Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230836 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Venkovní lezecká stěna ZŠ Habrmanova - Česká Třebová
Flash Boulder Bar - Brno
Na Střelnici - Svitavy

Prodejny
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 PRACHOVSKÉ SKÁLY11.01.2018
Právě vyšel nový průvodce po Prachovských skalách, rozšířen nově o oblasti Hrdoňovice, Přivýšina a Pařezská Lhota. Máte-li o něj zájem napište si na: nh.savana@volny. cz, nebo volejte na 777 974 439.
Hejtmoš

 okolí adršpachu10.01.2018
ahoj, popsal by mi někdo, kde jsou věže Vlkodlak a Zázračný kámen? Dík
 Re: okolí adršpachu10.01.2018
No kdyz vejdes do skalniho mesta tak pujdes rovne a pak vpravo no a po cca 150m prudce vlevo..
  Re: okolí adršpachu10.01.2018
aneb "Hovno, hovno, hovno" řekl Švejk chtěje se vmísit do hovoru ...
 Re: okolí adršpachu10.01.2018
najdi si to na piskari.cz v mapách
  Re: okolí adršpachu10.01.2018
a pokud to tam nenajdeš, je dost možný, že ty názvy věží nebudou lezecký, ale turistický či co a v t
   Re: okolí adršpachu11.01.2018
protože na fotkách vypadají dobře a v žádném průvodci nejsou
 Re: okolí adršpachu10.01.2018
Podívej se do průvodce. Adršpach (Vlkodlak), Teplice (Zázračný kámen - Kulička).
  Re: okolí adršpachu11.01.2018
v nadpisu jsem dal okolí Adršpachu - takže jsem nemyslel ani Vlkodlaka v Janovické, ani Kuličku v Te
   Re: okolí adršpachu11.01.2018
Přesněji mezi Chvalčí a Petříkovicema. Tak se koukni blíž k Polské hranici, třeba najdeš i nějakou n
    Re: okolí adršpachu12.01.2018
jenže tohle vypadá celkem dobře:
     Re: okolí adršpachu12.01.2018
a taky vlkodlak má i kruhy a vylezený byl už v 80.letech

 zjevně slušný oddíl09.01.2018
(odstraň dvě mezery)

https://olomouc.idnes.cz/ unicov-opily-muz-vylezl-na-radnici-mariansky-sloup-policie-p4x-/ olomouc-zpravy.asp
 Re: zjevně slušný oddíl09.01.2018
2 promile? asi dobrý pískař
  Re: zjevně slušný oddíl10.01.2018
Je to pískař :)
  Re: zjevně slušný oddíl10.01.2018
Je to pískař :)
  Re: zjevně slušný oddíl10.01.2018
trénoval na skalního muže

 Lavinové nebezpečí Dachstein08.01.2018
Nemáte někdo lepší info jak to vypadá s lavinovým nebezpečí okolí Dachsteinu..
 Re: Lavinové nebezpečí Dachstein09.01.2018
 Re: Lavinové nebezpečí Dachstein09.01.2018
na žabky to už nieje už to chce sandále s ponožkami...

 Galdhøpiggen08.01.2018
čau lidi, plánuju se v létě vydat do Nórska na Galdhøpiggen.. Je tu někdo, kdo tam byl někdy v posledních letech? Nikde se mi nedaří najít spoj z obce Lom k chatě JUVASSHYTTA. Našel jsme jen to, že tam v sezóně jezdí nějakej autobus, ale v kolik
 Re: Galdhøpiggen08.01.2018
Galdhopiggen
 Re: Galdhopiggen08.01.2018
Zdar, šel jsem to z chaty Spiterstulen. Pěšky furt kamenech až na horu, easy choďák. Přes ledovec to
  Re: Galdhopiggen08.01.2018
ne ne sám nejedu, tak lano vzít sebou není problém :) Jinak přes ten ledovec chci jít proto, že plán
   Re: Galdhopiggen08.01.2018
Strávili jsme tam tehdy chozením asi týden. Jeden den jsme věnovali výstupu na Galdhopiggen ze Spite
    Re: Galdhopiggen09.01.2018
email odeslán :)

 Bílé Karpaty08.01.2018
Ahoj, neznáte nějaké hezké lezení v Bílých Karpatech v okolí obce Vyškovec?

Děkuju.
 Re: Bílé Karpaty08.01.2018
Skalka pro Trenčíně, Prečín, Manín, Domaniža, Chřiby (ev. další Moravské pískovce), hradby v Uherské

 B kodex NO06.01.2018
Dobroserove v dobre víře páchají zlo, v konečném důsledku se zakazuje lezení na kameny - ten kdo se neumí chovat, tak mu b-kodex nepomůže - poblazneni z potřeby pořad něco regulovat, místo toho abych příjmul vlastní zodpovědnost. B kodex je synonymem levi
 Re: B kodex NO06.01.2018
skoda ze nemas jmeno..
  Re: B kodex NO06.01.2018
K očíštovaní bouldru v nutné míře docházelo vždy, problém nastal v momentě násilné popularizace boul
 Re: B kodex NO07.01.2018
A ty jsi zloser?
  Re: B kodex NO07.01.2018
Lepší byt zloser, než namachrovanej dobroser z Prahy, který dokáže poškodit budovanou důvěru ve skal
   Re: B kodex NO07.01.2018
Azbest je z Prahy nebo koho tim myslis? :-O Kdyz tak ctu co tu pises, tak mam pocit, ze si ani te B-
    Re: B kodex NO07.01.2018
To ze dneska už je nutno vyjednávat podmínky pro bouldering je faktem a zároveň je faktem, ze se to
     Re: B kodex NO07.01.2018
Tak to je samozrejme dobre, ze je nutne vyjednavat vyjimky pro aktivity malych nedulezitych skupin v
 Re: B kodex NO07.01.2018
Ještě jsem zapomněl dodat to nejdůležitější: A proto jsem volil Okamuru!

 Lano06.01.2018
Ahoj. Vybírám nové lano (sportovky, písky, hory) a chci se zeptat, jaké máte zkušenosti z mými 2 favority. Dolézám staré Beal Stinger 9,4, se kterým jsem byl maximálně spokojený. Proto jsem si vyhlídnul novější provedení Stinger Unicore dry cover. Vedle n
 Re: Lano06.01.2018
Projeď diskuzi, pár týdnů zpět se to tu řešilo a taky jedna recenze tu byla par měsíců zpět (jako zd
  Re: Lano06.01.2018
Jednoznačně hlasuju pro Beal Stinger Unicore. Mě hodně překvapil jak moc vydrželo. Na Tendon jsem na
 Re: Lano06.01.2018
Ahoj, Stinger mám a musím říct, že je super. Ze začátku bylo až dost rychlí (v kyblíku), ale vydržel

 Rozšířil se nám takový nešvar06.01.2018
Označení upínacího systému maček jako (polo)automatické (dokonce u dovozce). Znám ze své mnohaleté zkušenosti v zásadě jen dva systémy upínání, nejstarší, nejběžnější a neuniversálnější systém upínání je řemínky nebo druhý, rychloupínací systém. Také exis
 Re: Rozšířil se nám takový nešvar06.01.2018
No ty si teda filosof...
 Re: Rozšířil se nám takový nešvar06.01.2018
Super nápad na dlouhé zimní večery. Zkus přesvědčit výrobce na změnu názvosloví.

Být
  Re: Rozšířil se nám takový nešvar07.01.2018
Tak prý dle Vít Strouhal z CT je slovo automat a rychloupínací totéž. Není v tom rozdíl
  Re: Rozšířil se nám takový nešvar07.01.2018
Tak prý dle Vít Strouhal z CT je slovo automat a rychloupínací totéž. Není v tom rozdíl
   Re: Rozšířil se nám takový nešvar07.01.2018
A mají i cepíny s automatem?
 Re: Rozšířil se nám takový nešvar08.01.2018
Ono se zpětně špatně doznává, žes udělal přehmat. Ale máš pravdu, že je to do nebe volající, bohužel
 Re: Rozšířil se nám takový nešvar08.01.2018
to je tak ked sa clovek nudí tak rieši kraviny...každý vie o čo ide ale tak čo už..

 lezecká dodávka04.01.2018
ahoj, sháním dodávku kolem 150tis, chci udělat vzadu spaní a nějaké základní vaření.. poradíte jaký auto (teď vede vivaro oproti T4/5) a konkrétní tipy na vestavbu? někdo z brna, kdo by chtěl ukázat svý auto? díky!
 Re: lezecká dodávka04.01.2018
do 150 tisíc? v této cenové kategorii neřeš značku, model a motorizaci, to je nakonec prašť jako uho
 Re: lezecká dodávka05.01.2018
Do 150 tis kup spíš osobák, dodávka bude strašnej vrak.
  Re: lezecká dodávka05.01.2018
Asi tak. Buďto plechovku se třema místama a vzadu pelech, vaření a třeba aj kamna na dřevo, s tím, ž
 Re: lezecká dodávka05.01.2018
Mrkni ještě na poněkud opomíjené značky, a sice Jumpy/Expert/Scudo/ProAce (všechno jedno auto). Není
  Re: lezecká dodávka05.01.2018
vyřešeno to nemám, ale jako každý správný autor amatérské vestavby se příležitostně na parkáčích věn
  Re: lezecká dodávka05.01.2018
Pokud chceš něco vysouvat, hledej VÝSUV. Nalezneš velké množství hejblat. Velký výběr nosností a dél
 Re: lezecká dodávka05.01.2018
Až budeš auto kupovat, dávej bacha, kolik sedadel máš psanejch v techničáku. Když tě chytěj policajt
  Re: lezecká dodávka05.01.2018
to je blbost, ne? proč bych nemohl jezdit s vyhozenou sedačkou? Mám auto pro 6, sedačku ve skladu, 2
   Re: lezecká dodávka05.01.2018
Pokud je auto otypováno na přesný počet míst, tak ten tam musí být. Pokud počet nesouhlasí, jedná se
    Re: lezecká dodávka05.01.2018
Tak na takovou kokotinu bych se vysral z vejšky (jakkoliv nepochybuju, že můžeš mít pravdu).
     Re: lezecká dodávka06.01.2018
Tak kašlat můžeš, ale když bude policajt pitomec, tak to neustojíš, sedačky namontuješ a na STK poje
    Re: lezecká dodávka05.01.2018
divas se stejne (tedy zakon) i na to kdyz vyndam zadni sedacky z osobního auta pro prevoz nakladu ?
    Re: lezecká dodávka-sedačky06.01.2018
jo, měl bych dotaz - tu zadní sedačku nemůžu podle tebe vyndat, i když třeba vozím dlouhý náklad? V
     Re: lezecká dodávka-sedačky06.01.2018
Kolik mist mas napsano v technicaku?
     Re: lezecká dodávka-sedačky06.01.2018
To, že tě policajti nechali, je něco jiného, než že se to smí. Asi jako s autolékárničkou - při norm
   Re: lezecká dodávka05.01.2018
Sedačky jsou rošády. Já mám psáno 2-6. Z výroby mám sedaček pět. Ta šestá nikdy nikomu nechyběla. Al
    Re: lezecká dodávka06.01.2018
S řidičákama je to tak, že s B můžeš řídit auto do největší povolený hmotnosti 3500 kilo, nebo tahat
     Re: lezecká dodávka06.01.2018
Ano, máš pravdu, zapomněl jsem připsat větu, že můj případ se týká auta zaneseného v účetnictví. To
      Re: lezecká dodávka06.01.2018
Ahoj, nevim jestli se to už nezměnilo, ale podle instruktora ne. Ale podle aplikace nějaké směrnice
 Re: lezecká dodávka06.01.2018
Přemýšlíme o prodeji Jumpera přestavěného na obytňák, 4 homologovaný místa, spaní pro 2 (+1 malý), v
  Re: lezecká dodávka06.01.2018
Cena brutalni za tak stary vuz, ktery ani novy nemel kdovijakou cenu. Ale treba se kupec najde a uvi
  Re: lezecká dodávka06.01.2018
V týhle ceně bych koupil Jumepera tak z roku 2013.
   Re: lezecká dodávka06.01.2018
Nerozumim autum nijak zvlast, davam stejnou cenu, za jakou jsme před půl rokem koupili. Nenabizim Ju
   Re: lezecká dodávka06.01.2018
dej odkaz na jumpera za 160 000 z roku 2013 s reálne najetejma 170 000
    Re: lezecká dodávka06.01.2018
on ani z roku 2001 nebude mít reálně 170000
     Re: lezecká dodávka06.01.2018
To ma. Predchozi majitele nejsou cizi a vim, jak byla pouzivana, jezdilo se s ni jen po cechach jen
      Re: lezecká dodávka07.01.2018
Bydlík 2001/170000 za 160000 s jistým původem prodá jen osel (promiň). Na druhou stranu 2001/170000
       Re: lezecká dodávka07.01.2018
Vidim to podobne, ale nejsem tak prisny na ten prodej. 17 let stara dodavka, ktera nikdy nepatrila k
        Re: lezecká dodávka07.01.2018
Co je špatnýho na sedumnáct let starý dodávce? Autům
moc nerozumím, ale přišlo mi vždycky dů
         Re: lezecká dodávka07.01.2018
Ja teda neznam moc 17 let starych aut, ktere by nesplnovaly nebo nebyly relativne blizko jednomu z t
          Re: lezecká dodávka08.01.2018
Chci odkaz srovnatelného auta za 80 tis. Fakt jsem nenašel, dík
       Re: lezecká dodávka07.01.2018
Nevím, díval jsem se na mobile.de a podobný WoMo džampři bez alkovny se tam prodávaj za 4500 až 7500
        Re: lezecká dodávka07.01.2018
To je právě to. Bydlíku s nájezdem 10000 ročně s jistým původem se nebudu zbavovat a zase s tím samý
         Re: lezecká dodávka08.01.2018
přesně tak to je.
mimochodem, brácha má tranzita (a ten je poněkud méně robustní než vrstevni
      Re: lezecká dodávka07.01.2018
nebuď blázen, a neprodávej to - teda snad pokud dítě (děti) nemá co jíst nebo je jiná velká nouze, p
       Re: lezecká dodávka07.01.2018
jo, a o svým inzerátu se s anonymním čuramedánem vůbec nebav. proboha, to se snad chceš odhajovat př
     Re: lezecká dodávka07.01.2018
nevymlouvat se a šup sem s tím odkazem
      Re: lezecká dodávka07.01.2018
Nejsem ten kdo to psal, ale o cenach za ktery to prodavaji bazary a za ktery to jako jednotlivec asi
       Re: lezecká dodávka07.01.2018
ptal jsem se na rok výroby 2013
        Re: lezecká dodávka07.01.2018
Tak si ty nabidky vyfiltruj (kdyz jimi nechces sam dal listovat) - klikni na ty odkazy a dej si treb
         Re: lezecká dodávka08.01.2018
předřečník nepsal > 2010 psal =2013 a tam je ted s nájezdem 170 000 a cenou 160 000 čistá 0
          Re: lezecká dodávka08.01.2018
Predrecnik take nepsal nic o 170000 Km :). A pokud se podivas dobre, par podobnych nabidek tam najde
           Re: lezecká dodávka08.01.2018
Ja bych se na 15 let stara auta fakt radsi vysral. Podle me (pokud mas stabilni prijem) se spis vypl
           Re: lezecká dodávka08.01.2018
Ja bych se na 15 let stara auta fakt radsi vysral. Podle me (pokud mas stabilni prijem) se spis vypl
            Re: lezecká dodávka08.01.2018
Za cenu toho wohnmobilu muzes spat v penzionu asi 10 let. Wohnmobil se vyplati leda nekomu, kdo v ne
             Re: lezecká dodávka08.01.2018
Přesně. A když už ho někdy opravdu potřebuješ, tak se dá celkem dobře půjčit. V porovnání s náklady

1   ...   195   196   197   198   199   200   201   202   203   204   205   206   207   208   209   210   211   212   213   214   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Galdhøpiggen
čau lidi, plánuju se v létě vydat do Nórska na Galdhøpiggen.. Je tu někdo, kdo tam byl někdy v posledních letech? Nikde se mi nedaří najít spoj z obce Lom k chatě JUVASSHYTTA. Našel jsme jen to, že tam v sezóně jezdí nějakej autobus, ale v kolik hodin, kolik to stojí a třeba jestli je nutné rezervovat si místo kvůli počtu lidí jsme nenašel nikde. A dále jsme narazil na to, že se při výstupu z téhle strany přechází ledovec Styggebreen a že je to nebezpečné kvůli trhlinam a je třeba jít s horskym vůdcem. Někde píšou dokonce povinné. Tak se chci zeptat, jestli je to nutné, nebo to je v pohodě i na vlastní pěst.. ? Co jsem koukal na fotky, tak to teda rozhodně nebezpečně nevypadá. Pokud teda někdo máte nějaké informace, jak se dostat k té chatě a k přechodu ledovce, hodné by mě to pomohlo.
David11:06:22 08.01.2018
odpovědět 
 Re: Galdhøpiggen
Galdhopiggen
David11:07:34 08.01.2018
odpovědět 
 Re: Galdhopiggen
Zdar, šel jsem to z chaty Spiterstulen. Pěšky furt kamenech až na horu, easy choďák. Přes ledovec to bude taky v pohodě, ale bez maček a ideálně i bez navázání bych tam nelez. Pokud jsi sám, běž radši ze Spiterstulenu po šutrech, přeci jen na tom ledovci nějaký trhlinou jsou. Průvodce je blbost. Na ledovci je vyšláplá dálnice, všechno je značený, všude lidi.

O spojích nic nevim, dojeli jsme na Spiterstulen vlastním autem. Nebude problém tam z Lomu dostopovat nebo dojít pěšky z odbočky na hlavní, kam se nějakym busem určitě dostaneš.

Ať to vyjde!
pavelll12:13:29 08.01.2018
odpovědět 
  Re: Galdhopiggen
ne ne sám nejedu, tak lano vzít sebou není problém :) Jinak přes ten ledovec chci jít proto, že plánuju pochod cca na 5 dní a tohle je jen první den. Sestupovat chci na tu chatu Spiterstulen a další den pokračovat dál. Tak by mě nebavilo jít tou samou cestu nahoru i dolů :)
David12:25:59 08.01.2018
odpovědět 
   Re: Galdhopiggen
Strávili jsme tam tehdy chozením asi týden. Jeden den jsme věnovali výstupu na Galdhopiggen ze Spiterstulenu a zpět, pak jsme šli asi šestidenní okruh. Vřele doporučuju přechod vrcholu hory Glittertind (tam se taky můžou hodit mačky, záleží na podmínkách). Pokud chceš podrobnosti, napiš mi mail. Zdar!
 pavelll15:14:58 08.01.2018
odpovědět 
    Re: Galdhopiggen
email odeslán :)
 David Eret17:22:44 09.01.2018
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi