Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Slanění 31.07.2018 Mám takový dotaz, jak moc odlišný či různý průměr lan lze použít při slanění - dá se třeba slanit na svázané 8,5 s 9,1, či extrém na 8 a 12? Tohle jsem nikdy nezkoušel - nebude tenčí prokluzovat rychleji než to silnější a prokluzovat ve vratném bodě - pak
  Re: Slanění 31.07.2018 No hlavne je nemuzes svazat klasicky vudcakem si myslim
    Re: Slanění 31.07.2018 Ehm..ptal se někdo na svazování? ;) A obyčejný a nespolehlivý vůdcovský uzel - to je fakt nouze! Min
      Re: Slanění 31.07.2018 Ja s nim teda svazuji lano na slaneni a mam za to ze to tak ma byt ne?
      Re: Slanění 31.07.2018 Divim se že když máš tak vyhraněnej názor na nespolehlivost obyč vůdčáku na svázání lan při slanění,
        Re: Slanění 31.07.2018 Vudcak a 20cm volne konce je podle me to nejlepsi
  Re: Slanění 31.07.2018 s tým prevlečením hrubšieho lana máš pravdu.
Také vychyvtávky ako 6 mm Rap l
Line od
  Re: Slanění 31.07.2018 hledej šmudlo
    Re: Slanění 01.08.2018 napríklad aj v metodike ČHS/SR
Pik Lenina 31.07.2018 Na normálce na Leninovi spadla velká lavina, zabila dva lidi a jejich vůdce zranila. Nikdo z nich nebyl Čech. Reportují kluci z Daily Adventures zde: goo.gl/VKwsbn
Slanění 31.07.2018 Mám takový dotaz, jak moc odlišný či různý průměr lan lze použít při slanění - dá se třeba slanit na svázané 8,5 s 9,1, či extrém na 8 a 12? Tohle jsem nikdy nezkoušel - nebude tenčí prokluzovat rychleji než to silnější a prokluzovat ve vratném bodě - pak
  Re: Slanění 31.07.2018 8 a 12 myslím úplně v pohodě. Osmou úplně v klidu, tam to jede společně jako "1 pramen", v
    Re: Slanění 31.07.2018 svazovat s rozumem. nejlepší je obyčejnej vůdčák, protože se při stahování pěkně převaluje přes hran
      Re: Slanění 31.07.2018 Zásada mě taky napadla - ve slaňáku mít vždy to silnější lano...jde mi o to, že budu slaňovat na svá
        Re: Slanění 31.07.2018 Rozdíl 8.5 a 9.1 je fakt malý, to je úplně v pohodě. Udělej pro jistotu dva vůdcovské uzly za sebou,
Wilsonka 30.07.2018 Ahoj, nemá někdo TOPO nebo náčrt Wilsonovi skály u Dalešické přehrady? Chtěli bychom lézt od vody. Nevíte popř jak je to tam s jištěním ? Díky :-)
  Re: Wilsonka 31.07.2018 průvodce starý na goat.cz. Na skalnioblasti.cz seznam novějších cest.
Stav jištění ve starých
  Re: Wilsonka 31.07.2018 Už jsem tam pár let nebyl, ale ve starších cestách byly slušné skoby, ale něco vlastního na dojištěn
    Re: Wilsonka 11.08.2018 Děkuji :-)
    Re: Wilsonka 11.08.2018 Děkuji :-)
Ostrov-kybl 30.07.2018 V Ostrově na vrcholu Blázna jsme našli ležet kyblík. Kdo ho zapomněl při slanění, a z věže zručkoval, nechť se ozve!
  Re: Ostrov-kybl 30.07.2018 No a když jsem dolu neruckoval, ale jen proste spadl, posles mi ho i tak?
Jaryn Jaryn
    Re: Ostrov-kybl 02.08.2018 chvili to byla legrace, ted uz je to jen trapny... vymysli neco originalniho
Ostrov-kybl 30.07.2018 V Ostrově na vrcholu Blázna jsme našli ležet kyblík. Kdo ho zapomněl při slanění, a z věže zručkoval, nechť se ozve!
Ostrov-kybl 30.07.2018 V Ostrově na vrcholu Blázna jsme našli ležet kyblík. Kdo ho zapomněl při slanění, a z věže zručkoval, nechť se ozve!
presky cigánskej guláš 30.07.2018 Omylem jsme vybrali dvě expresky z Cigánskýho guláše v ádru před 14 dnama, mysleli jsme že jsou kámoše, ale prej jeho nejsou. Tak kdyby je někdo postrádal jsou v kalírně...
  Re: presky cigánskej guláš 30.07.2018 Díky, už sem si je vyzvedl
    Re: presky cigánskej guláš 30.07.2018 to byl fofr, včera večer tam ještě byly :)
      Re: presky cigánskej guláš 30.07.2018 Ve třetím kruhu je nechaná erárka. Jinak od hodin nahoru (tuším že pátej kruh a dál) má teď nechaný
        Re: presky cigánskej guláš 30.07.2018 Prosim nacvakejte tam zpet celou cestu,ale fakt jen original Petzl jo? No mam to totiž uz roztrenova
          Re: presky cigánskej guláš 31.07.2018 Toto je snad pomilionkrat zopakovany pokus o humor jehoz kvalita byla uz na zacatku pofiderni. Jasne
        Re: presky cigánskej guláš 30.07.2018 A proč to tam ten nějaký debil nechával? Pro místního Jaryna nebo proč?
          Re: presky cigánskej guláš 30.07.2018 A proč to tam furt hoblujete, když je to tak lehký a shazuje se to:)
          Re: presky cigánskej guláš 31.07.2018 Víš proč? Protože je teplo! :-))
            Re: presky cigánskej guláš 31.07.2018 Lezec už mě asi vážně nepřekvapí vy Jarynové originál Petzl..."ha-ha-ha"
Hoblujte
Jurek Dome 3 Light 28.07.2018 Cau, shanim nejaky dobry stan pro 2 osoby do hor, ktery hned neproprsi a hlavne vydrzi silny vitr. Nasazeni do 4000mnm v Alpach, takze asi by mel zapadat do kategorie "expedicni". Jediny stan co mam je z dekace do kempu, takze tomu prd rozumim.
  Re: Jurek Dome 3 Light 28.07.2018 Ahoj, my máme Jurka Dome 2 KM, už toho má za sebou dost (Tatry, Alpy, Kavkaz...) řadu fujavic a průt
    Re: Jurek Dome 3 Light 28.07.2018 hele pokud se smíříte s tím, že v občas při větším větru budete mít tropiko na hlavě, tak klidně běž
  Re: Jurek Dome 3 Light 28.07.2018 Ahoj,
připojuju se k chvále na Jurka. Mám taky dome2 okolo 10 let a jsem naprosto spokojenej.
  Re: Jurek Dome 3 Light 29.07.2018 Rozdíly ve výšce vodního sloupce jsou dané odlišnou metodikou měření. Tenhle parametr bych u osvědče
  Re: Jurek Dome 3 Light 29.07.2018 mam stan ferrino monster lite 2 ve vetru vyborny jen trochu horsi odvetrani za silneho deste pri dvo
    Re: Jurek Dome 3 Light 29.07.2018 Doživotní záruky čehokoliv = výrobce má technika, kterej ti řekne, jestli daná věc už nemá po předpo
      Re: Jurek Dome 3 Light 30.07.2018 Po temer 20letem pouzivani je zivotnost vice nez OK.
        Re: Jurek Dome 3 Light 30.07.2018 mému jurkovi je letos čtyřiadvacet. pár malých propálenin od táborových ohňů spravila záplatka lepen
    Re: Jurek Dome 3 Light 29.07.2018 Ještě podpis :-D
  Re: Jurek Dome 3 Light 30.07.2018 Diky, tak asi koupim neco od toho Jurka :)
Nalezená lezečka Red Chili 26.07.2018 Dnes 26.7.2018 jsem na Karlovarské před Globusem v Plzni našel uprostřed cesty pravou lezečku Red Chili vel cca 7 1/2. Nevím jak se tam dostala? asi zapomenutá na střeše auta? info na 724617882 Jungas
1
...
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
...
2263
Pik Lenina Na normálce na Leninovi spadla velká lavina, zabila dva lidi a jejich vůdce zranila. Nikdo z nich nebyl Čech. Reportují kluci z Daily Adventures zde: goo.gl/VKwsbn Kuba Turek 14:50:47 31.07.2018odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: