Ahoj,
měl bych velkou prosbu na nějakého pískovcového specialistu. Nebyl by někdo tak hodný a nevzal mě a ženu tento víkend na písky, aby nám ukázal jak a čím jistit a nevytáhl nás na nějakou věž??? Nějaká rozumná úplata asi není problém. Nalezeno
Ahoj,
měl bych velkou prosbu na nějakého pískovcového specialistu. Nebyl by někdo tak hodný a nevzal mě a ženu tento víkend na písky, aby nám ukázal jak a čím jistit a nevytáhl nás na nějakou věž??? Nějaká rozumná úplata asi není problém. Nalezeno
Ahoj, snažím se identifikovat cestu. Budu moc rád za info.
Jedná se o cca. 10/12metrů vysokou žulovou ,,věž,,.
Na cestě mezi Jizerkou a Orle ( na Polské straně) po zelené značce. Cesta je přes výrazný sokolík 4bh+sl. Přímá linka.
Pak
Předevčírem jsme v druhý dýlce cesty Serpentine v jižní stěně Dachsteinu našli podezřele velký množství jištění evidentně českýho původu. Určitě má někdo hodně dobrou historku o tom, co se stalo. Výměnou za veselej příběh rád vše vrátím majiteli.&nb
Nevíte někdo co je v Ostrově za cestu mezi Špičákem a Špičkou? Dole trochu rozporem, cca v 6m novej nerez kroužek, pak malej převísek a hurá lehkym nahoru, asi 2m pod vrškem nerez slaňák. V průvodci neni ani název skály.
Tento víkend jsme si vyjeli na Modřín boulderovat. Protože jsme zůstávali přes víkend jednu bouldermatku jsme si nechali pod převisem za kamenem Špičák. Ráno k našemu nadšení jsme si zahráli hru najdi svou bouldermatku. A protože naše hledání neskončilo ú
Ahoj,
měl bych velkou prosbu na nějakého pískovcového specialistu. Nebyl by někdo tak hodný a nevzal mě a ženu tento víkend na písky, aby nám ukázal jak a čím jistit a nevytáhl nás na nějakou věž??? Nějaká rozumná úplata asi není problém. Nalezeno máme dost, ale tahle disciplína nás oba zatím minula...
Ádr, Křížák nebo jinde? Jsme z Pardubek, auto není problém... :)
Přesně tam ty lidi najdeš - sdílný pískaře se kterejma si pak zajdeš na pivo. Ale jestli máš nalezíno, tak se není čeho bát.. Začni od nejlehčích, jako všichni, a pak postupně..
rozhodně si zalezeš.. ňákej uzlík si zkus založit na zemi, než to budeš zkoušet s šicákem ve stěně.
Pěkný začátky najdeš v Severních Čechách, nebo Východním Německu
když máš nalezíno, v čem je problém? kup si průvodce a dej se do dobrodružství. taková vstupenka bývá křížák, ostaš (zadní ostaš je dobrá na začátek, ale i jinde). lezce tam potkáš, poptáš se, co je dobrý na začátek, lehký, rozumě zajištěný...
zkus stranky piskari.cz na policko, o krizaku i ostasi je tam kupa informaci, hledej dvojhvezdickove cesty a pocitej s tim ze klasy vzdy neodpovida tak dej i na pohled. pokud lezes na pohodu 7UIAA tak lez do viia piskovcovych(pokud to neni spara) a mel bys byt ok. na krizaku byva vzdycky milion lidi tak se staci zeptat. jen z
pameti - pevnost, musketyr, ovcak ovecka spousty cest lezitelnych kde zacinal kazdy.
Ahoj. Začínali jsme s manželkou na křižáku, nalezeno jsme neměli, a nemeli jsme problém. Mrkni se na piskari.cz a pro začátek vymeťte všechny hvězdičkový cesty na jižních věžích na Křižáku do šestky- tvrz, kocoura, hodináře... Pak můžete přidat pitkinovu lahudku- pěkný zajištěný rajbak,
Čekatele- to je sportovka a dubnovou radost- ta taky- akorát dole je pro nepískaře trochu divný nastup. No a to máte první lezecký víkend za sebou. Pri tom si můžete pokecat s lidma okolo, ti vám poradí co dál... uzlíky umět nemusíš, stačí umět provazovat hodiny jednou rukou ( natrénovat doma). Přečti si nějaký článek jak smyčkovat na písku. Rád bych ti pomohl osobně ale teďka budeme tři týdny pryč. Klidně napiš někdy později, zalezeme společně. Potřebujeme hlídat prcka ;-)
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.