LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   “Nejdřív je climbing a potom polibek tvůj!” Jiří Korn.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230790 cest
Nové přelezy:
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Adam Ondra05.12.2017
To je ale lump ten Adam, co? Skoro by jeden řekl rebel. Tak on nám chce rozvrátit naše milované ČHS! A takový slušný hoch se to zdál být. Sportovec, vyštudovaný. No to jsme se dožili.
 Re: Adam Ondra05.12.2017
NO COMMENT :-(
  Re: Adam Ondra06.12.2017
pevne verim ze to byla (dobra) ironie :))
 Re: Adam Ondra06.12.2017
No mě spíše pobavilo, jak případ AO ukázal, jak si někteří lidé dovedou vše otočit podle svého a člo
  Re: Adam Ondra06.12.2017
Jak víš, že to byli prakticky ty samí lidé? Tipuji, že spíše lidé, kteří obhajovali svobodu jeho pro
   Re: Adam Ondra06.12.2017
No protože v současném stavu je dobrý lezec to nejhorší, co se může ČHS stát. Dokud tu jsou jen oddí
    Re: Adam Ondra06.12.2017
Nevsiml jsem si, ze zrovna v oblasti vykonnostniho lezeni chce CSL neco menit. Nebo si to snad mam d
     Re: Adam Ondra06.12.2017
No já nevím, ale ve spojení s tím, co kluci dělají, je tato definice poměrně jednoznačná.
     Re: Adam Ondra06.12.2017
Vic vet si tam o tom nevidel...? Zajimave.
A i kdyz se pristoupi na tvoji hru, ze jde jen o

 ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 2005.12.2017
Tak jsem si tak nějak zhruba přečetl články, které plní poslední dobou Lezce – na jedné straně vedení ČHS na druhé ČSL a musím konstatovat jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Nedá se říci nic jiného, než že tu blábolí jedna i druhá strana. Když s
 Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 2005.12.2017
Ale od minulého výplodu Bloudka vidím velký pokrok. Už si vybavil i jména a vzpomněl si, že už se s
  Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 2006.12.2017
Jsem dlouholety člen CHS. Platim jak se ma. Profesne jsem nebo jsem byl clenem i mnoha jinych spolku
   Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 2006.12.2017
Jenže tady nejde o nějaký "protesty a mladý v opozici"!!! Tady jde o to,že 3 šíbrové chtěj
    Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 2006.12.2017
Možná máš pravdu, ale právě tu komerci a zisk vidím jako klad, ne jako zápor. ČHS bere prachy a co z
     Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 2006.12.2017
No a nebo je to za chvíli unaví, ztratí perspektivu a tak, a pokud by to celé stálo jen na těch 3 li
      Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 2006.12.2017
V tom máš naprostou pravdu, je to nezanedbatelné riziko. Ale právě proto bude zajímavé znát finální
       Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 2006.12.2017
A když v tom spolku nebo co to má být, bude část závodníků spokojená a ta druhá ne (z nějakýho důvod
        Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 2006.12.2017
Tak to už si vyřeší závodníci mězi sebou. Přeci jen je rozdíl, když část závodníků přehlasují jiní z
     Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 2006.12.2017
v jednom máš pravdu. svaz má členy a prachy z dotací, takže pohoda. jako když máš rentu, seš v klidu
    Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 2006.12.2017
Prozrazujes nam jak to v soucasnosti funguje v CHS nebo kde beres ty informace?

 Dodatek o ČSL05.12.2017
Ano mohli bysme ty lidi, bych řekl, nějak tak blíž ukázat, co jsou to zač, jací jsou, jo. No nechceme to dělat v takovém rozsahu.
Vždyť ty sportovní lezci, kteří to podepsali. Žádnej z nás nebere takový platy, prostě, jako berou oni. No já dostávám
 Re: Dodatek o ČSL05.12.2017
Trapny fejk
  Re: Dodatek o ČSL05.12.2017
Ty jo, ty asi budes velkej koumak! Klobouk dolu.
  Re: Dodatek o ČSL05.12.2017
Mně to přijde vtipný a celkem trefný. Adam vyjádřil názor a co ho bude pár páprdů blahosklonně umrav
  Re: Dodatek o ČSL05.12.2017
nahodou slusna parodie na Jakesuv projev
 Re: Dodatek o ČSL06.12.2017
Tak na tomhle je nejsmutnejsi to, ze spousta lidi nepozna/nepochopi, ze jde o variaci na Jakesuv pro
  Re: Dodatek o ČSL06.12.2017
Možná někteří lidé považují za fake i ten slavný projev. U mě určité rysy toho posledního projevu ČH

 Lano TENDON Master PRO 9.205.12.2017
Dobrý deň.
Poprosil by som rady na výber lana.
Používané by bolo v zime a v lete na VHT. Univerzálne veci nebývaju zväčša dobré ale čo si myslíte o tomto lane TENDON Master PRO 9.2? Stačila by 60m alebo radšej dlhšie? Díki
 Re: Lano TENDON Master PRO 9.205.12.2017
Ešte dodatok vážim 93 kg, s výstrojou sa prehupnem na 105 kg
 Re: Lano TENDON Master PRO 9.206.12.2017
Tendon Master PRO 9.2 je spicka na sportovni lezeni. V ruce jsem ho mel, ale nelezl jsem s nim, ale
 Re: Lano TENDON Master PRO 9.206.12.2017
Jo a jeste jedna poznamka. Neber to jako vysmech nebo urazku. Nakonec je to mozna jen ma neznalost.
  Re: Lano TENDON Master PRO 9.208.12.2017
vysokohorská turistika s lanem jak to chápu já je (převážně) courání po ledovci, občas odjištění boj
  30ka na VHT12.06.2026
Napríklad že ideš niečo mimo značky a stratíš sa, alebo sa niečo zomelie a potrebuješ sa dostať zlan
 Re: Lano TENDON Master PRO 9.206.12.2017
Tendon MasterPRO 9,2mm - moje postřehy po cca 3/4 roce:

- ze začátku to byll takový t
  Re: Lano TENDON Master PRO 9.206.12.2017
Za mě nejlepší lano na kterém jsem kdy lezl. Mám druhé a nikdy mi lano nevydrželo tak dlouho bez řez
   Re: Lano TENDON Master PRO 9.207.12.2017
Docela by mě zajímalo co s ním děláš, když ho mušíš zkracovat po mměsíci a půl. Kolik toho napadaš?
    Re: Lano TENDON Master PRO 9.208.12.2017
V podtatě s nim normálně lezu (teda alespoň si to myslim). Moc nenacvičuju (do třech pokusů). Napadá
  Re: Lano TENDON Master PRO 9.208.12.2017
Podle té fotky mi to příje spíš jako přeseknuté nebo o hranu naříznutý oplet, ale přesněji bych to
   Re: Lano TENDON Master PRO 9.206.01.2018
...Ani jedno, normálně lezené a takhle se rosypal oplet, stalo se to na umělce, karabiny byli ok. Dr

 2 cesty na Hronovské věže04.12.2017
Ahoj, lezl někdo Pro Ondráše (IXa) nebo ...a poslední kouř (IXb) na Hronovské veže v Ádru? Zajímal by mě dojem z cest a nějaký komentář k nim. (Dohledatelné jsou jen na horosvazu)
díky
 Re: 2 cesty na Hronovské věže04.12.2017
lámavé malé lišty
  Re: 2 cesty na Hronovské věže05.12.2017
Ahoj, lezl jsem tu vlevo. Je to moc pěkný lezení. Ta lámavost není na Adr tak hrozná. Většina cesty
  Re: 2 cesty na Hronovské věže05.12.2017
Ahoj, lezl jsem tu vlevo. Je to moc pěkný lezení. Ta lámavost není na Adr tak hrozná. Většina cesty
   Re: 2 cesty na Hronovské věže07.12.2017
Ahoj, dekuju:)

 dobra lajna02.12.2017
https://tinyurl.com/y8jtf8rt
 Re: dobra lajna02.12.2017
A ve videu žádná reklama!
Poslední dobou nevídané...

 HARD WAY28.11.2017
Zoli Pál prodává svoje boty :-D :-D
 Re: HARD WAY28.11.2017
No a co jako. Tvl. tohle nema konce. Kdy konecne nechate tech nechutnych urazek a posmesku.
 Re: HARD WAY29.11.2017
Tak tezko ti na zaklade jen tohoto popisu poradime, zda ti budou sedet a vyhovovat pro tve pouziti p

 Bolest prstu - léčba27.11.2017
Čau lidi.. drobet jsem to přehnal s trénováním a začala mě bolet šlacha na prsteníčku (spodní článek prstu jako vždy.. nemam to prvně). Když se to stalo tak to bolelo i na omak.. teď už o tom nevím, pokud nezamknu nějakou lištu..to se pak hned ozve. Mám o
 Re: Bolest prstu - léčba27.11.2017
pauzu to chce určitě, pokud ti tam prasklo, když s ti to stalo. pokud ne, tak to můžeš mít nějaký na
  Re: Bolest prstu - léčba27.11.2017
Právě že neprasklo.. a bolest jsem taky moc necítil.. dokonce jsme ten den ještě pokračoval v trénov
  Re: Bolest prstu - léčba27.11.2017
Právě že neprasklo.. a bolest jsem taky moc necítil.. dokonce jsme ten den ještě pokračoval v trénov
   Re: Bolest prstu - léčba27.11.2017
Doporučuju Do lavoru dát ledovou vodu s ledem..do toho ponořit na několik minut (do bolesti chladem)
    Re: Bolest prstu - léčba27.11.2017
a když už to teda nachladim.. nemam na to pustit horkou vodu aby se to rozproudilo poradne? kazdopad
     Re: Bolest prstu - léčba27.11.2017
Trpim na tohle taky, rozhodne nedoporucuju pauzovat, spis viset veci co nebolej a nezhorsujou to. Ja
     Re: Bolest prstu - léčba28.11.2017
Teplou/horkou vodu rozhodne ne..pokud je to zanet tak si to tim jenom zhorsis!
      nemá cenu radit28.11.2017
Máš naprostou pravdu, ale mezi jakoukoli populací se vždycky najde dost "chytrých", kteří
       Re: nemá cenu radit28.11.2017
Na druhou stranu, kolik odborniku znas?
        Re: nemá cenu radit28.11.2017
O to přece vůbec nejde. Problém je v prvotním přístupu tazatele.

Kdo chce, odborníka
         Re: nemá cenu radit28.11.2017
tak v jeho případě, kdy nemá žádný vážný problém, je to spíš o těch babských radách. prostě víc zadr
          Re: nemá cenu radit28.11.2017
Jistěže. Některý rady jsou protichůdný, ale snad si to chlapec přebere...
 Re: Bolest prstu - léčba28.11.2017
mezi články v kategorii "medicína" najdeš i tyto:
 Re: Bolest prstu - léčba04.12.2017
me po bouldrování taky začlo bolet v prstu (prsteníček). Doktorka to vyhodnotila jako zánět šlachový
  Re: Bolest prstu - léčba04.12.2017
Stridat ledovou a horkou vodu na masivni prokrveni.mazat Traumaplant.pevne tejpovat velmi opatrne le
   Re: Bolest prstu - léčba04.12.2017
Kostival, nejlíp tinktura,nemastí a mazat klidně i desetkrát denně, na noc kostivalový zábal
   další odborník05.12.2017
jasně, horko je na zánět rada hodná odborníka. Ale některý záněty se uzdraví škodlivým radám navzdor
    Re: další odborník05.12.2017
Stridani studené a horke lazne vede k masivnimu prokrveni ruky citis jak v ni tepe=rychlejsi regener
     Re: další odborník05.12.2017
.
     Re: další odborník05.12.2017
Jo, to jsem si myslel taky, vypadá to jako selský rozum, že?

Bohužel v případě zánětu

 Bloudek bral hodiny retoriky u Sobotky a Zaoralka?27.11.2017
Vážení přátelé,

může se stát, že Vás v blízké budoucnosti osloví skupina lidí, kteří plánují rozdrobení organizace a fungování českého soutěžního lezení včetně nezávodních aktivit na umělých stěnách v rámci Českého horolezeckého svazu. Ten
 Strana musí být jednotná!!!27.11.2017
By jeden i uronil slzu...
1url.cz/3t0bk
  Logické a jediné řešení.27.11.2017
Rozpad je jediný smysluplný krok. Vše, čím se Bloudek a ČHS chlubí, je přesně naopak. Nic takového,
  Re: Strana musí být jednotná!!!27.11.2017
Vedení Čhs zásadně nesouhlasí s informovaností svých členů. A je pro náhubkovou směrnici.
   Re: Strana musí být jednotná!!!27.11.2017
Jako horolezec nepotřebuji mít ve svazu závodníky.
Proto jsem pro dva samostatné svazy.
    Re: Strana musí být jednotná!!!27.11.2017
Závodníci zase nemají potřebu, aby jim do toho kafrali skalkaři. Takže souhlas.
    Re: Strana musí být jednotná!!!27.11.2017
Rozdělení svazu (nebo odtržení či jak se to bude jmenovat) mi přijde jako logickej krok. Prachy nejs
     Re: Strana musí být jednotná!!!27.11.2017
Rozdělením by ztratily obě strany. Prachy sice nejsou všechno, ale bez nich to nejde.
      Re: Strana musí být jednotná!!!28.11.2017
Vyhledem k tomu, že jako skalkař nezávodník ze Svazových peněz nic nemám, (snad kromě částečně dotov
       Re: Strana musí být jednotná!!!28.11.2017
Souhlas. Každému co jeho jest. ČHS má v názvu horolezecký, to sebou nese jistou atmosféru, poněkud v
       Re: Strana musí být jednotná!!!28.11.2017
Máš nemáš, těžko říct. Za současného stavu požere administrativa členské příspěvky, takže bez dotace
        Re: Strana musí být jednotná!!!04.12.2017
V komentáři jinde píše Dája, že dotace závisí především na počtu členů a na nákladech na sportovní z
      Re: Strana musí být jednotná!!!28.11.2017
ale jo, vylízt na skálu bez peněz jde.
 Re: Bloudek bral hodiny retoriky u Sobotky a Zaoralka?28.11.2017
hlavně, prosím Vás, před rozpadem - vyexportujte databázi cest a skal pod nějakou volnou licencí, a
  Re: Bloudek bral hodiny retoriky u Sobotky a Zaoralka?28.11.2017
to uz je davno hotovy, maj to na Seznamu :-)
   Re: Bloudek bral hodiny retoriky u Sobotky a Zaoralka?28.11.2017
Pod volnou licenci to tedy neni. A podrobnosti toho znaji jen lide z vedeni CHS a nejspis Kuba Turek
    Re: Bloudek bral hodiny retoriky u Sobotky a Zaoralka?28.11.2017
Pozdě večer budu mít čas, tak ji sem dám. Bylo to vtipné setkání v ČHS - celou smlouvu jsem si musel
     Re: Bloudek bral hodiny retoriky u Sobotky a Zaoralka?28.11.2017
ČHS= MAFIE??? :-) :-) :-)
     Re: Bloudek bral hodiny retoriky u Sobotky a Zaoralka?28.11.2017
:))))
     Re: Bloudek bral hodiny retoriky u Sobotky a Zaoralka?29.11.2017
Me uz nektere ty historky o konani CHS prijdou tak absurdni, ze fakt netusim, zda jsou pravdive...
      Re: Bloudek bral hodiny retoriky u Sobotky a Zaoralka?03.12.2017
Papír mi nedali. Tužku jsme mel vlastní.
     Re: Bloudek bral hodiny retoriky u Sobotky a Zaoralka?02.12.2017
Je tedy někde ta smlouva přístupná?
Zvlášť v kontextu toho, co čé há es předvádí v kauze spor
    Re: Bloudek bral hodiny retoriky u Sobotky a Zaoralka?28.11.2017
to mi přijde na hovno - ta databáze je dělaná "dobrovolníkama" a "zadarmo" ne? t
     Re: Bloudek bral hodiny retoriky u Sobotky a Zaoralka?28.11.2017
A kdo ji chce zavírat? Vždyť normálně funguje
      Re: Bloudek bral hodiny retoriky u Sobotky a Zaoralka?28.11.2017
jde o to moc s těma datama dál pracovat, když někdo začne vyšilovat
       Re: Bloudek bral hodiny retoriky u Sobotky a Zaoralka?28.11.2017
Spor je o závodníky a to nemá s databází co dělat, ať už to dopadne jakkoliv.
        Re: Bloudek bral hodiny retoriky u Sobotky a Zaoralka?29.11.2017
šak já jen aby se nezapomnělo
 Re: Bloudek bral hodiny retoriky u Sobotky a Zaoralka?28.11.2017
Já tomu vůbec nerozumím stejně

 Lezení Krnov24.11.2017
Ahoj, hledám lezce/lezkyni v okolí Krnova na umělou stěnu, jsem začátečnice.

1   ...   198   199   200   201   202   203   204   205   206   207   208   209   210   211   212   213   214   215   216   217   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 20
Tak jsem si tak nějak zhruba přečetl články, které plní poslední dobou Lezce – na jedné straně vedení ČHS na druhé ČSL a musím konstatovat jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Nedá se říci nic jiného, než že tu blábolí jedna i druhá strana. Když se podívám na to, kdo zastupuje ČSL, tak mě ten amatérizmus nepřekvapuje, ale u vedení svazu, kde bych předpokládal nějakou úroveň, je až s podivem k čemu se snižuje. Tyto problémy ve svazu kvasí již hezkých pár let, na jedné straně se nenašla vizionářská charizmatická osobnost, která by dokázala sportovní lezce stmelit a přesvědčit je o výhodách fungování nezávislého sportovního svazu. Na straně druhé řídí svaz již hezkých pár let stále stejní lidé (co si budeme namlouvat, obměny jsou kosmetické), kteří jsou dnes již poněkud vyhořelí a dochází jim pořádný tah na branku a zabývají se spíše podřadnými věcmi, než nějakou jasnou vizí do budoucna, kterou by předložili a která by byla životaschopná. Jejich jediné štěstí opravdu je v tom, že jejich protihráči jsou ještě větší amatéři, takže to nakonec dopadne ve stylu pořekadla: Psi štěkají, karavana táhne dál. Osobně si myslím, že z tohoto mráčku protentokrát ještě pořádně nezaprší.
Je zbytečné zde ztrácet čas neplodnými diskuzemi. Obě strany by měly poněkud zchladit hlavy, nebýt jako naši politici, nevyměňovat si názory a obvinění přes média, ale začít pořádně makat. Chlapci z ČLS by si měli dopodrobna ujasnit, co vlastně chtějí a jak toho dosáhnout, aby to bylo ku prospěchu věci a sportovního lezení u nás. Pánové z ČHS by zase měli vystoupit z ulity své neomylnosti a jedinečnosti a začít věci na poli sportovního lezení již konečně zásadně řešit. Nechť se na mě nezlobí ani jedna strana, ale pro lezení z globálního hlediska u nás za poslední dva roky udělal víc Adam, než obě dvě strany dohromady. A z posledního vyjádření ČHS na Adamovu adresu je mi s prominutím akorát tak na blití a kdo mě zná, ví, že nemám problém to takto našim vůdcům říci napřímo i do očí. A proč to píši sem - z prostého důvodu, chtěl jsem to napsat pod poslední článek ČHS, ale tam jsou komentáře jen pro registrované a za to mi ani celý svaz nestojí, abych se kvůli tomu registroval. Víc nemám, co bych na toto téma dodal.
Vladimír Vlk Wolf19:39:21 05.12.2017
odpovědět 
 Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 20
Ale od minulého výplodu Bloudka vidím velký pokrok. Už si vybavil i jména a vzpomněl si, že už se s nimi setkal!
19:58:04 05.12.2017
odpovědět 
  Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 20
Jsem dlouholety člen CHS. Platim jak se ma. Profesne jsem nebo jsem byl clenem i mnoha jinych spolku a komor.
A všude je to s vedenim těchto spolku stejne, ruzne skupiny spolu bojuji, mladi jdou do opozice, pisou se protestni noty a tak podobne. Radovy člen tomu nerozumi, většinou je clenem z ruzne povinnosti, nebo i nejake sounalezitosti, nekdy i solidarity/jako ja-nikdy jsem průkazku CHS mozna ani nevytahl, ale jsem rad, ze ji mohu mit/.
Zaver za mne je, ze to tak vždy bude a ze clenum je to jedno. Jsem rad, ze Vlk mi dobře prejistuje Kras, ze jinde podobni davaji borhaky do starych skobovacek, ze CHS vyjedna výjimku na lezeni v rezervacích nebo parcich, ostatní necham vam v tom vedeni. Takze vsem dik, blbcum mensi, ale ja bych bafunarem fakt nechtel byt, takze taky dik, no a snad se zeptam, jestli je to tak všude, nebo chce ještě par desitek let počkat po te revoluci, az bude selanka?
M.08:50:38 06.12.2017
odpovědět 
   Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 20
Jenže tady nejde o nějaký "protesty a mladý v opozici"!!! Tady jde o to,že 3 šíbrové chtěj odtrhnout sportovní lezení od ČHS.A to nedělají proto,aby se závodní lezení pozdvihlo z bláta a hnoje ve kterém je,ale kvůli svému osobnímu zisku.Dotace v tom hraji prim.Né sportovci! O prachy tu jde v první řadě.Né dostat část dotačních peněz od ČHS na soutěžní lezení.Ale získat je přímo od státu skoro všechny a na ČHS udělat dlouhej nos.Za vším "hledej duše a děti" to dnes generuje dotační zisk.
11:29:42 06.12.2017
odpovědět 
    Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 20
Možná máš pravdu, ale právě tu komerci a zisk vidím jako klad, ne jako zápor. ČHS bere prachy a co z nich ty děti a závodníci mají? Nic, je to ubohost, současný stav závodního lezení je opravdu hrozný. A má ČHS potřebu s tím něco dělat? Nemá. Mají svoje jistý, sem tam něco udělají, ale nemají důvod, prachy mají jisté, závodníky také. Takže zakonzervovaný stav. Kdežto ČSL? Ano, dostanou prachy, mají to jako komerci, ale budou nuceni odvádět spoustu práce, protože jinak si ty prachy nevydělají. Dotace budou jen část, aby dosáhli na rozumné sponzorské peníze, musí mít na závodech návštěvnost, musí lezení tlačit do médii, musí se zajímat o budoucnost. Pokud to dělat nebudou, lidi odejdou a hrozí jim to samé, jako ČHS - tedy že se objeví někdo jiný. Takže proto podporuji ČSL. ČHS nemá závodní lezení jako prioritu a nemá potřebu a motivaci pracovat na zlepšení. Kdežto ČSL, pokud budou chtít opravdu vydělávat, nic jiného, než lepší a lepší podmínky, nezbude.
11:49:42 06.12.2017
odpovědět 
     Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 20
No a nebo je to za chvíli unaví, ztratí perspektivu a tak, a pokud by to celé stálo jen na těch 3 lidech, může se snadno stát totéž, na co si stěžuje třeba LRH v případě ČHS, že se co já vim nebudou konat závody v drytoolu (třeba proto, že budou ztrátové, komerčně okrajové, a tak se na ně už nějak nedostane...).
Nestojí to v mém případě osobně, Ž a Z neznám, O jen tak trochu, ale zdá se, že je docela nadšený a schopný. Ani to nemám tak, že bych jim nepřál dobrý výdělek, pokud by to nějak extrémně nediskriminovalo nebo nezatížilo členy.
Nechci brát sportovcům právo na samostatnost a docela dobře chápu jejich frustraci po letech zakonzervovaného neuspokojivého stavu. Ale mám dojem, že zatím se to jeví dost rizikově (a dejme tomu, že to není moje riziko - i když třeba nepřímo se mě to taky může dotknout), dokud ČSL nepředloží nějakou jasnou a důvěryhodnou koncepci fungování.
P.12:54:31 06.12.2017
odpovědět 
      Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 20
V tom máš naprostou pravdu, je to nezanedbatelné riziko. Ale právě proto bude zajímavé znát finální znění podmínek a stanov, protože v dobře udělané organizaci nikdo není nehraditelný a pokud to někdo z nich vzdá nebo budou špatné výsledky, lze ho nahradit. A v tomto případě lépe, než v ČHS, protože i když nebudou spokojeni všichni závodníci, většinu dohromady proti skalkařům nedají. Kdežto v ryze závodním svazu by nespokojení závodníci měli většinu a změny by mohli provést kdykoliv a relativně jednoduše. Bude-li to nový svaz, byla by situace jiná, že nová firma :-)
21:23:31 06.12.2017
odpovědět 
       Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 20
A když v tom spolku nebo co to má být, bude část závodníků spokojená a ta druhá ne (z nějakýho důvodu), tak co? :-DDDDDDD
21:58:14 06.12.2017
odpovědět 
        Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 20
Tak to už si vyřeší závodníci mězi sebou. Přeci jen je rozdíl, když část závodníků přehlasují jiní závodníci, než když závodníky přehlasují skalkaři. A navíc pokud bude něco prosazovat většina závodníků, dá se předpokládat, že to sice nebude podle představ druhých závodníků, ale ani jim to nebude na škodu. Kdežto lidé, co tomu nerozumí a nezajímá je to, přijmou i škodlivé rozhodnutí bez ohledu na na cokoliv.
22:26:33 06.12.2017
odpovědět 
     Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 20
v jednom máš pravdu. svaz má členy a prachy z dotací, takže pohoda. jako když máš rentu, seš v klidu. když ji nemáš musíš makat.
20:24:58 06.12.2017
odpovědět 
    Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 20
Prozrazujes nam jak to v soucasnosti funguje v CHS nebo kde beres ty informace?
12:03:46 06.12.2017
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192339)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Schön löchelig 8- Frankenjura
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1262 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi