Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Oddávající 05.08.2018 Ahoj všici,znáte někdo oddávajicího lezce?Napadlo mě vzít si svou drahou na nějaké věži,tak kdybyste někoho znali,dejte vědět.Rád si s ním promluvím.Díky a ať to leze ...
  Re: Oddávající 05.08.2018 Oddat Te musi vzdy mistni oddavajici. Takze hledej starostujiciho lezce do jehoz puso nosti dana lok
    Re: Oddávající 05.08.2018 Martin Mach, starosta ve Mšeně na Kokořínsku. Vhodná věž je třeba Faraon. U obřadu by měl/a být i ma
      Re: Oddávající 06.08.2018 A taky na vez musite vytahnout statni znak :)
        Re: Oddávající 06.08.2018 Ja se zenil na louce a zadny znak tam nebyl... chces rict, ze jsem se ozenil protipravne a vsechno m
          Re: Oddávající 10.08.2018 Ano, takovy svazek je neplatny
          Re: Oddávající 10.08.2018 Ano, takovy svazek je neplatny
  Re: Oddávající 06.08.2018 Dobre si to chlapce rozmysli nez udelas tu osudovou chybu :)
    Re: Oddávající 06.08.2018 Rozmysli si, chlapče, rozmysli,
na své štěstí dobře pomysli.
Ty v domečku máš svatý kl
  Re: Oddávající 06.08.2018 ahoj,
my měli svatbu na vyhlídce ve skalách, a měli jsme to od Církve československé hustiské
  Re: Oddávající 06.08.2018 Oddavající můźe být i kapitán lodi. Já jakožto kapitán lodi Čuryfuk a lezec vás klidně oddám, ale je
    Re: Oddávající 06.08.2018 pouze v mezinárodních vodách nebo v případě akutního nebezpečí smrti jednoho či více snoubenců, stej
      Re: Oddávající 06.08.2018 Tak de facto na skalni vezi hrozi potencialni smrt obema snoubencum... a kdysi to taky bylo more :).
  Re: Oddávající 10.08.2018 Kamarád chtěl svatbu taky na věži, ale když zjistil, že prarodiče a dokonce ani rodiče na příhrazsko
Lezečky Tisá 04.08.2018 Dnes jsme našli lezečky na věži v Malých Tisských stěnách. .
Wildspitze 03.08.2018 Čau, můžete mi prosím někdo poradit? Chci jet cca za 14 dnů na VHT na Wildschpitze a nevím, zda se v tomto termínu mohu ubytovat na Breslauer Hütte ve Winterhaus. Prosím, toto info je pro mne docala důležité. Děkuji.
  Re: Wildspitze 04.08.2018 Nemůžeš.
Winterraum se používá v zimě - zde od konce září do poloviny června.
    Re: Wildspitze 04.08.2018 Tak to si musim zaplatit ubytko normalně na chatě.
    Re: Wildspitze 04.08.2018 Tak to si musim zaplatit ubytko normalně na chatě.
      Re: Wildspitze 05.08.2018 Vzdyt to zas tak moc neni ne? Jsi clen AV? Pak to maz za 40 Eur i s jidlem. Pokud nejezdis zrovna ka
  Re: Wildspitze 05.08.2018 Ahoj. Kousek nad chatou po cestě na Wildspitze je jezírko u kterýho se před čtyřmi lety normálně sta
Chata 02.08.2018 Cau, doporuci nekdo chatu v Rakousku nebo Nemecku s hezkym lezenim okolo (200 - 600 m, 6 az 8-, do 6+ klidne trad.)? Schmidt Zabierow Hutte uz znam :)
  Re: Chata 02.08.2018 adamekhütte? steinseehütte? hofpürglhütte? blaueishütte? werfenerhütte? mittelfeldalm? voisthallerhü
    Re: Chata 03.08.2018 Diky Lukasi, vidim ze mas docela prehled, ja ani jednu z tech chat neznal. Zkusim to teda jeste upre
      Re: Chata 03.08.2018 nad 2000 je z těch jmenovaných jen Adámek. ostatní jsou níž. ono to tak platí, čím vejš, tím víc alp
        Re: Chata 03.08.2018 To by me take zajimalo. Jsem rad ze jsi zminil Bergell a Gianeti. Presne neco takoveho take hledam.
          Re: Chata 03.08.2018 to ten stripsenjochhaus přesně splňuje. ve fleischbanku klasičárnami wiesner-rossi a dülferem počína
            Re: Chata 03.08.2018 Super, tak to tam zkusim.
              Re: Chata 03.08.2018 Oberreintalhütte. Dobrá do horkejch letních dní, leze se v severních sektorech
              Re: Chata 03.08.2018 Ale nejlepší máš stejně Dolomity, např. Rif. Pradidali. Anebo na Tofanu je lezení tři řitě a autem j
        Re: Chata 03.08.2018 Pětihodinovou.
  Re: Chata 02.08.2018 Na stránkách rakouského alpenvereinu je vyhledávač chat, kde se dá filtrovat že chceš chatu s lezení
  Re: Chata 02.08.2018 Na stránkách rakouského alpenvereinu je vyhledávač chat, kde se dá filtrovat že chceš chatu s lezení
    Re: Chata 03.08.2018 Diky, o tom vim. Chtel jsem jen nejaky konkretni typ. Neco od lukase si vyberu.
Watzmann - přechod hřebene 02.08.2018 Ahoj,chci se zeptat na náročnost přechodu hřebene watzmannu z Hocheck přes Mitspitze na Sudspitze. Je to něco jako Malý Triglav - Triglav nebo je to těžší? Všude píší ferata A-B ale zároveň doplnují informace oděsivých hloubkách pod nohama. Zároveň na jed
  Re: Watzmann - přechod hřebene 02.08.2018 šel jsem to před dvěma lety (tedy v protisměru, ze südspitze k watzmannhausu, úsek wimbachgries - sü
    Re: Watzmann - přechod hřebene 02.08.2018 Tazatel asi nebude hororolezec ;) V každém případě při zprávě "sundaný drát" bych si vzal
  Re: Watzmann - přechod hřebene 02.08.2018 Něco z lan je pryč na sestupu. Tam se traverzuje a sestupuje množství hninitých a suťových žlabů a h
Prestupovani 01.08.2018 Na cvicne skale dolezu na konec cesty kde je stand s velkou majlonou co nejde rozsroubovat.Prestoupim a necham se spustit a nebo slanim dolu ? Co je lepsi?
  Re: Prestupovani 01.08.2018 Pro štand je lepší když slaníš, pro tebe je lepší když přestoupíš.
    Re: Prestupovani 02.08.2018 ak sa už nechávať spúšťať zo štandu, tak z mailonky, nie z bh.
Prebrúsená mailonka sa mení ľ
  Re: Prestupovani 02.08.2018 Když už se musíš odvázat z lana, tak práce s přetažením lana pro slanění již není o tolik náročnější
    Re: Prestupovani 02.08.2018 Potom se prave cvaknes karabinou jen do vudcaku a nechas se spustit je to o doooost rychlejsi a pak
      Re: Prestupovani 02.08.2018 je to samozřejmě bezohledně konzumní přístup. ale kam se hrabe na feráty. když jste dost bohatí, aby
      Re: Prestupovani 02.08.2018 Totál safe není v lezení skoro nic. Konkrétně na spouštění "na rybu" vidím největší nebezp
        Re: Prestupovani 02.08.2018 Ještě bych dodal, že co si nezkontroluješ sám, to je velmi nebezpečné.
      Re: Prestupovani 06.08.2018 A on nekdo opravdu slanuje s prusikem? A na sportovkach? To jsem snad jeste nikdy v realu nevidel.
Slanění 31.07.2018 Mám takový dotaz, jak moc odlišný či různý průměr lan lze použít při slanění - dá se třeba slanit na svázané 8,5 s 9,1, či extrém na 8 a 12? Tohle jsem nikdy nezkoušel - nebude tenčí prokluzovat rychleji než to silnější a prokluzovat ve vratném bodě - pak
  Re: Slanění 31.07.2018 No hlavne je nemuzes svazat klasicky vudcakem si myslim
    Re: Slanění 31.07.2018 Ehm..ptal se někdo na svazování? ;) A obyčejný a nespolehlivý vůdcovský uzel - to je fakt nouze! Min
      Re: Slanění 31.07.2018 Ja s nim teda svazuji lano na slaneni a mam za to ze to tak ma byt ne?
      Re: Slanění 31.07.2018 Divim se že když máš tak vyhraněnej názor na nespolehlivost obyč vůdčáku na svázání lan při slanění,
        Re: Slanění 31.07.2018 Vudcak a 20cm volne konce je podle me to nejlepsi
  Re: Slanění 31.07.2018 s tým prevlečením hrubšieho lana máš pravdu.
Také vychyvtávky ako 6 mm Rap l
Line od
  Re: Slanění 31.07.2018 hledej šmudlo
    Re: Slanění 01.08.2018 napríklad aj v metodike ČHS/SR
Pik Lenina 31.07.2018 Na normálce na Leninovi spadla velká lavina, zabila dva lidi a jejich vůdce zranila. Nikdo z nich nebyl Čech. Reportují kluci z Daily Adventures zde: goo.gl/VKwsbn
Slanění 31.07.2018 Mám takový dotaz, jak moc odlišný či různý průměr lan lze použít při slanění - dá se třeba slanit na svázané 8,5 s 9,1, či extrém na 8 a 12? Tohle jsem nikdy nezkoušel - nebude tenčí prokluzovat rychleji než to silnější a prokluzovat ve vratném bodě - pak
  Re: Slanění 31.07.2018 8 a 12 myslím úplně v pohodě. Osmou úplně v klidu, tam to jede společně jako "1 pramen", v
    Re: Slanění 31.07.2018 svazovat s rozumem. nejlepší je obyčejnej vůdčák, protože se při stahování pěkně převaluje přes hran
      Re: Slanění 31.07.2018 Zásada mě taky napadla - ve slaňáku mít vždy to silnější lano...jde mi o to, že budu slaňovat na svá
        Re: Slanění 31.07.2018 Rozdíl 8.5 a 9.1 je fakt malý, to je úplně v pohodě. Udělej pro jistotu dva vůdcovské uzly za sebou,
Wilsonka 30.07.2018 Ahoj, nemá někdo TOPO nebo náčrt Wilsonovi skály u Dalešické přehrady? Chtěli bychom lézt od vody. Nevíte popř jak je to tam s jištěním ? Díky :-)
  Re: Wilsonka 31.07.2018 průvodce starý na goat.cz. Na skalnioblasti.cz seznam novějších cest.
Stav jištění ve starých
  Re: Wilsonka 31.07.2018 Už jsem tam pár let nebyl, ale ve starších cestách byly slušné skoby, ale něco vlastního na dojištěn
    Re: Wilsonka 11.08.2018 Děkuji :-)
    Re: Wilsonka 11.08.2018 Děkuji :-)
1
...
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
...
2263
Oddávající Ahoj všici,znáte někdo oddávajicího lezce?Napadlo mě vzít si svou drahou na nějaké věži,tak kdybyste někoho znali,dejte vědět.Rád si s ním promluvím.Díky a ať to leze ... unknown 09:32:54 05.08.2018odpovědět
  Re: Oddávající Oddat Te musi vzdy mistni oddavajici. Takze hledej starostujiciho lezce do jehoz puso nosti dana lokalita spada... 13:54:43 05.08.2018odpovědět
    Re: Oddávající Martin Mach, starosta ve Mšeně na Kokořínsku. Vhodná věž je třeba Faraon. U obřadu by měl/a být i matrikář/ká což je ve Mšeně také lezkyně :) Pospěš si do voleb :) honza 14:49:00 05.08.2018odpovědět
      Re: Oddávající A taky na vez musite vytahnout statni znak :)
Hubabuba 06:36:47 06.08.2018odpovědět
        Re: Oddávající Ja se zenil na louce a zadny znak tam nebyl... chces rict, ze jsem se ozenil protipravne a vsechno muzu anulovat :)? 14:07:42 06.08.2018odpovědět
          Re: Oddávající Ano, takovy svazek je neplatny Hubabuba 13:54:37 10.08.2018odpovědět
          Re: Oddávající Ano, takovy svazek je neplatny Hubabuba 13:54:37 10.08.2018odpovědět
  Re: Oddávající Dobre si to chlapce rozmysli nez udelas tu osudovou chybu :) know 08:35:08 06.08.2018odpovědět
    Re: Oddávající Rozmysli si, chlapče, rozmysli,
na své štěstí dobře pomysli.
Ty v domečku máš svatý klid,
můžeš chodit do hospody
karty mastit, pivo pít. 11:53:57 06.08.2018odpovědět
  Re: Oddávající ahoj,
my měli svatbu na vyhlídce ve skalách, a měli jsme to od Církve československé hustiské, ti tě mohou oddat kdekoli v ČR, jen si na úřadě pod který spadá tvá vybraná lokalita vyzvedneš papíry a pak tě může oddat třeba na věži :-) fichtik 11:19:46 06.08.2018odpovědět
  Re: Oddávající Oddavající můźe být i kapitán lodi. Já jakožto kapitán lodi Čuryfuk a lezec vás klidně oddám, ale jedině na Srbáči. Etáž si vyberte. 13:53:43 06.08.2018odpovědět
    Re: Oddávající pouze v mezinárodních vodách nebo v případě akutního nebezpečí smrti jednoho či více snoubenců, stejnou pravomoc má i kapitán letadla. takže smůla. Lukas B. 13:58:57 06.08.2018odpovědět
      Re: Oddávající Tak de facto na skalni vezi hrozi potencialni smrt obema snoubencum... a kdysi to taky bylo more :). 14:09:21 06.08.2018odpovědět
  Re: Oddávající Kamarád chtěl svatbu taky na věži, ale když zjistil, že prarodiče a dokonce ani rodiče na příhrazskou Kobylu nedostane, tak ustoupil a bylo to jen pod věží. Ale i ty schody všem stačily... K. 14:53:16 10.08.2018odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: