Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230969 cest
Nové přelezy:
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Mago20.07.2018
Zajimalo by me, jestli je vlastne potreba magovat na necem jako je na fotce. Nevim, bouldery totiz nelezu, teda jestli se da bouldering zaradit mezi lezeni, je to spis takova atleticko-gymnasticka akrobacie.
 Re: Mago20.07.2018
zkus bouldrovat a udělej si názor sám, jestli mg používat nebo ne. můžeš to zkusit i na umělé stěně.
  Re: Mago20.07.2018
mně se víc líbí práce spottera ;-)
  Re: Mago20.07.2018
Tak nejak ;)
 Re: Mago20.07.2018
Mágovat je třeba furt, abys neobtěžoval okolí svým potem.
  Re: Mago20.07.2018
Já to šňupu a je to žrádlo! Zkus a uvidíš. ;-)
 Re: Mago20.07.2018
Zrovna na boulderu je sakra potřeba magovat. Na boulderu děláš sice méně krokuz, ale za to o vysoké
 Re: Mago20.07.2018
To je nádhera. Několik let nelezu, ale ze zvědavosti juknu na lezce. A jakoby se tu zastavil čas. Té
  Re: Mago23.07.2018
proč nelezeš Kubo?
  Re: Mago23.07.2018
Mágo už tu ani moc nejede. Teď tu spíš jede sportovní lezení v ČR, prožluklost VV ČHS a různé požada
   Re: Mago23.07.2018
a všemožné požadavky na to, dělat svou diletantsky montérskou činnost ve skalách jen pro útěchu svéh
    Re: Mago23.07.2018
Narazis snad na stredoceske uderniky?!
     Re: Mago23.07.2018
nejen na ně, ale i na jednoho nejen piskovcoveho egomaniaka.
      Re: Mago24.07.2018
každý dělá co ho baví. ty zas kydáš v diskusi :)
       Re: Mago24.07.2018
kydám? V čem prosím? Nebo jak si k tomu dospěl. Kydám zhruba tak stejně jako ty. (pokud u tebe nezna
 Re: Mago21.07.2018
právě, opravdoví frajeři lezou bouldery jen nohama, rukama při tom štrikujou a kdo je v repre, umí i

 .17.07.2018
ty jouly kdyžtak..

 kladivo17.07.2018
hoj kolik má mít vrt. kladivo džaulů, aby to něco utáhlo - např. 4kruhy na písku, 5 štandů v horách + nějaké postupové nýty, sportovka na vápně deset borháků, atd..  asi to tu už někde bylo, ale je toho moc, tak vopáčko.
 Re: kladivo17.07.2018
Na kruh potřebuješ třeba cca 25mm vrták a písek bejvá solidně tvrdej, takže tímdle požadavkem se s v
  Re: kladivo17.07.2018
to sem tak nějak tušil, a ty jauly nevíš?
   Re: kladivo17.07.2018
Na ruční vrtání díry pro kruh do písku nebo i díry pro borhák do čehokoliv je lepší palička tak 750-
   Re: kladivo18.07.2018
S tímdle Milwaukee máme už min 1000 děr od vápna po písek a je super: M18 CHPX-902X, zkušenost že jd
 Re: kladivo17.07.2018
Jo a pokud chceš ušetřit... Dlouhé roky jsem v horách lezl s obyč. kladívkem 450g. Do násady několik
  Re: kladivo17.07.2018
ty jouly kdyžtak..
   Re: kladivo18.07.2018
Jouly nevim, ale urcite aspon 14 TeV
    Re: kladivo18.07.2018
osobně bych řekl že spíš 14 milionu TeV ;-)
     Re: kladivo18.07.2018
To take ale zalezi na tom, jestli je galaxie v Andromede v zakrytu s pracho-plynovym ultramagneticky
      Re: kladivo18.07.2018
Presne to jsem si taky rikal. Je zajimave, ze zadny ze zdejsich "odborniku" na to neupozor
 Re: kladivo18.07.2018
Aspon 1J, 18V, 4Ah
 Re: kladivo25.07.2018
stará blbá empirie: na hobby vrtání 1 džaul na centimetr průměru díry (budeš se trápit ale nějak to
  Re: kladivo25.07.2018
Asi používáš levný baterky?
   Re: kladivo25.07.2018
No olovenou od auta povesenou pekne za pasem!
 Re: kladivo26.07.2018
v jeskyni (vápenec) používám lídlové kladivo PABH-20 - už dlouho vyprodané za 1600-1700kč, vyvrtá v

 Nová helma na skály16.07.2018
Ahoj lidi,
jsem ve skalách relativně nový, lezu od začátku roku. Před tím jsem slezl celkem solidní množství ferrat, a tomu jsem měl přizpůsobené i vybavení. Konkrétně helmu... Momentálně vlastním Mammut Skywalker 2. Plastová skořepina, která sedí
 Re: Nová helma na skály16.07.2018
Singing rock penta. Lehká, levná, sedí mi. Náraz do ploché skály kryje dost, i v oblasti týla (vyzk
 Re: Nová helma na skály16.07.2018
parafrázujem doc.Plzáka :
zkoušet, zkoušet, zkoušet.

1.pod skalou si okukat a
 Re: Nová helma na skály16.07.2018
Zas bych se toho skywalkera nebál. Helmu si bereš proto, abys minimalizoval zranění hlavy v případě
  Re: Nová helma na skály16.07.2018
No, na ferratě se primárně nebojím pádu ale létajícího kamení od lezců výše (žádná výjimka), proto m
   Re: Nová helma na skály17.07.2018
Skywalker mam, je OK.
One Size, takze ak Ti je prilis mala, tak asi treba skusat modely vy
   Re: Nová helma na skály17.07.2018
I při lezení si myslím že je největší riziko od padajících kamenů uvolněných lezci nad tebou nebo sp
    Re: Nová helma na skály17.07.2018
V horách to riziko je. Na sklách zas spíš že se jebneš sám. Zde příklad
  Re: Nová helma na skály17.07.2018
Ty mold-in (jako cyklo přilba) jsou podle mě dnes víceméně jasná volba, zejména pokud je myšlená zej

 Jakub Konečný16.07.2018
Je hezký vidět, že se dostal téměř do finále! Kubo jen tak dál.

 2 presa na Tetíně16.07.2018
Vcera vecer (15.7.) mi vinou nekolika faktoru: Tma, silny dest a predevsim vlastni blbost zustaly v cesta Sokolik na Tetine 2 presa. Najde se dobra duse ktera je vrati?
 Re: 2 presa na Tetíně16.07.2018
Jako erárky na Mařeně se vyjímaj.
Zdar

 Žďárské Vrchy16.07.2018
Ahoj, máte někdo tip na skály ve Žďárských vrších, které jsou "babyfriendly"? Jedu tam s lezoucí rodinou na dovču, a potřebuju bezpečně parkovat kočár :-) Znám to tam jen na Drátníku, tak nějaké další tipy nebudou na škodu. Beru i kvaky :-) Díky
 Re: Žďárské Vrchy16.07.2018
co ji pamatuju tak k bile skale se da dojet i s kocarem a byt s nim primo pod skalou, par let zpatky
  Re: Žďárské Vrchy16.07.2018
Prodíračka na Palice to je, když to hrneš přímo. Naokolo po turistické to prodíračka není. Tuším, že
   Re: Žďárské Vrchy16.07.2018
A ona tam uže nevede? V čem se bezpečnost změnila?
 Re: Žďárské Vrchy16.07.2018
Určitě Pasecká - je to kousek od silnice s pohodlným přístupem, pod skalama je místo a dá se tam i s
 Re: Žďárské Vrchy16.07.2018
Bílá skála (rozhodně to není kvak), hned naproti přes cestu je Pastýř (pěkná věžička a pár pěknejma
 Re: Žďárské Vrchy16.07.2018
Na Rozštípku taky kočár rozumně dostanes a zaparkuješ. Ale už to není ten klasický střed Žďárek. A j
  Re: Žďárské Vrchy17.07.2018
Dík všem za tipy!

 Sněhová pole v Totes Gebirge?15.07.2018
Zdar lezci, neví někdo, zda se ve vyšších polohách Totes Geb. ještě nacházejí nějaká sněhová pole (použitelná jako zdroj vody)? Díky za odpovědi.
 Re: Sněhová pole v Totes Gebirge?20.07.2018
Byl jsem minuly tyden na Hochkönigu a snehovych poli nad 2000m pod severkama je celkem dost. V Totes

 Který je lepší? 14.07.2018
Který ze sedáků je pohodlnější a zároveň nebrání pohybu? Který z nich je jednodušše lepší pro sportovky?
Ocun ego 3, Mammut Ophir 3, Petzl Corax ?
 Re: Který je lepší? 15.07.2018
:-D Petzl Hirundos
 Re: Který je lepší? 15.07.2018
Takřéž myslím, že Petzl Hirundos
  Re: Který je lepší? 19.07.2018
Přestože je Petzl Hirundos super sedák, tak není ani náhodou nejpohodlnější. Taktéž Ocún Ego 3 je na
  Re: Který je lepší? 24.08.2018
Souhlas. BDiamond jsou taky super sedáky.
 Re: Který je lepší? 15.07.2018
Beal Ghost.
 Re: Který je lepší? 15.07.2018
už nevím, jak se jmenuje, ale šije ho triop
  Re: Který je lepší? 16.07.2018
a vsechny ostatni znacky ho od nej kopiruji..
 Re: Který je lepší? 16.07.2018
Ocun Ego 1, Arcteryx FL-365
 Re: Který je lepší? 16.07.2018
Ocun Ego 1, Arcteryx FL-365
 Re: Který je lepší? 16.07.2018
Corax je univerzální sedák na hory, skalky i překližku. Je pohodlný na dlouhé sedění a slaňování, al
  Re: Který je lepší? 20.07.2018
Hergot tak to už jsem softmover? :). Corax mám tak 2 roky a jak píše Kuba - pohodlnej je dost, do ho
 Re: Který je lepší? 16.07.2018
To se nedá takhle říct, musíš si ho vyzkoušet. Každýmu sedne něco jinýho, to je jako se vším, co se
 Re: Který je lepší? 16.07.2018
vybral si si 3-4 prackove sedaky, tie su skor na hory. Na sportovky siju lahke 1 prackove (nelezies
  Re: Který je lepší? 17.07.2018
WTF?? Nebo dneska už není v médě lézt na sportovkách OS, RP?? Kam dáš těch 10 - 12 - 14 - 18 i víc p
   Re: Který je lepší? 17.07.2018
máš na mysli oka na materiál ?
   Re: Který je lepší? 17.07.2018
Ty si cvakáš presa na přezky? To musí být při těch tvých pokusech o OS a RP značně nepohodlné... Ale
    Re: Který je lepší? 18.07.2018
Propaguju novej styl, OSSG - on sight skříplé gule.

Sorry blbě sem si to přečetl...;-
     Re: Který je lepší? 19.07.2018
Hold ne kazdy umi madarsky... :D
      Re: Který je lepší? 19.07.2018
Holt je potřeba vzdát čest.
     Re: Který je lepší? 19.07.2018
myslíš koulema a o děti se ti postaral soused ?

 Který je lepší? 14.07.2018
Který ze sedáků je pohodlnější a zároveň nebrání pohybu? Který z nich je jednodušše lepší pro sportovky?
Ocun ego 3, Mammut Ophir 3, Petzl Corax ?
 Re: Který je lepší? 14.07.2018
Petzl Hirundos
 Re: Který je lepší? 14.07.2018
Petzl Hirundos

1   ...   168   169   170   171   172   173   174   175   176   177   178   179   180   181   182   183   184   185   186   187   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1454 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi