TRX, Pilates, nebo třeba méně známé ACT (ve smyslu funkčnější-zapojuje se celé tělo), lepší (ve smyslu specifičtější pro lezení) je ručkování po širokém žebříku (pokud se leze i s nohama, dá se docela dobře trénovat i technika těžiště atd.) či šplh po laně. A úplně nejlepší je trénovat lezení lezením ať už boulderingem či s lanem (je nutno ovšem doopravdy lézt a ne kecat). Né nadarmo se říká že do 7c se člověk nejjednodušeji dostane lezením, a pokud chce trénovat, tak je lepší cvičit kompenzační cvičení.
19:09:29 10.11.2017
odpovědět 
  Re: Slabé pipinky
Asi to zalezi, treba zrovna vytrvalost se podle me (rekneme ze treba do 7c, ikdyz to jsou pro me vody nezname) da dobre natrenovat lezenim. Ale ja jsem se treba docela zasekl na 6b a dostat se na 7a relativne rychle pomohl jednak trening "body core" bez jakehokoliv stroje, proste sam a pak jeste s kruhy a pak staticke visy na beastmakerovi. Jo a jeste je mozna dobry zminit, ze je velky rozdil mezi "endurance" a "power endurance" a cetl jsem ze i kdyz si lidi mysli ze jim chybi endurance, tak je to vetsinou spis power endurance. Endurance se da asi natrenovat lezenim na umelce treba 3 cesty za sebou bez prestavky. Power endurance spis na bouldru podobnym zpusobem. Klidne podobne. Vybrat si tri bouldery stupen pod tvym maximem a bez prestavky je vsechny prelezt, pockat 2 minuty a pak znovu, nebo traba dalsi tri. Tohle vsechno jsem nekde cetl, ale dava mi to smysl. Vem si dve cesty ve stejnem gradu. Prvni ve stylu, kde lezes na pohodu, pak jsou 3-4 kroky tezke, pak je odpocinek a zklepes a pak zase par tezkych kroku. To je power endurance. Pokud v tech odpocinkovych mistech nejsi schopnej sklepat tak ti chybi prave to. Druha cesta je dlouha, kolma nebo mirne previsle a extra vyrovnana. Vsadil bych se, ze pokud nekde holky selhavaj, tak v tom prvnim pripade. Pokud v tom druhem, tak natrenovat to je to nejjednoduzsi co jde, proste lezt na umelce. Pokud to prvni, hodi se nejaky spec. trening treba na tech boulderech. A podle me i visy na beastmakerovi. Protoze to ze mas silne prsty jeste neznamena ze mas power endurance. Aneb mozna na beastmakerovi udrzis tu nejmensi jebku na 5 sekund a pak jsi pul hodky v prdeli. Ale neudrzis tu stredne velkou listu po 5 serii o 10ti sekundach s 10ti sekundama odpocinkem mezi nimi...
Radek11:27:26 12.11.2017
odpovědět 
   Re: Slabé pipinky
Jo to co píšeš dává smysl, ale oba se shodnem na tom, že na lezení se v našich stupních (okolo 7a) nejlépe trénuje lezením a to ať už na laně nebo boulderingem. Ono ostatně většina našich stěn mají výšku dvou boulderů nad sebou XD. Nějaké přidání visů (třeba 3x týdně 10 min.) určitě taky pomůže...
Mimochodem: mě osobně posunulo ze 6b na 7a nacvičování cest v Krase s lidma, kteří na mě koukali a říkali mi co dělám špatně.
13:10:51 12.11.2017
odpovědět 
    Re: Slabé pipinky
Pěkný, ale uvědomujete si chlapi, že netušíte co si holky myslí, že "leze většina holek", takže možná lezou po čtvrt roce dřiny šestmínusky, mají skoliózu, vadný držení těla, zkrácený svaly, blbou lezeckou techniku...a vy jim tady radíte lezecky specifickej program?

Holky: jestli lezete sedmičky v kolmáči bez odsedu, tak vám kluci radí dobře, ale jinak platí zhruba to co jsem psal níž.
T.14:42:52 12.11.2017
odpovědět 
     Re: Slabé pipinky
myslím, že i s tebou se shodnu. Nahoře jsem psal trošku obsáhleji: lézt, lézt a lézt a při lezení nekecat, ale lézt. K tomu přidat nespecifické posilování kóru jako např. TRX, Pilates, ACT (který je na rozdíl od ostatních metod celkem dost srozumitelný a dá se cvičit téměř bez zaučení). Až pak, pokud se začnu pomalu blížit k 7c začít lehce se specifickým tréningem
18:36:43 12.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
Na shyby bacha.
Zkus fyzioterapeuta nebo trenera v posilce.
Jinak treba googl...
https://goo.gl/cwmW1W
20:05:14 10.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
Doporučil bych začátečnický tréninkový program Paxiho Usobiagy - aplikace Zlagboard.
22:14:50 10.11.2017
odpovědět 
  Re: Slabé pipinky
Doporucil bych Rum. Hodně. A při pohodovém popíjení si na netu najít něco o treninku.....třebaaaa o max power od obecně známých....lezců trenérů.
22:59:37 10.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
Doporučuji jako pomoc při shybech využít odporovou gumu.
Kubajz06:50:59 11.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
Určitě bych se více než na shyby soustředil na celkové posílení středu těla. Takže jak už někdo psal TRX, pilates apod. A pak také na správnou techniku. Pak najednou zjistíš, že ta hrubá síla vlastně ani není zas tak potřeba.
Mga10:21:12 11.11.2017
odpovědět 
  Re: Slabé pipinky
Taky mi přijde, že 3 shyby na babu není málo a jestli jsou i prsty dobrý, tak asi chybí v převisech hlavně zpevnění trupu. Dělá to zázraky, vidím to na kámošovi, co na lezení trénuje jógou :-).
o..11:00:34 11.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
Chybí ti technika.
V převisech se musíš hejbat jinak než v kolmici.
Vytáčet se ...
A.16:12:26 11.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
jestli tě nebaví viset na hrazdě nebo lámat prsty na campusu tak lez převisy, převisy a převisy. od nejlehčích cest co najdeš. 5ka v převise je jiná než 5 v kolmici. za pár měsíců získáš vytrvalost a půjde to. občas zajdi na bouldr, zase lez v převise, nad hranicí svých možností, klidně jen 3-4 kroky. takhle budeš silnější do sportovek a těží krok tě tak nepřekvapí a nevyšťaví.
19:24:55 11.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
Taky si už dlouho říkám, jestli se mám těmi shyby zabývat. Neudělám ani jeden, vylezu 6c. Že bych s tím počkala až do toho 7c? :-D
Taky_jedna_babovka23:57:03 11.11.2017
odpovědět 
  Re: Slabé pipinky
Já bych měl být zticha, pač jsem na tom jen o trochu líp (7a-7a+ a to spíš v kolmáčích- v Kras), ale ve tvé obtížnosti už by se asi větší síla hodila (třeba tak na pět shybů?). Nicméně i tak můžeš brát shyby jen jako ukazatel, jak jsi natrénovala a trénovat třeba na tom TRX, který je zdravější a funkčnější. Tak to dělám já. Shyby beru fakt jenom jako ověření, jak na tom vlastně aktuálně jsem.
08:54:43 12.11.2017
odpovědět 
  Re: Slabé pipinky
Kdysi jsem cetl prohlaseni Erica Horsta, ze vetsina zenskych lezkyn muze dosahnout vyrazneho a rychleho zlepseni, pokud by se systematicky zamerila na rozvoj sily. Lezeni je jeden z tech sportu, kde se vyplati rozvijet svoje slabe stranky namisto vybrusovani stranek silnych.
11:53:00 12.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
jestli chceš dobře shybovat, shybuj. jestli chceš dobře kampusovat, kampusuj. jestli chceš dobře lézt převisy, lez převisy. shyby, občas, s mírou. jinak jsou ničemu. leda by si chtěla překonat Kareše
14:11:53 12.11.2017
odpovědět 
  Re: Slabé pipinky
Lezeni previsu je hlavne trenink techniky a vytrvalosti. Tem ostatnim dulezitym vecem to moc neda. Pokud tim teda treba nemyslis, ze by v previsu jela jeden izolovany krok v x seriich po n opakovanich.
14:50:25 14.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
Těžko radit konkrétně na nekonkrétní popis toho, jak na tom jste.
- jak dlouho lezete?
- jak často?
- kde a jakou obtížnost?
- už jste někdy boulderovaly?
- učil vás už někdo nebo jste samoučky?
- a hlavně: co děláte kromě lezení za pohyb?

Myslim že hlasů o tom, že shyby pro vás nebudou úplně to pravý a klíčový, už tady zaznělo dost a já se k nim přidávám. Rotátory ramen už si zkurvilo amatérským přístupem dost lezců. Pokud vám shyby poradí zkušenej trenér potom, co vás uvidí, tak klidně, ale jinak...

Co se lezení týče: chcete se zlepšit v převisech? Lezte převisy. Co nejlehčí převisy na nějaký boulderovce by měly být ideální. Bez někoho, kdo vám na místě vysvětlí, ukáže a opraví techniku, to bude zdlouhavější cesta...ale jestli se umíte usmát na nějakýho lezce, tak si poradíte.

Vedle toho bych vám doporučil nějakej ověřenej program na vypracování obecný kondice. Kdybyste měly zájem, napište sem, něco vám doporučim.
T.14:29:15 12.11.2017
odpovědět 
  Re: Slabé pipinky
Ještě k těm shybům (ale vlastně k čemukoli, co vám tu někdo poradí):
Poradit konkrétní cvik bez toho, že by dotyčný viděl, jak kvalitně (nebo taky blbě) ten cvik provádíte, vždycky nese riziko.
Dobrá rada obsahuje odkaz na instrukce, jak dělat cvik správně a neublížit si.
T.14:53:33 12.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
Ahoj, tak když už tu radí každý, taky něco napíšu, ať je v tom pořádný guláš. Myslím, že by jste nic specifického trénovat neměli. Podle toho, že se tu na to ptáte, lezete asi prd a jen si tím něco přivodíte. Takže, pokud nemáte problém v technice, lezte, lezte a lezte. Třeba lano/boulder 2/1, do toho cviky na zpevnění středu těla. Myslím, že spíš, než drtit nějaké shyby, visy atd je důležitější, aby jste to lezení dělali opravdu na 100%. Takové to odsedávání při každém natečení bez pádu jest o ničem.
glum15:14:37 12.11.2017
odpovědět 
  Re: Slabé pipinky
souhlas a palec nahoru
T.18:39:34 12.11.2017
odpovědět 
   Re: Slabé pipinky
Přidám vlastní zkušenost holky lezkyně. Vím přesně o čem mluvíte, nelezu nic zázračného, ale zároveň nejsem začátečník. Technika v mém případě dost dobrá, prsty silné, tělo průměrně. Ve spoustě boulderů se cítím dobře, ale když příjde krok čistě do ramena, nemám vůbec z čeho brát. Zkoušela jsem dělat shyby - udělám jich deset v jedné sérii (maximálka), kolem 40-50 v osmi seriích, celková síla je sice lepší, ale můj problém v krocích "do ramen" to nevyřešilo vůbec.
Momentálně nemám čas na nějaký specifický trénink, ale řekla bych, že na ramena je třeba nějaký jiný cvik. Cvičit mně moc nebaví, takže radši tak přirozeně plním heslo "uč se lezení lezením", ale cítím, že na ramena pro holky by nějaký jiný separátní cvik byl dobrý. Zároveň je ale určitě pravda, že bez "jádra" v převise to moc nejde a že někdy limitují i partie do kterých by to člověk neřekl. Mně totiž nejvíce u lezení vadí slabé nohy...
Katka23:02:07 12.11.2017
odpovědět 
    Re: Slabé pipinky
Taky mám se slabými rameny a čím vším ještě problém a jde to přiměřeně dobře trénovat na bouldrovce..najdu si chyt..větší menší, lištu, backhand...a nohu hodně stranou..na obě strany samozřejmě...a zkouším dosáhnout buď vysoko nad sebe nebo do strany...případně buď špičku nohy nebo patu..:-))
tom13:21:39 13.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
Tak zařadil bych bouldrovku a lezení převisů a stropů po dobrých chytech klidně. Pokud jde o posílení, tak na hrazdě, bradlech a kruzích(!!) se dají ramena cvičit do alelujá, jen to chce chytit za správný konec, na kruzích už třeba jen vzpor, hrazda můžou být různé varianty visů a třeba aktivace svalů kolem lopatek inspirace http://tinyurl.com/y6vc2dbs skvělá je stojka, i když je to jiná zátěž... Ale určitě to chce vše postupně a správně, ať nenaděláte víc škody, než užitku ;) Držim palce!
m.23:32:57 12.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
zkus zařadit posilovnu aspon jednou týdně (přes zimu stačí). nějaký mrtvý tahy, dřepy, posílit ramena s jednoručkama, co nejkomplexněji. nezapomenout na břicho...střídej cviky na danou partii, necvič pořád to samý dokola, at mají svaly stres
12:54:48 13.11.2017
odpovědět 
  Re: Slabé pipinky
Posilovat na strojích funkčně je mnohem těžší než pouze vlastním tělem, protože stroje jsou dělaný na posilování jednotlivých svalů, né těla jako celku. Jedinou výjimku kterou znám je TRX ale otázka jestli to je stroj...
19:52:09 13.11.2017
odpovědět 
   Re: Slabé pipinky
píšu tam něco o strojích? nauč se číst :)
11:55:02 14.11.2017
odpovědět 
    Re: Slabé pipinky
Ja ho chapu. Pravdepodobne zna posilovny z obrazku, pripadne byl v nejake pseudoposilovne a na zaklade toho si nejspis udelal nazor, ze cviceni v posilovne je hlavne o strojich. Ma to tak hodne lidi.

S tim, co jsi napsal souhlas. Je zajimave, kolik lezcu, i tech, kteri to mysli vazne, se vyhyba treninku jinemu nez samotne lezeni. Zatimco ve vsech ostatnich sportech se lidi snazi o dost komplexni trenink, lezci se vse snazi redukovat na lezeni, pripadne kampus, sem tam beh.
14:39:50 14.11.2017
odpovědět 
     Re: Slabé pipinky
Právě nedostatečnou komplexnost nebo lépe funkčnost jsem "posilovnovým cvikům" vyčítal. Shyby, mrtvý tah, dřepy... Všechno todle jsou jenom cviky stylu nahoru dolů, který se životem sportovce nemají nic společného. Fyzioterapie todle překonala asi tak před 40-ti lety. Dnes frčí metody založené na motor control exercise, cvičení ve vývojových polohách (Kolářovo DNS nebo podle mě pro sportovce vhodnější ACT), a cvičení v diagonálách jako třeba PNF. I dřepy nebo shyby jdou dělat dobře ale je to mnohem těžší. V tomhle ohledu je trochu sporný i TRX, pokud nejsi extrémně pohybově nadaný, tak taky většinou nechápeš úplně přesně co se po tobě chce.
21:12:13 14.11.2017
odpovědět 
 Re: Slabé pipinky
Jestli chcete lézt slušně převisy, je potřeba lézt převisy. Pro začátek třeba převislé hrany, kde lze hákovat nohy a odlehčit rukám, tam bývají postaveny ty nejlehčí převislé cesty. Vytrvalosti pomůže přidat běhání (klidně půl hodiny 2* týdně). Ale pozor, samotné zintenzivnění lezení převisů (bez dalšího tréninku) na umělé stěně má bezvadné následky - sice se automaticky navýší maximální počet shybů, dalším bonusem je ale růst objemu rukou, záda jak od chlapa, sexy mozoly na dlaních a vyřazení špagetových triček ze šatníku.
F.19:46:03 13.11.2017
odpovědět 
  Re: Slabé pipinky
No nevím zda zrovna anearobní vytrvalosti svalů paží a horní poloviny těla něco efektivně přidá 30 minut běhu..
A nějakého velkého růstu při lezení převisů bych se tedy taky nebál.
14:44:33 14.11.2017
odpovědět 
   Re: Slabé pipinky
Vyzkoušeno. Ty ruce jsou též věc somatotypu, ale pokud zrovna nemáš 50 kilo, jde silové lezení (a nebudeme si tu vyprávět, že na převisy přece stačí "jenom technika") do svalů. Něco za něco.
F.19:45:52 14.11.2017
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1150 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1265 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1454 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1419 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi