Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8201 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English nebraní lana do zubů při cvakání 11.12.2017 Ahoj,
dělám ze sebe dobrovolně idiota, že neumím základní věci, ale přesto se ptám zkušenějších na radu:
Znám dobré rady, že se při cvakání nemá brát lano do zubů. Znám i dobré rady, že se má cvakat z úrovně pasu. Ale ne vždy jsou vhodné stu
  Re: nebraní lana do zubů při cvakání 11.12.2017 Ja taham do 7a a lano do zubu normalne beru, ale nerikam ze je to dobre. Casem zjistis, ze u spousty
    Re: nebraní lana do zubů při cvakání 11.12.2017 Já vím o případu, kdy to bylo na nový zuby, ale stejně lano do zubů beru. :(
Bezpečnější je n
  Re: nebraní lana do zubů při cvakání 11.12.2017 Ono je to take dost o psychice. Lano si můžeš klidně přidržet, přimáčknout kolenem a přehmátnout ruk
    Re: nebraní lana do zubů při cvakání 11.12.2017 je to o technice skusu. stejně jako u nákladního automobilu praga v3s se v terénu drží volant "
      Re: nebraní lana do zubů při cvakání 11.12.2017 I tahle technika staci na vyrvani zubu. Ten reflex sevrit je nam danej a svirame fakt fest hodne.
        Re: nebraní lana do zubů při cvakání 11.12.2017 aspoň si teda namlouváme že to pomáhá a i to pomáhá. zatím to praktickou zkušeností s držkou s načes
  Re: nebraní lana do zubů při cvakání 11.12.2017 Ahoj. Zkus se podívat na pár videí s profíky sportovními lezci. Všichni používají zuby. Dle mého náz
    Re: nebraní lana do zubů při cvakání 11.12.2017 Mohu jen povrdit, uklouznutí s lanem zubech mě stálo 5 návštěv zubaře + 29 tis za implantát. Ale pře
  Re: nebraní lana do zubů při cvakání 11.12.2017 cvakám už víc jak 15 let lano zubama a nikdy mě nenapadlo se ptát jak to nedělat. někdy to jde, ale
    Re: nebraní lana do zubů při cvakání 11.12.2017 Ono v mnoha cestach, hlavne tech trochu tezsich, kde nemas stavu na rozdavani, se fakt nejlepe cvaka
      zkus lana při cvakání 11.12.2017 Dnes jsem lezl na jedné nejmenované stěně a lezl jsem 6c, cestu na mé hranici obtížnosti. Při cvakán
  Re: nebraní lana do zubů při cvakání 12.12.2017 Podle mě máš při cvakání na stěně obecně dvě možnosti. V ideálním případě našlapeš dost vysoko a cva
    Re: nebraní lana do zubů při cvakání 12.12.2017 Ono k tomu natahovani nas vycvicili dost staveci. Nekteri to maji tak, ze kdyz necvaknes nad sebou t
      Re: nebraní lana do zubů při cvakání 12.12.2017 cvakam u pasu / pod sebou jde to vždycky chce to se nebát
        Re: nebraní lana do zubů při cvakání 12.12.2017 Ma zkusenost je, ze dalsi pohodlna pozice je, ze bud cvakam u kolen ci kotniku nebo nad sebou. Uz js
          Re: nebraní lana do zubů při cvakání 12.12.2017 Jasně, stává se, že to ideálně nevyjde a člověk by nízkou presku už raději vynechal, ale tazatelka m
            Re: nebraní lana do zubů při cvakání 12.12.2017 Pro sestkare bude v sestce tech boulderu docela dost, rekl bych. Asi tak stejne jako pro desitkare v
          Re: nebraní lana do zubů při cvakání 12.12.2017 není to o tom, že by někdo někam nějak umístoval boulder, ale o tom, že presa jsou na stěně stabilně
            Re: nebraní lana do zubů při cvakání 12.12.2017 To se mi po zkusenosti s mnoha staveci moc nezda. To, ze ve vetsine cest od urcitych stavecu vychazi
              Re: nebraní lana do zubů při cvakání 12.12.2017 Hm, lezu už docela nějakej ten pátek a zatim jsem neslyšel, že by u někoho/pro někoho byl tenhle pro
      Re: nebraní lana do zubů při cvakání 12.12.2017 není cvakání náhodou součástí obtížnosti? rozdílem v hodnotě mezi RP, PP a TR (šahám dvakrát, šahám
        Re: nebraní lana do zubů při cvakání 12.12.2017 Asi je. Ale stavet krasu a hodnotu cesty jen na obtiznosti cvakani by asi nikam nevedlo. Teda alespo
          Re: nebraní lana do zubů při cvakání 12.12.2017 na stěně máš presky každýho 1,5m. co řešíš? venku tě nikdo lézt nenutí. jinou možností je jít hrát k
            Re: nebraní lana do zubů při cvakání 12.12.2017 To, ze navyky ziskavas vevnitr a ty navyky ti mj. formuje i to jaky charakter ma cesta.
              Re: nebraní lana do zubů při cvakání 12.12.2017 jen tak na okraj, za svoje (dobrý i blbý) návyky si ručí každej sám a pro řadu lidí fakt neplatí, že
    Re: nebraní lana do zubů při cvakání 12.12.2017 :-) Smrtelně děsivý držkopád o délce 1,5 metru nemám tak úplně na mysli, i když i u toho jsem už vid
      Re: nebraní lana do zubů při cvakání 12.12.2017 Smolik no, tak si to pak do denicku zapis o pul stupne tvrdsi :D
      Re: nebraní lana do zubů při cvakání 12.12.2017 Jasne, to znam taky, stojim na polici a ke kruhu 20cm chybi. Cestu delal chlap. Reseni snadne, venku
      Re: nebraní lana do zubů při cvakání 13.12.2017 záleží a tom, jak vysokej člověk to dělal. dřív to dělali tak, že kruhy záměrně dávali co nejvýš. dn
  Re: nebraní lana do zubů při cvakání 12.12.2017 Nebo si zajed do Labaku, tam je spousta cest, kde se se cvakanim obtezujes jen vyjimecne :D
    Re: nebraní lana do zubů při cvakání 12.12.2017 Naopak, borhákový žebříky!!!
OeAV vs. PZS na chatách 11.12.2017 Ahoj,
máte někdo praktickou zkušenost se slevami pro členy Planinska zveza Slovenije (PZS) na rakouských chatách? Jsou (víceméně) stejné jako pro členy OeAV? Kombinované členství s ČHS vyjde mnohem levněji než ČHS + OeAV. Na druhou stranu na stránk
  Re: OeAV vs. PZS na chatách 11.12.2017 Teoreticky by to mělo fungovat stejně, praktickou zkušenost nemám. Jen že čas od času se podařilo ob
    Re: OeAV vs. PZS na chatách 11.12.2017 Kde jsem vytáhnul PZS bumážku, tak sleva byla.
Kalymnos ubytování 08.12.2017 Čaute, nevíte náhodou o nějakém levném ubytku na Kalymnosu? Dik za info :))
  Re: Kalymnos ubytování 08.12.2017 je jich hodně a ceny jsou podobné. v sezoně 25€ za noc za pokoj pro dva (lednička kuchynka sprcha wc
Vysetreni ramene - levne a rychle? 08.12.2017 Jak pisu v titulku - mam lehkou bolest v rameni, podeziram poskozenou rotatorovou manzetu.
Problem je ze pracuju v UK, takze mam sice EHIC karticku, ale nejsem si jistej, jestli me ceskej doktor vysetri zadarmo nebo jestli budu platit XXXX
  Re: Vysetreni ramene - levne a rychle? 08.12.2017 S tim kam v Praze ti neporadim, ale cumim ze to tak v UK mate. V Nemecku ti udelaj v cene pojisteni
    Re: Vysetreni ramene - levne a rychle? 08.12.2017 Brexit ještě neproběhl, takže pokud máš UK zdravotní pojištění, tak by mělo platit i u nás. Ale spěc
      Re: Vysetreni ramene - levne a rychle? 08.12.2017 Tim bych si nebyl az tak jistej. Podle me se to vztahuje na bolestive pripady, urazy, proste veci na
        Re: Vysetreni ramene - levne a rychle? 09.12.2017 jj, tzv. neodkladna zdravotna starostlivost
  Re: Vysetreni ramene - levne a rychle? 08.12.2017 pokud je to jen lehká bolest, mohl by to zvládnout i šikovný fyzioterapeut. po praze jich bude dost
    Re: Vysetreni ramene - levne a rychle? 08.12.2017 Proboha, takhle ne. To musí fakt vidět lékař, resp. někdo, kdo dá udělat a následně zhodnotí RTG, NM
      Re: Vysetreni ramene - levne a rychle? 08.12.2017 Fakt je to tak? To treba s nemeckou kartou pojisteni muzu v cechach k zubari?
        Re: Vysetreni ramene - levne a rychle? 09.12.2017 pokial viem, narok je sice na peci za rovnakych podmienok ako miestny clovek, ale iba v neodkladnych
          Re: Vysetreni ramene - levne a rychle? 09.12.2017 To jsem si prave myslel, takze muzes asi k ortopedovi s tim ze mas v rameni velkou bolest a on ti na
            Re: Vysetreni ramene - levne a rychle? 09.12.2017 resp. jo po domluve a zaplaceni nakladu cash. Ale to budou asi docela pálky.
        Re: Vysetreni ramene - levne a rychle? 09.12.2017 Samozřejmě. Tohle je jedna z mála věcí, které v rámci EU fungují. Inu, volný pohyb osob si žádá svoj
          Re: Vysetreni ramene - levne a rychle? 10.12.2017 Teda samozřejmě, můžeš jen do ordinace, která i pro místní pracuje za úhrady přes pojišťovací systém
  Re: Vysetreni ramene - levne a rychle? 11.12.2017 Pokud to chces levne a rychle, tak ti dam odpoved rovnou. "Klid, asi tak mesic, pak s tim zacit
  Re: Vysetreni ramene - levne a rychle? 11.12.2017 pokud je to rotatorova manzeta, tak to stejne bude chtit vysetreni na mag. rezonanci
  Re: Vysetreni ramene - levne a rychle? 11.12.2017 Btw, uvnitr (cili asi ta manzeta) me to boli fakt jen kdyz se zavesim nebo zvedam, ale pro zmenu to
    Re: Vysetreni ramene - levne a rychle? 11.12.2017 PS: setrim ve smyslu snazim se s tou rukou nic nedelat.
      Re: Vysetreni ramene - levne a rychle? 12.12.2017 Vlastní zkušenost: RTG a ultrazvuk nic nenašly, problémy přes půl roku, pak jsem z toho vyklikoval..
    Re: Vysetreni ramene - levne a rychle? 11.12.2017 nech to v klidu měsíc dva. tím nic neposereš. pokud je to rotator manžeta, mělo by to začít bolet, k
    Re: Vysetreni ramene - levne a rychle? 12.12.2017 zatím si nikde nenapsal, jak dlouho už problém máš. dej klid, pak si kup gumu (teraband, nejměkčí je
Handrkování 06.12.2017 Handrkování mezi horolezci a podobnými ošípanými jsou vlastně malinkatou kopií handrkování v této republice (i jinde). Pán Bůh s námi...
  Re: Handrkování 06.12.2017 Zde je diskuse, která se vytvořila pod tímto příspěvkem, než byl přesunut ze článků do diskuse:
Adam Ondra 05.12.2017 To je ale lump ten Adam, co? Skoro by jeden řekl rebel. Tak on nám chce rozvrátit naše milované ČHS! A takový slušný hoch se to zdál být. Sportovec, vyštudovaný. No to jsme se dožili.
  Re: Adam Ondra 05.12.2017 NO COMMENT :-(
    Re: Adam Ondra 06.12.2017 pevne verim ze to byla (dobra) ironie :))
  Re: Adam Ondra 06.12.2017 No mě spíše pobavilo, jak případ AO ukázal, jak si někteří lidé dovedou vše otočit podle svého a člo
    Re: Adam Ondra 06.12.2017 Jak víš, že to byli prakticky ty samí lidé? Tipuji, že spíše lidé, kteří obhajovali svobodu jeho pro
      Re: Adam Ondra 06.12.2017 No protože v současném stavu je dobrý lezec to nejhorší, co se může ČHS stát. Dokud tu jsou jen oddí
        Re: Adam Ondra 06.12.2017 Nevsiml jsem si, ze zrovna v oblasti vykonnostniho lezeni chce CSL neco menit. Nebo si to snad mam d
          Re: Adam Ondra 06.12.2017 No já nevím, ale ve spojení s tím, co kluci dělají, je tato definice poměrně jednoznačná.
          Re: Adam Ondra 06.12.2017 Vic vet si tam o tom nevidel...? Zajimave.
A i kdyz se pristoupi na tvoji hru, ze jde jen o
ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 20 05.12.2017 Tak jsem si tak nějak zhruba přečetl články, které plní poslední dobou Lezce – na jedné straně vedení ČHS na druhé ČSL a musím konstatovat jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Nedá se říci nic jiného, než že tu blábolí jedna i druhá strana. Když s
  Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 20 05.12.2017 Ale od minulého výplodu Bloudka vidím velký pokrok. Už si vybavil i jména a vzpomněl si, že už se s
    Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 20 06.12.2017 Jsem dlouholety člen CHS. Platim jak se ma. Profesne jsem nebo jsem byl clenem i mnoha jinych spolku
      Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 20 06.12.2017 Jenže tady nejde o nějaký "protesty a mladý v opozici"!!! Tady jde o to,že 3 šíbrové chtěj
        Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 20 06.12.2017 Možná máš pravdu, ale právě tu komerci a zisk vidím jako klad, ne jako zápor. ČHS bere prachy a co z
          Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 20 06.12.2017 No a nebo je to za chvíli unaví, ztratí perspektivu a tak, a pokud by to celé stálo jen na těch 3 li
            Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 20 06.12.2017 V tom máš naprostou pravdu, je to nezanedbatelné riziko. Ale právě proto bude zajímavé znát finální
              Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 20 06.12.2017 A když v tom spolku nebo co to má být, bude část závodníků spokojená a ta druhá ne (z nějakýho důvod
                Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 20 06.12.2017 Tak to už si vyřeší závodníci mězi sebou. Přeci jen je rozdíl, když část závodníků přehlasují jiní z
          Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 20 06.12.2017 v jednom máš pravdu. svaz má členy a prachy z dotací, takže pohoda. jako když máš rentu, seš v klidu
        Re: ČSL a ČHS - Jeden za 18 a druhý bez 2 za 20 06.12.2017 Prozrazujes nam jak to v soucasnosti funguje v CHS nebo kde beres ty informace?
Dodatek o ČSL 05.12.2017 Ano mohli bysme ty lidi, bych řekl, nějak tak blíž ukázat, co jsou to zač, jací jsou, jo. No nechceme to dělat v takovém rozsahu.
Vždyť ty sportovní lezci, kteří to podepsali. Žádnej z nás nebere takový platy, prostě, jako berou oni. No já dostávám
  Re: Dodatek o ČSL 05.12.2017 Trapny fejk
    Re: Dodatek o ČSL 05.12.2017 Ty jo, ty asi budes velkej koumak! Klobouk dolu.
    Re: Dodatek o ČSL 05.12.2017 Mně to přijde vtipný a celkem trefný. Adam vyjádřil názor a co ho bude pár páprdů blahosklonně umrav
    Re: Dodatek o ČSL 05.12.2017 nahodou slusna parodie na Jakesuv projev
  Re: Dodatek o ČSL 06.12.2017 Tak na tomhle je nejsmutnejsi to, ze spousta lidi nepozna/nepochopi, ze jde o variaci na Jakesuv pro
    Re: Dodatek o ČSL 06.12.2017 Možná někteří lidé považují za fake i ten slavný projev. U mě určité rysy toho posledního projevu ČH
Lano TENDON Master PRO 9.2 05.12.2017 Dobrý deň.
Poprosil by som rady na výber lana.
Používané by bolo v zime a v lete na VHT. Univerzálne veci nebývaju zväčša dobré ale čo si myslíte o tomto lane TENDON Master PRO 9.2? Stačila by 60m alebo radšej dlhšie? Díki
  Re: Lano TENDON Master PRO 9.2 05.12.2017 Ešte dodatok vážim 93 kg, s výstrojou sa prehupnem na 105 kg
  Re: Lano TENDON Master PRO 9.2 06.12.2017 Tendon Master PRO 9.2 je spicka na sportovni lezeni. V ruce jsem ho mel, ale nelezl jsem s nim, ale
  Re: Lano TENDON Master PRO 9.2 06.12.2017 Jo a jeste jedna poznamka. Neber to jako vysmech nebo urazku. Nakonec je to mozna jen ma neznalost.
    Re: Lano TENDON Master PRO 9.2 08.12.2017 vysokohorská turistika s lanem jak to chápu já je (převážně) courání po ledovci, občas odjištění boj
    30ka na VHT 12.06.2026 Napríklad že ideš niečo mimo značky a stratíš sa, alebo sa niečo zomelie a potrebuješ sa dostať zlan
  Re: Lano TENDON Master PRO 9.2 06.12.2017 Tendon MasterPRO 9,2mm - moje postřehy po cca 3/4 roce:
- ze začátku to byll takový t
    Re: Lano TENDON Master PRO 9.2 06.12.2017 Za mě nejlepší lano na kterém jsem kdy lezl. Mám druhé a nikdy mi lano nevydrželo tak dlouho bez řez
      Re: Lano TENDON Master PRO 9.2 07.12.2017 Docela by mě zajímalo co s ním děláš, když ho mušíš zkracovat po mměsíci a půl. Kolik toho napadaš?
        Re: Lano TENDON Master PRO 9.2 08.12.2017 V podtatě s nim normálně lezu (teda alespoň si to myslim). Moc nenacvičuju (do třech pokusů). Napadá
    Re: Lano TENDON Master PRO 9.2 08.12.2017 Podle té fotky mi to příje spíš jako přeseknuté nebo o hranu naříznutý oplet, ale přesněji bych to
      Re: Lano TENDON Master PRO 9.2 06.01.2018 ...Ani jedno, normálně lezené a takhle se rosypal oplet, stalo se to na umělce, karabiny byli ok. Dr
2 cesty na Hronovské věže 04.12.2017 Ahoj, lezl někdo Pro Ondráše (IXa) nebo ...a poslední kouř (IXb) na Hronovské veže v Ádru? Zajímal by mě dojem z cest a nějaký komentář k nim. (Dohledatelné jsou jen na horosvazu)
díky
  Re: 2 cesty na Hronovské věže 04.12.2017 lámavé malé lišty
    Re: 2 cesty na Hronovské věže 05.12.2017 Ahoj, lezl jsem tu vlevo. Je to moc pěkný lezení. Ta lámavost není na Adr tak hrozná. Většina cesty
    Re: 2 cesty na Hronovské věže 05.12.2017 Ahoj, lezl jsem tu vlevo. Je to moc pěkný lezení. Ta lámavost není na Adr tak hrozná. Většina cesty
      Re: 2 cesty na Hronovské věže 07.12.2017 Ahoj, dekuju:)
1
...
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
...
2263
OeAV vs. PZS na chatách Ahoj,
máte někdo praktickou zkušenost se slevami pro členy Planinska zveza Slovenije (PZS) na rakouských chatách? Jsou (víceméně) stejné jako pro členy OeAV? Kombinované členství s ČHS vyjde mnohem levněji než ČHS + OeAV. Na druhou stranu na stránkách rakouských chat vždy píšou slevu pro členy OeAV. Uváděj to jen pro zjednodušení a platí to i pro PZS? Ví to i chatař přímo na chatě? :-)
Díky moc za odpovědi. pavelll 09:44:38 11.12.2017odpovědět
  Re: OeAV vs. PZS na chatách Teoreticky by to mělo fungovat stejně, praktickou zkušenost nemám. Jen že čas od času se podařilo obměkčit rakouskýho chataře i ČHSkou. honza 09:53:17 11.12.2017odpovědět
    Re: OeAV vs. PZS na chatách Kde jsem vytáhnul PZS bumážku, tak sleva byla. Kóďa 11:00:14 11.12.2017odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: