Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230766 cest
Nové přelezy:
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Königssee27.06.2018
Zdravím, chci se zeptat zda někdo nejedete okolo Königssee a nemáte jedno volné místo v autě.
Jednalo by se o 30.6.
Děkuji moc :)
 Re: Königssee27.06.2018
Nejakej obrazek nebo fejsbuk by byl? :) On pak treba nekdo ty sve plany na to Kralovske Jezero nasme
  Re: Königssee27.06.2018
Tak já tam nejedu kvůli jezeru, ale potřebuju do té oblasti tak to zkouším.
   Re: Königssee27.06.2018
A to jak vypadám asi uplně není důležité :D
    Re: Königssee27.06.2018
Každopádně, díky tomu, že jsem to umístila do diskuze, tak informaci o vzhledu mohu dodat:
     Re: Königssee27.06.2018
To se pletes. Nekoho by mohl zajimat i zadek a pak sekundarni veci jako barva oci, barva a delka vla
     Re: Königssee27.06.2018
Takže pokud někdo jede z Prahy a byl by mě ochotný vyhodit alespoň v blízkosti požadovaného místa ta
      Re: Königssee27.06.2018
Toto je falešná Jana. Já jsem ta pravá Jana. Bohužel umístění inzerátu do diskuze má i svá negativa.
       Re: Königssee27.06.2018
Tak můžeme jet dvě, Jano :)
        Re: Königssee27.06.2018
Ale to by bylo moc zmatků, když by někdo zavolal "Jano!". To ne.. Já už stejnak mám domluv
         Re: Königssee27.06.2018
* pravá Jana

 Ford Custom - sirka postel26.06.2018
Zdravim, nemate pls nekdo Ford Transit Custom nebo Ford Tourneo Custom? Potreboval bych zmerit rozmer za druhou radou sedacek, konkretne ve vysce oken, nejsirsi misto napric a od konce sedadla ke dverim - jedna se mi o postel, jestli by vyslo spani napric
 Re: Ford Custom - sirka postel26.06.2018
hoď sem mejl, vylezu před barák a vyfotím a pošlu ti postel v Jumpy. tam je šířka přesně 160 (vnitřn
  Re: Ford Custom - sirka postel26.06.2018
diky! banstyles[zavinac]gmail.com Jj to Scudo je urco uzky, na ten Custom pisou papirove cca +10cm
  Re: Ford Custom - sirka postel26.06.2018
Jj Ducato a spol je sirsi tam uz to vyjde vpoho,zas uz to je krapet jiny auto... Jinak ses se Scudem
 Re: Ford Custom - sirka postel26.06.2018
Ahoj, ja ti pak mrknu, mam customa, rok 2014, kara je to luxusni, ale na sirku se tam urco nevyspis,
  Re: Ford Custom - sirka postel26.06.2018
Skoda:( Ee mam 178, sirku Scuda pisou 189 a Custom 198, tak sem doufal estli by to neklaplo. Mas dlo
   Re: Ford Custom - sirka postel26.06.2018
Jj zmerim, mam kratkyho - neb sem mel docela dobrou nabidku na koupi, ale asi bych sel do dlouhyho,
   Re: Ford Custom - sirka postel26.06.2018
Jumpy 2010:

šířka na C sloupku: 150
šířka zadního nákladovýho prostoru: 160
    Re: Ford Custom - sirka postel26.06.2018
dlouhá verze
     Re: Ford Custom - sirka postel26.06.2018
Supr, diky za zamereni a info! M.
      Re: Ford Custom - sirka postel27.06.2018
Cus tak pisu ke customovi - sirka od okynka k okynku je 184 cm, ale ke stropu mas v urovni okynek ta
       Re: Ford Custom - sirka postel27.06.2018
Cus, diky!
Tj. se potvrzuje, ze postel napric je do Custom nerealna (nebo jen pro prcky). Te
        Re: Ford Custom - sirka postel27.06.2018
Pokud máš kritérium lehnout si do postele bez sklopení zadních sedaček, tak co zauvažovat nad medvěd
         Re: Ford Custom - sirka postel27.06.2018
otázkou ovšem je, proč je nutné si postel nerozkládat a mít ji za sedadly v druhé řadě. napadají mě
          Re: Ford Custom - sirka postel27.06.2018
Jo, malej rejd jsem zapomněl uvést jako negativum. Je fakt, že když jsem do toho sedl poprvý a dal v
          Re: Ford Custom - sirka postel27.06.2018
bavis se o tom ze to auto stoji a pak teprve davas spici deti dozadu? :)
           Re: Ford Custom - sirka postel28.06.2018
kdybych je chtěl přendávat za jízdy, tak bych je tam mohl uložit rovnou a nepatlat se se sedačkama,
        Re: Ford Custom - sirka postel27.06.2018
No s tim spanim... Ja kupoval customa hlavne proto ze kdyz pak na podzim venku leje tak otocis sedac
        Re: Ford Custom - sirka postel27.06.2018
No s tim spanim... Ja kupoval customa hlavne proto ze kdyz pak na podzim venku leje tak otocis sedac

 Wendenstock - spaní25.06.2018
Ahoj, zvažujem výlet do Wendenu. Netušíte někdo jaká je aktuální situace se spaním? Na parkáči u kravína, či bivaky, nebo jiná možnost? Díky Bobr
 Re: Wendenstock - spaní26.06.2018
Cau, sorry info nemam, jeste jsem tam nikdy nebyl a chystam se taky, ale asi pozdeji v sezone. Chtel
  Re: Wendenstock - spaní26.06.2018
Díky moc vše za za odpovědi - takhle to bohatě stačí. Průvodce mam "Arrampicare in Svizzera&quo
   Re: Wendenstock - spaní26.06.2018
Take mi napsal Marcel Dettling, coz je takovy Svycarsky typek, ktery vsude byl a vsechno vi (v dobre
   Re: Wendenstock - spaní26.06.2018
Jo a z Phy nejsem, bydlim v Nemecku a do Wendenu to mam "kousek", tak proto shanim pruvodc
 Re: Wendenstock - spaní26.06.2018
Už je to pár let, co jsem tam byl, spalo se normálně na parkovišti u kravína, spali tam i místní. Je
 Re: Wendenstock - spaní26.06.2018
Tak v roce 2016 to prej bylo uplne v pohode.

 topíčko - Srbsko24.06.2018
Z průvodce na Srbsko vypadly nákresy. Konkrétně chybí Blážina levá část a Pupek. Šlo by to nahodit? Díky!

 kuba konečný24.06.2018
Hustě!
 Re: kuba konečný25.06.2018
je to hovněz!!
  Re: kuba konečný25.06.2018
Co to má znamenat, přelez 10 minut po předchozím přelezu? :-) To už mu jel autobus?
   Re: kuba konečný25.06.2018
Zapomnel si spacak.
   Re: kuba konečný25.06.2018
šel znovu Proces na fotky a přitom vylezl Procesor
 Samolepka Black Diamond22.06.2018
Ahoj,
nevíte, zda lze někde sehnat/koupit samolepku na auto značky Black Diamond? Nejlépe v bílé a černé barvě.
 Re: Samolepka Black Diamond22.06.2018
Upřesním, že mám na mysli klasické logo:

 Re: Samolepka Black Diamond23.06.2018
Objednej si neco pres e-shop a dostanes ji k objednavce.
 Re: Samolepka Black Diamond23.06.2018
a proč chceš dělat zadara reklamu "nějaké" firmě?
  Re: Samolepka Black Diamond23.06.2018
Tak trochu mi to rezne, tak bych to rad zbastil nejak za levno. Mam renaulta a to logo je podobny. A
   Re: Samolepka Black Diamond24.06.2018
Zeptat se v nějaké Hudy prodejně?
    Re: Samolepka Black Diamond24.06.2018
Sežeň si logotyp v křívkách, dojdi si do reklamní agenturyy a nech si samolepku vyrobit ve velikosti
     Re: Samolepka Black Diamond25.06.2018
Kdybych byl v cesku tak bych ti ji vyrobil a poslal. Tady je aspon to logo ke stahnutí.
 Re: Samolepka Black Diamond25.06.2018
Z eshopu? Poslal jsem jim dotaz na zboží ohledně sedáku právě black diamond a nejsou schopni ani odp

 Vícedélky v Rakousku22.06.2018
Ahoj, nemáte někdo, prosím, tipy na pěkné vícedélky v Rakousku okolo "Solnohradu"? Loni jsme byli v kempu v Abersee, lezli jsme na Plombergsteinu a u Gosausee. Ale nebylo to úplně ono (hodně zeleniny, místy moc jednoduché), vyhovovalo by tak 5+
 Re: Vícedélky v Rakousku22.06.2018
Pěkné lezení je na Salzburger Hochthronu. Lanovkou nebo pěšky nahoru, slanit na nástup a lézt nahoru

 Wiesbachhorn21.06.2018
Zdravim vsecny lezce,5.7 jdem na Wiesbachhorn a chtel jsem se zeptat nekoho kdo tam ted byl kolik je tam snehu a od kolika metru zacina. Dekuji za odpoved Lukas z Krivoklatu
 Re: Wiesbachhorn21.06.2018
tinyurl.com/y8uod7dk

 Wiesbachhorn21.06.2018

Zdravi vsechny lezce. 5.7. Jdem na Wiesbachhorn a chtel jsem se zeptat kolik je tam snehu. A od kolika metru zacina snih. Dekuji za odpoved Lukas z Krivoklatu

 Wiesbachhorn21.06.2018

Zdravi vsechny lezce. 5.7. Jdem na Wiesbachhorn a chtel jsem se zeptat kolik je tam snehu. A od kolika metru zacina snih

1   ...   171   172   173   174   175   176   177   178   179   180   181   182   183   184   185   186   187   188   189   190   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Ford Custom - sirka postel
Zdravim, nemate pls nekdo Ford Transit Custom nebo Ford Tourneo Custom? Potreboval bych zmerit rozmer za druhou radou sedacek, konkretne ve vysce oken, nejsirsi misto napric a od konce sedadla ke dverim - jedna se mi o postel, jestli by vyslo spani napric nebo by se muselo podelne a sklapet sedacka. Rozhoduju mezi Scudo/Expert/Jumpy a Custom, ty prvni jsou o neco uzzsi, tam by se muselo sklapet urcite... Eventuelne zkusenosti s karou? Predem diky, pripadna pivni odmena;)! mirek
mirek13:07:17 26.06.2018
odpovědět 
 Re: Ford Custom - sirka postel
hoď sem mejl, vylezu před barák a vyfotím a pošlu ti postel v Jumpy. tam je šířka přesně 160 (vnitřní rozměr mezi plechem mimo sloupky, tam je to ještě užší), tam to na napříč není rozhodně. ono ostatně není nikde kromě kamionu dostatečná šířka, nad 180 to nejde ani u Jumpera/Ducata/Boxera nebo u Sprintera nebo Craftera, a to je zase o fous širší než ten tranďák/tourneo.
Lukas B.13:26:18 26.06.2018
odpovědět 
  Re: Ford Custom - sirka postel
diky! banstyles[zavinac]gmail.com Jj to Scudo je urco uzky, na ten Custom pisou papirove cca +10cm na sirku, tak sem si rikal, kdyby to bylo ve vejsce oken (ktery sou zas dost blbe vysoko a este sikmo), jestli by to nahodu naknop nevyslo...
mirek13:47:18 26.06.2018
odpovědět 
  Re: Ford Custom - sirka postel
Jj Ducato a spol je sirsi tam uz to vyjde vpoho,zas uz to je krapet jiny auto... Jinak ses se Scudem spokojenej, 2.0 MultiJet?
mirek13:51:55 26.06.2018
odpovědět 
 Re: Ford Custom - sirka postel
Ahoj, ja ti pak mrknu, mam customa, rok 2014, kara je to luxusni, ale na sirku se tam urco nevyspis, pokud nemas metr padesat :) oproti klasickymu transitu je urco uzsi..
13:48:33 26.06.2018
odpovědět 
  Re: Ford Custom - sirka postel
Skoda:( Ee mam 178, sirku Scuda pisou 189 a Custom 198, tak sem doufal estli by to neklaplo. Mas dlouhej/kratkej? Zmer mi pls i od konce 2. rady sedacek ke dverim, diky moc!
mirek13:59:19 26.06.2018
odpovědět 
   Re: Ford Custom - sirka postel
Jj zmerim, mam kratkyho - neb sem mel docela dobrou nabidku na koupi, ale asi bych sel do dlouhyho, tam by se dalo dle mne spat i za druhou radou na pohodu..
14:22:17 26.06.2018
odpovědět 
   Re: Ford Custom - sirka postel
Jumpy 2010:

šířka na C sloupku: 150
šířka zadního nákladovýho prostoru: 160
šířka od okýnka k okýnku (místo využitelné na spaní jednoho člověka na šířku, pokud jsou sklopeny opěráky zadních sedaček - je to v místě zadních sedaček): 172
délka od skla na zadních vratech po hranu zadních sklopených sedaček: 172
maximální využitelná spací délka při sklopených zadních opěrácích: 245

Využitelnost na spaní: mám 187 a když ležím na uhlopříčku, nemusím sklápět zadní sedačky. při sklopených zadních sedačkách tři lidi vedle sebe + jeden malej napříč od okýnka k okýnku.

Jinak spokojenost, až na interiérové pazvuky a gumovej fofrklacek.
honza17:26:19 26.06.2018
odpovědět 
    Re: Ford Custom - sirka postel
dlouhá verze
honza17:27:26 26.06.2018
odpovědět 
     Re: Ford Custom - sirka postel
Supr, diky za zamereni a info! M.
Mirek20:23:40 26.06.2018
odpovědět 
      Re: Ford Custom - sirka postel
Cus tak pisu ke customovi - sirka od okynka k okynku je 184 cm, ale ke stropu mas v urovni okynek tak 50 cm v nejsvetlejsim miste.. Jinak je tam neco kolem 160 v nejlepsim pripade (motaj se tam do toho jeste kola). A kratka verze od druhe rady sedacek ke dverim ca 135 cm.
09:50:29 27.06.2018
odpovědět 
       Re: Ford Custom - sirka postel
Cus, diky!
Tj. se potvrzuje, ze postel napric je do Custom nerealna (nebo jen pro prcky). Teoreticky by se mozna vesla na delku do L2 bez sklapeni, ale taky to moc nevypada (L2 je o cca 37cm delsi, tj. estli maj sedacky stejne, tak to dela nejakejch 170 za druhou radou). Kdyby nekdo nahodou mel dlouhyho Customa a chtelo se mu to zmerit;)?
Diky vsem za odpovedi!
m.
mirek13:22:52 27.06.2018
odpovědět 
        Re: Ford Custom - sirka postel
Pokud máš kritérium lehnout si do postele bez sklopení zadních sedaček, tak co zauvažovat nad medvědem? Dlouhý vito se mi zdá že je krapet delší než je v třídě zvykem.
honza13:45:14 27.06.2018
odpovědět 
         Re: Ford Custom - sirka postel
otázkou ovšem je, proč je nutné si postel nerozkládat a mít ji za sedadly v druhé řadě. napadají mě v zásadě dva důvody:
a) vezeš v druhé řadě děti v autosedačkách, a ty ti během dlouhé večerní cesty usnou a ty je chceš postupně přendat do postele spící,
b) posádka jsou dva dospělí a tři děti, dospělí a jedno dítě spí na posteli, druhé dítě na zadní trojsedačce a třetí dítě na přední trojsedačce.
samozřejmě long/L2 je moc fajn věc v případě, kdy vyhodíš postel, tak dozadu bez rozebírání nasázíš šest dospělých bicyklů podél. ale zase, platíš za to problémy s parkováním ve městě (a pod skalama/v horách, na lyžích atd.) a horší obratností auta (Jumpy/Expert/scudo má tragicky malej rejd a děsnej poloměr otáčení i v krátké verzi, v dlouhé to musí bejt peklo) si to nějak vybalancuj.
Lukas B.14:12:02 27.06.2018
odpovědět 
          Re: Ford Custom - sirka postel
Jo, malej rejd jsem zapomněl uvést jako negativum. Je fakt, že když jsem do toho sedl poprvý a dal volentem plnej rejd, tak jsem měl pocit, že to jede stále rovně. Ale dá se na to zvyknout (což se dá i na podstatně horší věci).

Ještě je nagativum, když třeba máš v úmyslu otočit přední sedačky a udělat si z toho hospodu - zase bys musel kvůli tomu rušit spaní. Pokud spaní rozkládáš, pravděpodobně máš na zadních sedačkách nějakej slamník, kterej musíš ve verzi "sezení" někde vzadu uskladnit - hodíš ho na postel, kde máš zase vykydaný jiný krámy atd.. vzniká tím bordel v autě.

Další podstatná výhoda postele je vzadu je taková, že když spíš za jízdy na posteli a zastavěj tě benga, tak při nesklopených zadních sedačkách ještě nějak naskáčeš na tu sedačku, ale když máš rozkrámovaný spaní i na ploše zadních sedaček, tak jsi v pasti.

Pokud vzadu seděj děti, jejich místo pod nohama je dobře přístupný a využitelný na uskladnění krámů. Pokud jsi nucenej sklopit zadní sedadla na spaní, tyhle krámy se tím stávaj obtížněji dobytný.

Pokud vás jede jen takovej počet, že obsadíte jen přední sedačky (tedy dva nebo tři) a opět se posádka délkově vejde na zadní postel, pak je možnost celou zadní lavici vyhodit, čímž opět vzniká docela velkej obytnej či skladovej prostor.

Za mě je ten požadavek na nesklápění sedaček celkem legitimní.
honza15:15:03 27.06.2018
odpovědět 
          Re: Ford Custom - sirka postel
bavis se o tom ze to auto stoji a pak teprve davas spici deti dozadu? :)
22:14:26 27.06.2018
odpovědět 
           Re: Ford Custom - sirka postel
kdybych je chtěl přendávat za jízdy, tak bych je tam mohl uložit rovnou a nepatlat se se sedačkama, né?
Lukas B.07:28:47 28.06.2018
odpovědět 
        Re: Ford Custom - sirka postel
No s tim spanim... Ja kupoval customa hlavne proto ze kdyz pak na podzim venku leje tak otocis sedacky, vecer sednes do auta a pohodicka... Na spani a nejaky delsi vegeteni je i custom malinkej, obavam se ze i L2, chapal bych L2H2, ale to je zas vojeb.. Na tom aute je super ten velkej kufr a misto pro vsecky lidi na palube, neresis bagly, bouldermatky... Rejd to ma paradni, docela to i jede (114kW), ve meste s tim parkujes jak normalnim vetsim kombikem..
15:02:37 27.06.2018
odpovědět 
        Re: Ford Custom - sirka postel
No s tim spanim... Ja kupoval customa hlavne proto ze kdyz pak na podzim venku leje tak otocis sedacky, vecer sednes do auta a pohodicka... Na spani a nejaky delsi vegeteni je i custom malinkej, obavam se ze i L2, chapal bych L2H2, ale to je zas vojeb.. Na tom aute je super ten velkej kufr a misto pro vsecky lidi na palube, neresis bagly, bouldermatky... Rejd to ma paradni, docela to i jede (114kW), ve meste s tim parkujes jak normalnim vetsim kombikem..
15:06:39 27.06.2018
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi