Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231304 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 .17.02.2018
zdar, taky vám přijdou ty obrázky viz. teď přední obal na montaně takové nic neříkající a zároveň docela hnusné? nebo mé zdání je vinou mého (ne)vkusu? nemá to pro mě ani vtip ani uměleckou hodnotu.. tím nechci říct ,že bych to zvládl líp (to je odpověď p
 Re: .17.02.2018
Přijdou mi špičkové.
  Re: .18.02.2018
Je to sranda, nadsázka, zase něco jiného, kluci mají boží kalendáře a palec nahoru Montaně, že uděla
   Re: .18.02.2018
zas taková sranda mi to nepřijde..
    Re: .19.02.2018
Mne take ne, nevim je to takovy bulvarni styl. Hezka fotka by potesila vic.
     Re: .19.02.2018
Mi se to libi :-)
      Re: .19.02.2018
Pro buzeranty
 Re: .22.02.2018
Jo ty jejich kalendaře jsou jak pro male děcka, nevtipné, malované jak dementem.

 jaká indická cestovka na LO16.02.2018
Zdar, prosím o doporučení nějaké indické cestovky/agentury, která pomůže nebo vyřídí papírování spojené s výstupy na kopce (liasion officer, brífink/debrífink apod. radosti) Díky

 Katalansko15.02.2018
Cau, uz tu neco podobneho bylo, ale ja se furt nemuzu rozhodnout. Mam 10 dni na lezeckou dovcu a za tu dobu nema cenu jezdit po Katalansku krizem krazem. Takze se rozhodujem mezi Siuranou (+Montsant) nebo oblasti okolo Lleidy (pruvodce Lleida climbs). Lez
 Re: Katalansko15.02.2018
Pokud lezete 6a - 7a, tak si v Siruane moc nezalezete. Ale moc previsle to neni, spise kolme az mirn
  Re: Katalansko15.02.2018
Siruana a Montsant luxus volba, v okoli plno pohodovych oblasti. Nic převislého tam moc není, urcite
  Re: Katalansko15.02.2018
Aha, tak to me moc nepotesilo... Jako pokusovat muzu i za vic nez 7a, ale asi nechci travit dovoleno
   Re: Katalansko15.02.2018
Nesouhlasím s výše uvedenou hanou na Siuranu. Je tam takové množství cest, že si rozhodně vybereš. T
    Re: Katalansko15.02.2018
Co na tom predchozim povazujes za hanu? Ukaz par 6a z kterych bude 6a-ckar (ten, pro nejz je to maxi
     Re: Katalansko16.02.2018
Tak ti nevim jestli si tam vubec byl:D

zima v breznu...no asi tak, stravili sme tam l
      Re: Katalansko+Chulilla16.02.2018
Dik za info, jeste posledni dotaz. Pruvodce kupovat budu asi az na miste, tak by me zajimalo, jestli
       Re: Katalansko+Chulilla16.02.2018
Podle toho, co píšeš, bude ideální Leonidio. Je to teda úplně jinde, ale přítelkyně by si mohla medi
      Re: Katalansko16.02.2018
Jak píše Šafi. Na rozlezy tam najdeš pěkný 5c/6a a do 7a je tam těch lezitelných cest taky halda (v
 Re: Katalansko15.02.2018
A co margalef? Tam si zalezes urcite. Jinak kolem leidy jsou pekny oblasti. Ale jsou spis mensi a ch
  Re: Katalansko17.02.2018
Take mne, narozdil od panu vyse, pripada, ze Margalef je o dost lepsi volba pro cisla, ktere lezou.

 nejlepší hlášky13.02.2018
Dnes na Flash wall týpek hodnotí právě vylezenou cestu: "To cvakání mi nevadilo, ale to lezení mi vadilo" (-: Máte taky nějaké hlášky pro pobavení?
 Re: nejlepší hlášky14.02.2018
Citoslovce údivu na 8 - " No ty <I> "
  Re: nejlepší hlášky14.02.2018
Odposlechnuto v čKrase: "Bóžo, použij svou vlastní fyzickou sílu!"
Nekecám...
   Re: nejlepší hlášky14.02.2018
dober!
Jak dober, ty dober!
    Re: nejlepší hlášky14.02.2018
Odposlechnuto na stěně: Jistič - kouč. Tam se dělá "egypťan". Až na tebe zavolám egypťan! tak ho pro
    Re: nejlepší hlášky14.02.2018
:-))))))))))))))))))
 Re: nejlepší hlášky14.02.2018
Lezec: ty vole, tady je ňáká krev nebo co..
po chvíli: ty vole, ta krev je asi moje.
 Re: nejlepší hlášky14.02.2018
lepší je se dobře vysr.t, než si blbě zaprcat. ale to je asi obecně známo
 Re: nejlepší hlášky15.02.2018
Nejmenovaný lezec v nejmenované oblasti pod prvním: "Dober to! Sedám!" Jistič: "Ty vo
  Re: nejlepší hlášky15.02.2018
Jo, taky jsem byl u neceho podobneho: "Dober, sedam. Ty vole, do ceho jako???" Nutno dodat

 nejlepší hlášky13.02.2018
Dnes na Flash wall týpek hodnotí právě vylezenou cestu: "To cvakání mi nevadilo, ale to lezení mi vadilo" (-: Máte taky nějaké hlášky pro pobavení?
 Re: nejlepší hlášky21.02.2018
jojo - chodz do piczi..

 foto dne13.02.2018
v Českém ráji je magnezium striktně zakázané
 Re: foto dne13.02.2018
Podle me je foto dne z Labaku...
 Re: foto dne13.02.2018
who cares?
  Magnesium.13.02.2018
A proc je vlastne zakazane?
   Re: Magnesium.13.02.2018
Proč se ptáš?
    Re: Magnesium.14.02.2018
Protože v Ceskem Raji lezu rad a tak bych to rad vedel. A zatím mi Mg nikdy nedělalo problém při lez
 Re: foto dne13.02.2018
Prý Český ráj :-D
  Re: foto dne13.02.2018
   Re: foto dne13.02.2018
vypadá to ultraluxusně - jaký to je?
 Re: foto dne13.02.2018
Děkujeme znalci za připomenutí :)
 Re: foto dne13.02.2018
To víme, je to pro tebe novinka nebo tě to nějak omezuje?
 Re: foto dne13.02.2018
souhlas, dobře že to připomínáš. Polemiky nemají smysl, někdo prostě nemá na to lézt to bez a nepodř
  Re: foto dne14.02.2018
někdo má zas chut to zmatlat potem a pak už s tím nikdo nic neudělá...
   Re: foto dne14.02.2018
netřeba, některý cesty se lezly bez i víc jak století, s tehdejším vybavením prostě slušnej výon...d
    Re: foto dne17.02.2018
Trochu jiný charakter, ty cesty starý 100 let...
     Re: foto dne18.02.2018
to neni univerzální argument.
Nemám nic proti tomu, aby se mágo prosadilo u konkrétních cest
     Re: foto dne18.02.2018
Btw: není ale sporu o tom, že trochu jiný charakter měli především tehdejší lezci ;-)
      Re: foto dne18.02.2018
S tím charakterem bych nebyl tak vodvážnej. Lezci byli podle mě různý, odhaduju asi tak podobně jako
       Re: foto dne18.02.2018
Aha takze ses jako vzdy pro porusovani pravidel. Ale jen tech co se ti hodi ! Nic prekvapujiciho :-(
        Re: foto dne18.02.2018
Jasný, třeba schwebe kolem celý věže. Nebo přes vedlejší strom vyšší než věž. Ale jenom když se mi t
         Re: foto dne19.02.2018
To je jako ten, který seskrabaval šipky označující bouldry. Nejenom ze poškodil vrchní vrstvu a tím
          Re: foto dne19.02.2018
Ale jo, po právu to dostávám, měl jsem zůstat zticha. Je docela příznačný, že tu jiný konkrétní lidi
       Re: foto dne20.02.2018
Vůbec nezpochybňuju, že i v dřívějších dobách se dělaly prasárničky, ale že se mezi pískaři proměňuj
 Re: foto dne20.02.2018
Znova, minimalne potretikrat, davam adminom navrh na tlacitko "skryt prispevky na tema Cesi a m

 Technická poznámka k uživatelskému komfortu12.02.2018
Na Lezci se objeví nový článek k němu obvykle i postupně komentáře. Co je mi nepříjemné a nudí mne a zdržuje, je to, že než se dostanu k reakcím na článek, musím prorolovat stále narůstajícím seznamem odkazů na to, kde se byť klíčové slovo Tatry, Ondra ap
 Re: Technická poznámka k uživatelskému komfortu13.02.2018
Naprostý souhlas, zrovna jsem nad tím přemýšlela též. Rolovat dolů stopadesát souvisejících článků n
  Re: Technická poznámka k uživatelskému komfortu13.02.2018
Jo jo, říkal jsem už, že bych měl toho Adama přelinkovat, což můžu udělat jako admin sám. Snad se k
   Re: Technická poznámka k uživatelskému komfortu13.02.2018
Přesně na to (moc velké množství odkazovaných souvisejících článků) jsem už párkrát myslel. Ale z té
    Re: Technická poznámka k uživatelskému komfortu13.02.2018
Ne. Jen ten menší počet odkazů můžu zajistit v administraci současného Lezce sám.
     Re: Technická poznámka k uživatelskému komfortu14.02.2018
Já jsem to tak tušil, ale fakt jsem si nemohl pomoct a nerýpnout si, sorry :-).
     Re: Technická poznámka k uživatelskému komfortu14.02.2018
Tak nějak mezi řádky čtu: "nebude to nikdy". Na něco podobného jsem se ptal i v článku pod
    Re: Technická poznámka k uživatelskému komfortu13.02.2018
Nova verze Lezce uz byla zarazena na seznam urban legends.
   Re: Technická poznámka k uživatelskému komfortu14.02.2018
Děkuji Standovi za věcná přístup. Držím palce, ať se zadaří asap.
 Re: Technická poznámka k uživatelskému komfortu13.02.2018
A co třeba Page Down?
  Re: Technická poznámka k uživatelskému komfortu14.02.2018
Tak možnost se k tomu dohrabat neznamená, že je žádoucí, aby byl web vysloveně uživatelsky nepřátels

 Sardinie-zrezlé nýty12.02.2018
Zdar, slyšel jsem, že v cestách na pobřeží Sardinie bývají někdy nebezpečné zrezlé nýty. Máte někdo tip, jak je poznat? Prý to není okem vidět, je zrezivělý dřík uvnitř skály.
 Re: Sardinie-zrezlé nýty12.02.2018
Poznáte je podle toho, že jsou zkorodovaný, vy tupci.
  Re: Sardinie-zrezlé nýty12.02.2018
:-) !!

 Vrtačka do skal11.02.2018
Ahoj všichni, potřeboval bych radu. Sháním aku vrtačku, se kterou bych mohl vrtat nýty do skal. Mám již jednu vybranou, tak bych chtěl na ní nějakou recenzi-zda-li je vhodná, popřípadě jestli by mi někdo doporučil lepší. Jedná se o vrtačku značky Narex 65
 Re: Vrtačka do skal11.02.2018
Pokud budeš vrtat při výškovkách dírky na hmoždinky na žaluzie a potom utahovat vruty, tak bude dobr
  Re: Vrtačka do skal11.02.2018
Záleží kolik chceš vrtat, ale dobrá rada zní:"nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné vě
  Re: Vrtačka do skal11.02.2018
Záleží kolik chceš vrtat, ale dobrá rada zní:"nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné vě
 Re: Vrtačka do skal11.02.2018
Jedině akumulátorové vrtací kladivo Hilti.
  Re: Vrtačka do skal11.02.2018
S Hiltkou jsem vyvtal přes 1000 děr na borháky a nýty a stále drží
   Re: Vrtačka do skal11.02.2018
Super, vsem moc děkuji za rady, popremyslim o tom :-)
   Re: Vrtačka do skal12.02.2018
vrtal som cca 80 dier ( zula, andezit), 12-14 mm, 9 az 55 cm. Mal som pozicane vrtacie kladiva Milw
 Re: Vrtačka do skal12.02.2018
bez příklepu jsou to vyhozené peníze a na nýty se, prosím, vybodni a lep borháky
  Re: Vrtačka do skal12.02.2018
s tymi nitmi a bh mas 100 % recht, ale ludia v reci nerozlisuju lepene (beznapatove) a expanzne
   Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Jasně že bych bral s příklepem, ale proč jsou lepší borhaky a ne nýty? Více méně mi je jedno co bych
    Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Pri beznapatovom isteni (lepeny bh) sa sily prenasaju na cely obvod diery. Do diery sa uz nedostane
     Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Ty jooo díky za vysvětlení. To jsem nevěděl...
    Re: Vrtačka do skal16.02.2018
Ahoj, nic proti tobě, ale pokud hodláš osazovat jištění, po kterém polezou další lidi (asi ten předp
 Re: Vrtačka do skal12.02.2018
hele záleží. obecně především na tom, jak často a jak moc budeš vrtat a kolik do toho chceš narvat.
  Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Jsem v tom ještě lajk, ale proč borhaky a ne nýty? A potřeboval bych navrtat tak do 10 děr letos a p
   Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Na 10 der si vrtacku od nekoho v okoli pujc, podle me nejlepsi reseni... jestli nikoho neznas zkus p
   Re: Vrtačka do skal12.02.2018
do vápence nebo cenomanu něco takového stačí. na nějaké ty svory a podobné staré sajrajty to bude ta
    Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Je to určené na vápno :D tak rozmyslim ;) díky
   Re: Vrtačka do skal13.02.2018
Na navrtani 10 der si neco na vikend pujc. Pujcovna nebo kamarad (speleoskupina, monteri pozarnich v
 Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Milwakie maj taky dobrou masinu... 14mm diry 17 cm hluboky do tvrdyho matrose cca 10 der na 5Ah bate
  Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Dobrá jsou 36V vrtací kladiva Bosch
Bosch GBH 36 V-EC Compact
nebo větší
Bosch
 Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Ahoj. Navrtal jsem tisíce děr do betonu a tvrdých materiálů, když jsem pracoval ve Španělsku. Instal
  Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Faaaajn, díky moc za podrobnou analýzu, kouknu na vrtačky hilty, vrták je samozřejmostí :D to co pri
  Re: Vrtačka do skal12.02.2018
práce celou šichtu každý den je úplně něco jiného než velmi příležitostné kutění. to je jako kdybys
   Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Ano, máš naprostou pravdu. Souhlasím s tebou.
Taky jsem psal, že prdítkem tu díru asi taky ud
    Re: Vrtačka do skal12.02.2018
I já s tebou úplně souhlasím (tývole, to je selanka, zatím vyhráváme v soutěži o nejdelší diskusi kd
    Re: Vrtačka do skal13.02.2018
bosch 36V atd. jsem koupil za 16.900 - hledal jsem, až jsem našel akci, normálně jinak 18.900. to je
     Re: Vrtačka do skal15.02.2018
Mám pár let Bosch GBH 18 a je dostačující, a levnější. Se dvěma menšími akumulátory je srovnatelná t
      Re: Vrtačka do skal19.02.2018
ano, to jsem tam nenapsal, kupoval jsem to na kruhy - vrták do 25 mm/beton
  Re: Vrtačka do skal12.02.2018
ešus : palec hore !
V kazdom pripade flexikovi odporucam rezervne : baterku, vrtak a spicky
   Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Okay pecka, ještě kouknu na možnosti, moc jste mi pomohli, dík :)
    Re: Vrtačka do skal12.02.2018
Z mých zkušeností ve tvrdém materiálu, jako je například buližník, bych zmínil asi toto.
1. O
     Re: Vrtačka do skal13.02.2018
hm, flexik spominal vapno, takze je to slabsi kafe.

Co sa tyka 2/4 britych vrtakov,
      Re: Vrtačka do skal13.02.2018
Ty jo, tak tohle je dobré vědět, a ještě takový dotaz, pokud tu konverzaci ještě někdo sleduje, díra
       Re: Vrtačka do skal13.02.2018
Na 12 prumer driku delame 14 mm diru... zkuz zkouknout opravdu to Milwakie vychazi napr oproti Hilte
        Re: Vrtačka do skal13.02.2018
a ještě: vrtání je trošku alchymie a nedá se říct, že by fungovala nějaká všeplatná přímá či nepřímá
         Re: Vrtačka do skal13.02.2018
Jj to urcite, pro kazdej matros to chce vychytat to spravny reseni. A jinak nez ze vyvrtas stovky de
         Re: Vrtačka do skal21.02.2018
inženýre..
       Re: Vrtačka do skal13.02.2018
otvor vrtat vždy o dva milimetry většího průměru než průměr dříku voka, čili při ideálně centrické p
       Re: Vrtačka do skal13.02.2018
priemer je podla manulaku k danemu lepidlu etc.
btw. na kucharku na JAMESe si cital ?
     Re: Vrtačka do skal13.02.2018
zatím jsem nezaregistroval přehřívání při vrtání do žuly, ale soustředím se na to, dík za poznámku (
      Re: Vrtačka do skal13.02.2018
Jasný. Do buližníku můžeč vrtat i v řádu minut.
       Re: Vrtačka do skal13.02.2018
Peeeerfekt, díky za reakce :)
        Re: Vrtačka do skal14.02.2018
Jestli teda budeš kotvit chemií, tak důkladně vyčistit otvor. První se několikrát fouká a pak to pro
         Re: Vrtačka do skal14.02.2018
"vyměním sekundové lepidlo za minutové. Zn. : nestíhám"
:-)
Esus, palec hor
          Re: Vrtačka do skal14.02.2018
patrony jsou fajn, ale jsou drahé. řádově mezi pade a stovkou za kus. a blbě se v malém množství shá
           Re: Vrtačka do skal14.02.2018
Lukas B.
podobna otrava ako predcasne vytvrdnutie je, ked sa dobabre zmiesavac ( ="spic
            Re: Vrtačka do skal14.02.2018
někdy výjimečně ve směšovači (špičce) chybí spirála uvnitř, asi neodchycený zmetek z výroby. to pak
           Re: Vrtačka do skal14.02.2018
Panove, doporucuju nasledujici. pod vyvrtanou diru vysekat drazku na cely svar a na svislou cast bor
            Re: Vrtačka do skal14.02.2018
take daco myslis ?
             Re: Vrtačka do skal15.02.2018
JJ presne tohle. dokonce to pri trose stesti muze byt ze Sulova, ci Pastinej, a tim padem snad i nas
              Re: Vrtačka do skal15.02.2018
indy, je to žula
               Re: Vrtačka do skal16.02.2018
tak pak to nase neni, ale udelane to je co se usazeni tyka tak jak by melo.
                Re: Vrtačka do skal17.02.2018
indy, tak ako som napisal Flexikovi na mejla, mam dobreho ucitela (ak sa clovek uci sam od seba...)<
           Re: Vrtačka do skal14.02.2018
Ano, určitě tohle jsou negativa patron. Já to myslel dobře, z důvodu, že nezná rozdíly v chem. maltá
 Re: Vrtačka do skal15.02.2018
A tohle by ti nestačilo: 1url.cz/ot9Fk ?
  Re: Vrtačka do skal16.02.2018
tahle věc je fajn, když děláš ve větší zdi cestu klasicky a chceš mít v kapse něco pro případ, že se
  Re: Vrtačka do skal18.02.2018
tak rucne mlatit znamena mit volne obe ruce, a ano, do tvrdeho slepence nebo vapence to jde, a to i
  Re: Vrtačka do skal19.02.2018
A tahj lidi na prvace do velkejch zulovejch sten tohle nebo radsi vrtacku? Nemyslim na plasirove ces
   Re: Vrtačka do skal19.02.2018
no, jistota je kompresor a automechanik k tomu. menší jistota je benzínová vrtačka, ale ta je složit
    Re: Vrtačka do skal19.02.2018
ostatně, i tady na éšopu na lezci se to dá za 43 korun koupit. Petzl Cheville Autoforeuse. k tomu kl
   Re: Vrtačka do skal19.02.2018
Opověď na dotaz záleží na etickém a praktickém přístupu ke konkrétnímu problému. Pokud chceš udělat
   Re: Vrtačka do skal19.02.2018
BTW: moje aku-vrtačka Hilti na jednu nabitou baterii vyvrtá při teplotách okolo nuly desítky děr o p
    Re: Vrtačka do skal19.02.2018
A čím do té žuly vrtáš, jestli se můžu zeptat?
Díky.
     Re: Vrtačka do skal20.02.2018
nejsem Moták a do žuly jsem dal jen tak 30 Bh, ale mám na to SDS dvoubřitý vrták z té nejvyšší OBI ř
      Re: Vrtačka do skal20.02.2018
jo a na tu drážku pod okem stačí kladivo. ojíždět na tohle vrták mi přijde jako plýtvání
       šetřílek20.02.2018
:-P
        Re: šetřílek20.02.2018
30 bh není málo za den, už vidím to nadšení šetřit vrták :-) to bude spíš jinde, např nedostatek ba
         Re: šetřílek20.02.2018
kde vidíš, že bylo dáno 30 bh za jeden den?
       Re: Vrtačka do skal20.02.2018
ta drazka se majzlem nebo kladivem dela fakt lip. neni od veci to primerovat, muze se ukazat ze tim
       Re: plýtvání20.02.2018
Ono je to relativní. Pokud u toho vrtání visíš v háčku (skyhooku) a hrozí ti třeba 8m tlama se všema
        Re: plýtvání21.02.2018
teď tomu nerozumím - jaký časový rozdíl je (když visím v háčku), jestli vysekám drážku pro oko kladi
         Re: plýtvání21.02.2018
Pokud visím v háčku na nic nečekám. Na skalách vložím do vyvrtané díry borhák a okolo borháku zatluč
         Re: plýtvání21.02.2018
Jo taky se mi na žule už 2x stalo, že háček uštípl tu šupinu na který jsem visel a chytl mě ten nýt,
     Re: Vrtačka do skal20.02.2018
Do kamene (včetně žuly) používám dvoubřité značkové vrtáky SDS plus. Odzkoušené mám IRWIN nebo BOSH.
 Re: Vrtačka do skal20.02.2018
Resite znacky ale ne parametry.
Vybiram Bosch, 18V lion: priklep 1,7J cca 2,5 kg s 4Ah bateri
  Re: Vrtačka do skal20.02.2018
Hilti TE 6-A36, baterka 36V 3,0Ah, energie příklepu 2J, cca 4kg. Do hor nosím bez předního madla (tj
   Re: Vrtačka do skal21.02.2018
Milwaukee M28 CHPX, taky můžu doporučit, chroustá to krásně jakejkoliv matroš od bláta po křemen a z
    Re: Vrtačka do skal21.02.2018
Jinak parametry jsou jedna věc, ale jak už se tady několikrát psalo, důležitý je to vzít do ruky a z
     Re: Vrtačka do skal21.02.2018
opytajte sa machrov
      Re: Vrtačka do skal21.02.2018
Na co?
    Re: Vrtačka do skal21.02.2018
Pokud tu vrtačku plně vytížíš, je něco takovýho, o čem píšeš, ideální. Pokud ji máš i do práce a zap
     Re: Vrtačka do skal21.02.2018
Jasný že to je pro jednotlivce zbytečný, proto to máme v oddíle a společně s tou rozbruškou a akuuta
      Re: Vrtačka do skal21.02.2018
To je dobrý řešení, pokud se o ni nehádáte. A dokud někomu nespadne a nerozfláká ji ostatním :)
       Re: Vrtačka do skal21.02.2018
Podle sebe soudím tebe? :-P Oddíly jsou snad od toho aby svým členům poskytovaly něco víc než indivi
        Re: Vrtačka do skal21.02.2018
Jojo, asi podle sebe... Už mi jednou spadla, špatně jsem si ji přecvaknul na sedák, byla to spolulez
 Re: Vrtačka do skal16.04.2020
Podľa mňa Makita DHR202Z je celkom fajn. Betón vŕta do priemeru 20mm, Príklep 2J, Váha 2,9kg. Cena j
 Re: Vrtačka do skal16.04.2020
Krome ryze technickych aspektu bych se zamyslel i nad tim ze kazda skala ma sveho spravce, ktery urc
  Re: Vrtačka do skal16.04.2020
dva roky na odpověď je poměrně dlouhá doba, ale třeba autor dotazu ještě ocení.. :)
   Re: Vrtačka do skal17.04.2020
Jop ľudia hľadajú aj v archívoch snáď to niekomu pomôže :)

 Jak (ne)stavět stěnku pro batole09.02.2018
goo.gl/rsR5Xa
 Re: Jak (ne)stavět stěnku pro batole10.02.2018
:DDDDDDD to toeda :D
  Re: Jak (ne)stavět stěnku pro batole10.02.2018
ale stojí a využívá se :-)
 Re: Jak (ne)stavět stěnku pro batole10.02.2018
Hezký. Jo a taky znám ty práce, co jsou cobydup. Spousta jich není hotova doteď.
  Re: Jak (ne)stavět stěnku pro batole10.02.2018
To se pak jeden nemůže divit,že v týhle zemi trvá v průměru 13 let vydat povolení pro výstavbu dálni

1   ...   191   192   193   194   195   196   197   198   199   200   201   202   203   204   205   206   207   208   209   210   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 jaká indická cestovka na LO
Zdar, prosím o doporučení nějaké indické cestovky/agentury, která pomůže nebo vyřídí papírování spojené s výstupy na kopce (liasion officer, brífink/debrífink apod. radosti) Díky
honza16:17:00 16.02.2018
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192426)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Cheney route 5b Courmayeur
Euroteam 6c Courmayeur
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (32)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (7)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1280 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1431 
 Neřeším to – lezu vše 
 1134 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi