Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
50. 9986
51.Šenkýř 9969
52.S 9953
Bouldry:
50.Tran 9078
51.Šolc 9053
52.Čech 9050
Hory:
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230970 cest
Nové přelezy:
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+

Stěny
WallClub - Sezimovo Ústí
Lezecká stěna Znojmo - Znojmo
Základní škola Horní Čermná - Horní Čermná

Prodejny
HUDYsport - Brno
HUDYsport - Praha 1
Ksport - Třinec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Modřín - Ptáci17.04.2018
Ahoj,
po víkendovém zážitku bych rád varoval před návštěvou Modřínu. Když jsme tam dorazili, zjistili jsme, že je zavřený v podstatě celý hlavní sektor od Nové bašty doprava. Přitom na stránkách Horosvazu je pouze "okolí Rájské věže". No
 Re: Modřín - Ptáci17.04.2018
Vážení si ochranářů by určitě nemělo vést k tomu je nechat chovat se jako absolutní kokoty.. Ochraná
  Re: Modřín - Ptáci17.04.2018
Pes na vodítku byl a on i my jsme byli celou dobu mimo zábor. Nic jsme neporušili.
Ale hlavně
   Re: Modřín - Ptáci17.04.2018
Pokud jste byli mimo zabor, tak je jeho chovani naprosto nepripustne. Od vyhruzky pod to po vas chti
  Re: Modřín - Ptáci17.04.2018
Chtít po tobě občanku asi může...

Strážce přírody je ze zákona oprávněn (zákon č. 114
   Re: Modřín - Ptáci17.04.2018
a) nenastalo (dle popisu), a pravdepodobne zsjitovat ji muze, jen pokud prokaze, ze je nutne ji zjis
  Re: Modřín - Ptáci17.04.2018
Databáze uvádí omezení podle toho, jaké dokumenty přijdou od Ochrany přírody, nic jiného ani dělat n
   Re: Modřín - Ptáci17.04.2018
:)
Drz tuhle diskuzni linii i kdyz tu anonymne odklanis lidi od stranada k databazi CHS.
  Re: Modřín - Ptáci18.04.2018
Ale samozřejmě, že Tě ochranář může legitimovat. Je to Stráž ochrany přírody, má odznak a průkazku.
   Re: Modřín - Ptáci18.04.2018
Bez duvodu te nemuze legitimovat ani policista...
    Re: Modřín - Ptáci19.04.2018
Samozřejmě že bez důvodu Tě nemůže legitimovat nikdo.
 Re: Modřín - Ptáci17.04.2018
Neuveritelne! V okamziku kdy po me chce nekdo takovej obcanku, tak se mu tak akorat vysmeju do ksich
  Re: Modřín - Ptáci17.04.2018
Aha, podle mě by v reálu ten scénář vypadal jinak.
   Re: Modřín - Ptáci17.04.2018
Nejsem sice predrecnik, ale pokud by na me nekdo pustil psa po tom, co mi rekne, ze je pes je pripra
   Re: Modřín - Ptáci17.04.2018
Podle mě je mezi lezci Ninja. Doufám že ho se střelnou zbraní nepotkam.
    Re: Modřín - Ptáci17.04.2018
Nedávno jsem se tu na diskusi ptal na základě čeho je zákaz v Rájci a nedostalo se mi odpovědi. Mám
     Re: Modřín - Ptáci17.04.2018
Stačí mrknout zde na lezce není to tak dlouho co zde byla zmínka o zákazu lezení v Rájeckém údolí a
     Re: Modřín - Ptáci17.04.2018
Údajně je zákaz,kvůli hnízdění sokolů
      Re: Modřín - Ptáci17.04.2018
Zdravím, zákaz lezení se na konkrétním místě v na Modřínu ani v Rájci nedá vyhlásit tím, že se to na
       Re: Modřín - Ptáci17.04.2018
Sysle, jak jistě víš, tak zákonem o ochraně přírody a krajiny (§50, odst.2) je výslovně zakázáno &qu
        Re: Modřín - Ptáci18.04.2018
mozna ze se nedokážete dohodnout co to znamena "verohodne a prokazatelne" , ani me to není
        Re: Modřín - Ptáci18.04.2018
Jistě, ale snad uznáš, že tady nejde o formalistní slovíčkaření, ale přesnou úřední dokumentaci, kte
         Re: Modřín - Ptáci18.04.2018
Zavřenýho víc, než tu bylo nedávno zmíněno i s mapkou?
          Re: Modřín - Ptáci18.04.2018
Nene, víc než v době minulé výjimky.
         Re: Modřín - Ptáci18.04.2018
Málokdy se to stává, ale s P. úplně souhlasím. Když to převedu do právní řeči- Měl jsem za to, že zá
          Re: Modřín - Ptáci19.04.2018
Jestli to je tak jak píšete, tak bych očekával CHS, ze začne jednat. Mě fakt je jedno jestli někdo z
   Re: Modřín - Ptáci18.04.2018
Martine, mysli si co chces, ale ne vsichni z nas jsou prizdisraci. Obzvlast kdyz mam zato, ze jsem v
    Re: Modřín - Ptáci18.04.2018
Já nosím na batohu mačetu.. a ta je naučená sekat (dříví a roští). A pustit na mě psa, zvlášť když m
    Re: Modřín - Ptáci18.04.2018
Tak nevím, zda mám, či nemám být s "přizdisráčem" vztahovačný. Pokud to myslíš na mě, tak
     Re: Modřín - Ptáci18.04.2018
Vetsina lidi moc konfrontaci naostro nezazila, proto taky to povidani o tom co by udelali kdyby.
     Re: Modřín - Ptáci18.04.2018
Zazil si nekdy Bobre utok psem, kterej "umi kousat"? Ver, ze pred nim neuteces a budes boj
     Re: Modřín - Ptáci19.04.2018
Cau Bobre, ja psal ten puvodni komentar a i ten o tom prizdisracstvi. Podepisovat se nebudu. Ne, urc
      Re: Modřín - Ptáci19.04.2018
tvé nepřizdisráčství je zcela nepopiratelně potvrzeno tvým nepodpisem. na to se nadá říct ani "
       Re: Modřín - Ptáci19.04.2018
Proc, nemam zapotrebi, aby si o me lidi septali. Na internetu se zviditelnovat nepotrebuju.
      Re: Modřín - Ptáci19.04.2018
Tady je paradni priklad toho co jsem myslel.
 Re: Modřín - Ptáci17.04.2018
Se clovek musi zamyslet nad tim co toho ochranare vedlo k takto praseckemu jednani, tj samozrejme ty
  Re: Modřín - Ptáci17.04.2018
Tak nejak od profika cekam, ze se prave odprosti pri sve praci od toho co ho vedlo k tomu iracionaln
   Re: Modřín - Ptáci18.04.2018
Mozna ani ne den blbec jako (treba, ciste teoreticky) predchozi zkusenost s lezcema ktery mu nabidli
    Re: Modřín - Ptáci18.04.2018
Hele, ma zkusenost je, ze za tu "blbou zkusenost" si lidi vetsinou mohou sami. Proste kdyz
 Upřesnění dočasných uzavírek v oblastech Modřín a Ostrov od OP 20.04.2018
Ahoj všem!
OP upřesnisnili dočasné uzavírky kvůli hnízdění sokolů v oblastech Modřín a Ostrov
  Re: Upřesnění dočasných uzavírek v oblastech Modřín a Ostrov od20.04.2018
Ahoj Jeníku, odkud to prosím plyne?
   Re: Upřesnění dočasných uzavírek v oblastech Modřín a Ostrov od20.04.2018
Od NPČŠ a CHKO LP uzavírky jsou od 12.3. těd se jen upřesnili aby sokoly mohli klidu hnízdit.

 Ferraty Eisenerz16.04.2018
Ahoj,

Netusite někdo jak to vypadá s ferratama okolo města Eisenerz? Je mozne je uz lizt nebo tam je jeste hodne snehu? Jde mi hlavne o ferratu na Kaiserschield, ale zejimaji me i ostatni.

Diky moc.
M.
 Re: Ferraty Eisenerz20.04.2018
Ahoj!

Ked to náhodou pomóze:

 Jura16.04.2018
Ahoj,
četl jsem to o lezení s dětmi v Juře. Nemůžu to nikde na mapě najít. Ani Jura ani Frankenjura. Mohl by mi někdo poradit, kde se tato oblast přesně nachází?
Díky moc Ondřej
 Re: Jura16.04.2018
Je to relativne velka oblast mezi Regensburgem a Norimberkem. Vicemene se da rict, ze Amberg je zhru
  Re: Jura17.04.2018
Centrum je spíš Pottenstein. Ale taky bych to viděl, že si autor dělá dobrej den :)
  Re: Jura18.04.2018
Prdel si rozhodně nedělám. Všude se píše Jura, Jura, Frankenjura a zkus si to dát do map.cz nebo goo
   Re: Jura18.04.2018
Jj, matne si vzpominam, ze kdyz jsem kdysi davno prvne slysel o Jure, tak jsem to take marne hledal
 Re: Jura17.04.2018
Němci této nejen lezecké oblasti v Bavorsku říkají Fränkischen Schweiz. Má na délku asi 60 km a šířk
  Re: Jura17.04.2018
přesněji řečeno, je (taková ta klasická) Jura okolo Norimberka a pak Jižní Jura okolo Řezna a Kelhei
   Re: Jura17.04.2018
Správně se to pohoří česky jmenuje Franská Alba (Fränkische Alb), někdy Franský Jura (Fränkischer Ju
    Re: Jura03.05.2018
německy to sice je ten Jura, ale česky to je ta Jura (i když se občas vyskytuje i "ten Jura&quo

 Moravský kras pro začátečníka16.04.2018
Zdar, poradíte kde začít lezt v Krasu? Lezitelné 5-6-7... Vybere si člověk nebo je to jedno? Díky moc  V.
 Re: Moravský kras pro začátečníka17.04.2018
no rozumnych a odjistenych 5 je v krase pomalu, 6 a 7 uz lepsi ale jsou pomerne vyzivne. za me asi h
  Re: Moravský kras pro začátečníka17.04.2018
jo a kolem bajerky nahore je taky par cest - kvaky, na bajerce samotne neco malo, ale na bajerku rad
   Re: Moravský kras pro začátečníka18.04.2018
Díky
 Re: Moravský kras pro začátečníka18.04.2018
Hele chce to lézt aspoň 7 aby se ti tam líbilo. Nemá smysl doporučovat nějaké oblasti ale spíš konkr
 Re: Moravský kras pro začátečníka18.04.2018
Hele chce to lézt aspoň 7 aby se ti tam líbilo. Nemá smysl doporučovat nějaké oblasti ale spíš konkr

 Nej vicedelkova oblast16.04.2018
Cau, doporuci nekdo vicedelkovou vapencovou oblast? Hledam neco jako kolmou vapencovou stenu s vicedelkovymi stenovymi cestami vyrovnaneho charakteru (idealne po dobrych chytech v kolmaci). Uz me nebavi porad prelezat z plotny na treni do kouta, z kouta d
 Re: Nej vicedelkova oblast16.04.2018
Asi by tomu vyhovoval Verdon nebo treba Vilanova del Meia v Katalansku, ale je neco takovyho v Alpac
 Re: Sardinie16.04.2018
Na Sardinii take neco bude, ale Alpy to nejsou no...
 Re: Nej vicedelkova oblast16.04.2018
Wenden. Od 7a už je aji slušnej výběr.
 Re: Nej vicedelkova oblast16.04.2018
Celý Dolomiti i s Arcem, tam toho je.
 Re: Nej vicedelkova oblast16.04.2018
Jehly na Blanku.
  Re: Nej vicedelkova oblast16.04.2018
aha, sory. Ptáš se na vápno. Přidávám se k Vendenu, alias Wendestocke.
 Re: Nej vicedelkova oblast16.04.2018
Plotnam se asi nevyhnes. To je standardni soucast vetsiny horskych / vicedelkovych cest.

  Re: Nej vicedelkova oblast16.04.2018
Jo a jeste to udoli v Rakousku, kde dela cesty Kares. Jak se to jen jmenuje..? Nekdy se tomu rika ra
   Re: Nej vicedelkova oblast16.04.2018
Lofer, nebo Staineplatte
  Re: Nej vicedelkova oblast16.04.2018
OK, mohl jsem to vic specifikovat. 7a sport, 6b trad, ale tradicionalisticke lezeni mam radsi na zul
   Re: Nej vicedelkova oblast17.04.2018
Gesäuse.
 Re: Nej vicedelkova oblast16.04.2018
Myslím že od cca 7 fr. už bude velkej výběr i na horách, kde je to v nižších grádech samej kout a ko

 Zapomenuta preska Srbsko15.04.2018
Ahoj, zapomněl jsem jednu presku na cestě direttissima na masivu Matrhorn v Srbsku.

Modra.

Kdybyste jí tam našli prosím ozvěte se mi
Diky
Petr

 Nej sportovní oblast14.04.2018
Ahoj, jaká sportovní lezecká oblast v Evropě je prostě ta NEJ?
Hledám takovou, kde se dá lézt víceméně celoročně, jsou tam suprové a hodně dobře zajištěné cesty všech možných obtížností, je to u moře vhodného ke koupání, přístupy ke skalám jsou v r
 Re: Nej sportovní oblast15.04.2018
Skalák
 Re: Nej sportovní oblast15.04.2018
porubka
 Re: Nej sportovní oblast15.04.2018
porubka
 Re: Nej sportovní oblast15.04.2018
To koupání u moře a lezení víceméně celoroční si docela odporuje. Pokud by to koupání nemuselo být u
 Re: Nej sportovní oblast15.04.2018
Kdyz ti jde o plavani a ne o koupani, tak treba Katalansko a v zimne do vody nahodis neopren.
 Re: Nej sportovní oblast16.04.2018
když se dá koupat v moři, tak je na lezení vedro
 Re: Nej sportovní oblast16.04.2018
Tak to budou v Evrope Calanques v lete cesty ve stinu goudes a zatoka en vau, ale i cesty na slunci
  Re: Nej sportovní oblast16.04.2018
Calanques jsou perfektni akorat chce pocitat s tim ze ti behem lezeni nebo koupacky nekdo zkontroluj
   Re: Nej sportovní oblast16.04.2018
Jezdime tam docela casto a musim rict ze v morgiou ani sormiou, cassis se to nikdy nestalo chce to p
    Re: Nej sportovní oblast16.04.2018
Take jsme nastesti nikdy nemeli tento problem, ktery vlastne zname jen ve forme "jedna pani pov
  Re: Nej sportovní oblast16.04.2018
No s tim horkem.. Zalezi na co jsi zvykly a v cem se citis dobre. V Callanques zazijes na slunku i n
 Re: Nej sportovní oblast16.04.2018
Moravský kras
 Re: Nej sportovní oblast16.04.2018
Vezmi si oblasti kolem Nice. Lezení celý rok, obtížnosti do 9a(+), materiál vápno+ryolit+žula+písek,

 Arco ubytování 14.04.2018
Ahoj dotaz na znalce Arca. Můžete doporučit ubytování někde v oblasti Arca pro vicero rodin s dětmi za slušný peníz?  Máme v plánu společné ubytování 3 rodin tj 6 dospělých a 3 deti. Žádný velký komfort nepotřebujeme, ať je sprcha a kuchyň.  Dik
 Re: Arco ubytování 14.04.2018
V Malcesine je české x centrum, mají takové malé chatky, jsou tam pěkné sociálky, příjemná restaurac
  Re: Arco ubytování 14.04.2018
To už bohužel nefunguje...
   Re: Arco ubytování 14.04.2018
Fakt? 😞 To je škoda, bylo to tam fajn
 Re: Arco ubytování 15.04.2018
Bydleli jsme v Bolognanu. Zkus booking.
 Re: Arco ubytování 15.04.2018
Levné a velký výběr ubytování má Lago Ledro. Znamená to ale jezdit za lezením 30 a více kilometrů. T

 Sportovní lezení na věže13.04.2018
Zdar, existuje vůbec v Evropě nějaká sportovně odjištěná oblast, kde je vetší koncentrace cest na věže (ne masivy)? Nemyslím něco jako Tre Cime, spíš jednodélky nebo kratší vícedélky. Prostě nějaké sportovní skalní město alá Skalák :)
 Re: Sportovní lezení na věže13.04.2018
Adršpach ?
 Re: Sportovní lezení na věže13.04.2018
činkvetóri? tam jsou to věže, místy husté sportovní jištění, pár minut od auta a horská kulisa jako
 Re: Sportovní lezení na věže13.04.2018
la jointe ve francii je taky občas na věže ne?
  Re: Sportovní lezení na věže13.04.2018
V Jonte spíše masivy, ale pár věží tam je. Představení oblasti v tehdejším Rot Puntku bylo uvedeno p
 Re: Sportovní lezení na věže13.04.2018
Pohledej si veze ve Frankenjure. Prekvapive se da najit celkem dost cest. Ano, je to rozhazene ale a
 Re: Sportovní lezení na věže13.04.2018
Možná Meteora. Ale docela velký věže.
  Re: Sportovní lezení na věže14.04.2018
Aha, Meteora už je sportovně odjištěná, to bude mít starej Hasse radost :-)
  Re: Sportovní lezení na věže14.04.2018
Aha, Meteora už je sportovně odjištěná, to bude mít starej Hasse radost :-)
 Re: Sportovní lezení na věže13.04.2018
Co takhle Drevenik na Slovensku?
 Re: Sportovní lezení na věže15.04.2018
Nikdy jsem tam nebyl, ale nejsou náhodou věže na Súlově?
 Re: Sportovní lezení na věže15.04.2018
Wachau
 Re: Sportovní lezení na věže20.04.2018
Montserrat u Barcelony, skoro všechny cesty maj nejty po metru (i několika dýlkový trojky) a věžovit

 Anketa ČHS x ČSL12.04.2018
Mám dotaz - jak fungují ankety na lezci a jak jsou zajištěné vůči opakovanému klikání? Od začátku se to tam podivně přelévá, ale 1500 hlasů za noc je už dost podezřelé, ne? Snad mi nechcete ani naznačit, že nějak takhle se vyhrává cena na fesťáku v Teplic
 Re: Anketa ČHS x ČSL12.04.2018
Je to jednoduché, když ze autorům nelíbí vývoj, tak tomu štěstíčku jdou prostě lehce naproti.
  Re: Anketa ČHS x ČSL12.04.2018
Hlavně do toho dát srdíčko a držet si svůj styl hry :-D
   Re: Anketa ČHS x ČSL12.04.2018
..tak určitě..
 Re: Anketa ČHS x ČSL12.04.2018
Dobry postreh!
No, je to sila... Jeste vcera vedlo CSL a v prubehu par chvil najednou CHS zis
  Re: Anketa ČHS x ČSL12.04.2018
Skoro by se dalo tvrdit, že označení Lezec.cz = hlásná trouba ČHS, není úplně nesmyslné.
  Re: Anketa ČHS x ČSL12.04.2018
Nevím, co se dělo s anketou včera a dnes, (byl jsem mimo PC), ale před tím vedl přirozeným vývojem Č
   Re: Anketa ČHS x ČSL13.04.2018
Ale ho*no... Tohle neni obycejna internetova anketa, tohle je naprosto debilni anketa. Obycejna inte
    Re: Anketa ČHS x ČSL13.04.2018
Si udělej svoji, když te to tak štve. A můžeš dělat dulezityho. A vůbec, hlavně se nauč chovat v les
     Re: Anketa ČHS x ČSL13.04.2018
? Nejaky mindrak, frustrace? Nebo proc to pises? Co kdyz su z Moravy? Co kdyz prave nejake ankety uz
      Re: Anketa ČHS x ČSL14.04.2018
Tyhle amatérsky internetoví psychologové mě drtí. Nevím co do toho tahas politiku. Jses úplně mimo
       Re: Anketa ČHS x ČSL14.04.2018
Neprijde ti, ze spis uplne mimo je celej ten koment o chovani v lese, o tom at si udela svoji anketu
        Re: Anketa ČHS x ČSL14.04.2018
Souvislost v tom je hodně silná, jelikož z umělých stěn jsou posílány do skal houfy nevychovancu. A
         Re: Anketa ČHS x ČSL14.04.2018
To co pises v tech prvnich vetach souvisi s anktetou a jejim mechanismem prosim jak?

          Re: Anketa ČHS x ČSLf15.04.2018
ty vidíš anketu, já vidím souvislosti. A když vidím CSL, vidím podnikatelský záměr, který bude mít v
           Re: Anketa ČHS x ČSLf15.04.2018
:D
    Re: Anketa ČHS x ČSL13.04.2018
Dobře, beru na vědomí. Anketu vyměňuji a poradím se s programátorem do budoucna. Díky moc za zájem a
     Re: Anketa ČHS x ČSL13.04.2018
Anketá nemá vůbec žádný mechanismus. Úplně jednoduchým způsobem není problém poslat pár set hlasů ka
     Re: Anketa ČHS x ČSL13.04.2018
Dik! Ankety byvaji zajimave. Ale pro me, diky obcasnemu prelevani (ale myslim, ze ne nikdy tak vyraz
     Re: Anketa ČHS x ČSL13.04.2018
Vidim to tak, ze kdyz bych se treba rozhodl, ze pres noc navysim "ano" v soucasne ankete,
      Re: Anketa ČHS x ČSL13.04.2018
jj nebo třeba tor, změna identity, otevření odkazu, repete..
       Re: Anketa ČHS x ČSL13.04.2018
Nejlepší by bylo hlasování pře přihlášení např mojeid, google account, tu přes lezce, FB?,...
 Re: Anketa ČHS x ČSL12.04.2018
No ty vole za večer o 1600 hlasů, hezky jedete. :-D pokud má někdo hodně času a ví jak na to není pr
  Re: Anketa ČHS x ČSL12.04.2018
Dávám Boudkovy rok, maximálně dva!

1   ...   183   184   185   186   187   188   189   190   191   192   193   194   195   196   197   198   199   200   201   202   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Modřín - Ptáci
Ahoj,
po víkendovém zážitku bych rád varoval před návštěvou Modřínu. Když jsme tam dorazili, zjistili jsme, že je zavřený v podstatě celý hlavní sektor od Nové bašty doprava. Přitom na stránkách Horosvazu je pouze "okolí Rájské věže". No, docela široké okolí. Ale budiž. Tak jsme lezli na Nové Baště a Sojčí stěně. Přesto na nás vystartoval poměrně přísně zelený muž. Osobně si ochranářů zbytků přirody vážím, takže nechci, aby to tady vyznělo jako nějaký hate, ale chlapík mě překvapil větou: "Můj pes je naučenej kousat, když začneš utíkat, tak ho pouštím."
Docela by mě zajímalo, jak velký prostor sokoly potřebují, protože je zavřený pás cca 300 metrů a ještě dle tohoto pána jsme se neměli pohybovat ani v okolí záboru. Budiž mu přičteno k dobru, že když uviděl že sebou máme děti, tak nás nechal jít i když původně chtěl občanky atd.
Jo a bylo by fér, kdyby byl přesný popis záboru někde k sehnání.
Bobr14:28:35 17.04.2018
odpovědět 
 Re: Modřín - Ptáci
Vážení si ochranářů by určitě nemělo vést k tomu je nechat chovat se jako absolutní kokoty.. Ochranář nemá pravomoc tě legitimovat. A už vůbec si nesmí dovolit výhrůžku fyzickým násilím. V mnoha zemích je útok psem považován na stejné úrovni jako ozbrojený útok. Tedy i výhrůžka je na stejné rovině jako výhrůžka zbraní. Ochranář se musí pohybovat v zákonem vymezených mezích. Je vůbec otazné, zda se vůbec smí pohybovat v záboru pro ochranu fauny se psem (minimálně by ho měl na vodítku - tak nějak ze soudních pří které probíhali jsem si odnesl, že psa mimo honidbu musí mít jeho pán pod stoprocentní kontrolou, což podle odborníků bez vodítka nelze). Ofotit si jeho průkazku a podat stížnost. Případně ho při stížnosti identifikovat jinak.

Týpek jako tento pán škodí hlavně své profesi a těžko si s takovým přístupem vydobije respekt. Jeho přístup akorát zkazí den. Přitom stačí tak málo - "dobrý den, mohu poprosit, zda byste se snažili pohybovat mimo zábor. Je to z důvodu ...., ... nějaké hezké povádání o tom, proč je to důležité ..." zafunguje i na největší ignoranty.

Co se týká databáze na ČHS, tak tentokrát tu asi neuvidíme aplikovat takové to klasické klišé "důležité je to, co se píše na stránkách svazu, to jsou jediné relevantní informace, vše ostatní je irelevantní"...
14:53:17 17.04.2018
odpovědět 
  Re: Modřín - Ptáci
Pes na vodítku byl a on i my jsme byli celou dobu mimo zábor. Nic jsme neporušili.
Ale hlavně z toho nechci dělat kovbojku. Nic hrozného se nestalo, naopak je z toho lepší historka k pivu, než kdyby bylo vše korektní a to je hlavní :-). Spíš mi to přišlo vtipné a dobré info pro ostatní.
Bobr15:32:48 17.04.2018
odpovědět 
   Re: Modřín - Ptáci
Pokud jste byli mimo zabor, tak je jeho chovani naprosto nepripustne. Od vyhruzky pod to po vas chtit ukazat obcanku. Takovy clovek jen a jen nici vztahy mezi ochranari a zbytkem lidi a degraduje svoji profesi. Podle me by se to melo resit, aby tim vznikl prostor pro kvalitnejsi lidi v dane profesi.
15:55:16 17.04.2018
odpovědět 
  Re: Modřín - Ptáci
Chtít po tobě občanku asi může...

Strážce přírody je ze zákona oprávněn (zákon č. 114/92 Sb., o ochraně přírody a krajiny) dle § 81, odst. 8

a) zjišťovat totožnost osob, které porušují předpisy na ochranu přírody,
b) ukládat a vybírat blokové pokuty za přestupky na úseku ochrany přírody,
c) vstupovat na cizí pozemky za podmínek stanovených v zákoně č. 114/92 Sb.,
d) zadržet ke zjištění totožnosti osobu, kterou přistihnou při porušování právních předpisů o ochraně přírody a krajiny a odevzdat ji orgánu Policie České republiky; postižené osoby jsou povinny uposlechnout,
e) požadovat pomoc nebo součinnost orgánů Policie České republiky, popřípadě obecní policie, pokud nemohou splnění svých povinností zajistit vlastními silami a prostředky,
16:30:38 17.04.2018
odpovědět 
   Re: Modřín - Ptáci
a) nenastalo (dle popisu), a pravdepodobne zsjitovat ji muze, jen pokud prokaze, ze je nutne ji zjistovat. To v jakem vztahu je opravneni ji zjistovat a s tim, ze kazdy koho pozada ji musi prokazat, nekomentuji. Moci zjistovat != zjistovany je povinen prokazat svou totoznost.
22:25:16 17.04.2018
odpovědět 
  Re: Modřín - Ptáci
Databáze uvádí omezení podle toho, jaké dokumenty přijdou od Ochrany přírody, nic jiného ani dělat nemůže. Jestliže správa CHKO v terénu označí něco jiného, než co nám oznámí v příslušném dokumentu, nemůžeme o tom vědět, pokud to někdo v terénu nezjistí a neoznámí. Pak s tím můžeme něco dělat - buď tak, že se oficiálně obrátíme na Správu s dotazem, jak to je a proč je to v terénu jinak, než v jejich vyhlášení, nebo rozšíření zavřených skal v databázi.
Petr Jandík19:31:33 17.04.2018
odpovědět 
   Re: Modřín - Ptáci
:)
Drz tuhle diskuzni linii i kdyz tu anonymne odklanis lidi od stranada k databazi CHS.
22:21:17 17.04.2018
odpovědět 
  Re: Modřín - Ptáci
Ale samozřejmě, že Tě ochranář může legitimovat. Je to Stráž ochrany přírody, má odznak a průkazku. Na požádání se musí legitimovat také on Tobě.
Kuba Turek12:32:52 18.04.2018
odpovědět 
   Re: Modřín - Ptáci
Bez duvodu te nemuze legitimovat ani policista...
22:16:07 18.04.2018
odpovědět 
    Re: Modřín - Ptáci
Samozřejmě že bez důvodu Tě nemůže legitimovat nikdo.
Kuba Turek02:27:01 19.04.2018
odpovědět 
 Re: Modřín - Ptáci
Neuveritelne! V okamziku kdy po me chce nekdo takovej obcanku, tak se mu tak akorat vysmeju do ksichtu. A kdyby na me vypustil toho psa, tak se budu proti nemu legitime branit nozem. Kdybych mel strelnou zbran, tak bych ho zastrelil. Pripomina mi to prihodu s jednim myslivcem, kterej mne v lese rekl, ze tam nemam co delat. :D Kdyz zjistil, ze se z nej fakt neposeru a kdyz jsem ho poslal do prdele, tak mu malem rupla cevka.
15:38:38 17.04.2018
odpovědět 
  Re: Modřín - Ptáci
Aha, podle mě by v reálu ten scénář vypadal jinak.
Martin15:55:50 17.04.2018
odpovědět 
   Re: Modřín - Ptáci
Nejsem sice predrecnik, ale pokud by na me nekdo pustil psa po tom, co mi rekne, ze je pes je pripravenej kousat, tak bych se taky branil.

Existuje vubec nekdo, kdo by se nebranil a nechal by na sebe psa utocit?
16:19:23 17.04.2018
odpovědět 
   Re: Modřín - Ptáci
Podle mě je mezi lezci Ninja. Doufám že ho se střelnou zbraní nepotkam.
Honza17:44:58 17.04.2018
odpovědět 
    Re: Modřín - Ptáci
Nedávno jsem se tu na diskusi ptal na základě čeho je zákaz v Rájci a nedostalo se mi odpovědi. Mám dojem, že zákaz na Modříně bude podobného, pochybného ražení. Rád bych obě ta rozhodnutí viděl, ať se poučím. Jenže kde nic, tu nic...
Sysel21:00:21 17.04.2018
odpovědět 
     Re: Modřín - Ptáci
Stačí mrknout zde na lezce není to tak dlouho co zde byla zmínka o zákazu lezení v Rájeckém údolí a hned pod tím byl odkaz na všechny oblasti,kde je zakázáno lezení od-do,tak se stačí jen mrknout a je to,ale je na každým jak se s tím popasuje,minulý týden v Tisý taky lezla nějaká trojka zakázanou cestu na Cimbuří, nechtěl sem je nějak proudit,tak sem se jen ptal jestli ví,že je cesta zakázaná, tak ani ťuk
Aldaa21:26:36 17.04.2018
odpovědět 
     Re: Modřín - Ptáci
Údajně je zákaz,kvůli hnízdění sokolů
Aldaa21:28:56 17.04.2018
odpovědět 
      Re: Modřín - Ptáci
Zdravím, zákaz lezení se na konkrétním místě v na Modřínu ani v Rájci nedá vyhlásit tím, že se to napíše na internet. Zajímá mě konkrétní rozhodnutí, ze kterého takový zákaz plyne.

Jinak jsem minulý týden lezl v Tisé také omylem zakázanou cestu, a to jsem o seznamu v OOP věděl.
Sysel22:09:58 17.04.2018
odpovědět 
       Re: Modřín - Ptáci
Sysle, jak jistě víš, tak zákonem o ochraně přírody a krajiny (§50, odst.2) je výslovně zakázáno "škodlivě zasahovat do přirozeného vývoje zvláště chráněných živočichů", mimo jiné je i rušit. Jakýkoliv způsob, kterým věrohodně a prokazatelně sdělíš osobě informaci, že svým konkrétním konáním (lezením ve vymezeném polygonu...) sokola ruší, tedy porušuje zákon, je přijatelný. Není třeba k tomu zvláště vydávat rozhodnutí ve správním řízení a koneckonců to ani dost dobře nejde. A samozřejmě, pokud se úřední osoba, notabene veřejný činitel, chová jako primitivní hovado, je třeba to nenechat plavat, ale je dobře to řešit.
JH22:45:49 17.04.2018
odpovědět 
        Re: Modřín - Ptáci
mozna ze se nedokážete dohodnout co to znamena "verohodne a prokazatelne" , ani me to není jasne.
l.06:22:25 18.04.2018
odpovědět 
        Re: Modřín - Ptáci
Jistě, ale snad uznáš, že tady nejde o formalistní slovíčkaření, ale přesnou úřední dokumentaci, která má být veřejně dostupná, solidně a srozumitelně zdůvodněná... Protože OP je snad státní instituce placená z našich daní a v důsledku taky nám občanům zodpovědná. Takže by se měla podle toho snad chovat - ne ve smyslu litery, ale skutečně. Tzn. vystupovat solidně, přesně a odpovědně vážit nutnou míru restrikcí, dostatečně o nich informovat a tak. Na místě se nechovat agresivně a konfrontačně, pokud to není nutné...
Taky bych si - jako Bobr - představoval, že když OP něco uzavře, dá si záležet na tom, aby byl zveřejněný na patřičných místech PŘESNÝ rozsah uzávěry s podmínkami... A jako Sysel bych si představoval, že budou dobře dostupná i ta rozhodnutí a zdůvodnění.
Protože když se pak člověk třeba dočte z druhé ruky, že půlka Labáku se zavřela proto, že tam správu převzal někdo jiný a vlastně přesně nevěděl, jaká tam je situace, a tak tam toho radši zavřel víc... má pocit, že žiju někdy před 30 lety a skoro bych se začal vztekat.
P.08:46:38 18.04.2018
odpovědět 
         Re: Modřín - Ptáci
Zavřenýho víc, než tu bylo nedávno zmíněno i s mapkou?
20:32:08 18.04.2018
odpovědět 
          Re: Modřín - Ptáci
Nene, víc než v době minulé výjimky.
P.22:45:58 18.04.2018
odpovědět 
         Re: Modřín - Ptáci
Málokdy se to stává, ale s P. úplně souhlasím. Když to převedu do právní řeči- Měl jsem za to, že zákon obsahuje druhovou ochranu a ochranu územní. Územní ochrana spočívá v tom, že se na určitém území omezí jisté činnosti. Podle mě nelze proto druhovou ochranou zdůvodnit uzavření určitého území pro lezce. A když už se to děle, musí to mít nějaké odůvodnění a nějaký řád a ne červenou pásku a pohrůžku vypuštění psa.
Sysel22:38:57 18.04.2018
odpovědět 
          Re: Modřín - Ptáci
Jestli to je tak jak píšete, tak bych očekával CHS, ze začne jednat. Mě fakt je jedno jestli někdo závodí a nebo ne, ale toto je ta úloha CHS. Nenechat si stát na hlavu.
Element06:55:00 19.04.2018
odpovědět 
   Re: Modřín - Ptáci
Martine, mysli si co chces, ale ne vsichni z nas jsou prizdisraci. Obzvlast kdyz mam zato, ze jsem v pravu, tak se sebou fakt nenecham vy..bat. Jo driv jsem se taky z kazdeho skoro posral, ale ted po nekolika zkusenostech uz se fakt sikanovat nenecham. Takze ano, vysmal bych se mu do ksichtu a ano, pokud na me posle psa pred kterym neutecu (coz je vzdy lepsi volba pokud jde jen o me a ne o dalsi lidi), tak se budu branit. A ano, strelnou zbran sebou do skal nenosim, ale nuz ano. Ten mam sebou u pasu neustale, i ted v praci v kanclu, ne jen zavirak nekde v baglu. Pro puntickare, vzhledem k rozmerum a charakteru cepele to je nuz, kterej muze kazdej svepravnej clovek legalne nosit.
10:32:00 18.04.2018
odpovědět 
    Re: Modřín - Ptáci
Já nosím na batohu mačetu.. a ta je naučená sekat (dříví a roští). A pustit na mě psa, zvlášť když mám s sebou děti, to by byl ten zelenej mužík blázen.
Kolouch11:54:01 18.04.2018
odpovědět 
    Re: Modřín - Ptáci
Tak nevím, zda mám, či nemám být s "přizdisráčem" vztahovačný. Pokud to myslíš na mě, tak to prosím napiš přímo. Možná mám jiné zkušenosti z života než ty, ale mě přijde, že je z valné většiny lepší jednat slušně a klidně. Píšeš tu o noži, obraně atd. Zažil jsi už někdy něco "naostro"? Zažil jsi následky? Pracoval jsme řadu let s hodně agresivními lidmi, po výkonu trestu a podobných "streetfight" prohlášení jsme slyšel spoustu. U těch moudřejších to skončilo jen u řečí. U těch méně pak přišli na řadu věty typu "To ta ruka sama".
Ostatně ochranář psa nepustil, vše dopadlo smírně, tak to tady nehroťte a nevyvolávejte zbytečnou agresi.
Bobr16:11:15 18.04.2018
odpovědět 
     Re: Modřín - Ptáci
Vetsina lidi moc konfrontaci naostro nezazila, proto taky to povidani o tom co by udelali kdyby.
Nastesti zustava vetsinou u toho povidani, od vyhruzek je (taky nastesti) ke stretu natvrdo vetsinou dost daleko (pokud nejsou hraci certifikovatelni psychopati).
U lezcu je trochu potiz ze jsou to vsichni lidi fyzicky zdatni, presvedceni o sve nepremozitelnosti.. takze nejaky civilizovany reseni je napada az po vyprchani adrenalinu.
Plosne rozsireni chlivackych mravu a jejich hojne uzivani i lidmi kteri by meli mit civilizovane jednani primo v popisu prace taky pomery nezlepsuje.
Hojne pouziti slova 'civilizovany' neni nahodne, prece jen uz je to par tejdnu co sme slezli ze stromu a snazime se (vetsinou..) resit konflikty jinak nez pestnim klinem..
TOA17:29:51 18.04.2018
odpovědět 
     Re: Modřín - Ptáci
Zazil si nekdy Bobre utok psem, kterej "umi kousat"? Ver, ze pred nim neuteces a budes bojovat o sve zdravi nebo zivot vsemi moznymi prostredky. Pes je zbran.

Agresivni "streetfight" reci mel hlavne pan "ochranar". Mas akci a reakci. Kdo spousti akci, asi se docka i te vynucene reakce.
22:20:06 18.04.2018
odpovědět 
     Re: Modřín - Ptáci
Cau Bobre, ja psal ten puvodni komentar a i ten o tom prizdisracstvi. Podepisovat se nebudu. Ne, urcite jsem to nemyslel na tebe. Podle me jsi udelal to nejrozumejsi co slo v te situaci udelat. Jednak tam byli deti a pak toho psa nikdo nakonec nevypustil, ze ano. Termin prizdisrac jsem tusim vypustil az potom co si Martin povzdechl nad tim, ze by ten scenar, kdy bych se tomu zelenemu muzikovi vysmal vypadal jinak. Tak abych to upravil a kazdy tomu porozumel. Pokud by ochranar ke mne prisel a rozumne mi vysvetlil o co jde, tak bychom se slusne domluvili. Bohuzel tento typek zvolil jiny pristup.Takze pokud by ten ochranar na me takhle stekal a slovne me napadal, proste choval se jako debil (jak jsi to ty popsal), tak bych se mu skutecne vysmal. Kdyz Martin rekl, ze si to nemysli, tak jsem mu odepsal, ze nejsem zadnej prizdisrac a udelal bych to. Pokud by na me skutecne ten typek pak zautocil psem, tak bych se opravdu branil. To prece neni zadna agrese ne? On zautocil, ja ne. Jde tu o me a me deti a pes muze zabit. No a k tem zkusenostem ze "streetfightu"... Bohuzel jich mam na konte relativne dost, ale zadnej se psem :D Nikdy jsem zadnej nezacal (ver nebo ne :D), nikdy jsem nebyl v base, jen jednou jsem stravil noc na fizlarne podavanim vypovedi. Bohuzel jsem vyrustal v regionu, kde si jista individua o vikendech pred hospodama a obecne venku radi do nekoho bouchnou a vzhledem k me povaze jsem to nikdy nenechal tak. Parkrat jsem skoncil dost spatne ve spitale na pohotovosti, ale parkrat jsem take docela na oplatku agresorovi nalozil. Prodelal jsem celkem 6 zasivani na ksichtu (z toho 3x oboci coz se da povazovat za lehci uraz) a jednou tam byl i otres mozku. Nechci nikoho nabadat k tomu aby mlatil lidi, vzdy je lepsi utect, to muzu po mych zkusenostech opravdu potvrdit. Bohuzel pokud ma clovek povahu jako ja, utek ho v prvnim momente nenapadne. Pokud nejses sam a mas sebou lidi rekneme zranitelnejsi a slabsi (jako treba deti, ktere by neutekly), tak je naopak obrana nejlepsi reseni.
10:29:56 19.04.2018
odpovědět 
      Re: Modřín - Ptáci
tvé nepřizdisráčství je zcela nepopiratelně potvrzeno tvým nepodpisem. na to se nadá říct ani "popel".
Lukas B.10:47:42 19.04.2018
odpovědět 
       Re: Modřín - Ptáci
Proc, nemam zapotrebi, aby si o me lidi septali. Na internetu se zviditelnovat nepotrebuju.
12:04:25 19.04.2018
odpovědět 
      Re: Modřín - Ptáci
Tady je paradni priklad toho co jsem myslel. https://bit.ly/2vuPWYS
12:09:24 19.04.2018
odpovědět 
 Re: Modřín - Ptáci
Se clovek musi zamyslet nad tim co toho ochranare vedlo k takto praseckemu jednani, tj samozrejme tykani a vyhruzka vypusteni kousavyho psa jako zahajeni rozhovoru.
Mozna nejaky spatny zazitky z minulosti - nebo jen podrizeni se trendu vseobecneho chlivactvi.
Tak ci onak - Jak pravi Bobr, bejvalo by stacilo k mnohem lepsi atmosfere onoho dne kdby si borec ty vyhruzky odpustil.
Taky jsem pro aby se z toho nedelala kovbojka ale asi bych navrhoval se pri podobnejch prilezitostech nespokojit se s tim ze "me nechal jit" a chtit jmeno a kontakt na jeho sefa.
Ne v ramci boje za prava lezcu ale v ramci boje proti hulvatstvi a praseckejm zpusobum.
21:23:07 17.04.2018
odpovědět 
  Re: Modřín - Ptáci
Tak nejak od profika cekam, ze se prave odprosti pri sve praci od toho co ho vedlo k tomu iracionalnimu a neopravnenemu reseni situace... Proste jasne mam den blbec, ale nebudu to prenaset do sve prace.
22:30:59 17.04.2018
odpovědět 
   Re: Modřín - Ptáci
Mozna ani ne den blbec jako (treba, ciste teoreticky) predchozi zkusenost s lezcema ktery mu nabidli ze misto opusteni zapovednku a ukazani obcanek mu daj do drzky kdyz jsou v presile.
Uniformovani strazci (cehokoli..) chodej po meste ve dvou a s vysilackama, samotnej ochranar se v lese posily nedovola.
Takze si ssebou do prace borec zacal brat psa.
To vsak neni (ani teoreticky) ospravedlneni toho jak si dotycnej pocinal.
00:32:16 18.04.2018
odpovědět 
    Re: Modřín - Ptáci
Hele, ma zkusenost je, ze za tu "blbou zkusenost" si lidi vetsinou mohou sami. Proste kdyz se chovam jak kokot, zacnou se lide ke mne chovat uplne stejne. Treba mu krivdim a historicky, nez mu ruplo v bedne, se choval k lidem jak milnius. Ale i tak nevidim problem v tom, i kdyz narazim na agresivni blbecky, zacit s nimi jednat slusne, ochotne, neagresivne - koneckoncu takove jednani je snad hlavni a nutny predpoklad profese, ktere je ve styku s lidmi. Pokud mi nevyhovi, zavolam policii at si to vyresi. Typci si me budou pul hodinu, hodinu ignorovat a pak uz si je zpracuji policajti. Pokud by byl hodne vysrany strachy, muze skupinku jen monitorovat z povzdali a volat poldy bez predchozi snahy o komunikaci.

Protoze jak asi pan skonci, pokud bude takto pristupovat k lidem pobliz zaboru? Driv nebo pozdeji narazi na lidi, ktere takovym chovanim nasere tak, ze to odnese akorat on sam a jeho pes (myslim tim, ze to budou nejak resit - pravni cestou nebo fyzicky jako obranu na vyhruzku).
08:59:11 18.04.2018
odpovědět 
 Upřesnění dočasných uzavírek v oblastech Modřín a Ostrov od OP
Ahoj všem!
OP upřesnisnili dočasné uzavírky kvůli hnízdění sokolů v oblastech Modřín a Ostrov dále oznámili ukončení dočasné uzavírky na Levém břehu v Labském údolí
Oblast Modřín
Březnová věž ,Nová Bašta,Sojčí stěna,Stará Bašta,Brádle,Modrá věž,Modrásek,Svatební stěna,Modrý kámen,Stolová hora, Semler,Rajská věž,Eden,Zvonice,Stěna nad zvonicí,Kahan,Bivaková,Revizor,Stará pekárna,Nová pekárna,Jelení skok,Jelení skála,Lastura,Karkulka,Poštolčí stěna,Žemle,Wentovka,Kota 18,Vatikán Zlomiskovou věž
Oblast Ostrov
Rozhledna (masív) , Venušin Pahorek,Běliningrad,Věž Zdenky,Obr,Sfinga,Hrobka, Zalesněnou věž
V oblastech Modřín a Ostrov dočasné uzavírky uvedených skalních objektech do 30.6.2018

Ukončený dočasné uzavírky na Levém břehu v Labském údolí od 20.4.2018
Citadela,Ústecká věž, Kyklop,
Jenik Pleticha16:48:21 20.04.2018
odpovědět 
  Re: Upřesnění dočasných uzavírek v oblastech Modřín a Ostrov od
Ahoj Jeníku, odkud to prosím plyne?
Sysel18:17:44 20.04.2018
odpovědět 
   Re: Upřesnění dočasných uzavírek v oblastech Modřín a Ostrov od
Od NPČŠ a CHKO LP uzavírky jsou od 12.3. těd se jen upřesnili aby sokoly mohli klidu hnízdit.
Jenik Pleticha19:11:52 20.04.2018
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (43)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1152 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1267 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi