Šel někdo klasiku východní stěnou Watzmana? Co jsem se ptal, je to docela boj s orientací a není vždycky zcela zřejmé, kudy tudy, a když jsem si to šel jen tak obhlídnout pod stěnu, tak mi to vyrazilo dech. Má to cenu zkusit, že to teda nějak dopadne a ne
Ahoj,
poradil by prosím někdo, zda je nějak uzavřená cesta na Hornlihute pod Materhorn? chtěli by jsme si příští týden udělat krátký trek, ale nedaří se mi najít info, zda je zavřená jenom chata, nebo i celá cesta od Schwartsee. díky
Ahoj, chtěl bych Vás se zeptat, zda někdo z Vás má zkušenost s oběma lany: Tendon Master po 2.0 a Beal Joker. Chci koupit 60m na venkovní lezení a nemůžu se rozhodnout. Zajímají mě Vaše argumenty a zkušenosti hlavně v rámci srovnaní těchto dvou lan.
Ahoj, doporucil by mi nekdo nejaky sportovky kolem Innsbrucku, kde se da lizt za deste? U Karwendelu, u mesta Mittelwand idealne :) Potrebuju alternativu pokud bude prset. Diky moc
Ahoj, ve středu 6.6. jsem zapoměla na Tetíně v sektoru Pod vodopádem dětský celotělák ocun. S dcerou budeme vděčné za vrácení a nálezci se odměníme. díky!
Ahoj. nevíte někdo aktualní sněhovou..firnovou situaci v VT nejlip okolí Gerlachu. Zajímalo by mě jak moc je pod sněhem vršek a sestup do Batizovské doliny?
Ahoj. nevíte někdo aktualní sněhovou..firnovou situaci v VT nejlip okolí Gerlachu. Zajímalo by mě jak moc je pod sněhem vršek a sestup do Batizovské doliny?
Ahoj, chtěl bych Vás se zeptat, zda někdo z Vás má zkušenost s oběma lany: Tendon Master po 2.0 a Beal Joker. Chci koupit 60m na venkovní lezení a nemůžu se rozhodnout. Zajímají mě Vaše argumenty a zkušenosti hlavně v rámci srovnaní těchto dvou lan.
Nepopřitelná výhoda jokera je, že se dá použít jako dvojče, když dokoupím ještě jedno, ale v dohledné době nemám až tak vysoké cíle a chci hlavně dobré jednoduché lano s menším průměrem. Btw, nevíte zda tendon master pro 2 má nějakou podobnou technologii jako je unicore?
Děkuju za Vaše rady a názory.
joker je výbornej alpinistickej kompromis, kdy neseš jen jedno lano, jistíš najednoducho, a kde je to potřeba, tam ho dáš nadvakrát a neřešíš. nebo jedeš stopem (na motorce, v pěti miniautem)na dva měsíce a máš v plánu alpinismus i skalky. a jako každej kompromis je to při obou použitích horší než jednoúčelová věc (srovnej kombinačky, šroubovák, kudlu a pilu, a naproti tomu multifunkční kleště)
Mám už jednoho jokera ze zbytkovky, který používám na umělku, libí se mi, ale šlo mi spíš o to srovnání. Auto mám velké, takže rozměr mě až tak netrápí.. spíš ta manipulace, životnost a ty věci které souvisí přímo s lezením.
Mám už jednoho jokera ze zbytkovky, který používám na umělku, libí se mi, ale šlo mi spíš o to srovnání. Auto mám velké, takže rozměr mě až tak netrápí.. spíš ta manipulace, životnost a ty věci které souvisí přímo s lezením.
Mám Mastra PRO 9,2 už více než rok a čvtrt, lezený 3-4x týdně na stěně+skály, padám dost, zkracovaný byl jednou asi 3m. Životnost výborná, manipulace věru dobrá hlavně v automatech a poloautomatech. Za mě asi nejlepší lano co jsem měl. Venku si už taky svoje zažilo a zatím prostě drží. Spojený oplet s jádrem nemá ale po zkušenostech s jinýma lanama se oplet skoro neposunuje. SBS celkem rapidně snižuje tření. Prostě perfektní lano na OS style a sportovky.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.