Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Smrtelny uraz na stene. 26.02.2018 Před týdnem doslo dle sdilene informace na FB ke smrtelnému urazu na bratislavske stene K2. Stalo se to na samonavijaku a dosud jsem nenasel k tomu zadne konkretni vyjadreni. Na 99% se uživatel spatne pripoutal mimo jistici oko a nahore odsedl, presto byc
  Re: Smrtelny uraz na stene. 26.02.2018 Tak to by me take zajimalo. Na samonavijak obcas v ramci treninku zabrousim.
    Re: Smrtelny uraz na stene. 27.02.2018 Prej se pripnul správně selhal naviják
      Re: Smrtelny uraz na stene. 27.02.2018 Prosim anonymni jedince aby pokud už o nehodě na bratislavské stěně nic neví, tak alespoň nefabulova
        Re: Smrtelny uraz na stene. 27.02.2018 Podívej, za spekulace si může stěna sama. U podobné záležitosti má okamžitě vydat tiskovou zprávu a
          Re: Smrtelny uraz na stene. 27.02.2018 když tam můžou vraždit novináře, nějakej naviják už asi nikoho nepřekvapí
        Re: Smrtelny uraz na stene. 27.02.2018 Tak i to co tu zatim pises ty je jen spekulace.
  ADMINOVÉ 27.02.2018 pro tenhle typ dotazu by bylo více než vhodné, aby zadavatel mohl povolit odpovědi jen přihlášeným,
    Re: ADMINOVÉ 27.02.2018 Ty nepodepsané fabulace mažu. Kdo by chtěl k tomu případu něco dalšího relevantního sdělit, ať mi na
      Re: ADMINOVÉ 27.02.2018 Takže konečně došlo na cenzuru v diskuzi? Je to váš weh, ale nepřijde mi to korektní.
        Re: ADMINOVÉ 27.02.2018 Ad necenzurovaná diskuse bych chtěl znovu upozornit, že komentáře, ale i další uživatelský obsah, ze
  Re: Smrtelny uraz na stene. 27.02.2018 Mily znepokojeny 'M.',
keby si si dal trochu namahy, vsetky dostupne podrobnosti zistis. O ne
    Re: Smrtelny uraz na stene. 27.02.2018 O tom jsem take hodne premyslela, a nejde mi na mysl ze by člověk dostal tu velkou karabinu jinam ne
      Re: Smrtelny uraz na stene. 27.02.2018 akoze to bol nejaky testovaci model navijaku, ktory sa potom nezacal pouzivat?
      Re: Smrtelny uraz na stene. 27.02.2018 O tom co je možné a co ne bych moc nepolemizoval. Ostatně i velmi zkušení lezci zemřeli právě na ned
        Re: Smrtelny uraz na stene. 27.02.2018 Presne, muze se to stat kazdemu a nema cenu nic zpochybnovat. Mohla se cvaknout klidne do snurky od
          Re: Smrtelny uraz na stene. 27.02.2018 To se mě stalo i po 40 letech praxe :(((
          Re: Smrtelny uraz na stene. 28.02.2018 tiez sa mi to nedavno stalo. zacal som odvtedy po naviazani naozaj dokladne dodrzovat partner check
      Re: Smrtelny uraz na stene. 27.02.2018 Myslím, že by základních informací v tomto případě mohlo být více a určitě by případně rozptýlily ob
      Re: Smrtelny uraz na stene. 28.02.2018 Bouhužel to není zase až tak ojedinělé, nehod (i smrtelných) z důvodu špatného zacvaknutí, nebo doko
    Re: Smrtelny uraz na stene. 27.02.2018 Spravne Miro! I dotaz je nebezpecny, jen do nej!
Za me tedy jsem rad, ze dotaz zaznel
      Re: Smrtelny uraz na stene. 28.02.2018 Tvl, otvor lahvac a daj sa do kludu, blbecka si nechaj v nohaviciach, svoj povysenecky ton si nechaj
        Re: Smrtelny uraz na stene. 28.02.2018 "svoj povysenecky ton si nechaj pre tie decka a neutoc bez priciny."
rika clovek, k
        Re: Smrtelny uraz na stene. 23.05.2019 Tvl, otvor lahvac a daj sa do kludu, blbecka si nechaj v nohaviciach, svoj povysenecky ton si nechaj
    Re: Smrtelny uraz na stene. 27.02.2018 Ja vůbec nejsem znepokojeny, ale sleduji vse kolem urazu v lezeni, protože lezu 35 let, zatím bez za
  Re: Smrtelny uraz na stene. 27.02.2018 Je mi líto té nešťastné ženy i jejích blízkých.
Nebulvárně je to, co se stalo, popsán
    Re: Smrtelny uraz na stene. 28.02.2018 Me prave desi to slovo expertiza.
Vzdyt kdyby se blbe cvakla, tak zustane lezet dole
      Re: Smrtelny uraz na stene. 28.02.2018 Na K2 maji jiny typ samojistu nez TRUE BLUE.
Pokud se vam nelibi slovo expertiza, tak klidne
        Re: Smrtelny uraz na stene. 28.02.2018 prepač, nemalo by byť:
"To ze na pad nemel na 99,9% samonavijak vliv neznamena, ze v ram
      Re: Smrtelny uraz na stene. 28.02.2018 Přesně, to museli svědkové vidět. Buď dole ležela cvaknutá nebo ne. Pokud doletěla až dolů s karabin
        Re: Smrtelny uraz na stene. 28.02.2018 Naviják zůstal namotaný po pádu nahoře, to se ví 100%
otazkou je jak ho mela cvakly do uvazku
          Re: Smrtelny uraz na stene. 28.02.2018 Kazdopadne i pro vyrobce to muze byt dobry podnet k tomu, vymyslet jak delat ty karabiny jeste vice
            Re: Smrtelny uraz na stene. 28.02.2018 hm, dalsie "kurvitko ? ".
naco ?
Pit Schubert publikoval r.2000 odporucani
              Re: Smrtelny uraz na stene. 28.02.2018 Podivej se někdy u nás na HUDY stěně Brno, jak jsou udělané karabiny u měněných popruhů. postupně ta
                Re: Smrtelny uraz na stene. 01.03.2018 k tym dvom karabinam zamkami proti sebe : rozum sa mi zastavuje, ze "lidsky faktor" na st
                Re: Smrtelny uraz na stene. 01.03.2018 Zrovna na brněnskou Hudy stěnu mě nedávno zavál osud, tak si, lehce offtopic, dovolím cílenou zpětno
                  Re: Smrtelny uraz na stene. 01.03.2018 To je stejné jako v každé jiné cestě. Než začnu lézt, musím zkontrolovat jestli se má linie nekříží
                    Re: Smrtelny uraz na stene. 01.03.2018 Tak samozřejmě. Ale stěna by tomu měla jít naproti nějakým chytrým designem prostoru a cest. Už jsem
                      Re: Smrtelny uraz na stene. 03.10.2019 Přátelé, stále tu píšete, stěna musí, výrobce musí. Já si naopak myslím, že zodpovědnost má lezec. L
                        Re: Smrtelny uraz na stene. 04.10.2019 dávám si závazek, že až půjdu na stěnu sám "na naviják", že se každého dalšího přítomného
                          Re: Smrtelny uraz na stene. 07.10.2019 Jenže si nesmíš zapomenout lano... :-))) Taky se dá dobře navíjet na baru. Nebo navýjet!
          Re: Smrtelny uraz na stene. 01.03.2018 Dekuji za odpoved.
      Re: Smrtelny uraz na stene. 28.02.2018 Ahoj.. Odpoveď na tvoju otázku je že žena bola dole bez lana a navijak bol navinutý hore. Preto je t
  Re: Smrtelny uraz na stene. 28.02.2018 Už jsem slyšel o podobné nehodě na navijáku i v Čechách, nevím jak moc byly následky fatální, ale pr
    Re: Smrtelny uraz na stene. 28.02.2018 Přijde mi, že při sportovním lezení násobně častěji selhá lidský faktor (obsluha) než materiál. Tam
      Re: Smrtelny uraz na stene. 28.02.2018 Otázkou je jestli se to týká tohoto konkrétního tragického případu, asi spíše ne. Ale ve hře může bý
      Re: Smrtelny uraz na stene. 28.02.2018 taky myslím že příčina bývá nejčastěji lidské selhání. jednou jsem byl při navazování přerušen nějak
        Re: Smrtelny uraz na stene. 01.03.2018 Souhlas - člověk váže uzel na sedák, uvidí kamaráda, pozdraví, podá mu ruku... a druhou půlku osmy u
    Re: Smrtelny uraz na stene. 28.02.2018 Až po tejto smutnej udalosti som sa dozvedel, že na umelých stenách existuje nejaký naviják. Vyslovu
      Re: Smrtelny uraz na stene. 28.02.2018 Před nějakou dobou spousta lidí vyjadřovala údiv třeba nad tím, jak někdo může být tak nerozumný a l
        Re: Smrtelny uraz na stene. 28.02.2018 no tak to pozor: auto má poruchu, v zásade zostane stáť. Porucha bŕzd - máš dva nezávislé okruhy a p
          Re: Smrtelny uraz na stene. 28.02.2018 Zastav se, ukážu ti revize. Má to na starosti jeden ze zaměstnaců a každé dva týdnu komplet kontrola
            Re: Smrtelny uraz na stene. 01.03.2018 Asi máš predstavu ako to chodí s týmito rutinnými činnosťami: nastúpi stereotyp a vznikne tendencia
              Re: Smrtelny uraz na stene. 03.10.2019 Tvoje volba zda tomu věříš nebo ne. Vždy máš možnost si udělat svojí kontrolu (bez rutiny) předtím n
          Re: Smrtelny uraz na stene. 28.02.2018 Nechci se za každou cenu přít. Na stěnu chodím málo. Ale všiml jsem si, že navijáky bývají dost čast
            Re: Smrtelny uraz na stene. 01.03.2018 Bylo by zajimave znat statistiky. Zda vubec nekdy doslo k prokazanemu selhani samonavijaku. V cizine
              Re: Smrtelny uraz na stene. 01.03.2018 domnívám se, že elektromagnetický naviják selhat prakticky nemůže. tedy ten samotný brzdný mechanism
                Re: Smrtelny uraz na stene. Konkrétní příklad selhání. 23.05.2019 domníváš se špatně.
Osobní zkušenost:
Zhruba 4 roky nazpět jsem coby instrukt
                  Re: Smrtelny uraz na stene. Konkrétní příklad selhání. 30.09.2019 ano, vyjádřil jsem se nepřesně. navíjení selhat může, brždění selhat z principu (prakticky) nemůže.
          Re: Smrtelny uraz na stene. 01.03.2018 iný Mareku vždy takto mluvíš z cesty? Zamysli se trosku nad svými argumenty. Napr. v aute Ti staci r
            Re: Smrtelny uraz na stene. 01.03.2018 Jaky smysl ma ho za jeho nazor urazet a zatahovat do toho argumenty v osobni rovine? Proc proste jen
            Re: Smrtelny uraz na stene. 02.03.2018 "každý provozovatel atrakce honi jenom peníze a na zakazniky kasle"? V Česku to chodí tak,
          Re: Smrtelny uraz na stene. 01.03.2018 Na to, ze si o navijacich doted nic nevedel, tak mas az moc jasno :).
Souhlas s P., je to typ
      Re: Smrtelny uraz na stene. 22.05.2019 Osobně navijáku důvěřuji rozhodně více, než lidskému faktoru, jističi, který velmi často nedává pozo
        Re: Smrtelny uraz na stene. 23.05.2019 Gratuluju k oziveni rok stareho vlakna. Bohuzel rutina je svine a ac mas vse hezky naucene a kontrol
        Re: Smrtelny uraz na stene. 23.05.2019 boha jeho, další onanista.
Bych navijáky uplně zakázal, minimálně ve frekventovaný č
          Re: Smrtelny uraz na stene. 30.09.2019 Hmm, to je zase moudro. Ono to neni az tak o navijaku, ale o provozovateli steny. Jsou totiz steny,
        Re: Smrtelny uraz na stene. 30.09.2019 že někdo oživí rok starý vlákno tím, že obhajuje lezení TR oproti RP, to by mě nenapadlo ani ve snu
          Re: Smrtelny uraz na stene. 01.10.2019 A jak teda dopadla ta expertiza?
            Re: Smrtelny uraz na stene. 02.10.2019 To by mě taky zajímalo. Vždycky se to jen řeší, ale nikdo už neřekne, co bylo výsledkem šetření. Ne
              Re: Smrtelny uraz na stene. 03.10.2019 Jo, podobně jak lano na kobyle, výsledek už se taky nikdy nedozvíme :(
                Re: Smrtelny uraz na stene. 03.10.2019 Nepozornost lezce, cvaknutý maglaz pytlik...
                  Re: Smrtelny uraz na stene. 03.10.2019 To reagujes na to slovensko nebo na Kobylu? Protoze na Kobyle se pretrhlo lano.
                    Re: Smrtelny uraz na stene. 05.10.2019 Znas nejake detaily? Bylo to stare lano, ktere melo byt vyrazene nebo normalni lano? Nekde jsem slys
                      Re: Smrtelny uraz na stene. 06.10.2019 Ano, je to tento případ, ale ten drik byl jen JPP, to lano bylo prakticky nové. No, údajně se do kon
            Re: Smrtelny uraz na stene. 03.10.2019 Tak klasika ne? Vsechny dotazy, komentare atd. se na zacatku potlacuji tim, ze jde jen o spekulace a
              Re: Smrtelny uraz na stene. 08.10.2019 Je to tak...
návleky nebo ortezy 26.02.2018 zdar, proč lezci používaj ty návleky na stehna (viz adam silence), je to kvuli no handu?
  Re: návleky nebo ortezy 01.03.2018 jasne kvuli zapreni stehna/nohy a havne nerozdrbani do krve - zkus to nede v kratasech za krapnik a
Guide 35+ v Arcu 24.02.2018 Netuší prosím někdo, kolik aktuálně stojí Deuter Guide 35+ (nová verze 2017) v Arcu?
  Re: Guide 35+ v Arcu 24.02.2018 9.568,- v přepočtu.
Čelovka 23.02.2018 Zdar.
Dosluhuje mi zvolna čelovka Petzl Tikka XP 2. Super svítí, ale po pár nepříliš velkých pádech se přední krytka rozpadá a je opakovaně lepená. Máte tip na nějakou podobně dobře svítící, ale odolnější? Používám hlavně na běžky v noci.
Dí
  Re: Čelovka 23.02.2018 BD Storm nebo Spot. Obě svítí na běžky dostatečně.
  Re: Čelovka 24.02.2018 Od Vánoc mám Petzl Actik. Většinou jedu na střední stupeň a svítí super. Bohužel dost žere baterky (
    Re: Čelovka 24.02.2018 mame asi 4. rok Petzl-ovky s REACTIVE LIGHTING, je to dobra vychytavka
  Re: Čelovka 26.02.2018 Petzl Actik je fakt dobrá. Můžu jí doporučit.
  Re: Čelovka 26.02.2018 Odolnost tezko porovnat :).
Podivej se na Led Lenser SEO 5.
  Re: Čelovka 26.02.2018 Dík za názory, zkušenosti,mrknu na parametry. Ty BD jsou zajímavé, kompaktní, a náraz vydrží, ale ne
    Re: Čelovka 27.02.2018 Ahoj co zkusit něco již na normální Li-ON typu 18650 nikoliv zastaralé AAA,AA? např. Zebra, Fenix, A
      Re: Čelovka 27.02.2018 Hm, vypadají zajímavě, ale jak držej na hlavě, nejsou moc těžké a nestabilní- na běžky?
        Re: Čelovka 28.02.2018 Měl jsem Spark ST6 - 18650 na čele. Kolo a běžky v pohodě, ale na běhání to nebylo. Ve předu moc těž
          Re: Čelovka 28.02.2018 Ja mam Fenix HP25R a take jsem spokojen. Ten drat se asi muze pokazit, ale verim, ze sikovny elektri
Hohe Wand 22.02.2018 Čau lidi, od kdy cca začíná lezecká sezóna na HoheWandu? Je mi jasný, že záleží jaká zrovna je zima, ale nějakej odhad od kdy je možnost lézt a nebrodit se sněhem?
  Re: Hohe Wand 23.02.2018 Servus. Jezdíváme v průběhu dubna. Sleduji předpovědi a webkameru u Gasthof Kleine Kanzel. Sestupové
  Re: Hohe Wand 23.02.2018 Ja si dokážu představit že za slunečného dne když nefouká se dá na HW lézt třeba klidně v lednu. Kon
  Re: Hohe Wand 24.02.2018 Na HW mozes ist ako je pisane kedykolvek aj Januar, Februar ked je slnecny den (staci vonku +5C), na
Tatry v zimě 21.02.2018 Nevíte, jestli horští vůdci berou hosty také na zimní Tatranské výstupy?
  Re: Tatry v zimě 21.02.2018 Samozřejmě. Úplně všichni a moc rádi.
  Re: Tatry v zimě 25.02.2018 Leteckí záchranári zasahovali v sobotu pri Zbojníckej chate vo Vysokých Tatrách. Zdravotnú starostl
    Re: Tatry v zimě 25.02.2018 Nejprve odpoved na prvni dotaz vlakna. Ano berou, nejn na skialp a klasicke tury, ale i seriozni alp
80m Lano 20.02.2018 Cau, shanim 80m lano na lezecke vypady do stredomori a obcas do Labaku (ale moc tam nejezdim). Takze pouzivano bude asi tak max 5 tydnu v roce, takze neco za rozumnou cenu. Na normalni lezeni mam Mastera 60m 9.4mm a naprosta spokojenost, ale nechce se mi
  Re: 80m Lano 20.02.2018 Já jsem pořídíl loni Mastra PRO 9,2 a spokojenost, 80m vyšelo kolem 3,8 k, přímo ja lanexu při slevá
    Re: 80m Lano 20.02.2018 Ted to vyjde na minimalne 4.7
      Re: 80m Lano 21.02.2018 Dá se i levněji ;-). Např. zde 1url.cz/et95y 4,3k nebo se přihlásit k odběru na lanexu a počkat na j
        Re: 80m Lano 21.02.2018 Dívám se do mailu a žádné info z loňska o jarních slevách od Tendonu tam nemám (pouze vánoční slevy)
          Re: 80m Lano 21.02.2018 Hele, je to fajn, ale reknu to takhle. Ten Beal Zenith muzu mit za 2500 novy. Takze dodatecna otazka
  Re: 80m Lano 20.02.2018 tendon v letní akci nebo na festáku
    Re: 80m Lano 22.02.2018 No vloni na fesťáku už nebylo výhodné NIC. Hadry nepočítám.
  Re: 80m Lano 20.02.2018 Nabízim Edelrid Viper 9.8 Duo Tec málo používané. Cena dle dohody. Pokud máš zájem zavolej 606643212
stan 20.02.2018 Záleží jak chceš velký stan,já jsem si pořídil stan Lightent2 Ferrino a musím říct,že je perfektní.
Vandalove na pisku 20.02.2018 Na "oficialnich" strankach lezcu z piskovcove oblasti Pfalz v zapadnim Nemecku je serie fotek upozornujici na vandalizmuz. Nekdo zamerne nici skalu bilou barvou. Jen tak pro zajimavost. Mozna ze to Magnezium je nakonec mensi problem :D
  Re: Vandalove na pisku 20.02.2018 Vypada to jak nektere proflakle cesty na Rovisti nebo jak po navsteve nemotoru, kteri casto vysypaji
    Re: Vandalove na pisku 20.02.2018 Vzhledem k typu znečištění, je tvůj koment úplně mimo. Tak si říkám co je to za motivaci přijít s ký
      Re: Vandalove na pisku 20.02.2018 On je zrhuba tak stejne mimo jako puvodni veta "Mozna ze to Magnezium je nakonec mensi problem&
        Re: Vandalove na pisku 20.02.2018 No, tak nevim proc by to melo byt mimo. Podle me je barva o dost vetsi svinstvo nez mago. A neni to
          Re: Vandalove na pisku 21.02.2018 Rytí, mágo i ten barevný sajrajt - všechno je zakázané
            Re: Vandalove na pisku 22.02.2018 A jak je to v Pfalzu se zakazem magnezia, kdyz tam do pisku cpou frendy?
              Re: Vandalove na pisku 22.02.2018 ještě nepochopitelnější než u nás - zákaz do 8, ale ač jsme ve stejném Německu, kde jsou i labské pí
                Re: Vandalove na pisku 23.02.2018 Zakaz je tu do 7+, ale malokdo to dodrzuje. Jen par klasiku co tu zbylo a Cesi :D Bezne vidam zapras
          Re: Vandalove na pisku 21.02.2018 Nejde o to, jak co prijde tobe, ale o to, co je zakazane a co se v jakem meritku deje.
            Re: Vandalove na pisku 21.02.2018 Já osobně mám problém s přibývánim různých zákazu a omezení a dostalo mě to do bodu, kdy s oblibou n
              Re: Vandalove na pisku 22.02.2018 tak to jsi velký hrdina!
                Re: Vandalove na pisku 22.02.2018 Pořad lepší než být dobroser.
                  Re: Vandalove na pisku 22.02.2018 Co myslis "dobroserem"? Lide, kteri delaji nezistne dobro? Nemeli bychom si jich spis vazi
                    Re: Vandalove na pisku 22.02.2018 jde o to, jestli o to dobro někdo stojí. A ono to dobro taky něco stojí a tím nemyslím jenom peníze.
                      Re: Vandalove na pisku 22.02.2018 Souhlas. Neviděl bych to tak všechno černě čechákovsky. Jakmile je někde něco napsaný, tak maj všich
                    Re: Vandalove na pisku 23.02.2018 Dobroser neni člověk, kterej dělá nezištně dobro. Dobroser je člověk, kterej ostatním vnucuje věci,
                      Re: Vandalove na pisku 23.02.2018 Aha, takze vetsina lidi, co tak rado nalepkuje lidi jako dobrosery, jsou vlastne sami dobroseri, pro
            Re: Vandalove na pisku 22.02.2018 Hele, vsechno by to davalo smysl a bral bych tu argumentaci pro Sasko, Hrubici... Bohuzel v pripade
              Re: Vandalove na pisku 22.02.2018 mi furt připadá, že ta barva nemá s lezením a lezci nic společného. dokonce ani nejsem schopnej poch
              Re: Vandalove na pisku 22.02.2018 To prirovnani mi dost skripe. Jsou to jablka a hrusky. Zatimco barvu nejspis leje jeden (asi dusevne
                Re: Vandalove na pisku 22.02.2018 To je pravda.
  Re: Vandalove na pisku 20.02.2018 v dubských ne tak dávno zas nějaký kokot sprejoval. dokonce i do ádru už takoví čuráci dorazili (sic
    Re: Vandalove na pisku 22.02.2018 nasrat na písek
      Re: Vandalove na pisku 22.02.2018 I to nekteri lide a lezci delaji. Ale nejenom na pisek, i na dalsi horniny, a nejenom "na"
    Re: Vandalove na pisku 22.02.2018 Na Kokořínsku vypadají grafiťárny na písku takhle: goo.gl/KqxFXT
      Re: Vandalove na pisku 22.02.2018 Co ty víš, třeba to bude to málo co z naši civilizace zbyde. Tím to neobsahují, je to hnis.
    Re: Vandalove na pisku 23.02.2018 Pro mě to je umění , kreteni sou ti kdo do skal dělají díry na píčoviny po kterých lezou...nechápu v
      Re: Vandalove na pisku 23.02.2018 napiš sem adresu, já ti klidně barák pokéruju. a budu tak laskav, že to vezmu i s tvým autem. Jsem o
        Re: Vandalove na pisku 23.02.2018 Ty to stejně neumíš blbečku
        Re: Vandalove na pisku 23.02.2018 Ty to stejně neumíš blbečku
        Re: Vandalove na pisku 23.02.2018 Ty to stejně neumíš blbečku
        Re: Vandalove na pisku 23.02.2018 napiš sem adresu, já ti klidně barák vojedu pajcrem, rozvrtam, oprasim magem a jeho okoli upravim k
      Re: Vandalove na pisku 23.02.2018 učebnicový příklad degenerace lidstva v přímém přenosu se ozval...
        Re: Vandalove na pisku 24.02.2018 Chromy chceme všudy kudy deme umění >láska
1
...
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
...
2263
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: