LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   “Nejdřív je climbing a potom polibek tvůj!” Jiří Korn.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
DDM Sova Cheb - Cheb
Dům Ignáce Stuchlého - Fryšták
Singing rock caffé - Vysoké Tatry

Prodejny
HUDYsport - Praha 7
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
Rock Point - Chodov - Praha 4

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 opotřebení grigri?03.05.2018
Ahoj, dotaz do pléna. Jak poznáte opotřebení u grigriny? V tom smyslu, že by vám přišlo dobré jistítko vyřadit? Podle konstrukce mi ta hračka přijde poměrně nesmrtelná, ale nepoužívám ji, tak se ptám. Budu muset výhledově odepsat svého milého cinche, s ní
 Re: opotřebení grigri?03.05.2018
Hm, teď mi došlo, že nového cinche už asi neseženu. Ale i tak ocením reakci. Díky.
  Re: opotřebení grigri?03.05.2018
Cinche jsem myslím viděl prodávat třeba v Jablonci na stěně (Makak).
Trvanlivost grigri je as
   Re: opotřebení grigri?03.05.2018
Zvážil bych ještě click-up. Koupil jsem jej místo gri-gri protože: z hlediska levá-pravá je symetric
 Re: opotřebení grigri?03.05.2018
Gri gri je poměrně nesmrtelný, ani bych neřek že se obrušuje centrální blokující segment, ale spíš s
 Re: opotřebení grigri?03.05.2018
Nase GriGri je z roku 98, nalezem s nim tak 50 dni v roce a jedine viditelne opotrebeni je lehce obr
 Re: opotřebení grigri?04.05.2018
Po 20 letech jen kosmetické opotřebení.
 Re: opotřebení grigri?04.05.2018
Ahoj. Petlz jako většina výrobců udává opotřebení (úbytek materiálu) max 1 mm nebo 10%, poznáš to zm

 Spaní v labáku02.05.2018
Ahoj, poradíte někdo jak je to teď se spaní v labáku? byl jsem před Xlety a to se ještě mohlo na Labské stráni. Poradíte třeba nějaký fajn kempik, místo.
Díky
 Re: Spaní v labáku02.05.2018
Byly tam pry nejake problemy s mistnaky, obzvlast je srali lezci kempujici (sprchujici se, srajice a
  Re: Spaní v labáku04.05.2018
"Byly tam pry nejake problemy s mistnaky" no, spíš tam byly/jsou problémy s lidmi, kteří n
 Re: Spaní v labáku02.05.2018
střídačky v býnovci - jestli to ještě funguje
  Re: Spaní v labáku02.05.2018
Bohužel prozrazením místa se to rychle zlikviduje nájezdama, takže jsem pro utajování...
   Re: Spaní v labáku02.05.2018
Ano, mista by meli znat jen funkcionari od predsedu UV KSC vyse.
    Re: Spaní v labáku02.05.2018
Ne, místa by mělo znát pár "trempíků" o kterých místní ani neví a po kterých nezbyde borde
     Re: Spaní v labáku02.05.2018
Viz zminovana labska stran, kde k nevoli mistnich velkou merou prispeli i ti vyvoleni trempici.
   Re: Spaní v labáku03.05.2018
zjisti si co to "střídačky v Bynovci jsou" a jak fungujou - pak bys tohle nenapsal
 Re: Spaní v labáku02.05.2018
Už jsi byl někdy v lese? A neděkuj.
 Re: Spaní v labáku03.05.2018
doba se bohužel/bohudík mění, ty tam jsou doby, kdy se do skal jezdilo vlakem/autobusem/stopem a byl
  Re: Spaní v labáku03.05.2018
Presne tak, kdyby se mi tu banda hipiku sprchovala vedle hrbitova, tak bych je take hnal!
   Re: Spaní v labáku04.05.2018
ziju tady a teď, ostatní mě nezajímají, já si mužů dělat co chci- tohle mi řekl jeden prazskej emanc
    Re: Spaní v labáku04.05.2018
Zajimave. Me uplne to same rekl jeden vydlak v prazske hospode. Ale neletel, vyresili jsme to vcelku
     Re: Spaní v labáku05.05.2018
Je faktem, ze je v Pha celkem dost naplavy, takže typek říkajíci, ze žije v Praze, muže být klidně z
      Re: Spaní v labáku05.05.2018
V Praze je Prazaku docela malo :). Vicemene, kdyz ti nekdo neco rika o Prazacich, tak s nejvetsi pra
     Re: Spaní v labáku05.05.2018
si vymejslis. Kazdej spravnej vydlak je uzce spojenej s prirodou a ekosystemem (vydlema) takze bytos
  Re: Spaní v labáku04.05.2018
Mnohem lepší les než parkac. Mě ty zvuky aut a lidi docela vadí, jsem pořad ve střehu - v lese na sp
   Re: Spaní v labáku05.05.2018
+1
 Re: Spaní v labáku04.05.2018
Na Facebooku jsou stránky: Horolezecká chalupa v Dolním Žlebu a Ubytování U Kosti. Jinak ani Žleb ne
 Re: Spaní v labáku04.05.2018
Kempík v Tisý nebo v Ostrove není zas tak daleko, aby se do Labáku nedalo přejet.

 Dubské skály01.05.2018
Ahoj,
chodíte někdo do Roklice, Loubí? Že bych se někdy přidal.

Diky, Jarda.
775978645
 Re: Dubské skály01.05.2018
Ano. Ne.

 Zkameněly Zámek u Javoříčka27.04.2018
Ahoj, nedá se někde dohledat průvodčím na zkameněly Zámek u Javoříčka? Na goat.cz jsem našel, že tam vede pár čest v devátém stupni, ale to je tak všechno. Jako kvák to nevypadá když to má 25m, spíše kvůli přístupu to nebude tak navštěvované (cca 2,5km) s
 Re: Zkameněly Zámek u Javoříčka27.04.2018
Lézt se tam oficiálně nesmí, cesty očistil a dojistil K.N., lezení je dost krasové, v klenbě je open
  Re: Zkameněly Zámek u Javoříčka27.04.2018
Platí tam zákaz lezení a hodně dlouho, všechny cesty tam byly udělány v rozporu se zákonem. Je dobré
   Re: Zkameněly Zámek u Javoříčka27.04.2018
ok, tak nic... myslel jsem, že bych to měl blíže než do Krasu :-) Díky za info!
    Re: Zkameněly Zámek u Javoříčka27.04.2018
Trochu jsem tam lezl a nebyl problém. Bylo to mimo turistickou sezónu a to po večerech nebo naopak r

 Mrtnická skála - lano24.04.2018
15.4 jsme na Mrtnické skále zapomněli lano.
Prosime, jestli někdo zná pána, který lezl na skále po nás. Měl Škodu Octavii combi 3 hnědá metalíza. Lezl se synem.
Pokud ho nekdo znáte, prosíme o kontakt.
Děkuju.
 Re: Mrtnická skála - lano26.04.2018
Jo to byl Jaryn, ten už lano nedá...
  Re: Mrtnická skála - lano26.04.2018
At si každý hlida sve věci, ja to za ne hlidat nebudu. Co je na zemi , to je psovo...a to lano caste
   Re: Mrtnická skála - lano26.04.2018
dle zákona pokud najdeš nějakou věc, tak ji máš odevzdat na policií. Pokud víš čí je a neodevzdáš ji
    Re: Mrtnická skála - lano26.04.2018
Na to ti prdim!
     Re: Mrtnická skála - lano26.04.2018
Tož Jayne nebuď kurva! Tož vrať jim to. Vím že sů to pržáci, ale tož buď hodny (smutně koukam).
      Re: Mrtnická skála - lano26.04.2018
Jaryn není kua. Prodal mi ho za doooost dobrou cenu, skoro pakatel. Tak do něj nerejte.
       Re: Mrtnická skála - lano27.04.2018
Do frasa, ved som s nim bol dohodnuty, ze najblizsie lano preda mne!!
        Re: Mrtnická skála - lano27.04.2018
neboj, brzo zas nekdo nekde nejaky lano zapomene (a treba taky jeste nejakej jinej matros) a Jaryn o

 Trip24.04.2018
Ahoj

planujem s priatelkou trip na Lago di Luzzone, z Prahy (trasa este nie je jasna) a naspäť cez Mníchov. Mohli by ste mi poradit este nejake zaujimave oblasti na tejto trase?
Ďakujem.
 Re: Trip27.04.2018
A nechceš vzít tu buchtu raději na nějaké normální lezení? Než na nějakou delsi betonovou zeď? :-)

 Rodellar24.04.2018
Ahoj, nebyl jste někdo aktuálně v Rodellaru? Není to moc zateklý?
(nebo, jaká je obecně zkušenost s touhle roční dobou?)
Diky

 Nová ferrata v Ústí nad Labem24.04.2018
Karel furt jede, tentokrát přesunul klettersteig do centra města a vznikla Vinařská B: https://goo.gl/HoH6Bz
 Re: Nová ferrata v Ústí nad Labem24.04.2018
to je asi taky diagnoza
  Re: Nová ferrata v Ústí nad Labem24.04.2018
Ano, jedna se o pokracovani diskuze "Anketa - diagnoza".
 Re: Nová ferrata v Ústí nad Labem24.04.2018
Teda už předtím to bylo dost na hraně, ale tohle už je snad nemoc nebo co. Zadrátovat šutr ve stráni
 Re: Nová ferrata v Ústí nad Labem24.04.2018
A Tobě se to Papouši líbí, např. toto konkrétně?
  Re: Nová ferrata v Ústí nad Labem25.04.2018
Zdar, ja beru jako fakt, ze o ferraty zajem je a to velkej. U tohodle kvaku nemam zadnej background,
   Re: Nová ferrata v Ústí nad Labem25.04.2018
mě by teda na takhle krásné skále a zároveň bezvýznamné pro lezení i turistiku vadil i jeden jediný
    Re: Nová ferrata v Ústí nad Labem25.04.2018
s tim ucitelskym je to jen hypoteza, abychom byli korektni
 Re: Nová ferrata v Ústí nad Labem25.04.2018
To mali nejaky vypredaj v zelezarstvi nebo co? inak mi to hlava nebere

 ztráta lezeckých brýlí Plzeň23.04.2018
Ve čtvrtek 19.4. jsem na lezecké stěně v Plzni (kobře) zapomněl lezecké brýle i s krabičkou.
Pokud je někdo našel, budu rád, pokud dáte vědět. Díky
 Re: ztráta lezeckých brýlí Plzeň26.04.2018
To vzal Venca, né já!
  Re: ztráta lezeckých brýlí Plzeň27.04.2018
To byl Jozin!
   Re: ztráta lezeckých brýlí Plzeň29.04.2018
Opet Jaryn... :))
    Re: ztráta lezeckých brýlí Plzeň30.04.2018
Jaryn je bonzák!

 Podmínky - Wildspitze23.04.2018
Ahoj, nevíte jak to vypadá s lehkými firnovými stěnami v okolí Wildspitze? Jestli by mohl být o květnových svátcích přístup i bez lyží (sněžnic) a jaké jsou podmínky v samotných stěnách?
Díky, Petr.
 Re: Podmínky - Wildspitze23.04.2018
Hele nedá se to moc odhadnout. Byli jsme teď v Bernskejch Alpách a bez lyží nebo sněžnic by to šlo,

1   ...   181   182   183   184   185   186   187   188   189   190   191   192   193   194   195   196   197   198   199   200   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Zkameněly Zámek u Javoříčka
Ahoj, nedá se někde dohledat průvodčím na zkameněly Zámek u Javoříčka? Na goat.cz jsem našel, že tam vede pár čest v devátém stupni, ale to je tak všechno. Jako kvák to nevypadá když to má 25m, spíše kvůli přístupu to nebude tak navštěvované (cca 2,5km) smí se tam vůbec lézt? Diky
Červ07:35:03 27.04.2018
odpovědět 
 Re: Zkameněly Zámek u Javoříčka
Lézt se tam oficiálně nesmí, cesty očistil a dojistil K.N., lezení je dost krasové, v klenbě je open projekt kolem 10 stupně se spárou ve stropě,klíčová místa u cest by bylo třeba přepucnout.
bobulík08:55:53 27.04.2018
odpovědět 
  Re: Zkameněly Zámek u Javoříčka
Platí tam zákaz lezení a hodně dlouho, všechny cesty tam byly udělány v rozporu se zákonem. Je dobré zveřejňovat iniciály toho, kdo zákon porušil.
Vlk10:03:25 27.04.2018
odpovědět 
   Re: Zkameněly Zámek u Javoříčka
ok, tak nic... myslel jsem, že bych to měl blíže než do Krasu :-) Díky za info!
Červ15:05:59 27.04.2018
odpovědět 
    Re: Zkameněly Zámek u Javoříčka
Trochu jsem tam lezl a nebyl problém. Bylo to mimo turistickou sezónu a to po večerech nebo naopak ránech. Je to docela panenský materiál, takže občas něco pošleš k zemi, tak dej bacha ať tam nikdo není. Lezení je to jinak super. Průvodce nepotřebuješ, ale když se trochu optáš v krase, určitě ho dostaneš ;-)
21:56:02 27.04.2018
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi