LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrá horolezkyně dosáhne vrcholu, už v základním táboře.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
43.Výšek 10077
44.Hyžný 10069
45.Winter 10054
Bouldry:
43.Jeliga 9203
44.Zítková 9200
45.Ježek 9200
Hory:
8.Zaoral 5927
9.Nešťák 5095
10.Hess 4095

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231462 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Východní stěna Watzmana12.06.2018
Šel někdo klasiku východní stěnou Watzmana? Co jsem se ptal, je to docela boj s orientací a není vždycky zcela zřejmé, kudy tudy, a když jsem si to šel jen tak obhlídnout pod stěnu, tak mi to vyrazilo dech. Má to cenu zkusit, že to teda nějak dopadne a ne
 Re: Východní stěna Watzmana12.06.2018
Berchetsgadenskou jsme lezli. Je to boj s orientací. Navíc loď přijíždí do Bartholomä až někdy po os
 Re: Východní stěna Watzmana12.06.2018
ano! ano!
má to smysl a dá se solidně.
přinejmenším si to chce opravdu dobře nastudova
  Re: Východní stěna Watzmana13.06.2018
Tak Rasp objednán. Jinak na DAV huttě se dá normálně spát(otvírá se, když odjede poslední lodička).
 Re: Východní stěna Watzmana12.06.2018
jo a pohled zpod stěny dech vyrazí ještě málo. nejlepší představu si uděláš z hirschwieselkopfu a ha
  Re: Východní stěna Watzmana13.06.2018
Draná píseň Modrovousova.
 Re: Východní stěna Watzmana14.06.2018
Potvrzuji: na začátku července tam ještě může být nahoře hodně sněhu (vagóny). Ideální je srpen.
 Re: Východní stěna Watzmana20.06.2018
Ta knížečka je mrňavá.. přesně do kapsy do vesty ;-) paráda
  Re: Východní stěna Watzmana01.08.2018
Zdar, otvírám tohle starší vlákno dotazem, zda máte někdo aktuální info z východní stěny Watzmanna.
   Re: Východní stěna Watzmana01.08.2018
možná se zeptat místních. není to matráč, možná by informaci o aktuálních podmínkách pustili...:

 Hornlihute12.06.2018
Ahoj,
poradil by prosím někdo, zda je nějak uzavřená cesta na Hornlihute pod Materhorn? chtěli by jsme si příští týden udělat krátký trek, ale nedaří se mi najít info, zda je zavřená jenom chata, nebo i celá cesta od Schwartsee. díky

 master pro 2.0 vs joker12.06.2018
Ahoj, chtěl bych Vás se zeptat, zda někdo z Vás má zkušenost s oběma lany: Tendon Master po 2.0 a Beal Joker. Chci koupit 60m na venkovní lezení a nemůžu se rozhodnout. Zajímají mě Vaše argumenty a zkušenosti hlavně v rámci srovnaní těchto dvou lan.
 Re: master pro 2.0 vs joker12.06.2018
joker je výbornej alpinistickej kompromis, kdy neseš jen jedno lano, jistíš najednoducho, a kde je t
  Re: master pro 2.0 vs joker12.06.2018
Mám už jednoho jokera ze zbytkovky, který používám na umělku, libí se mi, ale šlo mi spíš o to srovn
  Re: master pro 2.0 vs joker12.06.2018
Mám už jednoho jokera ze zbytkovky, který používám na umělku, libí se mi, ale šlo mi spíš o to srovn
 Re: master pro 2.0 vs joker12.06.2018
Tendon Master PRO 9.2 nemá spojené jádro s opletem.
 Re: master pro 2.0 vs joker12.06.2018
Mám Mastra PRO 9,2 už více než rok a čvtrt, lezený 3-4x týdně na stěně+skály, padám dost, zkracovaný

 Írán12.06.2018
Ahoj,
nebyli jste někdo v Íránu na Tochalu a Damavandu? Jde mi hlavně o informace k jiným než běžným výstupovým trasám.

 Sportovky kolem Innsbrucku12.06.2018
Ahoj, doporucil by mi nekdo nejaky sportovky  kolem Innsbrucku, kde se da lizt za deste? U Karwendelu, u mesta Mittelwand idealne :)  Potrebuju alternativu pokud bude prset. Diky moc
 Re: Sportovky kolem Innsbrucku12.06.2018
Mrkni na "Chinesische Mauer" Spis nez Karwendel je to Wetterstein, ale od Innsbrucku to da
 Re: Sportovky kolem Innsbrucku12.06.2018
Dschungelbuch u Innsbrucku.
  Re: Sportovky kolem Innsbrucku13.06.2018
Diky obema, podivam se na to!

 Ztracený průvodce11.06.2018
Ahoj, neztratil někdo asi 11.6. Nad Holštejnskou jeskyní průvodce? Kdyztak jiri.klinkovsky@centrum.cz
 Re: Ztracený průvodce11.06.2018
To byl jaryn, ten už nenajdeš...střelil ho za pár piv!
 Re: Ztracený průvodce11.06.2018
Navíc tam jsou samé oklouzané cestičky

 Dětský sedák na tetíně11.06.2018
Ahoj, ve středu 6.6. jsem zapoměla na Tetíně v sektoru Pod vodopádem dětský celotělák ocun. S dcerou budeme vděčné za vrácení a nálezci se odměníme. díky!
 Re: Dětský sedák na tetíně12.06.2018
Ne, ne nehledej, tři plzničky byly dobré :-P
  Re: Dětský sedák na tetíně18.06.2018
Tři plzničky ze sedmého schodu jsou Tvoje:-) ozveš se mi prosím na mail, nebo napíšeš, jak tě můžu k
   Re: Dětský sedák na tetíně19.06.2018
Plzničky....europiva jsou pro lemtáky, ne pro fajšmekry. Zkus se inspirovat tady
 Stav sněhu Vysoke Tatry11.06.2018
Ahoj. nevíte někdo aktualní sněhovou..firnovou situaci v VT nejlip okolí Gerlachu. Zajímalo by mě jak moc je pod sněhem vršek a sestup do Batizovské doliny?

 Stav sněhu Vysoke Tatry11.06.2018
Ahoj. nevíte někdo aktualní sněhovou..firnovou situaci v VT nejlip okolí Gerlachu. Zajímalo by mě jak moc je pod sněhem vršek a sestup do Batizovské doliny?

 Spojení dvou lan jiného průměru10.06.2018
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli není problém ve spojení dvou lan jiného průměru například 9.7 a 10.2 spojení protisměrnou osmičkou pro slanění.
 Re: Spojení dvou lan jiného průměru10.06.2018
rozdiel v hrubke je relativne maly.Zavisi aj od kvality opletu, ci pouzit standartny vodcovsky uzol
 Re: Spojení dvou lan jiného průměru10.06.2018
Ofiko jediny doporuceny uzel pro spojeni lan dvou ruznych prumeru jsou dvojita auticka. Cokoliv jine
  Re: Spojení dvou lan jiného průměru10.06.2018
Souhlas jedině autíčka, ale bacha dají se dost zkurvit, tak pořádně naučit nežto použiješ!!
 Re: Spojení dvou lan jiného průměru10.06.2018
Samozřejmě že jediný doporučený uzel bez výhrad je vůdčák. A tím můžeš pojit jakkoliv tlustá či tenk
  Turku nešiř bludy!11.06.2018
Tak o tom bych trochu pochyboval, viz metodika čhs... jinak krejčík (vůdčák) v tomto směru zatížení
   Re: Turku nešiř bludy!11.06.2018
pod tými autíčkami myslíte dvojitý rybársky uzol ?
    Re: Turku nešiř bludy!11.06.2018
jj dvojitý rybář..
   Re: Turku nešiř bludy!11.06.2018
Zkusil, slaňoval, stahoval - stále žiju a evidentně Tě moje existence stále prudí.
    Re: Turku nešiř bludy!11.06.2018
Ja jednou spadl z 10 metru na zem a stale ziju. Ale ze bych to bral jako dukaz toho, ze padani z des
     Doporučuji číst, pak myslet a nakonec psát11.06.2018
Nedávám to jako důkaz. Pouze na tebe reaguji, že prý si to mám zkusit....
      Re: Doporučuji číst, pak myslet a nakonec psát11.06.2018
Na me tezko reagujes, ale udela-li ti to dobre, klidne si to mysli..
  Re: Spojení dvou lan jiného průměru11.06.2018
tak za túto hlášku by mal problém aj kurzista na základnom skalkárskom alebo turistickom kurze.
  Re: Spojení dvou lan jiného průměru11.06.2018
No tak to snad nemyslis vazne, ne?
   Re: Spojení dvou lan jiného průměru11.06.2018
Myslím. Viz dřívější debata na Lezci. Samozřejmě existují zastánci autíček a protisměrné osmičky, al
    Re: Spojení dvou lan jiného průměru11.06.2018
napíš na obálku :
ČHS, Donská 275/9, 101 00 Praha 10, Vršovice
a vlož tam svoj preuka
     Re: Spojení dvou lan jiného průměru11.06.2018
Díky za radu od spřáteleného JAMESu.
    Re: Spojení dvou lan jiného průměru11.06.2018
Ja si myslim, ze ta diskuse n kterou Kuba odkazuje se implicitne tykala lan stejneho prumeru. Takze
    Re: Spojení dvou lan jiného průměru11.06.2018
Opravdu tvrdis, ze na spojeni dvou lan RUZNEHO prumeru je nejlepsi vudcak?
     Re: Spojení dvou lan jiného průměru11.06.2018
9,7 a 10,2 nejsou z pohledu uzlování různé průměry. nechte to koňovi, vy mudrlanti, a vázejte obyčej
      A třeba díky Turkovy, bude průser na střeše11.06.2018
Jasné tento případ by prošel, ale pak to nějaké jelito udělá s dvojčetem a tlustou lanovicí a průser
       Re: A třeba díky Turkovy, bude průser na střeše11.06.2018
Ničím se neoháním. Beru všechny diskuse, zvláště ty, kde se jedná o metodiku, velmi vážně. Proto se
      Re: Spojení dvou lan jiného průměru11.06.2018
Mas pravdu, ten skutecny rozdil mezi prumery muze byt i o dost vetsi pri udavanych 9.7 a 10.2 (nehle
       Re: Spojení dvou lan jiného průměru11.06.2018
ano, když jedno bude měkoučké dvojče 7,8 mm a druhý bolatickej drát 12 mm ještě ze socíku, tak to fu
        Re: Spojení dvou lan jiného průměru11.06.2018
Ale samozřejmě, že to bude fungovat na všech horolezeckých dynamických lanech (o těch se vede zdejší
         Re: Spojení dvou lan jiného průměru11.06.2018
Tak to v tomto zatížení fungovat nebude ty parníku, tam jde práve o to,že tu smyčku rovnoměrně neutá
          Re: Spojení dvou lan jiného průměru11.06.2018
Znovu Ti milý anonymní človíčku doporučuji napřed číst, potom myslet a až potom psát. Děkuji předem
           Re: Spojení dvou lan jiného průměru11.06.2018
V konkrétním případě danejch rozdílů půměrů to nepochybně fungovat bude, to jsou skoro stejně silný
            Re: Spojení dvou lan jiného průměru11.06.2018
Honza, pri takom rozdiele hrúbky lán treba dvojitý rybársky uzol:
            Re: Spojení dvou lan jiného průměru11.06.2018
Honza, pri takom rozdiele hrúbky lán treba dvojitý rybársky uzol:
             Jen ten Turek to ignoruje...12.06.2018
Na to všichni naráží, jen Turek ignoruje. Prostě instruktor jak víno :-D kdo ví co ještě tvrdí zablu
              Re: Jen ten Turek to ignoruje...13.06.2018
Ano.
Zvyšuji sázku: k tej známke priložím aj vypísanú obálku.
A vyhlasujem zbierka na
 Re: Spojení dvou lan jiného průměru11.06.2018
PatrikSas
pre laná rovnakej hrúbky :
protismerný osmičkový uzol som videl v americkej
  Re: Spojení dvou lan jiného průměru11.06.2018
 Re: Spojení dvou lan jiného průměru11.06.2018
Dvojity rybar se mi prave pri stahovani sekl, tak jsem nad tim meditoval (mel jsem lana stejneho pru
  Re: Spojení dvou lan jiného průměru11.06.2018
radšej niečo od UIAA
1   ...   175   176   177   178   179   180   181   182   183   184   185   186   187   188   189   190   191   192   193   194   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 master pro 2.0 vs joker
Ahoj, chtěl bych Vás se zeptat, zda někdo z Vás má zkušenost s oběma lany: Tendon Master po 2.0 a Beal Joker. Chci koupit 60m na venkovní lezení a nemůžu se rozhodnout. Zajímají mě Vaše argumenty a zkušenosti hlavně v rámci srovnaní těchto dvou lan.
Nepopřitelná výhoda jokera je, že se dá použít jako dvojče, když dokoupím ještě jedno, ale v dohledné době nemám až tak vysoké cíle a chci hlavně dobré jednoduché lano s menším průměrem. Btw, nevíte zda tendon master pro 2 má nějakou podobnou technologii jako je unicore?
Děkuju za Vaše rady a názory.
09:50:21 12.06.2018
odpovědět 
 Re: master pro 2.0 vs joker
joker je výbornej alpinistickej kompromis, kdy neseš jen jedno lano, jistíš najednoducho, a kde je to potřeba, tam ho dáš nadvakrát a neřešíš. nebo jedeš stopem (na motorce, v pěti miniautem)na dva měsíce a máš v plánu alpinismus i skalky. a jako každej kompromis je to při obou použitích horší než jednoúčelová věc (srovnej kombinačky, šroubovák, kudlu a pilu, a naproti tomu multifunkční kleště)
Lukas B.09:54:52 12.06.2018
odpovědět 
  Re: master pro 2.0 vs joker
Mám už jednoho jokera ze zbytkovky, který používám na umělku, libí se mi, ale šlo mi spíš o to srovnání. Auto mám velké, takže rozměr mě až tak netrápí.. spíš ta manipulace, životnost a ty věci které souvisí přímo s lezením.
09:59:28 12.06.2018
odpovědět 
  Re: master pro 2.0 vs joker
Mám už jednoho jokera ze zbytkovky, který používám na umělku, libí se mi, ale šlo mi spíš o to srovnání. Auto mám velké, takže rozměr mě až tak netrápí.. spíš ta manipulace, životnost a ty věci které souvisí přímo s lezením.
10:03:36 12.06.2018
odpovědět 
 Re: master pro 2.0 vs joker
Tendon Master PRO 9.2 nemá spojené jádro s opletem.
Mlšnl13:16:20 12.06.2018
odpovědět 
 Re: master pro 2.0 vs joker
Mám Mastra PRO 9,2 už více než rok a čvtrt, lezený 3-4x týdně na stěně+skály, padám dost, zkracovaný byl jednou asi 3m. Životnost výborná, manipulace věru dobrá hlavně v automatech a poloautomatech. Za mě asi nejlepší lano co jsem měl. Venku si už taky svoje zažilo a zatím prostě drží. Spojený oplet s jádrem nemá ale po zkušenostech s jinýma lanama se oplet skoro neposunuje. SBS celkem rapidně snižuje tření. Prostě perfektní lano na OS style a sportovky.
Zaviš22:20:28 12.06.2018
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1169 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1467 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1438 
 Neřeším to – lezu vše 
 1140 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz