Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Vyskove prace 27.08.2018 Zdravím, chci se zeptat, jestli neznáte nějakou firmu, která provádí výškové práce převážně jen v okolí Brna a nejezdí po celé ČR .
Děkuji
  Re: Vyskove prace 27.08.2018 Na co? :-), hledáš práci, sháníš někoho aby ti něco udělali?
    Re: Vyskove prace 27.08.2018 ne, jenom se tak ptá, protože je od přírody zvědavej. kdyby něco sháněl, tak tak samozřejmě činí v i
      Re: Vyskove prace 27.08.2018 Pridavam se ke klukum vyse a taky jen pohonim ego bez odpovedi.
    Re: Vyskove prace 28.08.2018 Ano, shanim praci tak zjistuji, kde se da:) Nejlepe jen okoli Brno, zadny cestovani po cele Cr
  Re: Vyskove prace 27.08.2018 Znám
Oheň v lesích Frankenjury 27.08.2018 Ahoj. Rád bych upozornil návštěvníky lezecké Frankenjury, aby respektovali nerozdělávání ohně v této oblasti. V sobotu večer plála na Křově altánu fatra jako ve středověku při inkvizici. Pro místní obyvatele je toto nerespektování jako pro býka červené tr
  Re: Oheň v lesích Frankenjury 27.08.2018 Když už spíte na divoko (což je v pořádku) tak se vy debilové chovejte diskrétně a neupozorňujte na
    Re: Oheň v lesích Frankenjury 28.08.2018 Asi ňáký indivudualisti
    Re: Oheň v lesích Frankenjury 28.08.2018 Tohle udelali urcite nejaci turusti, cyklisti, motorkari! A pokud ne, tak bychom se stejne meli bavi
  Re: Oheň v lesích Frankenjury 28.08.2018 Co let už jezdím do Jury, tak jsem za celou dobu nikdy neviděl, že by si lezci (Češi ani jiné národn
    Re: Oheň v lesích Frankenjury 28.08.2018 A to ja zase videl delat ohen i lezce. A to dokonce vicekrat.
      Re: Oheň v lesích Frankenjury 28.08.2018 Jura a oheň? Nic nevím, nepamatuji se. Ale buřty byly dobrý...
Jistítka pro začátečníka na 9.4mm lano 26.08.2018 Koupil jsem 9.4 mm lano (Beal Stinger) a řešim, že mě občas bude jistit lehčí začátečník.
Beal všude píše, že je u Stingera při jištění potřeba dávat větší pozor, tak jsem si říkal, jestli máte zkušenost s jistítkem (ATC typu), který takhle
  Re: Jistítka pro začátečníka na 9.4mm lano 26.08.2018 pre začiatočníka odporúča Beal ( aj iní) hrubšie laná, ale Reverso 4 postači. Stinger : "Hig
  Re: Jistítka pro začátečníka na 9.4mm lano 26.08.2018 ATC uplně v pohodě, Click Up taky super, použím jej na 9.2mm a žádný problém ani jedno z řešení.
Míra poškození opletu 24.08.2018 Ahoj,
v lezení jsem dá se říct začátečník, tak bych se chtěl zeptat Vás zkušenějších. Je takovéto poškození opletu ještě OK? Mě to nechává relativně v klidu, ale lezecký parťák je z toho nervní, a já jsem nervní z toho, že je nervní :)
Ople
  Re: Míra poškození opletu 24.08.2018 P.S.: musel jsem do odkazu dát dvě mezery, protože mi fórum hlásilo, že to příliš dlouhé slovo :)
  Re: Míra poškození opletu 24.08.2018 Naprostou většinu síly v laně nese jádro. Oplet je tam hlavně kvůli tomu, aby chránil jádro. Takže t
    Re: Míra poškození opletu 24.08.2018 Jo a ještě doporučuji zajít s horoškolou na nácvik chytání pádů, abys byl klidný, neboť tam uvidíš,
  Re: Míra poškození opletu 24.08.2018 V lezení to bude vždy kompromis strach/cena
    Re: Míra poškození opletu 24.08.2018 Lano je spotřební věc. Měňte ho častěji.
  Re: Míra poškození opletu 24.08.2018 Měl jsi to ještě vyfotit z jiného úhlu, jestli fakt není vidět jádro. Z tohoto úhlu naprosto v pohod
  Re: Míra poškození opletu 25.08.2018 Podívej se na to i z jiné stránky. Mít lezeckého parťáka, který s tebou tráví čas ve skalách je pros
    Re: Míra poškození opletu 25.08.2018 Bingo !
toto je jeden dôvod, prečo meniť lano.
  Re: Míra poškození opletu 25.08.2018 IMO je to jeste dobre. Lano se v ohybu nelame takze jadro je pravdepodobne netknute. Ja bych na tom
  Re: Míra poškození opletu 27.08.2018 Souhlas s Pavlem. Samozřejmě jde vcelku bezpečřně lézt i na mnohem větších prašivinách. Ale pokud bu
tatry 20.08.2018 Hele jak to vypadá na Gerlachu - Martinka jde to furt i v žabkách nebo už mám brát sandály?
  Re: tatry 20.08.2018 teď je to snad správně IN boso ne
    Re: tatry 20.08.2018 hele to jsem skoušel a neni to upne vono
      Re: tatry 21.08.2018 prase!
  Re: Tisá zákaz vstupu do lesa 20.08.2018 ČHS má určitě vyjímku!!
    Re: Tisá zákaz vstupu do lesa 20.08.2018 jj, je to ve stejné vyjjimce jako maglajzování a lezení těsně po dešti
      Re: Tisá zákaz vstupu do lesa 20.08.2018 a tesání do kamene!!
  Re: Tisá zákaz vstupu do lesa 22.08.2018 Nyní stejně bude většina lezců na fesťáku. Zákaz by tedy měl platit i pro turisty. Doufám(reálně), ž
    Re: Tisá zákaz vstupu do lesa 23.08.2018 Někdo potřebuje zákazy aby věděl jak se má chovat. Vzhledem k hloupnuti společnosti je takovýchto li
    Re: Tisá zákaz vstupu do lesa 23.08.2018 Samozrejme, ze zakaz plati pro vsechny. Neni fakt potreba, vzdy kdyz nam nekdo stoupne na kuri oko,
  Re: Tisá zákaz vstupu do lesa 27.08.2018 Zákazy jsou všude. Prej kvůli nějaké vichřici. Byli jsme o víkendu v Německu nad Bad Schandau a lezl
    Re: Tisá zákaz vstupu do lesa 27.08.2018 a pak se zase někdo bude divit, že jsou potíže s vyjednáváním s CHKO/ČHS a bůh ví kým dalším...
  Re: Tisá zákaz vstupu do lesa 04.09.2018 Nevíte někdo, jestli ten zákaz pořád platí?
    Re: Tisá zákaz vstupu do lesa 04.09.2018 Cau, na strome naka cedule visi, po lese se normalka chodi.
Jura - oblast pro děti 19.08.2018 Ahoj, du Jury jezdím skoro 20 let a nyní řeším kam vyrazit s dcerkou, která začíná lézt na prvním konci lana. Potřebuji tip, na dobře zajištěnou oblast s 5kama nebo lehkejma 6tkama.. Díky :)
  Re: Jura - oblast pro děti 20.08.2018 Ou shit, asi bambilion oblastí, co si přestavit pod pojmem dobře odjištěné? Jestli myslíš jako na st
  Re: Jura - oblast pro děti 20.08.2018 Co tahle Břéťo.
Weiße Wand, Plecher Wand a Treunitzer klettergarden. Jsou teda na slunci.
  Re: Jura - oblast pro děti 20.08.2018 No, v techlech obtiznostech je to vudycky opravdu jen par cest v oblasti. Treba leupoldstein - je ta
  Re: Jura - oblast pro děti 21.08.2018 Díky všem za osobní zkušenosti, zapíšu a pokoumám :) Filtrování na toto úplně nefunguje, naopak na t
    Re: Jura - oblast pro děti 21.08.2018 jura je cela pro deti :)
    Re: Jura - oblast pro děti 22.08.2018 prima sestko/sedmova oblast pro decka je Aalkorb, když decka lezeni omrzi , muzou lovit v potoce von
      Re: Jura - oblast pro děti 23.08.2018 Hmm, šestky na Aalkorb jsou docela lezení, pro děcka spíš ten potok ;)
  Re: Jura - oblast pro děti 21.08.2018 Ahoj, no už je to dlouho co mám děti odrostlé, tak se moc neorientuji. Ale většinou jsme s dětmi zal
  Re: Jura - oblast pro děti 22.08.2018 Hned nad Gesweinsteinem je oblástka -Breitenberg Sudwand, pro malé děti jako dělaná, jen tam je čast
Zlodeji na Furce 17.08.2018 Na parkovisti Sidelenhütte je cedulka s vystrahou ohledne vykradani batohu pod nastupy, proto jsme je nechaly prazne pod nastupen na Gr. Bielenhorn, k nasemu prekvapeni se do nich nekdo podival a sebral 15 let starou vetrovku. Po dotazu v hotelu Tiefenbac
  Re: Zlodeji na Furce 17.08.2018 Co si pamatuju, tak to tam bylo k nastupum vsude pekne daleko a do kopce. To musi byt docela nadsene
horoskola praha 17.08.2018 ahoj, jdu na školu do prahy a začal jsem se zajímat o lezení, rád bych absolvoval nějakou horoškolu .. koukal jsem se, že nábor nováčků a horoškolu pořádají Humanita, AKA praha, Však chemie .. + asi i další .. nevim podle ceho si vybirat, nikoho neznám at
  Re: horoskola praha 17.08.2018 mensi cast horoskoly Te muzu naucit v ramci lezby v holesovicich, chces-li.
    Re: horoskola praha 17.08.2018 Indy vstal z mrtvých, aleluja aleluja :-D
    Re: horoskola praha 17.08.2018 Indy vstal z mrtvých, aleluja aleluja :-D
      Re: horoskola praha 20.08.2018 jj, chvalme pana a podavejmez patrony.
        Re: horoskola praha 24.08.2018 Ha ha
    Re: horoskola praha 17.08.2018 My v Humanitě nic nechceme, takže ani nemůžeme být drazí :-) Teda vlastně chceme - aby ses stal naší
      Re: horoskola praha 17.08.2018 A berete i ty, kteri nechteji byt kamaradi s K.T., ale s ostatnimi ano?
        Re: horoskola praha 17.08.2018 Hele milý anonyme, nemusíš mít starost. Jsem už stejně vyloučený z ČHS, byť podmínečně. P.S.: Anonym
          Re: horoskola praha 17.08.2018 Diky mily (asi tedy vyzadujes toto velmi prazvlastni osloveni...) Jakube Turku za odpoved, ktera me
            Re: horoskola praha 17.08.2018 Zatím milý anonyme neplácáš hlouposti, jako jindy, takže Tě do školy nemusím posílat. A propos: Jak
              Re: horoskola praha 17.08.2018 Jo takhle... Mily Kuba Turek si stale mysli, ze s nim nesouhlasi, resp. prijde mu mily Turek legracn
              Re: horoskola praha 17.08.2018 Btw. tak nevim, co je lepsi. Byt v kategorii o ktere si Turek mysli, ze placa blbosti nebo v te o kt
                Re: horoskola praha 17.08.2018 Myslím, že je škoda zadělávat další diskusi osobními výpady, které s předmětem nemají nic společného
                  Re: horoskola praha 18.08.2018 To je pravda, dovolme to jenom Turkovi.
  Re: horoskola praha 17.08.2018 Jde o to, co chceš v horoškole najít.
Kámoše najdeš v Sherpa. Mají běžně kolem 15-20 účastník
    Re: horoskola praha 17.08.2018 Brouk Pytlík upřesňuje: Každá horoškola by měla mít aspoň jednoho instruktora ČHS. Větší oddíly jich
      nejlepší HAL 17.08.2018 je k.Turek
    Re: horoskola praha 17.08.2018 Kdyz jsem se rozhodovala pred 11 lety, do jakeho oddilu vstoupit, taky jsem kvuli KT (znala jsem ho
      Re: horoskola praha 17.08.2018 Sama jsi nám to přece hned v první hospodě vyprávěla a my se strašně smáli. Jenže pak jsi nám začala
        Re: horoskola praha 17.08.2018 Jo, jo, byla to tehdy hrozna legrace, aneb jak vse otocit tak aby to vubec nevyznivalo tak jak asi m
          Re: horoskola praha 17.08.2018 Ty jsi taky s námi chodil do Koaly, Rebel Wings a Sicily? To jsi lezl někde pod stolem, abychom Tě n
            Re: horoskola praha 17.08.2018 No jo, nepochopil. Asi radeji.
      Re: horoskola praha 22.08.2018 Souhlas s Feu. Navíc Humanita není jen Kuba.
  Re: horoskola praha 17.08.2018 AKA je dobra volba, jsou tam zastupci vseho druhu lezeni vcetne lidi co radi lezou delsi alpske podn
  Re: horoskola praha 17.08.2018 Vybírej si taky pohle toho kdy horoškola začíná. Většinou na jaře, některé na podzim. Doporučil bych
  Re: horoskola praha 24.08.2018 Dobrou horoškolu dělá v Praze i Dědek.
1
...
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
...
2263
Jistítka pro začátečníka na 9.4mm lano Koupil jsem 9.4 mm lano (Beal Stinger) a řešim, že mě občas bude jistit lehčí začátečník.
Beal všude píše, že je u Stingera při jištění potřeba dávat větší pozor, tak jsem si říkal, jestli máte zkušenost s jistítkem (ATC typu), který takhle tenký lana zachytí úplně bez problému - vystačí na to Reverso 4 v pohodě, nebo je lepší vzít věc typu MegaJul? voyta 15:58:38 26.08.2018odpovědět
  Re: Jistítka pro začátečníka na 9.4mm lano pre začiatočníka odporúča Beal ( aj iní) hrubšie laná, ale Reverso 4 postači. Stinger : "High grade climbers".
Na začiatku opatrne : nové lano sa viac šmýka.
https://sport.beal-planet.com/index.php?id_ product=1370&controller= product&id_lang=1 PK 17:37:18 26.08.2018odpovědět
  Re: Jistítka pro začátečníka na 9.4mm lano ATC uplně v pohodě, Click Up taky super, použím jej na 9.2mm a žádný problém ani jedno z řešení.
Click Up pro začátečníka je lepší volba. Záviš 21:02:36 26.08.2018odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: