Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230732 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Stěna u Salesiánů - Praha 8
Gutovka - Lezecké centrum ve Strašnicích - Praha 10
ZŠ Komenského - Trutnov

Prodejny
HUDYsport - Ústí nad Labem
HUDYsport - Strakonice
HUDYsport - Praha 5

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 lezení teplice15.08.2018
máte někdo tuchu co to je za video a co ten borec leze?
https://www.youtube.com/watch?v=QK4F8Qka6gk
 Re: lezení teplice16.08.2018
Ahoj, myslím, že je to Gotický mlíko IXc.

 Jednoduchá lana jako půlky či dvojičky15.08.2018
Zdravím, jen tak ze zvědavosti: Fungovaly by dvě jednoduchá lana jako půlky či dojičky?
 Re: Jednoduchá lana jako půlky či dvojičky15.08.2018
Pokud na to nejsou certifikována, tak ne.
 Re: Jednoduchá lana jako půlky či dvojičky15.08.2018
Lano má dynamické vlastnosti kterými tlumí případný pád. Pokud vezmeš 2 lana, pád bude výrazně tvrdš
 Re: Jednoduchá lana jako půlky či dvojičky15.08.2018
Jako půlky ano, ale byly by zbytečně těžké. Jako dvojčata by chytaly moc natvrdo
 Re: Jednoduchá lana jako půlky či dvojičky15.08.2018
No, dvě jednoduchý lana by fungovaly jako půlky, pokud by ti nevadila jejich vysoká váha. Dvě měkký
  Re: Jednoduchá lana jako půlky či dvojičky15.08.2018
No, mám pocit že ta trojí certifikace se vyvinula honem za minimálním průměrem jednoduchýho lana, kd
   Re: Jednoduchá lana jako půlky či dvojičky16.08.2018
honza 21:29:30 15.08.2018 : nie, problémy pri páde :
- dve jednoduche "rovnake" (
    Re: Jednoduchá lana jako půlky či dvojičky16.08.2018
Vezměme si příklad tenkého jednoduchého lana Beal Joker. Maximální rázovou sílu udává výrobce 8,2 kN
 Re: Jednoduchá lana jako půlky či dvojičky15.08.2018
Jako dvojčata nikdy!! Tvrdý pád hrozí zrakvení, vnitřní poranění, vytrhání jištění atd., navíc nehor
 Re: Jednoduchá lana jako půlky či dvojičky16.08.2018
Při svých horských začátcích jsme používali dvě jedničky jako půlky. Dalo se to. Metodicky to je při
  Re: Jednoduchá lana jako půlky či dvojičky16.08.2018
Jedno lano od Tendonu ma certifikaci jako dvojicky, pulky i jednoduchy.

cosi mi rika
   Re: Jednoduchá lana jako půlky či dvojičky16.08.2018
ty vole novinka ... zaspals asi par let uz to maji snad vsechni vybobci ;-)
    Re: Jednoduchá lana jako půlky či dvojičky17.08.2018
no, super.

a tys byl doted kde?

proc to teda zminuju podle vseho jako
     Re: Jednoduchá lana jako půlky či dvojičky17.08.2018
:-D to je vůl, jak zněla otázka tazatele??? Indy pašák!!
      Re: Jednoduchá lana jako půlky či dvojičky17.08.2018
j.bte se ptáci, bude váš víc !

 La Sportiva Nepal EVO14.08.2018
Ahoj, mám dotaz, jak dlouho jste rozcházeli boty La Sportiva Nepal EVO, takové ty, co v nich v Alpách lezou skoro všichni? Strašně mě ty bboty dojebaly paty, a to už druhej rok po sobě! Mezitím jsem s nimi jen chodil v ČR, žádná pořádná zátěž. Velikost se
 Re: La Sportiva Nepal EVO14.08.2018
Nikdy jsem s Nepal EVO neměl problémy. Kup si v lékárně od Compeed tyčinku proti puchýřum (otlakum)
 Re: La Sportiva Nepal EVO14.08.2018
Nejspíš sis koupil moc malý? Kupujou se trochu větší a rozcházet se nemusej - můžeš rovnou z obchodu
 Re: La Sportiva Nepal EVO14.08.2018
koupil sem a nejak se to seslo ze sem s nima rovnou z obchodu prechazel celej hlavni hreben krkonos
  Re: La Sportiva Nepal EVO14.08.2018
Hosi diky za reakce, jsem z nich trochu zmateny... EVA mam 44, nohu taky. Pocitove jsou mi kolem pat
   Re: La Sportiva Nepal EVO15.08.2018
Pokud Ti bota sedí a pata klouže, je možné, že jsi obětí tzv. heel-liftu. Dost lidí neví, že se prot
   Re: La Sportiva Nepal EVO15.08.2018
Taky je možné, že máš moc úzkou nohu a nárt Ti nedrží, a pak se šoupe pata. Do těchto bot existuje n
    Re: La Sportiva Nepal EVO15.08.2018
Na alternativni snerovani jsem koukal. Tu nartovou vlozku jsem mel primo v baleni s tim. OK, az se m
     Re: La Sportiva Nepal EVO15.08.2018
Jakou máš velikost? ;)
      Re: La Sportiva Nepal EVO15.08.2018
Jo už vidim, sorry..
 Re: La Sportiva Nepal EVO23.08.2018
Cawo.mozno máš zle vlepený jazyk-vysoko alebo nízko.ja mám o číslo väčšie,dávam dve ponožky,poriadne
 Re: La Sportiva Nepal EVO24.08.2018
každý výrobce má své kopyto, a lasportivy holt dělají tohleto. legendární byly kožené himalaya z jed

 Kalifornie14.08.2018
Ahoj. Odjíždíme do Kalifornie, mimo jiné chceme i trochu lézt. Doporučili byste nějaké oblasti především pro sportovky (Owens river gorge už máme vyhlídnuté). Případně nějaké sportovněji laděné oblasti či cesty v Yosemitech?
Díky.
 Re: Kalifornie15.08.2018
V Yosemitech snad jedině Cookie cliff. Par sportovek tam najdeš i když spáry převládají. Jinak Kalif
  Re: Kalifornie15.08.2018
V JTree se upečete..kalifornie je opravdu dost velká, zkuste specifikovat. Jinak MP je opravdu dobrá
   Re: Kalifornie15.08.2018
Pojedeme cca po "ose" San Francisco - Yosemity - Las Vegas - Los Angeles. Cca 3 týdny a pr
    Re: Kalifornie15.08.2018
V Red Rocks jsou docela zákoutí a kaňony, taky kaňony v White Rock Hills a Bridge Mountain to jsou v
    Re: Kalifornie15.08.2018
V red Rocks jsou sportovky v Calikco Hills a Calico Basin. Calico Basin je po většinu dne ve stínu,
 Re: Kalifornie15.08.2018
Alabama hills pobliz Bishopu.
  Re: Kalifornie15.08.2018
Alabama hills jsou ale bouldry, ne?
   Re: Kalifornie16.08.2018
Neprislo mi to jako bouldry :-)), ale bouldery tam budou samozrejme taky je to celkem rosahly
   Re: Kalifornie16.08.2018
Neprislo mi to jako bouldry :-)), ale bouldery tam budou samozrejme taky je to celkem rosahly
 Re: Kalifornie16.08.2018
Ted jsme se vratili, Yosemite byl plny koure (uz to bude lepsi) takze jsme skoncili v okoli Bishopu
 Re: Kalifornie18.08.2018
Díky moc za všechny tipy. Ještě bych se rád zkušených zeptal, jak to řešili s průvodcema. Kupovali a
  Re: Kalifornie19.08.2018
Zrovna odsud odjizdime. Ohledne sportovek neposlouzim, ale lezeni v Alabama Hills a asi i v Owens Va

 Nová cesta do databáze14.08.2018
Zdar, nějak mi nejde založit do databáze novou cestu. Vždy když se dostanu k vyplnění "Sektor", tak se Firefox sekne. A to na různých počítačích.
 Re: Nová cesta do databáze14.08.2018
Pošli mi na mail standa@lezec.cz info o cestě. Večer na to mrknu, čím by to mohlo být. Díky moc!

 Korsika - Restonica průvodce13.08.2018
Ahoj, sháním lezeckého průvodce oblasti Restonica. Co jsem tak googloval, tak by to měl být Falaises de Corse. V Čechách se asi nedá ani pořídit, nemáte ho někdo v digi podobě?
 Re: Korsika - Restonica průvodce14.08.2018
Dá se teď koupit do aplikace Vertical-life

 stín s borháky?13.08.2018
dobrý den, neměl byste někdo typ na stinnou odjištěnou oblast v Čechách? his, velká, kozelka známe.. děkuju
 Re: stín s borháky?13.08.2018
Kašparák u NB
  Re: stín s borháky?13.08.2018
A nemyslíš snad Kašparák u Nového Boru?
   Re: stín s borháky?13.08.2018
ne , to bude Kašparák u Nového Boru
    Re: stín s borháky?13.08.2018
bavite-li se o Kasparaku u Noveho Boru, tak ten znam, diky, mame ho blizko a radeji bych nekam dal,
 Re: stín s borháky?13.08.2018
Korno
  Re: stín s borháky?13.08.2018
co je korno?
   Re: stín s borháky?14.08.2018
    Re: stín s borháky?15.08.2018
diky, to vypada supr a dlouhy :-)
 Re: stín s borháky?13.08.2018
Tetín přeci:-)
  Re: stín s borháky?13.08.2018
tetín je varianta, díky ;-)
   Re: stín s borháky?13.08.2018
Kozinec, Krkavčí skála u Semil, Šulíkova skála, Terezínka (tam teda k těm bh v některých cestách pot
    Re: stín s borháky?15.08.2018
diky, prolustruju ;-)
  Re: stín s borháky?14.08.2018
ve stinu mraku jedine :)
 Re: stín s borháky?13.08.2018
Před časem jsem vyexportoval seznam skal s cestami ve stínu do čřlánku na horosvazu:
  Re: stín s borháky?14.08.2018
Takže vlastně zdejší diskuse je přínosnější, než oficiální doporučení :-)
   Re: stín s borháky?14.08.2018
To není oficiální doporučení, ale příspěvek do diskuze. V databázi je jen zlomek skutečnosti protože
    Re: stín s borháky?14.08.2018
Píšu rejpal ne ;-) evidentně dotaz kladl min na stejnou úroveň stín s borháky, tedy "sportovní&
     Re: stín s borháky?14.08.2018
Nojoo, filtrace cest podle nejrůznějších vlastní je dlouhodobě v plánu, zatím na to nebyly peníze. P
      Nejsou prachy14.08.2018
"filtrace cest podle nejrůznějších vlastní je dlouhodobě v plánu, zatím na to nebyly peníze&quo
       Re: Nejsou prachy14.08.2018
Ono je to jako co bylo dřív, jestli slepice, nebo vejce. Filtrace dává smysl tehdy, když má parametr
 Re: stín s borháky?14.08.2018
teplice adr křížák ostaš...všude se najdou cesty ve stínu a odjištěné (některé líp, některé hůř, čím

 Nebezpečná cesta13.08.2018
Adršpach,věž Zubejda, cesta Solimánská
Smrk co se kolem něho leze už uschnul - může se kdykoliv zřítit - toto info je od lidí co stromům rozumí. Doporučení cestu nelízt, nebo se stromu nedotýkat.

 anketa13.08.2018
ahoj. Zajímalo by mě, jestli jsou ty místní ankety věrohodné. Je fakt možné, že má přes dva tisíce lidí doma bouldrovku. Zdá se mi to hrozně moc
 Re: anketa13.08.2018
Ne, klikaj to hlavne boti (crawlery).
  Re: anketa13.08.2018
To fakt? K čemu to pak je, takové ankety? To je úplně zbytečné to sem dávat
   Re: anketa13.08.2018
K tomu by se dalo připojit mnoho ironických a jízlivých poznámek.
Tak třeba: při pohledu na

 Normalka na Tacul10.08.2018
Doufam, ze si nikdo nebude zapisovat normalku na Tacul do denicku, pokud to letos lezl s zebrickem :D ! https://bit.ly/2w2M1Qf

1   ...   164   165   166   167   168   169   170   171   172   173   174   175   176   177   178   179   180   181   182   183   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 La Sportiva Nepal EVO
Ahoj, mám dotaz, jak dlouho jste rozcházeli boty La Sportiva Nepal EVO, takové ty, co v nich v Alpách lezou skoro všichni? Strašně mě ty bboty dojebaly paty, a to už druhej rok po sobě! Mezitím jsem s nimi jen chodil v ČR, žádná pořádná zátěž. Velikost sedí. Je možný, že jsou tak tvrdé, že to prostě trvá dýl, než se přizpůsobí noze? Mám kostnatou patu a kotník, občas mě tlačí i tvrdší tenisky než je rozchodím, ale toto je fakt moc. S botama jsem dřív (10 let kožené Scarpa) problém neměl. Máte nějakou zkušenost?
Jirka15:53:15 14.08.2018
odpovědět 
 Re: La Sportiva Nepal EVO
Nikdy jsem s Nepal EVO neměl problémy. Kup si v lékárně od Compeed tyčinku proti puchýřum (otlakum) a před nošením si pomaž patu. Ikdyž bylo teplo, vždy jsem nosil silné ponožky s pořádným polstrováním (Lorpen 3L /tŕívrstvé/), Bridgedale).
vonKreuz16:32:31 14.08.2018
odpovědět 
 Re: La Sportiva Nepal EVO
Nejspíš sis koupil moc malý? Kupujou se trochu větší a rozcházet se nemusej - můžeš rovnou z obchodu vyrazit na expedici. Tj. např. já mám tenisky 45, Evo 46, naprostá spokojenost. Kdysi jsem měl podobnej model od sportivy 45ky, puchejře na patách a omrzlý palce mě vyučily... Tyhle tvrdý boty obecně prostě neni nic, co by se dalo "vyšlápnout".
Šp.21:34:00 14.08.2018
odpovědět 
 Re: La Sportiva Nepal EVO
koupil sem a nejak se to seslo ze sem s nima rovnou z obchodu prechazel celej hlavni hreben krkonos s ruznejma zachazkama do udoli cca 100km+ , celkem mirna zima takze hodne asfaltu a sterkovejch cest namisto snehu ,a nemusel sem rozslapavat nic , mel sem z toho docela vitr ale nakonec parada backurky , mam je tak o 2-3 cisla vetsi nez normalne . ale zas je treba brat v potaz ze letos sem daval celou zimu skoro kazdej den od 7 od rana do 10 do vecera v lyzakach ,4 prezky , flexe 110 ,zadnej kloub nebo gumova pata ,a taky me to nejak nevadilo
taky LS nepalnik21:58:26 14.08.2018
odpovědět 
  Re: La Sportiva Nepal EVO
Hosi diky za reakce, jsem z nich trochu zmateny... EVA mam 44, nohu taky. Pocitove jsou mi kolem paty a kotniku spise volnejsi a nerekl bych, ze jsou maly. To uz by mi tam ta noha litala, poctive jsem je v obchode zkousel. Ta pata sedrena az do krve je susledek toho, ze mi pres patu bota klouze.... tlusty ponozky nic moc neresily, i kdyz to nebyky zadne extra soecial fusky, jen klasiky co nosim odjakziva. Takze mozna proste nevhodnej tvar boty vuci my noze?
Jirka23:09:46 14.08.2018
odpovědět 
   Re: La Sportiva Nepal EVO
Pokud Ti bota sedí a pata klouže, je možné, že jsi obětí tzv. heel-liftu. Dost lidí neví, že se proti tomu dá bojovat alternativním způsobem šněrování (shora dolů, chirurgický uzel atd atd..), zavázání boty, případně spešl vložkou..projeď na u-tube heel-lift lacing. mě to na tento problém pomohlo v kombinaci s tím so říká vonkreuz velmi.
Sumec08:01:02 15.08.2018
odpovědět 
   Re: La Sportiva Nepal EVO
Taky je možné, že máš moc úzkou nohu a nárt Ti nedrží, a pak se šoupe pata. Do těchto bot existuje nártová vložka, která ten prostor vytěsní. Drží na jazyku na sucháči a v podstatě se stane součástí boty. V Chamonix mi ji dali k botám, tady ji možná seženeš taky.
Pavel08:18:17 15.08.2018
odpovědět 
    Re: La Sportiva Nepal EVO
Na alternativni snerovani jsem koukal. Tu nartovou vlozku jsem mel primo v baleni s tim. OK, az se mi noha zahoji, zkusim ji pouzit, v kombinaci s lepsi ponozkoi. Jinak sem asi budu muset brzy soupnout inzerat, ze prodavan zanovni boty ;-)
Jirka09:27:29 15.08.2018
odpovědět 
     Re: La Sportiva Nepal EVO
Jakou máš velikost? ;)
12:13:58 15.08.2018
odpovědět 
      Re: La Sportiva Nepal EVO
Jo už vidim, sorry..
12:14:42 15.08.2018
odpovědět 
 Re: La Sportiva Nepal EVO
Cawo.mozno máš zle vlepený jazyk-vysoko alebo nízko.ja mám o číslo väčšie,dávam dve ponožky,poriadne stiahnem nárt a celý deň ako v papučkách
redfox19:02:50 23.08.2018
odpovědět 
 Re: La Sportiva Nepal EVO
každý výrobce má své kopyto, a lasportivy holt dělají tohleto. legendární byly kožené himalaya z jednoho kusu kůže, tam nás, co jsme byli (a jsme) schopni tyto boty nosit, je tak deset procent populace (kožené klasické se ovšem za několik let silného používání vyšlápnou). já to řešil kombinací ponožek, na nohu tenká umělohmotná "silonka", přes to tlustá vlněná.
čtyřiačtyřicítky? ty prodej, ty se mi hodí.
Lukas B.07:35:03 24.08.2018
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi