Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Vyskove prace 27.08.2018 Zdravím, chci se zeptat, jestli neznáte nějakou firmu, která provádí výškové práce převážně jen v okolí Brna a nejezdí po celé ČR .
Děkuji
  Re: Vyskove prace 27.08.2018 Na co? :-), hledáš práci, sháníš někoho aby ti něco udělali?
    Re: Vyskove prace 27.08.2018 ne, jenom se tak ptá, protože je od přírody zvědavej. kdyby něco sháněl, tak tak samozřejmě činí v i
      Re: Vyskove prace 27.08.2018 Pridavam se ke klukum vyse a taky jen pohonim ego bez odpovedi.
    Re: Vyskove prace 28.08.2018 Ano, shanim praci tak zjistuji, kde se da:) Nejlepe jen okoli Brno, zadny cestovani po cele Cr
  Re: Vyskove prace 27.08.2018 Znám
Oheň v lesích Frankenjury 27.08.2018 Ahoj. Rád bych upozornil návštěvníky lezecké Frankenjury, aby respektovali nerozdělávání ohně v této oblasti. V sobotu večer plála na Křově altánu fatra jako ve středověku při inkvizici. Pro místní obyvatele je toto nerespektování jako pro býka červené tr
  Re: Oheň v lesích Frankenjury 27.08.2018 Když už spíte na divoko (což je v pořádku) tak se vy debilové chovejte diskrétně a neupozorňujte na
    Re: Oheň v lesích Frankenjury 28.08.2018 Asi ňáký indivudualisti
    Re: Oheň v lesích Frankenjury 28.08.2018 Tohle udelali urcite nejaci turusti, cyklisti, motorkari! A pokud ne, tak bychom se stejne meli bavi
  Re: Oheň v lesích Frankenjury 28.08.2018 Co let už jezdím do Jury, tak jsem za celou dobu nikdy neviděl, že by si lezci (Češi ani jiné národn
    Re: Oheň v lesích Frankenjury 28.08.2018 A to ja zase videl delat ohen i lezce. A to dokonce vicekrat.
      Re: Oheň v lesích Frankenjury 28.08.2018 Jura a oheň? Nic nevím, nepamatuji se. Ale buřty byly dobrý...
Jistítka pro začátečníka na 9.4mm lano 26.08.2018 Koupil jsem 9.4 mm lano (Beal Stinger) a řešim, že mě občas bude jistit lehčí začátečník.
Beal všude píše, že je u Stingera při jištění potřeba dávat větší pozor, tak jsem si říkal, jestli máte zkušenost s jistítkem (ATC typu), který takhle
  Re: Jistítka pro začátečníka na 9.4mm lano 26.08.2018 pre začiatočníka odporúča Beal ( aj iní) hrubšie laná, ale Reverso 4 postači. Stinger : "Hig
  Re: Jistítka pro začátečníka na 9.4mm lano 26.08.2018 ATC uplně v pohodě, Click Up taky super, použím jej na 9.2mm a žádný problém ani jedno z řešení.
Míra poškození opletu 24.08.2018 Ahoj,
v lezení jsem dá se říct začátečník, tak bych se chtěl zeptat Vás zkušenějších. Je takovéto poškození opletu ještě OK? Mě to nechává relativně v klidu, ale lezecký parťák je z toho nervní, a já jsem nervní z toho, že je nervní :)
Ople
  Re: Míra poškození opletu 24.08.2018 P.S.: musel jsem do odkazu dát dvě mezery, protože mi fórum hlásilo, že to příliš dlouhé slovo :)
  Re: Míra poškození opletu 24.08.2018 Naprostou většinu síly v laně nese jádro. Oplet je tam hlavně kvůli tomu, aby chránil jádro. Takže t
    Re: Míra poškození opletu 24.08.2018 Jo a ještě doporučuji zajít s horoškolou na nácvik chytání pádů, abys byl klidný, neboť tam uvidíš,
  Re: Míra poškození opletu 24.08.2018 V lezení to bude vždy kompromis strach/cena
    Re: Míra poškození opletu 24.08.2018 Lano je spotřební věc. Měňte ho častěji.
  Re: Míra poškození opletu 24.08.2018 Měl jsi to ještě vyfotit z jiného úhlu, jestli fakt není vidět jádro. Z tohoto úhlu naprosto v pohod
  Re: Míra poškození opletu 25.08.2018 Podívej se na to i z jiné stránky. Mít lezeckého parťáka, který s tebou tráví čas ve skalách je pros
    Re: Míra poškození opletu 25.08.2018 Bingo !
toto je jeden dôvod, prečo meniť lano.
  Re: Míra poškození opletu 25.08.2018 IMO je to jeste dobre. Lano se v ohybu nelame takze jadro je pravdepodobne netknute. Ja bych na tom
  Re: Míra poškození opletu 27.08.2018 Souhlas s Pavlem. Samozřejmě jde vcelku bezpečřně lézt i na mnohem větších prašivinách. Ale pokud bu
tatry 20.08.2018 Hele jak to vypadá na Gerlachu - Martinka jde to furt i v žabkách nebo už mám brát sandály?
  Re: tatry 20.08.2018 teď je to snad správně IN boso ne
    Re: tatry 20.08.2018 hele to jsem skoušel a neni to upne vono
      Re: tatry 21.08.2018 prase!
  Re: Tisá zákaz vstupu do lesa 20.08.2018 ČHS má určitě vyjímku!!
    Re: Tisá zákaz vstupu do lesa 20.08.2018 jj, je to ve stejné vyjjimce jako maglajzování a lezení těsně po dešti
      Re: Tisá zákaz vstupu do lesa 20.08.2018 a tesání do kamene!!
  Re: Tisá zákaz vstupu do lesa 22.08.2018 Nyní stejně bude většina lezců na fesťáku. Zákaz by tedy měl platit i pro turisty. Doufám(reálně), ž
    Re: Tisá zákaz vstupu do lesa 23.08.2018 Někdo potřebuje zákazy aby věděl jak se má chovat. Vzhledem k hloupnuti společnosti je takovýchto li
    Re: Tisá zákaz vstupu do lesa 23.08.2018 Samozrejme, ze zakaz plati pro vsechny. Neni fakt potreba, vzdy kdyz nam nekdo stoupne na kuri oko,
  Re: Tisá zákaz vstupu do lesa 27.08.2018 Zákazy jsou všude. Prej kvůli nějaké vichřici. Byli jsme o víkendu v Německu nad Bad Schandau a lezl
    Re: Tisá zákaz vstupu do lesa 27.08.2018 a pak se zase někdo bude divit, že jsou potíže s vyjednáváním s CHKO/ČHS a bůh ví kým dalším...
  Re: Tisá zákaz vstupu do lesa 04.09.2018 Nevíte někdo, jestli ten zákaz pořád platí?
    Re: Tisá zákaz vstupu do lesa 04.09.2018 Cau, na strome naka cedule visi, po lese se normalka chodi.
Jura - oblast pro děti 19.08.2018 Ahoj, du Jury jezdím skoro 20 let a nyní řeším kam vyrazit s dcerkou, která začíná lézt na prvním konci lana. Potřebuji tip, na dobře zajištěnou oblast s 5kama nebo lehkejma 6tkama.. Díky :)
  Re: Jura - oblast pro děti 20.08.2018 Ou shit, asi bambilion oblastí, co si přestavit pod pojmem dobře odjištěné? Jestli myslíš jako na st
  Re: Jura - oblast pro děti 20.08.2018 Co tahle Břéťo.
Weiße Wand, Plecher Wand a Treunitzer klettergarden. Jsou teda na slunci.
  Re: Jura - oblast pro děti 20.08.2018 No, v techlech obtiznostech je to vudycky opravdu jen par cest v oblasti. Treba leupoldstein - je ta
  Re: Jura - oblast pro děti 21.08.2018 Díky všem za osobní zkušenosti, zapíšu a pokoumám :) Filtrování na toto úplně nefunguje, naopak na t
    Re: Jura - oblast pro děti 21.08.2018 jura je cela pro deti :)
    Re: Jura - oblast pro děti 22.08.2018 prima sestko/sedmova oblast pro decka je Aalkorb, když decka lezeni omrzi , muzou lovit v potoce von
      Re: Jura - oblast pro děti 23.08.2018 Hmm, šestky na Aalkorb jsou docela lezení, pro děcka spíš ten potok ;)
  Re: Jura - oblast pro děti 21.08.2018 Ahoj, no už je to dlouho co mám děti odrostlé, tak se moc neorientuji. Ale většinou jsme s dětmi zal
  Re: Jura - oblast pro děti 22.08.2018 Hned nad Gesweinsteinem je oblástka -Breitenberg Sudwand, pro malé děti jako dělaná, jen tam je čast
Zlodeji na Furce 17.08.2018 Na parkovisti Sidelenhütte je cedulka s vystrahou ohledne vykradani batohu pod nastupy, proto jsme je nechaly prazne pod nastupen na Gr. Bielenhorn, k nasemu prekvapeni se do nich nekdo podival a sebral 15 let starou vetrovku. Po dotazu v hotelu Tiefenbac
  Re: Zlodeji na Furce 17.08.2018 Co si pamatuju, tak to tam bylo k nastupum vsude pekne daleko a do kopce. To musi byt docela nadsene
horoskola praha 17.08.2018 ahoj, jdu na školu do prahy a začal jsem se zajímat o lezení, rád bych absolvoval nějakou horoškolu .. koukal jsem se, že nábor nováčků a horoškolu pořádají Humanita, AKA praha, Však chemie .. + asi i další .. nevim podle ceho si vybirat, nikoho neznám at
  Re: horoskola praha 17.08.2018 mensi cast horoskoly Te muzu naucit v ramci lezby v holesovicich, chces-li.
    Re: horoskola praha 17.08.2018 Indy vstal z mrtvých, aleluja aleluja :-D
    Re: horoskola praha 17.08.2018 Indy vstal z mrtvých, aleluja aleluja :-D
      Re: horoskola praha 20.08.2018 jj, chvalme pana a podavejmez patrony.
        Re: horoskola praha 24.08.2018 Ha ha
    Re: horoskola praha 17.08.2018 My v Humanitě nic nechceme, takže ani nemůžeme být drazí :-) Teda vlastně chceme - aby ses stal naší
      Re: horoskola praha 17.08.2018 A berete i ty, kteri nechteji byt kamaradi s K.T., ale s ostatnimi ano?
        Re: horoskola praha 17.08.2018 Hele milý anonyme, nemusíš mít starost. Jsem už stejně vyloučený z ČHS, byť podmínečně. P.S.: Anonym
          Re: horoskola praha 17.08.2018 Diky mily (asi tedy vyzadujes toto velmi prazvlastni osloveni...) Jakube Turku za odpoved, ktera me
            Re: horoskola praha 17.08.2018 Zatím milý anonyme neplácáš hlouposti, jako jindy, takže Tě do školy nemusím posílat. A propos: Jak
              Re: horoskola praha 17.08.2018 Jo takhle... Mily Kuba Turek si stale mysli, ze s nim nesouhlasi, resp. prijde mu mily Turek legracn
              Re: horoskola praha 17.08.2018 Btw. tak nevim, co je lepsi. Byt v kategorii o ktere si Turek mysli, ze placa blbosti nebo v te o kt
                Re: horoskola praha 17.08.2018 Myslím, že je škoda zadělávat další diskusi osobními výpady, které s předmětem nemají nic společného
                  Re: horoskola praha 18.08.2018 To je pravda, dovolme to jenom Turkovi.
  Re: horoskola praha 17.08.2018 Jde o to, co chceš v horoškole najít.
Kámoše najdeš v Sherpa. Mají běžně kolem 15-20 účastník
    Re: horoskola praha 17.08.2018 Brouk Pytlík upřesňuje: Každá horoškola by měla mít aspoň jednoho instruktora ČHS. Větší oddíly jich
      nejlepší HAL 17.08.2018 je k.Turek
    Re: horoskola praha 17.08.2018 Kdyz jsem se rozhodovala pred 11 lety, do jakeho oddilu vstoupit, taky jsem kvuli KT (znala jsem ho
      Re: horoskola praha 17.08.2018 Sama jsi nám to přece hned v první hospodě vyprávěla a my se strašně smáli. Jenže pak jsi nám začala
        Re: horoskola praha 17.08.2018 Jo, jo, byla to tehdy hrozna legrace, aneb jak vse otocit tak aby to vubec nevyznivalo tak jak asi m
          Re: horoskola praha 17.08.2018 Ty jsi taky s námi chodil do Koaly, Rebel Wings a Sicily? To jsi lezl někde pod stolem, abychom Tě n
            Re: horoskola praha 17.08.2018 No jo, nepochopil. Asi radeji.
      Re: horoskola praha 22.08.2018 Souhlas s Feu. Navíc Humanita není jen Kuba.
  Re: horoskola praha 17.08.2018 AKA je dobra volba, jsou tam zastupci vseho druhu lezeni vcetne lidi co radi lezou delsi alpske podn
  Re: horoskola praha 17.08.2018 Vybírej si taky pohle toho kdy horoškola začíná. Většinou na jaře, některé na podzim. Doporučil bych
  Re: horoskola praha 24.08.2018 Dobrou horoškolu dělá v Praze i Dědek.
1
...
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
...
2263
Jura - oblast pro děti Ahoj, du Jury jezdím skoro 20 let a nyní řeším kam vyrazit s dcerkou, která začíná lézt na prvním konci lana. Potřebuji tip, na dobře zajištěnou oblast s 5kama nebo lehkejma 6tkama.. Díky :) BB 21:59:45 19.08.2018odpovědět
  Re: Jura - oblast pro děti Ou shit, asi bambilion oblastí, co si přestavit pod pojmem dobře odjištěné? Jestli myslíš jako na stěne tak asi nikde...jinak zkus třeba :
Leupoldsteiner Wände
Förstelsteinkette
Röthelfels
Treunitzer Klettergarten
Lindenstein
...atd. atd.
nebo tadabaze cest lezec, filtr, hodnoceni? ;-) mag 11:47:39 20.08.2018odpovědět
  Re: Jura - oblast pro děti Co tahle Břéťo.
Weiße Wand, Plecher Wand a Treunitzer klettergarden. Jsou teda na slunci. jirkas 12:05:28 20.08.2018odpovědět
  Re: Jura - oblast pro děti No, v techlech obtiznostech je to vudycky opravdu jen par cest v oblasti. Treba leupoldstein - je tam 5 a 4 super, zbytek spis k dojisteni. Na sorangeru jsou dve lehoucky cesty pro deti. Waisse wand asi taky neco ano. Mozna i ty dve lehky 6- na weissensteinu? Feu 12:27:06 20.08.2018odpovědět
  Re: Jura - oblast pro děti Díky všem za osobní zkušenosti, zapíšu a pokoumám :) Filtrování na toto úplně nefunguje, naopak na to najít sjízdné 8a, funguje skvěle :) BB 11:00:33 21.08.2018odpovědět
    Re: Jura - oblast pro děti jura je cela pro deti :) l. 14:22:02 21.08.2018odpovědět
    Re: Jura - oblast pro děti prima sestko/sedmova oblast pro decka je Aalkorb, když decka lezeni omrzi , muzou lovit v potoce vondatry. l. 05:52:39 22.08.2018odpovědět
      Re: Jura - oblast pro děti Hmm, šestky na Aalkorb jsou docela lezení, pro děcka spíš ten potok ;) Já 12:27:14 23.08.2018odpovědět
  Re: Jura - oblast pro děti Ahoj, no už je to dlouho co mám děti odrostlé, tak se moc neorientuji. Ale většinou jsme s dětmi zalezli skoro všude. Každopádně díky za oslovení. Měj se hezky! Jura 15:00:51 21.08.2018odpovědět
  Re: Jura - oblast pro děti Hned nad Gesweinsteinem je oblástka -Breitenberg Sudwand, pro malé děti jako dělaná, jen tam je často plno, bývají tam oddíly a horoškoly.
Pak je docela dobrý Leopoldstein wand, ale pro děti jsou některé cesty hůře čitelné a někdy jsou i chyty dost daleko od sebe.
Dost dobrý a klidný je Lindenstein, výhoda je možnost blízkého a příjemného kempu, tak jsem tam byl s dcerou asi dvakrát.
Pak něco na severu, možná je to Treunitz klettergarden, ale možná se to jmenuje jinak.
V Kleinzigenfeldu je Rotewand, napravo jsou dvě 5 pro děti vhodné, ale mají tak 25 metrů, tak už se musí trochu pohybovat, napravo od nich je další věž a tam je také něco lehkého. Hadrburg 20:12:24 22.08.2018odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: