Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
34.Kubíček 10215
35.Chejn 10208
36.Jeřábek 10200
Bouldry:
34.Stribrny 9534
35.Kollár 9503
36.Zímová 9428
Hory:
5.Bloudek 6420
6.Hlahulek 6350
7.Švihálek 6092

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230977 cest
Nové přelezy:
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+

Stěny
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Wiesbachhorn21.06.2018

Zdravi vsechny lezce. 5.7. Jdem na Wiesbachhorn a chtel jsem se zeptat kolik je tam snehu. A od kolika metru zacina snih. Dekuji za odpoved Lukas z Krivoklatu

 Wiesbachhorn21.06.2018

Zdravi vsechny lezce. 5.7. Jdem na Wiesbachhorn a chtel jsem se zeptat kolik je tam snehu. A od kolika metru zacina snih

 Lanovka.21.06.2018
Zdravím, nevíte někdo, jestli je v provozu lanovka z Passo Sella na chatu Demetz?

Děkuji

 Kletergarden v okolí Radstadtu21.06.2018
Poraďte prosím nějaké skalkaření v okolí Radstadtu. Čím blíž tím líp. Obtížnost hlavně mezi 6a - 7b. Tradu se nebráníme. Maximálně do tří délek. Dík za případné odpovědi.

 Foto dne20.06.2018
Morske oko na fotce sice je, ale je v pozadi. Tmave pleso v popredi je Czarny staw. Ten je mensi a o neco neco vyse nez Moko.
;-)
 Re: Foto dne20.06.2018
Díky. Doplněno.

 lezky ve Skaláku20.06.2018
Asi jsem pod Orlojem (Hrubice) zapomněl lezky - pánské miury, cca 41, v dobrém stavu. Kdo byste je našel, prosím napište mi na email. Dík!

 Spani ve Francii20.06.2018
Ahoj, jak je to prosim se spanim na divoko ve Francii? Je to v pohode nebo byvaji problemy?

Diky
 Re: Spani ve Francii20.06.2018
Ty jsi vtipálek! No je to podobne jako v Americe třeba...
  Re: Spani ve Francii21.06.2018
Děkuju za super stěr, moc mi to pomohlo s dotazem. Mohl bys to prosím trochu rozvést, pro ty z nás c
   Re: Spani ve Francii21.06.2018
jak kde a jak kdy. když je to v oblasti turisticky nepřetížené, je vás málo lidí, uléháš za soumraku
    Re: Spani ve Francii21.06.2018
čili shrnuto - je to stejný jako všude jinde. tj. v obou příspěvcích je řečeno totéž, jen v tom druh
     Re: Spani ve Francii21.06.2018
To nevim. Prvni prispevek je psan s cilem sam ze sebe udelat debila a nerict vubec nic (USA a Fr. fa
      Re: Spani ve Francii21.06.2018
Stejné to skutečně všude není. Některé země/kultury jsou tolerantnější, jiné méně.
A speciál
       Re: Spani ve Francii21.06.2018
kecy v kleci. National forest. Wilderness area. National monuments. Tam vsude spat ano a leckde i oh
        Re: Spani ve Francii21.06.2018
Hezky si selektivne zareagoval jen na cast a nejak ani nevidim v tom co nazyvas "kleci v kleci&
         Re: Spani ve Francii21.06.2018
Hmm, třeba na tu kravinu , že reálně všechny pozemky v USA jsou soukromé s výjimkou NP. V NF a WA ra
          Re: Spani ve Francii22.06.2018
Vis ty joudo vubec treba, ze v USA velmi nezanedbatelne procento chranenych uzemi je v soukromem vla
           Re: Spani ve Francii24.06.2018
Kecy v kleci. Reagoval jsem na větu, která nemluvila o nezanedbatelném procentu, ale " reálně v
   Re: Spani ve Francii21.06.2018
Jestli je to někde, kde máš ve snadném dosahu kemp nebo možnost pronájmu apartmánu, bež do kempu neb
   Re: Spani ve Francii21.06.2018
Proč mi to takto kazíš? Celých 7 hodin sem si lámal hlavu jak tě utřu, ani pauzu na práci jsem si ne
 Re: Spani ve Francii21.06.2018
Ve Francii je skoro vse na soukromem pozemku. Pokud se budes chovat slusne a tak jak popisuje Lukas
 Re: Spani ve Francii21.06.2018
Po Francii jsme několikrát stopovali a přespávali všude možně - a nikdy jsme neměli problém. Pokud b
  Re: Spani ve Francii21.06.2018
Přijde mi vtipné sdělovat, že někde někoho vypoklonkovali slušně tak, že to vyznívá, jakože "v
   Re: Spani ve Francii21.06.2018
Zkusils někdy cestovat bez auta? Asi ne, viď... Ono se prostě občas stane, že někde zůstaneš viset n
    Re: Spani ve Francii21.06.2018
Představ si, že zkoušel, resp. ne zkoušel, ale cestoval.
    Re: Spani ve Francii21.06.2018
a ano, irituje mě bezohlednost řady lidí, kteří mají pocit, že když jim někdo buď neřekne nic a nebo
    Re: Spani ve Francii21.06.2018
Bez auta stopem ale vestinou zustanes vyset nekde u silnice, silnicniho parkoviste a kazdej spravnej
     Re: Spani ve Francii22.06.2018
Takže pokud jich cestuje více, muže mít každý svůj apartmán.
 Re: Spani ve Francii21.06.2018
Francie je velka. Treba v Alsace se bezne da spat a varit v takovych altancich po lesich, podobne ja
  Re: Spani ve Francii21.06.2018
A kterou plaz v Marseilles prosimte myslis? To my pri mych navstevach asi nejaka velka plaz uplne un
   Re: Spani ve Francii21.06.2018
V Marseille je hlavne velky pristav, ale na okrajich jsou mensi plaze a to na obou stranach tusim. A
    Re: Spani ve Francii22.06.2018
Technicky patří Parc national des Calanques pod Marseille (9tý arrondissement).
     Re: Spani ve Francii22.06.2018
A na tech mohutnych plazis v Kalankach je to fakt uprchlicke peklo!
 Re: Spani ve Francii22.06.2018
Ahoj, na jih FR jezdíme pravidelně už asi 15let. Vzhledem k možnosti vykradení auta (v některých obl
  Re: Spani ve Francii24.06.2018
Díky, kouknu se po kempech

 Vinari20.06.2018
Ahoj pred nekolika lety tady na lezci byl clanek myslim ze s nazvem Vinari,bylo to o sbirani piskovcovych cest.Nevite nekdo kde ho najdu.
 Re: Vinari20.06.2018
  Re: Vinari20.06.2018
Tak asi je zvykly na standard poslednich 20ti let, ze relevantni vysledek naleznes i kdyz zadas &quo
   Re: Vinari21.06.2018
Což je sakra zmršenej "standard", to "domejšlení" diakritiky a osobně jsem jen r

 helma na úzkou hlavu19.06.2018
ahoj, nemáte někdo tip na lezeckou dobře odvětranou helmu na úzkou hlavu? zkusil už jsem kdeco, ale v ničem se zatím necejtím komfortně.

co mi nesedlo - petzl sirocco, elios, meteor, ct eclipse, orion, s.rock penta, grivel taky nic, edelrid
 Re: helma na úzkou hlavu19.06.2018
klasická staromódní petzl vertex. nevím, jestli se ještě dělá jako lezecká (s větracími otvory), neb
  Re: helma na úzkou hlavu19.06.2018
Nemyslíš spíš Petzl Ecrin Roc?
   Re: helma na úzkou hlavu19.06.2018
Myslím, že Lukáš myslel tuhle žlutou, co má nasazenou na hlavě tady na sportovkách:
   Re: helma na úzkou hlavu19.06.2018
tak se tuším jmenovala ta "sportovní" verze, ta už se neprodává, ta pracovní je naprosto i
    Re: helma na úzkou hlavu19.06.2018
Ecrin-ka se už léééta nedělá ale mám ji furt. Vagón by měl radost. Perfektně se v ní přepravuje v ba
 Re: helma na úzkou hlavu21.06.2018
Ani ecrin ani vertex na uzkou šišku není.
Zkus Kask od Singingrocku - je to pracovní, ale abs
  Re: helma na úzkou hlavu21.06.2018
Cassida baby... all type head helmet forever
 Re: helma na úzkou hlavu21.06.2018
Už jsi zkoušel dětské verze? Beze srandy.

 Lezení na písku - prosba19.06.2018
Ahoj,
měl bych velkou prosbu na nějakého pískovcového specialistu. Nebyl by někdo tak hodný a nevzal mě a ženu tento víkend na písky, aby nám ukázal jak a čím jistit a nevytáhl nás na nějakou věž??? Nějaká rozumná úplata asi není problém. Nalezeno
 Re: Lezení na písku - prosba19.06.2018
Komerční horoškoly? Horolezecké oddíly? Horští vůdci?

Na první dobrou:
Komerce
  Re: Lezení na písku - prosba19.06.2018
Tomu jsem se právě chtěl vyhnout. Raději bych našel sdílného pískaře a třeba i najít kamoše a večer
   Re: Lezení na písku - prosba19.06.2018
Přesně tam ty lidi najdeš - sdílný pískaře se kterejma si pak zajdeš na pivo. Ale jestli máš nalezín
 Re: Lezení na písku - prosba19.06.2018
když máš nalezíno, v čem je problém? kup si průvodce a dej se do dobrodružství. taková vstupenka býv
 Re: Lezení na písku - prosba19.06.2018
zkus stranky piskari.cz na policko, o krizaku i ostasi je tam kupa informaci, hledej dvojhvezdickove
 Re: Lezení na písku - prosba19.06.2018
Ahoj. Začínali jsme s manželkou na křižáku, nalezeno jsme neměli, a nemeli jsme problém. Mrkni se na

1   ...   172   173   174   175   176   177   178   179   180   181   182   183   184   185   186   187   188   189   190   191   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Spani ve Francii
Ahoj, jak je to prosim se spanim na divoko ve Francii? Je to v pohode nebo byvaji problemy?

Diky
Marek13:27:30 20.06.2018
odpovědět 
 Re: Spani ve Francii
Ty jsi vtipálek! No je to podobne jako v Americe třeba...
20:19:49 20.06.2018
odpovědět 
  Re: Spani ve Francii
Děkuju za super stěr, moc mi to pomohlo s dotazem. Mohl bys to prosím trochu rozvést, pro ty z nás co v Americe nebyli.
Marek07:59:02 21.06.2018
odpovědět 
   Re: Spani ve Francii
jak kde a jak kdy. když je to v oblasti turisticky nepřetížené, je vás málo lidí, uléháš za soumraku a vstáváš za úsvitu a vybereš si místo, kde nikoho neobtížíš, tak docela v pohodě. když je vás čtyři auta, vyvalíš lágr hned pod avi%nonským mostem jak spojené cikánské svazy, večer hlučný večírek, ráno vyspávání do poledního, tak tam bude četník cobydup. (ta první reakce, to jsem nebyl já)
Lukas B.08:54:16 21.06.2018
odpovědět 
    Re: Spani ve Francii
čili shrnuto - je to stejný jako všude jinde. tj. v obou příspěvcích je řečeno totéž, jen v tom druhém je to pro názornost poněkud rozvinuto.
On10:33:03 21.06.2018
odpovědět 
     Re: Spani ve Francii
To nevim. Prvni prispevek je psan s cilem sam ze sebe udelat debila a nerict vubec nic (USA a Fr. fakt není to samé; navíc každý stát USA to má jinak). Ten od Lukase B. takové ambice tedy nema.
12:11:00 21.06.2018
odpovědět 
      Re: Spani ve Francii
Stejné to skutečně všude není. Některé země/kultury jsou tolerantnější, jiné méně.
A speciálně v USA si už pouhým vstupem na soukromý pozemek bez souhlasu majitele koleduješ o nepěkný malér (zejména v některých státech spojený s odjištěnou bouchačkou namířenou na prsa). A reálně všechny pozemky v USA jsou soukromé, s výjimkou území národních parků a tam spaní na divoko řeší místní návštěvní řád (bejvá různej) a rangeři to hlídají dost tvrdě.
13:42:19 21.06.2018
odpovědět 
       Re: Spani ve Francii
kecy v kleci. National forest. Wilderness area. National monuments. Tam vsude spat ano a leckde i ohne. Ono se nezda, ale i v NP lze. USA zeme velika a leckde nekolik dni nepotkas zivacka.
nesmrtelný blázen18:20:21 21.06.2018
odpovědět 
        Re: Spani ve Francii
Hezky si selektivne zareagoval jen na cast a nejak ani nevidim v tom co nazyvas "kleci v kleci" rozpor s tim co je psano vyse...
18:42:17 21.06.2018
odpovědět 
         Re: Spani ve Francii
Hmm, třeba na tu kravinu , že reálně všechny pozemky v USA jsou soukromé s výjimkou NP. V NF a WA rangeři nejsou. Stačí?
21:04:02 21.06.2018
odpovědět 
          Re: Spani ve Francii
Vis ty joudo vubec treba, ze v USA velmi nezanedbatelne procento chranenych uzemi je v soukromem vlastnictvi?
11:03:57 22.06.2018
odpovědět 
           Re: Spani ve Francii
Kecy v kleci. Reagoval jsem na větu, která nemluvila o nezanedbatelném procentu, ale " reálně všechny......."
Bavíš mě, přidej ještě něco.
nesmrtelný blázen18:41:25 24.06.2018
odpovědět 
   Re: Spani ve Francii
Jestli je to někde, kde máš ve snadném dosahu kemp nebo možnost pronájmu apartmánu, bež do kempu nebo si pronajmi apartmán a ne*er do křoví. Jestli je to fakt divočina, kde široko daleko hodinu jízdy autem nic není, všechno po sobě odvezeš a uklidíš, nebudeš nikoho rušit, nebudeš jak socka přespávat na parkovišti, u lanovky v lyžařském středisku nebo jinde, kde to ke spaní opravud určené není, tak to nikdo řeši nebude.
ex11:07:56 21.06.2018
odpovědět 
   Re: Spani ve Francii
Proč mi to takto kazíš? Celých 7 hodin sem si lámal hlavu jak tě utřu, ani pauzu na práci jsem si neudělal a ty se mi takhle odměníš... Co se to s těmi dnešními lidmi děje..?
11:52:24 21.06.2018
odpovědět 
 Re: Spani ve Francii
Ve Francii je skoro vse na soukromem pozemku. Pokud se budes chovat slusne a tak jak popisuje Lukas B., tak majitel, pokud te zaregistruje, ti problem vetsinou delat nebude. Jinak mam za to, ze temer jako skoro vsude v Evrope je spani na divoko mimo mista k tomu vyhrazena zakazane.
12:09:02 21.06.2018
odpovědět 
 Re: Spani ve Francii
Po Francii jsme několikrát stopovali a přespávali všude možně - a nikdy jsme neměli problém. Pokud bylo místo na spaní kolizní, žándármové nás vypoklonkovali velmi slušně a kultivovaně. Třeba ve srovnání s Itálií mi Francie přišla o hodně přítelštější. Sice to bude už možná 10 let, ale mentalita lidí se snad tak rychle nemění.
F.12:18:41 21.06.2018
odpovědět 
  Re: Spani ve Francii
Přijde mi vtipné sdělovat, že někde někoho vypoklonkovali slušně tak, že to vyznívá, jakože "v pohodě spi kde chceš, oni jsou slušní, nebudou na tebe řvát a brát vidle". Co se zkusit chovat slušně a spát jen na místech k tomu určených? Třeba přestanou mít pak češi nálepku och*ávačů parkovišť co vylezli z jeskyně.
12:53:10 21.06.2018
odpovědět 
   Re: Spani ve Francii
Zkusils někdy cestovat bez auta? Asi ne, viď... Ono se prostě občas stane, že někde zůstaneš viset na noc a zvládneš odcestovat až ráno. A v takovém případě je, podle mého názoru, vhodná slušnost na obou stranách. Rozhodně ji člověk ocení víc než podobně hodnotné poznámky.
F.14:30:47 21.06.2018
odpovědět 
    Re: Spani ve Francii
Představ si, že zkoušel, resp. ne zkoušel, ale cestoval.
16:25:58 21.06.2018
odpovědět 
    Re: Spani ve Francii
a ano, irituje mě bezohlednost řady lidí, kteří mají pocit, že když jim někdo buď neřekne nic a nebo jim to řekne klidně, tak to podle nich znamená, že jejich počínání je vlastně skoro v pohodě a druhou stranu to asi ani moc nevytáčí. jakoby těmhle lidem chyběl kvalitní morální autopilot = to byla podstata té mé poznámky.
16:32:33 21.06.2018
odpovědět 
    Re: Spani ve Francii
Bez auta stopem ale vestinou zustanes vyset nekde u silnice, silnicniho parkoviste a kazdej spravnej kamionak te za preblafnuti necha prespat u sebe!
16:56:27 21.06.2018
odpovědět 
     Re: Spani ve Francii
Takže pokud jich cestuje více, muže mít každý svůj apartmán.
15:46:40 22.06.2018
odpovědět 
 Re: Spani ve Francii
Francie je velka. Treba v Alsace se bezne da spat a varit v takovych altancich po lesich, podobne jako v Jure. Jen je potreba po sobe uklidit a nedelat bordel. Bezne tam tak spi i Frantici. No ale treba v Marseille na plazi bych asi moc spat nechtel vzhledem k tomu kolik je tam hnedofrancouzu. Okradeni a par ran pesti je ten lepsi konec. No jo refugees wellcome...
14:46:48 21.06.2018
odpovědět 
  Re: Spani ve Francii
A kterou plaz v Marseilles prosimte myslis? To my pri mych navstevach asi nejaka velka plaz uplne unikla...
17:00:47 21.06.2018
odpovědět 
   Re: Spani ve Francii
V Marseille je hlavne velky pristav, ale na okrajich jsou mensi plaze a to na obou stranach tusim. Ale mozna uz to technicky neni Marseille.
17:13:29 21.06.2018
odpovědět 
    Re: Spani ve Francii
Technicky patří Parc national des Calanques pod Marseille (9tý arrondissement).
pbla402410:33:22 22.06.2018
odpovědět 
     Re: Spani ve Francii
A na tech mohutnych plazis v Kalankach je to fakt uprchlicke peklo!
11:04:56 22.06.2018
odpovědět 
 Re: Spani ve Francii
Ahoj, na jih FR jezdíme pravidelně už asi 15let. Vzhledem k možnosti vykradení auta (v některých oblastech hraničící s jistotou) a k ceně kempů 4-6 euro os/noc, jsme spaní na divoko zamítli jako neefektivní. Po návratu z lezení do kempu si dáš teplou sprchu a žádnej stres :) Do skal jsme jezdili jen s lezením, vše ostatní jsme nechali v kempu. Ale jedno auto se v houští na jihu FR určitě ztratí.
MaviD15:49:31 22.06.2018
odpovědět 
  Re: Spani ve Francii
Díky, kouknu se po kempech
Marek21:33:31 24.06.2018
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1152 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1268 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi