LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230922 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecké centrum na Dlouhém Mostě - Dlouhý Most
Lezecká stěna SKP Policie - České Budějovice
Skatepark - Jablonec Nad Nisou

Prodejny
HUDYsport - Praha 5
Rock Point - Chodov - Praha 4
HUDYsport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Okřešice06.04.2018
Mezi Sosnovou a Okřešicemi je masív s jasnou spárou s červenou šipkou a vpravo od ní je ještě jedna kratší spárka. Nevíte někdo o tom něco? Díky Nedori
 Re: Okřešice30.05.2019
  Re: Okřešice30.05.2019
Díky za info. Feith paráda - není lehká.
   Re: Okřešice30.05.2019
oprava Faith

 Okřešice06.04.2018
Mezi Sosnovou a Okřešicemi je masív s jasnou spárou s červenou šipkou a vpravo od ní je ještě jedna kratší spárka. Nevíte někdo o tom něco? Díky Nedori

 Lano 9,5 simond 06.04.2018
Má někdo zkušenost s lanem z Decathlonu, konkrétně ta 9,5.
 Re: Lano 9,5 simond 06.04.2018
Taky by me zajimalo, za tu cenu je to až moc podezřelé...
  Re: Lano 9,5 simond 06.04.2018
je to obyčejné laciné lano, které má všechny papíry, co má mít. ona "podezřele nízká cena"
   Re: Lano 9,5 simond 06.04.2018
LB : Díky za výklad, já myslel jaké jsou praktické zkušenosti, teoreticky si domyslím ledacos :-D a
   Re: Lano 9,5 simond 06.04.2018
Proč obyčejná. Normální a třeba je Simondu plete Beal nebo Lanex. Některé mají i protivodní úpravu
    Re: Lano 9,5 simond 06.04.2018
Lano mame doma a spokojenost lano jako kazde jine :)
     Re: Lano 9,5 simond 07.04.2018
Co znamena "jako kazde jine"? I v lanech od Bealu je velky rozdil. Ze zkusenosti muzu rict
      Re: Lano 9,5 simond 08.04.2018
Jedno ne uplne moc lezene u mne nekdo zapomel pred vic jak pul rokem na stene. No nedivim se, ze uz
    Re: Lano 9,5 simond 08.04.2018
Je fuk kdo ho plete, ale spíš jaké je zadání. Např. Lanex dělal levné lano pro Hudáče, Smart se jmen
    Re: Lano 9,5 simond 08.04.2018
To, ze potom co identicka lana obalis do oblecku Decathlon a treba oblecku Beal budou diskuteri z le
     Re: Lano 9,5 simond 09.04.2018
Jasně, Beal zaplatí vývoj a pak celej odvařenej dá k dispozici svůj top model za poloviční cenu do D
    Re: Lano 9,5 simond 09.04.2018
Cousin Trestec factory
 Re: Lano 9,5 simond 08.04.2018
Měl jsem ho, klasický Decatlon. Vyvážený poměr cena výkon, je levné, ale fakt nevydrží a vlastnosti
 Re: Lano 9,5 simond 09.04.2018
Měl jsem lano taky a vyrdželo mi déle než Beal 9,5 Zenith. A to lezu hodně.

 Skály u Řeže - 5103.04.2018
Zdarec, měl bych otázku na znalé - kde se nachází sektor 51 na Řeži? Sportovky v sektoru Masiv V už jsme skoro všechny vylezli, tak bych chtěl mrknout i tam. Díky a zdar
 Re: Skály u Řeže - 5103.04.2018
Po pěšině kolem reky Cca 300m za koncem plotu toho ústavu a nahoru do kopce pokud si vzpominam tak t

 The perfect carabine02.04.2018
Grivel dnes vypustil na trh super vynález:
https://m.youtube.com/ watch?v=Wvyp03_sQrI
Myslím si že se jedná o přelomový vynález ve svě
 Re: The perfect carabine02.04.2018
Vlastně včera :-D

 Lezení ve třech - expresky31.03.2018
Zdravím, prosím o napsaní správného postupu při lezení vícedélek ve třech. Přesněji mě zajímá, jak je to s expreskama? Když leze lezec uprostřed, tak expresky jen přecvakává nebo sbírá a jenom některé nechává poslednímu lezci?

Děkuji.
 Re: Lezení ve třech - expresky31.03.2018
minimalne v mistach kde lano meni smer by mal nechat precvaknute za sebou aby tretimu nehrozilo kyva
 Re: Lezení ve třech - expresky02.04.2018
Pokud je mi známo tak se ve třech leze na půlkách a tudíž každý druholezec má svoji linií jištění. Z
  Re: leze na tiblocu02.04.2018
publikovane 1.aprila ?
   Re: leze na tiblocu02.04.2018
proč na apríla? nastíněno třeba "longlines", ISBN 978-3-95611-022-1, strana 19 a 155 (zde
    Re: leze na tiblocu02.04.2018
pretoze Tibloc nie je urceny na taketo sebaistenie.
"Ultra-light and very compact ascen
     Re: leze na tiblocu03.04.2018
no a? argumentovat citací návodu k použití proti nestandardnímu (ale fukčnímu) využití je, s dovolen
      Re: leze na tiblocu03.04.2018
Sorry, ale o.i. lezenie so zumarom je trocha ine, ako s Tiblocom, ktory odporucas.
UIAA n
       Re: leze na tiblocu03.04.2018
jeden o voze a druhý o koze. byla jste tetička na funusu? jó, prodávala jsem tam husu. neviděl jste
        Re: leze na tiblocu05.04.2018
Oproti Jumaru se Tibloc dost blbě přecvakává, třeba při přelézání převisu nebo v traverzech. Pokud l
         Re: leze na tiblocu05.04.2018
honza, myslim, ze PatrikSas sa pytal na cvakanie expesiek a nie na bigwall po vlastnom. Prva odpoved
          Re: leze na tiblocu05.04.2018
PK,Boha jeho! Už nech tu metodiku na pokoji. Tazatel Patrik asi zkušenosti nemá a proto vznesl dotaz
           Re: leze na tiblocu05.04.2018
Aniz bych hodnotil co pises, tak mnoho lidi soluje i dardy na hranici svych moznosti a taky s tim ni
            Re: leze na tiblocu06.04.2018
ad 16:47:28 05.04.2018
viem o dvoch zlyhaniach jumaru pri TR solo. Jedno s orosenym celom, dr
             Re: leze na tiblocu06.04.2018
Pro PK.
Pokud používáš jumar (y) na toprope solo, tak si samosebou zahráváš, jsou tam možnost
            Re: leze na tiblocu06.04.2018
První část tvého příspěvku nechávám bokem. Kde nic není, ani čert nebere.

Ale opravdu
           Re: leze na tiblocu05.04.2018
OK, zpět k tématu otázky - druhej v rychlé trojce (prvolezec na dvou lanech a na každém dobírá jedno
 Re: Lezení ve třech - expresky02.04.2018
Copak expresky, ale material a stridani celkove. Kdysi davno tu nekdo popsal metodu, kterou jsem nik
  Re: Lezení ve třech - expresky03.04.2018
Nizsie v diskusii na: lezec.cz/diskuse.php?odk=15423 :)
  Re: Lezení ve třech - expresky03.04.2018
My teda jedeme dvojity valivy devitihran. Devet lezcu, 18 lan, 18 sad materialu.
   Re: Lezení ve třech - expresky03.04.2018
Tak dvojity valivy devitihran ma hlavne vyhodu v tom, ze je s jeho pomoci mozno prosotupit az 16 ces
   Re: Lezení ve třech - expresky04.04.2018
Dal bys nákres?
    Re: Lezení ve třech - expresky04.04.2018
:-)
nebud skrob, daj ten nakres, aj ked uz je po termine ( po 1.aprili)
   Re: Lezení ve třech - expresky04.04.2018
tak tohle je za poslední rok nejvtipnější příspěvek na celým lezci! Díky za tuhle hlášku :-DD
    Re: Lezení ve třech - expresky05.04.2018
presne! :D
   Re: Lezení ve třech - expresky04.04.2018
No to uz je tolik matrose, ze se v tom mnozstvi rozhodne neco posere a meli byste to zalohovat :-P
    Re: Lezení ve třech - expresky05.04.2018
tohle by asi blilo vhodne na zalohovani matrose
     Re: Lezení ve třech - expresky06.04.2018
Jo, lezeni je drina.
Zelezarny a dratovny Bohumin, novy vyrobce lezeckeho materialu...
 Re: Lezení ve třech - expresky05.04.2018
S expreskama se to má tak, že ten uprostřed je vycvakává a ten dole je zahazuje do údolí. Je možné m
  Re: Lezení ve třech - expresky05.04.2018
:-)
:-)
:-)
davam 9 bodov zo 6 moznych

 Manaslu 201830.03.2018
Ahoj, stále nám chybí 2 parťáci na naší expedici na Manaslu - září 2018. Poradí mi někdo odkaz, kde bych mohl uspět? Dík

 Manaslu 201830.03.2018
Ahoj, stále nám chybí 2 parťáci na naší expedici na Manaslu - září 2018. Poradí mi někdo odkaz, kde bych mohl uspět? Dík

 Ubytování u Lago di Ledro - Arco27.03.2018
Ahoj lezci. Od čtvrtka do pondělí máme předzaplacené ubytování u jezera Ledro. Je to pár kiláků od Arca. Chtěli jsme vyrazit s rodinkama, ale počasí nám nepřeje a do převisu děti tahat nechceme,  tak rádi ubytování za nějaký peníz přenecháme. Celková
 Re: Ubytování u Lago di Ledro - Arco27.03.2018
ještě jsem zapomněl napsat, že je to pro 6 osob. Dvě samostatné ložnice a kuchyně.
 Re: Ubytování u Lago di Ledro - Arco29.03.2018
promiň, že ti lezu do tématu, ale máte nějakou alternativní variantu? My jsme se taky chystali do Ar
  Re: Ubytování u Lago di Ledro - Arco30.03.2018
Realita neni tak spatna.jak predpoved.

 Velikonoce26.03.2018
Ahoj,
kam se dá jet na čtyři velikonoční dny, když má být hnusně skoro všude? Arco, Frankenjura, doma - všude déšť. Obstojně vypadá Wachau u Vídně, máte nějaký další tipy?
Dík.
 Re: Velikonoce26.03.2018
Wachau hlasi take docela hnusne ne? Aspon podle meteoblue.
  Re: Velikonoce26.03.2018
Teď na něj znovu koukám. Před hodinou vypadalo slibně a zrovna ho taky vyhnusnili... Co zbejvá?
 Re: Velikonoce26.03.2018
Do nákupního střediska IKEA například, ale je problém trochu s noclehem.
  Re: Velikonoce26.03.2018
lumignano
  Re: Velikonoce26.03.2018
lumignano
 Re: Velikonoce29.03.2018
V Jizerkách se dá lézt i za deště. Vyzkoušeno a budeme to opakovat.
  Re: Velikonoce30.03.2018
Jasne, na Hrubici take... asi si tam zajedu az poradne zachcije a jeste v ceste pozdravim sokola s m

1   ...   185   186   187   188   189   190   191   192   193   194   195   196   197   198   199   200   201   202   203   204   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lano 9,5 simond
Má někdo zkušenost s lanem z Decathlonu, konkrétně ta 9,5.
Pavel12:08:03 06.04.2018
odpovědět 
 Re: Lano 9,5 simond
Taky by me zajimalo, za tu cenu je to až moc podezřelé...
12:35:58 06.04.2018
odpovědět 
  Re: Lano 9,5 simond
je to obyčejné laciné lano, které má všechny papíry, co má mít. ona "podezřele nízká cena" je pak přirozenou vlastností nízkonákladového supermarketového prodeje.
Lukas B.12:54:36 06.04.2018
odpovědět 
   Re: Lano 9,5 simond
LB : Díky za výklad, já myslel jaké jsou praktické zkušenosti, teoreticky si domyslím ledacos :-D a je mi jasné že to žádná hitparáda nebude...
14:27:24 06.04.2018
odpovědět 
   Re: Lano 9,5 simond
Proč obyčejná. Normální a třeba je Simondu plete Beal nebo Lanex. Některé mají i protivodní úpravu a Edge. 5 pádů na 8,9 mmm je hodně dobrý parametr.
Steve17:06:13 06.04.2018
odpovědět 
    Re: Lano 9,5 simond
Lano mame doma a spokojenost lano jako kazde jine :)
 Atmelavza19:30:54 06.04.2018
odpovědět 
     Re: Lano 9,5 simond
Co znamena "jako kazde jine"? I v lanech od Bealu je velky rozdil. Ze zkusenosti muzu rict, ze podle ceny jde urcit i "kvalita" lana. Tim nemyslim, ze by nesplnovaly normu, ale ulzovatelnost, dynamicke prodlouzeni, posuv opletu, tvrdost pri pouzivani a dalsi.
18:12:30 07.04.2018
odpovědět 
      Re: Lano 9,5 simond
Jedno ne uplne moc lezene u mne nekdo zapomel pred vic jak pul rokem na stene. No nedivim se, ze uz si ho nevyzvednul :-)
Pro zacatecnika jako prvni lano na prilezitostne lezeni ok, intenzivnejsi vyuziti nedoporucuju.
Radek
zoban08:25:00 08.04.2018
odpovědět 
    Re: Lano 9,5 simond
Je fuk kdo ho plete, ale spíš jaké je zadání. Např. Lanex dělal levné lano pro Hudáče, Smart se jmenovalo. A kvalita plně odpovídala ceně. Takže výrobce není zárukou. Vždy je důležité pochopit zadání (motivaci) k výrobě.
12:05:49 08.04.2018
odpovědět 
    Re: Lano 9,5 simond
To, ze potom co identicka lana obalis do oblecku Decathlon a treba oblecku Beal budou diskuteri z lezce nad jednim plesat a nad druhym budou ohrnovat nos, bych nebral moc vazne.
21:03:41 08.04.2018
odpovědět 
     Re: Lano 9,5 simond
Jasně, Beal zaplatí vývoj a pak celej odvařenej dá k dispozici svůj top model za poloviční cenu do Decatlonu.

Příště před použitím protřepat.
17:52:53 09.04.2018
odpovědět 
    Re: Lano 9,5 simond
Cousin Trestec factory
https://vimeo.com/ 234643014
06:46:25 09.04.2018
odpovědět 
 Re: Lano 9,5 simond
Měl jsem ho, klasický Decatlon. Vyvážený poměr cena výkon, je levné, ale fakt nevydrží a vlastnosti nejsou při výrobě priorita.
12:03:23 08.04.2018
odpovědět 
 Re: Lano 9,5 simond
Měl jsem lano taky a vyrdželo mi déle než Beal 9,5 Zenith. A to lezu hodně.
Ondra15:36:34 09.04.2018
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (48)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1452 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi