Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Lezecká stěna Salesko - Brno-Líšeň
Škoda Sport Park - Plzeň
Hotel Impuls - Havířov

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
HUDYsport - Zlín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 ferrata Děčín16.11.2017
Nevíte někdo prosím jestli je možné jít na Pastýřskou stěnu v Děčíně i v listopadu? Dostala se ke mně informace, že je otevřená jen od dubna do října.

 Krupky a trening15.11.2017
Tak jsem si precetl, ze bych mel po treningu sporadat 20g bilkoviny, aby mi pak poradne rostl bicak a trening se dobre zuzitkoval. Tak si tu sedim s maxi balenim Canto arasidovych krupek, ctu o trenovani a co nevidim. To baleni obsahuje skoro 30g bilkovin
 what a surprise15.11.2017
arašídy = podzemnice olejná = luštěnina = spousta bílkovin

nic to nemění na tom, že c
 Re: Krupky a trening15.11.2017
Spektrum aminokyselin v tom je bidny resp. neni ani zdaleka uplny. A navic s tim prijmes hromady sra
 Re: Krupky a trening15.11.2017
když si k tomu dáš ještě 200g hovězího, tak to bude ok
 Re: Krupky a trening16.11.2017
Tuk a vlaknina zpomaluji vstrebavani zivin, proto se po treninku nemaji jist. Nekdo pije po treninku
  Re: Krupky a trening16.11.2017
trochu si protiřečíš. nejdřív píšeš nejíst tuk a vlákninu, potom píšeš, najíst se do 2 hodin... žeru
   Re: Krupky a trening16.11.2017
Myslim, ze si moc neprotireci. Ani to jidlo nijak nespecifikuje, tak je asi na tve predstave co si p
   Re: Krupky a trening16.11.2017
Ano, po tréninku je krev ve svalech a trávení nejede, proto se dává např BCAA a pak rychlý protein,
    Re: Krupky a trening17.11.2017
Rekl bych, ze momentalne se razi smer, ze dlouhodobejsi nocni proteiny (micelarni kasein, ne kaseina
     Re: Krupky a trening17.11.2017
Jo, názory se různí. Osobně jsem micelární kasein zkusil taky, nějaké zřetelné výhody jsem nepociťov
      Re: Krupky a trening18.11.2017
Jasny. Jsou nejaka obecna pravidla, ale je nutne je vzdy uzpusobovat individualne a premyslet, proc
       Re: Krupky a trening20.11.2017
Hydrolyzovanej kasein jsem slyšel přiznávám prvně, ale už jsem dohledal -zajímavé. Docela by mě zají
        Re: Krupky a trening20.11.2017
vynechávat sacharidy,jakožto základní palivo?...
         Re: Krupky a trening20.11.2017
Mluvím teď o nějaké formě sacharidu hned po tréninku. Jinak jím +- normálně (snažím se rozumně), tak
          Re: Krupky a trening21.11.2017
jaký problém s fruktozou a vlákninou? z vlastní zkušenosti můžu žrát po tréninku co chci (rozumě, ne
          Re: Krupky a trening21.11.2017
Tyvogo tohle je hrozná platforma pro takovou debatu s těma odpověďma:) No IMHO sacharidy po tréninku
  Re: Krupky a trening16.11.2017
Jist bezprostredne po treninku se udajne nema, dokud se telo zabyva prokrvenejma svalama, nechce se
   Re: Jidelnicek lezce16.11.2017
Cau, tak by me zajimalo jestli se da nekde najit idealni jidelnicek pro lezce. Co na snidani, co na
    Re: Jidelnicek lezce16.11.2017
Ja jsem se dost naucila ve fb skupince fitness motivation. Trochu to tam prehanej, vsichni resej mak
    Re: Jidelnicek lezce16.11.2017
Pravi lezci se stravuji jen vesmirnou pranou. Tu muzes rano, v poledne, vecer, ale i v noci a klidne
     Re: Jidelnicek lezce16.11.2017
Největší prásky jsem přelezl po dvou točených a jednom kafi a cigáru na Koupáku nalačno hned po ránu
   Re: Krupky a trening16.11.2017
Respektive nasel jsem neco jako tohle, ale neni to primo pro lezce, ale pro "highschool atleta&
    Re: Krupky a trening16.11.2017
musíš googlit chytřeji. Třeba tohle:
 Výlet na Krétu15.11.2017
Ahoj, jedeme příští týden  lézt na Krétu spolu s Hůlkou a pokud by se tam někdo v tu dobu vyskytoval nebo se chtěl přidat, tak je vítán. Chceme objekt  pár zavedených oblastí jako je Agiofarago  nebo Tersanas cave a pak máme plány na východ
 Re: Výlet na Krétu15.11.2017
To jako s tim zpevakem? Bude tam zpivat? Co leze? Bere s sebou i statni vyznamenani?

 Výlet na Krétu15.11.2017
Ahoj, jedeme příští týden  lézt na Krétu spolu s Hůlkou a pokud by se tam někdo v tu dobu vyskytoval nebo se chtěl přidat, tak je vítán. Chceme objekt  pár zavedených oblastí jako je Agiofarago  nebo Tersanas cave a pak máme plány na východ

 ČHS - Soutěž o fotografie - licence?15.11.2017
Kvalitní fotky k volnému použití jsou dnes relativně nedostupné zboží. Co prosím znamená "další využití fotek"? Tyto věci by měly být řešeny přes licenci, kde bude jasně specifikováno jak a za jakých podmínek mohou být fotky použity. Ať si pak a
 Re: ČHS - Soutěž o fotografie - licence?15.11.2017
Úplně se nabízí fotka s Tomášem Binterem ml. a k tomu "Dobré výsledky i v r. 2018 přeje ČHS.&qu
  Re: ČHS - Soutěž o fotografie - licence?15.11.2017
No hlavně jde o to, že i fotka s Binterem, pokud je kvalitní, může mít mnoho využití. Od ilustrace v
 Re: ČHS - Soutěž o fotografie - licence?15.11.2017
Dovolte, abych upřesnil : Výherní fotografie bude využita pouze a jen jako podklad pro vyhotovení PF
  Re: ČHS - Soutěž o fotografie - licence?15.11.2017
OK, děkuji. Asi by bylo dobré to opravit i v původním textu.

 bouldering okolo Brna14.11.2017
Jedu na vikend do vinnyho sklipku kousek od Brna, nemate tip na bouldrovou oblast nekde v okoli (mezi Prahou a Brnem)? idealne zadna kvak-oblast, suchy kameny, slunicko, snadny pristup, pruvodce na webu..:D diky za smysluplny odpovedi!
 Re: bouldering okolo Brna14.11.2017
Zkus se podívat na průvodce na javaanes v mapách či přímo záložce pro bouldery
 Re: bouldering okolo Brna15.11.2017
nechceš toho trochu moc v tomhle počasí? podívej se na oblasti na bouldering.cz
  Re: bouldering okolo Brna15.11.2017
diky za tipy, zkusim na Preckov, vypada schopne a kousek od dalnice, jinak treba Vela vypada paradne

 Glockner - STÜDLGRAT11.11.2017
Ahoj, někdo poslední dobou na hřebeni? Jaké jsou podmínky? Díky
 Re: Glockner - STÜDLGRAT12.11.2017
Nebyl jsem tam, ale z dostupných informací je jasné, že celkově je podmínka je zimní, prašanová, lyž

 kdo z vas si dal tohle free solo :)10.11.2017
https://praha.idnes.cz /petrinska-rozhledna-lezec-vylezl-na-vrchol-fec-/ praha-zpravy.aspx?c=A171110_090134_ praha-zpravy_rsr (tri mezery)

 Smichoff - dite v koutku09.11.2017
Ahoj,
chci se zeptat, na strankach steny na smichove (praha) jsem narazil na cenik za nelezouci deti.
Aneb 60Kc pres tyden a 80Kc o vikendu.

Rozumim tomu spravne, ze zacali vybirat penize i za dite co si hraje v koutku?
 Re: Smichoff - dite v koutku09.11.2017
no, furt ho můžeš nechat bezplatně venku uvázaný u stojanu na kola. Na rozdíl od auta.
 Re: Smichoff - dite v koutku09.11.2017
Asi na to lze hledet tak ze zrizeni /provoz detskeho koutku neco stoji (nebo aspon zabira misto kde
 Re: Smichoff - dite v koutku09.11.2017
Neni tam treba s detma nejaky dlouhodoby problem, na ktery si lezci (co si jdou zatrenovat a zalezt)
  Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
tak ale tohle je trochu mimo. ten jejich koutek je spis k placi. jako spestreni pro dite fajn, ale v
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Ty jsi drsoň. Tak tam nechoď, ne? Choď na tu Ruzyň. Nech haranta doma. Jestli je ze 4 hodin v koutku
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Chodime dopoledne, kdy je lezcu malo a deti vzdy nekdo hlida, aby se nemotali. Co je na tom k zasnut
     Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
K žasnutí je, jak si všichni rodiče myslí, že se na ně a jejich ratolesti všichni a všude třesou. Ať
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Tak svoje decko ber do tech hernicek s tou vyssi urovni a ne na stenu. Beztak z toho bude mit dite m
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Souhlasím. Sám jsem tam kvůli harantům a nesoudným matkám přestal chodit. Naštěstí se dá chodit jina
 Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Jo, pride mi to jako malo, na to jak tam deti prekazi a jakej bordel tam nadelaj. Osobne bych na lez
 Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
nelezoucí nesamostatný děti nemají na stěně co dělat. onehdá jsem nadávál jak špaček, fotříci si lez
  Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
obecnou vlastnosti deti je ze behaji a rvou, rika se tomu ze si hraji. bych rekl ze rodice mensich d
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Rekl bych, ze momentalne je to tak, ze lezci bez deti prekypuji toleranci k tem detem a jejich rodic
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
děcka co nejsou schopný samostatnýho ukázněnýho lezení, nemají na stěně co dělat. je to nebezpečné a
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
tak o tom, ze neukaznene deti bez dozoru na stene nemaji co delat se snad nikdo nepre. ale souvislos
     Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
vývojově bych to viděl následovně: rodiče tam začali tahat děcka, děcka začaly dělat bordel, fajn ud
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
jo ale to je presne to co rikam, tolerance a schopnost vcitit se do druhych by mela byt oboustranna.
  Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Tak ale to je orece uplne jine tema. Jestli se plati nesmyslnej poplatek za ubihej detskej koutek, n
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
To uz pak je vlastne otazka, ktera v sobe rovnou obsahuje tvrzeni ("nesmyslnej poplatek").
  Re: Smichoff - dite v koutku14.11.2017
Hele to si měl říct že tě tam ty děti štvou, nějak bysme to vyřešily.
A k tomu že nemaj děti
   Re: Smichoff - dite v koutku14.11.2017
Co dodat, konečně normální, lidský a empatický koment. Dík
 Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Pokud je v poznámce na stránkách stěny napsáno "nelezoucí děti využívající dětský koutek platí
  Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
K ziskani objektivniho pohledu doporucuji si poridit vlastni deti. A co ti lezci, jejichz deti jsou
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
K ziskani objektivniho pohledu doporucuji popremyslet nad tim, ze tve deti jsou ostatnim u prd... Ma
  Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Přesně, není lepší pocit, než být v bouldru na max v každém kroku na pád a vběhne pod tebe dítě. Na
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Taky uz jsem takto jednou prelezl boulder, ktery vzdoroval az hanba..
No a taky jsem jednou n
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
A je to ještě povolený doping nebo už je to přes čáru? Každopádně to konečně dal!
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Uz jsem i videl, kdy to naopak z toho stresu nekdo nedal. A bylo mne toho lezce dost lito, protoze s
     Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Pokud to ovsem neni otyle dite.
 Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
pozor, koho nedojebou hrající si děti, dojebe žlutý sliz v pánské sprše.
Se zvýšením vstupnéh
  Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
jo, šatny, hajzly a sprchy jsou poněkud eklhafliš a jaksi v nepoměru s úrovní (stěny a vstupného). m
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
mně by třeba nevadilo chodit chcát ven za tu bouldr desku. stejně mám pocit, že na hajzlu se nejvíc
    Re: Smichoff - Záchod10.11.2017
Na záchodě jsou si všichni rovni. Je to ideální prostředek pro vyřešení otázky nenávisti - pozor nep
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Divate se to na moc mainstreamove. Nase stena neni mainstream ani populisticka, tak prirozene na pop
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
tak to jsi mimo, ten ceník je dost mainstreamovej.
jestli to chcete mít punk, to jste tam měl
   Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
nebuď rozmazlenej. Na skalách taky nemáš sprchy.
    Re: Smichoff - dite v koutku10.11.2017
Jak kde nejsou. Ale je fakt, že psí hovna tomu na Offu vyloženě chybí. Jinak je tam už opravdu asi v
  Re: Smichoff - dite v koutku12.11.2017
Mám dojem že nelezoucí děti tam platily vždycky, akorát teď to nějaká lezoucí mamina rozmázla na fej

 Slabé pipinky09.11.2017
Ahojte Borci,
s kámoškama se chceme začít zlepšovat..prsty máme už silné dost (jako většina holek), ale když příjde převis a kroky do ramen tak si ani neškrtnem. Poraďte jak si máme my slabé bábovky pořídit silnejší ramena? Kliky, shyby..nebo něco
 Re: Slabé pipinky10.11.2017
Dost pomáhá skákání na uších. Ne, vážně, více shybuj.. Na hrazdě. Nadhmatem. Když tři jsou max, tak
  Re: Slabé pipinky10.11.2017
To, co je razeno vyse je divny trenink vytrvalosti. Zakladem pro navyseni maximalky (nejen v lezeni)
   Re: Slabé pipinky11.11.2017
Prave precizne delany shyby jsou nejlepsi zpusob jak si nekde neco urvat nebo natahnout. Tj kdyz jde
    Re: Slabé pipinky12.11.2017
Tak zalezi co pri danem (lezeckem) kontextu predstavis pod slovem "precizni", ze?
 Re: Slabé pipinky10.11.2017
Nechci nikoho výše urazit, ale shyby jsou dobrý spíš jen na machrování. Jistě, posilují se při tom r
  Re: Slabé pipinky12.11.2017
Asi to zalezi, treba zrovna vytrvalost se podle me (rekneme ze treba do 7c, ikdyz to jsou pro me vod
   Re: Slabé pipinky12.11.2017
Jo to co píšeš dává smysl, ale oba se shodnem na tom, že na lezení se v našich stupních (okolo 7a) n
    Re: Slabé pipinky12.11.2017
Pěkný, ale uvědomujete si chlapi, že netušíte co si holky myslí, že "leze většina holek",
     Re: Slabé pipinky12.11.2017
myslím, že i s tebou se shodnu. Nahoře jsem psal trošku obsáhleji: lézt, lézt a lézt a při lezení ne
 Re: Slabé pipinky10.11.2017
Na shyby bacha.
Zkus fyzioterapeuta nebo trenera v posilce.
Jinak treba googl...
 Re: Slabé pipinky10.11.2017
Doporučil bych začátečnický tréninkový program Paxiho Usobiagy - aplikace Zlagboard.
  Re: Slabé pipinky10.11.2017
Doporucil bych Rum. Hodně. A při pohodovém popíjení si na netu najít něco o treninku.....třebaaaa o
 Re: Slabé pipinky11.11.2017
Doporučuji jako pomoc při shybech využít odporovou gumu.
 Re: Slabé pipinky11.11.2017
Určitě bych se více než na shyby soustředil na celkové posílení středu těla. Takže jak už někdo psa
  Re: Slabé pipinky11.11.2017
Taky mi přijde, že 3 shyby na babu není málo a jestli jsou i prsty dobrý, tak asi chybí v převisech
 Re: Slabé pipinky11.11.2017
Chybí ti technika.
V převisech se musíš hejbat jinak než v kolmici.
Vytáčet se ...
 Re: Slabé pipinky11.11.2017
jestli tě nebaví viset na hrazdě nebo lámat prsty na campusu tak lez převisy, převisy a převisy. od
 Re: Slabé pipinky11.11.2017
Taky si už dlouho říkám, jestli se mám těmi shyby zabývat. Neudělám ani jeden, vylezu 6c. Že bych s
  Re: Slabé pipinky12.11.2017
Já bych měl být zticha, pač jsem na tom jen o trochu líp (7a-7a+ a to spíš v kolmáčích- v Kras), ale
  Re: Slabé pipinky12.11.2017
Kdysi jsem cetl prohlaseni Erica Horsta, ze vetsina zenskych lezkyn muze dosahnout vyrazneho a rychl
 Re: Slabé pipinky12.11.2017
jestli chceš dobře shybovat, shybuj. jestli chceš dobře kampusovat, kampusuj. jestli chceš dobře léz
  Re: Slabé pipinky14.11.2017
Lezeni previsu je hlavne trenink techniky a vytrvalosti. Tem ostatnim dulezitym vecem to moc neda. P
 Re: Slabé pipinky12.11.2017
Těžko radit konkrétně na nekonkrétní popis toho, jak na tom jste.
- jak dlouho lezete?
  Re: Slabé pipinky12.11.2017
Ještě k těm shybům (ale vlastně k čemukoli, co vám tu někdo poradí):
Poradit konkrétní cvik b
 Re: Slabé pipinky12.11.2017
Ahoj, tak když už tu radí každý, taky něco napíšu, ať je v tom pořádný guláš. Myslím, že by jste nic
  Re: Slabé pipinky12.11.2017
souhlas a palec nahoru
   Re: Slabé pipinky12.11.2017
Přidám vlastní zkušenost holky lezkyně. Vím přesně o čem mluvíte, nelezu nic zázračného, ale zároveň
    Re: Slabé pipinky13.11.2017
Taky mám se slabými rameny a čím vším ještě problém a jde to přiměřeně dobře trénovat na bouldrovce.
 Re: Slabé pipinky12.11.2017
Tak zařadil bych bouldrovku a lezení převisů a stropů po dobrých chytech klidně. Pokud jde o posílen
 Re: Slabé pipinky13.11.2017
zkus zařadit posilovnu aspon jednou týdně (přes zimu stačí). nějaký mrtvý tahy, dřepy, posílit ramen
  Re: Slabé pipinky13.11.2017
Posilovat na strojích funkčně je mnohem těžší než pouze vlastním tělem, protože stroje jsou dělaný n
   Re: Slabé pipinky14.11.2017
píšu tam něco o strojích? nauč se číst :)
    Re: Slabé pipinky14.11.2017
Ja ho chapu. Pravdepodobne zna posilovny z obrazku, pripadne byl v nejake pseudoposilovne a na zakla
     Re: Slabé pipinky14.11.2017
Právě nedostatečnou komplexnost nebo lépe funkčnost jsem "posilovnovým cvikům" vyčítal. Sh
 Re: Slabé pipinky13.11.2017
Jestli chcete lézt slušně převisy, je potřeba lézt převisy. Pro začátek třeba převislé hrany, kde lz
  Re: Slabé pipinky14.11.2017
No nevím zda zrovna anearobní vytrvalosti svalů paží a horní poloviny těla něco efektivně přidá 30 m
   Re: Slabé pipinky14.11.2017
Vyzkoušeno. Ty ruce jsou též věc somatotypu, ale pokud zrovna nemáš 50 kilo, jde silové lezení (a ne

1   ...   201   202   203   204   205   206   207   208   209   210   211   212   213   214   215   216   217   218   219   220   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Krupky a trening
Tak jsem si precetl, ze bych mel po treningu sporadat 20g bilkoviny, aby mi pak poradne rostl bicak a trening se dobre zuzitkoval. Tak si tu sedim s maxi balenim Canto arasidovych krupek, ctu o trenovani a co nevidim. To baleni obsahuje skoro 30g bilkoviny!!! To jako kdyz tam po treningu poslu balik tehle arasidovych krupek, tak to fakt bude mit priznivy vliv? To by bylo supr, protoze doposud jsem mel po sezrani takovyho baliku spis vycitky :) Nejaky vyzivovy specialista, ktery se k tomu muze vyjadrit?
R19:09:19 15.11.2017
odpovědět 
 what a surprise
arašídy = podzemnice olejná = luštěnina = spousta bílkovin

nic to nemění na tom, že celkově je to sračka

použij google a hlavu a trochu se povzdělej o zdrojích kvalitních bílkovin
19:18:17 15.11.2017
odpovědět 
 Re: Krupky a trening
Spektrum aminokyselin v tom je bidny resp. neni ani zdaleka uplny. A navic s tim prijmes hromady sracek a "hluche" energie. A jeste tim traveni zatizis tak, ze z toho nic moc mit nebudes. Vic nez bicak ti po tom naroste bricho.
20:53:16 15.11.2017
odpovědět 
 Re: Krupky a trening
když si k tomu dáš ještě 200g hovězího, tak to bude ok
22:24:35 15.11.2017
odpovědět 
 Re: Krupky a trening
Tuk a vlaknina zpomaluji vstrebavani zivin, proto se po treninku nemaji jist. Nekdo pije po treninku protein, prave proto, ze nema tuk a bilkoviny z nej se rychle vstrebaj. Do 2 hodin po treninku kvalitni jidlo - bilkoviny plus sacharidy (maso s prilohou).
Feu12:00:55 16.11.2017
odpovědět 
  Re: Krupky a trening
trochu si protiřečíš. nejdřív píšeš nejíst tuk a vlákninu, potom píšeš, najíst se do 2 hodin... žeru normálně hned po tréninku, právě proto, aby se to začalo hned vstřebávat. občas si dám proteinák, ale každodenní sypání to není...takže po tréninku nějaký sacharidy rychlejší (banán,musli, atd),protein třeba a pak nějaký to jídlo.
14:34:11 16.11.2017
odpovědět 
   Re: Krupky a trening
Myslim, ze si moc neprotireci. Ani to jidlo nijak nespecifikuje, tak je asi na tve predstave co si pod tim predstavis. Jidlem muze byt i samotny proteinak (prefiltrovana syrovatka) nebo sacharidak (prevazne maltodextrin + trocha proteinu). Vse to naprosto prirozene slozky potravy.
Kazdopadne po jakemkoliv fyzickem, resp. silovem vykonu, je dobre prijmout do 30 minut snadno stravitelne sacharidy, do hodiny snadno a rychleji stravitelne proteiny. Na noc pak idealne zase prijmout nejake "delsi" proteiny.
15:03:20 16.11.2017
odpovědět 
   Re: Krupky a trening
Ano, po tréninku je krev ve svalech a trávení nejede, proto se dává např BCAA a pak rychlý protein, případně sacharidy. To ovoce je možná taková tradice (stejně jako tvaroh na noc) -obsahuje dost fruktózy a vlákniny, což zřejmě není ideální. Zas protein na noc jsou také názory, že ne, nebo ne kasein, protože se prostě tráví déle=hůř a zatěžuje tělo, když má odpočívat. Ale na takovou výživu a suplementaci jsou různé pohledy. Nejdéle se tomu asi věnují kulturisti, dají se odvodit principy, i když máte jiné cíle.
Jo a za "sypání" se rozhodně neoznačují běžné suplementy, jako protein ;)
m.21:50:18 16.11.2017
odpovědět 
    Re: Krupky a trening
Rekl bych, ze momentalne se razi smer, ze dlouhodobejsi nocni proteiny (micelarni kasein, ne kaseinat vapenaty/sodny) jsou zaklad po kazdem treninkovem dni. Hodne lidi jim dava vetsi vahu nez prijmu v prubehu dne.
09:54:39 17.11.2017
odpovědět 
     Re: Krupky a trening
Jo, názory se různí. Osobně jsem micelární kasein zkusil taky, nějaké zřetelné výhody jsem nepociťoval, naopak mám fakt trochu podezření na horší spánek. Ale to je težké soudit, ono bys to musel pozorovat nějak systematicky, taky to může mít jiné příčiny, nicméně principielně mi to dává smysl a už ho užívat neplánuju. Navíc teda doplňky beru spíš "pro pocit" a většinou v nižších dávkách, takže žádné skokové rozdíly nevnímám ani nečekám.
m.22:26:46 17.11.2017
odpovědět 
      Re: Krupky a trening
Jasny. Jsou nejaka obecna pravidla, ale je nutne je vzdy uzpusobovat individualne a premyslet, proc treba nefunguji ci zda maji pro dany sport a trenink smysl.

Ono o sportovni vyzive je i hromada odbornych clanku, kde mas vysledky na vetsich skupinach sportovcu. Nedavno jsem narazil na nejaky, ktery tvrdil, ze hydrolizovany kasein prijaty do pul hodiny po treninku ma silne antikatabolicky efekt.

Ja mam napr. s micelarnim kaseinem na noc velmi dobrou zkusenost. Ale vzdy jsem byl spis silovy typ a i muj trenink byl vzdy spis zalozen silove. Mel jsem trochu problem s temi umelymi prichutemi a sladidly (podobne jako ty jsem ziskal subjektivni pocit, ze se mi hure spi), tak to kupuji zasadne bez prichuti - proste jen samotnou surovinu.

Za me, spravne uziti nasledujiciho: kvalitni syrovatkovy protein (pro lezce nad 90%), micelarni kasein, BCA, glutamin, maltodextrin (nebo sacharidak) muze prinest uzasne vysledky. Vyplati se nejit primo po cene, ale hledat i kvalitu. A hlavne pred pouzitim trochu nacist jak to funguje a kdy se vyplati to pouzivat (tim nemyslim, precteni si popisku na etikete).
12:42:06 18.11.2017
odpovědět 
       Re: Krupky a trening
Hydrolyzovanej kasein jsem slyšel přiznávám prvně, ale už jsem dohledal -zajímavé. Docela by mě zajímalo, odkud třeba čerpáš informace, případně i konkrétní rozložení (i když to se víceméně nabízí podle těch uvedených doplňků) okolo tréninku. Třeba sacharidy (včetně banánů ;) ) jsem vynechal úplně, ale jak říkam -rád se mrknu na praktiky někoho, kdo je přesvědčenej, že to má vymyšlený dobře.
m.20:05:05 20.11.2017
odpovědět 
        Re: Krupky a trening
vynechávat sacharidy,jakožto základní palivo?...
22:21:50 20.11.2017
odpovědět 
         Re: Krupky a trening
Mluvím teď o nějaké formě sacharidu hned po tréninku. Jinak jím +- normálně (snažím se rozumně), takže sacharidy taky i když znám dobré sportovce, kteří dost jedou Low Carbs High Fat obecně a poměrně přísně. A jako banány po tréninku jsem dával, ale pak jsem narazil na informaci, že je problém s fruktózou a vlákninou, odůvodnění mi tehdy dávalo smysl, tak jsem zůstal na rychlém proteinu.
m.23:49:38 20.11.2017
odpovědět 
          Re: Krupky a trening
jaký problém s fruktozou a vlákninou? z vlastní zkušenosti můžu žrát po tréninku co chci (rozumě, netučný jídla atd)
08:44:16 21.11.2017
odpovědět 
          Re: Krupky a trening
Tyvogo tohle je hrozná platforma pro takovou debatu s těma odpověďma:) No IMHO sacharidy po tréninku potřebuješ na přednostní doplnění svalového glykogenu (je otázka jak moc je to nutné po lezeckém tréninku) a mám pocit, že fruktóza metabolizuje v játrech a obnovuje jaterní a má tendenci se ukládat do tuku. Vláknina zpomaluje vstřebávání čehokoliv, takže pokud řešíš rychlost a vstřebatelnost proteinu, tak je kontraproduktivní. Dost možná je zbytečné nějak striktně řešit, ale nějak to udělat musíš, tak za mě třeba tak.
12:18:47 21.11.2017
odpovědět 
  Re: Krupky a trening
Jist bezprostredne po treninku se udajne nema, dokud se telo zabyva prokrvenejma svalama, nechce se zabyvat narocnym travenim, proto se rika 90-120 minut odstup s poradnym jidlem. Protein do pul hodiny po treninku, prave proto ze nezatezuhe traveni a zahaji regeneraci. Rikam jen, co mam mactene, specialista nejsem a jen shrnuju zaklady.
Feu15:35:55 16.11.2017
odpovědět 
   Re: Jidelnicek lezce
Cau, tak by me zajimalo jestli se da nekde najit idealni jidelnicek pro lezce. Co na snidani, co na obed, co na veceri, kolik svacin... Ale ne jen tohle ma mit proteiny, tohle zase sacharidy. Pekne explicitne jake jidlo, protoze ja fakt nemam predstavivost a zrat denne to same se mi nechce :D Myslim to vazne, googlil jsem, ale nikde zadny priklad jsem nenalezl.
15:44:39 16.11.2017
odpovědět 
    Re: Jidelnicek lezce
Ja jsem se dost naucila ve fb skupince fitness motivation. Trochu to tam prehanej, vsichni resej makra a co muzou a nemuzou, ale tak nejak principy tam pochytis, aspon na me to docela funguje a dost mi to rozbilo moji nekdejsi predstavu o tom, jak se ma jist do treninku (naprikla ten banan po). Nekdo tam dela i jidelaky sportovcum, neresi se, jestli lezcum.
Feu15:52:14 16.11.2017
odpovědět 
    Re: Jidelnicek lezce
Pravi lezci se stravuji jen vesmirnou pranou. Tu muzes rano, v poledne, vecer, ale i v noci a klidne hned po treninku.
21:15:44 16.11.2017
odpovědět 
     Re: Jidelnicek lezce
Největší prásky jsem přelezl po dvou točených a jednom kafi a cigáru na Koupáku nalačno hned po ránu nebo při rozvodu s partou v zádech, co neřešila kraviny. Ale bylo to o lidech, což se běžně nepublikuje a může to vést v extrémním případě až dokonce k nezaložení deníčku tady na Lezci!
Gamp21:55:21 16.11.2017
odpovědět 
   Re: Krupky a trening
Respektive nasel jsem neco jako tohle, ale neni to primo pro lezce, ale pro "highschool atleta" http://www.loanh.org/for-student-athletes/weekly-meal-plans/
15:49:14 16.11.2017
odpovědět 
    Re: Krupky a trening
musíš googlit chytřeji. Třeba tohle:
http://lmgtfy.com/?q=daily+food+template+climbers

a věřím že se najdou ještě chytřejší klíčový slova...ale popravdě nejchytřejší mi přijde nebýt zabedněnej, pouvažovat sice o sportovní stravě všeobecně, ale hlavně si zároveň vysledovat, co z toho platí specielně pro mě jako pro individuálního jednotlivce.
T.23:32:41 16.11.2017
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi