Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
46.Lukášek 10044
47. 10037
48.Pelikán 10013
Bouldry:
46.Meier 9175
47.Chovanová 9153
48.Ondra 9134
Hory:
25.Moravcová 2460
26.Magič 2438
27.Relovsky 2422

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231321 cest
Nové přelezy:
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9

Stěny
Boulder sokolovna Hrušovany - Hrušovany u Brna
Lezecká stěna na ZŠ Wolkerova - Havlíčkův Brod
Orel Břeclav - Břeclav

Prodejny
HUDYsport - Karlovy Vary
Dap Sport - Hradec Králové
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Roviště, na Hřbitovní sokoli19.05.2018
Ahoj, na Hrbitovni stene na konci cesty Španělské lži hnízdí sokoli, v hnízdě jsou tři vejce.
 Re: Roviště, na Hřbitovní sokoli19.05.2018
A není to spíš poštolka? Sokol by asi měl mít touhle dobou už mladé. I když na věci to nic nemění.
  Re: Roviště, na Hřbitovní sokoli19.05.2018
Je to poštolka.

 černá skála u řevnic18.05.2018
zdarec, byl jste někdo teď na jaře, v jakém stavu je skála? prý se tam kus odlomil. Je tedy lezení bezpečné? byl jsem tam 3 roky zpátky a dalo se.
pýtrs.
 Re: černá skála u řevnic18.05.2018
Je to tam stále stejně nebezpečné. Diabas se loupe vždy a všude, ale ty to předem nezjistíš.
 Re: černá skála u řevnic20.05.2018
I was there today. Zapadni stena is 100% safe. Jizni stena is safe on most routes, but I climbed Ces
  Re: černá skála u řevnic21.05.2018
Ja! Klettern ist 563.42% sicher! Kein Problem. Schusen, strong wind aber gut!
   Re: černá skála u řevnic21.05.2018
Lezení není nikdy bezpečné, ale i tak neshledávám důvod lézt v lámavé oblasti, kde padají rovnou cel
    Re: černá skála u řevnic21.05.2018
Takovych nas je mnohem vice. Dobry je, ze clovek dnes ma vetsinou dopredu tu vedomost o tom jaka roz
 Re: černá skála u řevnic21.05.2018
Já jsem tomu dal loni v létě 2. šanci (po odpadnutí bloku s jištěním z cesty Dunivý Hrom) a celkem j
  Re: černá skála u řevnic24.05.2018
Tetin...?

 anketa-průvodce Morava18.05.2018
V anketě o koupi průvodce na Moravu nějak chybí možnost, že žádnýho takovýho průvodce nechci :)
 Re: anketa-průvodce Morava18.05.2018
V tomto případě není třeba hlasovat :-)
  Re: anketa-průvodce Morava18.05.2018
Pražáku, pražáku, co bys tu vůbc dělal? Špatně odjištěné Chřiby, zavádějící klasa na Rabštejnu, ojet
   Re: anketa-průvodce Morava18.05.2018
He he :D. Silným trolením a fantaskními domněnkami proti "trolení"?
 Re: anketa-průvodce Morava18.05.2018
vlk bude dělat aktualizovanej průvodce a moravský skály. tam bude všechno jako v minulým ne? tak pro
  Re: anketa-průvodce Morava18.05.2018
ne, nebude a Vlk se na to ptá tady: 1url.cz/RtAZE

 Lezky Ocun13.05.2018
Dnes jsem našel na Tetíně lezky Diamond Ocun 41,5.
Telefon 774024013.
 Re: Lezky Ocun13.05.2018
Beru!

 Brno12.05.2018
Dnes jsem našel onýtovanou skálku/lom v Brně u  Zamilovaného hajku, nemáte o tom někdo nějaký info? nikde o tom nemůžu nic najít
 Re: Brno13.05.2018
Slyšel jsem, že je to na drytool. Zoban by mohl mít info
  Re: Brno14.05.2018
Je to drytoolingový sektor, pozor lezt jen kdyz je zamrzlo, skala je velmi nestabilni a lamava.
   Re: Brno15.05.2018
Tož nevím, jak jsi přišel na to, že v zimě se ta skála nebude lámat :-) Ten mráz to nepodrží. Pořád
    Re: Brno15.05.2018
Spodek je jedno, jedna se o dolezy, kde je fakt rozdil jestli je to promrzle nebo ne. Ale jestli si
     Re: Brno15.05.2018
Tim, ze neveri, ze to nebude drzet ani v zime si chce nechat hazet na hlavu hromadu sutru??? :-O
      Re: Brno16.05.2018
Asi mu nedala stará
      Re: Brno16.05.2018
Toho dne byl nějaký nervózní a nesvůj.
       Re: Brno16.05.2018
bu.....
        Re: Brno16.05.2018
Tak už si to priznej a bude ti lip.
         Re: Brno16.05.2018
bu....
          Re: Brno16.05.2018
Jsi vítěz a hrozné jsi mi to nandal.
           Re: Brno17.05.2018
bu.....
      Re: Brno17.05.2018
"Tož nevím, jak jsi přišel na to, že v zimě se ta skála nebude lámat :-) Ten mráz to nepodrží.
       Re: Brno17.05.2018
Tak to mas Juro asi trochu problem s hlavou. Precti si co bylo psano a jak na to Zoban odpovedel.
        Re: Brno17.05.2018
Tak s hlavou máme jistě problém všichni, jinak bychom nelezli..:) Šlo mi o chytračení.....a to se dě
         Re: Brno18.05.2018
Tak s tim chytracenim prestan, ne?
          Re: Brno18.05.2018
Polez.........nepolezu...:)
    Re: Brno16.05.2018
ano mas pravdu, mraz samotny to nepodrzi. ale zatecena zmrzla voda ano. proto se nektere napr tatran
     Re: Brno16.05.2018
Tu skálu tam zapomněl Jaryn, tak když si ji našel, pošli mu ji, ať tu zas neprudí.
      Re: Brno16.05.2018
Hoši, šutry si nechte, těch mám doma dost. Já beru čepice, mikiny, bundy, průvodce, a všeobecně leze
  Re: Brno14.05.2018
Je to drytoolingový sektor, pozor lezt jen kdyz je zamrzlo, skala je velmi nestabilni a lamava.
   Re: Brno14.05.2018
ok, diky
 Re: Brno16.05.2018
Bydlím blízko a někdy před pár lety jsem tam na procházce se psem objevil osazené jištění a v záchva

 ubytovaní ve Vall de Orco?11.05.2018
Nějaký typ na ubytovaní ve Vall de Orco?
Děkuji
 Re: ubytovaní ve Vall de Orco?11.05.2018
Vzdycky jsme byli v lezeckem kempu za tunelem (ten s rybama). Pujcuji tam i 5-6 friendy od BD :)

 kde začít v Arcu10.05.2018
Ahoj. Doporučíte někdo prosím kde začít v Arcu, když jsme tam nikdy nebyli? Jedem za dva týdny. Holky budou zkoušet tak do 6b, ale potřebují dostatek lehčích cest pro motivaci a kluci tak do 7b. Vícedélky nás pro tento výjezd moc nezajímají, máme s sebou
 Re: kde začít v Arcu11.05.2018
Vem si průvodce, otevři na libovolné straně. Pokud lezete nad 6a-b zalezte si všude. Klasika jako Ma
 Re: kde začít v Arcu11.05.2018
S mrnětem je fajn Promeghin, i když to neni typický Arco, je to podobný slepenci, pěknejch cest je t
 Re: kde začít v Arcu11.05.2018
Hlavně bych začal na náměstí zmrzlinou a kávou. Tak se nejlíp plánuje nad průvodcem. A pak kdekoli d
 Re: kde začít v Arcu11.05.2018
Stěna Rock Master, dobrý cesty ;-)
 Re: kde začít v Arcu11.05.2018
Belvedere....super výhled...pěkné cesty pro všechny...mrně tam taky dostanete
 Re: kde začít v Arcu11.05.2018
Massone, vy budete sedět v 7a holky budou padat v olestenych 6a, ale budete aspoň spolu.
  Re: kde začít v Arcu11.05.2018
Jako obvykle čím blbější odpověď, tím zřejmě vtipnější. Pokud jste tam nikdy nebyli, jeďte do Naga.
 Re: kde začít v Arcu11.05.2018
Docela vděčná a ne tak populární je oblast Crosano.
  Re: kde začít v Arcu14.05.2018
Nemate volne místo? Nelezu nic moc, ale trip zadarmicko by se hodil, aji nejaky matros bych posbiral

 Adlitzgräben nové cesty09.05.2018
Ahoj, nevíte někdo co je to za nové (cca pár let) cesty vlevo v sektoru u silnice? jsou dvě, jedna cca 6a a druhá 6b? názvy? Díky

 Adlitzgräben nové cesty09.05.2018
Ahoj, nevíte někdo co je to za nové (cca pár let) cesty vlevo v sektoru u silnice? jsou dvě, jedna cca 6a a druhá 6b? názvy? Díky

 SKYLOTEC Rider 3.009.05.2018
Měl jste někdo v ruce SKYLOTEC
Rider 3.0? (Nejde vložit link) Zvládlo by to dítě 9 let?
 Re: SKYLOTEC Rider 3.009.05.2018
vypadá to hodně vymakaně, ale dá to jednou rukou?
 Re: SKYLOTEC Rider 3.010.05.2018
Bude se to pomalu a nepohodlně zakládat. Je to na nějakou kratší feratu, ale jinak mě to moc neoslov
  Re: SKYLOTEC Rider 3.020.09.2018
No jo, od 40 kg.

1   ...   179   180   181   182   183   184   185   186   187   188   189   190   191   192   193   194   195   196   197   198   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Brno
Dnes jsem našel onýtovanou skálku/lom v Brně u  Zamilovaného hajku, nemáte o tom někdo nějaký info? nikde o tom nemůžu nic najít
t20:34:22 12.05.2018
odpovědět 
 Re: Brno
Slyšel jsem, že je to na drytool. Zoban by mohl mít info
tom17:44:12 13.05.2018
odpovědět 
  Re: Brno
Je to drytoolingový sektor, pozor lezt jen kdyz je zamrzlo, skala je velmi nestabilni a lamava.
zoban21:32:42 14.05.2018
odpovědět 
   Re: Brno
Tož nevím, jak jsi přišel na to, že v zimě se ta skála nebude lámat :-) Ten mráz to nepodrží. Pořád to bude ten stejný šrot
16:32:16 15.05.2018
odpovědět 
    Re: Brno
Spodek je jedno, jedna se o dolezy, kde je fakt rozdil jestli je to promrzle nebo ne. Ale jestli si chces na hlavu svou a sveho spolulezce nasypat hromadu sutru, jak je velecitena libost.
Radek
zoban17:38:07 15.05.2018
odpovědět 
     Re: Brno
Tim, ze neveri, ze to nebude drzet ani v zime si chce nechat hazet na hlavu hromadu sutru??? :-O

Mozna je lepsi misto pokusu o urazku, radeji drzet hubu..
19:12:41 15.05.2018
odpovědět 
      Re: Brno
Asi mu nedala stará
08:09:16 16.05.2018
odpovědět 
      Re: Brno
Toho dne byl nějaký nervózní a nesvůj.
08:10:01 16.05.2018
odpovědět 
       Re: Brno
bu.....
08:44:22 16.05.2018
odpovědět 
        Re: Brno
Tak už si to priznej a bude ti lip.
13:00:22 16.05.2018
odpovědět 
         Re: Brno
bu....
15:32:27 16.05.2018
odpovědět 
          Re: Brno
Jsi vítěz a hrozné jsi mi to nandal.
18:54:09 16.05.2018
odpovědět 
           Re: Brno
bu.....
12:06:49 17.05.2018
odpovědět 
      Re: Brno
"Tož nevím, jak jsi přišel na to, že v zimě se ta skála nebude lámat :-) Ten mráz to nepodrží. Pořád to bude ten stejný šrot"

To je přesně ten styl, jakým tady někteří nýmandi víří diskuze a dělaj ze sebe za každou cenu chytráky. Když je pak někdo odkáže s trochou ironie do patřičných mezí, začnou hrát strašně na slušnost.

Zoban to vysvětlil jasně, nevím, co na tom nechápeš.


Jura17:16:48 17.05.2018
odpovědět 
       Re: Brno
Tak to mas Juro asi trochu problem s hlavou. Precti si co bylo psano a jak na to Zoban odpovedel.

Ale jiste: "mraz to drzet nebude"
Zoban: "Bude. Ale pokud si chces nechat hazet kameni na hlavu, tak prosim"
je poslani do patricnych mezi plne logiky. To mu teda Zoban nandal. A to ani nepomijim, proc za takovy dotaz mit nutkani to "nandavat". To uz chce velmi tragickou dusi.
21:03:59 17.05.2018
odpovědět 
        Re: Brno
Tak s hlavou máme jistě problém všichni, jinak bychom nelezli..:) Šlo mi o chytračení.....a to se děje stále a bez přestávky..:)
Jura23:07:52 17.05.2018
odpovědět 
         Re: Brno
Tak s tim chytracenim prestan, ne?
01:38:55 18.05.2018
odpovědět 
          Re: Brno
Polez.........nepolezu...:)
Jura22:41:07 18.05.2018
odpovědět 
    Re: Brno
ano mas pravdu, mraz samotny to nepodrzi. ale zatecena zmrzla voda ano. proto se nektere napr tatranske sroty lezou v zime kdy je to primrzle k sobe. i vodo(ledo) pady se spis lezou v zime nez v lete, do vody se sice dobre zarazi cepin i macky ale moc v ni nedrzi.
hoj a urazkam zdar :)
ondra08:22:05 16.05.2018
odpovědět 
     Re: Brno
Tu skálu tam zapomněl Jaryn, tak když si ji našel, pošli mu ji, ať tu zas neprudí.
Šófek10:35:42 16.05.2018
odpovědět 
      Re: Brno
Hoši, šutry si nechte, těch mám doma dost. Já beru čepice, mikiny, bundy, průvodce, a všeobecně lezecký bordel co někdo zahodí.... Pak to střelím za pár piv a je to oukej. Tak páčko Jaryn
Jaryn10:52:25 16.05.2018
odpovědět 
  Re: Brno
Je to drytoolingový sektor, pozor lezt jen kdyz je zamrzlo, skala je velmi nestabilni a lamava.
zoban21:32:48 14.05.2018
odpovědět 
   Re: Brno
ok, diky
t23:22:06 14.05.2018
odpovědět 
 Re: Brno
Bydlím blízko a někdy před pár lety jsem tam na procházce se psem objevil osazené jištění a v záchvatu elánu tam následně zkusil(v létě) něco vylézt. Bylo to hodně špinavé a lámavé, je to taková jílovitá a dost blátíčkem a hlínou pokrytá skála, místy ještě dost zvětalá. Od té doby už jsem tam nebyl, snad v zimě je to snesitelnějsí.
josef13:28:11 16.05.2018
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192430)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Lesní chrám VI Skály V Údolí Roklice
Cheney route 5b Courmayeur
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1432 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi