Zdarec. Jistě si pamatujete video Alexe Honnolda v Mexiku, jak přelézá cestu El sondoro luminoso. Některé možná zaujala pěkná písnička od Methewa Morgana Sun throught the clouds a možná si i někdo na jeho stránkách, dokud byl funkční link, stáhnul noty. P
existují vůbec nějaké čistě řemínkové lezecké mačky? Všude nacházím pouze poloautomaty a automaty.
Jsem s pevností řemínků spokojen a na to moje popolezení to stačí, ale turistické hroty do ledu jsou na prd. A nové boty se mi k
Ahoj, chystam se na Velikonoce do Siurany. Letěl bych do Barcelony. Dá se nějak rozumně třeba busem dostat z Barcelony do Siurany, jako třeba z Malagy do Chorra? Nebo je lepší půjčit auto? Máte taky nějaké doporučení na ubytování (např. lezecký camp) a ob
Neznáte někdo 4 kluky ze Znojma, kteří byli 20.1. lézt na ledech v Ötztálkách? Potkali jsme se kousek pod Kühtai na ledopádu schovaném v lese, oni odešli dřív a zapomenuli tam zánovní goráčové Black Diamond rukavice. Rukavice mám u sebe, ale sháním kontak
Neznáte někdo 4 kluky ze Znojma, kteří byli 20.1. lézt na ledech v Ötztálkách? Potkali jsme se kousek pod Kühtai na ledopádu schovaném v lese, oni odešli dřív a zapomenuli tam zánovní goráčové Black Diamond rukavice. Rukavice mám u sebe, ale sháním kontak
existují vůbec nějaké čistě řemínkové lezecké mačky? Všude nacházím pouze poloautomaty a automaty.
Jsem s pevností řemínků spokojen a na to moje popolezení to stačí, ale turistické hroty do ledu jsou na prd. A nové boty se mi kupovat nechce.
Ahoj, turistické hroty jsou do ledu dobré, stačí je nabrousit. Jinak pokud chceš rámovky, tak jedině na rychloupínák. Ostatně rámovky na řemínky by byly poněkud zbytečné.
Řešení existuje. Dokonce dvakrát. Náročná VHT a občasné popolézání - Petzl Sarken. V balení je z výroby ryhloautomatická přední hrazda i poloautomatický košík. Lezení - Petzl Lynx. Opět mají v balení hrazdu i přední košík. Samostatně lze koupit náhradní díl Petzl "zadní košík". A tímto nahradit zadní automatický mechanismus, ve předu nechat také košík... tramtadadá a hotovo, nazdar, čau...
Cca 2 roky zpět jsem se bavil se speleologem, který zkoumá ledovcové jeskyně a závrty. U nich všichni používají pouze řemínkové mačky z důvodu vyšší spolehlivosti.
A je pravda že v mém okolí jsem zaznamenal již několikrát problém s rámovkami. Rozsypané, povolené šroubky, zlomená osička, ztráta mačky v hlubokém sněhu...
Když se řemínek správně uváže a utáhne, tak se mačky ani nehnou, taková je moje zkušenost. Je to ale spíš občasná záležitost, kdybych měl lézt častěji, není to nejpohodlnější řešení.
presne. vybrat model maciek ktory na botu dobre pasuje, nastavit najmensiu moznu velkost macky do ktorej sa este bota vojde, poriadne utiahnut remienky a docela vpohode i na lady :)
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.