LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pokud nemáte v deníčku fotku a chcete jí tam mít, klidně ji pošlete emailem.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Mikulec 9625
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
11.Hess 4095
12.Zvonková 4029
13.Černý 3878

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230900 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Normalka na Tacul10.08.2018
Doufam, ze si nikdo nebude zapisovat normalku na Tacul do denicku, pokud to letos lezl s zebrickem :D ! https://bit.ly/2w2M1Qf

 LS Katana09.08.2018
Asi před 7 lety nebo více jsem si koupil Katany a velmi rychle se mi rozlepila špička. Reklamoval jsem to, v Hudy se dívali kysele a vzali mi to možná jen ze známosti, ale vrátili zpět slepené. Mezitím jsem pár let lezl v něčem jiném a pár let nelezl a te
 Re: LS Katana09.08.2018
Ja jsem za posledni dva roky prolezl asi troje (dvoje z toho uz pak podlepene) a zadny problem jsem
 Re: LS Katana09.08.2018
Šněrovací v pohodě
 Re: LS Katana09.08.2018
Ja takhle jednou reklamoval Futury v Hudy (taky koukali trochu prekvapene). Po asi druhem lezeni se
  Re: LS Katana09.08.2018
Az na to, ze lasportiva vyrabi rucne v Italii a ne v Cine ;)
   Re: LS Katana09.08.2018
... nebo Cimě ? :O :P
   Re: LS Katana10.08.2018
Záleží na modelu ale dobrá polovina je vyráběna v Číně, bohužel.
 Re: LS Katana10.08.2018
Delaj to vsechny sportivy. Tak polovina z tech, co jsem mela. Snad jen dvoje solutiony byly ok. Miur
  Re: LS Katana10.08.2018
Vrabci si štěbetali, že LS kupované v Itálii drží.
   Re: LS Katana10.08.2018
Delaj to LS, delaj to i Ocuny - mne na Diamondech, pritelkyni na Pearlech. Kdyz to bylo Rock Pillars
    Re: LS Katana10.08.2018
Záleží, jak by Vapory seděly na achilovce. Případná náhrada jsou asi ještě Instinct VS či VSR. Řemes
     Re: LS Katana10.08.2018
Pokud to půjde, zůstanu u LS. Sedí mi Kobry, Katany a Miury a jsem líný experimentovat s něčím jiným
      Re: LS Katana10.08.2018
Jo, najit obchod, kde si vyzkousis hodne modelu a srovnas to je docela orisek. Zatim z toho co jsem
       Re: LS Katana13.08.2018
Díky za užitečný tip. Stažení přes achilovku mi u lezeček vadí též, jako nejpříjemnější boty mám mom
     Re: LS Katana10.08.2018
To mne prave na tech Scarpach vyhovuje ta jejich pata. Treba ty nove zlute Diamondy od Ocunu me ukru
      Re: LS Katana10.08.2018
Tak hlavně úlet, že sis je koupil, když tě tak tlačily...
       Re: LS Katana10.08.2018
Bohuzel se to projevi az casem, treba v ceste, kde chvilku laborujes a krokujes... :D Ono take zalez
 Re: LS Katana10.08.2018
No tak díky... Půlka komentů uklidňujících, druhá naopak. Asi platí, že půlka bot se dělá v Číně a p
  Re: LS Katana10.08.2018
Prilep to Chemoprenem. Mně se dycky na futurách odloupne lepička na straně, prilipnu to a drží to fe

 Čima - Brná08.08.2018
Tušíte někdo jak je to s přejištěním oblasti Čima v Brný u Ústí nad Labem? Četl jsem tu zprávy, že se pracuje na přejištění.
 Re: Čima - Brná08.08.2018
Von to tu Papouš sleduje a tak ti asi odpíše sám.
 Re: Čima - Brná09.08.2018
Zdarec, jak přejišťování probíhá, najdeš na konci diskuze pod tímto článkem goo.gl/DXR4HA. Aktuální
  Re: Čima - Brná09.08.2018
Super, díky ti za ty aktivity a díky za info. Osobně na to nespěchám, ale mám v plánu to pak zajít v

 MB z Aiguille07.08.2018
Ahoj, nevíte jak momentálně vypadá cesta z Aiguille na MB? Byl jsem tam před dvěma lety a byly tam nějaké smrťaky kvůli serákum, tak by mě zajímalo, jestli už to co mělo spadnout je všechno pryč (vím blbá otázka, jsou to hory) nebo jestli je to pořád stej
 Re: MB z Aiguille07.08.2018
Pokud myslis seraky v severce Taculu, tak tam se leze. Dokonce je tam ted zebrik pres odtrhovku. Ale

 Ferrata Königsjodler - aktuální varování06.08.2018
Čau, dávám jen info všem do placu - na fb profilu chataře na Hochkönigu jsem zahlédl info o AKTUÁLNÍM OMEZENÍ na vyhlášené ferrate Königsjodler v místech zvaných Flying Fox (lano mezi skalními věžemi) - lano je prý nějak uvolněno/poškozeno, snad po blesku

 Chata v Rakousku06.08.2018
Napadá někoho nějaká malebná Huta v Rakousku, kde by se dal strávit nejistý víkend? Nějaká skalka za chatou, kdyby bylo hnusně a v rozumné vzdálenosti něco delšího, kdyby se štěstíčko usmálo. Takové to softmoverské lezení v dobře odjištěných pětkách ;-)
 Re: Chata v Rakousku06.08.2018
Nedavno se to tu resilo. Schmidt Zabierow Hutte je takova chata rodinneho razu, ma stenu s hezkymi c
 Re: Chata v Rakousku06.08.2018
třeba hofpürglhütte. rozsáhlá klettergarten výšky 10m až 100m minutu až 10 minut od chaty, v okolí b

 Výběr ferratového setu06.08.2018
Zdravím,
vybírám ferratový set, už si ho nechci půjčovat z půjčovny.
Přemýšlím nad:
Ocún Via Ferrata Webee Pail set
nebo
Singing Rock Packet Ferrata EXP

Je nutný na lezení v horách s batohem prsák? Zatím j
 Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Tak pri lezeni v horach a nejen s batohem bych prsak rozhodne doporucoval. K feratovymu setu ti nic
 Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
SR ferrata packet EXP má výrazně lepší přilbu, pro vícedélky asi i lepší sedák. Na běžné lezení bude
  Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
feratové sedačky sa mi zdajú nejaké nízke, majú väčšiu tendenciu skĺznuť dole cez boky. Neviem, či s
   Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Právě chci odděleně sedák - kdybych, kromě ferrat, třeba začal i něco jednoduchého lézt :)
Te
    Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
v oboch setoch mas plnohodnotne sedacky na lezenie, jedna ja 3 prackova, druha je 4 prackova.
   Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Právě chci odděleně sedák - kdybych, kromě ferrat, třeba začal i něco jednoduchého lézt :)
Te
   Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Právě chci odděleně sedák - kdybych, kromě ferrat, třeba začal i něco jednoduchého lézt :)
Te
    Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
To vím...ale má tedy smysl připlácet za Singing Rock? Využiji prsák (měl jsem vždy půjčený set bez p
     Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
SR má lepšiu sedačku (4S) a rukavice naviac. Obe prilby treba vyskusat, ako Ti sedia.
Ked si
      Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
S rukavicemi jsem to nikde neviděl..
Tak to vezmu ten Singing Rock - dáte mi odkaz co koupit
       Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
?? Normální plochou smyci z metráže a na konci spojit vůdcovským uzlem. Mezi sedákem a prsákem samoz
       Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
    Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
asi jsem exot, ale když mám jakýkoli batoh, tak lezu s kombinací sedák+prsák. pravdou ovšem je, že p
     Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Lukáš B. - A kterou sadu bys zvolil ty? Koukám, že u toho Singing Rocku píšou, že je sedák na vícedé
      Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
ten ocůňáckej prskák mi připadá z těch, co jsou na trhu, blbej takňák nejmíň, je lehkej, polstrovane
       Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Lukas B.
nie je dovod otacat hrudak
      Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Tomáš : ne/prodyšnost je .....
podstatné je 3/4 pracky = lepsia nastavitelnost ( ja mam Bea
     Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
mimochodem, když se to nakouslo, netušíte někdo, kdo by mi ušil klasický nenastavitelný přezekprostý
      Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Sešijou ti to v brašnářství nebo opravně bot. Mám to vyzkoušeno.
     Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
nejsi exot, robíš to gardovo.
takove prsáky se vyrábějí, ale ten tvúj by jsi už měl vyměnit z
      Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
vytluč odkaz prosím! dlouhá léta marně sháním originál výrobek.
       Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Takže byste radši na letní ferraty brali sedák Spinel , než WeBee?
        Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
sedák je úplně jedno jakej, jen aby ti seděl. na ferátu je jedno kolik poutek, nějakejch 100 gramů r
       Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Takže byste radši na letní ferraty brali sedák Spinel , než WeBee?
       Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Takže byste radši na letní ferraty brali sedák Spinel , než WeBee?
       přezekprostý lehký prsák06.08.2018
opravujem sorry, sorry, sorry:
predávajú sa ešte občas vo výpredajoch. Kdesi som to videl mi
        Re: přezekprostý lehký prsák06.08.2018
škoda. málem mi srdéčko začalo v hrudi plesat, že vbrzku již obleču nový krásný certifikovaný a bezp
         Re: přezekprostý lehký prsák06.08.2018
daj to za ulohu vnucatam, vygooglia Ti daco, hlavne nech to nie je made in PRC
          Re: přezekprostý lehký prsák06.08.2018
Von nám Lukáš zatajil nějaké starší děti?
         Re: přezekprostý lehký prsák07.08.2018
Tohle vypadá jako stará dobrá klasika
       Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Takže byste radši na letní ferraty brali sedák Spinel , než WeBee?
        Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
je to táto sedačka ?
         Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Ano, to je on
          Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
je to 3S , plati aj pre jednoprackove sportove sedacky :
bederny pas je napevno prisity, takz
           Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Takže i na obyčejnou ferrátu upřednostnit 4 přazkový SR Spinel? Nevýhoda je asi jen,že je méně sklad
            Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
ne úplně dogmaticky. sedák ti musí sedět, když ti sedí konfekce, tím lépe, ušetříš gramy i chechtáky
            Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
hej, barl by som normalnu sedacku. je sice drahsia a baj očko o 100 g tazsia, ale...
Ked kup
             Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Né, já furt vybírám mezi sedáky - Spinel ze setu SR nebo WeBee ze setu Ocúnu. Jen o tom Spinleu se p
              Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Spinel je skoro to iste, co Versa.
SR ma u mna dobry bod, ze ponuka normalnu sedacku aj na
               Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Tak díky za rady, vezmu ten komplet set od SR se sedákem Spinel, snad to bude lepší než WeBee od Ocú
               Re: Výběr ferratového setu06.08.2018
Tak díky za rady, vezmu ten komplet set od SR se sedákem Spinel, snad to bude lepší než WeBee od Ocú
                Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
tak ešte treba zo 2 karabiny s poistkou, nejaký krátky odsedávák a cca 80 cm šlingu.
Na sp
                 Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
Ještě chci vzít kus lana na dojištění, příp. zajištění na ledovci, a třeba i zkoušku lezení na umělé
                  Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
čistě jednoúčelově na ferátu jsou uváděná lana příliš dlouhá a tlustá. doporučil bych nějakou "
                   Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
Jsem jsem právě univerzál - chtěl bych zkusit lézt, nebo slanit :)
Je nějaký rozdíl mezi těmi
                    Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
z tebou zmiňovaných zvolit rozhodně to tenčí!
a nejlepší univerzál (od bealu) je joker, když
                     Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
hele, jen tak pro info, klik jsem jen tak ze srandy na blbé zboží.cz, a joker 40m za třináct stovek
                     Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
Právě chci koupit toto levné zbytkové lano, když semi bude zdát těžké, koupím lehčí a kratší na ferr
                  Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
Top Gun je pre zaciatocnikov
                   Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
aj Joker je pre Lukáša B.
                    Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
To jsem si právě o tom četl - začátečník = silné lano. Je to tím, že silné se lépe drží, a více &quo
                     Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
tlusté "začátečnické" lano se lépe drží v ruce, ale to za cenu, že se do jistítek musí cpá
                      Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
Lukáš B.
100% pravda, ešte doplním :
- kým si začiatočník vyhrabe vhodný kýbl na hru
                       Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
Koukám, jak se to postupně rozrůstá to potřebné vybavení :)
Vezmu tedy lano Booster 9,7mm, ji
                        Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
ak si kuknes este raz na specifikaciu lan u Bealu, mozno prejdes na nieco hrubsie
                         Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
Jak to myslíš? Že přece jen mám vzít to silnější?
                          Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
áno
                           Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
Vezmu tedy Top Gun 10,5mm, aspoň více vydrží.
Proč není doporučované na horskou turistiku neb
                            Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
jo, kvůli váze. kvůli váze samotného lana, a kvůli váze vody, co se do toho lana umí nacucat.
                             Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
A jak dlouhé lano na dojištování na ferratách (a např.přechod zapadaného lana sněhem) a ledovci stač
                              Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
soudruzi z BRD udělali pro ferátisty 15/25 m
                             Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
Tomáš :
pre vysvetlenie :
na ľadovci síce sú aj dlhé pády, ale nie do štandu, ale o i
                             Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
A jak dlouhé lano na dojištování na ferratách (a např.přechod zapadaného lana sněhem) a ledovci stač
                             Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
A jak dlouhé lano na dojištování na ferratách (a např.přechod zapadaného lana sněhem) a ledovci stač
                            Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
na ladovec (chodecke tury)a lyze sa pouziva 50-60 m dvojca v jednom prameni, dobre impregnovane, v
                             Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
50-60m je fajn pro dvojici na ledovci, kde je nebezpečí, že budete sami, a kde hrozí, že případné ta
                              Re: propad velmi nepravděpodobn08.08.2018
kamoška sa mi preborila (pešo) na "zjazdovke" cca 200 m nad r. Gnifetti, kde jazdia ratra
                               Re: propad velmi nepravděpodobn08.08.2018
To od tebe neni hezke. Neprimo jsi nam vlastne rekl, ze kamoska je tezsi nez ratrak! Snad to tu nect
                               Re: propad velmi nepravděpodobn08.08.2018
propad nepravděpodobný, ale stejně možný. já jsem exot, já chodím na laně i mezi Hunnerkogelem a Dac
                                Re: propad velmi nepravděpodobn08.08.2018
vseho jenom docasu... i ty ledovce pujdou tatam
                                Re: propad velmi nepravděpodobn08.08.2018
no,...a proto chci něco pořídit, v létě jsme tam byli jen s ferratákama, bez lan, maček a cepínu...z
                              Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
Cim vic to ma byt univerzalni, tim horsi to bude na vsechno. Ver mi, brat 10mm lano na ledovcocou tu
                               Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
To je asi fakt, a na ty umělé stěny a lezení po okolích skálách venku stačí ten top gun 10,5mm, zbyt
                               Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
To je asi fakt, a na ty umělé stěny a lezení po okolích skálách venku stačí ten top gun 10,5mm, zbyt
                                Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
Jo, pokud chces neco na umelku, tak 40m vetsinou staci (ale na BigWallu v Praze potrebujes treba 50m
                                 Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
No je to tak, že zatím chodím/lezu jen ferraty...ale jednou jsem zkoušel lézt na umělce.
Prot
                              Re: propad velmi nepravděpodobn08.08.2018
kamoška sa mi preborila (pešo) na "zjazdovke" cca 200 m nad r. Gnifetti, kde jazdia ratra
                  Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
Na dojisteni na ferate si kup 20m pulky, nejaky odrezek na inzerat. Nenakupuj zbytecne material, kte
        Re: Výběr ferratového setu08.08.2018
Uvazoval jsem, ze si sedak WeeBe koupim na lezeni ale kamaradka mne odradila. Pry ma blbe prezky, kt
         Re: Výběr ferratového setu09.08.2018
Přezky jsou v pohodě, nepovolují se vůbec.Buď blbej kus nebo blbej uživatel.
     Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
Jak si oblíkáš bundu když se ochladí?
      Re: Výběr ferratového setu07.08.2018
V praxi ještě nevím :D, alepředstavuji si to takto: sundám batoh, vyndám bundu, obléknu bundu, nandá

 Odpolední stín 05.08.2018
ahoj, poradíte prosím kam v odpoledních hodinách v okolí Prahy na sportovky (lépe zajištěné cesty) v obtížnosti 5, 6, 7- tak, aby tam byl stín a snesitelně?  Děkuji pěkně
 Re: Odpolední stín 06.08.2018
Ted hodne frci Tetin. Je potreba ho co nejrychleji oklouzat ;)
 Re: Odpolední stín 06.08.2018
Zubák v Radotínském údolí. Je to jen pár cest, ale na 2 odpoledne stačí.
 Re: Odpolední stín 07.08.2018
Stín je i na Dušičkový ve Sv. Jánu, což sice není bašta sportovního lezení, ale některý cesty jsou p

 Foto dne - Tetin?05.08.2018
To je z Tetina? Na kvetinku neslapnes?
 Re: Foto dne - Tetin?06.08.2018
To vypada, ze v bote neni noha

 Lezečky stěna u kruhu05.08.2018
Nalezeny lezečky pod Stěnou u kruhu. Pošlete popis a domluvme se na předání.

1   ...   165   166   167   168   169   170   171   172   173   174   175   176   177   178   179   180   181   182   183   184   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Výběr ferratového setu
Zdravím,
vybírám ferratový set, už si ho nechci půjčovat z půjčovny.
Přemýšlím nad:
Ocún Via Ferrata Webee Pail set
nebo
Singing Rock Packet Ferrata EXP

Je nutný na lezení v horách s batohem prsák? Zatím jsem ho nikdy neměl, ani tam u nikoho neviděl... Který set byste zvolili?
Tomáš00:07:58 06.08.2018
odpovědět 
 Re: Výběr ferratového setu
Tak pri lezeni v horach a nejen s batohem bych prsak rozhodne doporucoval. K feratovymu setu ti nic neporadim na feraty nejezdim.
Krikloun08:33:42 06.08.2018
odpovědět 
 Re: Výběr ferratového setu
SR ferrata packet EXP má výrazně lepší přilbu, pro vícedélky asi i lepší sedák. Na běžné lezení bude asi lepší Ocún. Na ferraty bych si koupil ferrratový úvazek, je skladnější a lehčí. Prsák je určitě výhodou.
08:38:20 06.08.2018
odpovědět 
  Re: Výběr ferratového setu
feratové sedačky sa mi zdajú nejaké nízke, majú väčšiu tendenciu skĺznuť dole cez boky. Neviem, či sú ľahšie. V každom prípade : 1-2 materiálové oká sú málo.
Celkom ma potešilo, že chalan si vyberá medzi dvoma ponukami s "normálnymi" sedačkami. Jediné, čo sa mi nepáči, je sivá prilba. Nevidno ju na skale ani na snehu a v lete sa skôr prehrieva ako svetlejšia. Som skôr za žltú/oranžovú, resp. nejakú módnu neónovú farbu.
PK10:53:18 06.08.2018
odpovědět 
   Re: Výběr ferratového setu
Právě chci odděleně sedák - kdybych, kromě ferrat, třeba začal i něco jednoduchého lézt :)
Teď akorát přemýšlím, jestli má cenu dávat o 800,- víc, a mít prsák... příp. zda je Singing Rock lepší - helma?
Ani u horolezců s batohy jsem prsák nidky neviděl...
Tomáš11:14:02 06.08.2018
odpovědět 
    Re: Výběr ferratového setu
v oboch setoch mas plnohodnotne sedacky na lezenie, jedna ja 3 prackova, druha je 4 prackova.
Feratova je toto
http://www.singingrock-outlet .cz/top-4?cat=242
11:33:34 06.08.2018
odpovědět 
   Re: Výběr ferratového setu
Právě chci odděleně sedák - kdybych, kromě ferrat, třeba začal i něco jednoduchého lézt :)
Teď akorát přemýšlím, jestli má cenu dávat o 800,- víc, a mít prsák... příp. zda je Singing Rock lepší - helma?
Ani u horolezců s batohy jsem prsák nidky neviděl...
Tomáš11:41:29 06.08.2018
odpovědět 
   Re: Výběr ferratového setu
Právě chci odděleně sedák - kdybych, kromě ferrat, třeba začal i něco jednoduchého lézt :)
Teď akorát přemýšlím, jestli má cenu dávat o 800,- víc, a mít prsák... příp. zda je Singing Rock lepší - helma?
Ani u horolezců s batohy jsem prsák nidky neviděl...
Tomáš11:44:54 06.08.2018
odpovědět 
    Re: Výběr ferratového setu
To vím...ale má tedy smysl připlácet za Singing Rock? Využiji prsák (měl jsem vždy půjčený set bez prsáku a lezl s batohem, na Dachteinu jsem ani nikoho s prsákem neviděl)?
Je helma fakt lepší (měl jsem jí na hlavě, ale neporovnával s jinými)?
Abych jen nevyhodil 2x800,- (beru set i pro přítelkyni)
Tomáš11:53:19 06.08.2018
odpovědět 
     Re: Výběr ferratového setu
SR má lepšiu sedačku (4S) a rukavice naviac. Obe prilby treba vyskusat, ako Ti sedia.
Ked si poskladas ceny, mozno zistis, ze za hrudak platis v sete vlastne 293 CZK...
12:01:08 06.08.2018
odpovědět 
      Re: Výběr ferratového setu
S rukavicemi jsem to nikde neviděl..
Tak to vezmu ten Singing Rock - dáte mi odkaz co koupit za provazovací smyčku prsák-sedák?
Tomáš12:36:43 06.08.2018
odpovědět 
       Re: Výběr ferratového setu
?? Normální plochou smyci z metráže a na konci spojit vůdcovským uzlem. Mezi sedákem a prsákem samozřejmě ještě jeden vůdčák..
zdéna12:46:14 06.08.2018
odpovědět 
       Re: Výběr ferratového setu
https://www.adamsport.eu/ ferratove-sety/ singing-rock-ferrata-packet-exp/?gclid=Cj0KCQjw45_bBRD_ ARIsAJ6wUXSia Fnpus5wQLdGyqjR- 9lEkdvqpOK75JLjfr -GG_yQWW- nV8t52s8aArg8EALw_wcB
2 m šlingy, 15 kN niekde kúpiš
12:49:23 06.08.2018
odpovědět 
    Re: Výběr ferratového setu
asi jsem exot, ale když mám jakýkoli batoh, tak lezu s kombinací sedák+prsák. pravdou ovšem je, že prsák mám starý, který se už dávno nevyrábí, nenastavitelný a tudíž prostý přezek, lehký a pohodlný, netlačící pod batohem, a tedy nositelný a použitelný. proč se nevyrábí, netuším.
kdo chce s batohem i padat, pro toho je asi šikouné nějaký ten prsák mít.
Lukas B.12:42:28 06.08.2018
odpovědět 
     Re: Výběr ferratového setu
Lukáš B. - A kterou sadu bys zvolil ty? Koukám, že u toho Singing Rocku píšou, že je sedák na vícedélky, a zimní lezení - oproti webee bude asi méně prodyšný...a já lezu jen v létě (zatím :)) Prsák se dá k Ocúnu taky dokoupit...
Tomáš12:49:33 06.08.2018
odpovědět 
      Re: Výběr ferratového setu
ten ocůňáckej prskák mi připadá z těch, co jsou na trhu, blbej takňák nejmíň, je lehkej, polstrovanej a nosný popruh je tenký a přezka jen jedna a malá a dá se posunout do lokality kde nepřekáží. SR osmičkový prsák s dvěma hnusnejma obrovskejma přezkama je na, no jak to říci slušně, na lejno, a nedivím se, že takovou pitomost nepohodlnou nikdo příčetný nepoužívá. dokud nemáš batoh, tak jakž-takž, jak ho nandáš, tak jsou přezky v kolizi s ramenními popruhy batohu, když ho votočíš, tak tě přezky šidí v podpaždí....
Lukas B.12:55:51 06.08.2018
odpovědět 
       Re: Výběr ferratového setu
Lukas B.
nie je dovod otacat hrudak
12:57:37 06.08.2018
odpovědět 
      Re: Výběr ferratového setu
Tomáš : ne/prodyšnost je .....
podstatné je 3/4 pracky = lepsia nastavitelnost ( ja mam Beal Rebel)
12:56:22 06.08.2018
odpovědět 
     Re: Výběr ferratového setu
mimochodem, když se to nakouslo, netušíte někdo, kdo by mi ušil klasický nenastavitelný přezekprostý lehký nepolstrovaný prsák na zakázku? pouhým přesným rozměrovým okopírováním pětadvacetiletého Marmota? přece jenom, trávit večery se dvěma jehlami se mi moc nechce....
Lukas B.12:51:02 06.08.2018
odpovědět 
      Re: Výběr ferratového setu
Sešijou ti to v brašnářství nebo opravně bot. Mám to vyzkoušeno.
Krtek13:10:49 06.08.2018
odpovědět 
     Re: Výběr ferratového setu
nejsi exot, robíš to gardovo.
takove prsáky se vyrábějí, ale ten tvúj by jsi už měl vyměnit za novší.
12:53:44 06.08.2018
odpovědět 
      Re: Výběr ferratového setu
vytluč odkaz prosím! dlouhá léta marně sháním originál výrobek.
Lukas B.12:57:20 06.08.2018
odpovědět 
       Re: Výběr ferratového setu
Takže byste radši na letní ferraty brali sedák Spinel , než WeBee?
Tomáš13:24:15 06.08.2018
odpovědět 
        Re: Výběr ferratového setu
sedák je úplně jedno jakej, jen aby ti seděl. na ferátu je jedno kolik poutek, nějakejch 100 gramů rozdílu taky není podstatné, jediné co řeš je, jestli ti sedí konfekční bez nastavitelných nohavic, nebo jestli musíš mít nastavitelné nohavice. a samozřejmě řeš barvu, ať ti to sluší a neděláš ostudu. u prsáků na trhu je ten osůňáckej nejlepší, ale starýmu marmotovi nebo samodomo od brašnáře se nevyrovná.
Lukas B.13:33:17 06.08.2018
odpovědět 
       Re: Výběr ferratového setu
Takže byste radši na letní ferraty brali sedák Spinel , než WeBee?
Tomáš13:35:51 06.08.2018
odpovědět 
       Re: Výběr ferratového setu
Takže byste radši na letní ferraty brali sedák Spinel , než WeBee?
Tomáš13:40:02 06.08.2018
odpovědět 
       přezekprostý lehký prsák
opravujem sorry, sorry, sorry:
predávajú sa ešte občas vo výpredajoch. Kdesi som to videl minulého roku alebo na kurze. Asi nejaký Mammut alebo Petzl. Bral som to ako kuriozitku,este raz sorry.
Liezt s 25 r. hruďákom alebo so samodomo šitím, no, nic moc. Vidim obcas na trhacke tie +- historicke samodomo zazraky. A tiez aj rozdiel, v nosnosti, ked sa nastavuje napr. napnutie nite. :-(
Vzpomínka na nedávné časy
http://www.lezec.cz/ clanky.php?key=7753
PK13:45:54 06.08.2018
odpovědět 
        Re: přezekprostý lehký prsák
škoda. málem mi srdéčko začalo v hrudi plesat, že vbrzku již obleču nový krásný certifikovaný a bezpečný výrobek.
Lukas B.13:56:26 06.08.2018
odpovědět 
         Re: přezekprostý lehký prsák
daj to za ulohu vnucatam, vygooglia Ti daco, hlavne nech to nie je made in PRC
15:37:09 06.08.2018
odpovědět 
          Re: přezekprostý lehký prsák
Von nám Lukáš zatajil nějaké starší děti?
Kuba Turek16:52:11 06.08.2018
odpovědět 
         Re: přezekprostý lehký prsák
Tohle vypadá jako stará dobrá klasika
https://dmmclimbing.com/ Products/Harnesses/ Chest-Harness
pavelk11:39:04 07.08.2018
odpovědět 
       Re: Výběr ferratového setu
Takže byste radši na letní ferraty brali sedák Spinel , než WeBee?
Tomáš13:56:29 06.08.2018
odpovědět 
        Re: Výběr ferratového setu
je to táto sedačka ?
http://www.ocun.com/produkty /sedaky/webee3.html
PK14:22:52 06.08.2018
odpovědět 
         Re: Výběr ferratového setu
Ano, to je on
Tomáš14:30:41 06.08.2018
odpovědět 
          Re: Výběr ferratového setu
je to 3S , plati aj pre jednoprackove sportove sedacky :
bederny pas je napevno prisity, takze ak napriklad Tvoja zenska ma osí pás a Ty mas pivny pupok, tak materialove oka budete mat kade-tade. Takisto ak si oblecies zimnu bundu. Treba odstusat velkost sedacky, aby si mal navazovacie oko v strede a materialove oka tak symetricky po bokoch.
Lepsie je :
- bederny pas je vnutri v takom "tuneli" na ktorom su prisite materialove oka
- 4 S sedacka = na bedernom pase mas 2 pracky teda napr. ta od SR.
14:50:20 06.08.2018
odpovědět 
           Re: Výběr ferratového setu
Takže i na obyčejnou ferrátu upřednostnit 4 přazkový SR Spinel? Nevýhoda je asi jen,že je méně skladný?
Tomáš15:18:46 06.08.2018
odpovědět 
            Re: Výběr ferratového setu
ne úplně dogmaticky. sedák ti musí sedět, když ti sedí konfekce, tím lépe, ušetříš gramy i chechtáky.
Lukas B.15:33:55 06.08.2018
odpovědět 
            Re: Výběr ferratového setu
hej, barl by som normalnu sedacku. je sice drahsia a baj očko o 100 g tazsia, ale...
Ked kupis feratove sedacky ( mal si nieco pozicane, mas to odskusane) a napr. zistis, ze vam bez hrudaku nedrzia, tak ich odlozis a po 10 rokoch ich dakomu das ( LukasB ma 25 rocny hrudak), alebo podla navodu certifikovane zahodis.
Ak chces nosit aj nejaky matros na zachranu/zlanneie, tak deratova sedacka je cista ...otina. S jednym materialovym okom maturujes.
Rano som napisal, ze ma potesilo, ze si vyberas zp setov s normalnymi sedackami.
na kurzy VhT nam chodia ludia, ktori vyhodne nakupili sety s feratovymi sedackami a cast si neskor dokupuje normalne sedacky.
PK15:35:31 06.08.2018
odpovědět 
             Re: Výběr ferratového setu
Né, já furt vybírám mezi sedáky - Spinel ze setu SR nebo WeBee ze setu Ocúnu. Jen o tom Spinleu se píše,že je "Ideální pro vícedélky a zimní lezení." Asi je více polstrovaný a těžší, tak aby se mi v něm pak špatně nechodilo, škoda že není v setu třeba ten ONYX.
Měl jsem půjčený sedák SR Versa, ten starší typ zde: http://www.lezec.cz/clanky.php?xtem=&key=10967
Tomáš16:05:19 06.08.2018
odpovědět 
              Re: Výběr ferratového setu
Spinel je skoro to iste, co Versa.
SR ma u mna dobry bod, ze ponuka normalnu sedacku aj na feraty.
16:39:31 06.08.2018
odpovědět 
               Re: Výběr ferratového setu
Tak díky za rady, vezmu ten komplet set od SR se sedákem Spinel, snad to bude lepší než WeBee od Ocúnu:)
Tomáš18:44:47 06.08.2018
odpovědět 
               Re: Výběr ferratového setu
Tak díky za rady, vezmu ten komplet set od SR se sedákem Spinel, snad to bude lepší než WeBee od Ocúnu:)
Tomáš18:47:57 06.08.2018
odpovědět 
                Re: Výběr ferratového setu
tak ešte treba zo 2 karabiny s poistkou, nejaký krátky odsedávák a cca 80 cm šlingu.
Na spájanie hruďáku a sedáku cca 2 m šlingu, alebo takéto 20 cm udělátko od RE
http://www.rockempire.cz/cs/eshop/ 1_sport/12_helmy--via-ferrata/45_via- ferrata/392_lanyard-y-pa-25mm-ferrata-20cm/ 170_15-cm/8_cerna
PK05:37:25 07.08.2018
odpovědět 
                 Re: Výběr ferratového setu
Ještě chci vzít kus lana na dojištění, příp. zajištění na ledovci, a třeba i zkoušku lezení na umělé stěně nebo časem malé skalce.
Mají levná zbytková na od Beal 40m - buď 9,7mm Booster nebo 10,5mm Top Gun - které zvolit?
Tomáš09:24:30 07.08.2018
odpovědět 
                  Re: Výběr ferratového setu
čistě jednoúčelově na ferátu jsou uváděná lana příliš dlouhá a tlustá. doporučil bych nějakou "hochtourovou" zhruba tak třicítku 7,5 mm dvojčepůlku. třeba ze supermarketu od písmene D za tisícovku bez koruny. samozřejmě jestli to má být univerzál lano i na stěnu a skalky, tak to bezpečné samozřejmě je, ale zbytečně se nadřeš, protože 99,9% času bude spát v batohu.
Lukas B.09:35:01 07.08.2018
odpovědět 
                   Re: Výběr ferratového setu
Jsem jsem právě univerzál - chtěl bych zkusit lézt, nebo slanit :)
Je nějaký rozdíl mezi těmito mými vybranými lany pro nezkušeného? 40m je za 1350kč
Tomáš09:41:34 07.08.2018
odpovědět 
                    Re: Výběr ferratového setu
z tebou zmiňovaných zvolit rozhodně to tenčí!
a nejlepší univerzál (od bealu) je joker, když už bych musel mít jediné lano na všechno, tak by to byla čtyřicítka joker. ale to se asi bude hůř shánět jako laciný zbytkáč.
bejt tebou si koupím lana dvě, ale je to na tobě, tisícovka není moc peněz, ale pro někoho může být. je to tak na benzín na polovinu cesty do nejbližších hor, nebo deset piv na chatě.
Lukas B.09:52:47 07.08.2018
odpovědět 
                     Re: Výběr ferratového setu
hele, jen tak pro info, klik jsem jen tak ze srandy na blbé zboží.cz, a joker 40m za třináct stovek černé, za patnáct barevné. takže asi tak.
lukas B.09:56:47 07.08.2018
odpovědět 
                     Re: Výběr ferratového setu
Právě chci koupit toto levné zbytkové lano, když semi bude zdát těžké, koupím lehčí a kratší na ferraty a tohle si nechám jen na případné lezení...
Tomáš09:56:53 07.08.2018
odpovědět 
                  Re: Výběr ferratového setu
Top Gun je pre zaciatocnikov
https://sport.beal-planet.com /index.php?id_product= 1387&controller=product&id_lang=1
Booster je pre Lukasa
https://sport.beal-planet.com /index.php?id_product=1371&controller =product&id_lang=1
10:23:17 07.08.2018
odpovědět 
                   Re: Výběr ferratového setu
aj Joker je pre Lukáša B.
https://sport.beal-planet.com /index.php?id_product= 1382&controller=product&id_lang=1
PK10:26:23 07.08.2018
odpovědět 
                    Re: Výběr ferratového setu
To jsem si právě o tom četl - začátečník = silné lano. Je to tím, že silné se lépe drží, a více "brzdí"?
Tomáš10:31:19 07.08.2018
odpovědět 
                     Re: Výběr ferratového setu
tlusté "začátečnické" lano se lépe drží v ruce, ale to za cenu, že se do jistítek musí cpát násilím, práce s ním je dřina a je těžké. taky má silný odolný oplet, protože začátečníci bývají nezkušení a třeba je někdy nenapadne jištění prodloužit, a vedou lano tak, že drhne, začátečníci mohou rybařit v mohutné tlupě a mohou mít vratný bod někde nad hranou, šlapou si po laně atakdále.
Lukas B.10:36:53 07.08.2018
odpovědět 
                      Re: Výběr ferratového setu
Lukáš B.
100% pravda, ešte doplním :
- kým si začiatočník vyhrabe vhodný kýbl na hrubé lano, tak sa bude potit na nete možno aj 7 minut
- dalsi sposob, ako dodrbat oplet : cvicit nudzovy zlanak na HMS
Tomáš : a ešte aj prusiky na sebaistenie pri zlanovani treba kupit
PK11:54:32 07.08.2018
odpovědět 
                       Re: Výběr ferratového setu
Koukám, jak se to postupně rozrůstá to potřebné vybavení :)
Vezmu tedy lano Booster 9,7mm, jistítko Ocún Belay Set Eagle Ferry s HMS karabinou a sadu Ocún Hawk QD Combi Pad 16 pack 5 + 1 - co říkáte? Pro začátek mi to musí stačit né?
Tomáš12:03:24 07.08.2018
odpovědět 
                        Re: Výběr ferratového setu
ak si kuknes este raz na specifikaciu lan u Bealu, mozno prejdes na nieco hrubsie
12:26:51 07.08.2018
odpovědět 
                         Re: Výběr ferratového setu
Jak to myslíš? Že přece jen mám vzít to silnější?
Tomáš12:37:19 07.08.2018
odpovědět 
                          Re: Výběr ferratového setu
áno
PK17:18:33 07.08.2018
odpovědět 
                           Re: Výběr ferratového setu
Vezmu tedy Top Gun 10,5mm, aspoň více vydrží.
Proč není doporučované na horskou turistiku nebo jištění na ledovci? Jen kvůli váze?
Tomáš08:56:09 08.08.2018
odpovědět 
                            Re: Výběr ferratového setu
jo, kvůli váze. kvůli váze samotného lana, a kvůli váze vody, co se do toho lana umí nacucat.

na ferátách (a v lehkých hochtourách) je lano drtivou většinu času balast, co ti žere místo v batohu a sílu z nohou, vyndáš ho naprosto výjimečně (tedy s výjimkou ledovce), ale tam se nepadají žádné velké držky a ausgerechnet ne přes hranu, takže na to bezpečně stačí půlkodvojče najednoducho (mluvím o ledovci schůdném pro feratistu či turistu, ne o štajlech pod extrémníma severkama), na těžkých pár metrech nějakého skalního schodu ho můžeš vzít nadvojato, když už lano na feratě vyndáš, tak zpravidla proto, abys shora přijistil začátečníka, co se mu rozklepaly nohy.
Lukas B.10:16:23 08.08.2018
odpovědět 
                             Re: Výběr ferratového setu
A jak dlouhé lano na dojištování na ferratách (a např.přechod zapadaného lana sněhem) a ledovci stačí?
Tomáš10:44:23 08.08.2018
odpovědět 
                              Re: Výběr ferratového setu
soudruzi z BRD udělali pro ferátisty 15/25 m
https://www.edelrid.de/de/sports/ klettersteig-zubehoer/ via-ferrata-belay-kit-ii-15-m.html
11:09:34 08.08.2018
odpovědět 
                             Re: Výběr ferratového setu
Tomáš :
pre vysvetlenie :
na ľadovci síce sú aj dlhé pády, ale nie do štandu, ale o ističa, ktorý sa šmýka po firne a snaží sa zabrziť pád. Takže preto postačí aj dynamické dvojča (jedenpramen), alebo otrasníci používajú aj statickú repku.
PK10:49:29 08.08.2018
odpovědět 
                             Re: Výběr ferratového setu
A jak dlouhé lano na dojištování na ferratách (a např.přechod zapadaného lana sněhem) a ledovci stačí?
Tomáš10:50:07 08.08.2018
odpovědět 
                             Re: Výběr ferratového setu
A jak dlouhé lano na dojištování na ferratách (a např.přechod zapadaného lana sněhem) a ledovci stačí?
Tomáš10:52:56 08.08.2018
odpovědět 
                            Re: Výběr ferratového setu
na ladovec (chodecke tury)a lyze sa pouziva 50-60 m dvojca v jednom prameni, dobre impregnovane, v reci Bealu "golden dry".
Na ladovec a lyzovanie : na zlanaky a zachranu 6 mm aramidove repky (petzl RAD, Mammut rappel cord)
PK10:41:34 08.08.2018
odpovědět 
                             Re: Výběr ferratového setu
50-60m je fajn pro dvojici na ledovci, kde je nebezpečí, že budete sami, a kde hrozí, že případné tahání z trhliny bude vyžadovat pouze svépomoc, a to se zbylým koncem lana v batohu. na ledovcovém nástupu k ferátě bývá jednak vyšlapaná dálnice (takže propad bývá velmi nepravděpodobný), a druhak tam nikdy nebudete sami, takže nebude nutno v případě pádu do trhliny vytvářet všeliké důmyslné kladkostroje se spotřebou lana, ale valnou většinou to vyřešíte jako v pohádce o veliké řepě. takže ferátově/ledovcový speciál je lehoučkých 7,5mm/25-30m.
Lukas B.11:16:54 08.08.2018
odpovědět 
                              Re: propad velmi nepravděpodobn
kamoška sa mi preborila (pešo) na "zjazdovke" cca 200 m nad r. Gnifetti, kde jazdia ratraky a občas aj kráčajúce bagre mávajú lyžicami.
11:44:16 08.08.2018
odpovědět 
                               Re: propad velmi nepravděpodobn
To od tebe neni hezke. Neprimo jsi nam vlastne rekl, ze kamoska je tezsi nez ratrak! Snad to tu necte :D
11:52:49 08.08.2018
odpovědět 
                               Re: propad velmi nepravděpodobn
propad nepravděpodobný, ale stejně možný. já jsem exot, já chodím na laně i mezi Hunnerkogelem a Dachsteinwarte.
Lukas B.12:46:46 08.08.2018
odpovědět 
                                Re: propad velmi nepravděpodobn
vseho jenom docasu... i ty ledovce pujdou tatam
12:58:26 08.08.2018
odpovědět 
                                Re: propad velmi nepravděpodobn
no,...a proto chci něco pořídit, v létě jsme tam byli jen s ferratákama, bez lan, maček a cepínu...z Hoher Dachtein jsme slejzali kratší ferratou), tj. delší cestou po strmén ledovci byl zážitek, a trhliny hned vedle :)
Tomáš13:14:13 08.08.2018
odpovědět 
                              Re: Výběr ferratového setu
Cim vic to ma byt univerzalni, tim horsi to bude na vsechno. Ver mi, brat 10mm lano na ledovcocou turu a pak ho tahat na hromosvodu v baglu te bude stat mnohem vic sil nez bys cekal. Kup si neco kvalitniho, impregnovaneho a hlavne lehkeho. Doporucuju Beal Iceline 8.1 mm (realne se ale zda tenci), dobra impregnace, lehke jak pirko. Ve srovnani s tim TopGunem usetris na 50m skoro 1.5 kg a to je fakt dost. Vyuzijes ho na vsem krom lezeni na umelce nebo na skalkach. Na to bych si poridil bud nejaky ten zbytkac za lacino nebo se na to uplne vysral a na umelce si lano parkrat pujcil nez si vlastne rozmyslis jestli to sportovni lezeni chces delat.
Radek12:06:09 08.08.2018
odpovědět 
                               Re: Výběr ferratového setu
To je asi fakt, a na ty umělé stěny a lezení po okolích skálách venku stačí ten top gun 10,5mm, zbytkáč 40m?

Ono to vybavení furt nějak přibývá... :D

A to bych ještě potřeboval nějaké VHT a ferratacké boty (nynější salomon tsingy gtx se rozlepili-vyreklamovali, vrátili peníze)...
Tomáš12:49:02 08.08.2018
odpovědět 
                               Re: Výběr ferratového setu
To je asi fakt, a na ty umělé stěny a lezení po okolích skálách venku stačí ten top gun 10,5mm, zbytkáč 40m?

Ono to vybavení furt nějak přibývá... :D

A to bych ještě potřeboval nějaké VHT a ferratacké boty (nynější salomon tsingy gtx se rozlepili-vyreklamovali, vrátili peníze)...
Tomáš13:05:08 08.08.2018
odpovědět 
                                Re: Výběr ferratového setu
Jo, pokud chces neco na umelku, tak 40m vetsinou staci (ale na BigWallu v Praze potrebujes treba 50m). Na skalkach venku bych bral radsi aspon 50m. Pokud se tomu chces venovat, tak zjistis casem ze tech lan potrebujes mraky. Ja mam na umelku nejaky levny Tendon 40m, na sportovky Tendon Master 60m, na vylety do stredomori pripadne do Labaku (pokud se tam konecne nekdy dostanu) momentalne nejaky Beal Zenith 80m (nejaka nizsi stredni trida) a na hory dvojcata 50m Simond z Dekace na horske sportovky a kratsi cesty (prekvapive dobra kvalita) a Beal Ice Line 60m na ledy, zimu a na nejake delsi cesty bigwalloveho charakteru v lete, kde by se ty tluste 50m dvojcata pronesly. Kdyz to vsechno srovnam i s temi lany co jsem mel pred tim (Edelrid, Beal, Tendon, Mammut...) tak vzdycky nehlede na znacku se vyplatila investice do drazsiho lana, ktere fakt vydrzelo. Momentalne mam uz 2. sezonu toho Mastera a je jak novy ikdyz na nem lezu asi nejvic. Beal Zenith je naopak nejaka levnejsi trida, lezl jsem na nem celkem jen 3 tydny ve Spanu a uz je zraly na zkraceni, pravda hodil jsem do nej asi 3 delsi pady, ale i tak, ten Master jich zazil mnohem vic. Takze ted lituju ze jsem trochu nezainvestoval a nevzal toho Mastera take v 80m verzi, protoze az tento Beal odejde (asi brzy), tak ty prachy stejne budu muset vysolit a mohl jsem si usetrit tohle trapeni. Ted mam od Bealu ty IceLine, coz se z pohledu hmotnosti a manipulovatelnosti da povazovat za top lano a zda se fakt dobry, ale zivotnost si netroufam tvrdit, lezl jsem na nem zatim jen 2x. Z tvych prispevku se zda, ze chces usetrit, takze doporucim koupit drazsi lano :D. Na prvni pohled se to muze zdat jako blbost, ale pokud polezes pravidelne, tak se to vyplati. Samozrejme, pokud pujdes 3x na umelku, jednou na Srbac a pak se na to vyprdnes, tak to nejlevnejsi je porad dost dobre.
Radek14:24:02 08.08.2018
odpovědět 
                                 Re: Výběr ferratového setu
No je to tak, že zatím chodím/lezu jen ferraty...ale jednou jsem zkoušel lézt na umělce.
Proto na rady zdejších si teď asi koupím to silnější 10,5mm 40m lano na lezení u nás, a jestli ještě letos, nebo až příští rok pojedu na ferraty do Rakous, tak koupím to slabší na jištění-přechod ledovce, a taky cepín a nesmeky nebo mačky. Já totiž nemám nic. :)
Tomáš14:34:14 08.08.2018
odpovědět 
                              Re: propad velmi nepravděpodobn
kamoška sa mi preborila (pešo) na "zjazdovke" cca 200 m nad r. Gnifetti, kde jazdia ratraky a občas aj kráčajúce bagre mávajú lyžicami.
12:16:18 08.08.2018
odpovědět 
                  Re: Výběr ferratového setu
Na dojisteni na ferate si kup 20m pulky, nejaky odrezek na inzerat. Nenakupuj zbytecne material, ktery pak bude lezet ve skrini. Chodim feraty s deckem, nosim kybl, HMSku, dve presky, karabinu a 20m pulky. A vic jsem nikdy nepotreboval. Dej par ferat a uvidis, stejne zacnes na necem lehkem...
Pepa23:55:59 08.08.2018
odpovědět 
        Re: Výběr ferratového setu
Uvazoval jsem, ze si sedak WeeBe koupim na lezeni ale kamaradka mne odradila. Pry ma blbe prezky, ktere se ji stale povoluji... Chybny kus nebo vlastnost? Nevim, dal jsem to neresil.
Pepa23:50:26 08.08.2018
odpovědět 
         Re: Výběr ferratového setu
Přezky jsou v pohodě, nepovolují se vůbec.Buď blbej kus nebo blbej uživatel.
21:12:40 09.08.2018
odpovědět 
     Re: Výběr ferratového setu
Jak si oblíkáš bundu když se ochladí?
13:27:21 07.08.2018
odpovědět 
      Re: Výběr ferratového setu
V praxi ještě nevím :D, alepředstavuji si to takto: sundám batoh, vyndám bundu, obléknu bundu, nandám batoh, ...ale bundu už nezapnu... :D
Tomáš15:13:00 07.08.2018
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (50)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi