Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
22.Adamovska 10390
23.Fajkoš 10389
24.Svoboda 10371
Bouldry:
22.Majdloch 9950
23.Chejn 9928
24.Klapal 9853
Hory:
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688
22.Bernard 2632

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230842 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Gymnázium Česká Třebová - Česká Třebová
(Sky Club Brumlovka - Praha - uzavřena) - Praha 4
Gymnázium M. Koperníka - Bílovec

Prodejny
bart´s port - Praha 2
HANIBAL - Praha 2
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Rozhovor s atamanem ČHS05.03.2018
Mě by zajímalo, jestli to vopravdu psal Jindra Křenek? Mezi PR pracovníkama ČHS jsem ho doposaváde nezaregistroval :-)
 Re: Rozhovor s atamanem ČHS05.03.2018
Náhodou, ten rozhovor je geniální. Krásně si se všema vytřel zadek. A máte po srandičkách.
  Re: Rozhovor s atamanem ČHS05.03.2018
Proč jsou pod článkem zakázány i komentáře registrovaných? Čeho se předseda bojí, když je tak úspěšn
  Re: Rozhovor s atamanem ČHS05.03.2018
Je to jak říkáš, tím že zakázali komentáře, si s námi vytřel zadek. Není možnost se vyjádřit a komen
   Reklama - Rozhovor s atamanem ČHS05.03.2018
Rekl bych, ze to je jen reklama. Skoda, ze to tak lezec.cz neoznacil.. Bylo by to fer, protoze ostat
 Re: Rozhovor s atamanem ČHS05.03.2018
A neptal se náhodou Roman Šmíd, instruktor a trenér licence C klubu HO Alpíci a zároveň zaměstnanec
  Re: Rozhovor s atamanem ČHS05.03.2018
Podle slov účastníků se kurz vyvedl: „Pro mě jako pro lajka to byl obrovský přínos. Spoustu jsem toh
   Re: Rozhovor s atamanem ČHS05.03.2018
jsi loajalni, dostanes prachy, jsi kverulant, dostanes prd.
 Re: Rozhovor s atamanem ČHS05.03.2018
On Bloudek koupil lezec.cz podobně jako Babiš idnes?
  Babiš, Fico, Bloudek...05.03.2018
Protě žijeme v době kdy se Babišům, Vondráčkům,Zemanům, Ficům a Bloudkům daří. Umění lhát a manipulo
  Re: Rozhovor s atamanem ČHS05.03.2018
On ten text asi neni psan primarne pro lezce. Rekl bych, ze jeste bude nejak pouzit. Na nejakych jin
   Re: Rozhovor s atamanem ČHS05.03.2018
1url.cz/stP6C
   Re: Rozhovor s atamanem ČHS05.03.2018
No ano. Ten text mi takto dnes poslali ke zveřejnění na Lezci bez povolené diskuse. Přemýšlel jsem,
  Re: Rozhovor s atamanem ČHS05.03.2018
Bloudek, resp. CHS si kupuje lezec.cz už hodně dlouho.....
 Re: Rozhovor s atamanem ČHS05.03.2018
Né že bych chtěl vyvolávat plamennou válku, ale dobrá zpráva je, že se ČHS dle rozhovoru chystá na p
  Re: Rozhovor s atamanem ČHS05.03.2018
Ano, CHS planuje pokracovat v bohate podpore, kterou temto odvetvim venovala doposavad.
   Re: Rozhovor s atamanem ČHS06.03.2018
Vy takové články i čtete? Mně stačí se podívat jen na upoutávku na stránce a už to ani nerozkliknu,
    Re: Rozhovor s atamanem ČHS06.03.2018
Oproti účasti v diskusi na lezci je přečtení jednoho interview časově docela nenáročný a užitek je
 Re: Rozhovor s atamanem ČHS06.03.2018
Mýmu parťákovi a mně ten rozhovor přijde jako přesná kopie Týdnu s prezidentem z TV Soukupov :)
 Re: Rozhovor s atamanem ČHS06.03.2018
Přijde mi zvláštní, že se předseda oddílu, který má tolik členů do 18 let, nezeptal předsedy ČHS, pr
  Re: Rozhovor s atamanem ČHS06.03.2018
Mě děsně baví, jak všichni remcají, reptají a nadávají a nakonec stejně zaplatí příspěvky :D
   Re: Rozhovor s atamanem ČHS06.03.2018
Příspěvky neplatím kvůli Bloudkovi, ale abych přispěl na údržbu skal a jištění, když ho opotřebovává
   Re: Rozhovor s atamanem ČHS06.03.2018
Prispevky par let neplatim. Prave z podobnych duvodu. Treba to tak zacne delat vice nespokojenych li
 Re: Rozhovor s atamanem ČHS06.03.2018
top team ČOV je top team čistírny odpadních vod?

 Ledy04.03.2018
Ahoj,
chtěl bych jet 13.3. lézt ledy do Rakouska (okolí Salzburgu a Insbrucku), ale hodně se oteplilo. Tak prosím někoho zkušeného o radu zda se dá ještě lézt, nebo jak se pozná jestli jsou ledy ještě bezpečné.
Předem díky Martin.
 Re: Ledy05.03.2018
Každá rada drahá...Sleduj počasí v oblasti kde chceš jet, ale pravděpodobně, pokud předpovědi vyjdou
 Re: Ledy05.03.2018
Každá rada drahá...Sleduj počasí v oblasti kde chceš jet, ale pravděpodobně, pokud předpovědi vyjdou
  Re: Ledy05.03.2018
OK, díky.
 Re: Ledy05.03.2018
Pitztal - aktuální stav komentuje A.D.
  Re: Ledy05.03.2018
JJ, díky za info.

 ledy kolem Prahy-Vrané a pod.03.03.2018
Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá s ledy v okolí Vraného případně i s ledy u Semil?

 leonidio01.03.2018
Ahoj,
zakrátko se chystam do Leonidia. Mohl by mi někdo doporucit par cest kolem 6c a 7a? Samozrejme jde mi o ty nejlehci,nejlepe vytrvalostni, totiz rad si pohonim ego v udajne mekci oblasti. Dekuji Vam vrele.
 Re: leonidio02.03.2018
:DD už sem se lekl, že lezec.cz už je uplně v prdeli, ale toto mna pobavilo :))

 Plicni onemocneni26.02.2018
Nemate nekdo prehled nebo nejaka data o vlivu magnezia (prachovych castic) na plicni onemocneni?
 Re: Plicni onemocneni26.02.2018
Mágo v pohodě, bordel z čištění chytů drátěnými kartáči asi o dost horší -> guma a obrus ze starš
 Re: Plicni onemocneni26.02.2018
Ne. Asi to ovlivnuje jen mentalni vykonnost, dle toho co na stenech slycham.
 Re: Plicni onemocneni26.02.2018
Ještě doplním - s mágem mám problém jen s mágem Metolius, které má nějakou chemickou přísadu, ale js
  Re: Plicni onemocneni26.02.2018
tak to je bída
 Re: Plicni onemocneni26.02.2018
Prašnost obecně pro plíce určitě nejsou plus, ale pokud lezeš s mágem venku, tak bych si s tím hlavu
 Re: Plicni onemocneni27.02.2018
Někde jsem četl, že prašnost na Smíchovce cca 10x převyšuje obsah prachu dole u tunelů na okruhu pod
  Re: Plicni onemocneni27.02.2018
To, ze ma vicemene nevetranej a relativne vytizenej prostor vetsi prasnost nez super odvetravanej tu
   Re: Plicni onemocneni28.02.2018
jenže ten super odvětranej tunel je taky věčně v červených číslech a nikdo ti pobyt v něm nedoporučí
    Re: Plicni onemocneni04.03.2018
To by asi nedoporucil ani pobyt na Smichovce ve vecernich hodinach.
 Re: Plicni onemocneni27.02.2018
Nechapu proc steny nevyzaduji lezeni s tekutym magem. Jasne, to prasi ve vysledku take, ale urcite m
  Re: Plicni onemocneni27.02.2018
treba protoze tekuty nevydrzi az do topu a navic dost intenzivne zapatlava chyty, po kterych se pak
  Re: Plicni onemocneni27.02.2018
snad bílé ne? ty vole , běž lézt na písek , tam se nepráší..
   Re: Plicni onemocneni27.02.2018
On se na to nachyta i ostatni prach a dalsi sajrat z rukou lezce, tak moc bile nebudou.
    Re: Plicni onemocneni27.02.2018
pravdu máš!
   Re: Plicni onemocneni03.03.2018
to byses divil kolikrát máš čumák v bílejch ptačích hovnech a ještě seš za to rád a zhluboka je inha
  Re: Plicni onemocneni04.03.2018
nechápu proč stěny nezajistí, řádnou ventilaci. protože to stojí moc peněz. ale fungovalo by to. ve
 Re: Plicni onemocneni03.03.2018
  Re: Plicni onemocneni03.03.2018
Škoda, že je ta jedna studie v němčině, výsledky vypadají zajímavě. Používání tekutého mg. má velmi
 Re: Plicni onemocneni03.03.2018
mě se líbí ty ekomatky, očkovat dítě nenechaj, ale do toho sajrajtu ty děti tahaj několikrát týdně,
  Re: Plicni onemocneni03.03.2018
jo, to jsou dobrý vyhrábla - a že jich sem pár chodí...
  Re: Plicni onemocneni04.03.2018
pro dítě to musí být mňamka, pravda
 Re: Plicni onemocneni28.03.2018
Zkus tohle, je to francouzsky, ale google to přeloží docela pochopitelně: 1url.cz/Ztnqi

 Smrtelny uraz na stene.26.02.2018
Před týdnem doslo dle sdilene informace na FB ke smrtelnému urazu na bratislavske stene K2. Stalo se to na samonavijaku a dosud jsem nenasel k tomu zadne konkretni vyjadreni. Na 99% se uživatel spatne pripoutal mimo jistici oko a nahore odsedl, presto byc
 Re: Smrtelny uraz na stene.26.02.2018
Tak to by me take zajimalo. Na samonavijak obcas v ramci treninku zabrousim.
  Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
Prej se pripnul správně selhal naviják
   Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
Prosim anonymni jedince aby pokud už o nehodě na bratislavské stěně nic neví, tak alespoň nefabulova
    Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
Podívej, za spekulace si může stěna sama. U podobné záležitosti má okamžitě vydat tiskovou zprávu a
     Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
když tam můžou vraždit novináře, nějakej naviják už asi nikoho nepřekvapí
    Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
Tak i to co tu zatim pises ty je jen spekulace.
 ADMINOVÉ27.02.2018
pro tenhle typ dotazu by bylo více než vhodné, aby zadavatel mohl povolit odpovědi jen přihlášeným,
  Re: ADMINOVÉ27.02.2018
Ty nepodepsané fabulace mažu. Kdo by chtěl k tomu případu něco dalšího relevantního sdělit, ať mi na
   Re: ADMINOVÉ27.02.2018
Takže konečně došlo na cenzuru v diskuzi? Je to váš weh, ale nepřijde mi to korektní.
    Re: ADMINOVÉ27.02.2018
Ad necenzurovaná diskuse bych chtěl znovu upozornit, že komentáře, ale i další uživatelský obsah, ze
 Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
Mily znepokojeny 'M.',
keby si si dal trochu namahy, vsetky dostupne podrobnosti zistis. O ne
  Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
O tom jsem take hodne premyslela, a nejde mi na mysl ze by člověk dostal tu velkou karabinu jinam ne
   Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
akoze to bol nejaky testovaci model navijaku, ktory sa potom nezacal pouzivat?
   Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
O tom co je možné a co ne bych moc nepolemizoval. Ostatně i velmi zkušení lezci zemřeli právě na ned
    Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
Presne, muze se to stat kazdemu a nema cenu nic zpochybnovat. Mohla se cvaknout klidne do snurky od
     Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
To se mě stalo i po 40 letech praxe :(((
     Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
tiez sa mi to nedavno stalo. zacal som odvtedy po naviazani naozaj dokladne dodrzovat partner check
   Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
Myslím, že by základních informací v tomto případě mohlo být více a určitě by případně rozptýlily ob
   Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Bouhužel to není zase až tak ojedinělé, nehod (i smrtelných) z důvodu špatného zacvaknutí, nebo doko
  Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
Spravne Miro! I dotaz je nebezpecny, jen do nej!

Za me tedy jsem rad, ze dotaz zaznel
   Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Tvl, otvor lahvac a daj sa do kludu, blbecka si nechaj v nohaviciach, svoj povysenecky ton si nechaj
    Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
"svoj povysenecky ton si nechaj pre tie decka a neutoc bez priciny."
rika clovek, k
    Re: Smrtelny uraz na stene.23.05.2019
Tvl, otvor lahvac a daj sa do kludu, blbecka si nechaj v nohaviciach, svoj povysenecky ton si nechaj
  Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
Ja vůbec nejsem znepokojeny, ale sleduji vse kolem urazu v lezeni, protože lezu 35 let, zatím bez za
 Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
Je mi líto té nešťastné ženy i jejích blízkých.

Nebulvárně je to, co se stalo, popsán
  Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Me prave desi to slovo expertiza.

Vzdyt kdyby se blbe cvakla, tak zustane lezet dole
   Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Na K2 maji jiny typ samojistu nez TRUE BLUE.
Pokud se vam nelibi slovo expertiza, tak klidne
    Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
prepač, nemalo by byť:
"To ze na pad nemel na 99,9% samonavijak vliv neznamena, ze v ram
   Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Přesně, to museli svědkové vidět. Buď dole ležela cvaknutá nebo ne. Pokud doletěla až dolů s karabin
    Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Naviják zůstal namotaný po pádu nahoře, to se ví 100%
otazkou je jak ho mela cvakly do uvazku
     Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Kazdopadne i pro vyrobce to muze byt dobry podnet k tomu, vymyslet jak delat ty karabiny jeste vice
      Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
hm, dalsie "kurvitko ? ".
naco ?
Pit Schubert publikoval r.2000 odporucani
       Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Podivej se někdy u nás na HUDY stěně Brno, jak jsou udělané karabiny u měněných popruhů. postupně ta
        Re: Smrtelny uraz na stene.01.03.2018
k tym dvom karabinam zamkami proti sebe : rozum sa mi zastavuje, ze "lidsky faktor" na st
        Re: Smrtelny uraz na stene.01.03.2018
Zrovna na brněnskou Hudy stěnu mě nedávno zavál osud, tak si, lehce offtopic, dovolím cílenou zpětno
         Re: Smrtelny uraz na stene.01.03.2018
To je stejné jako v každé jiné cestě. Než začnu lézt, musím zkontrolovat jestli se má linie nekříží
          Re: Smrtelny uraz na stene.01.03.2018
Tak samozřejmě. Ale stěna by tomu měla jít naproti nějakým chytrým designem prostoru a cest. Už jsem
           Re: Smrtelny uraz na stene.03.10.2019
Přátelé, stále tu píšete, stěna musí, výrobce musí. Já si naopak myslím, že zodpovědnost má lezec. L
            Re: Smrtelny uraz na stene.04.10.2019
dávám si závazek, že až půjdu na stěnu sám "na naviják", že se každého dalšího přítomného
             Re: Smrtelny uraz na stene.07.10.2019
Jenže si nesmíš zapomenout lano... :-))) Taky se dá dobře navíjet na baru. Nebo navýjet!
     Re: Smrtelny uraz na stene.01.03.2018
Dekuji za odpoved.
   Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Ahoj.. Odpoveď na tvoju otázku je že žena bola dole bez lana a navijak bol navinutý hore. Preto je t
 Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Už jsem slyšel o podobné nehodě na navijáku i v Čechách, nevím jak moc byly následky fatální, ale pr
  Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Přijde mi, že při sportovním lezení násobně častěji selhá lidský faktor (obsluha) než materiál. Tam
   Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Otázkou je jestli se to týká tohoto konkrétního tragického případu, asi spíše ne. Ale ve hře může bý
   Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
taky myslím že příčina bývá nejčastěji lidské selhání. jednou jsem byl při navazování přerušen nějak
    Re: Smrtelny uraz na stene.01.03.2018
Souhlas - člověk váže uzel na sedák, uvidí kamaráda, pozdraví, podá mu ruku... a druhou půlku osmy u
  Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Až po tejto smutnej udalosti som sa dozvedel, že na umelých stenách existuje nejaký naviják. Vyslovu
   Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Před nějakou dobou spousta lidí vyjadřovala údiv třeba nad tím, jak někdo může být tak nerozumný a l
    Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
no tak to pozor: auto má poruchu, v zásade zostane stáť. Porucha bŕzd - máš dva nezávislé okruhy a p
     Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Zastav se, ukážu ti revize. Má to na starosti jeden ze zaměstnaců a každé dva týdnu komplet kontrola
      Re: Smrtelny uraz na stene.01.03.2018
Asi máš predstavu ako to chodí s týmito rutinnými činnosťami: nastúpi stereotyp a vznikne tendencia
       Re: Smrtelny uraz na stene.03.10.2019
Tvoje volba zda tomu věříš nebo ne. Vždy máš možnost si udělat svojí kontrolu (bez rutiny) předtím n
     Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Nechci se za každou cenu přít. Na stěnu chodím málo. Ale všiml jsem si, že navijáky bývají dost čast
      Re: Smrtelny uraz na stene.01.03.2018
Bylo by zajimave znat statistiky. Zda vubec nekdy doslo k prokazanemu selhani samonavijaku. V cizine
       Re: Smrtelny uraz na stene.01.03.2018
domnívám se, že elektromagnetický naviják selhat prakticky nemůže. tedy ten samotný brzdný mechanism
        Re: Smrtelny uraz na stene. Konkrétní příklad selhání.23.05.2019
domníváš se špatně.

Osobní zkušenost:
Zhruba 4 roky nazpět jsem coby instrukt
         Re: Smrtelny uraz na stene. Konkrétní příklad selhání.30.09.2019
ano, vyjádřil jsem se nepřesně. navíjení selhat může, brždění selhat z principu (prakticky) nemůže.
     Re: Smrtelny uraz na stene.01.03.2018
iný Mareku vždy takto mluvíš z cesty? Zamysli se trosku nad svými argumenty. Napr. v aute Ti staci r
      Re: Smrtelny uraz na stene.01.03.2018
Jaky smysl ma ho za jeho nazor urazet a zatahovat do toho argumenty v osobni rovine? Proc proste jen
      Re: Smrtelny uraz na stene.02.03.2018
"každý provozovatel atrakce honi jenom peníze a na zakazniky kasle"? V Česku to chodí tak,
     Re: Smrtelny uraz na stene.01.03.2018
Na to, ze si o navijacich doted nic nevedel, tak mas az moc jasno :).
Souhlas s P., je to typ
   Re: Smrtelny uraz na stene.22.05.2019
Osobně navijáku důvěřuji rozhodně více, než lidskému faktoru, jističi, který velmi často nedává pozo
    Re: Smrtelny uraz na stene.23.05.2019
Gratuluju k oziveni rok stareho vlakna. Bohuzel rutina je svine a ac mas vse hezky naucene a kontrol
    Re: Smrtelny uraz na stene.23.05.2019
boha jeho, další onanista.

Bych navijáky uplně zakázal, minimálně ve frekventovaný č
     Re: Smrtelny uraz na stene.30.09.2019
Hmm, to je zase moudro. Ono to neni az tak o navijaku, ale o provozovateli steny. Jsou totiz steny,
    Re: Smrtelny uraz na stene.30.09.2019
že někdo oživí rok starý vlákno tím, že obhajuje lezení TR oproti RP, to by mě nenapadlo ani ve snu
     Re: Smrtelny uraz na stene.01.10.2019
A jak teda dopadla ta expertiza?
      Re: Smrtelny uraz na stene.02.10.2019
To by mě taky zajímalo. Vždycky se to jen řeší, ale nikdo už neřekne, co bylo výsledkem šetření. Ne
       Re: Smrtelny uraz na stene.03.10.2019
Jo, podobně jak lano na kobyle, výsledek už se taky nikdy nedozvíme :(
        Re: Smrtelny uraz na stene.03.10.2019
Nepozornost lezce, cvaknutý maglaz pytlik...
         Re: Smrtelny uraz na stene.03.10.2019
To reagujes na to slovensko nebo na Kobylu? Protoze na Kobyle se pretrhlo lano.
          Re: Smrtelny uraz na stene.05.10.2019
Znas nejake detaily? Bylo to stare lano, ktere melo byt vyrazene nebo normalni lano? Nekde jsem slys
           Re: Smrtelny uraz na stene.06.10.2019
Ano, je to tento případ, ale ten drik byl jen JPP, to lano bylo prakticky nové. No, údajně se do kon
      Re: Smrtelny uraz na stene.03.10.2019
Tak klasika ne? Vsechny dotazy, komentare atd. se na zacatku potlacuji tim, ze jde jen o spekulace a
       Re: Smrtelny uraz na stene.08.10.2019
Je to tak...

 návleky nebo ortezy26.02.2018
zdar, proč lezci používaj ty návleky na stehna (viz adam silence), je to kvuli no handu?
 Re: návleky nebo ortezy26.02.2018
je
 Re: návleky nebo ortezy01.03.2018
jasne kvuli zapreni stehna/nohy a havne nerozdrbani do krve - zkus to nede v kratasech za krapnik a
 Re: návleky nebo ortezy02.03.2018
Tady je jak se to vyrábí
 Spolulezec Olomouc26.02.2018
Ahoj, hledám spolulezce v Olomouci. V zimě stěna, v létě skály v ČR i v zahraničí. Na prvním konci lezu cca 6, na druhém max. 7. Hore zdar, Anďa.

 Guide 35+ v Arcu24.02.2018
Netuší prosím někdo, kolik aktuálně stojí Deuter Guide 35+ (nová verze 2017) v Arcu?
 Re: Guide 35+ v Arcu24.02.2018
9.568,- v přepočtu.

 Čelovka23.02.2018
Zdar.
Dosluhuje mi zvolna čelovka Petzl Tikka XP 2. Super svítí, ale po pár nepříliš velkých pádech se přední krytka rozpadá a je opakovaně lepená. Máte tip na nějakou podobně dobře svítící, ale odolnější? Používám hlavně na běžky v noci.
 Re: Čelovka23.02.2018
BD Storm nebo Spot. Obě svítí na běžky dostatečně.
 Re: Čelovka24.02.2018
Od Vánoc mám Petzl Actik. Většinou jedu na střední stupeň a svítí super. Bohužel dost žere baterky (
  Re: Čelovka24.02.2018
mame asi 4. rok Petzl-ovky s REACTIVE LIGHTING, je to dobra vychytavka
 Re: Čelovka26.02.2018
Petzl Actik je fakt dobrá. Můžu jí doporučit.
 Re: Čelovka26.02.2018
Odolnost tezko porovnat :).
Podivej se na Led Lenser SEO 5.
 Re: Čelovka26.02.2018
Dík za názory, zkušenosti,mrknu na parametry. Ty BD jsou zajímavé, kompaktní, a náraz vydrží, ale ne
  Re: Čelovka27.02.2018
Ahoj co zkusit něco již na normální Li-ON typu 18650 nikoliv zastaralé AAA,AA? např. Zebra, Fenix, A
   Re: Čelovka27.02.2018
Hm, vypadají zajímavě, ale jak držej na hlavě, nejsou moc těžké a nestabilní- na běžky?
    Re: Čelovka28.02.2018
Měl jsem Spark ST6 - 18650 na čele. Kolo a běžky v pohodě, ale na běhání to nebylo. Ve předu moc těž
     Re: Čelovka28.02.2018
Ja mam Fenix HP25R a take jsem spokojen. Ten drat se asi muze pokazit, ale verim, ze sikovny elektri

1   ...   189   190   191   192   193   194   195   196   197   198   199   200   201   202   203   204   205   206   207   208   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi