Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231571 cest
Nové přelezy:
Spielwiese 9-/9
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9

Stěny
AK T.J. Sokol Mšeno - Mšeno u Mělníka
RadOTTín - Praha 5 - Radotín
Venkovní lezecká stěna -Strahov - Praha 6

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
Robert Janda - Treking sport - Plzeň
HUDYsport - Jičín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Smrtelny uraz na stene.26.02.2018
Před týdnem doslo dle sdilene informace na FB ke smrtelnému urazu na bratislavske stene K2. Stalo se to na samonavijaku a dosud jsem nenasel k tomu zadne konkretni vyjadreni. Na 99% se uživatel spatne pripoutal mimo jistici oko a nahore odsedl, presto byc
 Re: Smrtelny uraz na stene.26.02.2018
Tak to by me take zajimalo. Na samonavijak obcas v ramci treninku zabrousim.
  Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
Prej se pripnul správně selhal naviják
   Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
Prosim anonymni jedince aby pokud už o nehodě na bratislavské stěně nic neví, tak alespoň nefabulova
    Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
Podívej, za spekulace si může stěna sama. U podobné záležitosti má okamžitě vydat tiskovou zprávu a
     Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
když tam můžou vraždit novináře, nějakej naviják už asi nikoho nepřekvapí
    Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
Tak i to co tu zatim pises ty je jen spekulace.
 ADMINOVÉ27.02.2018
pro tenhle typ dotazu by bylo více než vhodné, aby zadavatel mohl povolit odpovědi jen přihlášeným,
  Re: ADMINOVÉ27.02.2018
Ty nepodepsané fabulace mažu. Kdo by chtěl k tomu případu něco dalšího relevantního sdělit, ať mi na
   Re: ADMINOVÉ27.02.2018
Takže konečně došlo na cenzuru v diskuzi? Je to váš weh, ale nepřijde mi to korektní.
    Re: ADMINOVÉ27.02.2018
Ad necenzurovaná diskuse bych chtěl znovu upozornit, že komentáře, ale i další uživatelský obsah, ze
 Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
Mily znepokojeny 'M.',
keby si si dal trochu namahy, vsetky dostupne podrobnosti zistis. O ne
  Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
O tom jsem take hodne premyslela, a nejde mi na mysl ze by člověk dostal tu velkou karabinu jinam ne
   Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
akoze to bol nejaky testovaci model navijaku, ktory sa potom nezacal pouzivat?
   Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
O tom co je možné a co ne bych moc nepolemizoval. Ostatně i velmi zkušení lezci zemřeli právě na ned
    Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
Presne, muze se to stat kazdemu a nema cenu nic zpochybnovat. Mohla se cvaknout klidne do snurky od
     Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
To se mě stalo i po 40 letech praxe :(((
     Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
tiez sa mi to nedavno stalo. zacal som odvtedy po naviazani naozaj dokladne dodrzovat partner check
   Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
Myslím, že by základních informací v tomto případě mohlo být více a určitě by případně rozptýlily ob
   Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Bouhužel to není zase až tak ojedinělé, nehod (i smrtelných) z důvodu špatného zacvaknutí, nebo doko
  Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
Spravne Miro! I dotaz je nebezpecny, jen do nej!

Za me tedy jsem rad, ze dotaz zaznel
   Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Tvl, otvor lahvac a daj sa do kludu, blbecka si nechaj v nohaviciach, svoj povysenecky ton si nechaj
    Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
"svoj povysenecky ton si nechaj pre tie decka a neutoc bez priciny."
rika clovek, k
    Re: Smrtelny uraz na stene.23.05.2019
Tvl, otvor lahvac a daj sa do kludu, blbecka si nechaj v nohaviciach, svoj povysenecky ton si nechaj
  Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
Ja vůbec nejsem znepokojeny, ale sleduji vse kolem urazu v lezeni, protože lezu 35 let, zatím bez za
 Re: Smrtelny uraz na stene.27.02.2018
Je mi líto té nešťastné ženy i jejích blízkých.

Nebulvárně je to, co se stalo, popsán
  Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Me prave desi to slovo expertiza.

Vzdyt kdyby se blbe cvakla, tak zustane lezet dole
   Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Na K2 maji jiny typ samojistu nez TRUE BLUE.
Pokud se vam nelibi slovo expertiza, tak klidne
    Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
prepač, nemalo by byť:
"To ze na pad nemel na 99,9% samonavijak vliv neznamena, ze v ram
   Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Přesně, to museli svědkové vidět. Buď dole ležela cvaknutá nebo ne. Pokud doletěla až dolů s karabin
    Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Naviják zůstal namotaný po pádu nahoře, to se ví 100%
otazkou je jak ho mela cvakly do uvazku
     Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Kazdopadne i pro vyrobce to muze byt dobry podnet k tomu, vymyslet jak delat ty karabiny jeste vice
      Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
hm, dalsie "kurvitko ? ".
naco ?
Pit Schubert publikoval r.2000 odporucani
       Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Podivej se někdy u nás na HUDY stěně Brno, jak jsou udělané karabiny u měněných popruhů. postupně ta
        Re: Smrtelny uraz na stene.01.03.2018
k tym dvom karabinam zamkami proti sebe : rozum sa mi zastavuje, ze "lidsky faktor" na st
        Re: Smrtelny uraz na stene.01.03.2018
Zrovna na brněnskou Hudy stěnu mě nedávno zavál osud, tak si, lehce offtopic, dovolím cílenou zpětno
         Re: Smrtelny uraz na stene.01.03.2018
To je stejné jako v každé jiné cestě. Než začnu lézt, musím zkontrolovat jestli se má linie nekříží
          Re: Smrtelny uraz na stene.01.03.2018
Tak samozřejmě. Ale stěna by tomu měla jít naproti nějakým chytrým designem prostoru a cest. Už jsem
           Re: Smrtelny uraz na stene.03.10.2019
Přátelé, stále tu píšete, stěna musí, výrobce musí. Já si naopak myslím, že zodpovědnost má lezec. L
            Re: Smrtelny uraz na stene.04.10.2019
dávám si závazek, že až půjdu na stěnu sám "na naviják", že se každého dalšího přítomného
             Re: Smrtelny uraz na stene.07.10.2019
Jenže si nesmíš zapomenout lano... :-))) Taky se dá dobře navíjet na baru. Nebo navýjet!
     Re: Smrtelny uraz na stene.01.03.2018
Dekuji za odpoved.
   Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Ahoj.. Odpoveď na tvoju otázku je že žena bola dole bez lana a navijak bol navinutý hore. Preto je t
 Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Už jsem slyšel o podobné nehodě na navijáku i v Čechách, nevím jak moc byly následky fatální, ale pr
  Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Přijde mi, že při sportovním lezení násobně častěji selhá lidský faktor (obsluha) než materiál. Tam
   Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Otázkou je jestli se to týká tohoto konkrétního tragického případu, asi spíše ne. Ale ve hře může bý
   Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
taky myslím že příčina bývá nejčastěji lidské selhání. jednou jsem byl při navazování přerušen nějak
    Re: Smrtelny uraz na stene.01.03.2018
Souhlas - člověk váže uzel na sedák, uvidí kamaráda, pozdraví, podá mu ruku... a druhou půlku osmy u
  Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Až po tejto smutnej udalosti som sa dozvedel, že na umelých stenách existuje nejaký naviják. Vyslovu
   Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Před nějakou dobou spousta lidí vyjadřovala údiv třeba nad tím, jak někdo může být tak nerozumný a l
    Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
no tak to pozor: auto má poruchu, v zásade zostane stáť. Porucha bŕzd - máš dva nezávislé okruhy a p
     Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Zastav se, ukážu ti revize. Má to na starosti jeden ze zaměstnaců a každé dva týdnu komplet kontrola
      Re: Smrtelny uraz na stene.01.03.2018
Asi máš predstavu ako to chodí s týmito rutinnými činnosťami: nastúpi stereotyp a vznikne tendencia
       Re: Smrtelny uraz na stene.03.10.2019
Tvoje volba zda tomu věříš nebo ne. Vždy máš možnost si udělat svojí kontrolu (bez rutiny) předtím n
     Re: Smrtelny uraz na stene.28.02.2018
Nechci se za každou cenu přít. Na stěnu chodím málo. Ale všiml jsem si, že navijáky bývají dost čast
      Re: Smrtelny uraz na stene.01.03.2018
Bylo by zajimave znat statistiky. Zda vubec nekdy doslo k prokazanemu selhani samonavijaku. V cizine
       Re: Smrtelny uraz na stene.01.03.2018
domnívám se, že elektromagnetický naviják selhat prakticky nemůže. tedy ten samotný brzdný mechanism
        Re: Smrtelny uraz na stene. Konkrétní příklad selhání.23.05.2019
domníváš se špatně.

Osobní zkušenost:
Zhruba 4 roky nazpět jsem coby instrukt
         Re: Smrtelny uraz na stene. Konkrétní příklad selhání.30.09.2019
ano, vyjádřil jsem se nepřesně. navíjení selhat může, brždění selhat z principu (prakticky) nemůže.
     Re: Smrtelny uraz na stene.01.03.2018
iný Mareku vždy takto mluvíš z cesty? Zamysli se trosku nad svými argumenty. Napr. v aute Ti staci r
      Re: Smrtelny uraz na stene.01.03.2018
Jaky smysl ma ho za jeho nazor urazet a zatahovat do toho argumenty v osobni rovine? Proc proste jen
      Re: Smrtelny uraz na stene.02.03.2018
"každý provozovatel atrakce honi jenom peníze a na zakazniky kasle"? V Česku to chodí tak,
     Re: Smrtelny uraz na stene.01.03.2018
Na to, ze si o navijacich doted nic nevedel, tak mas az moc jasno :).
Souhlas s P., je to typ
   Re: Smrtelny uraz na stene.22.05.2019
Osobně navijáku důvěřuji rozhodně více, než lidskému faktoru, jističi, který velmi často nedává pozo
    Re: Smrtelny uraz na stene.23.05.2019
Gratuluju k oziveni rok stareho vlakna. Bohuzel rutina je svine a ac mas vse hezky naucene a kontrol
    Re: Smrtelny uraz na stene.23.05.2019
boha jeho, další onanista.

Bych navijáky uplně zakázal, minimálně ve frekventovaný č
     Re: Smrtelny uraz na stene.30.09.2019
Hmm, to je zase moudro. Ono to neni az tak o navijaku, ale o provozovateli steny. Jsou totiz steny,
    Re: Smrtelny uraz na stene.30.09.2019
že někdo oživí rok starý vlákno tím, že obhajuje lezení TR oproti RP, to by mě nenapadlo ani ve snu
     Re: Smrtelny uraz na stene.01.10.2019
A jak teda dopadla ta expertiza?
      Re: Smrtelny uraz na stene.02.10.2019
To by mě taky zajímalo. Vždycky se to jen řeší, ale nikdo už neřekne, co bylo výsledkem šetření. Ne
       Re: Smrtelny uraz na stene.03.10.2019
Jo, podobně jak lano na kobyle, výsledek už se taky nikdy nedozvíme :(
        Re: Smrtelny uraz na stene.03.10.2019
Nepozornost lezce, cvaknutý maglaz pytlik...
         Re: Smrtelny uraz na stene.03.10.2019
To reagujes na to slovensko nebo na Kobylu? Protoze na Kobyle se pretrhlo lano.
          Re: Smrtelny uraz na stene.05.10.2019
Znas nejake detaily? Bylo to stare lano, ktere melo byt vyrazene nebo normalni lano? Nekde jsem slys
           Re: Smrtelny uraz na stene.06.10.2019
Ano, je to tento případ, ale ten drik byl jen JPP, to lano bylo prakticky nové. No, údajně se do kon
      Re: Smrtelny uraz na stene.03.10.2019
Tak klasika ne? Vsechny dotazy, komentare atd. se na zacatku potlacuji tim, ze jde jen o spekulace a
       Re: Smrtelny uraz na stene.08.10.2019
Je to tak...

 návleky nebo ortezy26.02.2018
zdar, proč lezci používaj ty návleky na stehna (viz adam silence), je to kvuli no handu?
 Re: návleky nebo ortezy26.02.2018
je
 Re: návleky nebo ortezy01.03.2018
jasne kvuli zapreni stehna/nohy a havne nerozdrbani do krve - zkus to nede v kratasech za krapnik a
 Re: návleky nebo ortezy02.03.2018
Tady je jak se to vyrábí
 Spolulezec Olomouc26.02.2018
Ahoj, hledám spolulezce v Olomouci. V zimě stěna, v létě skály v ČR i v zahraničí. Na prvním konci lezu cca 6, na druhém max. 7. Hore zdar, Anďa.

 Guide 35+ v Arcu24.02.2018
Netuší prosím někdo, kolik aktuálně stojí Deuter Guide 35+ (nová verze 2017) v Arcu?
 Re: Guide 35+ v Arcu24.02.2018
9.568,- v přepočtu.

 Čelovka23.02.2018
Zdar.
Dosluhuje mi zvolna čelovka Petzl Tikka XP 2. Super svítí, ale po pár nepříliš velkých pádech se přední krytka rozpadá a je opakovaně lepená. Máte tip na nějakou podobně dobře svítící, ale odolnější? Používám hlavně na běžky v noci.
 Re: Čelovka23.02.2018
BD Storm nebo Spot. Obě svítí na běžky dostatečně.
 Re: Čelovka24.02.2018
Od Vánoc mám Petzl Actik. Většinou jedu na střední stupeň a svítí super. Bohužel dost žere baterky (
  Re: Čelovka24.02.2018
mame asi 4. rok Petzl-ovky s REACTIVE LIGHTING, je to dobra vychytavka
 Re: Čelovka26.02.2018
Petzl Actik je fakt dobrá. Můžu jí doporučit.
 Re: Čelovka26.02.2018
Odolnost tezko porovnat :).
Podivej se na Led Lenser SEO 5.
 Re: Čelovka26.02.2018
Dík za názory, zkušenosti,mrknu na parametry. Ty BD jsou zajímavé, kompaktní, a náraz vydrží, ale ne
  Re: Čelovka27.02.2018
Ahoj co zkusit něco již na normální Li-ON typu 18650 nikoliv zastaralé AAA,AA? např. Zebra, Fenix, A
   Re: Čelovka27.02.2018
Hm, vypadají zajímavě, ale jak držej na hlavě, nejsou moc těžké a nestabilní- na běžky?
    Re: Čelovka28.02.2018
Měl jsem Spark ST6 - 18650 na čele. Kolo a běžky v pohodě, ale na běhání to nebylo. Ve předu moc těž
     Re: Čelovka28.02.2018
Ja mam Fenix HP25R a take jsem spokojen. Ten drat se asi muze pokazit, ale verim, ze sikovny elektri

 Hohe Wand22.02.2018
Čau lidi, od kdy cca začíná lezecká sezóna na HoheWandu? Je mi jasný, že záleží jaká zrovna je zima, ale nějakej odhad od kdy je možnost lézt a nebrodit se sněhem?
 Re: Hohe Wand23.02.2018
Servus. Jezdíváme v průběhu dubna. Sleduji předpovědi a webkameru u Gasthof Kleine Kanzel. Sestupové
 Re: Hohe Wand23.02.2018
Ja si dokážu představit že za slunečného dne když nefouká se dá na HW lézt třeba klidně v lednu. Kon
 Re: Hohe Wand24.02.2018
Na HW mozes ist ako je pisane kedykolvek aj Januar, Februar ked je slnecny den (staci vonku +5C), na

 Tatry v zimě21.02.2018
Nevíte, jestli horští vůdci berou hosty také na zimní Tatranské výstupy?
 Re: Tatry v zimě21.02.2018
Samozřejmě. Úplně všichni a moc rádi.
 Re: Tatry v zimě25.02.2018
Leteckí záchranári zasahovali v sobotu pri Zbojníckej chate vo Vysokých Tatrách. Zdravotnú starostl
  Re: Tatry v zimě25.02.2018
Nejprve odpoved na prvni dotaz vlakna. Ano berou, nejn na skialp a klasicke tury, ale i seriozni alp
   Re: Tatry v zimě26.02.2018
servery citovali LZS z 24. február 2018 13:25.
Zobanov update je 8:58
    Re: Tatry v zimě26.02.2018
Ano je fajn ze ihned po upozorneni clanek zkorigovali. Uz jsem za rychlou spolupraci podekoval.

 80m Lano20.02.2018
Cau, shanim 80m lano na lezecke vypady do stredomori a obcas do Labaku (ale moc tam nejezdim). Takze pouzivano bude asi tak max 5 tydnu v roce, takze neco za rozumnou cenu. Na normalni lezeni mam Mastera 60m 9.4mm a naprosta spokojenost, ale nechce se mi
 Re: 80m Lano20.02.2018
Já jsem pořídíl loni Mastra PRO 9,2 a spokojenost, 80m vyšelo kolem 3,8 k, přímo ja lanexu při slevá
  Re: 80m Lano20.02.2018
Ted to vyjde na minimalne 4.7
   Re: 80m Lano21.02.2018
Dá se i levněji ;-). Např. zde 1url.cz/et95y 4,3k nebo se přihlásit k odběru na lanexu a počkat na j
    Re: 80m Lano21.02.2018
Dívám se do mailu a žádné info z loňska o jarních slevách od Tendonu tam nemám (pouze vánoční slevy)
     Re: 80m Lano21.02.2018
Hele, je to fajn, ale reknu to takhle. Ten Beal Zenith muzu mit za 2500 novy. Takze dodatecna otazka
 Re: 80m Lano20.02.2018
tendon v letní akci nebo na festáku
  Re: 80m Lano22.02.2018
No vloni na fesťáku už nebylo výhodné NIC. Hadry nepočítám.
 Re: 80m Lano20.02.2018
Nabízim Edelrid Viper 9.8 Duo Tec málo používané. Cena dle dohody. Pokud máš zájem zavolej 606643212

 stan20.02.2018
Záleží jak chceš velký stan,já jsem si pořídil stan Lightent2 Ferrino a musím říct,že je perfektní.

 Vandalove na pisku20.02.2018
Na "oficialnich" strankach lezcu z piskovcove oblasti Pfalz v zapadnim Nemecku je serie fotek upozornujici na vandalizmuz. Nekdo zamerne nici skalu bilou barvou. Jen tak pro zajimavost. Mozna ze to Magnezium je nakonec mensi problem :D 
 Re: Vandalove na pisku20.02.2018
Vypada to jak nektere proflakle cesty na Rovisti nebo jak po navsteve nemotoru, kteri casto vysypaji
  Re: Vandalove na pisku20.02.2018
Vzhledem k typu znečištění, je tvůj koment úplně mimo. Tak si říkám co je to za motivaci přijít s ký
   Re: Vandalove na pisku20.02.2018
On je zrhuba tak stejne mimo jako puvodni veta "Mozna ze to Magnezium je nakonec mensi problem&
    Re: Vandalove na pisku20.02.2018
No, tak nevim proc by to melo byt mimo. Podle me je barva o dost vetsi svinstvo nez mago. A neni to
     Re: Vandalove na pisku21.02.2018
Rytí, mágo i ten barevný sajrajt - všechno je zakázané
      Re: Vandalove na pisku22.02.2018
A jak je to v Pfalzu se zakazem magnezia, kdyz tam do pisku cpou frendy?
       Re: Vandalove na pisku22.02.2018
ještě nepochopitelnější než u nás - zákaz do 8, ale ač jsme ve stejném Německu, kde jsou i labské pí
        Re: Vandalove na pisku23.02.2018
Zakaz je tu do 7+, ale malokdo to dodrzuje. Jen par klasiku co tu zbylo a Cesi :D Bezne vidam zapras
     Re: Vandalove na pisku21.02.2018
Nejde o to, jak co prijde tobe, ale o to, co je zakazane a co se v jakem meritku deje.

      Re: Vandalove na pisku21.02.2018
Já osobně mám problém s přibývánim různých zákazu a omezení a dostalo mě to do bodu, kdy s oblibou n
       Re: Vandalove na pisku22.02.2018
tak to jsi velký hrdina!
        Re: Vandalove na pisku22.02.2018
Pořad lepší než být dobroser.
         Re: Vandalove na pisku22.02.2018
Co myslis "dobroserem"? Lide, kteri delaji nezistne dobro? Nemeli bychom si jich spis vazi
          Re: Vandalove na pisku22.02.2018
jde o to, jestli o to dobro někdo stojí. A ono to dobro taky něco stojí a tím nemyslím jenom peníze.
           Re: Vandalove na pisku22.02.2018
Souhlas. Neviděl bych to tak všechno černě čechákovsky. Jakmile je někde něco napsaný, tak maj všich
          Re: Vandalove na pisku23.02.2018
Dobroser neni člověk, kterej dělá nezištně dobro. Dobroser je člověk, kterej ostatním vnucuje věci,
           Re: Vandalove na pisku23.02.2018
Aha, takze vetsina lidi, co tak rado nalepkuje lidi jako dobrosery, jsou vlastne sami dobroseri, pro
      Re: Vandalove na pisku22.02.2018
Hele, vsechno by to davalo smysl a bral bych tu argumentaci pro Sasko, Hrubici... Bohuzel v pripade
       Re: Vandalove na pisku22.02.2018
mi furt připadá, že ta barva nemá s lezením a lezci nic společného. dokonce ani nejsem schopnej poch
       Re: Vandalove na pisku22.02.2018
To prirovnani mi dost skripe. Jsou to jablka a hrusky. Zatimco barvu nejspis leje jeden (asi dusevne
        Re: Vandalove na pisku22.02.2018
To je pravda.
 Re: Vandalove na pisku20.02.2018
v dubských ne tak dávno zas nějaký kokot sprejoval. dokonce i do ádru už takoví čuráci dorazili (sic
  Re: Vandalove na pisku22.02.2018
nasrat na písek
   Re: Vandalove na pisku22.02.2018
I to nekteri lide a lezci delaji. Ale nejenom na pisek, i na dalsi horniny, a nejenom "na"
  Re: Vandalove na pisku22.02.2018
Na Kokořínsku vypadají grafiťárny na písku takhle: goo.gl/KqxFXT
   Re: Vandalove na pisku22.02.2018
Co ty víš, třeba to bude to málo co z naši civilizace zbyde. Tím to neobsahují, je to hnis.
   Re: Vandalove na pisku23.02.2018
A drive tam zase vypadaly takhle:
 Re: Vandalove na pisku22.02.2018
degenerace lidské rasy započala již před léty a zdárně se prohlubuje. na to se nedá nic jiného napsa
  Re: Vandalove na pisku23.02.2018
Pro mě to je umění , kreteni sou ti kdo do skal dělají díry na píčoviny po kterých lezou...nechápu v
   Re: Vandalove na pisku23.02.2018
napiš sem adresu, já ti klidně barák pokéruju. a budu tak laskav, že to vezmu i s tvým autem. Jsem o
    Re: Vandalove na pisku23.02.2018
Ty to stejně neumíš blbečku
    Re: Vandalove na pisku23.02.2018
Ty to stejně neumíš blbečku
    Re: Vandalove na pisku23.02.2018
Ty to stejně neumíš blbečku
    Re: Vandalove na pisku23.02.2018
napiš sem adresu, já ti klidně barák vojedu pajcrem, rozvrtam, oprasim magem a jeho okoli upravim k
   Re: Vandalove na pisku23.02.2018
učebnicový příklad degenerace lidstva v přímém přenosu se ozval...
    Re: Vandalove na pisku24.02.2018
Chromy chceme všudy kudy deme umění >láska

1   ...   190   191   192   193   194   195   196   197   198   199   200   201   202   203   204   205   206   207   208   209   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Spolulezec Olomouc
Ahoj, hledám spolulezce v Olomouci. V zimě stěna, v létě skály v ČR i v zahraničí. Na prvním konci lezu cca 6, na druhém max. 7. Hore zdar, Anďa.
Anďa11:03:03 26.02.2018
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192467)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dezorientálna medicína 9- Súľov
Agent provokatér 8+ Súľov
Game over 8- Súľov
Neposlušné bedierko 8 Súľov
Pozdní podzim iii Bělá U Děčína
Nově komentované:
Dlouhej kouř VIIIb Jetřichovice
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Stará Cesta 7- Josefovské Údolí
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn

 Nově v diskusi:
Ostwand Verschneidung Hochthron | Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
sport??? | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (43)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nález Želiv | Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1445 
 Neřeším to – lezu vše 
 1144 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi