Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
26.Janošová 10352
27.M 10350
28.Čech 10331
Bouldry:
26.Jurečka 9775
27.Pail 9750
28.Ďurech 9706
Hory:
13.Černý 3878
14.Chomová 3836
15.Dörfl 3442

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230845 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecká stěna Harcov - Liberec
KH Olomouc - Olomouc
Horská chata XL - Mariánská

Prodejny
HANIBAL - Praha 2
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
HUDYsport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Hohe Wand22.02.2018
Čau lidi, od kdy cca začíná lezecká sezóna na HoheWandu? Je mi jasný, že záleží jaká zrovna je zima, ale nějakej odhad od kdy je možnost lézt a nebrodit se sněhem?
 Re: Hohe Wand23.02.2018
Servus. Jezdíváme v průběhu dubna. Sleduji předpovědi a webkameru u Gasthof Kleine Kanzel. Sestupové
 Re: Hohe Wand23.02.2018
Ja si dokážu představit že za slunečného dne když nefouká se dá na HW lézt třeba klidně v lednu. Kon
 Re: Hohe Wand24.02.2018
Na HW mozes ist ako je pisane kedykolvek aj Januar, Februar ked je slnecny den (staci vonku +5C), na

 Tatry v zimě21.02.2018
Nevíte, jestli horští vůdci berou hosty také na zimní Tatranské výstupy?
 Re: Tatry v zimě21.02.2018
Samozřejmě. Úplně všichni a moc rádi.
 Re: Tatry v zimě25.02.2018
Leteckí záchranári zasahovali v sobotu pri Zbojníckej chate vo Vysokých Tatrách. Zdravotnú starostl
  Re: Tatry v zimě25.02.2018
Nejprve odpoved na prvni dotaz vlakna. Ano berou, nejn na skialp a klasicke tury, ale i seriozni alp
   Re: Tatry v zimě26.02.2018
servery citovali LZS z 24. február 2018 13:25.
Zobanov update je 8:58
    Re: Tatry v zimě26.02.2018
Ano je fajn ze ihned po upozorneni clanek zkorigovali. Uz jsem za rychlou spolupraci podekoval.

 80m Lano20.02.2018
Cau, shanim 80m lano na lezecke vypady do stredomori a obcas do Labaku (ale moc tam nejezdim). Takze pouzivano bude asi tak max 5 tydnu v roce, takze neco za rozumnou cenu. Na normalni lezeni mam Mastera 60m 9.4mm a naprosta spokojenost, ale nechce se mi
 Re: 80m Lano20.02.2018
Já jsem pořídíl loni Mastra PRO 9,2 a spokojenost, 80m vyšelo kolem 3,8 k, přímo ja lanexu při slevá
  Re: 80m Lano20.02.2018
Ted to vyjde na minimalne 4.7
   Re: 80m Lano21.02.2018
Dá se i levněji ;-). Např. zde 1url.cz/et95y 4,3k nebo se přihlásit k odběru na lanexu a počkat na j
    Re: 80m Lano21.02.2018
Dívám se do mailu a žádné info z loňska o jarních slevách od Tendonu tam nemám (pouze vánoční slevy)
     Re: 80m Lano21.02.2018
Hele, je to fajn, ale reknu to takhle. Ten Beal Zenith muzu mit za 2500 novy. Takze dodatecna otazka
 Re: 80m Lano20.02.2018
tendon v letní akci nebo na festáku
  Re: 80m Lano22.02.2018
No vloni na fesťáku už nebylo výhodné NIC. Hadry nepočítám.
 Re: 80m Lano20.02.2018
Nabízim Edelrid Viper 9.8 Duo Tec málo používané. Cena dle dohody. Pokud máš zájem zavolej 606643212

 stan20.02.2018
Záleží jak chceš velký stan,já jsem si pořídil stan Lightent2 Ferrino a musím říct,že je perfektní.

 Vandalove na pisku20.02.2018
Na "oficialnich" strankach lezcu z piskovcove oblasti Pfalz v zapadnim Nemecku je serie fotek upozornujici na vandalizmuz. Nekdo zamerne nici skalu bilou barvou. Jen tak pro zajimavost. Mozna ze to Magnezium je nakonec mensi problem :D 
 Re: Vandalove na pisku20.02.2018
Vypada to jak nektere proflakle cesty na Rovisti nebo jak po navsteve nemotoru, kteri casto vysypaji
  Re: Vandalove na pisku20.02.2018
Vzhledem k typu znečištění, je tvůj koment úplně mimo. Tak si říkám co je to za motivaci přijít s ký
   Re: Vandalove na pisku20.02.2018
On je zrhuba tak stejne mimo jako puvodni veta "Mozna ze to Magnezium je nakonec mensi problem&
    Re: Vandalove na pisku20.02.2018
No, tak nevim proc by to melo byt mimo. Podle me je barva o dost vetsi svinstvo nez mago. A neni to
     Re: Vandalove na pisku21.02.2018
Rytí, mágo i ten barevný sajrajt - všechno je zakázané
      Re: Vandalove na pisku22.02.2018
A jak je to v Pfalzu se zakazem magnezia, kdyz tam do pisku cpou frendy?
       Re: Vandalove na pisku22.02.2018
ještě nepochopitelnější než u nás - zákaz do 8, ale ač jsme ve stejném Německu, kde jsou i labské pí
        Re: Vandalove na pisku23.02.2018
Zakaz je tu do 7+, ale malokdo to dodrzuje. Jen par klasiku co tu zbylo a Cesi :D Bezne vidam zapras
     Re: Vandalove na pisku21.02.2018
Nejde o to, jak co prijde tobe, ale o to, co je zakazane a co se v jakem meritku deje.

      Re: Vandalove na pisku21.02.2018
Já osobně mám problém s přibývánim různých zákazu a omezení a dostalo mě to do bodu, kdy s oblibou n
       Re: Vandalove na pisku22.02.2018
tak to jsi velký hrdina!
        Re: Vandalove na pisku22.02.2018
Pořad lepší než být dobroser.
         Re: Vandalove na pisku22.02.2018
Co myslis "dobroserem"? Lide, kteri delaji nezistne dobro? Nemeli bychom si jich spis vazi
          Re: Vandalove na pisku22.02.2018
jde o to, jestli o to dobro někdo stojí. A ono to dobro taky něco stojí a tím nemyslím jenom peníze.
           Re: Vandalove na pisku22.02.2018
Souhlas. Neviděl bych to tak všechno černě čechákovsky. Jakmile je někde něco napsaný, tak maj všich
          Re: Vandalove na pisku23.02.2018
Dobroser neni člověk, kterej dělá nezištně dobro. Dobroser je člověk, kterej ostatním vnucuje věci,
           Re: Vandalove na pisku23.02.2018
Aha, takze vetsina lidi, co tak rado nalepkuje lidi jako dobrosery, jsou vlastne sami dobroseri, pro
      Re: Vandalove na pisku22.02.2018
Hele, vsechno by to davalo smysl a bral bych tu argumentaci pro Sasko, Hrubici... Bohuzel v pripade
       Re: Vandalove na pisku22.02.2018
mi furt připadá, že ta barva nemá s lezením a lezci nic společného. dokonce ani nejsem schopnej poch
       Re: Vandalove na pisku22.02.2018
To prirovnani mi dost skripe. Jsou to jablka a hrusky. Zatimco barvu nejspis leje jeden (asi dusevne
        Re: Vandalove na pisku22.02.2018
To je pravda.
 Re: Vandalove na pisku20.02.2018
v dubských ne tak dávno zas nějaký kokot sprejoval. dokonce i do ádru už takoví čuráci dorazili (sic
  Re: Vandalove na pisku22.02.2018
nasrat na písek
   Re: Vandalove na pisku22.02.2018
I to nekteri lide a lezci delaji. Ale nejenom na pisek, i na dalsi horniny, a nejenom "na"
  Re: Vandalove na pisku22.02.2018
Na Kokořínsku vypadají grafiťárny na písku takhle: goo.gl/KqxFXT
   Re: Vandalove na pisku22.02.2018
Co ty víš, třeba to bude to málo co z naši civilizace zbyde. Tím to neobsahují, je to hnis.
   Re: Vandalove na pisku23.02.2018
A drive tam zase vypadaly takhle:
 Re: Vandalove na pisku22.02.2018
degenerace lidské rasy započala již před léty a zdárně se prohlubuje. na to se nedá nic jiného napsa
  Re: Vandalove na pisku23.02.2018
Pro mě to je umění , kreteni sou ti kdo do skal dělají díry na píčoviny po kterých lezou...nechápu v
   Re: Vandalove na pisku23.02.2018
napiš sem adresu, já ti klidně barák pokéruju. a budu tak laskav, že to vezmu i s tvým autem. Jsem o
    Re: Vandalove na pisku23.02.2018
Ty to stejně neumíš blbečku
    Re: Vandalove na pisku23.02.2018
Ty to stejně neumíš blbečku
    Re: Vandalove na pisku23.02.2018
Ty to stejně neumíš blbečku
    Re: Vandalove na pisku23.02.2018
napiš sem adresu, já ti klidně barák vojedu pajcrem, rozvrtam, oprasim magem a jeho okoli upravim k
   Re: Vandalove na pisku23.02.2018
učebnicový příklad degenerace lidstva v přímém přenosu se ozval...
    Re: Vandalove na pisku24.02.2018
Chromy chceme všudy kudy deme umění >láska

 stan19.02.2018
Doporučíte mi někdo velmi lehký a odolný stan pro občasné přespání v kempu či v lese dík
 Re: stan19.02.2018
Parametry? Pro kolik, klim podmínky, váha od do? ... je malinko rozdíl jestli špíš v lese v Itálii a
 Re: stan23.02.2018
Coleman Vespucci 6 :-)))
Přesně tak- zadej parametry- pro kolik lidí, kam, autem nebo pěšky s
 Re: stan24.02.2018
Quechua
 Re: stan24.02.2018
pinguin
 Re: stan26.02.2018
ferrino

 .17.02.2018
zdar, taky vám přijdou ty obrázky viz. teď přední obal na montaně takové nic neříkající a zároveň docela hnusné? nebo mé zdání je vinou mého (ne)vkusu? nemá to pro mě ani vtip ani uměleckou hodnotu.. tím nechci říct ,že bych to zvládl líp (to je odpověď p
 Re: .17.02.2018
Přijdou mi špičkové.
  Re: .18.02.2018
Je to sranda, nadsázka, zase něco jiného, kluci mají boží kalendáře a palec nahoru Montaně, že uděla
   Re: .18.02.2018
zas taková sranda mi to nepřijde..
    Re: .19.02.2018
Mne take ne, nevim je to takovy bulvarni styl. Hezka fotka by potesila vic.
     Re: .19.02.2018
Mi se to libi :-)
      Re: .19.02.2018
Pro buzeranty
 Re: .22.02.2018
Jo ty jejich kalendaře jsou jak pro male děcka, nevtipné, malované jak dementem.

 jaká indická cestovka na LO16.02.2018
Zdar, prosím o doporučení nějaké indické cestovky/agentury, která pomůže nebo vyřídí papírování spojené s výstupy na kopce (liasion officer, brífink/debrífink apod. radosti) Díky

 Katalansko15.02.2018
Cau, uz tu neco podobneho bylo, ale ja se furt nemuzu rozhodnout. Mam 10 dni na lezeckou dovcu a za tu dobu nema cenu jezdit po Katalansku krizem krazem. Takze se rozhodujem mezi Siuranou (+Montsant) nebo oblasti okolo Lleidy (pruvodce Lleida climbs). Lez
 Re: Katalansko15.02.2018
Pokud lezete 6a - 7a, tak si v Siruane moc nezalezete. Ale moc previsle to neni, spise kolme az mirn
  Re: Katalansko15.02.2018
Siruana a Montsant luxus volba, v okoli plno pohodovych oblasti. Nic převislého tam moc není, urcite
  Re: Katalansko15.02.2018
Aha, tak to me moc nepotesilo... Jako pokusovat muzu i za vic nez 7a, ale asi nechci travit dovoleno
   Re: Katalansko15.02.2018
Nesouhlasím s výše uvedenou hanou na Siuranu. Je tam takové množství cest, že si rozhodně vybereš. T
    Re: Katalansko15.02.2018
Co na tom predchozim povazujes za hanu? Ukaz par 6a z kterych bude 6a-ckar (ten, pro nejz je to maxi
     Re: Katalansko16.02.2018
Tak ti nevim jestli si tam vubec byl:D

zima v breznu...no asi tak, stravili sme tam l
      Re: Katalansko+Chulilla16.02.2018
Dik za info, jeste posledni dotaz. Pruvodce kupovat budu asi az na miste, tak by me zajimalo, jestli
       Re: Katalansko+Chulilla16.02.2018
Podle toho, co píšeš, bude ideální Leonidio. Je to teda úplně jinde, ale přítelkyně by si mohla medi
      Re: Katalansko16.02.2018
Jak píše Šafi. Na rozlezy tam najdeš pěkný 5c/6a a do 7a je tam těch lezitelných cest taky halda (v
 Re: Katalansko15.02.2018
A co margalef? Tam si zalezes urcite. Jinak kolem leidy jsou pekny oblasti. Ale jsou spis mensi a ch
  Re: Katalansko17.02.2018
Take mne, narozdil od panu vyse, pripada, ze Margalef je o dost lepsi volba pro cisla, ktere lezou.

 nejlepší hlášky13.02.2018
Dnes na Flash wall týpek hodnotí právě vylezenou cestu: "To cvakání mi nevadilo, ale to lezení mi vadilo" (-: Máte taky nějaké hlášky pro pobavení?
 Re: nejlepší hlášky14.02.2018
Citoslovce údivu na 8 - " No ty <I> "
  Re: nejlepší hlášky14.02.2018
Odposlechnuto v čKrase: "Bóžo, použij svou vlastní fyzickou sílu!"
Nekecám...
   Re: nejlepší hlášky14.02.2018
dober!
Jak dober, ty dober!
    Re: nejlepší hlášky14.02.2018
Odposlechnuto na stěně: Jistič - kouč. Tam se dělá "egypťan". Až na tebe zavolám egypťan! tak ho pro
    Re: nejlepší hlášky14.02.2018
:-))))))))))))))))))
 Re: nejlepší hlášky14.02.2018
Lezec: ty vole, tady je ňáká krev nebo co..
po chvíli: ty vole, ta krev je asi moje.
 Re: nejlepší hlášky14.02.2018
lepší je se dobře vysr.t, než si blbě zaprcat. ale to je asi obecně známo
 Re: nejlepší hlášky15.02.2018
Nejmenovaný lezec v nejmenované oblasti pod prvním: "Dober to! Sedám!" Jistič: "Ty vo
  Re: nejlepší hlášky15.02.2018
Jo, taky jsem byl u neceho podobneho: "Dober, sedam. Ty vole, do ceho jako???" Nutno dodat

1   ...   190   191   192   193   194   195   196   197   198   199   200   201   202   203   204   205   206   207   208   209   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 stan
Doporučíte mi někdo velmi lehký a odolný stan pro občasné přespání v kempu či v lese dík
lenoch11:20:37 19.02.2018
odpovědět 
 Re: stan
Parametry? Pro kolik, klim podmínky, váha od do? ... je malinko rozdíl jestli špíš v lese v Itálii a nebo v Grónsku :-);-)
11:35:11 19.02.2018
odpovědět 
 Re: stan
Coleman Vespucci 6 :-)))
Přesně tak- zadej parametry- pro kolik lidí, kam, autem nebo pěšky se stanem v batohu.
petrr19:39:58 23.02.2018
odpovědět 
 Re: stan
Quechua
Esus09:01:02 24.02.2018
odpovědět 
 Re: stan
pinguin
t11:15:43 24.02.2018
odpovědět 
 Re: stan
ferrino
Dan10:36:36 26.02.2018
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi