Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
46.Lukášek 10044
47. 10037
48.Pelikán 10013
Bouldry:
46.Meier 9175
47.Chovanová 9153
48.Ondra 9134
Hory:
25.Moravcová 2460
26.Magič 2438
27.Relovsky 2422

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231321 cest
Nové přelezy:
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9

Stěny
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Trip24.04.2018
Ahoj

planujem s priatelkou trip na Lago di Luzzone, z Prahy (trasa este nie je jasna) a naspäť cez Mníchov. Mohli by ste mi poradit este nejake zaujimave oblasti na tejto trase?
Ďakujem.
 Re: Trip27.04.2018
A nechceš vzít tu buchtu raději na nějaké normální lezení? Než na nějakou delsi betonovou zeď? :-)

 Rodellar24.04.2018
Ahoj, nebyl jste někdo aktuálně v Rodellaru? Není to moc zateklý?
(nebo, jaká je obecně zkušenost s touhle roční dobou?)
Diky

 Nová ferrata v Ústí nad Labem24.04.2018
Karel furt jede, tentokrát přesunul klettersteig do centra města a vznikla Vinařská B: https://goo.gl/HoH6Bz
 Re: Nová ferrata v Ústí nad Labem24.04.2018
to je asi taky diagnoza
  Re: Nová ferrata v Ústí nad Labem24.04.2018
Ano, jedna se o pokracovani diskuze "Anketa - diagnoza".
 Re: Nová ferrata v Ústí nad Labem24.04.2018
Teda už předtím to bylo dost na hraně, ale tohle už je snad nemoc nebo co. Zadrátovat šutr ve stráni
 Re: Nová ferrata v Ústí nad Labem24.04.2018
A Tobě se to Papouši líbí, např. toto konkrétně?
  Re: Nová ferrata v Ústí nad Labem25.04.2018
Zdar, ja beru jako fakt, ze o ferraty zajem je a to velkej. U tohodle kvaku nemam zadnej background,
   Re: Nová ferrata v Ústí nad Labem25.04.2018
mě by teda na takhle krásné skále a zároveň bezvýznamné pro lezení i turistiku vadil i jeden jediný
    Re: Nová ferrata v Ústí nad Labem25.04.2018
s tim ucitelskym je to jen hypoteza, abychom byli korektni
 Re: Nová ferrata v Ústí nad Labem25.04.2018
To mali nejaky vypredaj v zelezarstvi nebo co? inak mi to hlava nebere

 ztráta lezeckých brýlí Plzeň23.04.2018
Ve čtvrtek 19.4. jsem na lezecké stěně v Plzni (kobře) zapomněl lezecké brýle i s krabičkou.
Pokud je někdo našel, budu rád, pokud dáte vědět. Díky
 Re: ztráta lezeckých brýlí Plzeň26.04.2018
To vzal Venca, né já!
  Re: ztráta lezeckých brýlí Plzeň27.04.2018
To byl Jozin!
   Re: ztráta lezeckých brýlí Plzeň29.04.2018
Opet Jaryn... :))
    Re: ztráta lezeckých brýlí Plzeň30.04.2018
Jaryn je bonzák!

 Podmínky - Wildspitze23.04.2018
Ahoj, nevíte jak to vypadá s lehkými firnovými stěnami v okolí Wildspitze? Jestli by mohl být o květnových svátcích přístup i bez lyží (sněžnic) a jaké jsou podmínky v samotných stěnách?
Díky, Petr.
 Re: Podmínky - Wildspitze23.04.2018
Hele nedá se to moc odhadnout. Byli jsme teď v Bernskejch Alpách a bez lyží nebo sněžnic by to šlo,

 Podmínky - Wildspitze23.04.2018
Ahoj, nevíte jak to vypadá s lehkými firnovými stěnami v okolí Wildspitze? Jestli by mohl být o květnových svátcích přístup i bez lyží (sněžnic) a jaké jsou podmínky v samotných stěnách?
Díky, Petr.

 Zranění prstů23.04.2018
Zdravím. O zranění, léčbě, tejpování prstů už se toho napsalo dost, ale chtěl bych se zeptat na tipy / doporučení v případě kdy po přetížení prstu nebolí ani tak prst samotný ale spíš (asi) šlacha zhruba v oblasti pod zápěstím. Předpokládám klid, ledování
 Re: Zranění prstů23.04.2018
myslím že pod zápěstím ani ne. leda bys měl nějak poškozený vazy zápěstí. spíš to protahovat, mazat,
 Re: Zranění prstů23.04.2018
Ahoj, natazenou slachu v zapesti jsem mel taky (kdyz tim prstem zatlacis tak to boli v zapesti). Naj
  Re: Zranění prstů23.04.2018
Cviky to jsou dobre a je nutne je delat pravidelne i v dobe, kdy se clovek citi 100% zdrav a fakt to
  Re: Zranění prstů24.04.2018
Ja na to mam takovou trojuhelnikovou gumu s 5ti dirama. Nasadis na prstyu a roztahujes. Vyhoda oprot
  Re: Zranění prstů25.04.2018
S protahovani podle navodu opatrne. Najdi sikovneho terapeuta a nech si to vysvetlit. Ja jsem si kou

 anketa - diagnoza22.04.2018
Ahoj,

jak by jste diagnostikovali jedice, který jde při 29 stupnich celsia do Tisé lézt devítky, které jsou přímo u turistické cesty? A aby to neklouzalo, tak si vezme magnezium a asi aby to lezlo i jeho parťačce, tak ta ho měla na zadečku
 Re: anketa - diagnoza22.04.2018
Jedice?Jasná dysgrafie!!!
  Re: anketa - diagnoza22.04.2018
No já si dávám mágo ke snídaní, aby mě to tak neklouzalo.Dal bych nobelovu cenu kdo vymyslel mágo.Kd
  Re: anketa - diagnoza22.04.2018
tak u mě je to jasné, ale co ten pán?
 Re: anketa - diagnoza22.04.2018
Mně v tý tvojí historce chybí pointa - žes za ním šel a pěkně od plic mu vyčinil. Ale spíš si myslím
  Re: anketa - diagnoza22.04.2018
ano - ale co to mění na příběhu a dotazu jako takovém?
 Re: anketa - diagnoza22.04.2018
kam ten svet speje, 29 stupnu v Tise v dubnu. Svet ma porouchanou klimatizaci tak ho je třeba natri
 Re: anketa - diagnoza22.04.2018
O nem bych si asi nemyslel nic, nemam na to dost informaci. Kazdopadne o cloveku co se s nim snazi v
  Re: anketa - diagnoza23.04.2018
Mágo je zázrak kámo zazrak
  Re: anketa - diagnoza23.04.2018
varianta, že se nesnaží vypořádat se s frustrací, ale o to, aby se třeba zamyslelo víc lidí nad věcí
   Re: anketa - diagnoza23.04.2018
Tebou zminena varianta me samozrejme napadla, ale ta se vetsinou resi bud osobne na miste a nebo for
    Re: anketa - diagnoza23.04.2018
tak vzhledem k tomu, že osvětové články s vyjádřením odborníků, nezávislých komisí ani osobní invenc
     Re: anketa - diagnoza23.04.2018
Joooo, tak tohle tve urcite bude fungovat. Stejne jako si ten co si z tebe dole dela prdel jiste nik
      Re: anketa - diagnoza23.04.2018
o mě fakt nemusíš mít strach, dík za starost, ale fakt se neobtěžuj :)
       Re: anketa - diagnoza24.04.2018
Ty zase nemusis mit starost o typka co lezl s magem, taky se fakt neobtezuj. Pripadne, je-li tva sta
        Re: anketa - diagnoza24.04.2018
tak o něj fakt starost nemám - nepleť si zvědavost (dotaz na diagnozu) se starostí

st
         Re: anketa - diagnoza25.04.2018
Tak v ramci teto velke starosti to zkus teda tak, ze si s dotycnym promluvis osobne. Pripadne dej do
          Re: anketa - diagnoza25.04.2018
myslíš jako další článek, jako další diskuzi, jako další popovídání si s někým pod skálou, nebo ješt
       Re: anketa - diagnoza25.04.2018
Ja fakt o tebe starost nemam. Spis me zajima (ze zvedavosti) ta tvoje diagnoza.
 Re: Madžo je droga?23.04.2018
:-D 1url.cz/xtRuv
 Re: anketa - diagnoza23.04.2018
Obávám se, že na podobné jedince neplatí nic jiného než represe. Až příště něco takového uvidím, asi
  Re: anketa - diagnoza23.04.2018
Zkus s nim nejdrive promluvit. Z osobni zkusenosti vim, ze 99.9% nejak nerozumne reagovat nebude a k
 Re: anketa - diagnoza23.04.2018
Cau, jsem to já. Trošku si to přibarvil. Nebylo 29, ale 22 dle Garmina. Mladá mágo neměla a lahev s
  Re: anketa - diagnoza23.04.2018
Škodí, neškodí, to jsou subjektivní názory. V Tisé je pokud vím maglajz zakázaný. Existuje nějaký zp
   Re: anketa - diagnoza23.04.2018
od urcity obtiznosti neni, ne ?
    Re: anketa - diagnoza23.04.2018
V Tise pokud vim je celkovy zakaz Mg bez vyjimek.
  Re: anketa - diagnoza23.04.2018
Uklidnim Te - nejsi to Ty - jeho mlada na zadku pytlik mela a pixla tam fakt lezela.

   Re: anketa - diagnoza23.04.2018
"proc bych mel nekomu delat vychovatele?"

:-D Pripomen nam, o co ze se tu s
    Re: anketa - diagnoza23.04.2018
tak ne no, nepochopils to, nic si z toho nedělej, třeba to jednou vyjde
     Re: anketa - diagnoza24.04.2018
Myslis? Neni to nepochopeni spise jinde? Ja vim, ono to nasere, cekal si souzneni a spis si z tebe l
    Re: anketa - diagnoza23.04.2018
Srovnáváš nesrovnatelné. Pokud pojedu autem na dálnici o 5-10 více, nic se neděje. Nic nepůsobíš, ne
     Re: anketa - diagnoza24.04.2018
Kdyz pojedes vice mas vetsi pravdepodobnost ze zpusobis dopravni nehodu. Limity nejsou pro nic za ni
      Re: anketa - diagnoza24.04.2018
tady nejde o škodí - neškodí - tady jde o to, že teď je to zakázané a tím že ten zákaz bude někdo po
      Re: anketa - diagnoza24.04.2018
Rychlostní limity jako takové jsou nesmysl. Význam rychlostních omezení by byl jenom tam, kde je opo
       Re: anketa - diagnoza25.04.2018
V sousednim nemecku uz je rada useku rychlostne regulaovana, pokud ne nastalo, tak casto temi znacka
     Re: anketa - diagnoza24.04.2018
Pokud pojedes autem rychleji po dalnici o 5, 10 km tak zvysenym hlukem, vyšsi spotrebou paliva, ...
      Re: anketa - diagnoza25.04.2018
Nikoliv. Hlukem a emisemi nadměrně zatěžuješ životní prostředí vždy když jedeš autem. To je jasná hr
       Re: anketa - diagnoza25.04.2018
Kdyz ti to neni jasne, tak si o tom neco zjisti, ne? Mimochodem, u hluku fakt neni jasna hranice jed
        Re: anketa - diagnoza25.04.2018
Myslel jsem, že mě o tom, proč je 129 km/h z hlediska hluku v pohodě, zatímco 131 km/h je peklo, pou
        Re: anketa - diagnoza25.04.2018
Myslel jsem, že mě o tom, proč je 129 km/h z hlediska hluku v pohodě, zatímco 131 km/h je peklo, pou
         Re: anketa - diagnoza25.04.2018
No jo a teď si představ, že rozdíl v hluku není ani mezi 259 km/hod a 261 km/hod, ale také se ukázal
          Re: anketa - diagnoza26.04.2018
S obsahem tvého posledního příspěvku se při dostatečně volném výkladu pojmů dá souhlasit, s podstato
 Re: anketa - diagnoza23.04.2018
stav se přístě na pokec, třeba mě tam někdy potkáš...
  Re: anketa - diagnoza24.04.2018
Nepochopil si to... To já právě nechci, toho se dost bojím, chci o tom jen psát a vychovávat touto m
   Re: anketa - diagnoza24.04.2018
Mě tam potkáš neboj ;) a dokonce sem se už i naklonoval. Takže o novou generaci není nouzi.... Všech
   Re: anketa - diagnoza24.04.2018
Mě tam potkáš neboj ;) a dokonce sem se už i naklonoval. Takže o novou generaci není nouzi.... Všech
    Re: anketa - diagnoza24.04.2018
buď v klidu - tohle jsem nepsal já (původní tazatel) :)
     Re: anketa - diagnoza25.04.2018
Můžeš mi vysvětlit (původní tazatel) proč jsi se pod svůj příspěvek nepodepsal? Tohle fakt nechápu.
      Re: anketa - diagnoza25.04.2018
Protoze je zvykly zasahovat do verejneho deni v rouse anonymity. Jako za byvaleho (budouciho) rezimu
       Re: anketa - diagnoza25.04.2018
píše anonym... fakt dobrý...
        Re: anketa - diagnoza25.04.2018
:D
 Re: anketa - diagnoza26.04.2018
Řekl bych, že to byl nerozum. Ale já zase Tisou moc neznám, a taky není popsáno, kde přesně to bylo,
  Re: anketa - diagnoza30.04.2018
a budeme mat cesty zacapane od bieleho humusu - vezicky skarede flakate, a chyty oznacene ako na pre
  Re: anketa - diagnoza30.04.2018
Říkáš kravinu, 30, 35 let je to problematická věc, nikoli něco, co se dá považovat za tradici ve sm
  Re: anketa - diagnoza30.04.2018
Ochranáře nechávám stranou, ale pokud jde o Ádr, tak tam se s mágem v 80.letech fakt nelezlo. Tehdy
   Re: anketa - diagnoza02.05.2018
Zlata doba, kdy se maglajz neřešil a lezlo se. Klasik, stenovy lezec, všichni pohromadě. A i v Adru

 Mapy20.04.2018
Ahoj. Můžete mě prosím doporučit nějakou volně stažitelnou aplikaci či program na kreslení map? Díky
 Re: Mapy20.04.2018
zkus jinou platformu
  Re: Mapy20.04.2018
QGis. A příště se ptej prosím jinde.
   Re: Mapy22.04.2018
Jo! Protoze jsi to tu cele prave uplne posral tim jak se ptas na mapy.
   Re: Mapy22.04.2018
To jako ze lezci jsou tak omezeny tupy hovada, ze neumi odpovedet na nic krome primocarych otazek je
  Re: Mapy22.04.2018
Presne! Priste by mel postnout dotaz z OSX! Hovado jedno...

 ztracené presky Panťák20.04.2018
Ahoj, ve středu 18.4. jsme byli na Panťáku a nějak jsem tam nedohledala dvě svoje oranžovo-šedé presky camp a dvě černo-zelené presky eliot. Nenašel je někdo nebo je omylem nesbalil?? Označené je bohužel nemám :-(.

1   ...   182   183   184   185   186   187   188   189   190   191   192   193   194   195   196   197   198   199   200   201   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Podmínky - Wildspitze
Ahoj, nevíte jak to vypadá s lehkými firnovými stěnami v okolí Wildspitze? Jestli by mohl být o květnových svátcích přístup i bez lyží (sněžnic) a jaké jsou podmínky v samotných stěnách?
Díky, Petr.
Petr13:42:13 23.04.2018
odpovědět 
 Re: Podmínky - Wildspitze
Hele nedá se to moc odhadnout. Byli jsme teď v Bernskejch Alpách a bez lyží nebo sněžnic by to šlo, ale chtělo by to končit tak v 10 ráno. Do svátků to nejspíš trochu promrzne, nakydá a zase nataje. Spíš to ty sněžnice nebo lyže chtít bude, páč jinak to může bejt boj o holej, kterej se dá vyhrát jedině rozšlapáním lyžařský stopy, což není nejlepší. Jinak co jsme viděli severky tak byly v podmínce.
honza16:48:03 23.04.2018
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192430)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Lesní chrám VI Skály V Údolí Roklice
Cheney route 5b Courmayeur
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1432 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi