Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 43.Výšek 10077 44.Hyžný 10069 45.Winter 10054 Bouldry: 43.Jeliga 9203 44.Zítková 9200 45.Ježek 9200 Hory: 8.Zaoral 5927 9.Nešťák 5095 10.Hess 4095
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Východní stěna Watzmana 12.06.2018 Šel někdo klasiku východní stěnou Watzmana? Co jsem se ptal, je to docela boj s orientací a není vždycky zcela zřejmé, kudy tudy, a když jsem si to šel jen tak obhlídnout pod stěnu, tak mi to vyrazilo dech. Má to cenu zkusit, že to teda nějak dopadne a ne
  Re: Východní stěna Watzmana 12.06.2018 Berchetsgadenskou jsme lezli. Je to boj s orientací. Navíc loď přijíždí do Bartholomä až někdy po os
  Re: Východní stěna Watzmana 12.06.2018 ano! ano!
má to smysl a dá se solidně.
přinejmenším si to chce opravdu dobře nastudova
    Re: Východní stěna Watzmana 13.06.2018 Tak Rasp objednán. Jinak na DAV huttě se dá normálně spát(otvírá se, když odjede poslední lodička).
  Re: Východní stěna Watzmana 12.06.2018 jo a pohled zpod stěny dech vyrazí ještě málo. nejlepší představu si uděláš z hirschwieselkopfu a ha
    Re: Východní stěna Watzmana 13.06.2018 Draná píseň Modrovousova.
  Re: Východní stěna Watzmana 14.06.2018 Potvrzuji: na začátku července tam ještě může být nahoře hodně sněhu (vagóny). Ideální je srpen.
  Re: Východní stěna Watzmana 20.06.2018 Ta knížečka je mrňavá.. přesně do kapsy do vesty ;-) paráda
    Re: Východní stěna Watzmana 01.08.2018 Zdar, otvírám tohle starší vlákno dotazem, zda máte někdo aktuální info z východní stěny Watzmanna.
      Re: Východní stěna Watzmana 01.08.2018 možná se zeptat místních. není to matráč, možná by informaci o aktuálních podmínkách pustili...:
Hornlihute 12.06.2018 Ahoj,
poradil by prosím někdo, zda je nějak uzavřená cesta na Hornlihute pod Materhorn? chtěli by jsme si příští týden udělat krátký trek, ale nedaří se mi najít info, zda je zavřená jenom chata, nebo i celá cesta od Schwartsee. díky
master pro 2.0 vs joker 12.06.2018 Ahoj, chtěl bych Vás se zeptat, zda někdo z Vás má zkušenost s oběma lany: Tendon Master po 2.0 a Beal Joker. Chci koupit 60m na venkovní lezení a nemůžu se rozhodnout. Zajímají mě Vaše argumenty a zkušenosti hlavně v rámci srovnaní těchto dvou lan.
  Re: master pro 2.0 vs joker 12.06.2018 joker je výbornej alpinistickej kompromis, kdy neseš jen jedno lano, jistíš najednoducho, a kde je t
    Re: master pro 2.0 vs joker 12.06.2018 Mám už jednoho jokera ze zbytkovky, který používám na umělku, libí se mi, ale šlo mi spíš o to srovn
    Re: master pro 2.0 vs joker 12.06.2018 Mám už jednoho jokera ze zbytkovky, který používám na umělku, libí se mi, ale šlo mi spíš o to srovn
  Re: master pro 2.0 vs joker 12.06.2018 Tendon Master PRO 9.2 nemá spojené jádro s opletem.
  Re: master pro 2.0 vs joker 12.06.2018 Mám Mastra PRO 9,2 už více než rok a čvtrt, lezený 3-4x týdně na stěně+skály, padám dost, zkracovaný
Írán 12.06.2018 Ahoj,
nebyli jste někdo v Íránu na Tochalu a Damavandu? Jde mi hlavně o informace k jiným než běžným výstupovým trasám.
Sportovky kolem Innsbrucku 12.06.2018 Ahoj, doporucil by mi nekdo nejaky sportovky kolem Innsbrucku, kde se da lizt za deste? U Karwendelu, u mesta Mittelwand idealne :) Potrebuju alternativu pokud bude prset. Diky moc
  Re: Sportovky kolem Innsbrucku 12.06.2018 Mrkni na "Chinesische Mauer" Spis nez Karwendel je to Wetterstein, ale od Innsbrucku to da
  Re: Sportovky kolem Innsbrucku 12.06.2018 Dschungelbuch u Innsbrucku.
    Re: Sportovky kolem Innsbrucku 13.06.2018 Diky obema, podivam se na to!
Ztracený průvodce 11.06.2018 Ahoj, neztratil někdo asi 11.6. Nad Holštejnskou jeskyní průvodce? Kdyztak jiri.klinkovsky@centrum.cz
  Re: Ztracený průvodce 11.06.2018 To byl jaryn, ten už nenajdeš...střelil ho za pár piv!
  Re: Ztracený průvodce 11.06.2018 Navíc tam jsou samé oklouzané cestičky
Dětský sedák na tetíně 11.06.2018 Ahoj, ve středu 6.6. jsem zapoměla na Tetíně v sektoru Pod vodopádem dětský celotělák ocun. S dcerou budeme vděčné za vrácení a nálezci se odměníme. díky!
  Re: Dětský sedák na tetíně 12.06.2018 Ne, ne nehledej, tři plzničky byly dobré :-P
    Re: Dětský sedák na tetíně 18.06.2018 Tři plzničky ze sedmého schodu jsou Tvoje:-) ozveš se mi prosím na mail, nebo napíšeš, jak tě můžu k
Stav sněhu Vysoke Tatry 11.06.2018 Ahoj. nevíte někdo aktualní sněhovou..firnovou situaci v VT nejlip okolí Gerlachu. Zajímalo by mě jak moc je pod sněhem vršek a sestup do Batizovské doliny?
Spojení dvou lan jiného průměru 10.06.2018 Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli není problém ve spojení dvou lan jiného průměru například 9.7 a 10.2 spojení protisměrnou osmičkou pro slanění.
  Re: Spojení dvou lan jiného průměru 10.06.2018 rozdiel v hrubke je relativne maly.Zavisi aj od kvality opletu, ci pouzit standartny vodcovsky uzol
  Re: Spojení dvou lan jiného průměru 10.06.2018 Ofiko jediny doporuceny uzel pro spojeni lan dvou ruznych prumeru jsou dvojita auticka. Cokoliv jine
    Re: Spojení dvou lan jiného průměru 10.06.2018 Souhlas jedině autíčka, ale bacha dají se dost zkurvit, tak pořádně naučit nežto použiješ!!
  Re: Spojení dvou lan jiného průměru 10.06.2018 Samozřejmě že jediný doporučený uzel bez výhrad je vůdčák. A tím můžeš pojit jakkoliv tlustá či tenk
    Turku nešiř bludy! 11.06.2018 Tak o tom bych trochu pochyboval, viz metodika čhs... jinak krejčík (vůdčák) v tomto směru zatížení
      Re: Turku nešiř bludy! 11.06.2018 pod tými autíčkami myslíte dvojitý rybársky uzol ?
        Re: Turku nešiř bludy! 11.06.2018 jj dvojitý rybář..
      Re: Turku nešiř bludy! 11.06.2018 Zkusil, slaňoval, stahoval - stále žiju a evidentně Tě moje existence stále prudí.
        Re: Turku nešiř bludy! 11.06.2018 Ja jednou spadl z 10 metru na zem a stale ziju. Ale ze bych to bral jako dukaz toho, ze padani z des
          Doporučuji číst, pak myslet a nakonec psát 11.06.2018 Nedávám to jako důkaz. Pouze na tebe reaguji, že prý si to mám zkusit....
            Re: Doporučuji číst, pak myslet a nakonec psát 11.06.2018 Na me tezko reagujes, ale udela-li ti to dobre, klidne si to mysli..
    Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 tak za túto hlášku by mal problém aj kurzista na základnom skalkárskom alebo turistickom kurze.
    Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 No tak to snad nemyslis vazne, ne?
      Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 Myslím. Viz dřívější debata na Lezci. Samozřejmě existují zastánci autíček a protisměrné osmičky, al
        Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 napíš na obálku :
ČHS, Donská 275/9, 101 00 Praha 10, Vršovice
a vlož tam svoj preuka
          Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 Díky za radu od spřáteleného JAMESu.
        Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 Ja si myslim, ze ta diskuse n kterou Kuba odkazuje se implicitne tykala lan stejneho prumeru. Takze
        Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 Opravdu tvrdis, ze na spojeni dvou lan RUZNEHO prumeru je nejlepsi vudcak?
          Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 9,7 a 10,2 nejsou z pohledu uzlování různé průměry. nechte to koňovi, vy mudrlanti, a vázejte obyčej
            A třeba díky Turkovy, bude průser na střeše 11.06.2018 Jasné tento případ by prošel, ale pak to nějaké jelito udělá s dvojčetem a tlustou lanovicí a průser
              Re: A třeba díky Turkovy, bude průser na střeše 11.06.2018 Ničím se neoháním. Beru všechny diskuse, zvláště ty, kde se jedná o metodiku, velmi vážně. Proto se
            Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 Mas pravdu, ten skutecny rozdil mezi prumery muze byt i o dost vetsi pri udavanych 9.7 a 10.2 (nehle
              Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 ano, když jedno bude měkoučké dvojče 7,8 mm a druhý bolatickej drát 12 mm ještě ze socíku, tak to fu
                Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 Ale samozřejmě, že to bude fungovat na všech horolezeckých dynamických lanech (o těch se vede zdejší
                  Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 Tak to v tomto zatížení fungovat nebude ty parníku, tam jde práve o to,že tu smyčku rovnoměrně neutá
                    Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 Znovu Ti milý anonymní človíčku doporučuji napřed číst, potom myslet a až potom psát. Děkuji předem
                      Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 V konkrétním případě danejch rozdílů půměrů to nepochybně fungovat bude, to jsou skoro stejně silný
                            Re: Jen ten Turek to ignoruje... 13.06.2018 Ano.
Zvyšuji sázku: k tej známke priložím aj vypísanú obálku.
A vyhlasujem zbierka na
  Re: Spojení dvou lan jiného průměru 11.06.2018 PatrikSas
pre laná rovnakej hrúbky :
protismerný osmičkový uzol som videl v americkej