Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 8.Suchan 11187 9.H2 11019 10.Klapal 10984 Bouldry: 8.Danda 10403 9.Stráník 10400 10.Novák 10350 Hory: 10.Hess 4095 11.Zvonková 4029 12.Veselá 4020
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Brýle na ledové lezenie 21.11.2017 Ahoj, mám celkom silné optické brýle a zaujma ma ako by som mohol riešiť slnečné brýle na hory. Kupovať nové optické brýle iba na hory je pre mňa moc dráhe, rozmýšľal som niečo na typ klipsov alebo niečo ako na snowboard/lyže ktoré by som nasadil na optic
  Re: Brýle na ledové lezenie 21.11.2017 Riesil som nedavno podobnu dilemu. Nieco na styl lyziarskych som zavrhol kvoli tomu, ze sa v tom clo
    Re: Brýle na ledové lezenie 21.11.2017 a pokial mas stastie a kompatibilne nozicky na svojich dioptr. brylich, mozes si skusit objednat aj
    Re: Brýle na ledové lezenie 21.11.2017 to už je lepší si připlatit za operaci :)
      Re: Brýle na ledové lezenie 22.11.2017 podla toho ake silne dioptrie mas, u mojich uz uspesnu korekciu zraku po operacii skor nezarucuju :P
  Re: Brýle na ledové lezenie 27.11.2017 vypadá to sice debilně, ale pokud ti jde vyloženě o lezení v ledu, tak to do jisté míry řeší i plexi
  Re: Nova disciplina 21.11.2017 NTP.. (pro neznalé "No Ty Pičo!")
    Re: Nova disciplina 21.11.2017 jo..citoslovce udivu na 8.
Kompenzacni cvik 21.11.2017 Cau, trapi me bolest leveho "ramene". Ale nevim jestli se to da povazovat jeste za rameno. Bolest se vyskytuje v predni casti v miste, kde se napojuje biceps na rameno, spis vic vlevo - dal od hrudniku a nejvic to pocituju pri krouzivych pohybec
  Re: Kompenzacni cvik 22.11.2017 Ano, může: ortoped a fyzioterapeut.
  Re: Kompenzacni cvik 22.11.2017 protahuj si řádně paže každej den. po zahřátí, ne studené. biceps, tricep, předloktí, ramena komplet
  Re: Kompenzacni cvik 22.11.2017 Doporucuji fyzioterapeuta, nejlepe znaleho lezeni ci aktivne sportojiciho. Ortepeda a obecne jakehok
    Re: Kompenzacni cvik 22.11.2017 posílení zadní strany ramen? teda nevím, ta bývá spíše z lezení přetěžovaná. naopak si najdi kompenz
      Re: Kompenzacni cvik 22.11.2017 Fixátory lopatky-rhomboidei a seratus posterior- které asi pisatel myslel nejsou nikdy dost silný a
        Re: Kompenzacni cvik 22.11.2017 tak to potom jo. ale zadní srana ramen spíše poukazuje na zadní část deltového svalu. to co píšeš je
      Re: Kompenzacni cvik 22.11.2017 Vsak rikam, nezavazna rada na zaver.. Nevim, jak leze, co leze, jak trenuje. Pretezovana muze byt, a
        Re: Kompenzacni cvik 22.11.2017 * zadni delty a fixatory lopatek.
          Re: Kompenzacni cvik 22.11.2017 Je fakt že anatomii jsem měl dávno, ale nechápu co myslíte těma zadníma deltoideama. Deltoideus má v
  Re: Kompenzacni cvik 22.11.2017 Přesně jak jsem čekal, guláš tvrzení a rad, některé Ti možná přesně sednou, jiné Ti možná problém zh
    Re: Kompenzacni cvik 23.11.2017 hodně (kompenzačních) cviků (nejen na) na ramena najdeš na utube...a trpělivě vyzkoušej, který ti ne
    Re: Kompenzacni cvik 23.11.2017 hodně (kompenzačních) cviků (nejen na) na ramena najdeš na utube...a trpělivě vyzkoušej, který ti ne
GR20 v zimě 21.11.2017 Byl tu někdo na skialpech na Corsice?
  Re: GR20 v zimě 23.11.2017 Ahoj, předpokládam že jsi tam byl už v létě, tak víš že minimálně jedna etapa (na severu) bude dost
foto dne 20.11.2017 Nie je tych ciarok v klasifikacii privela? Ci uz v tej dobe sa liezli deviatky? :)
  Re: foto dne 20.11.2017 Ha ha římská děvet VIIIIc. Díky opraveno.
  Re: foto dne 20.11.2017 devitky (tzv IX) se lezly uz dlouho pred rokem 1987 ;-)
Ferratovy tlumic padu pro deti 20.11.2017 Mam dotaz, chci pořídit dětem ferratový set ale narazil jsem na vahove limity. Mam tri deti, 34 kg,39kg a 43 kg. Pri patrani po netu jsem nasel ferratovy tlumic padu Skylotec KS Rental ktery je od 30 kg,(jiny na tak malou vahu jsem nenasel) u vetsin
  Re: Ferratovy tlumic padu pro deti 20.11.2017 Skylotec ma specialne pro deti modely Buddy a Skysafe SAM(nejen vaha ale i velikost karabin).
Ferratovy tlumic padu pro deti 20.11.2017 Mam dotaz, chci pořídit dětem ferratový set ale narazil jsem na vahove limity. Mam tri deti, 34 kg,39kg a 43 kg. Pri patrani po netu jsem nasel ferratovy tlumic padu Skylotec KS Rental ktery je od 30 kg,(jiny na tak malou vahu jsem nenasel) u vetsin
  Re: Ferratovy tlumic padu pro deti 21.11.2017 Ahoj, jednou jsem byl na zkoušce páracích ferratových setů, pád byl cca metr do karabin + délka smyc
  Re: Ferratovy tlumic padu pro deti 21.11.2017 je to technicky pocitový a nenormovaný, ale:
1. 40 kg hmotnosti padače zhruba tak nějak korel
odsedka 19.11.2017 ahoj, poridil sem si sitou smyci edelrid techweb 12mm a chtel bych ji pouzit jako odsedku, ma deneemove jadro a ja se docetl, ze uzel na deneeme neni nic moc (vzdlem k tomu ze mam 120cm, tak uzel udelat chci).
Co si o tom myslite, je to bezpe
  Re: odsedka 19.11.2017 U veškerýho matroše se vyplatí řídit pravidlem, že věci používáš podle účelu pro který byly vyrobený
  Re: odsedka 19.11.2017 Odpovídám jen na zlomek otázky. Dyneema je zákeřně kluzká; je nesmysl spojovat popruh z dyneemy uzle
    Re: odsedka 19.11.2017 Četl jsi prvních šest slov tazatelova příspěvku?
"Šitou smyci" si pořídil, takže...
      Re: odsedka 19.11.2017 Ano, četl.
Proto odpovídám, kde se uzlování dyneemy vyhnout. A protože jeho smyce je už sešit
        Re: odsedka 19.11.2017 Ony se prodavaj dyneemovy popruhy? Nebo pro jakou konktetne situaci je tva rada dobra?
          Re: odsedka 19.11.2017 Tazatel se obával uzlu na dyneemě. Proto jsem odpověděl na základě toho co znám, proč a KDY tomu tak
          Re: odsedka 19.11.2017 Tazatel se obával uzlu na dyneemě. Proto jsem odpověděl na základě toho co znám, proč a KDY tomu tak
            Re: odsedka 21.11.2017 Souhlas v tom, ze pokud nekdo rozrizne dyneemovou smyci a pak se mu to rozlezi v hlave ze to nebyl d
              Re: odsedka 23.11.2017 I když se jedná o šitou smyčku, tak uzel vždy je nejslabší místo "článku", tzn. snižuje pe
            chaos 22.11.2017 Myslíš to dobře, ale přijde mi trochu nešťastný na rozumně položený dotaz odpovídat odpovědí na něco
  Re: odsedka 19.11.2017 Jediný uzel jakžtakž použitelný na Dyneemu a Aramid je dvojitý rybář... Podle testů a výrobců by měl
    Re: odsedka 19.11.2017 Nebo tohle, pokud chces i usetrit. Mam a jsem spokojen, tri kila za kus sesiteho lana mi prijde jako
      Re: odsedka 19.11.2017 Je to stejné jako Beal nebo ten Tendon... prostě sešitá lanovice.
        Re: odsedka 19.11.2017 To není sešitá lanovice, ale sešitý dynamický lano. Uvázaná z metráže s uzlem funguje prakticky stej
          Re: odsedka 20.11.2017 myslim ze tieto specialne odsedky maju oproti klasickemu lanu vacsie dynamicke predlzenie, takze dob
          Re: odsedka 21.11.2017 ...ty vole lanovice = kus lana
            Re: odsedka 21.11.2017 Já mám nějak zafixováno Lanovice = tlustá smyce ;) A že nejčastější je starej chlupatej kus lana je
  Re: odsedka 19.11.2017 Asi to není metodický, ale viděl jsem spoustu lidí praktikovat vůdčák na dlouhý plochý smyci, který
    Re: odsedka 19.11.2017 Jo je to obměna daisiny, dělá se to normálně, hlavně se to používá pro slaňování i v horoškolách...,
      Re: odsedka 19.11.2017 Jednoduše: Odsedka je na odsedávání a lano na jištění.
  Re: odsedka 19.11.2017 Za nejlepší osdedku považuju uvázat jí ze slabý dynamiky = z půlky nebo dvojčete (jde koupit v metrá
    Re: odsedka 19.11.2017 jo s u kupovaných šitých dyno odsedek chybí to zdvojení jnavazovacího oka.. Zároveň něco málo utlumí
    Re: odsedka 22.11.2017 Šťouravá poznámka - pádový faktor 2 to je i na statice. Jinak ale si nemyslím, že spadnout do 80 cm
      Re: odsedka 23.11.2017 Statika pruží výrazně míň než dynamika = vyšší rázová síla. Faktor 2 s dynamikou bys měl vydržet, se
folie 17.11.2017 Ahoj. Možná blbá otázka, ale stejně se zeptám. Kdo ví, kde se dají sehnat plastové barevné proužky, nebo něco podobně vhodného, pod chyty, jako se používají na některých stěnách, bouldrech? Zkusil jsem lepící pásky, ale jdou rychle a snadno hned dol
  Re: folie 18.11.2017 V papírnictví tvrdé barevné fólie + nastřihat.
1
...
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
...
2263
  Re: GR20 v zimě Ahoj, předpokládam že jsi tam byl už v létě, tak víš že minimálně jedna etapa (na severu) bude dost těžká a bude z toho pořádný zimní lezení. Nevim ale kolik tam bejvá sněhu MaviD 10:27:02 23.11.2017odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: