Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Sportovky kolem Innsbrucku 12.06.2018 Ahoj, doporucil by mi nekdo nejaky sportovky kolem Innsbrucku, kde se da lizt za deste? U Karwendelu, u mesta Mittelwand idealne :) Potrebuju alternativu pokud bude prset. Diky moc
  Re: Sportovky kolem Innsbrucku 12.06.2018 Mrkni na "Chinesische Mauer" Spis nez Karwendel je to Wetterstein, ale od Innsbrucku to da
  Re: Sportovky kolem Innsbrucku 12.06.2018 Dschungelbuch u Innsbrucku.
    Re: Sportovky kolem Innsbrucku 13.06.2018 Diky obema, podivam se na to!
Ztracený průvodce 11.06.2018 Ahoj, neztratil někdo asi 11.6. Nad Holštejnskou jeskyní průvodce? Kdyztak jiri.klinkovsky@centrum.cz
  Re: Ztracený průvodce 11.06.2018 To byl jaryn, ten už nenajdeš...střelil ho za pár piv!
  Re: Ztracený průvodce 11.06.2018 Navíc tam jsou samé oklouzané cestičky
Dětský sedák na tetíně 11.06.2018 Ahoj, ve středu 6.6. jsem zapoměla na Tetíně v sektoru Pod vodopádem dětský celotělák ocun. S dcerou budeme vděčné za vrácení a nálezci se odměníme. díky!
  Re: Dětský sedák na tetíně 12.06.2018 Ne, ne nehledej, tři plzničky byly dobré :-P
    Re: Dětský sedák na tetíně 18.06.2018 Tři plzničky ze sedmého schodu jsou Tvoje:-) ozveš se mi prosím na mail, nebo napíšeš, jak tě můžu k
Stav sněhu Vysoke Tatry 11.06.2018 Ahoj. nevíte někdo aktualní sněhovou..firnovou situaci v VT nejlip okolí Gerlachu. Zajímalo by mě jak moc je pod sněhem vršek a sestup do Batizovské doliny?
Spojení dvou lan jiného průměru 10.06.2018 Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli není problém ve spojení dvou lan jiného průměru například 9.7 a 10.2 spojení protisměrnou osmičkou pro slanění.
  Re: Spojení dvou lan jiného průměru 10.06.2018 rozdiel v hrubke je relativne maly.Zavisi aj od kvality opletu, ci pouzit standartny vodcovsky uzol
  Re: Spojení dvou lan jiného průměru 10.06.2018 Ofiko jediny doporuceny uzel pro spojeni lan dvou ruznych prumeru jsou dvojita auticka. Cokoliv jine
    Re: Spojení dvou lan jiného průměru 10.06.2018 Souhlas jedině autíčka, ale bacha dají se dost zkurvit, tak pořádně naučit nežto použiješ!!
  Re: Spojení dvou lan jiného průměru 10.06.2018 Samozřejmě že jediný doporučený uzel bez výhrad je vůdčák. A tím můžeš pojit jakkoliv tlustá či tenk
    Turku nešiř bludy! 11.06.2018 Tak o tom bych trochu pochyboval, viz metodika čhs... jinak krejčík (vůdčák) v tomto směru zatížení
      Re: Turku nešiř bludy! 11.06.2018 pod tými autíčkami myslíte dvojitý rybársky uzol ?
        Re: Turku nešiř bludy! 11.06.2018 jj dvojitý rybář..
      Re: Turku nešiř bludy! 11.06.2018 Zkusil, slaňoval, stahoval - stále žiju a evidentně Tě moje existence stále prudí.
        Re: Turku nešiř bludy! 11.06.2018 Ja jednou spadl z 10 metru na zem a stale ziju. Ale ze bych to bral jako dukaz toho, ze padani z des
          Doporučuji číst, pak myslet a nakonec psát 11.06.2018 Nedávám to jako důkaz. Pouze na tebe reaguji, že prý si to mám zkusit....
            Re: Doporučuji číst, pak myslet a nakonec psát 11.06.2018 Na me tezko reagujes, ale udela-li ti to dobre, klidne si to mysli..
    Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 tak za túto hlášku by mal problém aj kurzista na základnom skalkárskom alebo turistickom kurze.
    Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 No tak to snad nemyslis vazne, ne?
      Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 Myslím. Viz dřívější debata na Lezci. Samozřejmě existují zastánci autíček a protisměrné osmičky, al
        Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 napíš na obálku :
ČHS, Donská 275/9, 101 00 Praha 10, Vršovice
a vlož tam svoj preuka
          Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 Díky za radu od spřáteleného JAMESu.
        Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 Ja si myslim, ze ta diskuse n kterou Kuba odkazuje se implicitne tykala lan stejneho prumeru. Takze
        Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 Opravdu tvrdis, ze na spojeni dvou lan RUZNEHO prumeru je nejlepsi vudcak?
          Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 9,7 a 10,2 nejsou z pohledu uzlování různé průměry. nechte to koňovi, vy mudrlanti, a vázejte obyčej
            A třeba díky Turkovy, bude průser na střeše 11.06.2018 Jasné tento případ by prošel, ale pak to nějaké jelito udělá s dvojčetem a tlustou lanovicí a průser
              Re: A třeba díky Turkovy, bude průser na střeše 11.06.2018 Ničím se neoháním. Beru všechny diskuse, zvláště ty, kde se jedná o metodiku, velmi vážně. Proto se
            Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 Mas pravdu, ten skutecny rozdil mezi prumery muze byt i o dost vetsi pri udavanych 9.7 a 10.2 (nehle
              Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 ano, když jedno bude měkoučké dvojče 7,8 mm a druhý bolatickej drát 12 mm ještě ze socíku, tak to fu
                Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 Ale samozřejmě, že to bude fungovat na všech horolezeckých dynamických lanech (o těch se vede zdejší
                  Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 Tak to v tomto zatížení fungovat nebude ty parníku, tam jde práve o to,že tu smyčku rovnoměrně neutá
                    Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 Znovu Ti milý anonymní človíčku doporučuji napřed číst, potom myslet a až potom psát. Děkuji předem
                      Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 V konkrétním případě danejch rozdílů půměrů to nepochybně fungovat bude, to jsou skoro stejně silný
                            Re: Jen ten Turek to ignoruje... 13.06.2018 Ano.
Zvyšuji sázku: k tej známke priložím aj vypísanú obálku.
A vyhlasujem zbierka na
  Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 PatrikSas
pre laná rovnakej hrúbky :
protismerný osmičkový uzol som videl v americkej
Jak stáhnout lano ? 10.06.2018 Rozmohl se takový zajímavý trend. Skupinka si pověsí (mnohdy shora) lana do cest a jde lézt opodál. A u lana nikdo není. Samozřejmě, když tuto cestu chci lézt, lano překáží a tak ho stáhnu. Můj dotaz zní, sundaváte také karabiny a smyčky z vratného bodu,
  Re: Jak stáhnout lano ? 10.06.2018 tak normalne se domluvim, jestli chcou dotyční maktroš vzit tak jim ho vemem dolu a nebo ho tam nech
    Re: Jak stáhnout lano ? 10.06.2018 Ono totiž tam bývá skupinek několik a nebudu zjišťovat, komu lana patří. To by měla být jeho starost
      Re: Jak stáhnout lano ? 10.06.2018 Nevidím problém proč se lidí okolo nezeptat. Sám bych nikde lano na skále nenechal, ale určitě bych
rekord- 08.06.2018 dneska žádný nebude?
kuze 06.06.2018 Zdarec nejaky tip jak udelat tvrdsi kuzi na polstarcich ? Zalostne rychle se mi prolezou prsty oproti ostatnim. a uz lezu nejaky patek takze rada lozit lozit lozit a to ztvrdne samo zatim nejak nefunguje.
  Re: kuze 06.06.2018 Antihydral, ale opatrně... Vygoogli si o tom anglické blogy. Jak to funguje mně: Napatlat před spaní
    Re: kuze 06.06.2018 Abych nezapomněl, dělám to tak jednou týdně... Typicky jenom v létě (které je letos tak od dubna).
  Re: kuze 08.06.2018 vem lopatu , sekeru a rýč do ruky ( jestli víš co to je) a to ztvrdne, neboj..
1
...
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
...
2263
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: