Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6542
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Výběr ferratového setu 06.08.2018 Zdravím,
vybírám ferratový set, už si ho nechci půjčovat z půjčovny.
Přemýšlím nad:
Ocún Via Ferrata Webee Pail set
nebo
Singing Rock Packet Ferrata EXP
Je nutný na lezení v horách s batohem prsák? Zatím j
  Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 Tak pri lezeni v horach a nejen s batohem bych prsak rozhodne doporucoval. K feratovymu setu ti nic
  Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 SR ferrata packet EXP má výrazně lepší přilbu, pro vícedélky asi i lepší sedák. Na běžné lezení bude
    Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 feratové sedačky sa mi zdajú nejaké nízke, majú väčšiu tendenciu skĺznuť dole cez boky. Neviem, či s
      Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 Právě chci odděleně sedák - kdybych, kromě ferrat, třeba začal i něco jednoduchého lézt :)
Te
        Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 v oboch setoch mas plnohodnotne sedacky na lezenie, jedna ja 3 prackova, druha je 4 prackova.
      Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 Právě chci odděleně sedák - kdybych, kromě ferrat, třeba začal i něco jednoduchého lézt :)
Te
      Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 Právě chci odděleně sedák - kdybych, kromě ferrat, třeba začal i něco jednoduchého lézt :)
Te
        Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 To vím...ale má tedy smysl připlácet za Singing Rock? Využiji prsák (měl jsem vždy půjčený set bez p
          Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 SR má lepšiu sedačku (4S) a rukavice naviac. Obe prilby treba vyskusat, ako Ti sedia.
Ked si
            Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 S rukavicemi jsem to nikde neviděl..
Tak to vezmu ten Singing Rock - dáte mi odkaz co koupit
              Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 ?? Normální plochou smyci z metráže a na konci spojit vůdcovským uzlem. Mezi sedákem a prsákem samoz
          Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 Lukáš B. - A kterou sadu bys zvolil ty? Koukám, že u toho Singing Rocku píšou, že je sedák na vícedé
            Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 ten ocůňáckej prskák mi připadá z těch, co jsou na trhu, blbej takňák nejmíň, je lehkej, polstrovane
              Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 Lukas B.
nie je dovod otacat hrudak
            Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 Tomáš : ne/prodyšnost je .....
podstatné je 3/4 pracky = lepsia nastavitelnost ( ja mam Bea
          Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 mimochodem, když se to nakouslo, netušíte někdo, kdo by mi ušil klasický nenastavitelný přezekprostý
            Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 Sešijou ti to v brašnářství nebo opravně bot. Mám to vyzkoušeno.
          Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 nejsi exot, robíš to gardovo.
takove prsáky se vyrábějí, ale ten tvúj by jsi už měl vyměnit z
            Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 vytluč odkaz prosím! dlouhá léta marně sháním originál výrobek.
              Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 Takže byste radši na letní ferraty brali sedák Spinel , než WeBee?
                Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 sedák je úplně jedno jakej, jen aby ti seděl. na ferátu je jedno kolik poutek, nějakejch 100 gramů r
              Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 Takže byste radši na letní ferraty brali sedák Spinel , než WeBee?
              Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 Takže byste radši na letní ferraty brali sedák Spinel , než WeBee?
              přezekprostý lehký prsák 06.08.2018 opravujem sorry, sorry, sorry:
predávajú sa ešte občas vo výpredajoch. Kdesi som to videl mi
                Re: přezekprostý lehký prsák 06.08.2018 škoda. málem mi srdéčko začalo v hrudi plesat, že vbrzku již obleču nový krásný certifikovaný a bezp
                  Re: přezekprostý lehký prsák 06.08.2018 daj to za ulohu vnucatam, vygooglia Ti daco, hlavne nech to nie je made in PRC
                    Re: přezekprostý lehký prsák 06.08.2018 Von nám Lukáš zatajil nějaké starší děti?
                  Re: přezekprostý lehký prsák 07.08.2018 Tohle vypadá jako stará dobrá klasika
              Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 Takže byste radši na letní ferraty brali sedák Spinel , než WeBee?
                    Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 je to 3S , plati aj pre jednoprackove sportove sedacky :
bederny pas je napevno prisity, takz
                      Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 Takže i na obyčejnou ferrátu upřednostnit 4 přazkový SR Spinel? Nevýhoda je asi jen,že je méně sklad
                        Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 ne úplně dogmaticky. sedák ti musí sedět, když ti sedí konfekce, tím lépe, ušetříš gramy i chechtáky
                        Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 hej, barl by som normalnu sedacku. je sice drahsia a baj očko o 100 g tazsia, ale...
Ked kup
                          Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 Né, já furt vybírám mezi sedáky - Spinel ze setu SR nebo WeBee ze setu Ocúnu. Jen o tom Spinleu se p
                            Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 Spinel je skoro to iste, co Versa.
SR ma u mna dobry bod, ze ponuka normalnu sedacku aj na
                              Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 Tak díky za rady, vezmu ten komplet set od SR se sedákem Spinel, snad to bude lepší než WeBee od Ocú
                              Re: Výběr ferratového setu 06.08.2018 Tak díky za rady, vezmu ten komplet set od SR se sedákem Spinel, snad to bude lepší než WeBee od Ocú
                                Re: Výběr ferratového setu 07.08.2018 tak ešte treba zo 2 karabiny s poistkou, nejaký krátky odsedávák a cca 80 cm šlingu.
Na sp
                                  Re: Výběr ferratového setu 07.08.2018 Ještě chci vzít kus lana na dojištění, příp. zajištění na ledovci, a třeba i zkoušku lezení na umělé
                                    Re: Výběr ferratového setu 07.08.2018 čistě jednoúčelově na ferátu jsou uváděná lana příliš dlouhá a tlustá. doporučil bych nějakou "
                                      Re: Výběr ferratového setu 07.08.2018 Jsem jsem právě univerzál - chtěl bych zkusit lézt, nebo slanit :)
Je nějaký rozdíl mezi těmi
                                        Re: Výběr ferratového setu 07.08.2018 z tebou zmiňovaných zvolit rozhodně to tenčí!
a nejlepší univerzál (od bealu) je joker, když
                                          Re: Výběr ferratového setu 07.08.2018 hele, jen tak pro info, klik jsem jen tak ze srandy na blbé zboží.cz, a joker 40m za třináct stovek
                                          Re: Výběr ferratového setu 07.08.2018 Právě chci koupit toto levné zbytkové lano, když semi bude zdát těžké, koupím lehčí a kratší na ferr
                                          Re: Výběr ferratového setu 07.08.2018 tlusté "začátečnické" lano se lépe drží v ruce, ale to za cenu, že se do jistítek musí cpá
                                            Re: Výběr ferratového setu 07.08.2018 Lukáš B.
100% pravda, ešte doplním :
- kým si začiatočník vyhrabe vhodný kýbl na hru
                                              Re: Výběr ferratového setu 07.08.2018 Koukám, jak se to postupně rozrůstá to potřebné vybavení :)
Vezmu tedy lano Booster 9,7mm, ji
                                                Re: Výběr ferratového setu 07.08.2018 ak si kuknes este raz na specifikaciu lan u Bealu, mozno prejdes na nieco hrubsie
                                                  Re: Výběr ferratového setu 07.08.2018 Jak to myslíš? Že přece jen mám vzít to silnější?
                                                    Re: Výběr ferratového setu 07.08.2018 áno
                                                      Re: Výběr ferratového setu 08.08.2018 Vezmu tedy Top Gun 10,5mm, aspoň více vydrží.
Proč není doporučované na horskou turistiku neb
                                                        Re: Výběr ferratového setu 08.08.2018 jo, kvůli váze. kvůli váze samotného lana, a kvůli váze vody, co se do toho lana umí nacucat.
                                                          Re: Výběr ferratového setu 08.08.2018 A jak dlouhé lano na dojištování na ferratách (a např.přechod zapadaného lana sněhem) a ledovci stač
                                                            Re: Výběr ferratového setu 08.08.2018 soudruzi z BRD udělali pro ferátisty 15/25 m
                                                          Re: Výběr ferratového setu 08.08.2018 Tomáš :
pre vysvetlenie :
na ľadovci síce sú aj dlhé pády, ale nie do štandu, ale o i
                                                          Re: Výběr ferratového setu 08.08.2018 A jak dlouhé lano na dojištování na ferratách (a např.přechod zapadaného lana sněhem) a ledovci stač
                                                          Re: Výběr ferratového setu 08.08.2018 A jak dlouhé lano na dojištování na ferratách (a např.přechod zapadaného lana sněhem) a ledovci stač
                                                        Re: Výběr ferratového setu 08.08.2018 na ladovec (chodecke tury)a lyze sa pouziva 50-60 m dvojca v jednom prameni, dobre impregnovane, v
                                                          Re: Výběr ferratového setu 08.08.2018 50-60m je fajn pro dvojici na ledovci, kde je nebezpečí, že budete sami, a kde hrozí, že případné ta
                                                            Re: propad velmi nepravděpodobn 08.08.2018 kamoška sa mi preborila (pešo) na "zjazdovke" cca 200 m nad r. Gnifetti, kde jazdia ratra
                                                              Re: propad velmi nepravděpodobn 08.08.2018 To od tebe neni hezke. Neprimo jsi nam vlastne rekl, ze kamoska je tezsi nez ratrak! Snad to tu nect
                                                              Re: propad velmi nepravděpodobn 08.08.2018 propad nepravděpodobný, ale stejně možný. já jsem exot, já chodím na laně i mezi Hunnerkogelem a Dac
                                                                Re: propad velmi nepravděpodobn 08.08.2018 vseho jenom docasu... i ty ledovce pujdou tatam
                                                                Re: propad velmi nepravděpodobn 08.08.2018 no,...a proto chci něco pořídit, v létě jsme tam byli jen s ferratákama, bez lan, maček a cepínu...z
                                                            Re: Výběr ferratového setu 08.08.2018 Cim vic to ma byt univerzalni, tim horsi to bude na vsechno. Ver mi, brat 10mm lano na ledovcocou tu
                                                              Re: Výběr ferratového setu 08.08.2018 To je asi fakt, a na ty umělé stěny a lezení po okolích skálách venku stačí ten top gun 10,5mm, zbyt
                                                              Re: Výběr ferratového setu 08.08.2018 To je asi fakt, a na ty umělé stěny a lezení po okolích skálách venku stačí ten top gun 10,5mm, zbyt
                                                                Re: Výběr ferratového setu 08.08.2018 Jo, pokud chces neco na umelku, tak 40m vetsinou staci (ale na BigWallu v Praze potrebujes treba 50m
                                                                  Re: Výběr ferratového setu 08.08.2018 No je to tak, že zatím chodím/lezu jen ferraty...ale jednou jsem zkoušel lézt na umělce.
Prot
                                                            Re: propad velmi nepravděpodobn 08.08.2018 kamoška sa mi preborila (pešo) na "zjazdovke" cca 200 m nad r. Gnifetti, kde jazdia ratra
                                    Re: Výběr ferratového setu 08.08.2018 Na dojisteni na ferate si kup 20m pulky, nejaky odrezek na inzerat. Nenakupuj zbytecne material, kte
                Re: Výběr ferratového setu 08.08.2018 Uvazoval jsem, ze si sedak WeeBe koupim na lezeni ale kamaradka mne odradila. Pry ma blbe prezky, kt
                  Re: Výběr ferratového setu 09.08.2018 Přezky jsou v pohodě, nepovolují se vůbec.Buď blbej kus nebo blbej uživatel.
          Re: Výběr ferratového setu 07.08.2018 Jak si oblíkáš bundu když se ochladí?
            Re: Výběr ferratového setu 07.08.2018 V praxi ještě nevím :D, alepředstavuji si to takto: sundám batoh, vyndám bundu, obléknu bundu, nandá
Odpolední stín 05.08.2018 ahoj, poradíte prosím kam v odpoledních hodinách v okolí Prahy na sportovky (lépe zajištěné cesty) v obtížnosti 5, 6, 7- tak, aby tam byl stín a snesitelně? Děkuji pěkně
  Re: Odpolední stín 06.08.2018 Ted hodne frci Tetin. Je potreba ho co nejrychleji oklouzat ;)
  Re: Odpolední stín 06.08.2018 Zubák v Radotínském údolí. Je to jen pár cest, ale na 2 odpoledne stačí.
  Re: Odpolední stín 07.08.2018 Stín je i na Dušičkový ve Sv. Jánu, což sice není bašta sportovního lezení, ale některý cesty jsou p
  Re: Foto dne - Tetin? 06.08.2018 To vypada, ze v bote neni noha
Lezečky stěna u kruhu 05.08.2018 Nalezeny lezečky pod Stěnou u kruhu. Pošlete popis a domluvme se na předání.
Oddávající 05.08.2018 Ahoj všici,znáte někdo oddávajicího lezce?Napadlo mě vzít si svou drahou na nějaké věži,tak kdybyste někoho znali,dejte vědět.Rád si s ním promluvím.Díky a ať to leze ...
  Re: Oddávající 05.08.2018 Oddat Te musi vzdy mistni oddavajici. Takze hledej starostujiciho lezce do jehoz puso nosti dana lok
    Re: Oddávající 05.08.2018 Martin Mach, starosta ve Mšeně na Kokořínsku. Vhodná věž je třeba Faraon. U obřadu by měl/a být i ma
      Re: Oddávající 06.08.2018 A taky na vez musite vytahnout statni znak :)
        Re: Oddávající 06.08.2018 Ja se zenil na louce a zadny znak tam nebyl... chces rict, ze jsem se ozenil protipravne a vsechno m
          Re: Oddávající 10.08.2018 Ano, takovy svazek je neplatny
          Re: Oddávající 10.08.2018 Ano, takovy svazek je neplatny
  Re: Oddávající 06.08.2018 Dobre si to chlapce rozmysli nez udelas tu osudovou chybu :)
    Re: Oddávající 06.08.2018 Rozmysli si, chlapče, rozmysli,
na své štěstí dobře pomysli.
Ty v domečku máš svatý kl
  Re: Oddávající 06.08.2018 ahoj,
my měli svatbu na vyhlídce ve skalách, a měli jsme to od Církve československé hustiské
  Re: Oddávající 06.08.2018 Oddavající můźe být i kapitán lodi. Já jakožto kapitán lodi Čuryfuk a lezec vás klidně oddám, ale je
    Re: Oddávající 06.08.2018 pouze v mezinárodních vodách nebo v případě akutního nebezpečí smrti jednoho či více snoubenců, stej
      Re: Oddávající 06.08.2018 Tak de facto na skalni vezi hrozi potencialni smrt obema snoubencum... a kdysi to taky bylo more :).
  Re: Oddávající 10.08.2018 Kamarád chtěl svatbu taky na věži, ale když zjistil, že prarodiče a dokonce ani rodiče na příhrazsko
Lezečky Tisá 04.08.2018 Dnes jsme našli lezečky na věži v Malých Tisských stěnách. .
Wildspitze 03.08.2018 Čau, můžete mi prosím někdo poradit? Chci jet cca za 14 dnů na VHT na Wildschpitze a nevím, zda se v tomto termínu mohu ubytovat na Breslauer Hütte ve Winterhaus. Prosím, toto info je pro mne docala důležité. Děkuji.
  Re: Wildspitze 04.08.2018 Nemůžeš.
Winterraum se používá v zimě - zde od konce září do poloviny června.
    Re: Wildspitze 04.08.2018 Tak to si musim zaplatit ubytko normalně na chatě.
    Re: Wildspitze 04.08.2018 Tak to si musim zaplatit ubytko normalně na chatě.
      Re: Wildspitze 05.08.2018 Vzdyt to zas tak moc neni ne? Jsi clen AV? Pak to maz za 40 Eur i s jidlem. Pokud nejezdis zrovna ka
  Re: Wildspitze 05.08.2018 Ahoj. Kousek nad chatou po cestě na Wildspitze je jezírko u kterýho se před čtyřmi lety normálně sta
Chata 02.08.2018 Cau, doporuci nekdo chatu v Rakousku nebo Nemecku s hezkym lezenim okolo (200 - 600 m, 6 az 8-, do 6+ klidne trad.)? Schmidt Zabierow Hutte uz znam :)
  Re: Chata 02.08.2018 adamekhütte? steinseehütte? hofpürglhütte? blaueishütte? werfenerhütte? mittelfeldalm? voisthallerhü
    Re: Chata 03.08.2018 Diky Lukasi, vidim ze mas docela prehled, ja ani jednu z tech chat neznal. Zkusim to teda jeste upre
      Re: Chata 03.08.2018 nad 2000 je z těch jmenovaných jen Adámek. ostatní jsou níž. ono to tak platí, čím vejš, tím víc alp
        Re: Chata 03.08.2018 To by me take zajimalo. Jsem rad ze jsi zminil Bergell a Gianeti. Presne neco takoveho take hledam.
          Re: Chata 03.08.2018 to ten stripsenjochhaus přesně splňuje. ve fleischbanku klasičárnami wiesner-rossi a dülferem počína
            Re: Chata 03.08.2018 Super, tak to tam zkusim.
              Re: Chata 03.08.2018 Oberreintalhütte. Dobrá do horkejch letních dní, leze se v severních sektorech
              Re: Chata 03.08.2018 Ale nejlepší máš stejně Dolomity, např. Rif. Pradidali. Anebo na Tofanu je lezení tři řitě a autem j
        Re: Chata 03.08.2018 Pětihodinovou.
  Re: Chata 02.08.2018 Na stránkách rakouského alpenvereinu je vyhledávač chat, kde se dá filtrovat že chceš chatu s lezení
  Re: Chata 02.08.2018 Na stránkách rakouského alpenvereinu je vyhledávač chat, kde se dá filtrovat že chceš chatu s lezení
    Re: Chata 03.08.2018 Diky, o tom vim. Chtel jsem jen nejaky konkretni typ. Neco od lukase si vyberu.
Watzmann - přechod hřebene 02.08.2018 Ahoj,chci se zeptat na náročnost přechodu hřebene watzmannu z Hocheck přes Mitspitze na Sudspitze. Je to něco jako Malý Triglav - Triglav nebo je to těžší? Všude píší ferata A-B ale zároveň doplnují informace oděsivých hloubkách pod nohama. Zároveň na jed
  Re: Watzmann - přechod hřebene 02.08.2018 šel jsem to před dvěma lety (tedy v protisměru, ze südspitze k watzmannhausu, úsek wimbachgries - sü
    Re: Watzmann - přechod hřebene 02.08.2018 Tazatel asi nebude hororolezec ;) V každém případě při zprávě "sundaný drát" bych si vzal
  Re: Watzmann - přechod hřebene 02.08.2018 Něco z lan je pryč na sestupu. Tam se traverzuje a sestupuje množství hninitých a suťových žlabů a h
Prestupovani 01.08.2018 Na cvicne skale dolezu na konec cesty kde je stand s velkou majlonou co nejde rozsroubovat.Prestoupim a necham se spustit a nebo slanim dolu ? Co je lepsi?
  Re: Prestupovani 01.08.2018 Pro štand je lepší když slaníš, pro tebe je lepší když přestoupíš.
    Re: Prestupovani 02.08.2018 ak sa už nechávať spúšťať zo štandu, tak z mailonky, nie z bh.
Prebrúsená mailonka sa mení ľ
  Re: Prestupovani 02.08.2018 Když už se musíš odvázat z lana, tak práce s přetažením lana pro slanění již není o tolik náročnější
    Re: Prestupovani 02.08.2018 Potom se prave cvaknes karabinou jen do vudcaku a nechas se spustit je to o doooost rychlejsi a pak
      Re: Prestupovani 02.08.2018 je to samozřejmě bezohledně konzumní přístup. ale kam se hrabe na feráty. když jste dost bohatí, aby
      Re: Prestupovani 02.08.2018 Totál safe není v lezení skoro nic. Konkrétně na spouštění "na rybu" vidím největší nebezp
        Re: Prestupovani 02.08.2018 Ještě bych dodal, že co si nezkontroluješ sám, to je velmi nebezpečné.
      Re: Prestupovani 06.08.2018 A on nekdo opravdu slanuje s prusikem? A na sportovkach? To jsem snad jeste nikdy v realu nevidel.
1
...
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
...
2263
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: