Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Top rope solo 13.03.2018 Ahoj, chci se zeptat, zda máte někdo zkušenosti, porovnání s top rope solo jistítkama, který pořídit. Mám možnost čistě kolmého tréninkového terénu. Osobně bych šel asi cestou 2 pramenů a 2 jistítek pro bezpečnost provozu? Nevím, zda má smysl se vyhýbat j
  Re: Top rope solo 13.03.2018 Mám dva kamarády, co hodně lezou toprope solo s CT rock n roll bez zálohy. Na stejném principu, ale
    Re: Top rope solo 14.03.2018 Pokud bys nějakou odpovědnost ve svém textu měl, tak si Tě stejně policajti najdou :-) Nic složitého
      Re: Top rope solo 14.03.2018 Nemyslím právní odpovědnost... Myslel jsem symbolickou. Něco jako když si Pontius Pilát umyl ruce, k
    Re: Top rope solo 16.03.2018 otazka je, ci ma v manuali pouzitie pri TR
      CT rock n roll 16.03.2018 ma v manuali pouzitie pri TR ?
  Re: Top rope solo 13.03.2018 Mne se libi jak to dela Matt Hunter.
  Re: Top rope solo 13.03.2018 Ahoj já používám Petzl micro traxion (má zoubky ja Tibloc) na jednom prameni. Když mám lano dole zat
    Re: Top rope solo 14.03.2018 k jednemu blokantu a pod. od Petzla :
  Re: Top rope solo 14.03.2018 Wild Country RopeMan ale model 1, který nemá zoubky a unese nejvíc kN .
    Re: Top rope solo 14.03.2018 V kolmym je super schunt
  Re: Top rope solo 14.03.2018 dvě lana jsou pitomost, při TR lano nemáš šanci přervat (tedy, slušné lano ve slušném stavu), hrozí
    Re: Top rope solo 14.03.2018 Nojo ale právě ty dva prameny by ti mohly umožnit používat dvě udělátka, s minimálním rizikem zakous
    Re: Top rope solo 14.03.2018 klasik ma 2 prameny, 2 prusiky s krouzkem (jeden na prcaku) a na hlave prilbu.
      Re: Top rope solo 14.03.2018 Občas to z nedostatku spolulezců dělám.
Používám při tom prsák, v uzlu mezi prsákem a sedáke
        Re: Top rope solo 14.03.2018 jo, tak nějak bych to taky dělal. ale dá se to samozřejmě zvorat, je potřeba to mít vyladěné a vyzko
      Re: Top rope solo 14.03.2018 asketa, uz si do toho aj drbol ?
    Re: Top rope solo 14.03.2018 Moje zkušenost, nikomu to nedoporučuju:
Petzl minitraxion – přímo v sedáku, sám se le
      Re: Top rope solo 14.03.2018 Pavel Petzlů odporúča 2 blokanty.
Linky som dal kúsok vyššie.
        Re: Top rope solo 14.03.2018 Jasný, taky to nikomu nedoporučuju. Ale než bych lezl s dvěma blokantama, tak to bych si šel raději
          Re: Top rope solo 14.03.2018 tak ci tak,
Petzl uvadza pri TR sebaisteni "EXPERT ONLY".
shunt n
  Re: Top rope solo 14.03.2018 Zdar, kámoš k tomu napsal na naši oddílovou konferenci podle mně rozumnej text - přikládám metodou c
    Camp goblin. 14.03.2018 No moznosti milion. Ale nejlepší dle mne je zase Camp Goblin od Campu. Sice 3.000 Kc ale ten nemusíš
      Re: Camp goblin. 14.03.2018 Brad Gobright leze v Reel Rock 12 jen na Grigrině. Já jsem to párkrát taky tak dělal, ale není to úp
    Re: Top rope solo 14.03.2018 Cau, jo to jsem psal ja. Vzhledem k tomu ze bych nerad aby se nekomu neco stalo, tak to berte jako c
      Re: Top rope solo 14.03.2018 pro zájemce: mám doma nepoužitý a ještě zabalený Microcender, který je doporučený petzlem viz obráze
  Re: Top rope solo 14.03.2018 Lezu takhle dost často - na kolmém.
Jeden pramen lana. Mezi sedák a prsák je upevněný jumar (
    Re: Top rope solo 14.03.2018 Cau, to je vicemene jako ten setup, ktery jsem psal klukum od nas z klubu a ktery tu preposlal Honza
      Re: Top rope solo 14.03.2018 Používám starý jumar ze socialistických Kunovic - malou variantu bez rukojeti. Má výhodu, že má díru
        Re: Top rope solo 15.03.2018 Přidávám se ke Krtkovi. Dělám to úplně stejně. Jen doporucuju statické lano. Dynamika při odsedavani
  Re: Top rope solo 15.03.2018 Pro výškovky se používají zachycovače pádu, který jsou přesně na to určený. Jedou lehce nahoru i dol
    Re: Top rope solo 16.03.2018 Cau, muzes byt vic konkretni? Jaky model od ktereho vyrobce se da sehnat za 1500? Premyslim o tom, a
      Re: Top rope solo 16.03.2018 Používám CT RollnLock. Funguje super. Taky jsem dlouho řešil co koupím. A tohle funguje super. Když
      Re: Top rope solo 18.03.2018 Singingrock nějakej vyrabí. Hned na začátku někdo psal jak se to jmenuje. Stojí asi 1500
      Re: Top rope solo 18.03.2018 Nejlevnější je asi Siging Rock Locker, ten stojí okolo 1500. Když dáš o tisíc víc, můžeš si vybrat n
        Re: Top rope solo 19.03.2018 http://ww
Čistírna péřového spacáku a bundy 13.03.2018 Ahoj, nemáte někdo zkušenost s čistírnou péřového spacáku/bundy v okolí Brna?
Psal jsem email na "SirJoseph", ale konkurenční značky nečistí.
Předem děkuji za info :)
  Re: Čistírna péřového spacáku a bundy 13.03.2018 Warmpeace čistí i jiné značky..http://www.warmpeace.cz/ www/prakticke-info-vypereme- vase-vybaveni.h
    Re: Čistírna péřového spacáku a bundy 13.03.2018 Děkuji za info :)
  Re: Čistírna péřového spacáku a bundy 15.03.2018 Dáš to úplně normálně do pračky a použiješ na to prací prášek na peří, např. 1url.cz/Xtcvo Po vyprán
    Re: Čistírna péřového spacáku a bundy 15.03.2018 domácí pračka je jednak docela malá. druhak šetří vodu a energii, a šetrnost vzhledem k pranému kusu
  Re: Čistírna péřového spacáku a bundy 15.03.2018 Ve Sfinxu, vchod z Kabátníkové. Dával sem tam bundu (WP) a bez problému.
  Re: Čistírna péřového spacáku a bundy 15.03.2018 Normálně to pereme v pračce. Spíš mi přijde důležité to sušení. Je potřeba, to dobře vysušit a to pe
        Re: Čistírna péřového spacáku a bundy 15.03.2018 Pracka, nasledne sucicka i dvakrat za sebou - do uplne suchosti z obou stran.
        Re: Čistírna péřového spacáku a bundy 15.03.2018 Já tedy spacáky Freud nechávám v normální čistírně, akorát řeknu, že je to peří. Nastojte!!!!! Jak m
Lezečky 5.10 13.03.2018 Ahoj, mám dotaz: kde se dají zkusit a koupit lezečky 5.10? Děkuji
  Re: Lezečky 5.10 13.03.2018 Tuším že Rockpoint je má v nabídce..
    Re: Lezečky 5.10 13.03.2018 PS mrkni na net zavolej na pobočku, nebuď zdechlej ;-)
      Re: Lezečky 5.10 13.03.2018 Díky, Rockpoint vim, a je marný. Už o něčem vím, ale celkove je to dira na trhu v ČR. Díky
  Re: Lezečky 5.10 13.03.2018 Zkus Element Store.
  Re: Lezečky 5.10 14.03.2018 V Refugiu v Tisý.
8a nebo 7B+ ??? 12.03.2018 Ahoj jak je to s tou černou spárou?
To je 10m cesta za 8a a když se to leze jako boulder
tak je to 7B+ ??? Cože ?
  Re: 8a nebo 7B+ ??? 13.03.2018 Tak jak píšeš :-)
    Re: 8a nebo 7B+ ??? 13.03.2018 Ano je to cca tak :-)
      Re: 8a nebo 7B+ ??? 13.03.2018 tak jako kras je ujetej, ale tohle je trochu moc i na něj ne?
        Re: 8a nebo 7B+ ??? 13.03.2018 Tak nevim, v cestě za 8a někde venku, určitě nenajdete boulder za 7B+ !!
          Re: 7B+ ?? Proč ne? 13.03.2018 A proč ne? Jaká by měla být podle tebe klasa?
            Re: 7B+ ?? Proč ne? 13.03.2018 Např v Uk by to bylo cca 6c E8 ;-)
              Re: 7B+ ?? Proč ne? 13.03.2018 Asi je to těžký takhle převádět, ale když si vybavím ty 8a co jsem lezl, tak tam byla těžká pasáž (b
                Re: 7B+ ?? Proč ne? 13.03.2018 asi to nebyla cesta s bouldrem. V vetsine 8a ve Spanu mas bouldrove useky tak do 6C.
                  Re: 7B+ ?? Proč ne? 13.03.2018 No jo ale ve spanu ty cesty mají 30 metru a jde o natek. CS má 10 metrů takže ti v ní moc nenatece t
                    Re: 7B+ ?? Proč ne? 13.03.2018 přesně tak
                      Re: 7B+ ?? Proč ne? 13.03.2018 Dle mne OK spíš se divím že i ne 7C za ten high ball jak jste se dostali dolů ? Jo no s malého blonď
                        Re: 7B+ ?? Proč ne? 13.03.2018 Dole sa dostaneš, buď tak, že povylezieš ešte trochu vyššie a obídeš masív zozadu, alebo tak, že z p
              Re: 7B+ ?? Proč ne? 14.03.2018 v jizerkach jenom 6c
Hansjörg Auer 09.03.2018 Pořád se tady řeší nějaké p*čoviny. A tohle jste už k*rva viděli?!?!? Sem se normálně opotil!!!
1url.cz/vtcpa
  Re: Hansjörg Auer 09.03.2018 To je šulin :-D
  Re: Hansjörg Auer 09.03.2018 tak to jsem si muse pustit dvakrát :) (mám dojem že o něm byl nedávno článek v Monthaně )
  Re: Hansjörg Auer 12.03.2018 brrrrrr
  Re: Hansjörg Auer 12.03.2018 brrrrrr
Grivel North Machine 09.03.2018 Máte někdo zkušenost s cepíny North Machine od grivelu? Máte nějaké srovnání geometrie třeba s bandity, nomiky nebo třeba s předchůdci Matrix/Quantum tech? Jsou vhodné na takovéto použítí: ledy 60% mixy v horách (do sedmičky) 20% sportovní drytool (řekněm
  Re: Grivel North Machine 10.03.2018 Jsou úplně jinak vyvážené, proto je asi nemá smysl porovnávat. Navíc i váha je jiná. Takže se zaséká
    Re: Grivel North Machine 10.03.2018 A co to použití. Jsou to pro mě vhodné cepíny?
      Re: Grivel North Machine 11.03.2018 Drytoling nelezu vůbec, tam nemůžu říct. Mixy a ledy v pohodě, ale musíš navyknout. Quark a Bandit s
        Re: Grivel North Machine 11.03.2018 dobře, ale pokud je někdo úplně mimo, tak mu lze vysvětlit v čem se dodávka liší od sporťáka
          Re: Grivel North Machine 12.03.2018 60% jezdím po městě- nákupy, rachota a tak. 20% svezu holku po dálnici za mámou do Brna a fakt na to
            Re: Grivel North Machine 13.03.2018 Trefa do černýho . A mě by zajímalo, jestli ty northmachiny s přidaným griprestem jsou ta oktávka s
původce Lago di Ledro 09.03.2018
Nemáte prosím někdo odkaz na lezeckého průvodce na skály okolo Lago di Ledro? Budu vděčný za odkaz na elektronického průvodce, stejně jako případného papírového. Díky moc.
      Re: původce Lago di Ledro 11.03.2018 Myslím, že je to v úpně normálním průvodci na Arco, ale touto dobou tam bude asi hodně zima.
Shivling 06.03.2018 Se skupinou VHT budu trekovat pod Shivling. Resp. spát na Tapovanu (4460 m). Nemá někdo skušenost jestli se dá kousek popojít vejš ? Myslím ne lezení:-), na to nebude čas ani výbava.
  Re: Shivling 07.03.2018 Taky byl plán bouldrovat na Topavanu před 9 lety, nakonec sme přespaly u paty ledovce, tedy pramene
Shivling 06.03.2018 Se skupinou VHT budu trekovat pod Shivling. Resp. spát na Tapovanu (4460 m). Nemá někdo skušenost jestli se dá kousek popojít vejš ? Myslím ne lezení:-), na to nebude čas ani výbava.
Průvodce Ostrov 06.03.2018 Neví někdo jak to vypadá s novým průvodcem na Ostrov? který už je asi 15let v plánu ;)
  Re: Průvodce Ostrov 06.03.2018 tento rok mal zarucene vyjst, nie? ;)
  Re: Průvodce Ostrov 07.03.2018 mel jsem stejny dotaz nekdy v zari a misto noveho se mi podarilo sehnat uplne noveho stareho pruvodc
  Re: Průvodce Ostrov 08.03.2018 Zatím žádná fundovaná odpověď... Mě by taky stačil starej. Nebo udělat dotisk.
    Re: Průvodce Ostrov 08.03.2018 pokial staci elektronicka verzia, staci vyhladat tu spravnu frazu na najznamejsom cesko-slovenskom s
      Re: Průvodce Ostrov 08.03.2018 Pino ma plny ruce padaku a na pruvodce mrska.. Moula..
      Re: Průvodce Ostrov 08.03.2018 Pino ma plny ruce padaku a na pruvodce mrska.. Moula..
1
...
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
...
2263
Shivling Se skupinou VHT budu trekovat pod Shivling. Resp. spát na Tapovanu (4460 m). Nemá někdo skušenost jestli se dá kousek popojít vejš ? Myslím ne lezení:-), na to nebude čas ani výbava. Keltus 22:10:40 06.03.2018odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: