Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 16.Pail 10603 17.Šofránko 10585 18.Kolomazník 10550 Bouldry: 16.Šípek 10075 17.Košťál 10050 18.Chytil 10025 Hory: 19.Petr 3170 20.Nešvera 3129 21.Novák 2688
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English ferrata Děčín 16.11.2017 Nevíte někdo prosím jestli je možné jít na Pastýřskou stěnu v Děčíně i v listopadu? Dostala se ke mně informace, že je otevřená jen od dubna do října.
Krupky a trening 15.11.2017 Tak jsem si precetl, ze bych mel po treningu sporadat 20g bilkoviny, aby mi pak poradne rostl bicak a trening se dobre zuzitkoval. Tak si tu sedim s maxi balenim Canto arasidovych krupek, ctu o trenovani a co nevidim. To baleni obsahuje skoro 30g bilkovin
  what a surprise 15.11.2017 arašídy = podzemnice olejná = luštěnina = spousta bílkovin
nic to nemění na tom, že c
  Re: Krupky a trening 15.11.2017 Spektrum aminokyselin v tom je bidny resp. neni ani zdaleka uplny. A navic s tim prijmes hromady sra
  Re: Krupky a trening 15.11.2017 když si k tomu dáš ještě 200g hovězího, tak to bude ok
  Re: Krupky a trening 16.11.2017 Tuk a vlaknina zpomaluji vstrebavani zivin, proto se po treninku nemaji jist. Nekdo pije po treninku
    Re: Krupky a trening 16.11.2017 trochu si protiřečíš. nejdřív píšeš nejíst tuk a vlákninu, potom píšeš, najíst se do 2 hodin... žeru
      Re: Krupky a trening 16.11.2017 Myslim, ze si moc neprotireci. Ani to jidlo nijak nespecifikuje, tak je asi na tve predstave co si p
      Re: Krupky a trening 16.11.2017 Ano, po tréninku je krev ve svalech a trávení nejede, proto se dává např BCAA a pak rychlý protein,
        Re: Krupky a trening 17.11.2017 Rekl bych, ze momentalne se razi smer, ze dlouhodobejsi nocni proteiny (micelarni kasein, ne kaseina
          Re: Krupky a trening 17.11.2017 Jo, názory se různí. Osobně jsem micelární kasein zkusil taky, nějaké zřetelné výhody jsem nepociťov
            Re: Krupky a trening 18.11.2017 Jasny. Jsou nejaka obecna pravidla, ale je nutne je vzdy uzpusobovat individualne a premyslet, proc
              Re: Krupky a trening 20.11.2017 Hydrolyzovanej kasein jsem slyšel přiznávám prvně, ale už jsem dohledal -zajímavé. Docela by mě zají
                Re: Krupky a trening 20.11.2017 vynechávat sacharidy,jakožto základní palivo?...
                  Re: Krupky a trening 20.11.2017 Mluvím teď o nějaké formě sacharidu hned po tréninku. Jinak jím +- normálně (snažím se rozumně), tak
                    Re: Krupky a trening 21.11.2017 jaký problém s fruktozou a vlákninou? z vlastní zkušenosti můžu žrát po tréninku co chci (rozumě, ne
                    Re: Krupky a trening 21.11.2017 Tyvogo tohle je hrozná platforma pro takovou debatu s těma odpověďma:) No IMHO sacharidy po tréninku
    Re: Krupky a trening 16.11.2017 Jist bezprostredne po treninku se udajne nema, dokud se telo zabyva prokrvenejma svalama, nechce se
      Re: Jidelnicek lezce 16.11.2017 Cau, tak by me zajimalo jestli se da nekde najit idealni jidelnicek pro lezce. Co na snidani, co na
        Re: Jidelnicek lezce 16.11.2017 Ja jsem se dost naucila ve fb skupince fitness motivation. Trochu to tam prehanej, vsichni resej mak
        Re: Jidelnicek lezce 16.11.2017 Pravi lezci se stravuji jen vesmirnou pranou. Tu muzes rano, v poledne, vecer, ale i v noci a klidne
          Re: Jidelnicek lezce 16.11.2017 Největší prásky jsem přelezl po dvou točených a jednom kafi a cigáru na Koupáku nalačno hned po ránu
      Re: Krupky a trening 16.11.2017 Respektive nasel jsem neco jako tohle, ale neni to primo pro lezce, ale pro "highschool atleta&
  Re: Výlet na Krétu 15.11.2017 To jako s tim zpevakem? Bude tam zpivat? Co leze? Bere s sebou i statni vyznamenani?
Výlet na Krétu 15.11.2017 Ahoj, jedeme příští týden lézt na Krétu spolu s Hůlkou a pokud by se tam někdo v tu dobu vyskytoval nebo se chtěl přidat, tak je vítán. Chceme objekt pár zavedených oblastí jako je Agiofarago nebo Tersanas cave a pak máme plány na východ
ČHS - Soutěž o fotografie - licence? 15.11.2017 Kvalitní fotky k volnému použití jsou dnes relativně nedostupné zboží. Co prosím znamená "další využití fotek"? Tyto věci by měly být řešeny přes licenci, kde bude jasně specifikováno jak a za jakých podmínek mohou být fotky použity. Ať si pak a
  Re: ČHS - Soutěž o fotografie - licence? 15.11.2017 Úplně se nabízí fotka s Tomášem Binterem ml. a k tomu "Dobré výsledky i v r. 2018 přeje ČHS.&qu
    Re: ČHS - Soutěž o fotografie - licence? 15.11.2017 No hlavně jde o to, že i fotka s Binterem, pokud je kvalitní, může mít mnoho využití. Od ilustrace v
  Re: ČHS - Soutěž o fotografie - licence? 15.11.2017 Dovolte, abych upřesnil : Výherní fotografie bude využita pouze a jen jako podklad pro vyhotovení PF
    Re: ČHS - Soutěž o fotografie - licence? 15.11.2017 OK, děkuji. Asi by bylo dobré to opravit i v původním textu.
bouldering okolo Brna 14.11.2017 Jedu na vikend do vinnyho sklipku kousek od Brna, nemate tip na bouldrovou oblast nekde v okoli (mezi Prahou a Brnem)? idealne zadna kvak-oblast, suchy kameny, slunicko, snadny pristup, pruvodce na webu..:D diky za smysluplny odpovedi!
  Re: bouldering okolo Brna 14.11.2017 Zkus se podívat na průvodce na javaanes v mapách či přímo záložce pro bouldery
  Re: bouldering okolo Brna 15.11.2017 nechceš toho trochu moc v tomhle počasí? podívej se na oblasti na bouldering.cz
    Re: bouldering okolo Brna 15.11.2017 diky za tipy, zkusim na Preckov, vypada schopne a kousek od dalnice, jinak treba Vela vypada paradne
  Re: Glockner - STÜDLGRAT 12.11.2017 Nebyl jsem tam, ale z dostupných informací je jasné, že celkově je podmínka je zimní, prašanová, lyž
Smichoff - dite v koutku 09.11.2017 Ahoj,
chci se zeptat, na strankach steny na smichove (praha) jsem narazil na cenik za nelezouci deti.
Aneb 60Kc pres tyden a 80Kc o vikendu.
Rozumim tomu spravne, ze zacali vybirat penize i za dite co si hraje v koutku?
  Re: Smichoff - dite v koutku 09.11.2017 no, furt ho můžeš nechat bezplatně venku uvázaný u stojanu na kola. Na rozdíl od auta.
  Re: Smichoff - dite v koutku 09.11.2017 Asi na to lze hledet tak ze zrizeni /provoz detskeho koutku neco stoji (nebo aspon zabira misto kde
  Re: Smichoff - dite v koutku 09.11.2017 Neni tam treba s detma nejaky dlouhodoby problem, na ktery si lezci (co si jdou zatrenovat a zalezt)
    Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 tak ale tohle je trochu mimo. ten jejich koutek je spis k placi. jako spestreni pro dite fajn, ale v
      Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 Ty jsi drsoň. Tak tam nechoď, ne? Choď na tu Ruzyň. Nech haranta doma. Jestli je ze 4 hodin v koutku
        Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 Chodime dopoledne, kdy je lezcu malo a deti vzdy nekdo hlida, aby se nemotali. Co je na tom k zasnut
          Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 K žasnutí je, jak si všichni rodiče myslí, že se na ně a jejich ratolesti všichni a všude třesou. Ať
      Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 Tak svoje decko ber do tech hernicek s tou vyssi urovni a ne na stenu. Beztak z toho bude mit dite m
        Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 Souhlasím. Sám jsem tam kvůli harantům a nesoudným matkám přestal chodit. Naštěstí se dá chodit jina
  Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 Jo, pride mi to jako malo, na to jak tam deti prekazi a jakej bordel tam nadelaj. Osobne bych na lez
  Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 nelezoucí nesamostatný děti nemají na stěně co dělat. onehdá jsem nadávál jak špaček, fotříci si lez
    Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 obecnou vlastnosti deti je ze behaji a rvou, rika se tomu ze si hraji. bych rekl ze rodice mensich d
      Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 Rekl bych, ze momentalne je to tak, ze lezci bez deti prekypuji toleranci k tem detem a jejich rodic
      Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 děcka co nejsou schopný samostatnýho ukázněnýho lezení, nemají na stěně co dělat. je to nebezpečné a
        Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 tak o tom, ze neukaznene deti bez dozoru na stene nemaji co delat se snad nikdo nepre. ale souvislos
          Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 vývojově bych to viděl následovně: rodiče tam začali tahat děcka, děcka začaly dělat bordel, fajn ud
        Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 jo ale to je presne to co rikam, tolerance a schopnost vcitit se do druhych by mela byt oboustranna.
    Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 Tak ale to je orece uplne jine tema. Jestli se plati nesmyslnej poplatek za ubihej detskej koutek, n
      Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 To uz pak je vlastne otazka, ktera v sobe rovnou obsahuje tvrzeni ("nesmyslnej poplatek").
    Re: Smichoff - dite v koutku 14.11.2017 Hele to si měl říct že tě tam ty děti štvou, nějak bysme to vyřešily.
A k tomu že nemaj děti
      Re: Smichoff - dite v koutku 14.11.2017 Co dodat, konečně normální, lidský a empatický koment. Dík
  Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 Pokud je v poznámce na stránkách stěny napsáno "nelezoucí děti využívající dětský koutek platí
    Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 K ziskani objektivniho pohledu doporucuji si poridit vlastni deti. A co ti lezci, jejichz deti jsou
      Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 K ziskani objektivniho pohledu doporucuji popremyslet nad tim, ze tve deti jsou ostatnim u prd... Ma
    Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 Přesně, není lepší pocit, než být v bouldru na max v každém kroku na pád a vběhne pod tebe dítě. Na
      Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 Taky uz jsem takto jednou prelezl boulder, ktery vzdoroval az hanba..
No a taky jsem jednou n
      Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 A je to ještě povolený doping nebo už je to přes čáru? Každopádně to konečně dal!
        Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 Uz jsem i videl, kdy to naopak z toho stresu nekdo nedal. A bylo mne toho lezce dost lito, protoze s
          Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 Pokud to ovsem neni otyle dite.
  Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 pozor, koho nedojebou hrající si děti, dojebe žlutý sliz v pánské sprše.
Se zvýšením vstupnéh
    Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 jo, šatny, hajzly a sprchy jsou poněkud eklhafliš a jaksi v nepoměru s úrovní (stěny a vstupného). m
      Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 mně by třeba nevadilo chodit chcát ven za tu bouldr desku. stejně mám pocit, že na hajzlu se nejvíc
        Re: Smichoff - Záchod 10.11.2017 Na záchodě jsou si všichni rovni. Je to ideální prostředek pro vyřešení otázky nenávisti - pozor nep
      Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 Divate se to na moc mainstreamove. Nase stena neni mainstream ani populisticka, tak prirozene na pop
        Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 tak to jsi mimo, ten ceník je dost mainstreamovej.
jestli to chcete mít punk, to jste tam měl
      Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 nebuď rozmazlenej. Na skalách taky nemáš sprchy.
        Re: Smichoff - dite v koutku 10.11.2017 Jak kde nejsou. Ale je fakt, že psí hovna tomu na Offu vyloženě chybí. Jinak je tam už opravdu asi v
    Re: Smichoff - dite v koutku 12.11.2017 Mám dojem že nelezoucí děti tam platily vždycky, akorát teď to nějaká lezoucí mamina rozmázla na fej
Slabé pipinky 09.11.2017 Ahojte Borci,
s kámoškama se chceme začít zlepšovat..prsty máme už silné dost (jako většina holek), ale když příjde převis a kroky do ramen tak si ani neškrtnem. Poraďte jak si máme my slabé bábovky pořídit silnejší ramena? Kliky, shyby..nebo něco
  Re: Slabé pipinky 10.11.2017 Dost pomáhá skákání na uších. Ne, vážně, více shybuj.. Na hrazdě. Nadhmatem. Když tři jsou max, tak
    Re: Slabé pipinky 10.11.2017 To, co je razeno vyse je divny trenink vytrvalosti. Zakladem pro navyseni maximalky (nejen v lezeni)
      Re: Slabé pipinky 11.11.2017 Prave precizne delany shyby jsou nejlepsi zpusob jak si nekde neco urvat nebo natahnout. Tj kdyz jde
        Re: Slabé pipinky 12.11.2017 Tak zalezi co pri danem (lezeckem) kontextu predstavis pod slovem "precizni", ze?
  Re: Slabé pipinky 10.11.2017 Nechci nikoho výše urazit, ale shyby jsou dobrý spíš jen na machrování. Jistě, posilují se při tom r
    Re: Slabé pipinky 12.11.2017 Asi to zalezi, treba zrovna vytrvalost se podle me (rekneme ze treba do 7c, ikdyz to jsou pro me vod
      Re: Slabé pipinky 12.11.2017 Jo to co píšeš dává smysl, ale oba se shodnem na tom, že na lezení se v našich stupních (okolo 7a) n
        Re: Slabé pipinky 12.11.2017 Pěkný, ale uvědomujete si chlapi, že netušíte co si holky myslí, že "leze většina holek",
          Re: Slabé pipinky 12.11.2017 myslím, že i s tebou se shodnu. Nahoře jsem psal trošku obsáhleji: lézt, lézt a lézt a při lezení ne
  Re: Slabé pipinky 10.11.2017 Na shyby bacha.
Zkus fyzioterapeuta nebo trenera v posilce.
Jinak treba googl...
  Re: Slabé pipinky 10.11.2017 Doporučil bych začátečnický tréninkový program Paxiho Usobiagy - aplikace Zlagboard.
    Re: Slabé pipinky 10.11.2017 Doporucil bych Rum. Hodně. A při pohodovém popíjení si na netu najít něco o treninku.....třebaaaa o
  Re: Slabé pipinky 11.11.2017 Doporučuji jako pomoc při shybech využít odporovou gumu.
  Re: Slabé pipinky 11.11.2017 Určitě bych se více než na shyby soustředil na celkové posílení středu těla. Takže jak už někdo psa
    Re: Slabé pipinky 11.11.2017 Taky mi přijde, že 3 shyby na babu není málo a jestli jsou i prsty dobrý, tak asi chybí v převisech
  Re: Slabé pipinky 11.11.2017 Chybí ti technika.
V převisech se musíš hejbat jinak než v kolmici.
Vytáčet se ...
  Re: Slabé pipinky 11.11.2017 jestli tě nebaví viset na hrazdě nebo lámat prsty na campusu tak lez převisy, převisy a převisy. od
  Re: Slabé pipinky 11.11.2017 Taky si už dlouho říkám, jestli se mám těmi shyby zabývat. Neudělám ani jeden, vylezu 6c. Že bych s
    Re: Slabé pipinky 12.11.2017 Já bych měl být zticha, pač jsem na tom jen o trochu líp (7a-7a+ a to spíš v kolmáčích- v Kras), ale
    Re: Slabé pipinky 12.11.2017 Kdysi jsem cetl prohlaseni Erica Horsta, ze vetsina zenskych lezkyn muze dosahnout vyrazneho a rychl
  Re: Slabé pipinky 12.11.2017 jestli chceš dobře shybovat, shybuj. jestli chceš dobře kampusovat, kampusuj. jestli chceš dobře léz
    Re: Slabé pipinky 14.11.2017 Lezeni previsu je hlavne trenink techniky a vytrvalosti. Tem ostatnim dulezitym vecem to moc neda. P
  Re: Slabé pipinky 12.11.2017 Těžko radit konkrétně na nekonkrétní popis toho, jak na tom jste.
- jak dlouho lezete?
    Re: Slabé pipinky 12.11.2017 Ještě k těm shybům (ale vlastně k čemukoli, co vám tu někdo poradí):
Poradit konkrétní cvik b
  Re: Slabé pipinky 12.11.2017 Ahoj, tak když už tu radí každý, taky něco napíšu, ať je v tom pořádný guláš. Myslím, že by jste nic
    Re: Slabé pipinky 12.11.2017 souhlas a palec nahoru
      Re: Slabé pipinky 12.11.2017 Přidám vlastní zkušenost holky lezkyně. Vím přesně o čem mluvíte, nelezu nic zázračného, ale zároveň
        Re: Slabé pipinky 13.11.2017 Taky mám se slabými rameny a čím vším ještě problém a jde to přiměřeně dobře trénovat na bouldrovce.
  Re: Slabé pipinky 12.11.2017 Tak zařadil bych bouldrovku a lezení převisů a stropů po dobrých chytech klidně. Pokud jde o posílen
  Re: Slabé pipinky 13.11.2017 zkus zařadit posilovnu aspon jednou týdně (přes zimu stačí). nějaký mrtvý tahy, dřepy, posílit ramen
    Re: Slabé pipinky 13.11.2017 Posilovat na strojích funkčně je mnohem těžší než pouze vlastním tělem, protože stroje jsou dělaný n
      Re: Slabé pipinky 14.11.2017 píšu tam něco o strojích? nauč se číst :)
        Re: Slabé pipinky 14.11.2017 Ja ho chapu. Pravdepodobne zna posilovny z obrazku, pripadne byl v nejake pseudoposilovne a na zakla
          Re: Slabé pipinky 14.11.2017 Právě nedostatečnou komplexnost nebo lépe funkčnost jsem "posilovnovým cvikům" vyčítal. Sh
  Re: Slabé pipinky 13.11.2017 Jestli chcete lézt slušně převisy, je potřeba lézt převisy. Pro začátek třeba převislé hrany, kde lz
    Re: Slabé pipinky 14.11.2017 No nevím zda zrovna anearobní vytrvalosti svalů paží a horní poloviny těla něco efektivně přidá 30 m
      Re: Slabé pipinky 14.11.2017 Vyzkoušeno. Ty ruce jsou též věc somatotypu, ale pokud zrovna nemáš 50 kilo, jde silové lezení (a ne
1
...
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
...
2263
ČHS - Soutěž o fotografie - licence? Kvalitní fotky k volnému použití jsou dnes relativně nedostupné zboží. Co prosím znamená "další využití fotek"? Tyto věci by měly být řešeny přes licenci, kde bude jasně specifikováno jak a za jakých podmínek mohou být fotky použity. Ať si pak autoři na jejím základě mohou rozhodnout, zda Vám fotky chtějí darovat.
Dalším námětem k zamyšlení je, že když my jsme ČHS, tak zda dané fotky nedat v plném rozlišení k dispozici všem.
Omlouvám se za dotaz tu, ale v článku resp. pobídce tato důležitá informace chybí a z nějakého důvodu pod ním nelze klást upřesňující dotazy. x 10:40:15 15.11.2017odpovědět
  Re: ČHS - Soutěž o fotografie - licence? Úplně se nabízí fotka s Tomášem Binterem ml. a k tomu "Dobré výsledky i v r. 2018 přeje ČHS." y 11:09:21 15.11.2017odpovědět
    Re: ČHS - Soutěž o fotografie - licence? No hlavně jde o to, že i fotka s Binterem, pokud je kvalitní, může mít mnoho využití. Od ilustrace v ročence nebo tvorbu grafiku za účelem reklamy po prodej dalším subjektům (třeba na databázích fotek / obrázků). Některé autory bude jistě zajímat co všechno se s jejich fotkou může dít předtím než ji někomu "darují".
Má to výhody i pro ČHS. Žádný lepší fotograf nedá do soutěže svojí TOP fotku, když neví, co se s ní pak může dít a tak se připravuje o pěkné fotky. Navíc pokud by do ČHS někdo vyšíval kvůli autorským právům, je výrazně jednoduší ukázat licenci a dokázat termín jejího zveřejnění než se hádat o výklad neurčitých vět v divně napsaných "pravidlech" soutěže.. x 11:24:01 15.11.2017odpovědět
  Re: ČHS - Soutěž o fotografie - licence? Dovolte, abych upřesnil : Výherní fotografie bude využita pouze a jen jako podklad pro vyhotovení PF 2018 a ročenky ČHS a samozřejmě se souhlasem autora fotografie. Omlouváme se, že toto nebylo zmíněno v původním článku. roman šmíd 12:23:08 15.11.2017odpovědět
    Re: ČHS - Soutěž o fotografie - licence? OK, děkuji. Asi by bylo dobré to opravit i v původním textu. x 12:49:35 15.11.2017odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: