Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230925 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Bouldering za oponou - Měnín
Areál sportu - Bystřice nad Pernštejnem
Sportovní hala PF UJEP - Ústí nad Labem

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
HUDYsport - Mladá Boleslav
HUDYsport - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 trener praha18.09.2018
Ahoj, koho byste doporucili jako trenera,kdyz bych se rad zvednul z 7c na 8a? Nebo ma tu nekdo zkusenost s training plans od Trainingbeta.com? diky!
 Re: trener praha18.09.2018
zkus TBT team, ti maji skvele vysledky a jejich trener a zaroven repre seftrener se dokonce mihnul i
 Re: trener praha18.09.2018
Tomáš Binter. Ale za kvalitu se platí..
  Re: trener praha19.09.2018
Jedině Binter,na peníze nekoukej
   Re: trener praha19.09.2018
Přesně. Potvrzují to i slova z tiskové zprávy, 7. místo mezi národy, apod.
Citace: Nejúspěšně
    Re: trener praha19.09.2018
No jo, ale on se chce zlepšit z 7c na 8a a vy mu radite trenera, ktery by ho rovnou vyboostoval nejm
     Re: trener praha19.09.2018
nutno podotknout, že se jedná o letmý dotyk na podbřišku, nejlíp ve sprše :-D
 Re: trener praha19.09.2018
Pisatelé níže mají pravdu - se 7c se už dostaneš do repre týmu a budeš to mít vše zadarmo včetně vst
  Re: trener praha23.09.2018
Take zalezi na veku, 35lety borec, kterej leze 7c se do repre proste nedostane :)
 Re: trener praha19.09.2018
Z Prahy? Zkus trenéra z Green Trees Monkeys, ten ti určitě poradí.
  Re: trener praha20.09.2018
To jako ten píčus kravskej? Jo ten fakt poradí to mu jde.... kecat
   Re: trener praha20.09.2018
Doporučuji Petra Melichara, ten se určitě o nějaký posun postará. Nejlepší z nejlepších.
    Re: trener praha20.09.2018
Haha....
    Re: trener praha22.09.2018
To je Uzlar ne?
 Re: trener praha21.09.2018
Koukám, trolí žně. :-D
 Re: trener praha21.09.2018
Doporučuji někoho z tohoto seznamu. Ti garantovaní svazem by toho měli vědět a umět nejvíc.
<
 Re: trener praha21.09.2018
Podle dotazu tipuju, že otázka jen provokací.

Ale pokud ne, tak 7c-8a, pokud je to v
  Re: trener praha21.09.2018
Ja voll! Kurna, tak Adamova nejtezsi cesta je jen IXC. Ach jo. Jsem si vubec neuvedomil, ze sportovn
   Re: trener praha22.09.2018
Ještě Kuba Novotný. Taky nikdy nevylezl 7c, a ani na takovou úroveň nikoho nenatrenoval. Ale třeba b
 Re: trener praha23.09.2018
Jestli to myslíš vážně, můžeš mi napsat na mail. Třeba se domluvíme.

 Sardinie16.09.2018
Ahoj, potřeboval bych poradit.  Jaké oblasti na Sardínii jsou vhodné pro malé děti (2 a 4 roky), pro čekaní pod skálou. Myšleno, tak aby nikam moc nespadli. Lokalizace na Sardínii je jedno.
Děkuji za rady.
 Re: Sardinie16.09.2018
Aby nikam moc nespadly? Chudáci děcka. Nejsou na sobeckost svých rodičů, kteří si jen honí svoje pse
  Re: Sardinie17.09.2018
Co ti vadí na tom, že před dětmi pár leze, a s nimi taky? Jako s ženou se dětem věnujeme od rána do
   Re: Sardinie17.09.2018
Ano pořízením dětí jsi zavržen a vyloučen z lezeckých aktivit a lezeckého kolektivu!
Nikdo n
    Re: Sardinie17.09.2018
No ty jsi dobrý magor ... ale neboj ono se ti to v životě vrátí :-)Minimálně na tvých dětech
     Jestli je koko*17.09.2018
Tak jestli je kokot člověk co nebere své malé děti na stěnu kdy je tuna maga v ovzduší, tak ok!
    Re: Sardinie17.09.2018
Že nezvládáš na skále své rozmazlené děti, je tvůj problém, ale neházej do kupy všechny ostatní. A d
     Re: Sardinie17.09.2018
Já tedy nejsem zastáncem jakéholiv řvaní v přírodě, jak dětí, tak dospělých. To, že někdo řve od své
   Re: Sardinie17.09.2018
Proč by se glume nemohl srát do rodičů s dětma ve skalách stejně jako ty se sereš proti němu? Nebo s
    Re: Sardinie17.09.2018
Protože on generalizuje. Někdo dá slušnej dotaz a on ho hned označí za debila na základě myšlenkovéh
     Re: Sardinie17.09.2018
No tvl konstrukce jak z druhé třídy.
Všimni si, že většina dětí co dělá bordel (na stěně, po
      Re: Sardinie17.09.2018
Výborně, použil jsem příklad absurdní konstrukce a ty jsi ho pochopil. Takže můžeme přejít o level v
       Re: Sardinie17.09.2018
To jsem zvědav kdo ty Tvé litanie bude číst.
     Re: Sardinie17.09.2018
Řekl bych, že nemůžeš přikazovat lidem co mají či nemají dělat. Generalizovat (resp. dělat to co ty
      Re: Sardinie17.09.2018
No a podle stejné logiky mi ty zase nemůžeš zakazovat mu to přikazovat... Asi cítíš, že takhle se da
       Re: Sardinie17.09.2018
Jiste. Spatne pochopeno. To na zacatku je recnicke, neprikazuji ti.

Ty mas pravo dura
        Re: Sardinie17.09.2018
Ano, když někdo sprostě reaguje na obyčejnou slušnou otázku tak mi to subjektivně nepadne do noty. T
  Re: Sardinie17.09.2018
Chtělo by to více tolerance, kámo.
  Re: Sardinie17.09.2018
Kdyz ti decka vadi, tak jed lezt do hor tam jich moc nepotkas a nebudes tu muset srat ostatni...
   Re: Sardinie17.09.2018
A mohou podobny pristup razit i dospeli? Jakoze by delali neco, co tem detem bude fakt vadit a jen b
    Re: Sardinie17.09.2018
Ne
     Re: Sardinie17.09.2018
Na kterou z polozenych otazek odpovidas? Ze to funguje jednostranne ve prospech rodicu?
  Re: Sardinie17.09.2018
Děti patří do přírody a ke sportu, jakýmukoliv. Kdybys byl frajer který leze fakt těžký stěny tak ta
   Re: Sardinie17.09.2018
Ty lidi už nevědějí, otevřou diskuzi, ze se dozvím něco zajímavého o Sardinii, když jsem tam nikdy n
 Re: Sardinie17.09.2018
Oblasti v okolí Cala Gonome, záleží co lezeš... Butchi Arta, Cala Fuili, Cala Luna (lodí), La Poltro
  Re: Sardinie17.09.2018
Ahoj děkuji za radu, tyto oblasti jsme navstivili a byly paradni. Kdyby jsi mel dalsi budu rad. Leze
   Re: Sardinie17.09.2018
...pridám ešte Isili (nie sektor Urania :), okolie Domusnovas a krásny bouldering na žulových balvan
   Re: Sardinie17.09.2018
Ahoj, urcite Baunei. A pak Ulassai. To je top, jezdím už jen tam i s detma a ideál. Pedra Longa je l
    Re: Sardinie17.09.2018
Caly pokud budes deti poponaset, nektere sektory v Baunei a v Jerzu
U nekterych oblasti u Sas
    Re: Sardinie17.09.2018
Děkuji. Ahoj Honzo, ač jsi mi Baunei doporučoval, nějak jsme ho přejeli, možná se tam vrátíme. Jsme
     Re: Sardinie30.09.2018
Kudrnáči, měl bys na sebe nějaký kontakt ? Rád bych to s rodinou (a podobně malými dětmi, ideálně ve
      Re: Sardinie30.09.2018
Ahoj mám info@ok-sport.cz

 Zapomenute lezecky15.09.2018
Ahoj, nevzali jste si prosim nekdo z Hudy steny v Brne moje zapomenute lezecky La sportiva Skwama 41,5? Nechal jsem je tam pred cca 14 dny... Děkuju, Klingoš (731 418 676)
 Re: Zapomenute lezecky15.09.2018
Zkus ztráty a nálezy (ty bedny u vchodu na stěnu).
Pokud tam byli dél tak sou už pryč, asi v
 Re: Zapomenute lezecky15.09.2018
Stopro Jara, viděl sem ho od tama utíkat s krabicí a smát se :-D
  Re: Zapomenute lezecky16.09.2018
Jo Krno, tam to ma Jaryn vsechno pod palcem
  Re: Zapomenute lezecky16.09.2018
jj, taky jsem ho viděl - bral to tryskem k nejbližšímu metru
 Re: Zapomenute lezecky16.09.2018
Klingone zeptej se Spocka. Teda pardón pana Spocka!!

 Zapomenute lezecky15.09.2018
Ahoj, nevzali jste si prosim nekdo z Hudy steny v Brne moje zapomenute lezecky La sportiva Skwama 41,5? Nechal jsem je tam pred cca 14 dny... Děkuju, Klingoš (731 418 676)

 Kolo nebo lezení14.09.2018
neřeš kraviny a vylez si raděj v ádru Kolo nebo lezení na Krokodýla. To je pěkná linka.
 Re: Kolo nebo lezení14.09.2018
V Adru nelezu, kdysi jsem tam byl a nebavi me to. Mam rad lezeni, kde je sportovni vykon vyvazeny me

 Wadi Rum14.09.2018
Ahoj, nebyl jste někdo v poslední době ve Wadi Rum? Pls. jak je to tam se spaním? Prý zrušili freecamp u vesnice. JO a ještě jak jste řešili dopravu z Ammanu do Rumu a na kolik vás to vyšlo? Ještě nějaké doporučení? Díky moc. Bobr
 Re: Wadi Rum20.09.2018
Ahoj, Wádí samotné nemohu posoudit, ale zvaž linku Easyjetu z Berlína do Ammanu. Hlavně pro nás Seve
  Re: Wadi Rum20.09.2018
Z Berlína do Aqaby! :) je to o 3 hodiny blíž do Wadi, než z Ammanu.

 Kolo a lezeni13.09.2018
Cau, momentalne beham v ramci kondicniho treningu 2x - 3x tydne 10km vzdy v den kdy nelezu. V lezeni se snazim byt univerzalni - sportovky dole i v horach, obscas neco delsiho a tradicnejsiho v horach a v zime ledy. Od listopadu budu menit praci a budu to
 Re: Kolo a lezeni13.09.2018
Kolo a lezení je v pohodě, myslím že z toho budeš míň rozsekanej než z toho běhu. Ale 50 km je dost,
  Re: Kolo a lezeni13.09.2018
Ne, deti nemam, takze mam vic casu. Nechci jezdit kazdy den. Na umelce lezu 2x tydne (o vikendu venk
   Re: Kolo a lezeni14.09.2018
Také jsem to tak asi dva roky dělala. Bylo to teda míň km, ale terénem. Z časových důvodů jsem volil
 Re: Kolo a lezeni13.09.2018
čus, já myslím, že když jsi takhle výkonostně zaměřenej, tak by bylo chyba se ptát jestli to jde, pr
 Re: Kolo a lezeni13.09.2018
Tak každý jsme jiný. Já bych při takovém režimu byl akorát "skinny fat", ostatně jako mnoh
  Re: Kolo a lezeni13.09.2018
Delam to kvuli fyzicce, chci mit rani nastupy pod stenu rychle a hlavne se pri nich uplne neznicit.
 Re: Kolo a lezeni13.09.2018
pro sportovkáře/boulderistu špatenka. pro hobíka horala dobrý
 Re: Kolo a lezeni13.09.2018
jde o to, co chceš. Pokud lezeš 7c a chceš se dostat na 8b, na kolo v restu bych se vykašlal. Jestli
 Re: Kolo a lezeni14.09.2018
uz v minulym tisicileti metodici bicykl doporucovali, doslova "jako doplnek nejvhodnejsi jizda
  Re: Kolo a lezeni14.09.2018
Uloha dlouheho intezivniho kardia se u shazovani precenuje. Vetsina lidi s tim shodi akorat svaly.
   Re: Kolo a lezeni14.09.2018
svatá prvda, proto máme amina :))) abysme si chránili svalovou hmotu .. a pak hlavně taky rozum ;)
 Re: Kolo a lezeni14.09.2018
Neřeš to a zkus to. Škodlivá je naopak jednostrannost. Běh kolem nenahradíš. Při běhu zatěžuješ co s
  doplnění14.09.2018
od části"...frekvecnce a pohyb je jiný..." se ten popis pohybu a zatážení samozřejmě týká
 Re: Kolo a lezeni14.09.2018
Dik vsem. O preklizku mne vubec nejde. Mozna je to divne, ale na umelce lezu o dost nizsi cisla nez
  Re: Kolo a lezeni15.09.2018
Conquest si klidně dej hned teď (příští týden tam snad i bude hezky), je to 6a a vystřílený. ;)
   Re: Kolo a lezeni16.09.2018
Fakt jo? Ja myslel ze je to 7a povl...
  Re: Kolo a lezeni15.09.2018
si nejak matne vzpominam ze Rakoncaj rikal ze kdyz (v obdobi spickovy vykonnosti) trenoval na velky
 Re: Kolo a lezeni17.09.2018
hoj,
jezdim na kole do prace kazdy den kdy to jde krome zimy ale dokupy to mam tam i zpatky

 Scarpa Vapor V10.09.2018
Cau, leze nekdo v horach se Scarpa Vapor V? Zkousel jsem je, ale porad si nejsem jisty jestli jit dolu o cislo nebo jen 1/2. Roztahnou se po rozlezeni?
 Re: Scarpa Vapor V11.09.2018
jít dolu oproti čemu, běžné vel lezečky - a jaké , nebo nohy?
určitě o číslo.
  Re: Scarpa Vapor V11.09.2018
Oproti normalni bote... Asi pudu jen o pulku.

 Výstava grafik10.09.2018
Zdravím!
Byl jsem na zajímavé výstavě grafik s lezeckou a horskou tématikou, která se mně moc líbila, a proto bych si to nerad nechal pro sebe.
Bude se konat do 6.10. v palačinkárně Panksy, Jaselská 17 Brno.
Grafiky se dají zakoupit a

 Čtyřhran - Křížák07.09.2018
Zdar, předevčírem jsme byli na Čtyřhranu a zjistili jsme, že se slaňákem se dá hýbat rukou. Nechci šířit paniku, ale možná by to měl zkontrolovat někdo, kdo se vyzná. Máte kontakt na správce?
Petr
 Re: Čtyřhran - Křížák07.09.2018
Na stránce skály
  Re: Čtyřhran - Křížák07.09.2018
Dík za odpověď, to jsem samozřejmě zkoušel, ale mám zřejmě nějaký problém s pc a po kliknutí na jmén
   Re: Čtyřhran - Křížák07.09.2018
Tak napiš na skalycr@horosvaz.cz, vzkaz doručíme.
    Re: Čtyřhran - Křížák07.09.2018
Diskuze co hovně
V ádru ještě naštěstí funguje hospodská kultura - kalirna nebo tosovak stač
    Re: Čtyřhran - Křížák07.09.2018
Ok. Díky.
Petr
     Re: Čtyřhran - Křížák08.09.2018
a můžeš rovnou připojit, že na Kuželu je popsaná vrcholovka a je zralá na výměnu. já se tam do hospo
   Re: Čtyřhran - Křížák08.09.2018
To není problem ale fičura from ČHS... :-D neználek ;-)
    Re: Čtyřhran - Křížák09.09.2018
To není fíčura, ale chyba, nechávám ji opravit. Když se místo jména správce klikne na "hlášení
     Re: Čtyřhran - Křížák10.09.2018
Několik, možná 10let neaktivní správce (už prej ani neleze), chtělo by to vyměnit hlavně toho správc
      Re: Čtyřhran - Křížák10.09.2018
Chyba v generování adres je opravena. Správce vyměnit nemůžu, to je věc OVK. Možná nemohou najít nov
      Re: Čtyřhran - Křížák10.09.2018
Chyba v generování adres je opravena. Správce vyměnit nemůžu, to je věc OVK. Možná nemohou najít nov
       Re: Čtyřhran - Křížák10.09.2018
Jirko, tak si to vem na starost, málo kdo to tam zná líp než ty..
      Re: Čtyřhran - Křížák10.09.2018
Odkud bereš tyto informace? Já mám od předsedy OVK zprávu, že se správce tomu slaňáku bude věnovat,

1   ...   160   161   162   163   164   165   166   167   168   169   170   171   172   173   174   175   176   177   178   179   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Kolo a lezeni
Cau, momentalne beham v ramci kondicniho treningu 2x - 3x tydne 10km vzdy v den kdy nelezu. V lezeni se snazim byt univerzalni - sportovky dole i v horach, obscas neco delsiho a tradicnejsiho v horach a v zime ledy. Od listopadu budu menit praci a budu to mit presne 50km tam a 50km zpatky. Napadlo me, ze misto kazdodennji cesty autem nebo MHD bych poridil nejakou slusnou zavodnicku a pokud to pude, tak bych jezdil do prace na kole. Driv (nez jsem lezl) jsem jezdil na kole dost, tak mam odhad a vzhledem k tomu, ze je to cele po rovince, tak to snad budu schopen zvladat za 1,5h. Zajimalo by me jestli nekdo neco podobneho uspesne provozuje. Da se tak da nahradit beh a jestli si takto nezk..vim zdravi nebo nejstli to proste nebude kontraproduktivni z pohledu lezeni, pokud bych takhle jezdil i v zime (teploty obvykle 0 - 8 a casto dest, snih ne). Pisu to sem, protoze tohle je jedine misto kam chodim a kde se koncentruji sportovci. Dik
13:32:31 13.09.2018
odpovědět 
 Re: Kolo a lezeni
Kolo a lezení je v pohodě, myslím že z toho budeš míň rozsekanej než z toho běhu. Ale 50 km je dost, hlavně časově - 8,5h práce + 3h kolo + 2h lezení...no jestli nemáš děti a kromě práce a sportu nic neřešíš proč ne..
L14:26:41 13.09.2018
odpovědět 
  Re: Kolo a lezeni
Ne, deti nemam, takze mam vic casu. Nechci jezdit kazdy den. Na umelce lezu 2x tydne (o vikendu venku, pokud to jde), takze ty 2 dny kdy lezu bych jel autem nebo MHD. Kolo jen kdyz v ten den nelezu a kdyz nepadaji trakare.
15:13:45 13.09.2018
odpovědět 
   Re: Kolo a lezeni
Také jsem to tak asi dva roky dělala. Bylo to teda míň km, ale terénem. Z časových důvodů jsem volila kolmo vždy jen jednu cestu, tu druhou pak vlakem, nebo jsem si kolo nechala v práci a odpoledne vyrazila třeba lézt. Další den jsem odpoledne jela zase kolmo zpět apod. Mně tahle kombinace vyhovovala. Jen to chtělo pořád řešit tu logistiku, ráno se donutit vyrazit do zimy a tahat batoh s hadrama do práce.
09:56:09 14.09.2018
odpovědět 
 Re: Kolo a lezeni
čus, já myslím, že když jsi takhle výkonostně zaměřenej, tak by bylo chyba se ptát jestli to jde, prostě to udělej, stanov si tréninkový plán a pak se ptej jestli a jak ho upravovat. Ale každý snese jiné dávky a hlavně má jiné cíle. jako výkonnostní sportovec s nějakým poškozením těla musíš počítat.
Sportu zdar!
Jenda16:56:59 13.09.2018
odpovědět 
 Re: Kolo a lezeni
Tak každý jsme jiný. Já bych při takovém režimu byl akorát "skinny fat", ostatně jako mnoho amatérských cyklistů, které člověk na cestách vidí.

Pokud ti nevadí, že při tom asi nepůjdeš moc silově a svalově nahoru a máš pocit, že se při tom dostatečně výkonnostně zlepšuješ, jdi do toho. Doplnil dobrou stravou. Ráno tělo není zrovna dvakrát zásobené na intenzivní delší workout (pro mě i 1.5 hodiny na kole při 35 km/hod). Před kolem a po kole bych zařadil vhodnou suplementaci.

Proč vlastně zařazuješ do tréninku běh? Kvůli fyzičce, kvůli shazování nebo něčemu jinému?
17:38:07 13.09.2018
odpovědět 
  Re: Kolo a lezeni
Delam to kvuli fyzicce, chci mit rani nastupy pod stenu rychle a hlavne se pri nich uplne neznicit. Obzvlast teda v zime v pripade ledu.
17:43:40 13.09.2018
odpovědět 
 Re: Kolo a lezeni
pro sportovkáře/boulderistu špatenka. pro hobíka horala dobrý
21:10:13 13.09.2018
odpovědět 
 Re: Kolo a lezeni
jde o to, co chceš. Pokud lezeš 7c a chceš se dostat na 8b, na kolo v restu bych se vykašlal. Jestli chceš umět od všeho trochu, a tak to vypadá, tak se toho kola vůbec neboj.
jane21:17:08 13.09.2018
odpovědět 
 Re: Kolo a lezeni
uz v minulym tisicileti metodici bicykl doporucovali, doslova "jako doplnek nejvhodnejsi jizda na kole a pochod se zatezi v clenitem terenu".
Kdyz k tomu pridas nejaky protahovacky (na kole tvrdnou nohy a zada), neni nic proti nicemu... z hlediska celkovy fyzicky.
Jak vsak uz zminili vazeni predrecnici, vykonnost na preklizce ti to asi nezvedne.
Teda pokud ti to nepomuze setrast poslednich par kilo ktery ostatnim metodam vzdorujou.
00:22:23 14.09.2018
odpovědět 
  Re: Kolo a lezeni
Uloha dlouheho intezivniho kardia se u shazovani precenuje. Vetsina lidi s tim shodi akorat svaly.
10:32:08 14.09.2018
odpovědět 
   Re: Kolo a lezeni
svatá prvda, proto máme amina :))) abysme si chránili svalovou hmotu .. a pak hlavně taky rozum ;)
15:26:30 14.09.2018
odpovědět 
 Re: Kolo a lezeni
Neřeš to a zkus to. Škodlivá je naopak jednostrannost. Běh kolem nenahradíš. Při běhu zatěžuješ co se nohou týká trochu jiné svalové skupiny, frekvecnce a pohyb je jiný, zatěžuješ svaly v oblasti beder, zatěžuješ vzpřimovačre hlavy (hlava na kole v zaklonu) tím spíš, že je to po silnici a rovinka a do 50km naopak minimálně zatěžuješ ruce atd. Nedochází k dynamickým rázům jako u běhu. Co se týká TF na silnici a po rovince si ji mnohem líp ohlídáš než u běhu. U běhu naopak zatěžuješ více svalových skupin a to už jen proto, že při něm mácháš rukama, dopadáš na chodidla atd. Abys alespoň trošku podobně zatížil "celé" tělo, musel bys na kole jet ze sedla, ale i tak by to bylo o něčem jiném. Na kole si můžeš domrvit nevhodným sedlem a dlouhými jízdami zadek (= hemoroidy) a zápěstí (ruce dlouho ve strnulé pozici), při běhu si můžeš nevhodnou technikou domrvit chodidla, lýtka, kolena... Každým nevhodně provozovaným sportem si můžeš domrvit něco. Neřeš to, dělej to co chceš a poslouchej při tom svoje tělo!
exlezec10:41:58 14.09.2018
odpovědět 
  doplnění
od části"...frekvecnce a pohyb je jiný..." se ten popis pohybu a zatážení samozřejmě týká kola.
exlezec10:43:32 14.09.2018
odpovědět 
 Re: Kolo a lezeni
Dik vsem. O preklizku mne vubec nejde. Mozna je to divne, ale na umelce lezu o dost nizsi cisla nez venku na vapne i na zule. Venku se mi obcas povede 7a na RP, takze dostat se na 7c bude jeste boj. Spis mne jde ale o ty hory. Tam ted lezu zhruba 6a/6b po vlastnim na OS a 6c vynytovane a chtel bych se dostat na lezeni okolo 7a po vlastnim (cesty jako Conquest ve Furce, Contamine na Midi, Bonati na Kapucina a Freney Pillar na Blanc, coz je vrchol vseho a mozna jen trochu sen). U techto cest je ta fyzicka nutna a navic u tech Chamonickych cest dost hraje roli nadmorska vyska a tvrda klasa... Bude to dlouha cesta jestli vubec kdy povede do cile... :D
10:55:23 14.09.2018
odpovědět 
  Re: Kolo a lezeni
Conquest si klidně dej hned teď (příští týden tam snad i bude hezky), je to 6a a vystřílený. ;)
18:45:46 15.09.2018
odpovědět 
   Re: Kolo a lezeni
Fakt jo? Ja myslel ze je to 7a povl...
10:40:54 16.09.2018
odpovědět 
  Re: Kolo a lezeni
si nejak matne vzpominam ze Rakoncaj rikal ze kdyz (v obdobi spickovy vykonnosti) trenoval na velky kopce tak to vypadalo tak ze si dal kolo na valce v obejvaku pred televizi a denne tocil az 8 hodin. Kdyz jsem jeste lezaval na velky kopce tak par mesicu intenzivniho bicyklovani pred expedici bylo normalni.. a rek bych ze to dost pomohlo, jak noham tak srdce/plice. Takze smele do toho. ;-)
(dluzno podotknout ze tyhle historky jsou z dob kdy na silnicich byla tak desetina z dnesniho poctu aut, tak mozna vhodno zvazit moznost mtbike nekde na brdskejch hrebenech apod. Aby clovek misto na hory nejel houkackou do nejblizsiho traumacentra.)
20:28:50 15.09.2018
odpovědět 
 Re: Kolo a lezeni
hoj,
jezdim na kole do prace kazdy den kdy to jde krome zimy ale dokupy to mam tam i zpatky 25 taky +- rovina. myslim si ze 50 tam i zpatky 3x tydne bude dost unavne a v lezecke dny pujdes s vykonnosti dolu nebo budes uplne hotovy za par tydnu is nejakou suplementaci. 2x tydne bych to videl ok. ale zalezi samozrejme na momentalni kondici, chuti apod. parkrat bych to zkusil s tim ze se uvidi (ono je taky rozdil jet se na kole projet po praci nebo jet do prace pilu a dojet vyflusany). nebo se dovezt vlakem nebo busem kus a zbytek dobehnout, delam taky a je to prijemna zmena. ale myslim ze dlouhe aerobni zateze s lezenim se moc neshodnou, clovek je potom zatuhly...
ondra15:27:41 17.09.2018
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi