LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ty stromy musí pryč, chci se tu pořádně rozhlídnout.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231184 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
HO Lokomotiva Beroun - Beroun 2
Horolezecká stěna Staré Hradiště - Staré Hradiště
Ymca - Krásné Březno

Prodejny
Ksport - Třinec
Rock Point Vaňkovka - Brno
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 ČHS - Soutěž o fotografie - licence?15.11.2017
Kvalitní fotky k volnému použití jsou dnes relativně nedostupné zboží. Co prosím znamená "další využití fotek"? Tyto věci by měly být řešeny přes licenci, kde bude jasně specifikováno jak a za jakých podmínek mohou být fotky použity. Ať si pak a
 Re: ČHS - Soutěž o fotografie - licence?15.11.2017
Úplně se nabízí fotka s Tomášem Binterem ml. a k tomu "Dobré výsledky i v r. 2018 přeje ČHS.&qu
  Re: ČHS - Soutěž o fotografie - licence?15.11.2017
No hlavně jde o to, že i fotka s Binterem, pokud je kvalitní, může mít mnoho využití. Od ilustrace v
 Re: ČHS - Soutěž o fotografie - licence?15.11.2017
Dovolte, abych upřesnil : Výherní fotografie bude využita pouze a jen jako podklad pro vyhotovení PF
  Re: ČHS - Soutěž o fotografie - licence?15.11.2017
OK, děkuji. Asi by bylo dobré to opravit i v původním textu.

 bouldering okolo Brna14.11.2017
Jedu na vikend do vinnyho sklipku kousek od Brna, nemate tip na bouldrovou oblast nekde v okoli (mezi Prahou a Brnem)? idealne zadna kvak-oblast, suchy kameny, slunicko, snadny pristup, pruvodce na webu..:D diky za smysluplny odpovedi!
 Re: bouldering okolo Brna14.11.2017
Zkus se podívat na průvodce na javaanes v mapách či přímo záložce pro bouldery
 Re: bouldering okolo Brna15.11.2017
nechceš toho trochu moc v tomhle počasí? podívej se na oblasti na bouldering.cz
  Re: bouldering okolo Brna15.11.2017
diky za tipy, zkusim na Preckov, vypada schopne a kousek od dalnice, jinak treba Vela vypada paradne

 Glockner - STÜDLGRAT11.11.2017
Ahoj, někdo poslední dobou na hřebeni? Jaké jsou podmínky? Díky
 Re: Glockner - STÜDLGRAT12.11.2017
Nebyl jsem tam, ale z dostupných informací je jasné, že celkově je podmínka je zimní, prašanová, lyž

 kdo z vas si dal tohle free solo :)10.11.2017
https://praha.idnes.cz /petrinska-rozhledna-lezec-vylezl-na-vrchol-fec-/ praha-zpravy.aspx?c=A171110_090134_ praha-zpravy_rsr (tri mezery)

 Smichoff - dite v koutku09.11.2017
Ahoj,
chci se zeptat, na strankach steny na smichove (praha) jsem narazil na cenik za nelezouci deti.
Aneb 60Kc pres tyden a 80Kc o vikendu.

Rozumim tomu spravne, ze zacali vybirat penize i za dite co si hraje v koutku?
 Re: Smichoff - dite v koutku09.11.2017
no, furt ho můžeš nechat bezplatně venku uvázaný u stojanu na kola. Na rozdíl od auta.
 Re: Smichoff - dite v koutku09.11.2017
Asi na to lze hledet tak ze zrizeni /provoz detskeho koutku neco stoji (nebo aspon zabira misto kde
 Re: Smichoff - dite v koutku09.11.2017
Neni tam treba s detma nejaky dlouhodoby problem, na ktery si lezci (co si jdou zatrenovat a zalezt)
  Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
tak ale tohle je trochu mimo. ten jejich koutek je spis k placi. jako spestreni pro dite fajn, ale v
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Ty jsi drsoň. Tak tam nechoď, ne? Choď na tu Ruzyň. Nech haranta doma. Jestli je ze 4 hodin v koutku
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Chodime dopoledne, kdy je lezcu malo a deti vzdy nekdo hlida, aby se nemotali. Co je na tom k zasnut
     Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
K žasnutí je, jak si všichni rodiče myslí, že se na ně a jejich ratolesti všichni a všude třesou. Ať
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Tak svoje decko ber do tech hernicek s tou vyssi urovni a ne na stenu. Beztak z toho bude mit dite m
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Souhlasím. Sám jsem tam kvůli harantům a nesoudným matkám přestal chodit. Naštěstí se dá chodit jina
 Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Jo, pride mi to jako malo, na to jak tam deti prekazi a jakej bordel tam nadelaj. Osobne bych na lez
 Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
nelezoucí nesamostatný děti nemají na stěně co dělat. onehdá jsem nadávál jak špaček, fotříci si lez
  Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
obecnou vlastnosti deti je ze behaji a rvou, rika se tomu ze si hraji. bych rekl ze rodice mensich d
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Rekl bych, ze momentalne je to tak, ze lezci bez deti prekypuji toleranci k tem detem a jejich rodic
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
děcka co nejsou schopný samostatnýho ukázněnýho lezení, nemají na stěně co dělat. je to nebezpečné a
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
tak o tom, ze neukaznene deti bez dozoru na stene nemaji co delat se snad nikdo nepre. ale souvislos
     Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
vývojově bych to viděl následovně: rodiče tam začali tahat děcka, děcka začaly dělat bordel, fajn ud
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
jo ale to je presne to co rikam, tolerance a schopnost vcitit se do druhych by mela byt oboustranna.
  Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Tak ale to je orece uplne jine tema. Jestli se plati nesmyslnej poplatek za ubihej detskej koutek, n
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
To uz pak je vlastne otazka, ktera v sobe rovnou obsahuje tvrzeni ("nesmyslnej poplatek").
  Re: Smichoff - dite v koutku14.11.2017
Hele to si měl říct že tě tam ty děti štvou, nějak bysme to vyřešily.
A k tomu že nemaj děti
   Re: Smichoff - dite v koutku14.11.2017
Co dodat, konečně normální, lidský a empatický koment. Dík
 Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Pokud je v poznámce na stránkách stěny napsáno "nelezoucí děti využívající dětský koutek platí
  Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
K ziskani objektivniho pohledu doporucuji si poridit vlastni deti. A co ti lezci, jejichz deti jsou
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
K ziskani objektivniho pohledu doporucuji popremyslet nad tim, ze tve deti jsou ostatnim u prd... Ma
  Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Přesně, není lepší pocit, než být v bouldru na max v každém kroku na pád a vběhne pod tebe dítě. Na
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Taky uz jsem takto jednou prelezl boulder, ktery vzdoroval az hanba..
No a taky jsem jednou n
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
A je to ještě povolený doping nebo už je to přes čáru? Každopádně to konečně dal!
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Uz jsem i videl, kdy to naopak z toho stresu nekdo nedal. A bylo mne toho lezce dost lito, protoze s
     Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Pokud to ovsem neni otyle dite.
 Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
pozor, koho nedojebou hrající si děti, dojebe žlutý sliz v pánské sprše.
Se zvýšením vstupnéh
  Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
jo, šatny, hajzly a sprchy jsou poněkud eklhafliš a jaksi v nepoměru s úrovní (stěny a vstupného). m
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
mně by třeba nevadilo chodit chcát ven za tu bouldr desku. stejně mám pocit, že na hajzlu se nejvíc
    Re: Smichoff - Záchod10.11.2017
Na záchodě jsou si všichni rovni. Je to ideální prostředek pro vyřešení otázky nenávisti - pozor nep
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Divate se to na moc mainstreamove. Nase stena neni mainstream ani populisticka, tak prirozene na pop
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
tak to jsi mimo, ten ceník je dost mainstreamovej.
jestli to chcete mít punk, to jste tam měl
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
nebuď rozmazlenej. Na skalách taky nemáš sprchy.
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Jak kde nejsou. Ale je fakt, že psí hovna tomu na Offu vyloženě chybí. Jinak je tam už opravdu asi v
  Re: Smichoff - dite v koutku12.11.2017
Mám dojem že nelezoucí děti tam platily vždycky, akorát teď to nějaká lezoucí mamina rozmázla na fej

 Slabé pipinky09.11.2017
Ahojte Borci,
s kámoškama se chceme začít zlepšovat..prsty máme už silné dost (jako většina holek), ale když příjde převis a kroky do ramen tak si ani neškrtnem. Poraďte jak si máme my slabé bábovky pořídit silnejší ramena? Kliky, shyby..nebo něco
 Re: Slabé pipinky10.11.2017
Dost pomáhá skákání na uších. Ne, vážně, více shybuj.. Na hrazdě. Nadhmatem. Když tři jsou max, tak
  Re: Slabé pipinky10.11.2017
To, co je razeno vyse je divny trenink vytrvalosti. Zakladem pro navyseni maximalky (nejen v lezeni)
   Re: Slabé pipinky11.11.2017
Prave precizne delany shyby jsou nejlepsi zpusob jak si nekde neco urvat nebo natahnout. Tj kdyz jde
    Re: Slabé pipinky12.11.2017
Tak zalezi co pri danem (lezeckem) kontextu predstavis pod slovem "precizni", ze?
 Re: Slabé pipinky10.11.2017
Nechci nikoho výše urazit, ale shyby jsou dobrý spíš jen na machrování. Jistě, posilují se při tom r
  Re: Slabé pipinky12.11.2017
Asi to zalezi, treba zrovna vytrvalost se podle me (rekneme ze treba do 7c, ikdyz to jsou pro me vod
   Re: Slabé pipinky12.11.2017
Jo to co píšeš dává smysl, ale oba se shodnem na tom, že na lezení se v našich stupních (okolo 7a) n
    Re: Slabé pipinky12.11.2017
Pěkný, ale uvědomujete si chlapi, že netušíte co si holky myslí, že "leze většina holek",
     Re: Slabé pipinky12.11.2017
myslím, že i s tebou se shodnu. Nahoře jsem psal trošku obsáhleji: lézt, lézt a lézt a při lezení ne
 Re: Slabé pipinky10.11.2017
Na shyby bacha.
Zkus fyzioterapeuta nebo trenera v posilce.
Jinak treba googl...
 Re: Slabé pipinky10.11.2017
Doporučil bych začátečnický tréninkový program Paxiho Usobiagy - aplikace Zlagboard.
  Re: Slabé pipinky10.11.2017
Doporucil bych Rum. Hodně. A při pohodovém popíjení si na netu najít něco o treninku.....třebaaaa o
 Re: Slabé pipinky11.11.2017
Doporučuji jako pomoc při shybech využít odporovou gumu.
 Re: Slabé pipinky11.11.2017
Určitě bych se více než na shyby soustředil na celkové posílení středu těla. Takže jak už někdo psa
  Re: Slabé pipinky11.11.2017
Taky mi přijde, že 3 shyby na babu není málo a jestli jsou i prsty dobrý, tak asi chybí v převisech
 Re: Slabé pipinky11.11.2017
Chybí ti technika.
V převisech se musíš hejbat jinak než v kolmici.
Vytáčet se ...
 Re: Slabé pipinky11.11.2017
jestli tě nebaví viset na hrazdě nebo lámat prsty na campusu tak lez převisy, převisy a převisy. od
 Re: Slabé pipinky11.11.2017
Taky si už dlouho říkám, jestli se mám těmi shyby zabývat. Neudělám ani jeden, vylezu 6c. Že bych s
  Re: Slabé pipinky12.11.2017
Já bych měl být zticha, pač jsem na tom jen o trochu líp (7a-7a+ a to spíš v kolmáčích- v Kras), ale
  Re: Slabé pipinky12.11.2017
Kdysi jsem cetl prohlaseni Erica Horsta, ze vetsina zenskych lezkyn muze dosahnout vyrazneho a rychl
 Re: Slabé pipinky12.11.2017
jestli chceš dobře shybovat, shybuj. jestli chceš dobře kampusovat, kampusuj. jestli chceš dobře léz
  Re: Slabé pipinky14.11.2017
Lezeni previsu je hlavne trenink techniky a vytrvalosti. Tem ostatnim dulezitym vecem to moc neda. P
 Re: Slabé pipinky12.11.2017
Těžko radit konkrétně na nekonkrétní popis toho, jak na tom jste.
- jak dlouho lezete?
  Re: Slabé pipinky12.11.2017
Ještě k těm shybům (ale vlastně k čemukoli, co vám tu někdo poradí):
Poradit konkrétní cvik b
 Re: Slabé pipinky12.11.2017
Ahoj, tak když už tu radí každý, taky něco napíšu, ať je v tom pořádný guláš. Myslím, že by jste nic
  Re: Slabé pipinky12.11.2017
souhlas a palec nahoru
   Re: Slabé pipinky12.11.2017
Přidám vlastní zkušenost holky lezkyně. Vím přesně o čem mluvíte, nelezu nic zázračného, ale zároveň
    Re: Slabé pipinky13.11.2017
Taky mám se slabými rameny a čím vším ještě problém a jde to přiměřeně dobře trénovat na bouldrovce.
 Re: Slabé pipinky12.11.2017
Tak zařadil bych bouldrovku a lezení převisů a stropů po dobrých chytech klidně. Pokud jde o posílen
 Re: Slabé pipinky13.11.2017
zkus zařadit posilovnu aspon jednou týdně (přes zimu stačí). nějaký mrtvý tahy, dřepy, posílit ramen
  Re: Slabé pipinky13.11.2017
Posilovat na strojích funkčně je mnohem těžší než pouze vlastním tělem, protože stroje jsou dělaný n
   Re: Slabé pipinky14.11.2017
píšu tam něco o strojích? nauč se číst :)
    Re: Slabé pipinky14.11.2017
Ja ho chapu. Pravdepodobne zna posilovny z obrazku, pripadne byl v nejake pseudoposilovne a na zakla
     Re: Slabé pipinky14.11.2017
Právě nedostatečnou komplexnost nebo lépe funkčnost jsem "posilovnovým cvikům" vyčítal. Sh
 Re: Slabé pipinky13.11.2017
Jestli chcete lézt slušně převisy, je potřeba lézt převisy. Pro začátek třeba převislé hrany, kde lz
  Re: Slabé pipinky14.11.2017
No nevím zda zrovna anearobní vytrvalosti svalů paží a horní poloviny těla něco efektivně přidá 30 m
   Re: Slabé pipinky14.11.2017
Vyzkoušeno. Ty ruce jsou též věc somatotypu, ale pokud zrovna nemáš 50 kilo, jde silové lezení (a ne

 Topo Jerica + Chulilla09.11.2017
Ahoj, znáte prosím oblast ve Valencii Jerica (Xerica)? jedná se o jednu z oblastí poblíž Chulilly. Marně sháním na tuhle oblast průvodce. Nevím, jestli to není např. v topu z Chulilly - můžete mi prosím dát někdo nějaký tip? Na netu jsem toho našel celkem
 Re: Topo Jerica + Chulilla09.11.2017
hh, tak nic, už jsem to našel - jedná se o průvodce Roca Espana, Costa Blanca North, Sport Climbing

 Peru příští týden08.11.2017
Ahoj, neletí teď náhodou někdo taky do Peru na hory? 

 Levne 7a08.11.2017
Cau, poslednich par mesicu se venuju treningu a ikdyz to delam spis jen tak od oka, je videt nejake zlepseni. Rad bych konecne prelezl nejake 7a a hledam doporuceni na neco vhodneho treba v Jure nebo i v okoli Prahy, nemusi to byt zrovna nejlehci 7a sirok
 Re: Levne 7a08.11.2017
Přelez 6b a zvedni si to v deníku na 7a.
  Re: Levne 7a08.11.2017
Dobry napad ale mne nejde o body :D
  Re: Levne 7a08.11.2017
A urcite to muze byt zajimavejsi diskuze nez ta s Turkem.
 Re: Levne 7a08.11.2017
Zelená na Smichaci a fialová na Ruzyni. Ale spechej ať ti je nesundaj.
 Re: Levne 7a08.11.2017
Zelená na Smichaci a fialová na Ruzyni. Ale spechej ať ti je nesundaj.
 Re: Levne 7a08.11.2017
Ocel a Olovo (nebo jak se jmenuje ta varianta za 8) na Srbarne je tusim povazovana za vcelku schůdno
 Láce 7a08.11.2017
Roviště: Přepište Dějiny, Local Hero, Pán Větrů
Srbsko: Kamenná tvář
Jura: Hessisch Ro
  Re: Láce 7a08.11.2017
Ty jsi tak krutej az to boli... Kazdej tyhle cesty zna.
   Re: Láce 7a08.11.2017
HMM a?
    Re: Láce 7a08.11.2017
Kazdej vi, ze to jsou sakra tezky osmy
     Re: Láce 7a08.11.2017
A?
      Re: Láce 7a08.11.2017
když si vůl, tak B
     Re: Láce 7a10.11.2017
Local Hero je sakra tezka osma...? No, neprijde mi.
      Re: Láce 7a10.11.2017
Zalezi jak se na to divas, je tam trochu neprijemny cvakani s delsim padem na rovistove pomery, jina
       Re: Láce 7a10.11.2017
Delsi pad?
        Re: Láce 7a10.11.2017
jj, podlahu tam nedas, ale nahore se tezko cvaka nyt, tak se musi nadlezt driv nez se cvakne a kdyz
         Re: Láce 7a10.11.2017
Tak tohle misto jsem tam nepotkal... vzlastni.
 Re: Levne 7a08.11.2017
Harlinovi pohrobci jsou na Moravský kras velmi přijatelná osma... ale máš to trochu dál
  Re: Levne 7a09.11.2017
Ale zas je na poměry krasu velmi pěkně zajištěná a není ani moc oklouzaná. Pro začinajícího osmičkář
  Re: Levne 7a09.11.2017
Ale zas je na poměry krasu velmi pěkně zajištěná a není ani moc oklouzaná. Pro začinajícího osmičkář
 Re: Levne 7a09.11.2017
V Juře ani v okolí Prahy žádná 7a nenajdeš, v toho zřejmě pramení uštěpačné odpovědi.
Ale to
  Re: Levne 7a09.11.2017
"V Juře ani v okolí Prahy žádná 7a nenajdeš, v toho zřejmě pramení uštěpačné odpovědi."
   Re: Levne 7a09.11.2017
V Juře žádné 7a není. To je prostě fakt, s kterým nic neuděláš.
A až tam jednou pojedeš, tak
    Re: Levne 7a10.11.2017
Větší kravinu jsem už dlouho nečetl.
     Re: Levne 7a10.11.2017
Tak mi jedno 7a z Jury napiš.
      Re: Levne 7a10.11.2017
asi jsem debil, ale vůbec ti/tomu nerozumím. Asi je v tom nějaký rébus, nebo hluboká myšlenka, ale n
       Re: Levne 7a10.11.2017
Ja myslim, ze jde jen o to, ze ta myslenka je naopak velmi melka... Resp. prijde jako velmi hluboka
    Re: Levne 7a10.11.2017
tak to mi vysvetli, nejak jsem to nepochopil, ackoliv jsem v Jure dost casto
     Re: Levne 7a10.11.2017
Protože tam žádné nikdo nenatloukl a proto ho ani nikdo neuvedl v průvodci.
      Re: Levne 7a10.11.2017
fakt? Tak jsem asi lezl nekde jinde...
       Re: Levne 7a10.11.2017
7a / 8 . Fndim / Kurvafandim.
 Re: Levne 7a09.11.2017
v krase Anarchie, čína, black star, brazílie, atd atd
  Re: Levne 7a09.11.2017
hlavne do toho nezapomen brusle...
 Re: Levne 7a09.11.2017
Jestli chces levnou cestu dej si Lidu, sice to neni osmicka, ale vlastne skoro jo. :-D
  Re: Levne 7a09.11.2017
Na tyhle požadavky na cestu by mohla vyhovovat Bechyně.
 Re: Levne 7a09.11.2017
Na Rovišti Španělský lži nebo Woodoo, když si to dobře zkrokneš
Na Srbsku Michalova nebo Uncl
  Re: Levne 7a10.11.2017
Woodoo je docela ostry, hlavne pokud nema rad male listy. Ale asi ano, ale hlavne v zime. Pro me v t
  Re: Levne 7a10.11.2017
v porici... prasna 8
  Re: Levne 7a10.11.2017
Black jack na Srbsku...
   Re: Levne 7a10.11.2017
Nechce bouldrové problémy - na Black Jacku jsou hned 2 místa:
- překonání hrany prvního převí

 mapy.cz07.11.2017
mapy.cz po dohode s horosvazem pridali kopec lezeckych oblasti - napr. vezicky v Ostrove: https://mapy.cz/s/2blJj - malo by to byt aj v offline apk
 Re: mapy.cz07.11.2017
V aplikaci mapy.cz skály z horosvazu jsou, ale momentálně ne v offline režimu. Bohužel.
 Re: mapy.cz07.11.2017
Takže z čeho vedení Horosvazu (především Petr Jandík a Honza Bloudek) podezíralo Skalní oblasti (Zde
  Re: mapy.cz07.11.2017
nemyslím si že je apriori špatně provázání s nejlepším tuzemským mapovým serverem. je to poměrně sil
   Re: mapy.cz07.11.2017
Konečné znění smlouvy bylo věcí VV a právníků Seznamu a neznám ho, ale principem je bártr.
    Re: mapy.cz07.11.2017
Ano, potvrzuji. Dostali jsme za to sto samolepek s logem seznam.cz. Smlouvu ale take neznam, ta je o
   Re: mapy.cz07.11.2017
Bohužel ČHS automaticky nezveřejňuje své smlouvy, takže nevíme. Dohadovat se můžeme, analogicky je t
    Re: mapy.cz07.11.2017
Jako obvykle se Jakub Turek "záměrně mýlí". Důvodem ukončení spolupráce se Zdeňkem bylo od
     Re: mapy.cz07.11.2017
Máš pravdu, že roku 2013 jste si nechali od CVK formálně odhlasovat, aby se Horosvaz odtrhnul od Ska
      Re: mapy.cz08.11.2017
Tady ses mimo. Se strnadem CHS posral zasadni vec, a to, ze si neohlidal, ze data, ktera tam dobrovl
       Re: mapy.cz08.11.2017
Ale ona ta data u Strnada patřila ČHS... Taky je všechny odevzdal, když to po něm ČHS chtěl :-) Jiná
        Re: mapy.cz08.11.2017
OPět se Jakub Turek účelově mýlí. Zdeněk Strnad neodevzdal žádná data o údržbě skal, neodevzdat GPS
         Re: mapy.cz08.11.2017
V tomhle si ale imho muzete podat se Strnadem ruce, ne?
          Re: mapy.cz08.11.2017
Myslím, že ne. Je tu řada rozdílů. Jen taková perlička: Strnad chtěl po hasičích miliony za svůj IZS
           Re: mapy.cz08.11.2017
Licence je stejna. Takze myslim, ze ano.
            Re: mapy.cz09.11.2017
Taková babišovská diskuse.
Turek se zeptá jak je to s licencí a Jandík mu odepíše, že lže. <
             Re: mapy.cz09.11.2017
Tak jeste mohl po vzoru dalsiho exota "odpovedet": "To vubec neni pravda. Tak to jste
              Re: mapy.cz10.11.2017
S tou licencí ČHS to asi nebude tak jednoduché, jak Petr Jandík tady předhazuje, a také smlouva se S
               Re: mapy.cz10.11.2017
Tak to se dalo vytusit z "odpovedi" Petra Jandika na tu licenci, ze konkretne o ni nechce
                Re: mapy.cz10.11.2017
No právě. Ale oficiální odpověď ČHS bych přece jenom očekával. Ona ta licence má totiž sílu normální
                 Re: mapy.cz10.11.2017
Ozvala se mailem paní Valentová ze sekretariátu ČHS, že prý odpoví během příštího týdne. Netušil jse
                  Re: mapy.cz10.11.2017
Tak nejdriv se musi poladit stanoviska. To chce cas.
           Re: mapy.cz08.11.2017
Petře, nikomu nenadávám! Dokonce ani Českému horolezeckému svazu, prosím.
         Re: mapy.cz08.11.2017
1) No když jste ho o ně tehdy nepožádali a ani na výslovné upozornění je nechtěli... Tak to je pak t
          Re: mapy.cz08.11.2017
Zase lež. Bloudek o ně žádal, ale nebylo vyhověno. Ostatně nevím proč Strnad stále zadržuje data o ú
           Re: mapy.cz08.11.2017
Ta licence by me take zajimala. Ale chapu, ze prozradit ji asi mene atraktivni nez vykrikovat, ze ne
           Re: mapy.cz08.11.2017
Jak zadržuje data? To je někde krade? Vždyť už VV ČHS přece dávno řekl, že vše už je vyřešeno a obě
     Re: mapy.cz07.11.2017
Teda pamet je zradna, o tom zadna... Ale takhle jednoduche to teda nebylo. Rozhodne vase doprovodna
      Re: mapy.cz08.11.2017
vono to bylo možná ještě výrazně jednodušší. z mého pohledu je to asi takto: voni ti pánové odvedli
       Re: mapy.cz08.11.2017
Myslis, ze by byl rev? SO mely pred tim nez zacala ta nechutna pretahovana docela podporu. Skoro si
        Re: mapy.cz08.11.2017
Tehdy ještě málokdo ve vedení ČHS měl představu, jak je to cenná věc a jak je to důležité pro členst
  Re: mapy.cz07.11.2017
Anketa čtenářů o tom, kolik procent pravdy má Jakub Turek ve svých tvrzeních o ČHS (
   Re: mapy.cz07.11.2017
Překlep, 100% pravdu.
    Re: mapy.cz07.11.2017
O pravdě se hlasovalo za komunismu. Jinak nemá verifikace s veřejným míněním, zvláště na jednom webí
     Re: mapy.cz07.11.2017
Nejpřesnější způsob verifikace hodnoty libovolné fyzikální veličiny je nechat o té hodnotě hlasovat
      Re: mapy.cz07.11.2017
Ne sorráč, asi by mi vlastně mělo vadit, že horosvaz bude mít z práce dobrovolníků traffic díky link
       Re: mapy.cz07.11.2017
Špatné na celé věci je to, že se mění pravidla za pochodu neboli se přechází z jedné licence na druh
      Re: mapy.cz07.11.2017
Skoda, ze se tedy neslo touto cestou rovnou za Stranada, ze? Tehdy tato cesta byla jeden ze strasaku
    Re: mapy.cz07.11.2017
A pouhych 15% si mysli, ze ma pravdu na 0%!

Btw. mate to nejak osetrene proti robotum
     Re: mapy.cz07.11.2017
Aniž bych Petra nějak podezříval, ale je to ještě jednodušší - téměř všechny weby mají jednu z funkč
      Re: mapy.cz07.11.2017
Takhle jsem teď na místě vytvořil anketu u nás:

goo.gl/EBKioX

Čísla j
      Re: mapy.cz07.11.2017
Robot projizdi odkaz za odkazem pri budovani indexu. Tim muze "odkliknout" i kazdy hlas v
   Re: mapy.cz07.11.2017
No to si tu skalu 0 - 100% Petre spatne diskretizoval. Chtelo to rozdelit po jednom procentu. Pak by
   Anketa Turek08.11.2017
Krásný příklad manipulace s anketou. Když už, tak by bylo dobré napsat komplet výsledky. Nejvíc % zí
    Re: Anketa Turek08.11.2017
Souhlasim. Ta interpretace Petra Jandika, resp. ten doprovodny text ("pouhych 17%") me nah
 Re: mapy.cz08.11.2017
Čím čertu dobře, peklem se ti odmění. To že jsou skály na mapy.cz je dobře, ať už pro nás, tak třeba
  Re: mapy.cz08.11.2017
Lezení je sport jako třeba fotbal, ten má v mapách také vyznačené stadiony...
   Re: mapy.cz08.11.2017
Ty stadiony se většinou snáze najdou i bez mapy :-) .
  Re: mapy.cz08.11.2017
Skoda, ze jste netrpeli takovym preziravym nadhledem i za Strnada, mohlo se usetrit spoustu rozporu,
 Re: mapy.cz08.11.2017
Do databáze jsem přispíval, a stále se příležitostně přispívat snažím. Jak to bylo historicky se SO,
  Re: mapy.cz08.11.2017
Od zveřejnění spolupráce se seznam.cz mi chodí asi tak třikrát týdně mail se zpřesněním souřadnic, n
   Re: mapy.cz08.11.2017
Díky za objasnění. Pokud jde o vzájemnou spolupráci, a "terénní jednotky" seznamu s tím ta
    Re: mapy.cz08.11.2017
Takže vlastně je všechno v pořádku, že jo?

A v smutném tichu jedou dál a dál
m
     Re: mapy.cz08.11.2017
Nevidím nic špatného na vzájemné loajalitě. Nic to ovšem nemění na tom, že ta smlouva by mi stejně z
   Re: mapy.cz08.11.2017
A red jeste o odpoved, prosim! Take by mel zajimala. Pro jednoduchost repost dotazu:
"Za
 Re: mapy.cz08.11.2017
stačí napsat na mapách.cz do vyhledávače "lezecký teren"

1   ...   202   203   204   205   206   207   208   209   210   211   212   213   214   215   216   217   218   219   220   221   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Smichoff - dite v koutku
Ahoj,
chci se zeptat, na strankach steny na smichove (praha) jsem narazil na cenik za nelezouci deti.
Aneb 60Kc pres tyden a 80Kc o vikendu.

Rozumim tomu spravne, ze zacali vybirat penize i za dite co si hraje v koutku?



Diky
Maner
Maner20:23:34 09.11.2017
odpovědět 
 Re: Smichoff - dite v koutku
no, furt ho můžeš nechat bezplatně venku uvázaný u stojanu na kola. Na rozdíl od auta.
d.21:09:59 09.11.2017
odpovědět 
 Re: Smichoff - dite v koutku
Asi na to lze hledet tak ze zrizeni /provoz detskeho koutku neco stoji (nebo aspon zabira misto kde by mohli platici lezci lezt dalsi cestu).
Takze se provozovatel rozhodl zpoplatnit zaparkovani ditete v koutku.. misto aby to bylo zadarmo a naklady byly tise rozlozeny na vsechny vstupenky, tj lezci bez deti by dotovali provoz lezcu s detma.
Takze bych v tom asi zadnou drastickou diskriminaci nevidel..
21:29:20 09.11.2017
odpovědět 
 Re: Smichoff - dite v koutku
Neni tam treba s detma nejaky dlouhodoby problem, na ktery si lezci (co si jdou zatrenovat a zalezt) stezuji? Umim si predstavit, ze pak provozovateli dojde trpelivost a udela nejake takove opatreni. Nastesti na to ma pravo, coz je dobre, a navstevnik se muze rozhodnout tam nejit a uprednostnit konkurenci. Sam mam deti a obcas je na stenu beru, ale vzdy jsou se mnou pod konstantnim dohledem a kdyz jdu lezt s detma, tak spis lezou deti, nez ja. Neni nic horsiho, nez nehlidane deti ve vetsim poctu na stene/bouldrovce...5 deti dokaze kompletne zkazit lezeni pro vsechny ostatni, protoze si jejich rodice spletly sportoviste s detskym koutkem se spoustou zinenek na skakani. Bohuzel takhle dopadlo uz nekolik bouldrovek, kam se treba o vikendu uz neda zajit potrenovat.
Tom22:28:42 09.11.2017
odpovědět 
  Re: Smichoff - dite v koutku
tak ale tohle je trochu mimo. ten jejich koutek je spis k placi. jako spestreni pro dite fajn, ale vybirat za to 60-80 kc?? za tuhle cenu maji v praze deti pristup do hernicek, kde je uroven opravdu trochu jina, cele mistnosti hracek. na smichove je v koutku je spina, je to tam tmave a ne prilis bezpecne (kdyz se dite zklouzne na klouzacce, omlati si dole nohy o stenu). A moje dite v koutku vydrzi tak dohromady asi 20 minut z 4 hodinovy navstevy steny. Ale tezko tomu diteti vysvetlim, ze tam nemuze chodit, protoze jsem nezaplatil. pokud za koutek chtej vybirat takovyhle poplatky, byl bych radsi, kdyby tam zadny koutek nebyl. nemluve o tom, ze jine steny maji zazemi zadarmo, vypichnout jde napriklad skvely detsky koutek na ruzyni, kde si dali opravdu praci a udrzuji ho. tuhle politiku moc nechapu. jestli budou vybirat, bude nejspis hodne rodicu chodit jinam - a rodice jim tvori hlavni klientelu v hluche dopoledni a poledni hodiny. no, zajimalo by me, jak to maji promyslene a co tim vlastne sleduji. vystipad rodice s detma pryc?
00:02:07 10.11.2017
odpovědět 
   Re: Smichoff - dite v koutku
Ty jsi drsoň. Tak tam nechoď, ne? Choď na tu Ruzyň. Nech haranta doma. Jestli je ze 4 hodin v koutku 20 minut a při tom neleze, kde je zbývající více než tři hodiny? To se s ním motáte mezi lezci? A to si ještě stěžuješ? Nestačím žasnout. Jako na Offu i na BW zakázali psy, měli by zakázat i děti. Buď ať lezou, nebo je nechávejte venku.
00:07:46 10.11.2017
odpovědět 
    Re: Smichoff - dite v koutku
Chodime dopoledne, kdy je lezcu malo a deti vzdy nekdo hlida, aby se nemotali. Co je na tom k zasnuti?
14:32:32 10.11.2017
odpovědět 
     Re: Smichoff - dite v koutku
K žasnutí je, jak si všichni rodiče myslí, že se na ně a jejich ratolesti všichni a všude třesou. Ať už je to stěna, restaurace nebo i někde venku pod skalou - ne, děti nejsou nic víc než ostatní lidé, ne, děti nemají právo řvát a lítat kdekoliv a kdykoliv. Když rodiče neumějí své děti náležitě zklidnit, resp. když děti nechápu, že by se někde měly nějak chovat, pak ať tam tito rodiče s dětmi nechodí. Dětské koutky jsou podle mě mor, málokde jsou dobře zvládnuté...
20:21:34 10.11.2017
odpovědět 
   Re: Smichoff - dite v koutku
Tak svoje decko ber do tech hernicek s tou vyssi urovni a ne na stenu. Beztak z toho bude mit dite mnohem vic. Nebo co chces slyset? Prijde-li ti, ze zbozi je pro tebe drahe, nekupuj ho.

Jinak doufam, ze se tva vyhruzka o tom, ze tam rodice prestanou s detma chodit splni. I ta volnejsi dopoledne asi nebudou moc problem - zacnou zase chodit ti, co tam kvuli stadum matek s detmi prestali chodit.
00:50:51 10.11.2017
odpovědět 
    Re: Smichoff - dite v koutku
Souhlasím. Sám jsem tam kvůli harantům a nesoudným matkám přestal chodit. Naštěstí se dá chodit jinam.
07:51:42 10.11.2017
odpovědět 
 Re: Smichoff - dite v koutku
Jo, pride mi to jako malo, na to jak tam deti prekazi a jakej bordel tam nadelaj. Osobne bych na lezecke stene videl nejradeji jen lidi, kteri tam jsou kvuli lezeni. Ale doufejme, ze i tak to mnohe rodice odradi.
00:42:43 10.11.2017
odpovědět 
 Re: Smichoff - dite v koutku
nelezoucí nesamostatný děti nemají na stěně co dělat. onehdá jsem nadávál jak špaček, fotříci si lezou na boudlru, děcka tam lítaj, řvou a dělají bordel. děs běs. nebudu jmenovat kde. platí to obecně. sežente si hlídání a nechte dítě doma, můžete se střídat s parnerem v hlídání a lézt s kamošem. oba si to užijete a ostatní lezci na stěně budou spokojnení taky. nebo běžte s děckama na hřiště
08:01:02 10.11.2017
odpovědět 
  Re: Smichoff - dite v koutku
obecnou vlastnosti deti je ze behaji a rvou, rika se tomu ze si hraji. bych rekl ze rodice mensich deti maji vyssi hranici toho co snesou od svych i cizich ratolesti z hlediska hluku a motani se vsude (doma to maji dnes a denne a pekne koncentrovane, neni se tedy cemu divit ze jsou habituovani), ktera se holt nemusi shodovat s tim co vydrzi bezny clovek bez deti. vsem by nam sluselo vice tolerance k ostatnim, jak lezcum tak rodicum s prilis rozjivenymi detmi... a vzdycky se da za danym rodicem zajit a upozornit jej ze tohle uz je pres caru. resit to v diskusi na lezci ma pramaly smysl
ondra08:16:11 10.11.2017
odpovědět 
   Re: Smichoff - dite v koutku
Rekl bych, ze momentalne je to tak, ze lezci bez deti prekypuji toleranci k tem detem a jejich rodicum. Staci se tam porozhlednout. Vidis, ze to mnohe sere, ale se skripenim zubu to nejak pretolerujou.

Jedine, kde jsem videl vetsi konflikt byla boulderovka na BW, kde lezouci rodice na lanech, asi aby meli od svych ratolesti klid, je odlozili na boulderovku nejspis s tim, ze to uzasne detske hriste, kde muzou uplne vse mimo samotneho lezeni.. Tohle odkladani se tam jednu dobu delo pravidelne, proto se tam objevili ty zakazy, ktere tak 60 - 70% rodicu dodrzuje.
10:08:45 10.11.2017
odpovědět 
   Re: Smichoff - dite v koutku
děcka co nejsou schopný samostatnýho ukázněnýho lezení, nemají na stěně co dělat. je to nebezpečné a obtěžující pro všechny zúčastněné (pro děti jen nebezpečné, nikoliv obtěžující, ale nebezpečí si děti neuvědomují).
stěny slouží k lezení. není to dětské hřiště. rodiče kteří si toto neuvědomují, mají zřejmě nedostatečně vyvinutou sociální inteligenci. proto, oceňuji, že stěny dětské koutky zpoplatňují (jsou to neplánované výdaje), nebo zakazují vstup dětem na různé lokace stěny. je to pro dobro všech. můžeš obhajovat svoje děti jak chceš, já proti nim nic nemám, ale stěna není dětské hřiště. nevím jak je to v zahraničí, ale hádám, že tam mají bud dětské koutky, nebo tě tam s malým ani nepustí (nevím nebyl jsem. ale zpravidla mívají ve vyspělém zahraničí vše vyladěné, protože kdyby se tam zrakvilo děcko tím že mu někdo skončil na hlavě, je zle)
12:20:17 10.11.2017
odpovědět 
    Re: Smichoff - dite v koutku
tak o tom, ze neukaznene deti bez dozoru na stene nemaji co delat se snad nikdo nepre. ale souvislost s poplatnenim koutku moc nevidim. Kdyby majitele nechteli na stene deti, tak nestavi koutek. Na druhou stranu, pokud uz ten koutek maji a chteji ho zpoplatnit, mela by trochu odpovidat kvalita, coz teda v tomhle pripade opravdu neodpovida.
15:07:22 10.11.2017
odpovědět 
     Re: Smichoff - dite v koutku
vývojově bych to viděl následovně: rodiče tam začali tahat děcka, děcka začaly dělat bordel, fajn uděláme koutek, děcka budou v koutku, jenže děcka začaly dělat bordel jak v koutku tak všude kolem, ok, zpoplatníme koutek, bude míň děcek míň bordelu..rodiče začali dělat bordel, že maj platit za koutek, ve kterým děcka nejsou, protože dělaj bordel vedle koutku...zruší se koutek, zruší se poplatek, samostatný vstup bude od 18ti let, když tam někdo dotáhne děcko, dostane on i děcko na ruku žlutej pásek... když se tam bude jeden nebo druhej s páskem pohybovat lízt sám nebo s někým bez pásku, dostane jedno napomenutí a podruhý sbal si věci a běž...
20:31:30 10.11.2017
odpovědět 
    Re: Smichoff - dite v koutku
jo ale to je presne to co rikam, tolerance a schopnost vcitit se do druhych by mela byt oboustranna. pokud neni tak rodice rozjiveneho ditete zdrbat, popripade dat do provozniho radu moznost vyhozeni cele povedene rodinky obsluhou kdyz neni schopnost sebereflexe. pokud si dite pomerne normalne pod dozorem rodice/kamarada rodicu hraje a obcas u toho krici ci beha ale nikoho neohrozuje, tak to je u deti holt normalni stav a dle meho je do toho vsem prd. ale jako vzdy je to o normalnich lidech. normalni clovek nenecha decko delat bordel co ostatni sere, stejne tak normalnimu cloveku nevadi ze nekde vyska a beha decko pokud to jen zvysuje hladinu zvukoveho sumu a ne hladinu nebezpecnosti. mi treba zas vadi jistici co blbe jisti a cumi po ftakach ale pokud to neohrozuje me ci lezce tak to mam v pazi
ondra15:14:42 10.11.2017
odpovědět 
  Re: Smichoff - dite v koutku
Tak ale to je orece uplne jine tema. Jestli se plati nesmyslnej poplatek za ubihej detskej koutek, nebo jestli jsou deti nechavane bez dozoru. Deti na stene maji mit samozrejme hlidani, nesmi se plest pod lezce a jistice. To, ze nekomu vadi detsky rev, je mozne, ale to uz jsme zas nekde jinde, mne treba vadi hecari rvouci na celou stenu, ale taky to vydrzim.
14:30:32 10.11.2017
odpovědět 
   Re: Smichoff - dite v koutku
To uz pak je vlastne otazka, ktera v sobe rovnou obsahuje tvrzeni ("nesmyslnej poplatek").

Vcem je podle tebe poplatek za vstup do casti sportovniho centra nesmyslnej?
Me naopak prijde jako velmi smyslnej, od toho, ze se mi prijde normalni platit vstup kdyz nekam jdu po to, ze ma redukovat celkovy pocet deti na stene. A nakonec, stejne je to svobodne pravo majitele / provozovatele si rozhoudnout, jak delat svuj byznys.
15:09:32 10.11.2017
odpovědět 
  Re: Smichoff - dite v koutku
Hele to si měl říct že tě tam ty děti štvou, nějak bysme to vyřešily.
A k tomu že nemaj děti na stěně co dělat ... Dokud to není zakázaný provozovatelem toho prostoru, tak tam děti můžou a tečka. Stejně jako můžou do obchoďáku, nebo bruslit. Rodič musí maximálně tak dát bacha, aby neohrožovali sebe nebo okolí. To, že řvou, to se halt nedá nic dělat, to se lidem v tomhle věku stává. Seš svobodnej, dospělej člověk, když tě nějaký dítě ohrožuje, řekni to rodičům, nebo se neboj ho okřiknout a nebrblej v diskusi. Pokud tě sere, že tam řvou, tak tam choď jindy, nebo tam nechoď vůbec a lobuj u provozovatele, aby tam zakázal dětem vstup. Já sem taky svobodnej a dospělej člověk a budu svoje děti tahat na stěnu dokud mě tam budou pouštět, páč je to tam baví stejně jako tebe a mě. Budu se ale ze všech sil snažit je vychovat k tomu, aby dávali bacha na lezce okolo, to ti slibuju. Chápu, že sem sem ti asi někdy skazil dpopoledne, kdy ses urval z práce, aby sis moh jít v klidu zaboulderovat, ale to se holt stává, že ti to někdy nevyjde jak sis představoval ... seš lezec, chlap, tak zamáčkni hořkou slzu a zkus to příště!
ppavel16:12:53 14.11.2017
odpovědět 
   Re: Smichoff - dite v koutku
Co dodat, konečně normální, lidský a empatický koment. Dík
glum21:25:30 14.11.2017
odpovědět 
 Re: Smichoff - dite v koutku
Pokud je v poznámce na stránkách stěny napsáno "nelezoucí děti využívající dětský koutek platí vstupné dle ceníku", řekla bych, že to chápeš zcela správně. A po pravdě, nedivím se. Nemám nic proti lezení rodičů s dětmi, ale má na to být vyhrazen zvláštní čas, případně i někdo extra na hlídání. Pokud se děcka motají po stěně celý den včetně špičky, nevyhnutelně vznikají problémy a navíc hrozí úrazy. Zpoplatnění vstupu bezpečně sníží "dětskou" návšěvnost.
Fosa10:40:09 10.11.2017
odpovědět 
  Re: Smichoff - dite v koutku
K ziskani objektivniho pohledu doporucuji si poridit vlastni deti. A co ti lezci, jejichz deti jsou v koutku opravdu v klidu? Zkuste si furt zajistovat hlidani, staci, ze ucitele maji furt volno, takze jste radi, kdyz nejak pokryjete prazdniny. Ale pokud decka na stene opravdu delaji bordel, at je tam rodice proste neberou.. Spis je to o vychove..
jiri.m.11:01:13 10.11.2017
odpovědět 
   Re: Smichoff - dite v koutku
K ziskani objektivniho pohledu doporucuji popremyslet nad tim, ze tve deti jsou ostatnim u prd... Mas deti, fajn. Ale co je ostatnim do toho, to neni nic vyjimecneho aby si kvuli tomu vsichni ostatni museli sedat na prdel a omezovali se kvuli tomu.

To, ze jsou deti zodpovednost a prinasi starosti nikdo nerozporuje, naopak s tim spis kazdy souhlasi. Ta zodpovednost take zahrnuje to, ze ne vzdy muzu delat co bych zrovna sobecky ja chtel a ze musim prinaset ruzne obeti.

Ale pravda, o vychove to je. Dokonce jsem videl, ze nejvic ostatni deti a rodice servala matka, jejiz ditko bylo na stene v takovem modu, ze neobtezovalo nikoho a nezvysovalo rizikove situace.
12:04:23 10.11.2017
odpovědět 
  Re: Smichoff - dite v koutku
Přesně, není lepší pocit, než být v bouldru na max v každém kroku na pád a vběhne pod tebe dítě. Na jedné bouldrovce dokonce došlo k situaci: "Ty woe, tys to dal! - Jo, musel jsem, vběhlo pode mě dítě, tak jsem to udržel."
Bída11:13:16 10.11.2017
odpovědět 
   Re: Smichoff - dite v koutku
Taky uz jsem takto jednou prelezl boulder, ktery vzdoroval az hanba..
No a taky jsem jednou nakopl dite na Smichaci, kdyz spoluzec padal a dite pri honicce vbehlo presne k memu stehnu.
11:59:20 10.11.2017
odpovědět 
   Re: Smichoff - dite v koutku
A je to ještě povolený doping nebo už je to přes čáru? Každopádně to konečně dal!
Žebřík12:07:37 10.11.2017
odpovědět 
    Re: Smichoff - dite v koutku
Uz jsem i videl, kdy to naopak z toho stresu nekdo nedal. A bylo mne toho lezce dost lito, protoze spadnout na dite je jiste vyrazne mene pohodlne nez spadnout na matraci.
15:12:19 10.11.2017
odpovědět 
     Re: Smichoff - dite v koutku
Pokud to ovsem neni otyle dite.
19:12:01 10.11.2017
odpovědět 
 Re: Smichoff - dite v koutku
pozor, koho nedojebou hrající si děti, dojebe žlutý sliz v pánské sprše.
Se zvýšením vstupného jsem čekal ústup tohoto slizu, leč nestalo se.

doufám, že za ty drobné co vyberou v dětském koutku budou aspon schopni dostavet občerstvovací stanici nebo co měl být ten dřevěný koridor uprostřed a dokoupit vyřazenou lavičku do pánských šaten, aby když dostaneš číslo nižší jak 40 a vyšší jak tuším 210, nemusel sis přesouvat lavičky odjinud.

zpoplatnujte, ale nezapomente na sobe taky makat.
pips12:19:39 10.11.2017
odpovědět 
  Re: Smichoff - dite v koutku
jo, šatny, hajzly a sprchy jsou poněkud eklhafliš a jaksi v nepoměru s úrovní (stěny a vstupného). místo dyzajnovejch miskovejch umyvadel na dřevěné desce bych vocenil plechovej žlab (jak na pionýrském táboře), ten nevyžaduje úklid tolik permanentní.
Lukas B.13:11:52 10.11.2017
odpovědět 
   Re: Smichoff - dite v koutku
mně by třeba nevadilo chodit chcát ven za tu bouldr desku. stejně mám pocit, že na hajzlu se nejvíc stíraj rozdíly mezi lidma, at už s dětma nebo bez dětí..
pips13:38:06 10.11.2017
odpovědět 
    Re: Smichoff - Záchod
Na záchodě jsou si všichni rovni. Je to ideální prostředek pro vyřešení otázky nenávisti - pozor neplést se starým doporučením "jdi do hajzlu".
14:02:56 10.11.2017
odpovědět 
   Re: Smichoff - dite v koutku
Divate se to na moc mainstreamove. Nase stena neni mainstream ani populisticka, tak prirozene na populistickej mainstream v podobe toho, ze tam nebude nechutnej bordel, kasleme.
Vasek Stena14:14:31 10.11.2017
odpovědět 
    Re: Smichoff - dite v koutku
tak to jsi mimo, ten ceník je dost mainstreamovej.
jestli to chcete mít punk, to jste tam měli nechat ty psy.
svaz socek15:57:19 10.11.2017
odpovědět 
   Re: Smichoff - dite v koutku
nebuď rozmazlenej. Na skalách taky nemáš sprchy.
19:03:31 10.11.2017
odpovědět 
    Re: Smichoff - dite v koutku
Jak kde nejsou. Ale je fakt, že psí hovna tomu na Offu vyloženě chybí. Jinak je tam už opravdu asi všechno.
19:16:48 10.11.2017
odpovědět 
  Re: Smichoff - dite v koutku
Mám dojem že nelezoucí děti tam platily vždycky, akorát teď to nějaká lezoucí mamina rozmázla na fejsu a je z toho hrozný haló.
honza07:35:17 12.11.2017
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192415)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (19)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (18)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1156 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1275 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1457 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1424 
 Neřeším to – lezu vše 
 1122 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi