Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
23.Fajkoš 10389
24.Svoboda 10371
25.Melen 10357
Bouldry:
23.Chejn 9928
24.Klapal 9853
25.Horáček 9828
Hory:
9.Nešťák 5095
10.Veselá 4592
11.Hess 4095

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230741 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 ferrata Děčín16.11.2017
Nevíte někdo prosím jestli je možné jít na Pastýřskou stěnu v Děčíně i v listopadu? Dostala se ke mně informace, že je otevřená jen od dubna do října.

 Krupky a trening15.11.2017
Tak jsem si precetl, ze bych mel po treningu sporadat 20g bilkoviny, aby mi pak poradne rostl bicak a trening se dobre zuzitkoval. Tak si tu sedim s maxi balenim Canto arasidovych krupek, ctu o trenovani a co nevidim. To baleni obsahuje skoro 30g bilkovin
 what a surprise15.11.2017
arašídy = podzemnice olejná = luštěnina = spousta bílkovin

nic to nemění na tom, že c
 Re: Krupky a trening15.11.2017
Spektrum aminokyselin v tom je bidny resp. neni ani zdaleka uplny. A navic s tim prijmes hromady sra
 Re: Krupky a trening15.11.2017
když si k tomu dáš ještě 200g hovězího, tak to bude ok
 Re: Krupky a trening16.11.2017
Tuk a vlaknina zpomaluji vstrebavani zivin, proto se po treninku nemaji jist. Nekdo pije po treninku
  Re: Krupky a trening16.11.2017
trochu si protiřečíš. nejdřív píšeš nejíst tuk a vlákninu, potom píšeš, najíst se do 2 hodin... žeru
   Re: Krupky a trening16.11.2017
Myslim, ze si moc neprotireci. Ani to jidlo nijak nespecifikuje, tak je asi na tve predstave co si p
   Re: Krupky a trening16.11.2017
Ano, po tréninku je krev ve svalech a trávení nejede, proto se dává např BCAA a pak rychlý protein,
    Re: Krupky a trening17.11.2017
Rekl bych, ze momentalne se razi smer, ze dlouhodobejsi nocni proteiny (micelarni kasein, ne kaseina
     Re: Krupky a trening17.11.2017
Jo, názory se různí. Osobně jsem micelární kasein zkusil taky, nějaké zřetelné výhody jsem nepociťov
      Re: Krupky a trening18.11.2017
Jasny. Jsou nejaka obecna pravidla, ale je nutne je vzdy uzpusobovat individualne a premyslet, proc
       Re: Krupky a trening20.11.2017
Hydrolyzovanej kasein jsem slyšel přiznávám prvně, ale už jsem dohledal -zajímavé. Docela by mě zají
        Re: Krupky a trening20.11.2017
vynechávat sacharidy,jakožto základní palivo?...
         Re: Krupky a trening20.11.2017
Mluvím teď o nějaké formě sacharidu hned po tréninku. Jinak jím +- normálně (snažím se rozumně), tak
          Re: Krupky a trening21.11.2017
jaký problém s fruktozou a vlákninou? z vlastní zkušenosti můžu žrát po tréninku co chci (rozumě, ne
          Re: Krupky a trening21.11.2017
Tyvogo tohle je hrozná platforma pro takovou debatu s těma odpověďma:) No IMHO sacharidy po tréninku
  Re: Krupky a trening16.11.2017
Jist bezprostredne po treninku se udajne nema, dokud se telo zabyva prokrvenejma svalama, nechce se
   Re: Jidelnicek lezce16.11.2017
Cau, tak by me zajimalo jestli se da nekde najit idealni jidelnicek pro lezce. Co na snidani, co na
    Re: Jidelnicek lezce16.11.2017
Ja jsem se dost naucila ve fb skupince fitness motivation. Trochu to tam prehanej, vsichni resej mak
    Re: Jidelnicek lezce16.11.2017
Pravi lezci se stravuji jen vesmirnou pranou. Tu muzes rano, v poledne, vecer, ale i v noci a klidne
     Re: Jidelnicek lezce16.11.2017
Největší prásky jsem přelezl po dvou točených a jednom kafi a cigáru na Koupáku nalačno hned po ránu
   Re: Krupky a trening16.11.2017
Respektive nasel jsem neco jako tohle, ale neni to primo pro lezce, ale pro "highschool atleta&
    Re: Krupky a trening16.11.2017
musíš googlit chytřeji. Třeba tohle:
 Výlet na Krétu15.11.2017
Ahoj, jedeme příští týden  lézt na Krétu spolu s Hůlkou a pokud by se tam někdo v tu dobu vyskytoval nebo se chtěl přidat, tak je vítán. Chceme objekt  pár zavedených oblastí jako je Agiofarago  nebo Tersanas cave a pak máme plány na východ
 Re: Výlet na Krétu15.11.2017
To jako s tim zpevakem? Bude tam zpivat? Co leze? Bere s sebou i statni vyznamenani?

 Výlet na Krétu15.11.2017
Ahoj, jedeme příští týden  lézt na Krétu spolu s Hůlkou a pokud by se tam někdo v tu dobu vyskytoval nebo se chtěl přidat, tak je vítán. Chceme objekt  pár zavedených oblastí jako je Agiofarago  nebo Tersanas cave a pak máme plány na východ

 ČHS - Soutěž o fotografie - licence?15.11.2017
Kvalitní fotky k volnému použití jsou dnes relativně nedostupné zboží. Co prosím znamená "další využití fotek"? Tyto věci by měly být řešeny přes licenci, kde bude jasně specifikováno jak a za jakých podmínek mohou být fotky použity. Ať si pak a
 Re: ČHS - Soutěž o fotografie - licence?15.11.2017
Úplně se nabízí fotka s Tomášem Binterem ml. a k tomu "Dobré výsledky i v r. 2018 přeje ČHS.&qu
  Re: ČHS - Soutěž o fotografie - licence?15.11.2017
No hlavně jde o to, že i fotka s Binterem, pokud je kvalitní, může mít mnoho využití. Od ilustrace v
 Re: ČHS - Soutěž o fotografie - licence?15.11.2017
Dovolte, abych upřesnil : Výherní fotografie bude využita pouze a jen jako podklad pro vyhotovení PF
  Re: ČHS - Soutěž o fotografie - licence?15.11.2017
OK, děkuji. Asi by bylo dobré to opravit i v původním textu.

 bouldering okolo Brna14.11.2017
Jedu na vikend do vinnyho sklipku kousek od Brna, nemate tip na bouldrovou oblast nekde v okoli (mezi Prahou a Brnem)? idealne zadna kvak-oblast, suchy kameny, slunicko, snadny pristup, pruvodce na webu..:D diky za smysluplny odpovedi!
 Re: bouldering okolo Brna14.11.2017
Zkus se podívat na průvodce na javaanes v mapách či přímo záložce pro bouldery
 Re: bouldering okolo Brna15.11.2017
nechceš toho trochu moc v tomhle počasí? podívej se na oblasti na bouldering.cz
  Re: bouldering okolo Brna15.11.2017
diky za tipy, zkusim na Preckov, vypada schopne a kousek od dalnice, jinak treba Vela vypada paradne

 Glockner - STÜDLGRAT11.11.2017
Ahoj, někdo poslední dobou na hřebeni? Jaké jsou podmínky? Díky
 Re: Glockner - STÜDLGRAT12.11.2017
Nebyl jsem tam, ale z dostupných informací je jasné, že celkově je podmínka je zimní, prašanová, lyž

 kdo z vas si dal tohle free solo :)10.11.2017
https://praha.idnes.cz /petrinska-rozhledna-lezec-vylezl-na-vrchol-fec-/ praha-zpravy.aspx?c=A171110_090134_ praha-zpravy_rsr (tri mezery)

 Smichoff - dite v koutku09.11.2017
Ahoj,
chci se zeptat, na strankach steny na smichove (praha) jsem narazil na cenik za nelezouci deti.
Aneb 60Kc pres tyden a 80Kc o vikendu.

Rozumim tomu spravne, ze zacali vybirat penize i za dite co si hraje v koutku?
 Re: Smichoff - dite v koutku09.11.2017
no, furt ho můžeš nechat bezplatně venku uvázaný u stojanu na kola. Na rozdíl od auta.
 Re: Smichoff - dite v koutku09.11.2017
Asi na to lze hledet tak ze zrizeni /provoz detskeho koutku neco stoji (nebo aspon zabira misto kde
 Re: Smichoff - dite v koutku09.11.2017
Neni tam treba s detma nejaky dlouhodoby problem, na ktery si lezci (co si jdou zatrenovat a zalezt)
  Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
tak ale tohle je trochu mimo. ten jejich koutek je spis k placi. jako spestreni pro dite fajn, ale v
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Ty jsi drsoň. Tak tam nechoď, ne? Choď na tu Ruzyň. Nech haranta doma. Jestli je ze 4 hodin v koutku
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Chodime dopoledne, kdy je lezcu malo a deti vzdy nekdo hlida, aby se nemotali. Co je na tom k zasnut
     Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
K žasnutí je, jak si všichni rodiče myslí, že se na ně a jejich ratolesti všichni a všude třesou. Ať
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Tak svoje decko ber do tech hernicek s tou vyssi urovni a ne na stenu. Beztak z toho bude mit dite m
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Souhlasím. Sám jsem tam kvůli harantům a nesoudným matkám přestal chodit. Naštěstí se dá chodit jina
 Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Jo, pride mi to jako malo, na to jak tam deti prekazi a jakej bordel tam nadelaj. Osobne bych na lez
 Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
nelezoucí nesamostatný děti nemají na stěně co dělat. onehdá jsem nadávál jak špaček, fotříci si lez
  Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
obecnou vlastnosti deti je ze behaji a rvou, rika se tomu ze si hraji. bych rekl ze rodice mensich d
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Rekl bych, ze momentalne je to tak, ze lezci bez deti prekypuji toleranci k tem detem a jejich rodic
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
děcka co nejsou schopný samostatnýho ukázněnýho lezení, nemají na stěně co dělat. je to nebezpečné a
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
tak o tom, ze neukaznene deti bez dozoru na stene nemaji co delat se snad nikdo nepre. ale souvislos
     Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
vývojově bych to viděl následovně: rodiče tam začali tahat děcka, děcka začaly dělat bordel, fajn ud
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
jo ale to je presne to co rikam, tolerance a schopnost vcitit se do druhych by mela byt oboustranna.
  Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Tak ale to je orece uplne jine tema. Jestli se plati nesmyslnej poplatek za ubihej detskej koutek, n
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
To uz pak je vlastne otazka, ktera v sobe rovnou obsahuje tvrzeni ("nesmyslnej poplatek").
  Re: Smichoff - dite v koutku14.11.2017
Hele to si měl říct že tě tam ty děti štvou, nějak bysme to vyřešily.
A k tomu že nemaj děti
   Re: Smichoff - dite v koutku14.11.2017
Co dodat, konečně normální, lidský a empatický koment. Dík
 Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Pokud je v poznámce na stránkách stěny napsáno "nelezoucí děti využívající dětský koutek platí
  Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
K ziskani objektivniho pohledu doporucuji si poridit vlastni deti. A co ti lezci, jejichz deti jsou
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
K ziskani objektivniho pohledu doporucuji popremyslet nad tim, ze tve deti jsou ostatnim u prd... Ma
  Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Přesně, není lepší pocit, než být v bouldru na max v každém kroku na pád a vběhne pod tebe dítě. Na
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Taky uz jsem takto jednou prelezl boulder, ktery vzdoroval az hanba..
No a taky jsem jednou n
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
A je to ještě povolený doping nebo už je to přes čáru? Každopádně to konečně dal!
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Uz jsem i videl, kdy to naopak z toho stresu nekdo nedal. A bylo mne toho lezce dost lito, protoze s
     Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Pokud to ovsem neni otyle dite.
 Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
pozor, koho nedojebou hrající si děti, dojebe žlutý sliz v pánské sprše.
Se zvýšením vstupnéh
  Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
jo, šatny, hajzly a sprchy jsou poněkud eklhafliš a jaksi v nepoměru s úrovní (stěny a vstupného). m
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
mně by třeba nevadilo chodit chcát ven za tu bouldr desku. stejně mám pocit, že na hajzlu se nejvíc
    Re: Smichoff - Záchod10.11.2017
Na záchodě jsou si všichni rovni. Je to ideální prostředek pro vyřešení otázky nenávisti - pozor nep
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Divate se to na moc mainstreamove. Nase stena neni mainstream ani populisticka, tak prirozene na pop
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
tak to jsi mimo, ten ceník je dost mainstreamovej.
jestli to chcete mít punk, to jste tam měl
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
nebuď rozmazlenej. Na skalách taky nemáš sprchy.
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Jak kde nejsou. Ale je fakt, že psí hovna tomu na Offu vyloženě chybí. Jinak je tam už opravdu asi v
  Re: Smichoff - dite v koutku12.11.2017
Mám dojem že nelezoucí děti tam platily vždycky, akorát teď to nějaká lezoucí mamina rozmázla na fej

 Slabé pipinky09.11.2017
Ahojte Borci,
s kámoškama se chceme začít zlepšovat..prsty máme už silné dost (jako většina holek), ale když příjde převis a kroky do ramen tak si ani neškrtnem. Poraďte jak si máme my slabé bábovky pořídit silnejší ramena? Kliky, shyby..nebo něco
 Re: Slabé pipinky10.11.2017
Dost pomáhá skákání na uších. Ne, vážně, více shybuj.. Na hrazdě. Nadhmatem. Když tři jsou max, tak
  Re: Slabé pipinky10.11.2017
To, co je razeno vyse je divny trenink vytrvalosti. Zakladem pro navyseni maximalky (nejen v lezeni)
   Re: Slabé pipinky11.11.2017
Prave precizne delany shyby jsou nejlepsi zpusob jak si nekde neco urvat nebo natahnout. Tj kdyz jde
    Re: Slabé pipinky12.11.2017
Tak zalezi co pri danem (lezeckem) kontextu predstavis pod slovem "precizni", ze?
 Re: Slabé pipinky10.11.2017
Nechci nikoho výše urazit, ale shyby jsou dobrý spíš jen na machrování. Jistě, posilují se při tom r
  Re: Slabé pipinky12.11.2017
Asi to zalezi, treba zrovna vytrvalost se podle me (rekneme ze treba do 7c, ikdyz to jsou pro me vod
   Re: Slabé pipinky12.11.2017
Jo to co píšeš dává smysl, ale oba se shodnem na tom, že na lezení se v našich stupních (okolo 7a) n
    Re: Slabé pipinky12.11.2017
Pěkný, ale uvědomujete si chlapi, že netušíte co si holky myslí, že "leze většina holek",
     Re: Slabé pipinky12.11.2017
myslím, že i s tebou se shodnu. Nahoře jsem psal trošku obsáhleji: lézt, lézt a lézt a při lezení ne
 Re: Slabé pipinky10.11.2017
Na shyby bacha.
Zkus fyzioterapeuta nebo trenera v posilce.
Jinak treba googl...
 Re: Slabé pipinky10.11.2017
Doporučil bych začátečnický tréninkový program Paxiho Usobiagy - aplikace Zlagboard.
  Re: Slabé pipinky10.11.2017
Doporucil bych Rum. Hodně. A při pohodovém popíjení si na netu najít něco o treninku.....třebaaaa o
 Re: Slabé pipinky11.11.2017
Doporučuji jako pomoc při shybech využít odporovou gumu.
 Re: Slabé pipinky11.11.2017
Určitě bych se více než na shyby soustředil na celkové posílení středu těla. Takže jak už někdo psa
  Re: Slabé pipinky11.11.2017
Taky mi přijde, že 3 shyby na babu není málo a jestli jsou i prsty dobrý, tak asi chybí v převisech
 Re: Slabé pipinky11.11.2017
Chybí ti technika.
V převisech se musíš hejbat jinak než v kolmici.
Vytáčet se ...
 Re: Slabé pipinky11.11.2017
jestli tě nebaví viset na hrazdě nebo lámat prsty na campusu tak lez převisy, převisy a převisy. od
 Re: Slabé pipinky11.11.2017
Taky si už dlouho říkám, jestli se mám těmi shyby zabývat. Neudělám ani jeden, vylezu 6c. Že bych s
  Re: Slabé pipinky12.11.2017
Já bych měl být zticha, pač jsem na tom jen o trochu líp (7a-7a+ a to spíš v kolmáčích- v Kras), ale
  Re: Slabé pipinky12.11.2017
Kdysi jsem cetl prohlaseni Erica Horsta, ze vetsina zenskych lezkyn muze dosahnout vyrazneho a rychl
 Re: Slabé pipinky12.11.2017
jestli chceš dobře shybovat, shybuj. jestli chceš dobře kampusovat, kampusuj. jestli chceš dobře léz
  Re: Slabé pipinky14.11.2017
Lezeni previsu je hlavne trenink techniky a vytrvalosti. Tem ostatnim dulezitym vecem to moc neda. P
 Re: Slabé pipinky12.11.2017
Těžko radit konkrétně na nekonkrétní popis toho, jak na tom jste.
- jak dlouho lezete?
  Re: Slabé pipinky12.11.2017
Ještě k těm shybům (ale vlastně k čemukoli, co vám tu někdo poradí):
Poradit konkrétní cvik b
 Re: Slabé pipinky12.11.2017
Ahoj, tak když už tu radí každý, taky něco napíšu, ať je v tom pořádný guláš. Myslím, že by jste nic
  Re: Slabé pipinky12.11.2017
souhlas a palec nahoru
   Re: Slabé pipinky12.11.2017
Přidám vlastní zkušenost holky lezkyně. Vím přesně o čem mluvíte, nelezu nic zázračného, ale zároveň
    Re: Slabé pipinky13.11.2017
Taky mám se slabými rameny a čím vším ještě problém a jde to přiměřeně dobře trénovat na bouldrovce.
 Re: Slabé pipinky12.11.2017
Tak zařadil bych bouldrovku a lezení převisů a stropů po dobrých chytech klidně. Pokud jde o posílen
 Re: Slabé pipinky13.11.2017
zkus zařadit posilovnu aspon jednou týdně (přes zimu stačí). nějaký mrtvý tahy, dřepy, posílit ramen
  Re: Slabé pipinky13.11.2017
Posilovat na strojích funkčně je mnohem těžší než pouze vlastním tělem, protože stroje jsou dělaný n
   Re: Slabé pipinky14.11.2017
píšu tam něco o strojích? nauč se číst :)
    Re: Slabé pipinky14.11.2017
Ja ho chapu. Pravdepodobne zna posilovny z obrazku, pripadne byl v nejake pseudoposilovne a na zakla
     Re: Slabé pipinky14.11.2017
Právě nedostatečnou komplexnost nebo lépe funkčnost jsem "posilovnovým cvikům" vyčítal. Sh
 Re: Slabé pipinky13.11.2017
Jestli chcete lézt slušně převisy, je potřeba lézt převisy. Pro začátek třeba převislé hrany, kde lz
  Re: Slabé pipinky14.11.2017
No nevím zda zrovna anearobní vytrvalosti svalů paží a horní poloviny těla něco efektivně přidá 30 m
   Re: Slabé pipinky14.11.2017
Vyzkoušeno. Ty ruce jsou též věc somatotypu, ale pokud zrovna nemáš 50 kilo, jde silové lezení (a ne

1   ...   201   202   203   204   205   206   207   208   209   210   211   212   213   214   215   216   217   218   219   220   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Smichoff - dite v koutku
Ahoj,
chci se zeptat, na strankach steny na smichove (praha) jsem narazil na cenik za nelezouci deti.
Aneb 60Kc pres tyden a 80Kc o vikendu.

Rozumim tomu spravne, ze zacali vybirat penize i za dite co si hraje v koutku?



Diky
Maner
Maner20:23:34 09.11.2017
odpovědět 
 Re: Smichoff - dite v koutku
no, furt ho můžeš nechat bezplatně venku uvázaný u stojanu na kola. Na rozdíl od auta.
d.21:09:59 09.11.2017
odpovědět 
 Re: Smichoff - dite v koutku
Asi na to lze hledet tak ze zrizeni /provoz detskeho koutku neco stoji (nebo aspon zabira misto kde by mohli platici lezci lezt dalsi cestu).
Takze se provozovatel rozhodl zpoplatnit zaparkovani ditete v koutku.. misto aby to bylo zadarmo a naklady byly tise rozlozeny na vsechny vstupenky, tj lezci bez deti by dotovali provoz lezcu s detma.
Takze bych v tom asi zadnou drastickou diskriminaci nevidel..
21:29:20 09.11.2017
odpovědět 
 Re: Smichoff - dite v koutku
Neni tam treba s detma nejaky dlouhodoby problem, na ktery si lezci (co si jdou zatrenovat a zalezt) stezuji? Umim si predstavit, ze pak provozovateli dojde trpelivost a udela nejake takove opatreni. Nastesti na to ma pravo, coz je dobre, a navstevnik se muze rozhodnout tam nejit a uprednostnit konkurenci. Sam mam deti a obcas je na stenu beru, ale vzdy jsou se mnou pod konstantnim dohledem a kdyz jdu lezt s detma, tak spis lezou deti, nez ja. Neni nic horsiho, nez nehlidane deti ve vetsim poctu na stene/bouldrovce...5 deti dokaze kompletne zkazit lezeni pro vsechny ostatni, protoze si jejich rodice spletly sportoviste s detskym koutkem se spoustou zinenek na skakani. Bohuzel takhle dopadlo uz nekolik bouldrovek, kam se treba o vikendu uz neda zajit potrenovat.
Tom22:28:42 09.11.2017
odpovědět 
  Re: Smichoff - dite v koutku
tak ale tohle je trochu mimo. ten jejich koutek je spis k placi. jako spestreni pro dite fajn, ale vybirat za to 60-80 kc?? za tuhle cenu maji v praze deti pristup do hernicek, kde je uroven opravdu trochu jina, cele mistnosti hracek. na smichove je v koutku je spina, je to tam tmave a ne prilis bezpecne (kdyz se dite zklouzne na klouzacce, omlati si dole nohy o stenu). A moje dite v koutku vydrzi tak dohromady asi 20 minut z 4 hodinovy navstevy steny. Ale tezko tomu diteti vysvetlim, ze tam nemuze chodit, protoze jsem nezaplatil. pokud za koutek chtej vybirat takovyhle poplatky, byl bych radsi, kdyby tam zadny koutek nebyl. nemluve o tom, ze jine steny maji zazemi zadarmo, vypichnout jde napriklad skvely detsky koutek na ruzyni, kde si dali opravdu praci a udrzuji ho. tuhle politiku moc nechapu. jestli budou vybirat, bude nejspis hodne rodicu chodit jinam - a rodice jim tvori hlavni klientelu v hluche dopoledni a poledni hodiny. no, zajimalo by me, jak to maji promyslene a co tim vlastne sleduji. vystipad rodice s detma pryc?
00:02:07 10.11.2017
odpovědět 
   Re: Smichoff - dite v koutku
Ty jsi drsoň. Tak tam nechoď, ne? Choď na tu Ruzyň. Nech haranta doma. Jestli je ze 4 hodin v koutku 20 minut a při tom neleze, kde je zbývající více než tři hodiny? To se s ním motáte mezi lezci? A to si ještě stěžuješ? Nestačím žasnout. Jako na Offu i na BW zakázali psy, měli by zakázat i děti. Buď ať lezou, nebo je nechávejte venku.
00:07:46 10.11.2017
odpovědět 
    Re: Smichoff - dite v koutku
Chodime dopoledne, kdy je lezcu malo a deti vzdy nekdo hlida, aby se nemotali. Co je na tom k zasnuti?
14:32:32 10.11.2017
odpovědět 
     Re: Smichoff - dite v koutku
K žasnutí je, jak si všichni rodiče myslí, že se na ně a jejich ratolesti všichni a všude třesou. Ať už je to stěna, restaurace nebo i někde venku pod skalou - ne, děti nejsou nic víc než ostatní lidé, ne, děti nemají právo řvát a lítat kdekoliv a kdykoliv. Když rodiče neumějí své děti náležitě zklidnit, resp. když děti nechápu, že by se někde měly nějak chovat, pak ať tam tito rodiče s dětmi nechodí. Dětské koutky jsou podle mě mor, málokde jsou dobře zvládnuté...
20:21:34 10.11.2017
odpovědět 
   Re: Smichoff - dite v koutku
Tak svoje decko ber do tech hernicek s tou vyssi urovni a ne na stenu. Beztak z toho bude mit dite mnohem vic. Nebo co chces slyset? Prijde-li ti, ze zbozi je pro tebe drahe, nekupuj ho.

Jinak doufam, ze se tva vyhruzka o tom, ze tam rodice prestanou s detma chodit splni. I ta volnejsi dopoledne asi nebudou moc problem - zacnou zase chodit ti, co tam kvuli stadum matek s detmi prestali chodit.
00:50:51 10.11.2017
odpovědět 
    Re: Smichoff - dite v koutku
Souhlasím. Sám jsem tam kvůli harantům a nesoudným matkám přestal chodit. Naštěstí se dá chodit jinam.
07:51:42 10.11.2017
odpovědět 
 Re: Smichoff - dite v koutku
Jo, pride mi to jako malo, na to jak tam deti prekazi a jakej bordel tam nadelaj. Osobne bych na lezecke stene videl nejradeji jen lidi, kteri tam jsou kvuli lezeni. Ale doufejme, ze i tak to mnohe rodice odradi.
00:42:43 10.11.2017
odpovědět 
 Re: Smichoff - dite v koutku
nelezoucí nesamostatný děti nemají na stěně co dělat. onehdá jsem nadávál jak špaček, fotříci si lezou na boudlru, děcka tam lítaj, řvou a dělají bordel. děs běs. nebudu jmenovat kde. platí to obecně. sežente si hlídání a nechte dítě doma, můžete se střídat s parnerem v hlídání a lézt s kamošem. oba si to užijete a ostatní lezci na stěně budou spokojnení taky. nebo běžte s děckama na hřiště
08:01:02 10.11.2017
odpovědět 
  Re: Smichoff - dite v koutku
obecnou vlastnosti deti je ze behaji a rvou, rika se tomu ze si hraji. bych rekl ze rodice mensich deti maji vyssi hranici toho co snesou od svych i cizich ratolesti z hlediska hluku a motani se vsude (doma to maji dnes a denne a pekne koncentrovane, neni se tedy cemu divit ze jsou habituovani), ktera se holt nemusi shodovat s tim co vydrzi bezny clovek bez deti. vsem by nam sluselo vice tolerance k ostatnim, jak lezcum tak rodicum s prilis rozjivenymi detmi... a vzdycky se da za danym rodicem zajit a upozornit jej ze tohle uz je pres caru. resit to v diskusi na lezci ma pramaly smysl
ondra08:16:11 10.11.2017
odpovědět 
   Re: Smichoff - dite v koutku
Rekl bych, ze momentalne je to tak, ze lezci bez deti prekypuji toleranci k tem detem a jejich rodicum. Staci se tam porozhlednout. Vidis, ze to mnohe sere, ale se skripenim zubu to nejak pretolerujou.

Jedine, kde jsem videl vetsi konflikt byla boulderovka na BW, kde lezouci rodice na lanech, asi aby meli od svych ratolesti klid, je odlozili na boulderovku nejspis s tim, ze to uzasne detske hriste, kde muzou uplne vse mimo samotneho lezeni.. Tohle odkladani se tam jednu dobu delo pravidelne, proto se tam objevili ty zakazy, ktere tak 60 - 70% rodicu dodrzuje.
10:08:45 10.11.2017
odpovědět 
   Re: Smichoff - dite v koutku
děcka co nejsou schopný samostatnýho ukázněnýho lezení, nemají na stěně co dělat. je to nebezpečné a obtěžující pro všechny zúčastněné (pro děti jen nebezpečné, nikoliv obtěžující, ale nebezpečí si děti neuvědomují).
stěny slouží k lezení. není to dětské hřiště. rodiče kteří si toto neuvědomují, mají zřejmě nedostatečně vyvinutou sociální inteligenci. proto, oceňuji, že stěny dětské koutky zpoplatňují (jsou to neplánované výdaje), nebo zakazují vstup dětem na různé lokace stěny. je to pro dobro všech. můžeš obhajovat svoje děti jak chceš, já proti nim nic nemám, ale stěna není dětské hřiště. nevím jak je to v zahraničí, ale hádám, že tam mají bud dětské koutky, nebo tě tam s malým ani nepustí (nevím nebyl jsem. ale zpravidla mívají ve vyspělém zahraničí vše vyladěné, protože kdyby se tam zrakvilo děcko tím že mu někdo skončil na hlavě, je zle)
12:20:17 10.11.2017
odpovědět 
    Re: Smichoff - dite v koutku
tak o tom, ze neukaznene deti bez dozoru na stene nemaji co delat se snad nikdo nepre. ale souvislost s poplatnenim koutku moc nevidim. Kdyby majitele nechteli na stene deti, tak nestavi koutek. Na druhou stranu, pokud uz ten koutek maji a chteji ho zpoplatnit, mela by trochu odpovidat kvalita, coz teda v tomhle pripade opravdu neodpovida.
15:07:22 10.11.2017
odpovědět 
     Re: Smichoff - dite v koutku
vývojově bych to viděl následovně: rodiče tam začali tahat děcka, děcka začaly dělat bordel, fajn uděláme koutek, děcka budou v koutku, jenže děcka začaly dělat bordel jak v koutku tak všude kolem, ok, zpoplatníme koutek, bude míň děcek míň bordelu..rodiče začali dělat bordel, že maj platit za koutek, ve kterým děcka nejsou, protože dělaj bordel vedle koutku...zruší se koutek, zruší se poplatek, samostatný vstup bude od 18ti let, když tam někdo dotáhne děcko, dostane on i děcko na ruku žlutej pásek... když se tam bude jeden nebo druhej s páskem pohybovat lízt sám nebo s někým bez pásku, dostane jedno napomenutí a podruhý sbal si věci a běž...
20:31:30 10.11.2017
odpovědět 
    Re: Smichoff - dite v koutku
jo ale to je presne to co rikam, tolerance a schopnost vcitit se do druhych by mela byt oboustranna. pokud neni tak rodice rozjiveneho ditete zdrbat, popripade dat do provozniho radu moznost vyhozeni cele povedene rodinky obsluhou kdyz neni schopnost sebereflexe. pokud si dite pomerne normalne pod dozorem rodice/kamarada rodicu hraje a obcas u toho krici ci beha ale nikoho neohrozuje, tak to je u deti holt normalni stav a dle meho je do toho vsem prd. ale jako vzdy je to o normalnich lidech. normalni clovek nenecha decko delat bordel co ostatni sere, stejne tak normalnimu cloveku nevadi ze nekde vyska a beha decko pokud to jen zvysuje hladinu zvukoveho sumu a ne hladinu nebezpecnosti. mi treba zas vadi jistici co blbe jisti a cumi po ftakach ale pokud to neohrozuje me ci lezce tak to mam v pazi
ondra15:14:42 10.11.2017
odpovědět 
  Re: Smichoff - dite v koutku
Tak ale to je orece uplne jine tema. Jestli se plati nesmyslnej poplatek za ubihej detskej koutek, nebo jestli jsou deti nechavane bez dozoru. Deti na stene maji mit samozrejme hlidani, nesmi se plest pod lezce a jistice. To, ze nekomu vadi detsky rev, je mozne, ale to uz jsme zas nekde jinde, mne treba vadi hecari rvouci na celou stenu, ale taky to vydrzim.
14:30:32 10.11.2017
odpovědět 
   Re: Smichoff - dite v koutku
To uz pak je vlastne otazka, ktera v sobe rovnou obsahuje tvrzeni ("nesmyslnej poplatek").

Vcem je podle tebe poplatek za vstup do casti sportovniho centra nesmyslnej?
Me naopak prijde jako velmi smyslnej, od toho, ze se mi prijde normalni platit vstup kdyz nekam jdu po to, ze ma redukovat celkovy pocet deti na stene. A nakonec, stejne je to svobodne pravo majitele / provozovatele si rozhoudnout, jak delat svuj byznys.
15:09:32 10.11.2017
odpovědět 
  Re: Smichoff - dite v koutku
Hele to si měl říct že tě tam ty děti štvou, nějak bysme to vyřešily.
A k tomu že nemaj děti na stěně co dělat ... Dokud to není zakázaný provozovatelem toho prostoru, tak tam děti můžou a tečka. Stejně jako můžou do obchoďáku, nebo bruslit. Rodič musí maximálně tak dát bacha, aby neohrožovali sebe nebo okolí. To, že řvou, to se halt nedá nic dělat, to se lidem v tomhle věku stává. Seš svobodnej, dospělej člověk, když tě nějaký dítě ohrožuje, řekni to rodičům, nebo se neboj ho okřiknout a nebrblej v diskusi. Pokud tě sere, že tam řvou, tak tam choď jindy, nebo tam nechoď vůbec a lobuj u provozovatele, aby tam zakázal dětem vstup. Já sem taky svobodnej a dospělej člověk a budu svoje děti tahat na stěnu dokud mě tam budou pouštět, páč je to tam baví stejně jako tebe a mě. Budu se ale ze všech sil snažit je vychovat k tomu, aby dávali bacha na lezce okolo, to ti slibuju. Chápu, že sem sem ti asi někdy skazil dpopoledne, kdy ses urval z práce, aby sis moh jít v klidu zaboulderovat, ale to se holt stává, že ti to někdy nevyjde jak sis představoval ... seš lezec, chlap, tak zamáčkni hořkou slzu a zkus to příště!
ppavel16:12:53 14.11.2017
odpovědět 
   Re: Smichoff - dite v koutku
Co dodat, konečně normální, lidský a empatický koment. Dík
glum21:25:30 14.11.2017
odpovědět 
 Re: Smichoff - dite v koutku
Pokud je v poznámce na stránkách stěny napsáno "nelezoucí děti využívající dětský koutek platí vstupné dle ceníku", řekla bych, že to chápeš zcela správně. A po pravdě, nedivím se. Nemám nic proti lezení rodičů s dětmi, ale má na to být vyhrazen zvláštní čas, případně i někdo extra na hlídání. Pokud se děcka motají po stěně celý den včetně špičky, nevyhnutelně vznikají problémy a navíc hrozí úrazy. Zpoplatnění vstupu bezpečně sníží "dětskou" návšěvnost.
Fosa10:40:09 10.11.2017
odpovědět 
  Re: Smichoff - dite v koutku
K ziskani objektivniho pohledu doporucuji si poridit vlastni deti. A co ti lezci, jejichz deti jsou v koutku opravdu v klidu? Zkuste si furt zajistovat hlidani, staci, ze ucitele maji furt volno, takze jste radi, kdyz nejak pokryjete prazdniny. Ale pokud decka na stene opravdu delaji bordel, at je tam rodice proste neberou.. Spis je to o vychove..
jiri.m.11:01:13 10.11.2017
odpovědět 
   Re: Smichoff - dite v koutku
K ziskani objektivniho pohledu doporucuji popremyslet nad tim, ze tve deti jsou ostatnim u prd... Mas deti, fajn. Ale co je ostatnim do toho, to neni nic vyjimecneho aby si kvuli tomu vsichni ostatni museli sedat na prdel a omezovali se kvuli tomu.

To, ze jsou deti zodpovednost a prinasi starosti nikdo nerozporuje, naopak s tim spis kazdy souhlasi. Ta zodpovednost take zahrnuje to, ze ne vzdy muzu delat co bych zrovna sobecky ja chtel a ze musim prinaset ruzne obeti.

Ale pravda, o vychove to je. Dokonce jsem videl, ze nejvic ostatni deti a rodice servala matka, jejiz ditko bylo na stene v takovem modu, ze neobtezovalo nikoho a nezvysovalo rizikove situace.
12:04:23 10.11.2017
odpovědět 
  Re: Smichoff - dite v koutku
Přesně, není lepší pocit, než být v bouldru na max v každém kroku na pád a vběhne pod tebe dítě. Na jedné bouldrovce dokonce došlo k situaci: "Ty woe, tys to dal! - Jo, musel jsem, vběhlo pode mě dítě, tak jsem to udržel."
Bída11:13:16 10.11.2017
odpovědět 
   Re: Smichoff - dite v koutku
Taky uz jsem takto jednou prelezl boulder, ktery vzdoroval az hanba..
No a taky jsem jednou nakopl dite na Smichaci, kdyz spoluzec padal a dite pri honicce vbehlo presne k memu stehnu.
11:59:20 10.11.2017
odpovědět 
   Re: Smichoff - dite v koutku
A je to ještě povolený doping nebo už je to přes čáru? Každopádně to konečně dal!
Žebřík12:07:37 10.11.2017
odpovědět 
    Re: Smichoff - dite v koutku
Uz jsem i videl, kdy to naopak z toho stresu nekdo nedal. A bylo mne toho lezce dost lito, protoze spadnout na dite je jiste vyrazne mene pohodlne nez spadnout na matraci.
15:12:19 10.11.2017
odpovědět 
     Re: Smichoff - dite v koutku
Pokud to ovsem neni otyle dite.
19:12:01 10.11.2017
odpovědět 
 Re: Smichoff - dite v koutku
pozor, koho nedojebou hrající si děti, dojebe žlutý sliz v pánské sprše.
Se zvýšením vstupného jsem čekal ústup tohoto slizu, leč nestalo se.

doufám, že za ty drobné co vyberou v dětském koutku budou aspon schopni dostavet občerstvovací stanici nebo co měl být ten dřevěný koridor uprostřed a dokoupit vyřazenou lavičku do pánských šaten, aby když dostaneš číslo nižší jak 40 a vyšší jak tuším 210, nemusel sis přesouvat lavičky odjinud.

zpoplatnujte, ale nezapomente na sobe taky makat.
pips12:19:39 10.11.2017
odpovědět 
  Re: Smichoff - dite v koutku
jo, šatny, hajzly a sprchy jsou poněkud eklhafliš a jaksi v nepoměru s úrovní (stěny a vstupného). místo dyzajnovejch miskovejch umyvadel na dřevěné desce bych vocenil plechovej žlab (jak na pionýrském táboře), ten nevyžaduje úklid tolik permanentní.
Lukas B.13:11:52 10.11.2017
odpovědět 
   Re: Smichoff - dite v koutku
mně by třeba nevadilo chodit chcát ven za tu bouldr desku. stejně mám pocit, že na hajzlu se nejvíc stíraj rozdíly mezi lidma, at už s dětma nebo bez dětí..
pips13:38:06 10.11.2017
odpovědět 
    Re: Smichoff - Záchod
Na záchodě jsou si všichni rovni. Je to ideální prostředek pro vyřešení otázky nenávisti - pozor neplést se starým doporučením "jdi do hajzlu".
14:02:56 10.11.2017
odpovědět 
   Re: Smichoff - dite v koutku
Divate se to na moc mainstreamove. Nase stena neni mainstream ani populisticka, tak prirozene na populistickej mainstream v podobe toho, ze tam nebude nechutnej bordel, kasleme.
Vasek Stena14:14:31 10.11.2017
odpovědět 
    Re: Smichoff - dite v koutku
tak to jsi mimo, ten ceník je dost mainstreamovej.
jestli to chcete mít punk, to jste tam měli nechat ty psy.
svaz socek15:57:19 10.11.2017
odpovědět 
   Re: Smichoff - dite v koutku
nebuď rozmazlenej. Na skalách taky nemáš sprchy.
19:03:31 10.11.2017
odpovědět 
    Re: Smichoff - dite v koutku
Jak kde nejsou. Ale je fakt, že psí hovna tomu na Offu vyloženě chybí. Jinak je tam už opravdu asi všechno.
19:16:48 10.11.2017
odpovědět 
  Re: Smichoff - dite v koutku
Mám dojem že nelezoucí děti tam platily vždycky, akorát teď to nějaká lezoucí mamina rozmázla na fejsu a je z toho hrozný haló.
honza07:35:17 12.11.2017
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (56)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi