Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Eset Centrum - Praha 2
HARLEM - Ústí nad Labem
Lezecká stěna Kralupy - Kralupy nad Vltavou

Prodejny
HUDYsport - Brno
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Okřešice06.04.2018
Mezi Sosnovou a Okřešicemi je masív s jasnou spárou s červenou šipkou a vpravo od ní je ještě jedna kratší spárka. Nevíte někdo o tom něco? Díky Nedori

 Lano 9,5 simond 06.04.2018
Má někdo zkušenost s lanem z Decathlonu, konkrétně ta 9,5.
 Re: Lano 9,5 simond 06.04.2018
Taky by me zajimalo, za tu cenu je to až moc podezřelé...
  Re: Lano 9,5 simond 06.04.2018
je to obyčejné laciné lano, které má všechny papíry, co má mít. ona "podezřele nízká cena"
   Re: Lano 9,5 simond 06.04.2018
LB : Díky za výklad, já myslel jaké jsou praktické zkušenosti, teoreticky si domyslím ledacos :-D a
   Re: Lano 9,5 simond 06.04.2018
Proč obyčejná. Normální a třeba je Simondu plete Beal nebo Lanex. Některé mají i protivodní úpravu
    Re: Lano 9,5 simond 06.04.2018
Lano mame doma a spokojenost lano jako kazde jine :)
     Re: Lano 9,5 simond 07.04.2018
Co znamena "jako kazde jine"? I v lanech od Bealu je velky rozdil. Ze zkusenosti muzu rict
      Re: Lano 9,5 simond 08.04.2018
Jedno ne uplne moc lezene u mne nekdo zapomel pred vic jak pul rokem na stene. No nedivim se, ze uz
    Re: Lano 9,5 simond 08.04.2018
Je fuk kdo ho plete, ale spíš jaké je zadání. Např. Lanex dělal levné lano pro Hudáče, Smart se jmen
    Re: Lano 9,5 simond 08.04.2018
To, ze potom co identicka lana obalis do oblecku Decathlon a treba oblecku Beal budou diskuteri z le
     Re: Lano 9,5 simond 09.04.2018
Jasně, Beal zaplatí vývoj a pak celej odvařenej dá k dispozici svůj top model za poloviční cenu do D
    Re: Lano 9,5 simond 09.04.2018
Cousin Trestec factory
 Re: Lano 9,5 simond 08.04.2018
Měl jsem ho, klasický Decatlon. Vyvážený poměr cena výkon, je levné, ale fakt nevydrží a vlastnosti
 Re: Lano 9,5 simond 09.04.2018
Měl jsem lano taky a vyrdželo mi déle než Beal 9,5 Zenith. A to lezu hodně.

 Skály u Řeže - 5103.04.2018
Zdarec, měl bych otázku na znalé - kde se nachází sektor 51 na Řeži? Sportovky v sektoru Masiv V už jsme skoro všechny vylezli, tak bych chtěl mrknout i tam. Díky a zdar
 Re: Skály u Řeže - 5103.04.2018
Po pěšině kolem reky Cca 300m za koncem plotu toho ústavu a nahoru do kopce pokud si vzpominam tak t

 The perfect carabine02.04.2018
Grivel dnes vypustil na trh super vynález:
https://m.youtube.com/ watch?v=Wvyp03_sQrI
Myslím si že se jedná o přelomový vynález ve svě
 Re: The perfect carabine02.04.2018
Vlastně včera :-D

 Lezení ve třech - expresky31.03.2018
Zdravím, prosím o napsaní správného postupu při lezení vícedélek ve třech. Přesněji mě zajímá, jak je to s expreskama? Když leze lezec uprostřed, tak expresky jen přecvakává nebo sbírá a jenom některé nechává poslednímu lezci?

Děkuji.
 Re: Lezení ve třech - expresky31.03.2018
minimalne v mistach kde lano meni smer by mal nechat precvaknute za sebou aby tretimu nehrozilo kyva
 Re: Lezení ve třech - expresky02.04.2018
Pokud je mi známo tak se ve třech leze na půlkách a tudíž každý druholezec má svoji linií jištění. Z
  Re: leze na tiblocu02.04.2018
publikovane 1.aprila ?
   Re: leze na tiblocu02.04.2018
proč na apríla? nastíněno třeba "longlines", ISBN 978-3-95611-022-1, strana 19 a 155 (zde
    Re: leze na tiblocu02.04.2018
pretoze Tibloc nie je urceny na taketo sebaistenie.
"Ultra-light and very compact ascen
     Re: leze na tiblocu03.04.2018
no a? argumentovat citací návodu k použití proti nestandardnímu (ale fukčnímu) využití je, s dovolen
      Re: leze na tiblocu03.04.2018
Sorry, ale o.i. lezenie so zumarom je trocha ine, ako s Tiblocom, ktory odporucas.
UIAA n
       Re: leze na tiblocu03.04.2018
jeden o voze a druhý o koze. byla jste tetička na funusu? jó, prodávala jsem tam husu. neviděl jste
        Re: leze na tiblocu05.04.2018
Oproti Jumaru se Tibloc dost blbě přecvakává, třeba při přelézání převisu nebo v traverzech. Pokud l
         Re: leze na tiblocu05.04.2018
honza, myslim, ze PatrikSas sa pytal na cvakanie expesiek a nie na bigwall po vlastnom. Prva odpoved
          Re: leze na tiblocu05.04.2018
PK,Boha jeho! Už nech tu metodiku na pokoji. Tazatel Patrik asi zkušenosti nemá a proto vznesl dotaz
           Re: leze na tiblocu05.04.2018
Aniz bych hodnotil co pises, tak mnoho lidi soluje i dardy na hranici svych moznosti a taky s tim ni
            Re: leze na tiblocu06.04.2018
ad 16:47:28 05.04.2018
viem o dvoch zlyhaniach jumaru pri TR solo. Jedno s orosenym celom, dr
             Re: leze na tiblocu06.04.2018
Pro PK.
Pokud používáš jumar (y) na toprope solo, tak si samosebou zahráváš, jsou tam možnost
            Re: leze na tiblocu06.04.2018
První část tvého příspěvku nechávám bokem. Kde nic není, ani čert nebere.

Ale opravdu
           Re: leze na tiblocu05.04.2018
OK, zpět k tématu otázky - druhej v rychlé trojce (prvolezec na dvou lanech a na každém dobírá jedno
 Re: Lezení ve třech - expresky02.04.2018
Copak expresky, ale material a stridani celkove. Kdysi davno tu nekdo popsal metodu, kterou jsem nik
  Re: Lezení ve třech - expresky03.04.2018
Nizsie v diskusii na: lezec.cz/diskuse.php?odk=15423 :)
  Re: Lezení ve třech - expresky03.04.2018
My teda jedeme dvojity valivy devitihran. Devet lezcu, 18 lan, 18 sad materialu.
   Re: Lezení ve třech - expresky03.04.2018
Tak dvojity valivy devitihran ma hlavne vyhodu v tom, ze je s jeho pomoci mozno prosotupit az 16 ces
   Re: Lezení ve třech - expresky04.04.2018
Dal bys nákres?
    Re: Lezení ve třech - expresky04.04.2018
:-)
nebud skrob, daj ten nakres, aj ked uz je po termine ( po 1.aprili)
   Re: Lezení ve třech - expresky04.04.2018
tak tohle je za poslední rok nejvtipnější příspěvek na celým lezci! Díky za tuhle hlášku :-DD
    Re: Lezení ve třech - expresky05.04.2018
presne! :D
   Re: Lezení ve třech - expresky04.04.2018
No to uz je tolik matrose, ze se v tom mnozstvi rozhodne neco posere a meli byste to zalohovat :-P
    Re: Lezení ve třech - expresky05.04.2018
tohle by asi blilo vhodne na zalohovani matrose
     Re: Lezení ve třech - expresky06.04.2018
Jo, lezeni je drina.
Zelezarny a dratovny Bohumin, novy vyrobce lezeckeho materialu...
 Re: Lezení ve třech - expresky05.04.2018
S expreskama se to má tak, že ten uprostřed je vycvakává a ten dole je zahazuje do údolí. Je možné m
  Re: Lezení ve třech - expresky05.04.2018
:-)
:-)
:-)
davam 9 bodov zo 6 moznych

 Manaslu 201830.03.2018
Ahoj, stále nám chybí 2 parťáci na naší expedici na Manaslu - září 2018. Poradí mi někdo odkaz, kde bych mohl uspět? Dík

 Manaslu 201830.03.2018
Ahoj, stále nám chybí 2 parťáci na naší expedici na Manaslu - září 2018. Poradí mi někdo odkaz, kde bych mohl uspět? Dík

 Ubytování u Lago di Ledro - Arco27.03.2018
Ahoj lezci. Od čtvrtka do pondělí máme předzaplacené ubytování u jezera Ledro. Je to pár kiláků od Arca. Chtěli jsme vyrazit s rodinkama, ale počasí nám nepřeje a do převisu děti tahat nechceme,  tak rádi ubytování za nějaký peníz přenecháme. Celková
 Re: Ubytování u Lago di Ledro - Arco27.03.2018
ještě jsem zapomněl napsat, že je to pro 6 osob. Dvě samostatné ložnice a kuchyně.
 Re: Ubytování u Lago di Ledro - Arco29.03.2018
promiň, že ti lezu do tématu, ale máte nějakou alternativní variantu? My jsme se taky chystali do Ar
  Re: Ubytování u Lago di Ledro - Arco30.03.2018
Realita neni tak spatna.jak predpoved.

 Velikonoce26.03.2018
Ahoj,
kam se dá jet na čtyři velikonoční dny, když má být hnusně skoro všude? Arco, Frankenjura, doma - všude déšť. Obstojně vypadá Wachau u Vídně, máte nějaký další tipy?
Dík.
 Re: Velikonoce26.03.2018
Wachau hlasi take docela hnusne ne? Aspon podle meteoblue.
  Re: Velikonoce26.03.2018
Teď na něj znovu koukám. Před hodinou vypadalo slibně a zrovna ho taky vyhnusnili... Co zbejvá?
 Re: Velikonoce26.03.2018
Do nákupního střediska IKEA například, ale je problém trochu s noclehem.
  Re: Velikonoce26.03.2018
lumignano
  Re: Velikonoce26.03.2018
lumignano
 Re: Velikonoce29.03.2018
V Jizerkách se dá lézt i za deště. Vyzkoušeno a budeme to opakovat.
  Re: Velikonoce30.03.2018
Jasne, na Hrubici take... asi si tam zajedu az poradne zachcije a jeste v ceste pozdravim sokola s m

 Hledá se nástěnkář26.03.2018
Karel prej shání nástěnkáře na ferratu do Mírkova https://goo.gl/M8RmdT
 Re: Hledá se nástěnkář26.03.2018
no já nevím...
 Re: Hledá se nástěnkář27.03.2018
???
 Re: Hledá se nástěnkář27.03.2018
???
 Re: Hledá se nástěnkář27.03.2018
Je to nechutný
 Re: Hledá se nástěnkář31.03.2018
To je masakr. Chapu to jedine tak, ze ho to z nejakejch penezovodu zivi...
  Re: Hledá se nástěnkář01.04.2018
K čemu sloužilo Stonehenge?Tohle je jasná odpověď-jen pouhý rozmar předků!Té oceli přeju,ať vydrží c
   Re: Hledá se nástěnkář01.04.2018
No Papouši nějak ti přestávám rozumnět aktivně jsi bojoval proti destičkám v Tisé (tam máme shodu) p
    Re: Hledá se nástěnkář01.04.2018
Na Papousovi je exemplarne videt ze nemame svobodnou vuli a jsme jen vnejsi herecka obalka svých n
    Re: Hledá se nástěnkář02.04.2018
uplne nekritickej k tomu nejsem
     Re: Hledá se nástěnkář02.04.2018
Jak jsem s tou Tisou se shodneme tam jsem jen upozornil že vedení ČHS vyjednávalo na požadavek člena
      Re: Hledá se nástěnkář02.04.2018
Kočičí kameny jsou blbost, souhlas. Věže nebrat. Ale nějaký hloží, mlází, šutry slepený hlínou (Luži
     Re: Hledá se nástěnkář02.04.2018
Asi mame dost jiny vyklad slova "zvelebovat". Pro me tomu korunu nasazuji ty silene kycovi
      Re: Hledá se nástěnkář03.04.2018
jo, s tim dozdobenim bych taky ubral...

1   ...   185   186   187   188   189   190   191   192   193   194   195   196   197   198   199   200   201   202   203   204   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lezení ve třech - expresky
Zdravím, prosím o napsaní správného postupu při lezení vícedélek ve třech. Přesněji mě zajímá, jak je to s expreskama? Když leze lezec uprostřed, tak expresky jen přecvakává nebo sbírá a jenom některé nechává poslednímu lezci?

Děkuji.
PatrikSas21:05:24 31.03.2018
odpovědět 
 Re: Lezení ve třech - expresky
minimalne v mistach kde lano meni smer by mal nechat precvaknute za sebou aby tretimu nehrozilo kyvadlo inak to je jedno
21:42:23 31.03.2018
odpovědět 
 Re: Lezení ve třech - expresky
Pokud je mi známo tak se ve třech leze na půlkách a tudíž každý druholezec má svoji linií jištění. Zajímavě zní i nedávno zmíněná varianta, že jeden z druholezců leze na tiblocu.
08:59:14 02.04.2018
odpovědět 
  Re: leze na tiblocu
publikovane 1.aprila ?
PK10:36:35 02.04.2018
odpovědět 
   Re: leze na tiblocu
proč na apríla? nastíněno třeba "longlines", ISBN 978-3-95611-022-1, strana 19 a 155 (zde je pravda, místo tiblocku obyčejný jümar s rukojetí).
je to velmi úsporný (časově i materiálově) styl postupu lezení ve trojici, kdy provolezec leze na jednoduchém laně, ihned po zaštandování vyráží druhý jištěn šplhadlem a třetí ruší štand a vybírá mezijištění.
má to spostu háčků a zádrhelů a citlivých míst, vyžaduje to souhru a zkušenost celého týmu, nikdy to nebude něco, co se bude učit v horoškolách a základních kurzech. podobně, jako se neučila nikdy bigwallová josemitská taktika (pěkně v literatuře popsaná třeba starým širlem)
Lukas B.12:28:57 02.04.2018
odpovědět 
    Re: leze na tiblocu
pretoze Tibloc nie je urceny na taketo sebaistenie.
"Ultra-light and very compact ascender for rope ascents, hauling systems or friction knot replacement in self-rescue situations."
Petzl : na sebaistenie maju byt dva blokanty napr. jumar + Croll, Microtraxion, Basic.
PK21:32:35 02.04.2018
odpovědět 
     Re: leze na tiblocu
no a? argumentovat citací návodu k použití proti nestandardnímu (ale fukčnímu) využití je, s dovolením, moc pěkná mimoběžnost.
jestli snad někdo z případných čtoucích začátečníků byl popisem využití zlákán a hodlá jej při prvním výpadu mimo překližky pokoušet, opakuji, že se jedná o techniku velmi pokročilou kladoucí značné nároky na schopnosti a zkušenosti obsluhy.
Lukas B.09:52:33 03.04.2018
odpovědět 
      Re: leze na tiblocu
Sorry, ale o.i. lezenie so zumarom je trocha ine, ako s Tiblocom, ktory odporucas.
UIAA nema v odporucaniach variantu s blokantmi, teda, ako pises :"nikdy to nebude něco, co se bude učit v horoškolách a základních kurzech. "
http://www.theuiaa.org/ mountaineering/ mountain-skills-the -most-common-group-dynamics/
PK12:45:31 03.04.2018
odpovědět 
       Re: leze na tiblocu
jeden o voze a druhý o koze. byla jste tetička na funusu? jó, prodávala jsem tam husu. neviděl jste myslivečku běžet tudy děti? osobo, jakpak můžu střelit sojku, když letí, musím počkat až si sedne na větev.

znova a doufám naposled. jedna věc je "metodika", tedy co a v jakém pořadí učit frekventanty a jaké postupy veřejně a paušálně doporučovat. druhá věc je, že poté, co nabydu dostatek znalostí a zkušeností, můžu (na své riziko) některé postupy modifikovat (v rozporu s onou metodikou) a následně v některých vybraných situacích používat.
Lukas B.13:11:07 03.04.2018
odpovědět 
        Re: leze na tiblocu
Oproti Jumaru se Tibloc dost blbě přecvakává, třeba při přelézání převisu nebo v traverzech. Pokud lano nevede přímo, bude to s Tiblocem dost pakárna..
honza11:24:47 05.04.2018
odpovědět 
         Re: leze na tiblocu
honza, myslim, ze PatrikSas sa pytal na cvakanie expesiek a nie na bigwall po vlastnom. Prva odpoved v diskusii je podla mna dostacujuca.
Niekto patrikovi 08:59:14 02.04.2018 napisal, ze ...druholezec na tiblocu....
takze ak ma Patrik trocha skusenosti, tak to nebude robit vobec. Ak sa nemylim, tak aj zijuca legenda V.Širl ten trojuholnik poriadne nacvicoval na Bořni a potom sa vydali kamsi do Norska. Ale nespominal Tibloc, ale jumary (= mnozne cislo).
PK13:13:10 05.04.2018
odpovědět 
          Re: leze na tiblocu
PK,Boha jeho! Už nech tu metodiku na pokoji. Tazatel Patrik asi zkušenosti nemá a proto vznesl dotaz. A souhlasím s tím, že první odpověď je dostatečná. Jen ji rozvedu: prvolezec sedí na štandu a dobírá druhého. Ten něco vyndá, něco nechá, aby byl třetí v pohodě. Doleze na štand a předá prvnímu co ukořistil. První, pokud mu to stačí, vyráží dál. Třetí pobere zbytek, který předá druhému a ten to zase obohacené o další délku předá prvnímu na dalším štandu.

Množství materiálu se fakt určit nedá. Po vlastním, jenom expresky, skoby, dynamit, .... Máte-li toho víc, máte z čeho vybírat, pokud vám něco chybí, tak to asi nepotřebujete.

A ten týblok, co je na něm špatného. Pokud mám základní zkušenosti, nevidím důvod, proč ho nepoužít. Používá ho ten třetí, který má lano na fix. Předpokládám, že se praktikuje postup - první na štandu dobírá druhého. Klidně OSMOU. (brrr, hanba, fuj, chuj). Druhý jistí odlézajícího prvního (osmou) a dá na fix lano třetímu, o kterého se nestará. Ten to řeší nějakým blokantem. Třeba i tím týblokem. A nebo dobírá i třetího. Třeba mikrosendrem, který ale musí být správně založen, neb na druhou stranu nefunguje. Teda funguje ale jenom jako kladka. Ale tohle nebezpečí číhá u každého vehementu.

Různé kombinace nejsou na závadu, záleží na sehranosti party, pro větší švandu se dá i střídat ve vedení, které se nechá umocnit i převazováním lan.

To by v tom bol rarach, aby sa ten korbáčik neumotal, hej?
No, nevím jak se s tím metodici poperou ale nám to vždy fungovalo a nic se nepodělalo.

P.S. A metodolog by měl dokázat vysvětlit, jak umotat prusíka třeba z řemínku od blembáku, nebo ze šňůrky od batohu, pokud to bude vhodné k jakémus takémus přežití. Ale chápu, že je pro někoho lepší zavolat vrtulník a vysvětlovat, že mi spadl kyblík a dynamics boys mi zakazují použít cokoliv jiného pro řešení situace. Nehledě na to, že když znehodnotím blembák odebráním řemínku na zastavení krvácení, jsem tak jako tak v hajzlu, neboť nemám certifikovaně chráněnou lebku. Do kokota dreveného, čo teraz s hentým oným .........?
ABL15:46:48 05.04.2018
odpovědět 
           Re: leze na tiblocu
Aniz bych hodnotil co pises, tak mnoho lidi soluje i dardy na hranici svych moznosti a taky s tim nikdy nemeli problem. Ale ze by to proklamovali jako doporucovany bezpecny pristup k lezeni a lidi co to tak delat nechteji oznacovali za internetove metodiku, to asi ne..

PS. dobirani ze standu osmou? Ty rozumny postupy mi prijdou jako silenej prezitej pristup, ale proti gustu..
16:47:28 05.04.2018
odpovědět 
            Re: leze na tiblocu
ad 16:47:28 05.04.2018
viem o dvoch zlyhaniach jumaru pri TR solo. Jedno s orosenym celom, druhe s podlahou = lahsie zranenia. Znacku jumarov neviem, lezci su skuseni stari psi.
PK08:34:59 06.04.2018
odpovědět 
             Re: leze na tiblocu
Pro PK.
Pokud používáš jumar (y) na toprope solo, tak si samosebou zahráváš, jsou tam možnosti, jak zcela tupou manipulací můžeš sebe sama v lepším případě do špitálu dostat. Nicméně, možné to je. Pokud umíš a znáš, dokážeš to minimalizovat. Pokud jsi tydýt, není ti pomoci.

I já znám případ selhání. Dotyčný se k uvedenému zařízení choval jako tydýt, dělal to, před čím byl varován, že dělat nemá a když se mu kopyta na mechu podsmekla, neváhal zchrastit do metr a půl dlouhé odsedky. Vše bylo umocněno tím, že jumar byl ruské výroby, asi made in garáž ale zaručeně vole z titanu. Mocným škubnutím se tudíž stalo, že se celý aparát roztáhl jak stará děvka do polohy "vítáme vás". A tím přivodil - hnědou šmouhu na zadní části kalhot uživatele, nemluvě o tom, že oči měl vyvalené ještě asi čtrnáct dní. Jinak se nic nestalo.
Co tam máš dál?
ABL10:57:59 06.04.2018
odpovědět 
            Re: leze na tiblocu
První část tvého příspěvku nechávám bokem. Kde nic není, ani čert nebere.

Ale opravdu nevím, proč bych druholezce nemohl dobírat na štandu osmou.
ABL10:31:19 06.04.2018
odpovědět 
           Re: leze na tiblocu
OK, zpět k tématu otázky - druhej v rychlé trojce (prvolezec na dvou lanech a na každém dobírá jednoho druholezce) vyndávat nebo procvakávat? záleží. čum kolem sebe a mysli u toho (děkuji mistrovi T.F. za neautorizované použití jeho dávné myšlenky). když procvakneš nebo ne, zjednodušíš nebo naopak to poslednímu posuneš do jiné a dobrodružnější dimenze? jinak to bude v traverzu celou délku, jinak v traverzu doleva a následně traverzu doprava několikrát. někdy zoufalý prvolezec oznámí, že kvalita jeho štandu je nízká, a že, a vůbec, šedivé jsou dioskuse na lezci a zelená realita strmých strání. ale většinou na to stačí běžný selský rozum okořeněný trochou fantasie.
Lukas B.19:05:17 05.04.2018
odpovědět 
 Re: Lezení ve třech - expresky
Copak expresky, ale material a stridani celkove. Kdysi davno tu nekdo popsal metodu, kterou jsem nikdy nezkousel, a rikali ji "valivy trojuhelnik". Hledej, popisuje to tu mistr Sirl. Tri lezci, tri lana, dve sady materialu.
jx zero15:13:10 02.04.2018
odpovědět 
  Re: Lezení ve třech - expresky
Nizsie v diskusii na: lezec.cz/diskuse.php?odk=15423 :)
m.11:29:08 03.04.2018
odpovědět 
  Re: Lezení ve třech - expresky
My teda jedeme dvojity valivy devitihran. Devet lezcu, 18 lan, 18 sad materialu.
12:41:27 03.04.2018
odpovědět 
   Re: Lezení ve třech - expresky
Tak dvojity valivy devitihran ma hlavne vyhodu v tom, ze je s jeho pomoci mozno prosotupit az 16 cest soucasne.
Geo23:24:18 03.04.2018
odpovědět 
   Re: Lezení ve třech - expresky
Dal bys nákres?
11:05:30 04.04.2018
odpovědět 
    Re: Lezení ve třech - expresky
:-)
nebud skrob, daj ten nakres, aj ked uz je po termine ( po 1.aprili)
PK16:32:36 04.04.2018
odpovědět 
   Re: Lezení ve třech - expresky
tak tohle je za poslední rok nejvtipnější příspěvek na celým lezci! Díky za tuhle hlášku :-DD
T.11:51:57 04.04.2018
odpovědět 
    Re: Lezení ve třech - expresky
presne! :D
m.09:35:45 05.04.2018
odpovědět 
   Re: Lezení ve třech - expresky
No to uz je tolik matrose, ze se v tom mnozstvi rozhodne neco posere a meli byste to zalohovat :-P
21:29:06 04.04.2018
odpovědět 
    Re: Lezení ve třech - expresky
tohle by asi blilo vhodne na zalohovani matrose
https://vimeo.com /228993594
PK09:02:43 05.04.2018
odpovědět 
     Re: Lezení ve třech - expresky
Jo, lezeni je drina.
Zelezarny a dratovny Bohumin, novy vyrobce lezeckeho materialu...
Na kolik padu je ten retez certifikovany?
20:55:53 06.04.2018
odpovědět 
 Re: Lezení ve třech - expresky
S expreskama se to má tak, že ten uprostřed je vycvakává a ten dole je zahazuje do údolí. Je možné mít více variant a technik. Rozhodně je lepší koupit si ty nejlevnější! Třeba hasičky od Břendy.
Esus10:39:19 05.04.2018
odpovědět 
  Re: Lezení ve třech - expresky
:-)
:-)
:-)
davam 9 bodov zo 6 moznych
PK13:14:37 05.04.2018
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi