Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
50.Zaoral 9994
51. 9986
52.Šenkýř 9969
Bouldry:
50.Tran 9078
51.Šolc 9053
52.Čech 9050
Hory:
2.Skopec 7086
3.Groš 6550
4.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230799 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 okolí adršpachu10.01.2018
ahoj, popsal by mi někdo, kde jsou věže Vlkodlak a Zázračný kámen? Dík
 Re: okolí adršpachu10.01.2018
No kdyz vejdes do skalniho mesta tak pujdes rovne a pak vpravo no a po cca 150m prudce vlevo..
  Re: okolí adršpachu10.01.2018
aneb "Hovno, hovno, hovno" řekl Švejk chtěje se vmísit do hovoru ...
 Re: okolí adršpachu10.01.2018
najdi si to na piskari.cz v mapách
  Re: okolí adršpachu10.01.2018
a pokud to tam nenajdeš, je dost možný, že ty názvy věží nebudou lezecký, ale turistický či co a v t
   Re: okolí adršpachu11.01.2018
protože na fotkách vypadají dobře a v žádném průvodci nejsou
 Re: okolí adršpachu10.01.2018
Podívej se do průvodce. Adršpach (Vlkodlak), Teplice (Zázračný kámen - Kulička).
  Re: okolí adršpachu11.01.2018
v nadpisu jsem dal okolí Adršpachu - takže jsem nemyslel ani Vlkodlaka v Janovické, ani Kuličku v Te
   Re: okolí adršpachu11.01.2018
Přesněji mezi Chvalčí a Petříkovicema. Tak se koukni blíž k Polské hranici, třeba najdeš i nějakou n
    Re: okolí adršpachu12.01.2018
jenže tohle vypadá celkem dobře:
     Re: okolí adršpachu12.01.2018
a taky vlkodlak má i kruhy a vylezený byl už v 80.letech

 zjevně slušný oddíl09.01.2018
(odstraň dvě mezery)

https://olomouc.idnes.cz/ unicov-opily-muz-vylezl-na-radnici-mariansky-sloup-policie-p4x-/ olomouc-zpravy.asp
 Re: zjevně slušný oddíl09.01.2018
2 promile? asi dobrý pískař
  Re: zjevně slušný oddíl10.01.2018
Je to pískař :)
  Re: zjevně slušný oddíl10.01.2018
Je to pískař :)
  Re: zjevně slušný oddíl10.01.2018
trénoval na skalního muže

 Lavinové nebezpečí Dachstein08.01.2018
Nemáte někdo lepší info jak to vypadá s lavinovým nebezpečí okolí Dachsteinu..
 Re: Lavinové nebezpečí Dachstein09.01.2018
 Re: Lavinové nebezpečí Dachstein09.01.2018
na žabky to už nieje už to chce sandále s ponožkami...

 Galdhøpiggen08.01.2018
čau lidi, plánuju se v létě vydat do Nórska na Galdhøpiggen.. Je tu někdo, kdo tam byl někdy v posledních letech? Nikde se mi nedaří najít spoj z obce Lom k chatě JUVASSHYTTA. Našel jsme jen to, že tam v sezóně jezdí nějakej autobus, ale v kolik
 Re: Galdhøpiggen08.01.2018
Galdhopiggen
 Re: Galdhopiggen08.01.2018
Zdar, šel jsem to z chaty Spiterstulen. Pěšky furt kamenech až na horu, easy choďák. Přes ledovec to
  Re: Galdhopiggen08.01.2018
ne ne sám nejedu, tak lano vzít sebou není problém :) Jinak přes ten ledovec chci jít proto, že plán
   Re: Galdhopiggen08.01.2018
Strávili jsme tam tehdy chozením asi týden. Jeden den jsme věnovali výstupu na Galdhopiggen ze Spite
    Re: Galdhopiggen09.01.2018
email odeslán :)

 Bílé Karpaty08.01.2018
Ahoj, neznáte nějaké hezké lezení v Bílých Karpatech v okolí obce Vyškovec?

Děkuju.
 Re: Bílé Karpaty08.01.2018
Skalka pro Trenčíně, Prečín, Manín, Domaniža, Chřiby (ev. další Moravské pískovce), hradby v Uherské

 B kodex NO06.01.2018
Dobroserove v dobre víře páchají zlo, v konečném důsledku se zakazuje lezení na kameny - ten kdo se neumí chovat, tak mu b-kodex nepomůže - poblazneni z potřeby pořad něco regulovat, místo toho abych příjmul vlastní zodpovědnost. B kodex je synonymem levi
 Re: B kodex NO06.01.2018
skoda ze nemas jmeno..
  Re: B kodex NO06.01.2018
K očíštovaní bouldru v nutné míře docházelo vždy, problém nastal v momentě násilné popularizace boul
 Re: B kodex NO07.01.2018
A ty jsi zloser?
  Re: B kodex NO07.01.2018
Lepší byt zloser, než namachrovanej dobroser z Prahy, který dokáže poškodit budovanou důvěru ve skal
   Re: B kodex NO07.01.2018
Azbest je z Prahy nebo koho tim myslis? :-O Kdyz tak ctu co tu pises, tak mam pocit, ze si ani te B-
    Re: B kodex NO07.01.2018
To ze dneska už je nutno vyjednávat podmínky pro bouldering je faktem a zároveň je faktem, ze se to
     Re: B kodex NO07.01.2018
Tak to je samozrejme dobre, ze je nutne vyjednavat vyjimky pro aktivity malych nedulezitych skupin v
 Re: B kodex NO07.01.2018
Ještě jsem zapomněl dodat to nejdůležitější: A proto jsem volil Okamuru!

 Lano06.01.2018
Ahoj. Vybírám nové lano (sportovky, písky, hory) a chci se zeptat, jaké máte zkušenosti z mými 2 favority. Dolézám staré Beal Stinger 9,4, se kterým jsem byl maximálně spokojený. Proto jsem si vyhlídnul novější provedení Stinger Unicore dry cover. Vedle n
 Re: Lano06.01.2018
Projeď diskuzi, pár týdnů zpět se to tu řešilo a taky jedna recenze tu byla par měsíců zpět (jako zd
  Re: Lano06.01.2018
Jednoznačně hlasuju pro Beal Stinger Unicore. Mě hodně překvapil jak moc vydrželo. Na Tendon jsem na
 Re: Lano06.01.2018
Ahoj, Stinger mám a musím říct, že je super. Ze začátku bylo až dost rychlí (v kyblíku), ale vydržel

 Rozšířil se nám takový nešvar06.01.2018
Označení upínacího systému maček jako (polo)automatické (dokonce u dovozce). Znám ze své mnohaleté zkušenosti v zásadě jen dva systémy upínání, nejstarší, nejběžnější a neuniversálnější systém upínání je řemínky nebo druhý, rychloupínací systém. Také exis
 Re: Rozšířil se nám takový nešvar06.01.2018
No ty si teda filosof...
 Re: Rozšířil se nám takový nešvar06.01.2018
Super nápad na dlouhé zimní večery. Zkus přesvědčit výrobce na změnu názvosloví.

Být
  Re: Rozšířil se nám takový nešvar07.01.2018
Tak prý dle Vít Strouhal z CT je slovo automat a rychloupínací totéž. Není v tom rozdíl
  Re: Rozšířil se nám takový nešvar07.01.2018
Tak prý dle Vít Strouhal z CT je slovo automat a rychloupínací totéž. Není v tom rozdíl
   Re: Rozšířil se nám takový nešvar07.01.2018
A mají i cepíny s automatem?
 Re: Rozšířil se nám takový nešvar08.01.2018
Ono se zpětně špatně doznává, žes udělal přehmat. Ale máš pravdu, že je to do nebe volající, bohužel
 Re: Rozšířil se nám takový nešvar08.01.2018
to je tak ked sa clovek nudí tak rieši kraviny...každý vie o čo ide ale tak čo už..

 lezecká dodávka04.01.2018
ahoj, sháním dodávku kolem 150tis, chci udělat vzadu spaní a nějaké základní vaření.. poradíte jaký auto (teď vede vivaro oproti T4/5) a konkrétní tipy na vestavbu? někdo z brna, kdo by chtěl ukázat svý auto? díky!
 Re: lezecká dodávka04.01.2018
do 150 tisíc? v této cenové kategorii neřeš značku, model a motorizaci, to je nakonec prašť jako uho
 Re: lezecká dodávka05.01.2018
Do 150 tis kup spíš osobák, dodávka bude strašnej vrak.
  Re: lezecká dodávka05.01.2018
Asi tak. Buďto plechovku se třema místama a vzadu pelech, vaření a třeba aj kamna na dřevo, s tím, ž
 Re: lezecká dodávka05.01.2018
Mrkni ještě na poněkud opomíjené značky, a sice Jumpy/Expert/Scudo/ProAce (všechno jedno auto). Není
  Re: lezecká dodávka05.01.2018
vyřešeno to nemám, ale jako každý správný autor amatérské vestavby se příležitostně na parkáčích věn
  Re: lezecká dodávka05.01.2018
Pokud chceš něco vysouvat, hledej VÝSUV. Nalezneš velké množství hejblat. Velký výběr nosností a dél
 Re: lezecká dodávka05.01.2018
Až budeš auto kupovat, dávej bacha, kolik sedadel máš psanejch v techničáku. Když tě chytěj policajt
  Re: lezecká dodávka05.01.2018
to je blbost, ne? proč bych nemohl jezdit s vyhozenou sedačkou? Mám auto pro 6, sedačku ve skladu, 2
   Re: lezecká dodávka05.01.2018
Pokud je auto otypováno na přesný počet míst, tak ten tam musí být. Pokud počet nesouhlasí, jedná se
    Re: lezecká dodávka05.01.2018
Tak na takovou kokotinu bych se vysral z vejšky (jakkoliv nepochybuju, že můžeš mít pravdu).
     Re: lezecká dodávka06.01.2018
Tak kašlat můžeš, ale když bude policajt pitomec, tak to neustojíš, sedačky namontuješ a na STK poje
    Re: lezecká dodávka05.01.2018
divas se stejne (tedy zakon) i na to kdyz vyndam zadni sedacky z osobního auta pro prevoz nakladu ?
    Re: lezecká dodávka-sedačky06.01.2018
jo, měl bych dotaz - tu zadní sedačku nemůžu podle tebe vyndat, i když třeba vozím dlouhý náklad? V
     Re: lezecká dodávka-sedačky06.01.2018
Kolik mist mas napsano v technicaku?
     Re: lezecká dodávka-sedačky06.01.2018
To, že tě policajti nechali, je něco jiného, než že se to smí. Asi jako s autolékárničkou - při norm
   Re: lezecká dodávka05.01.2018
Sedačky jsou rošády. Já mám psáno 2-6. Z výroby mám sedaček pět. Ta šestá nikdy nikomu nechyběla. Al
    Re: lezecká dodávka06.01.2018
S řidičákama je to tak, že s B můžeš řídit auto do největší povolený hmotnosti 3500 kilo, nebo tahat
     Re: lezecká dodávka06.01.2018
Ano, máš pravdu, zapomněl jsem připsat větu, že můj případ se týká auta zaneseného v účetnictví. To
      Re: lezecká dodávka06.01.2018
Ahoj, nevim jestli se to už nezměnilo, ale podle instruktora ne. Ale podle aplikace nějaké směrnice
 Re: lezecká dodávka06.01.2018
Přemýšlíme o prodeji Jumpera přestavěného na obytňák, 4 homologovaný místa, spaní pro 2 (+1 malý), v
  Re: lezecká dodávka06.01.2018
Cena brutalni za tak stary vuz, ktery ani novy nemel kdovijakou cenu. Ale treba se kupec najde a uvi
  Re: lezecká dodávka06.01.2018
V týhle ceně bych koupil Jumepera tak z roku 2013.
   Re: lezecká dodávka06.01.2018
Nerozumim autum nijak zvlast, davam stejnou cenu, za jakou jsme před půl rokem koupili. Nenabizim Ju
   Re: lezecká dodávka06.01.2018
dej odkaz na jumpera za 160 000 z roku 2013 s reálne najetejma 170 000
    Re: lezecká dodávka06.01.2018
on ani z roku 2001 nebude mít reálně 170000
     Re: lezecká dodávka06.01.2018
To ma. Predchozi majitele nejsou cizi a vim, jak byla pouzivana, jezdilo se s ni jen po cechach jen
      Re: lezecká dodávka07.01.2018
Bydlík 2001/170000 za 160000 s jistým původem prodá jen osel (promiň). Na druhou stranu 2001/170000
       Re: lezecká dodávka07.01.2018
Vidim to podobne, ale nejsem tak prisny na ten prodej. 17 let stara dodavka, ktera nikdy nepatrila k
        Re: lezecká dodávka07.01.2018
Co je špatnýho na sedumnáct let starý dodávce? Autům
moc nerozumím, ale přišlo mi vždycky dů
         Re: lezecká dodávka07.01.2018
Ja teda neznam moc 17 let starych aut, ktere by nesplnovaly nebo nebyly relativne blizko jednomu z t
          Re: lezecká dodávka08.01.2018
Chci odkaz srovnatelného auta za 80 tis. Fakt jsem nenašel, dík
       Re: lezecká dodávka07.01.2018
Nevím, díval jsem se na mobile.de a podobný WoMo džampři bez alkovny se tam prodávaj za 4500 až 7500
        Re: lezecká dodávka07.01.2018
To je právě to. Bydlíku s nájezdem 10000 ročně s jistým původem se nebudu zbavovat a zase s tím samý
         Re: lezecká dodávka08.01.2018
přesně tak to je.
mimochodem, brácha má tranzita (a ten je poněkud méně robustní než vrstevni
      Re: lezecká dodávka07.01.2018
nebuď blázen, a neprodávej to - teda snad pokud dítě (děti) nemá co jíst nebo je jiná velká nouze, p
       Re: lezecká dodávka07.01.2018
jo, a o svým inzerátu se s anonymním čuramedánem vůbec nebav. proboha, to se snad chceš odhajovat př
     Re: lezecká dodávka07.01.2018
nevymlouvat se a šup sem s tím odkazem
      Re: lezecká dodávka07.01.2018
Nejsem ten kdo to psal, ale o cenach za ktery to prodavaji bazary a za ktery to jako jednotlivec asi
       Re: lezecká dodávka07.01.2018
ptal jsem se na rok výroby 2013
        Re: lezecká dodávka07.01.2018
Tak si ty nabidky vyfiltruj (kdyz jimi nechces sam dal listovat) - klikni na ty odkazy a dej si treb
         Re: lezecká dodávka08.01.2018
předřečník nepsal > 2010 psal =2013 a tam je ted s nájezdem 170 000 a cenou 160 000 čistá 0
          Re: lezecká dodávka08.01.2018
Predrecnik take nepsal nic o 170000 Km :). A pokud se podivas dobre, par podobnych nabidek tam najde
           Re: lezecká dodávka08.01.2018
Ja bych se na 15 let stara auta fakt radsi vysral. Podle me (pokud mas stabilni prijem) se spis vypl
           Re: lezecká dodávka08.01.2018
Ja bych se na 15 let stara auta fakt radsi vysral. Podle me (pokud mas stabilni prijem) se spis vypl
            Re: lezecká dodávka08.01.2018
Za cenu toho wohnmobilu muzes spat v penzionu asi 10 let. Wohnmobil se vyplati leda nekomu, kdo v ne
             Re: lezecká dodávka08.01.2018
Přesně. A když už ho někdy opravdu potřebuješ, tak se dá celkem dobře půjčit. V porovnání s náklady

 stena@stena-ruzyne.com04.01.2018
stena@stena-ruzyne.com : co takhle si zaplatit inzerci a nezasviňovat tu mistní?

BTW na vrchu je psáno jak kráva:

Určeno pro osobní nekomerční inzerci.
S komerční inzercí se obracejte na kontakt uvedený v rubrice Rekla
 Re: stena@stena-ruzyne.com04.01.2018
Nabizi praci... Zkus jeste prudit na fcb tam ve skupinach kdy kde inzeruje porad nekdo praci... A ni
 Re: stena@stena-ruzyne.com04.01.2018
Nabizi praci... Zkus jeste prudit na fcb tam ve skupinach kdy kde inzeruje porad nekdo praci... A ni
  Re: stena@stena-ruzyne.com04.01.2018
:-D děkuji za vyjadreni od stena@stena-ruzyne.com!!

;-) slušné chování a NEdodržování
   Re: stena@stena-ruzyne.com díky za odpověď04.01.2018
A dopnění: Normálně si firmy najímaní agentury, nabízí nástupní príplatky atd.

Proč
    Re: stena@stena-ruzyne.com díky za odpověď04.01.2018
Ty si dobre mimo ze to resis :) btw nejsem ze steny ale tvuj hejt a vyplod pobavil... A dik za rady
    Re: stena@stena-ruzyne.com díky za odpověď04.01.2018
Ty si dobre mimo ze to resis :) btw nejsem ze steny ale tvuj hejt a vyplod pobavil... A dik za rady
   Re: stena@stena-ruzyne.com04.01.2018
Pan Toď ?
 Re: stena@stena-ruzyne.com04.01.2018
Chtěl bych mít tvoje starosti. No spíš ne jsi magor. Ať se ti daří bojovníku za "správnou věc&q

1   ...   195   196   197   198   199   200   201   202   203   204   205   206   207   208   209   210   211   212   213   214   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 lezecká dodávka
ahoj, sháním dodávku kolem 150tis, chci udělat vzadu spaní a nějaké základní vaření.. poradíte jaký auto (teď vede vivaro oproti T4/5) a konkrétní tipy na vestavbu? někdo z brna, kdo by chtěl ukázat svý auto? díky!
hektor13:33:32 04.01.2018
odpovědět 
 Re: lezecká dodávka
do 150 tisíc? v této cenové kategorii neřeš značku, model a motorizaci, to je nakonec prašť jako uhoď, kup slušné auto od slušného důvěryhodného člověka.
Lukas B.13:40:50 04.01.2018
odpovědět 
 Re: lezecká dodávka
Do 150 tis kup spíš osobák, dodávka bude strašnej vrak.
07:11:09 05.01.2018
odpovědět 
  Re: lezecká dodávka
Asi tak. Buďto plechovku se třema místama a vzadu pelech, vaření a třeba aj kamna na dřevo, s tím, že to pojede, jak to pojede nebo osobák a chrupat v domku. Obojí má plusy a mínusy.
08:40:51 05.01.2018
odpovědět 
 Re: lezecká dodávka
Mrkni ještě na poněkud opomíjené značky, a sice Jumpy/Expert/Scudo/ProAce (všechno jedno auto). Není to kult jak VW, tak je to krapet levnější. Pak jsou ještě laciný dodávky na benál (přestavět na LPG).

Zástavba za pár šupů: dva jekly na šířku, na koncích navařený jakoby háčky. Ty seshora zapadnou do "úček" (tvar značky lomu ve starých turistických mapách) z 1 - 2mm plechu. Ta účka jsou chycena samovrtnými vruty přímo do plechu miláška. Přes jekly čtyři fošny napodél, na fošnách 5cm desky z tvrdého molitanu. Tím vzniká spaní na délku nákladového prostoru (u Jumpyho L2 to je cca 160 cm, na uhlopříčku se vyspí jeden člověk). Po sklopení zadních sedaček se hodí ještě jeden molitan napříč na ty zadní sedačky, čímž se lože prodlužuje na cca 2,40 m a poskytuje komfort třem nocležníkům vedle sebe + jednomu malému nocležníkovi napříč.

Montáž i demontáž je otázka cca 1 minuty a po demontáži zbývají v autě jen ta čtyři nepatrná účka.

Zavazadlový prostor je tvořen množstvím vždy dvou na sobě posazených řeznických beden 60 x 40. Jekly je potřeba dát právě na výšku těch dvou beden a aby to výškově ladilo s tím molitanem na zadních sedačkách, to je potřeba doladit výškou onoho molitanu.

V "transportním" stavu postel zabírá polovinu nákladového prostoru, zatímco v té druhé polovině je možno hrabat v bednách. Postel lze přešoupnout na druhou polovinu a pak lze hrabat v bednách na polovině první.

Dotaz: nemáte to někdo vyřešený nějakým šuplíkem (jakože by se všechny bedny daly vytáhnout na nějaký platformě který by se ztopořily nožičky nebo tak něco)?


honza09:33:21 05.01.2018
odpovědět 
  Re: lezecká dodávka
vyřešeno to nemám, ale jako každý správný autor amatérské vestavby se příležitostně na parkáčích věnuji dodávkářskému bastlířskému machrování, čili pokecu s autory jiných vestaveb a okukuji jejich nápady. takže jsem viděl ledacos, i mechanismus ze saniťáckého lehátka. nejreálnější mi připadá použít silné (opravdu silné! řádově stovka éček) pojezdy pro zásuvku, chycené na desky nasvislo podél podběhů zadních kol - ale tam vzniká takový hluchý prostor nad podběhy, ale tam se dá něco objemného lehkého napchat, třeba lano nebo zásoba plechovek piva a jednou za den se pro kartonek speleotechnikou ponořit.

jinak u jumpyho (L1H1) mám stůl z překližky v úrovni sklopených zadních sedadel druhé řady, stůl je na čtyřech nohou od stolu nakrácených na správnou výšku, s závitovkou na horním konci, a s buldokem shora na desce, a dvě molitanové matrace široké každá 80 cm (prošité a vázané skrz díry v desce aby se neposunovaly), které v modu šestimístném jsou ohnuté nahoru a vytvářejí bezpečnostní přepážku pro válející se spacáky, ručníky a pomuchlaná pyžamka.
Lukas B.16:20:08 05.01.2018
odpovědět 
  Re: lezecká dodávka
Pokud chceš něco vysouvat, hledej VÝSUV. Nalezneš velké množství hejblat. Velký výběr nosností a délek. Ceny jsou taky různé, ale je opravdu z čeho vybírat. Pak už je jen na tobě, jak výsuv upevníš. Já mám konstrukci ukotvenou do podlahy. Pravda, na podlaze mám chycenou velkou voděodolnou překližku a všechno dle potřeby vrtám do ní.
Petr20:23:23 05.01.2018
odpovědět 
 Re: lezecká dodávka
Až budeš auto kupovat, dávej bacha, kolik sedadel máš psanejch v techničáku. Když tě chytěj policajti s vyhozenou sedačkou, můžou tě odstavit za nepovolený zásah do konstrukce vozidla. Pár lidí už na to doplatilo. Nejlepší je, když máž v techničáku třeba počet míst 3 - 6, nebo něco takovýho.
pavelk14:44:45 05.01.2018
odpovědět 
  Re: lezecká dodávka
to je blbost, ne? proč bych nemohl jezdit s vyhozenou sedačkou? Mám auto pro 6, sedačku ve skladu, 2 dospělý a dítě na trojsedačce ve předu.Takhle jezdím úplně normálně po celý Evropě bez problémů včetně kontrol na hranicích. Možná jsi to jinak myslel a jinak napsal..
A.15:43:50 05.01.2018
odpovědět 
   Re: lezecká dodávka
Pokud je auto otypováno na přesný počet míst, tak ten tam musí být. Pokud počet nesouhlasí, jedná se o neoprávněný zásah do konstrukce. Na technické kontrole bys měl skončit se závadou, čtyřmístný kód závady byl 5221, podle nové legislativy 6.2.6.2. Popis závady je Sedadla/ počet kotevních
úchytů - nesouhlasí s údaji uvedenými v dokumentaci vozidla. Stupeň závady B.

Pokud byla při technické silniční kontrole zjištěna na vozidle vážná, která nebyla na místě odstraněna, policista poučí řidiče vozidla o tom, že vozidlu je zkrácena platnost technické způsobilosti na 30 dní. Řidič je současně jako zástupce provozovatele vozidla, pokud tento není přítomen na místě, poučen o právních důsledcích spojených se zkrácením, případně odejmutím technické způsobilosti a nutnosti vykonat opakovanou technickou prohlídku, při které by měl předložit doklad o výsledku technické silniční kontroly. Policista následně zašle za účelem omezení technické způsobilosti u vozidla registrovaného v České republice doklad o výsledku technické silniční kontroly elektronicky datovou zprávou na příslušný obecní úřad dle místa registrace vozidla. Pokud se jedná o vozidlo registrované v jiném členském státě Evropské unie, zašle se doklad o technické silniční kontrole elektronicky datovou zprávou na Ministerstvo dopravy.

Tolik česká legislativa. Pochybuji, že by Němci nebo Rakušáci byli benevolentnější.

Ještě nejaké další dotazy?

To, že to někdo neřeší, ještě neznamená, že je to tak správné a že pokud nebude chtít, že tě za to nesejme.
18:38:19 05.01.2018
odpovědět 
    Re: lezecká dodávka
Tak na takovou kokotinu bych se vysral z vejšky (jakkoliv nepochybuju, že můžeš mít pravdu).
honza21:49:56 05.01.2018
odpovědět 
     Re: lezecká dodávka
Tak kašlat můžeš, ale když bude policajt pitomec, tak to neustojíš, sedačky namontuješ a na STK pojedeš. Ono jedna věc jsou řeči na webu a druhá pak nehoda s autem bez technické. A když budeš kašlat i na toto, tak je tu exekutor a ten si své vezme i bez tvé spolupráce. Nemáš jak vyhrát.
16:31:02 06.01.2018
odpovědět 
    Re: lezecká dodávka
divas se stejne (tedy zakon) i na to kdyz vyndam zadni sedacky z osobního auta pro prevoz nakladu ?
roman21:53:03 05.01.2018
odpovědět 
    Re: lezecká dodávka-sedačky
jo, měl bych dotaz - tu zadní sedačku nemůžu podle tebe vyndat, i když třeba vozím dlouhý náklad? V tom případě bych auto pro 6 lidí ani nemusel kupovat - mám ho 50/50 výlety, práce.
Už jsem skoro dostal pokutu za neoznačení vyčuhujícího lešení - skončilo to domluvou. Pár pokut za rychlou jízdu, telefonování. Ani jedna připomínka za vyndaný sedačky( včetně četných prohlídek kolem německých a rakouských hranic). Asi jsou všichni policajti málo informovaní...
Jiný případ je dodáni sedaček a zapsání do techničáku. To bych nikomu nedoporučoval.
A.08:38:36 06.01.2018
odpovědět 
     Re: lezecká dodávka-sedačky
Kolik mist mas napsano v technicaku?
10:34:22 06.01.2018
odpovědět 
     Re: lezecká dodávka-sedačky
To, že tě policajti nechali, je něco jiného, než že se to smí. Asi jako s autolékárničkou - při normální kontrole nebo postihu (změří tě civilní auto, zastaví a dá pokutu), nikoho nebude zajímat. Ale zaparkuješ někde u lesa nebo naštveš vesnického jelimana, ten ti udělá kontrolu a potopí tě na prošlém obvazu...
16:34:40 06.01.2018
odpovědět 
   Re: lezecká dodávka
Sedačky jsou rošády. Já mám psáno 2-6. Z výroby mám sedaček pět. Ta šestá nikdy nikomu nechyběla. Ale je možné ji přidat. Finta je trochu někde jinde.

Máš třeba VW Transporter N1. Zadní dvojlavici a jednu sklopnou sedačku si vyhoď kdy chceš, protože je na to dělaná. V podlaze jsou body, k uchycení a nepotřebuješ nářadí.

VW Caddy. 5-7. Tady už je problém. Zadní dvojlavici klidně vyhoď. Nepotřebuješ nářadí. Je na to určena. Pokud ale necháš zadní dvojlavici a vyhodíš sklopný jednosedák, zasahuješ do konstrukce, protože potřebuješ nářadí. Má se to jenom sklopit. Připadá ti to jako kravina? Jo, je to kravina ale můžou tě za to honit. Opravdu, záleží jen na daném policajtovi.

Další zádrhel je tažné zařízení. Pořídíš si dodávku do 3,5t. Pohoda. Ale dej pozor na tažné zařízení a následnou celkovou hmotnost jízdní soupravy. U nás je to zatím v pohodě, hlídá se jen aktuální stav. Bere se ohled na to, co máš za sebou. Auto 2t, nebržděný vozík 750kg, není problém. V Německu, auto 2t, bez přívěsu ale s tažným, které umožňuje vytvořit soupravu 4,2t. Takže papíry CE. Nebo C1E. Nevím jak tam jsou ty hmotnosti. Mám CE takže to neřeším. Problém může mít manželka. Ta má jen BE. Vím o dvou lidech, co s tím měli problém. Nevím, zda je proti tomu obrana a zda je to vůbec vymahatelné ale policajti to prostě vymáhali. U dodávky stačila změna řidiče. U řidiče kamionu to skončilo pokutou. Jel se samotným tahačem, "kozlem" a za sebou nic neměl. Ale MOHL mít. A měl řidičák C. Ne CE. Tak dostal za uši. Tak asi tak.
ABL21:01:00 05.01.2018
odpovědět 
    Re: lezecká dodávka
S řidičákama je to tak, že s B můžeš řídit auto do největší povolený hmotnosti 3500 kilo, nebo tahat za autem vlek do největší povolený hmotnosti soupravy 3500 kilo (za fabií můžeš tahar i těžší vlek než 750) Pokud máš B s harmonizačním kódem 96, můžeš mít největší povolenou hmotnost soupravy 4250 kilo (3500 + 750, neplatí to c celý evropě). Pokud máš BE, můžeš za autem o největší povolený hmotnosti 3500 kilo tahat vlek do největší povolený hmotnosti 3500 kilo, takže celkem 7 000. Pokud to používáš soukromě, nepodlíháš nařízení 561 (AETR)
pavelk15:23:58 06.01.2018
odpovědět 
     Re: lezecká dodávka
Ano, máš pravdu, zapomněl jsem připsat větu, že můj případ se týká auta zaneseného v účetnictví. To mi opravdu uteklo, omlouvám se.
ABL16:47:57 06.01.2018
odpovědět 
      Re: lezecká dodávka
Ahoj, nevim jestli se to už nezměnilo, ale podle instruktora ne. Ale podle aplikace nějaké směrnice EU kterou ještě špatně přeložili jde u hmotností o Celkovou hmotnost alias součet maximálních povolených hmotností, uváděných v techničáku. A řízení bez Ečka když ho potřebuješ je prý trestný čin :)
MaviD19:13:08 06.01.2018
odpovědět 
 Re: lezecká dodávka
Přemýšlíme o prodeji Jumpera přestavěného na obytňák, 4 homologovaný místa, spaní pro 2 (+1 malý), vaření plyn, topení plyn, lednice. Auto z roku 2001, najeto 170000 km, jsme 3.majitelé. Cena 160000. K vidění je v Praze, víc info kdyžtak mailem.
feu10:20:14 06.01.2018
odpovědět 
  Re: lezecká dodávka
Cena brutalni za tak stary vuz, ktery ani novy nemel kdovijakou cenu. Ale treba se kupec najde a uvidi velkou pridanou hodnotu v te prestavbe.
10:36:30 06.01.2018
odpovědět 
  Re: lezecká dodávka
V týhle ceně bych koupil Jumepera tak z roku 2013.
17:24:06 06.01.2018
odpovědět 
   Re: lezecká dodávka
Nerozumim autum nijak zvlast, davam stejnou cenu, za jakou jsme před půl rokem koupili. Nenabizim Jumpera, nabizim Jumpera s obytnou vestavbou (a ani nevim, jestli opravdu nabizim, je nam lito ho dat pryc). Varic, vnitrni osvetleni na nezavislou baterii, lednice, voda z nadrze pres cerpadlo, plynovy topeni, markyza, postel, police, izolace vnitrku, stresni okno, odvetravaci okno u varice... Ano, pokud nekdo stoji jen o dodavku s prknama na postel, tak tohle se cenove nevyplati.
feu19:23:07 06.01.2018
odpovědět 
   Re: lezecká dodávka
dej odkaz na jumpera za 160 000 z roku 2013 s reálne najetejma 170 000
19:28:05 06.01.2018
odpovědět 
    Re: lezecká dodávka
on ani z roku 2001 nebude mít reálně 170000
21:44:35 06.01.2018
odpovědět 
     Re: lezecká dodávka
To ma. Predchozi majitele nejsou cizi a vim, jak byla pouzivana, jezdilo se s ni jen po cechach jen v urcitou cast roku a na vikendy. Dalsi diskuzi o tomto konkretnim aute bych rada presunula do mailove komunikace, preci jen se lepe komunikuje s nekym, kdo se podepisuje a jen tak nehatuje.
Feu23:30:33 06.01.2018
odpovědět 
      Re: lezecká dodávka
Bydlík 2001/170000 za 160000 s jistým původem prodá jen osel (promiň). Na druhou stranu 2001/170000 za 160000 s nejistým původem koupí jen osel :-D
10:21:14 07.01.2018
odpovědět 
       Re: lezecká dodávka
Vidim to podobne, ale nejsem tak prisny na ten prodej. 17 let stara dodavka, ktera nikdy nepatrila k nejakym extra robustnim a spolehlivym vozum, zas takove terno neni.. Realne takova auta prodavaji bazary do ceny par desitek tisic. To navyseni za obytnou vestavbu mi prijde jako fakt velke.
11:24:05 07.01.2018
odpovědět 
        Re: lezecká dodávka
Co je špatnýho na sedumnáct let starý dodávce? Autům
moc nerozumím, ale přišlo mi vždycky důležitý aby to nebylo rezatý a nemělo to před smrtí takový ty věci drahý na opravu (z čehož ani jedno nemusí být u 17 let starýho auta a naopak vše může být u pět let starýho s najetými 200 000).
honza16:22:03 07.01.2018
odpovědět 
         Re: lezecká dodávka
Ja teda neznam moc 17 let starych aut, ktere by nesplnovaly nebo nebyly relativne blizko jednomu z tehle dvou stadii. Minimalne to bude chtit pretesnit motor, vymenit remeny, prevodovku apod. a mit a nebyt moc narocny. Samozrejme, ze zalezi na vkusu, zvyku a ocekavani kazdeho jedince. A to v dane cenove kategorii. Vzhledem k tomu, ze cena srovnatelnych aut se na trhu pohybu nejmene o polovinu nize, tak ty ocekavani budou sakra vysoka (zde asi opravdu hodne vysoka vzhledem k tomu, ze prodavaji za stejnou cenu jako koupili..). Asi bych radil nechat si navrch minimalne tretinu ceny na opravy, ale s tim nejspis pocita kazdy kdo kupuje takhle stare auto.
Co od toho muze clovek cekat - doporucuji se podivat ve svem okoli na to v jakem stavu takova auta jsou. Nebo s tim zajet do bazaru a zeptat se kolik za kolik to koupi a pridat si neco navrch. A v neposledni rade stoji za to upozornit na vyssi myto pripadne dokonce zakaz vjezdu v ruznych castech Evropy.
20:12:36 07.01.2018
odpovědět 
          Re: lezecká dodávka
Chci odkaz srovnatelného auta za 80 tis. Fakt jsem nenašel, dík
13:56:42 08.01.2018
odpovědět 
       Re: lezecká dodávka
Nevím, díval jsem se na mobile.de a podobný WoMo džampři bez alkovny se tam prodávaj za 4500 až 7500. Takže bonmot s osly by se dal shrnout výrokem, že za tržní ceny obchodují ojetiny jen oslové.
honza20:54:15 07.01.2018
odpovědět 
        Re: lezecká dodávka
To je právě to. Bydlíku s nájezdem 10000 ročně s jistým původem se nebudu zbavovat a zase s tím samým nájezdem kdoví jakýho původu bych se tomu obloukem vyhnul. Chápeš toho osla?
22:14:57 07.01.2018
odpovědět 
         Re: lezecká dodávka
přesně tak to je.
mimochodem, brácha má tranzita (a ten je poněkud méně robustní než vrstevnický jumper) stejně starého. kupoval to před deseti lety s nájezdem skoro půlmilion (ale jasný původ a jasné užívání, a pilně slouží a řeší se jen drobnosti, a zatím jen mírně kvetou spodní lemy dveří. byl by blázen, kdyby to prodával.
Lukas B.10:59:37 08.01.2018
odpovědět 
      Re: lezecká dodávka
nebuď blázen, a neprodávej to - teda snad pokud dítě (děti) nemá co jíst nebo je jiná velká nouze, případně, pokud náhodou je tam nějaká past, o které se nemíníš zmínit (a to se nedělá a nepodezírám tě z toho). je to jednoduché a robustní staré auto s opravami za pár korun, jestli to nikldy nejezdilo po stavbě, nevozilo to ingoty, nikdy to nebylo pořádně zbořené a podobně, tak to bude za pár korun jezdit ještě zatraceně dlouho.
Lukas B.15:40:12 07.01.2018
odpovědět 
       Re: lezecká dodávka
jo, a o svým inzerátu se s anonymním čuramedánem vůbec nebav. proboha, to se snad chceš odhajovat před něčím takovým, co se ani neumí podepsat?
Lukas B.15:42:25 07.01.2018
odpovědět 
     Re: lezecká dodávka
nevymlouvat se a šup sem s tím odkazem
09:41:45 07.01.2018
odpovědět 
      Re: lezecká dodávka
Nejsem ten kdo to psal, ale o cenach za ktery to prodavaji bazary a za ktery to jako jednotlivec asi ani neprodas najdes velmi jednoduse treba na tipcars a nebo na sauto. Ceny jsou o dost nizsi, v radu par desitek tisic. Je to proste extremne stare auto.
https://www.tipcar.cz/hledani/ ojete/uzitkove/citroen/jumper

https://www.sauto.cz/inzerce/ uzitkova/citroen/jumper

(oba odkazy obsahuji 1 mezeru)
11:28:31 07.01.2018
odpovědět 
       Re: lezecká dodávka
ptal jsem se na rok výroby 2013
14:04:43 07.01.2018
odpovědět 
        Re: lezecká dodávka
Tak si ty nabidky vyfiltruj (kdyz jimi nechces sam dal listovat) - klikni na ty odkazy a dej si treba nabidky s rokem vyroby > 2010. Par nabidek podobnych teto tam tedy urcite najdes, alespon ja nasel.
14:42:08 07.01.2018
odpovědět 
         Re: lezecká dodávka
předřečník nepsal > 2010 psal =2013 a tam je ted s nájezdem 170 000 a cenou 160 000 čistá 0
07:37:00 08.01.2018
odpovědět 
          Re: lezecká dodávka
Predrecnik take nepsal nic o 170000 Km :). A pokud se podivas dobre, par podobnych nabidek tam najdes. Ale samozrejme, ze ne identickych, chces-li zakladat retoriku na tom. Mas tam treba Jumpera z 2002 se 190000 km za jen o trochu vyssi nabizenou cenu (pokud bys kupoval bez smouvani).

To je ale jedno, faktem je, ze takto stary a mimo tu vestavbu srovnatelny Jumper jako je nabizen zde koupis v cene par desitek tisic korun.
Take nepochybuji, ze clovek zbehly v oboru si dovede sehnat auto za vyrazne vyhodnejsi ceny nez jsou v inzeratech. Treba je predrecnik z teto branze.
12:48:35 08.01.2018
odpovědět 
           Re: lezecká dodávka
Ja bych se na 15 let stara auta fakt radsi vysral. Podle me (pokud mas stabilni prijem) se spis vyplati vzit si auto na leasing (ale nevim jak je to u dodavek). Jasne vysrat se ti muze i relativne nova kara, ale ta pravdepodobnost je tam mnohem mensi. Najdi si nejaky do 5ti let stary wohnmobil kterej ma origo vestavbu s najezdem pod 100tis, idealne od prvniho majitele. Zalezi od znacky, ale jde to okolo 800tis. Mercedes Marco Polo za vic, Fiat mozna i za min. Idealne pokud jste na to dva. Uz mas 150tis, tak posetri jeste 50, 100 das jako prvni splatku, druhou stovku si dej bokem pro pripad ze se fakt neco posere at mas klid a pak kazdy mesic treba 12tis splatka a za 5 let je auto tvoje a muzes ho treba hned prodat tady nekomu na lezci nez se to zacne fakt moc srat a zacit ten kolotoc znovu :D Nebo si ho nechas a namisto mesicni splatky pak obcas zaplatis nejakou vetsi opravu, ktera proste bude nutna. Urcite to vyjde levneji nez rozjet znovu to financovani, ale asi to bude vic stresujici a tak, jezdit do zahranici se starym autem, porad myslet na to co kdyz se to posere nekde ve svajcu, to se pak ten odtah prodrazi... Plus pokud si koupis primo wohnmobil, tak nemusis resit homologace, policajty atd. a mas tam temer jistotu, ze takove auto neridil ani 18tiletej brigadnik na rozvoz peciva, kterej jezdil jak hovado a ani to urcite nevozilo ingoty na stavbe.
19:12:51 08.01.2018
odpovědět 
           Re: lezecká dodávka
Ja bych se na 15 let stara auta fakt radsi vysral. Podle me (pokud mas stabilni prijem) se spis vyplati vzit si auto na leasing (ale nevim jak je to u dodavek). Jasne vysrat se ti muze i relativne nova kara, ale ta pravdepodobnost je tam mnohem mensi. Najdi si nejaky do 5ti let stary wohnmobil kterej ma origo vestavbu s najezdem pod 100tis, idealne od prvniho majitele. Zalezi od znacky, ale jde to okolo 800tis. Mercedes Marco Polo za vic, Fiat mozna i za min. Idealne pokud jste na to dva. Uz mas 150tis, tak posetri jeste 50, 100 das jako prvni splatku, druhou stovku si dej bokem pro pripad ze se fakt neco posere at mas klid a pak kazdy mesic treba 12tis splatka a za 5 let je auto tvoje a muzes ho treba hned prodat tady nekomu na lezci nez se to zacne fakt moc srat a zacit ten kolotoc znovu :D Nebo si ho nechas a namisto mesicni splatky pak obcas zaplatis nejakou vetsi opravu, ktera proste bude nutna. Urcite to vyjde levneji nez rozjet znovu to financovani, ale asi to bude vic stresujici a tak, jezdit do zahranici se starym autem, porad myslet na to co kdyz se to posere nekde ve svajcu, to se pak ten odtah prodrazi... Plus pokud si koupis primo wohnmobil, tak nemusis resit homologace, policajty atd. a mas tam temer jistotu, ze takove auto neridil ani 18tiletej brigadnik na rozvoz peciva, kterej jezdil jak hovado a ani to urcite nevozilo ingoty na stavbe.
19:12:57 08.01.2018
odpovědět 
            Re: lezecká dodávka
Za cenu toho wohnmobilu muzes spat v penzionu asi 10 let. Wohnmobil se vyplati leda nekomu, kdo v nem zije pul roku.
r.20:24:01 08.01.2018
odpovědět 
             Re: lezecká dodávka
Přesně. A když už ho někdy opravdu potřebuješ, tak se dá celkem dobře půjčit. V porovnání s náklady na vlastní je to zlomek peněz. Vlastnictví obytňáku je ekonomický nesmysl. Ale když je to baví a mají na to, proč ne :-) Každý vyhazujeme za nějakého toho koníčka :-)
21:30:46 08.01.2018
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192340)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Averno 7b+ Aixorta
Schön löchelig 8- Frankenjura
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1148 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1262 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi