Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Mago 20.07.2018 Zajimalo by me, jestli je vlastne potreba magovat na necem jako je na fotce. Nevim, bouldery totiz nelezu, teda jestli se da bouldering zaradit mezi lezeni, je to spis takova atleticko-gymnasticka akrobacie.
  Re: Mago 20.07.2018 zkus bouldrovat a udělej si názor sám, jestli mg používat nebo ne. můžeš to zkusit i na umělé stěně.
    Re: Mago 20.07.2018 mně se víc líbí práce spottera ;-)
    Re: Mago 20.07.2018 Tak nejak ;)
  Re: Mago 20.07.2018 Mágovat je třeba furt, abys neobtěžoval okolí svým potem.
    Re: Mago 20.07.2018 Já to šňupu a je to žrádlo! Zkus a uvidíš. ;-)
  Re: Mago 20.07.2018 Zrovna na boulderu je sakra potřeba magovat. Na boulderu děláš sice méně krokuz, ale za to o vysoké
  Re: Mago 20.07.2018 To je nádhera. Několik let nelezu, ale ze zvědavosti juknu na lezce. A jakoby se tu zastavil čas. Té
    Re: Mago 23.07.2018 proč nelezeš Kubo?
    Re: Mago 23.07.2018 Mágo už tu ani moc nejede. Teď tu spíš jede sportovní lezení v ČR, prožluklost VV ČHS a různé požada
      Re: Mago 23.07.2018 a všemožné požadavky na to, dělat svou diletantsky montérskou činnost ve skalách jen pro útěchu svéh
        Re: Mago 23.07.2018 Narazis snad na stredoceske uderniky?!
          Re: Mago 23.07.2018 nejen na ně, ale i na jednoho nejen piskovcoveho egomaniaka.
            Re: Mago 24.07.2018 každý dělá co ho baví. ty zas kydáš v diskusi :)
              Re: Mago 24.07.2018 kydám? V čem prosím? Nebo jak si k tomu dospěl. Kydám zhruba tak stejně jako ty. (pokud u tebe nezna
  Re: Mago 21.07.2018 právě, opravdoví frajeři lezou bouldery jen nohama, rukama při tom štrikujou a kdo je v repre, umí i
. 17.07.2018 ty jouly kdyžtak..
kladivo 17.07.2018 hoj kolik má mít vrt. kladivo džaulů, aby to něco utáhlo - např. 4kruhy na písku, 5 štandů v horách + nějaké postupové nýty, sportovka na vápně deset borháků, atd.. asi to tu už někde bylo, ale je toho moc, tak vopáčko.
  Re: kladivo 17.07.2018 Na kruh potřebuješ třeba cca 25mm vrták a písek bejvá solidně tvrdej, takže tímdle požadavkem se s v
    Re: kladivo 17.07.2018 to sem tak nějak tušil, a ty jauly nevíš?
      Re: kladivo 17.07.2018 Na ruční vrtání díry pro kruh do písku nebo i díry pro borhák do čehokoliv je lepší palička tak 750-
      Re: kladivo 18.07.2018 S tímdle Milwaukee máme už min 1000 děr od vápna po písek a je super: M18 CHPX-902X, zkušenost že jd
  Re: kladivo 17.07.2018 Jo a pokud chceš ušetřit... Dlouhé roky jsem v horách lezl s obyč. kladívkem 450g. Do násady několik
    Re: kladivo 17.07.2018 ty jouly kdyžtak..
      Re: kladivo 18.07.2018 Jouly nevim, ale urcite aspon 14 TeV
        Re: kladivo 18.07.2018 osobně bych řekl že spíš 14 milionu TeV ;-)
          Re: kladivo 18.07.2018 To take ale zalezi na tom, jestli je galaxie v Andromede v zakrytu s pracho-plynovym ultramagneticky
            Re: kladivo 18.07.2018 Presne to jsem si taky rikal. Je zajimave, ze zadny ze zdejsich "odborniku" na to neupozor
  Re: kladivo 18.07.2018 Aspon 1J, 18V, 4Ah
  Re: kladivo 25.07.2018 stará blbá empirie: na hobby vrtání 1 džaul na centimetr průměru díry (budeš se trápit ale nějak to
    Re: kladivo 25.07.2018 Asi používáš levný baterky?
      Re: kladivo 25.07.2018 No olovenou od auta povesenou pekne za pasem!
  Re: kladivo 26.07.2018 v jeskyni (vápenec) používám lídlové kladivo PABH-20 - už dlouho vyprodané za 1600-1700kč, vyvrtá v
Nová helma na skály 16.07.2018 Ahoj lidi,
jsem ve skalách relativně nový, lezu od začátku roku. Před tím jsem slezl celkem solidní množství ferrat, a tomu jsem měl přizpůsobené i vybavení. Konkrétně helmu... Momentálně vlastním Mammut Skywalker 2. Plastová skořepina, která sedí
  Re: Nová helma na skály 16.07.2018 Singing rock penta. Lehká, levná, sedí mi. Náraz do ploché skály kryje dost, i v oblasti týla (vyzk
  Re: Nová helma na skály 16.07.2018 parafrázujem doc.Plzáka :
zkoušet, zkoušet, zkoušet.
1.pod skalou si okukat a
  Re: Nová helma na skály 16.07.2018 Zas bych se toho skywalkera nebál. Helmu si bereš proto, abys minimalizoval zranění hlavy v případě
    Re: Nová helma na skály 16.07.2018 No, na ferratě se primárně nebojím pádu ale létajícího kamení od lezců výše (žádná výjimka), proto m
      Re: Nová helma na skály 17.07.2018 Skywalker mam, je OK.
One Size, takze ak Ti je prilis mala, tak asi treba skusat modely vy
      Re: Nová helma na skály 17.07.2018 I při lezení si myslím že je největší riziko od padajících kamenů uvolněných lezci nad tebou nebo sp
        Re: Nová helma na skály 17.07.2018 V horách to riziko je. Na sklách zas spíš že se jebneš sám. Zde příklad
    Re: Nová helma na skály 17.07.2018 Ty mold-in (jako cyklo přilba) jsou podle mě dnes víceméně jasná volba, zejména pokud je myšlená zej
Jakub Konečný 16.07.2018 Je hezký vidět, že se dostal téměř do finále! Kubo jen tak dál.
2 presa na Tetíně 16.07.2018 Vcera vecer (15.7.) mi vinou nekolika faktoru: Tma, silny dest a predevsim vlastni blbost zustaly v cesta Sokolik na Tetine 2 presa. Najde se dobra duse ktera je vrati?
  Re: 2 presa na Tetíně 16.07.2018 Jako erárky na Mařeně se vyjímaj.
Zdar
Žďárské Vrchy 16.07.2018 Ahoj, máte někdo tip na skály ve Žďárských vrších, které jsou "babyfriendly"? Jedu tam s lezoucí rodinou na dovču, a potřebuju bezpečně parkovat kočár :-) Znám to tam jen na Drátníku, tak nějaké další tipy nebudou na škodu. Beru i kvaky :-) Díky
  Re: Žďárské Vrchy 16.07.2018 co ji pamatuju tak k bile skale se da dojet i s kocarem a byt s nim primo pod skalou, par let zpatky
    Re: Žďárské Vrchy 16.07.2018 Prodíračka na Palice to je, když to hrneš přímo. Naokolo po turistické to prodíračka není. Tuším, že
      Re: Žďárské Vrchy 16.07.2018 A ona tam uže nevede? V čem se bezpečnost změnila?
  Re: Žďárské Vrchy 16.07.2018 Určitě Pasecká - je to kousek od silnice s pohodlným přístupem, pod skalama je místo a dá se tam i s
  Re: Žďárské Vrchy 16.07.2018 Bílá skála (rozhodně to není kvak), hned naproti přes cestu je Pastýř (pěkná věžička a pár pěknejma
  Re: Žďárské Vrchy 16.07.2018 Na Rozštípku taky kočár rozumně dostanes a zaparkuješ. Ale už to není ten klasický střed Žďárek. A j
    Re: Žďárské Vrchy 17.07.2018 Dík všem za tipy!
Sněhová pole v Totes Gebirge? 15.07.2018 Zdar lezci, neví někdo, zda se ve vyšších polohách Totes Geb. ještě nacházejí nějaká sněhová pole (použitelná jako zdroj vody)? Díky za odpovědi.
  Re: Sněhová pole v Totes Gebirge? 20.07.2018 Byl jsem minuly tyden na Hochkönigu a snehovych poli nad 2000m pod severkama je celkem dost. V Totes
Který je lepší? 14.07.2018 Který ze sedáků je pohodlnější a zároveň nebrání pohybu? Který z nich je jednodušše lepší pro sportovky?
Ocun ego 3, Mammut Ophir 3, Petzl Corax ?
  Re: Který je lepší? 15.07.2018 :-D Petzl Hirundos
  Re: Který je lepší? 15.07.2018 Takřéž myslím, že Petzl Hirundos
    Re: Který je lepší? 19.07.2018 Přestože je Petzl Hirundos super sedák, tak není ani náhodou nejpohodlnější. Taktéž Ocún Ego 3 je na
    Re: Který je lepší? 24.08.2018 Souhlas. BDiamond jsou taky super sedáky.
  Re: Který je lepší? 15.07.2018 Beal Ghost.
  Re: Který je lepší? 15.07.2018 už nevím, jak se jmenuje, ale šije ho triop
    Re: Který je lepší? 16.07.2018 a vsechny ostatni znacky ho od nej kopiruji..
  Re: Který je lepší? 16.07.2018 Ocun Ego 1, Arcteryx FL-365
  Re: Který je lepší? 16.07.2018 Ocun Ego 1, Arcteryx FL-365
  Re: Který je lepší? 16.07.2018 Corax je univerzální sedák na hory, skalky i překližku. Je pohodlný na dlouhé sedění a slaňování, al
    Re: Který je lepší? 20.07.2018 Hergot tak to už jsem softmover? :). Corax mám tak 2 roky a jak píše Kuba - pohodlnej je dost, do ho
  Re: Který je lepší? 16.07.2018 To se nedá takhle říct, musíš si ho vyzkoušet. Každýmu sedne něco jinýho, to je jako se vším, co se
  Re: Který je lepší? 16.07.2018 vybral si si 3-4 prackove sedaky, tie su skor na hory. Na sportovky siju lahke 1 prackove (nelezies
    Re: Který je lepší? 17.07.2018 WTF?? Nebo dneska už není v médě lézt na sportovkách OS, RP?? Kam dáš těch 10 - 12 - 14 - 18 i víc p
      Re: Který je lepší? 17.07.2018 máš na mysli oka na materiál ?
      Re: Který je lepší? 17.07.2018 Ty si cvakáš presa na přezky? To musí být při těch tvých pokusech o OS a RP značně nepohodlné... Ale
        Re: Který je lepší? 18.07.2018 Propaguju novej styl, OSSG - on sight skříplé gule.
Sorry blbě sem si to přečetl...;-
          Re: Který je lepší? 19.07.2018 Hold ne kazdy umi madarsky... :D
            Re: Který je lepší? 19.07.2018 Holt je potřeba vzdát čest.
          Re: Který je lepší? 19.07.2018 myslíš koulema a o děti se ti postaral soused ?
Který je lepší? 14.07.2018 Který ze sedáků je pohodlnější a zároveň nebrání pohybu? Který z nich je jednodušše lepší pro sportovky?
Ocun ego 3, Mammut Ophir 3, Petzl Corax ?
  Re: Který je lepší? 14.07.2018 Petzl Hirundos
  Re: Který je lepší? 14.07.2018 Petzl Hirundos
1
...
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
...
2263
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: